Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) v2izzy válasza irgum (#12450) üzenetére


v2izzy
tag

Köszi a válaszokat!

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#12452) DiVaD válasza v2izzy (#12447) üzenetére


DiVaD
senior tag

Szia!
Bár szerintem nem újban gondolkodol (ott szvsz még nagyobb a különbség, bár nem tudom mennyire rossz most a forint), de ha mégis akkor amcsiban kérd nemzetközi bill.-el és akkor meglesz az "í"-nek is a helye.

(#12453) Xero válasza irgum (#12450) üzenetére


Xero
nagyúr

De minek átalakítóval bohóckodni, amikor cserélhető a fej akár 250Ft-ért is?

Átmenetileg pedig kb minden hagyományos villás kábel megteszi.

(#12454) iamthesonar válasza Xero (#12446) üzenetére


iamthesonar
aktív tag

hat eloszor is 2 particio van egy 400gb-s amit a mac osx-el hasznalok es egy 100gb-os ami csak a munka cucc van meg a szoftver amivel dolgozom.

a particiot amikor ki kell valasztani Rendszerbeallitasok/inditolemez-cuccban hogy macintosh hd vagy bootcamp windows na itt ramegyek ujrainditas bootcamp windows particioval es itt ez az uzi jon:

Nem módosíthatja az indítólemezt a kijelölt lemezre.
A bless eszköz nem tudta beállítani az aktuális rendszerindító lemezt.

ezt a szart kb 3 napja csinalja es mar allitgattam mindent de nemvagom...
szoval rakjam ujra mindket rendszert azt mondod?? az a tuti??

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#12455) Xero válasza iamthesonar (#12454) üzenetére


Xero
nagyúr

Azt mondom első körben NVRAM reset (cmd - option - p - r). Várj legalább három újraindulást és csak utána engedd el.

Ha nem menne továbbra sem, akkor option (alt)-el indítod a gépet ott ki fogod tudni választani a Windows partíciót ettől függetlenül és el is fog indulni, tehát dolgozni így is tudsz vele. Jelenlegi helyzetben csak a boot sorrendet nem tudod módosítani.

[ Szerkesztve ]

(#12456) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A GMA945-tel rendelkező Macbook Black-re melyik a legfrissebb OSX, ami felmegy? A snow leo? Ezen a gépen is lehet bootcamppel w7-et használni?

Köszi!

(#12457) Xero válasza r3dsnake (#12456) üzenetére


Xero
nagyúr

Az utolsó MacBook ami GMA950-el volt szerelve a 2,1-es mid 2007-es. Ezekre az utolsó OS a Lion volt (ahogy az ezt megelőző late 2006-osokra is). Egyedül a Core Duo-s első generációs MacBook lóg ki kicsit a sorból, aminél a max a 10.6.8, bár ezeket amúgy sem éri meg már megvenni.

Természetesen BootCamp mindegyiken működik.

(#12458) r3dsnake válasza Xero (#12457) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi a választ

Akkor ERRE elméletileg még felmenne a lion?

Köszi

(#12459) Xero válasza r3dsnake (#12458) üzenetére


Xero
nagyúr

Gyakorlatilag is, de szerintem túl van árazva, ráadásul beszmacen ugyan ez megy 90e-ért: [link]

"Még a gombok is keményebben fognak és a fedlap ki-be csukása is nehezebb."

Ez pedig nettó marhaság.

Ja és ha érdemben akarod használni, akkor számolj egy memória és hdd cserét is. A memória max mondjuk csak 3GB, de az is több mint ez, valamint egy SSD is sokat dob a közérzetén.

[ Szerkesztve ]

(#12460) r3dsnake válasza Xero (#12459) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi a választ, dobtam egy PÜ-t is. :)

(#12461) xedos


xedos
addikt

Részemről régebbi gépre csak SnowLeo-t raknék!
Gyorsabb - nem homokórázik annyit, mint a Mountain Lion!
Még az i5-ös iMac-en is megbántam :-( Lehet SSD-vel optimálisabb...

(#12462) Xero válasza xedos (#12461) üzenetére


Xero
nagyúr

Bizony egy SSD sokat változtat a dolgon. :K

(#12463) bmwk1200s válasza Xero (#12462) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem kicsit! Én csak lestem, hogy mekkora a különbség! :)

Am.. vettem a MBP-ba ramot. Most készülök majd belerakni, ha végre haver hozza a csavarhúzót :DDD
Kérdés!
Az SSD védelmi miatt csak sleep-van, hibernálás nincs, a sleepimage file-t is töröltem, illetve írásvédetté tettem.
Ha most a gyári 4GB ramot kicserélem a megvett 8GB rammal, akkor elvileg ez nem okozhat gondot ugye? Mármint, hogy a rendszer egy 4GB-os sleepimage filet készített, ami írásvédett lett és most gondolom akarna e miatt a csere miatt egy 8asat létrehozni..
Másik kérdés, hogy 8GB ramnál szintén az SSD miatt már kikapcsolhatom nyugodtan a VM-et, igaz?
Lehet láma a kérdés de a virtuális memoria és a swap memória között van különbség?

