Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) Xero válasza biker (#13449) üzenetére


Xero
nagyúr

Power Mac G4 dual gigabit ethernet - Új, hibátlan
iMac G3 mid 2001 - Új, hibátlan
iBook G4 12" mid 2005 - Új, hibátlan
Power Mac G5 mid 2004 - Csak használtam, eresztette a hűtő folyadékot
PowerBook G4 15" early 2005 - Használt, hibátlan
MacBook late 2006 - Új, hibátlan
MacBook Pro 15" mid 2007 - Új, alaplap visszahívás és csere, azon kívül hibátlan
Mac Pro mid 2010 - Új, hibátlan

Studio Display 17" - Új, hibátlan
Time Capsule 1st gen - Új, a táp megadta magát. A visszahívásról lemaradtam, cseréltem 4 kondit 300Ft-ért működik. Azon kívül semmi baja.
iPod mini 1st gen - Új, hibátlan
iPod nano 1st gen - Használt, hibátlan
iPod video - Új, hibátlan
iPhone 3G - Új, repedező hátlap - garancia csere
iPhone 4S - Új, hibátlan

Nálam ezek a mutatók.

(#13452) DanielK válasza Xero (#13451) üzenetére


DanielK
addikt

Nemem ez:
iPhone 4: új, hibátlan
iPhone 5: új, hibátlan
MacBook Pro 2011 late i7-es: új, hibátlan
MacMini 2011 mid (2.5, amd graf): új, hibátlan

(#13453) Xero válasza DanielK (#13452) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem ahogy látszik is a felsorolásból egyedül a G5 volt grízes, de az nem az én tulajdonom volt szerencsére. Minden más intézhető volt garanciában (a TC is, csak lusta voltam elvinni :P ).

(#13454) DanielK válasza DanielK (#13452) üzenetére


DanielK
addikt

iPad 2: új, hibátlan
ATV 1080p: új, hibátlan
(ezek lemaradtak)

[ Szerkesztve ]

(#13455) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

15" MacBook Pro 4.1 érintett még az Nvidia féle alaplaphibában? Jelenleg reálisan mennyit ér egy ilyen gép? HD/FHD flash videókkal megbírkózik?

Vásárlásnál mire érdemes odafigyelni?

[ Szerkesztve ]

(#13456) kenny123


kenny123
addikt

Ha használtan veszek egy macet, ami már nem garanciális, az eladóval besétálok egy apr-be, kérésre ott belekukkantanak, hogy minden rendben van-e a belsejével?

Szerk: Hát nemtudom, mert jófejek? :DDD Viccet félretéve, akkor szerinted mennyiért néznek bele?

[ Szerkesztve ]

yo

(#13457) Blaise válasza kenny123 (#13456) üzenetére


Blaise
veterán

Ingyen miért szednék szét neked?

(#13458) xedos válasza audi100td (#13455) üzenetére


xedos
addikt

4.1-nél is lehet VGA hiba. 20-30.000Ft körül javítják.
Felszereltségtől -álapottól függöen 110-150.000Ft
Nekem is van ilyen gépem, ha akksiról megy, akkor a youtube fullhd-nél néha belassul. Tápról nem!
Ventik ne zörögjenek, ne legyen foltos a kijelző és legyen fényerő tartalék az LCD-n.

(#13459) audi100td válasza xedos (#13458) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, köszi.

(#13460) tDr1v3r válasza xedos (#13458) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A YouTube az energiamenedzsment miatt lassul be.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13461) plejik


plejik
addikt

Hali!

Kérdésem lenne mac-es géppel kapcsolatban. Ha minden igaz a holnapi nap folyamán lesz egy Macbook P- m de nem új, használt viszont szeretném használatba vétel előtt legyalulni... Ez , hogyan lehetséges. Mert gondolom nem úgy megy mint windows-on, hogy format... és újratelepítem..

Segítséget előre is köszönöm! :R :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#13462) -axxon- válasza plejik (#13461) üzenetére


-axxon-
tag

de, megy igy is….

