Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) DanielK válasza Blaise (#13499) üzenetére


DanielK
addikt

miért és az os x 8.2, az mi? :Y

(#13502) Xero válasza DanielK (#13501) üzenetére


Xero
nagyúr

Az mondjuk relatív még logikus is, hiszen az X ebben az esetben (sőt minden esetben) 10-et jelöl.

(#13503) Blaise


Blaise
veterán

Kera boltja mennyire megbízható? 290-ért árul bontatlan alap 13-as Pro-t, gondolom USA import.

(#13504) Xero válasza Blaise (#13503) üzenetére


Xero
nagyúr

Teljesen megbízható. Régi motoros.

(#13505) Blaise válasza Xero (#13504) üzenetére


Blaise
veterán

Egy ilyen (vélhetően) külföldről származó géphez lehet venni később a magyar online boltban, vagy valamelyik APR-nél Apple Care-t?

(#13506) Xero válasza Blaise (#13505) üzenetére


Xero
nagyúr

Miért ne lehetne?

(#13507) bmwk1200s válasza Xero (#13506) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Menny idő van az apple care-t beaktiválni egy gépre? Vásárlástól számított egy év?

Semmit sem írok alá!

(#13508) Gergi


Gergi
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy gyári kiépítésű Macbook Pro mid 2010.
Szeretnék RAM-ot bővíteni benne ill. a HDD-t SSD-re cserélni. Az SSD egy Samsung 840-es lenne 128GB-os méretben, viszont a RAM-al gondba vagyok.
Ezt néztem ki: Corsair 8Gb /1333 MACMEMORY Notebook RAM . A kérdésem, hogy a MAC-ek is visszaszabályozzák a RAM-ok frekijét és nyugodtan beletehetem ezeket a 1333MHz-es ramokat is, vagy mindenképp 1066-ost kell nézzek?

(#13509) rootkiller válasza bmwk1200s (#13507) üzenetére


rootkiller
őstag

Igen úgy tudom...

Artengo TR 990 Pro

(#13510) Xero válasza bmwk1200s (#13507) üzenetére


Xero
nagyúr

Igen annyi.

(#13511) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

rootkiller: köszi
Xero: köszönöm

Akkor is áll ez, ha magam bővítettem a Ramot és a HDD-t SSD cseréltem?
Vagy akkor ez már bukó?

Semmit sem írok alá!

(#13512) hoodoo86 válasza bmwk1200s (#13511) üzenetére


hoodoo86
tag

Beaktivalni egy kodot kell, es megy tovabb a garancia azonos feltetelekkel. A memoria megengedett, a hdd-ssd-t nem tudom. Ellenorizni a garancia aktivalasakor nem fogjak mi van a gepedben, ugyintezeskor meg ugyan olyan elbiralasban lesz a geped, mint az elso egy evben.

(#13513) Blaise


Blaise
veterán

(#13514) biker válasza Blaise (#13513) üzenetére


biker
nagyúr

:R :R :R :R
megvéve, már csak a parallels miatt megéri!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13515) irgum válasza biker (#13514) üzenetére


irgum
addikt

Nekem az kéne a legkevésbé, látni nem bírom a windowst. Főleg nem apple gépen. :)

(#13516) biker válasza irgum (#13515) üzenetére


biker
nagyúr

kénytelen vagyok, céges környezet... MS Dynamics NAV és SAP kéri a winfost

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13517) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok,
Egy apple macbook notit, 2010 es unibody 13,3-ast mennyiért lehetne eladni? Nagyon jo állapotban van. Eredeti snow leopard dvd vel es ilife ami hozzá jár.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#13518) Xmodule válasza Mr.Grincs (#13517) üzenetére


Xmodule
őstag

Szerintem olyan 160-180max körul. Sajátomat 130ért vettem 2009mid -es hibátlan állapotu majdnem uj aksival. 8GB RAM-mal.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13519) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Van nálam egy PowerBook 15 G4-es, ez PowerPC alapú, de az optikája sajnos nem működik. Újra kéne raknom a gépet, lehetséges valahogy ez külső optikai meghajtó segítségével?

Illetve van egy másik PB 15-ös G4-es is, ami már DDR2-es memóriával van szerelve, tehát gondolom ez már Intel belsős. Itt sem jó az optika. A kérdés itt is ugyan az, illetve, mivel ez a gép működött, csak én nem tudtam az optika hibájáról, a lemezt beletettem, de azóta nem köpi ki, és a "boot" folyamat sem megy végbe.

Tudnátok segíteni a probléma megoldásában? Illetve ilyen slot-in Dvd-t lehet kapni valahol, normális áron?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#13520) Gergi válasza Gergi (#13508) üzenetére


Gergi
aktív tag

Erre esetleg valaki? :U

(#13521) Xero válasza HeavyToys (#13519) üzenetére


Xero
nagyúr

PowerBook csak PPC lehet. Intel az MacBook, MacBook Air vagy MacBook Pro (bővebben topic összefoglalóban).