Semmit sem írok alá!

(#12464) Jorus válasza bmwk1200s (#12463) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én 4GB-nál is kikapcsoltam, igaz, nem futtatok mokányabb progikat a gépen. A virtuális és swap memória ugyanazt jelenti, bár utóbbi formában nem nagyon hallottam még.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12465) bmwk1200s válasza Jorus (#12464) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Használom az iStat.app-ot, az hivatkozik így rá.
Én meg azt hittem két külön dolog :D

Semmit sem írok alá!

(#12466) Xero válasza bmwk1200s (#12463) üzenetére


Xero
nagyúr

Egy-két app lehet nyüszít érte. Talán valamelyik Adobe CS csomagnál volt ezzel gondom.

(#12467) irgum válasza brumi1024 (#12410) üzenetére


irgum
addikt

Beírtam ezeket terminalba, hogy kikapcsoljam sleep-nél az ssd nyaggatást.
Miből látszik az, hogy biztos ki van most kapcsolva?
Hogyan csekkolhatnám?

(#12468) Xero válasza irgum (#12467) üzenetére


Xero
nagyúr

pmset -g | grep hibernatemode

(#12469) irgum válasza Xero (#12468) üzenetére


irgum
addikt

Ezt kaptam: link

grep hibernatemode ezt is beírtam de nem történik semmi, viszont mikor ki akartam lépni a terminalból rákérdezett mert fut valami...

(#12470) irgum


irgum
addikt

Ritkán kérdezek, de volna mégegy.
Azt szeretném csak az integrált GPU-t használja tápra kötve is. Ne váltson át a dedikáltra, mert eléggé melegszik tőle. Van erre megoldás?

Köszi a választ előre is!

(#12471) Xero válasza irgum (#12469) üzenetére


Xero
nagyúr

0-n van tehát nem hibernál.

(#12472) irgum válasza Xero (#12471) üzenetére


irgum
addikt

Nagy mester vagy! Köszönöm! :R

(#12473) tDr1v3r válasza r3dsnake (#12458) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Fel, de szerintem durván belassítja a gépet, jobb ha Snow-al használod.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12474) Xero válasza irgum (#12470) üzenetére


Xero
nagyúr

(#12475) irgum válasza Xero (#12474) üzenetére


irgum
addikt

Köszi! Hasznos lesz. Kár, hogy ha monitorra kötöm nem lehet megváltoztatni... Gondolom a harvder nem engedi, vagy ilyesmi. :)

(#12476) Chiftain válasza Xero (#12471) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Hello beírtam én is amit az egyik előző kommentedben leírtál nekem "hibernatemode 3" lett a válasz! Az mit jelent?

(#12477) Xero válasza Chiftain (#12476) üzenetére


Xero
nagyúr

Az a default a postPPC gépeknél. Ez a "vegyes mód". Tehát hibernál és sleepel is, viszont csak akkor kerül hibernált állapotba, ha már nincs elég kraft az aksiban.

Na hogy össze legyen szedve:
hibernatemode 0 = Csak RAM. Esetleges áramkimaradás vagy teljesen kifogyott aksinál elvész az adat. Desktop gépeken ez az alap.
hibernatemode 1 = Csak lemezre. Ebben az esetben minden altatásnál kiírja a teljes memória tartalmat és ébresztésnél onnan olvassa ki. Sokkal lassabb mint a másik két megoldás, de minden nemű áramkimaradást kiküszöböl.
hibernatemode 3 = Vegyes mód. Kiírja a memória tartalmát lemezre, de ha nincs rá szükség, akkor továbbra is memóriából ébreszt. 2006-tól ez az alap a mobil gépeknél.

Nem érdemes sokat variálni rajta, de aki nagyon félti az SSD-ét, annak érdemes 0-ra kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#12478) Chiftain válasza Xero (#12477) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Akkor ha jól értem amikor lecsukom akkor csak elalszik és ha nagyon lemerül csak akkor hibernál!
Köszönöm a választ!

(#12479) Xero válasza Chiftain (#12478) üzenetére


Xero
nagyúr

A sudo pmset -g kimenetében látsz egy olyat, hogy standbydelay.
Ez másodpercben mutatja azt az időt ami után a normál sleep-ből hibernálásba kapcsol a gép és kiírja a memória tartalmát a lemezre.

Ezt is módosíthatjuk:
sudo pmset -a standbydelay xxxx
xxxx = a kívánt másodperc érték

[ Szerkesztve ]

(#12480) Chiftain válasza Xero (#12479) üzenetére


Chiftain
aktív tag

A beállított érték nagysága semmilyen hatással nincs a memóriára vagy esetleg az üzemidőre? Gondolom a memória áram alatt van altatás alatt de ha hibernál akkor már nincs rá szükség tehát kikapcsol. Vagy ez teljesen elhanyagolható?
Vagy hülyeség amit leírtam?