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#13463) Xero válasza -axxon- (#13462) üzenetére


Xero
nagyúr

Inkább ne. :N

(#13464) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Nagyon szomorú vagyok a skype-ban együtt mozgó szmájlik bevezetése miatt. Eddig tök poén volt, hogy az új sorba tett arcok külön életet éltek, most pedig mindegyik totál ugyanazt csinálja. Mint a vindózba'. Tudom-tudom, ez legyen a legnagyobb probléma, de akkor is... :(((

(#13465) bLaCkDoGoNe válasza goldnarmz (#13464) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13466) ldave válasza bLaCkDoGoNe (#13465) üzenetére


ldave
félisten

ejnye, ez a mém rossz felhasználásnak mintapéldája :P

A Slime draws near! Command?

(#13467) bLaCkDoGoNe válasza ldave (#13466) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A síró nős "igazi" first world problems mémekkel az a baj, hogy mindegyiken egy konkrét esemény van.

Ez amit bepakoltam ide nyilván valami béna memegeneratoros cucc, de hirtelen nem találtam jobbat, ami neutrális szöveggel lett volna megcsinálva.

Ennyit szeretnék még hozzáfűzni.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13468) ldave válasza bLaCkDoGoNe (#13467) üzenetére


ldave
félisten

ezt a dawson srácot a 90-es évek problémáira szokták használni, pl. hogy lemerült a gémbojom és nincs itthon elem, vagy valami hasonló :)

A Slime draws near! Command?

(#13469) bLaCkDoGoNe válasza ldave (#13468) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Tudom. De mint mondtam, ez volt az egyetlen, ami szövegileg passzolt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13470) goldnarmz válasza bLaCkDoGoNe (#13465) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Sosem értem, mire jó egy szakmai topicba ilyen nagyszerű képeket betolni. Mobilosok biztosan nagyon örülnek neki. Még ha valami poén is lett volna benne... :(((

(#13471) bLaCkDoGoNe válasza goldnarmz (#13470) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Való igaz, szakmai topikban csak animált Skype-emotikonokról lehet rinyálni. Ne röhögtess már.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13472) goldnarmz válasza bLaCkDoGoNe (#13471) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

:DDD Ez jogos, de ha egyszer zavart, na. :K

(#13473) Gicz válasza Xero (#13463) üzenetére


Gicz
addikt

már miért ne? én is ezt preferálom. ilyenkor tényleg "tiszta" az egész folyamat.

(#13474) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Ha én vmikor június 20 körül vettem a Mac-em akkor jogosult vagyok az OSX 10.9-re?
Olvastam vmi olyasmit, h akir 11. után veszi az jogosult, viszont nem igazán vagyok otthon a support témában.

(#13475) Xero válasza spyduck (#13474) üzenetére


Xero
nagyúr

Megjelenéskor ki fog derülni, hogy meddig visszamenőleg adják meg. Lehet, hogy van már hivatalos policy rá, de ezt így fejből nem tudom. Jellemzően 2-3 hónapra visszamenőleg szokták felajánlani maximum.

(#13476) kenny123 válasza Xero (#13475) üzenetére


kenny123
addikt

A magic mouseból vannak különböző verziók?
Nézegettem, ebayről már lehet 3-5ezer között, itthon használtan 15ezer, újonnan 20körül. Lehet valami gáz az ebayessel?

Illetőleg, ezekhez ha macbookal használom, nem kell hozzá a gépbe semmilyen adapter, ugye?

yo

(#13477) Xero válasza kenny123 (#13476) üzenetére


Xero
nagyúr

Tudtommal csak egy verzió van belőlük. A nagyon olcsó lehet knock-off. Természetesen semmilyen adapter nem kell hozzá, lévén bluetooth-on kommunikálnak.

(#13478) plejik


plejik
addikt

Tudja valaki, hogyan tudok az Inteles és az Atis vga között váltani? MacBook Pron ? Mert jelenleg az Intel HD-t használja. :))

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#13479) Gicz válasza spyduck (#13474) üzenetére


Gicz
addikt

Ha megadják az jó, de fölösleges ezen rágódni. Mert kb 5 ezer Ft lesz az ára, vagy beszerzed ingyen egyéb módon.

(#13480) Xero válasza plejik (#13478) üzenetére


Xero
nagyúr

gfxCardStatus

(#13479) Gicz: "...vagy beszerzed ingyen egyéb módon."