PPC alapú gépen csak Firewire külső lemezről vagy optikai meghajtóról tudsz bootolni.

A boot során nyomd a touchpad gombját. Ki fogja adni a lemezt.

(#13520) Gergi: Mehet bele minden.

[ Szerkesztve ]

(#13522) Mr.Grincs válasza Xmodule (#13518) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Feltettem az enyémet most 160 ért. Remélem elviszik.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#13523) kenny123 válasza Mr.Grincs (#13522) üzenetére


kenny123
addikt

Hova? :D
Vagy mar el is kelt?

yo

(#13524) Mr.Grincs válasza kenny123 (#13523) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Apród.hu-ra. [link] Ja bocs, mégsem 160 hanem 170be raktam föl. De ha nem viszik el ennyiért lehet engedek majd belőle.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#13525) kenny123


kenny123
addikt

Air-ben, mondjuk 2010-11 fölött lehet házilag RAM-ot bővíteni? Mennyit bír el maximum? Illetve SSD-t lehet itthon cserélni?
Lassan de biztosan közeledik a vásárlás, és még mindig nem tudom eldönteni, hogy air, vagy pro. Csak 13"ban gondolkodok.

yo

(#13526) Xero válasza kenny123 (#13525) üzenetére


Xero
nagyúr

RAM-ot nem lehet. SSD-ből speciálisat amit az owc forgalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#13527) Gergi válasza Xero (#13521) üzenetére


Gergi
aktív tag

Köszi a választ!
Meg is vettem a fentebb említetett Corsair ramokat, de ami már az elején is fura volt, hogy nem nagyon akartak bennmaradni a slottjukban... épp hogy hozzájuk értem már ki is pattantak a helyükről, mintha kicsit feszülnének benne a ramok (a gyári hynix ramok tökéletesek bele).
Végül amikor már látszólag a helyén voltak bekapcsoltam a gépet... először nem is csinált semmit. Másodszori bekapcsolásra megjelent az apple logó majd különböző kerneles hibákkal elszállt a betöltést. A következő bekapcsolásra már sípolt a gép. Asszem mennek vissza a ramok a boltba... :(((
A gyáriakkal tökéletesen megy a gép azóta is.

[ Szerkesztve ]

(#13528) Ear001 válasza Gergi (#13527) üzenetére


Ear001
addikt

Szerintem nem volt rendesen a helyére rakva az a ram. Az oldalsó rögzítő füleknek a helyükre kell pattanniuk.

(#13529) Gicz válasza Ear001 (#13528) üzenetére


Gicz
addikt

Szerintem is ilyen gond lehet. Kevés olyan ram van amivel nem megy. De egy corsairral tuti mennie kell.

User error lesz ez....

(#13530) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok

Gondoltam csinálok 1 smart foldert a finderbe amelyben az összes ipa kiterjesztésű fájl benne van ami megtalálható a gépen. Na ez nem jött össze mert ugyan megtudom adni hogy a kiterjesztést de elmentem de tök üres az egész folder. Vajon mi lehet a gond?

Itunes könyvtárában megtalálom de 2 helyre van szétszórva s van amelyik mind a 2 alkönyvtárban benne van érdekes. Szóval kíváncsi lennék hogy hogyan tudnám megoldani a dolgot!

Előre is köszi!

(#13531) Gergi válasza Ear001 (#13528) üzenetére


Gergi
aktív tag

Hidd el mindenhogy próbáltam, de valahogy szinte mindig kiugrott azokból a fülekből. Tuti, hogy jól csináltam, mert nem először bővítettem ramot egy notiban, de ilyennel még nem találkoztam. Mind1, mert a bolt ahol vettem korrektek voltak és visszavették a ramot és azt ajánlották, hogy próbálkozzak a Kingston vagy Samsung ramokkal.

[ Szerkesztve ]

(#13532) rootkiller


rootkiller
őstag

Újraraktam ma a MacBookon a Liont, és ugye hordozható gépnél alap van jelszó. Viszont eddig úgy volt beállítva, hogy miután visszatért képernyőkímélésből/alvásból, nem kért jelszót, jelenleg viszont mindig kér. Ezt szeretném kikapcsolni mert zavar, csak az istennek nem találom azt a beállítást. Segítsetek! Köszi! :R

Artengo TR 990 Pro

(#13533) bLaCkDoGoNe válasza rootkiller (#13532) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Security & Privacy - General fülön találod.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13534) Xero válasza Chiftain (#13530) üzenetére


Xero
nagyúr

Miért van két helyen? Amit a store-ban vásároltál az egy helyen van. A másik adagról inkább nem mondok semmit... :U

[ Szerkesztve ]

(#13535) rootkiller válasza bLaCkDoGoNe (#13533) üzenetére


rootkiller
őstag

Tényleg...ez az opció kimaradt, keresgéltem mindenhol de itt nem... :N

Artengo TR 990 Pro

(#13536) Chiftain válasza Xero (#13534) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Na ezt nem tudom én se de minden egyes programot az app storeból töltöttem le. Mindegyik jogtiszta ha erre gondoltál! Az iTunes mappában van 1 olyan hogy mobile applications, abban benne van a programok 1 része meg van 1 olyan is hogy iTunes media és azon belül szintén van 1 mobile applications, ebben meg a programok másik része. Nem igazán értem miért dobálta így szét nekem.