(#12481) Xero válasza Chiftain (#12480) üzenetére


Xero
nagyúr

Elhanyagolható az amit a memória felvesz ilyenkor, szóval nyugodtan kitolható ez a határ.

(#12482) Chiftain válasza Xero (#12481) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ!

(#12483) brumi1024 válasza Xero (#12477) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak annyit tennék még hozzá, hogy helyspórolás céljából lehet még hasznos a 0-ás mód. Két pluszparancs futtatásával nem foglal le a gép a HDD/SSD-ből memóriányi területet.

[ Szerkesztve ]

(#12484) Xero válasza brumi1024 (#12483) üzenetére


Xero
nagyúr

Valóban ez így van.
Nekem be sem ugrott, mert mindenhol csak a rendszer és az app-ek ücsörögnek SSD-n, szóval még a 60-asokon is vidáman elférek. :)

(#12485) Jorus


Jorus
nagyúr

Lehet abból vmi gubanc, hogy az email accokat nem a Rendszerbeállítások között, hanem az Outlook-ban vettem fel?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12486) rachmaninoff


rachmaninoff
aktív tag

Sziasztok!

A holmijaim átrendezése miatt sajna már nem tudom kényelmesen használni az Air beviteli eszközeit, ezért sima bazári bill. és egér van most, amíg nem találok jó árban magic trackpad-et.

Kérdésem lenne: van megoldás a desktopok közti váltásra egy alap egérrel? Pl. rá lehet valahogy tweakelni hogy teszem azt a középső gombbal ragadással lehessen váltani? Vagy bármi egyéb megoldással?

Előre is köszi.

(#12487) TommyNagz válasza Jorus (#12485) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nem.

encapsulation dot1q

(#12488) HarryPotter


HarryPotter
őstag

sziasztok, osx ms office verzióra magyar helyesírás ellenőrző kiegészítés létezik? lehetőleg ingyenes érdekelne

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#12489) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Sziasztok!

Nincs ötlete valakinek miért nem mutatja az iStat menus a menubaron a HDD telitettségének szintjét?
Azóta csinálja ezt, mióta SSD van benne... mit lehet csinálni? Idegesít na, hogy csak egy üres téglalap van ott.. :DDD

Semmit sem írok alá!

(#12490) hoodoo86 válasza HarryPotter (#12488) üzenetére


hoodoo86
tag

Tudtommal az egyetlen opciód: [link]

(#12491) HarryPotter válasza hoodoo86 (#12490) üzenetére


HarryPotter
őstag

köszi, nyilván ingyeneset preferáltam volna, de ez nem drága (és biztos jó is)

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#12492) DanielK


DanielK
addikt

van olyan program, mint a HD Sentinel macre? usb-b is tudja mutatni a vinyó értékeit

(#12493) negyedes válasza DanielK (#12492) üzenetére


negyedes
addikt

en semm hasznalhatot nem talaltam. :( pedig kivancsi lettem volna a hdd smart ertekeire

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12494) DanielK válasza negyedes (#12493) üzenetére


DanielK
addikt

nekem megvan. DriveDX a neve. Az usbs merevlemezeket is mutatja. :K

(#12495) brumi1024 válasza DanielK (#12494) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak 15 eurót kérni egy ilyen programért... csak összehasonlításképp 18 euró a Pages, amit használni is lehet valamire, ez pedig csak SMART adatokat rak szép formába.

(#12496) irgum válasza brumi1024 (#12495) üzenetére


irgum
addikt

Valóban szemtelenség. Azt hiszik ha mac-ed van nem számít a pénz... De mindjárt rákeseresek mert kellene egy jó smart figyelő program. :D

(#12497) DanielK válasza brumi1024 (#12495) üzenetére


DanielK
addikt

a HD sentinel is ennyibe volt nekem ([link]). és megmentette az egyik vinyómon a dolgaimat, mert időben jelezte a meghibásodást. számomra ez fontos. ez profinak tűnt (trialt kipróbálva) és hasonlóan profi, mint winen a hd sentinel

[ Szerkesztve ]

(#12498) irgum


irgum
addikt

iPhoto-ból törölt képeket hogyan tudom visszahozni?
Kukába rakja azokat, mert találtam olyan menüpontot, hogy "iPhoto kuka ürítése".

DanielK: Neked látja a külső usb vinyókat? Mert hiába telepítettem a smart drivert, azt hiszi nincs telepítve és nem tudok csekkolni.

[ Szerkesztve ]

(#12499) spyduck válasza DanielK (#12497) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én már sokszor feltettem itt ezt a kérdést. Ingyenes nincs, persze még reménykedek.

(#12500) irgum válasza irgum (#12498) üzenetére


irgum
addikt

Ó fakk de béne vagyok. Már megvan, kiszúrta a szememet. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.