Ezt inkább ne.. :U

[ Szerkesztve ]

(#13481) TigerCat válasza Xero (#13480) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Basszus, olyan olcsó, hogy szégyen nem megvenni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13482) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Sziasztok, meg tudná valaki mondani, hogyan tudom terminálban az 'ls' parancs eredményét egy fájlba küldeni? (Hasonlót szeretnék, mint régen DOS-ban volt a dir >> lista.txt) Nem találtam a manualban a paraméterek között ilyet, de simán lehet, hogy csak átsiklottam rajta.

Köszi előre is.

Köszi Xero! :R (a kérdést visszaraktam, hátha másnak is hasznos lesz.)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13483) Xero válasza bLaCkDoGoNe (#13482) üzenetére


Xero
nagyúr

ls -R > filenev.txt

(#13484) Xmodule


Xmodule
őstag

Hali. Tudtok valami normális egyszeru ingyenes képnézegetöt, amivel az alábbi alap funkciokat egyszeruen el lehet végezni? : forgatás, lapozás, méretezés, vágás. Köszi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13485) bLaCkDoGoNe válasza Xmodule (#13484) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Preview?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13486) Xmodule válasza bLaCkDoGoNe (#13485) üzenetére


Xmodule
őstag

Hm... eddig nem vettem észre, hogy ilyen funkciok is vannak benne:D Köszi.

Lapozni, hogy lehet benne?

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13487) bLaCkDoGoNe válasza Xmodule (#13486) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mire gondolsz "lapozás" alatt?

Ha több fájl között történő böngészésre, akkor az alábbit javaslom:
- fájlokat kijelöl (cmd gombbal vagy shift+katt az első és az utolsó fájlon)
- duplaklikkel megnyit
- a képek között két ujjas balra-jobbra swipe-pal lapozhatsz ill. a képek listája a preview ablakának a bal oldalán is látszik

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13488) Xmodule válasza bLaCkDoGoNe (#13487) üzenetére


Xmodule
őstag

Pontosan erre gondoltam. Köszönöm. Csak valamiért azt hittem, hogy ha egy mappában van az összes kép akkor ha egyet is megnyitok alapbol lehet lapozni a többire is. (Windowsos megszokás:) )

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13489) Kommy válasza Xmodule (#13488) üzenetére


Kommy
veterán

Ha csak nézegetni akarod őket elég ha, nyomsz egy space-t valamelyiken és tudod lapozni őket.

(#13490) plejik


plejik
addikt

Erre valaki?

Hogyan tudok az Inteles és az Atis vga között váltani? MacBook Pron ? Mert jelenleg az Intel HD-t használja. :B

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#13491) Xero válasza plejik (#13490) üzenetére


Xero
nagyúr

(#13492) plejik válasza Xero (#13491) üzenetére


plejik
addikt

Bocs nem láttam. :) Köszi. :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#13493) Misi1979


Misi1979
őstag

Srácok, aki gép vásárlásán gondolkodik..

Link

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13494) biker válasza Misi1979 (#13493) üzenetére


biker
nagyúr

Tobb mint gyanus

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13495) Blaise válasza Misi1979 (#13493) üzenetére


Blaise
veterán

Lehet, hogy belül gányolt

(#13496) Gicz válasza Misi1979 (#13493) üzenetére


Gicz
addikt

2013-ban egy forintot nem adnék core2duós gépért az biztos

(#13497) tDr1v3r válasza Gicz (#13496) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Pedig annyiért elég jó... ha előzőleg nem törtem volna fel a malacperselyt, már nálam pihenne az a gép.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13498) ldave válasza biker (#13494) üzenetére


ldave
félisten

Ez az eladó megbízható, nekem már több ismerősöm is vett tőle gépet, mindegyik rendben van.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#13499) Blaise válasza tDr1v3r (#13497) üzenetére


Blaise
veterán

Ja, főleg hogy a 2010-es gépeken nincs Thunderbolt, a hirdetés szerint meg van.

(#13500) biker válasza Blaise (#13499) üzenetére


biker
nagyúr

De van, ugyanez a gepem van, nem adnam el ennyiert biztos
Bar nekem 8gb ram es sshd van benne :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.