(#13537) Xmodule


Xmodule
őstag

Hali. iPone 5 röl képeket wifin keresztul hogy tudnam legegyszerübben átküldeni a MacBook Pro-ra? Valami ingyenes megoldás érdekelne, mert ez szerintem elég alap dolog kellene legyen...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13538) Solar_Wind válasza Xmodule (#13537) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

iCloud. Még küldeni sem kell.

(#13539) Jorus válasza Xmodule (#13537) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elég alap. Fotóadatfolyamon keresztül megjelenik minden icuccon.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13540) Xero válasza Xmodule (#13537) üzenetére


Xero
nagyúr

Photo stream és/vagy dropbox.

Az iPhoto ezzel megkerülhető, ha nincsen se az sem pedig Aperture: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13541) Xmodule


Xmodule
őstag

Köszönöm a válaszokat. Végül Photo Sync nevü app mellet döntöttem. OS X-re ingyenes az app iOS-re pedig 600Ft, de szerintem megérte. Köszönöm még1x.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13542) biker válasza Xmodule (#13541) üzenetére


biker
nagyúr

valóban megérte, az INGYENES helyett a 600Ft, a gyári app helyett 2db 3rd party app :)
nem windóz ez, hogy agyonn ekll installálni

engeded a photostreamet iphonen, majd engeded iphoneon, és semmit nem kell tenni, ott lesz iPhotoban

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13543) Xmodule válasza biker (#13542) üzenetére


Xmodule
őstag

Nem értelek egész pontosan szerinted mi ingyenes az iPhotoban. Én felmegyek az appsotre-ba osx-en es 3500Ft.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13544) Gicz válasza Xmodule (#13543) üzenetére


Gicz
addikt

a gépedhez kaptál 2db dvd-t. az egyiken os X van, a másikon iphoto, imovie, garageband. ingyen.

amúgy wifis áttöltés az nem a igazi az iphotoban, hiszen ott nem a telefonodról megy a gépedre, hanem a telefonodon wifin fel icloudba, majd szintén neten keresztül le a gépedre. tehát kétszer foglalja az egész sávszéledet. ami pesten a 100megabites netekkel nem is lenne gond, de nekem pl győrújbaráton ahol van 15 megám le és 1 fel (ez is adsl modem firmware trükközéssel, amúgy van 11 le és 0,7 fel, és nincs másféle net szolgáltatás csak dsl), ott ne töltögesse már az iphonom 2-3-4 órán keresztül fel a képeket netre.

egyébként a leggyorsabb úgyis az ha rádugod kábelen, iphotoban nyomsz egy import gombot, 1 perc, és kész is vagy.

[ Szerkesztve ]

(#13545) Xmodule válasza Gicz (#13544) üzenetére


Xmodule
őstag

Használtan vettem a gépet nem volt hozza DVD. Na de mindegy most mar tudom ez is egy megoldás.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13546) Gicz válasza Xmodule (#13545) üzenetére


Gicz
addikt

az összes tartozék nélkül nem vennék használt gépet, nehéz eladni, vagy csak olcsóbban lehet. az eddigi 4 ből 3 nekem is használt volt.

(#13547) Xero válasza Gicz (#13546) üzenetére


Xero
nagyúr

Az új gépekhez nem jár DVD, cserébe a gyári recoveryből telepített rendszeren ott az iPhoto.

(#13548) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Sziasztok!

Van egy Macbook Air 1.1-esem (Lion) és egy 3GS-em. (5.1.1. JB)
Gondoltam a 3GS-t rákötöm a gépre és netezek az Air-el. Hát nem jött össze.

Telón bekapcsoltam a netmegosztást, összekötöttem a géppel, viszont a mac-en a hálózatokban nem találtam USB csatalkozási/Teló csatlakozási lehetőséget.

Mit rontottam el?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#13549) bLaCkDoGoNe válasza Cxgrav (#13548) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szia! A választ nem tudom a kérdésre, de van egy alternatív megoldásom.

Én úgy szoktam összelőni a 3GS-t a MBP-val, hogy bluetoothon keresztül osztom vele a netet: párosítás után a Bluetooth menüből a 3GS-t kiválasztva a "Connect to network" opció használatával.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13550) Gergi


Gergi
aktív tag

Garis MacBook Pro-nál garanciavesztéssel jár ha házilag lesz/lett bővítve a memória? Ha igen, akkor meg lehet oldani a bővítést valahogy/valahol garanciavesztés nélkül? :U

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.