Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) Kommy válasza Ilidzser (#12049) üzenetére


Kommy
veterán

jobb klikk megnyitás és leokézod, legközelebb már megy rendesen

(#12052) Xero válasza bongeszo (#12047) üzenetére


Xero
nagyúr

TP-Link 4300 nagyon jó választás. Persze dobozból kivéve menjen rá egy vargalex openwrt firmware.

Mondom mindezt Time Capsule és TP-Link 1043 tulajként, szóval nem vagyok elfogult. Ár/érték arányban verhetetlen.
Az első generációs TC-el (mint az enyém is, ami kb az elsők között volt az országban) vigyázni kell. Hajlamosak elpusztulni a tápon a kondik. Ha nem akarsz bajlódni vele, akkor kb 20-30e a javítása. Ha akarsz akkor kb 300Ft.
A szellőzése sem az igazi, szóval a kondik megint meg fogják főzni magukat, ha nem nyúlsz hozzá drasztikusabban. Az újabb szériáknál már folyamatosan jár a venti.

(#12053) DanielK válasza bongeszo (#12047) üzenetére


DanielK
addikt

Linksyst vegyél, az egyik legjobb router (cisco után - hisz a cisco gyártja :D ), és olcsóbb mint egy airport extreme. 30 körül már kapni usbset. Nekem ea2700 van, de azon nincs usb. Az ea3500-on már van.
Nekem sosem volt gondom velük. [link]

(#12054) bLaCkDoGoNe válasza DanielK (#12053) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Linksys már a Belkiné sajnos.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12055) DanielK válasza bLaCkDoGoNe (#12054) üzenetére


DanielK
addikt

:Y
Mióta?
Nekem ilyen van: [link]
Ezen még az állt, hogy cisco.

[ Szerkesztve ]

(#12056) bLaCkDoGoNe válasza DanielK (#12055) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem annyira régóta, év eleje körül volt róla hír.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12057) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok elérkezett a tavaszi újrarakás ideje 1év után. 2kérdésem lenne. Van egy c2d-s macim 2.16, gef9400, 4Gb ram. Jelenleg SnowLeo van rajta próbálkoztam még 1éve az MLion-al de kevesebbet bírt az aksi, néha csinált érdekes dolgokat amire többen is panaszkodtak pl böngészőbe fogta magát és csak úgy strandlabdázott 2 percig és nem reagált semmire se és mint ha lassabb is lett volna a jó öreg SL-nl. Ezért akkor inkább visszaraktam a régi leot. Azóta javult e a helyzet valamit vagy még mindig az SL a stabilabb gyorsabb jobb? Új "fjücsöröket" nem igazán használnám szóval ez nem döntő szempont.
Ill még egy kérdés. uTorrentet használok torrentkliensnek de az utobbi hónapokba feltűnt hogy rohadtul nem akar semmise vissza seedelni. Hiába szedek le új "siker" torrentteket azt se akarja nagyon visszatöltögetni. Ti milyen klienst ajánlanátok? Köszönöm előre is a segítségetek.

(#12058) DanielK


DanielK
addikt

melyik a legjobb letöltő kliens macre? (nem torrent) - most jdownloadert használok...

(#12059) marceeh válasza Sakab (#12057) üzenetére


marceeh
tag

probáld ki a vuze-t!:)

(#12060) Xero válasza marceeh (#12059) üzenetére


Xero
nagyúr

Inkább azt ne.

(#12061) bongeszo válasza Xero (#12052) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Köszi a tanácsot! A time capsule-ra már nem köthető külön usb-s háttértár ugye?

(#12062) bLaCkDoGoNe válasza bongeszo (#12061) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Dede. :K

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12063) bongeszo válasza bLaCkDoGoNe (#12062) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Mindegyik generációsra?

(#12064) Xero válasza bongeszo (#12063) üzenetére


Xero
nagyúr

Igen mindegyikre. Külön tápos HUB-al akár több eszköz is.

(#12065) bongeszo válasza Xero (#12064) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Nah ez mégjobban megnehezíti a döntésem...
Hány gen van amúgy tc-ből?

Lényegébel a tc és a airport extreme között csak a beépített hdd a különbség vagy vannak szolgáltatásbeli eltérések is? A neten sajna nem sok infot találok róluk...

[ Szerkesztve ]

(#12066) -axxon-


-axxon-
tag

hali!

hogy néz ki egy eu-s billentyűzet?
mi a különbség a magyar megy az eu-s között?

üdv.

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#12067) Xero válasza bongeszo (#12065) üzenetére


Xero
nagyúr

Négy generáció van belőle. A második generációtól fölfelé jó választás lehet.

Az Extreme ugyan azt tudja lemez nélkül. Ha nincs szükséged a beépített lemezre, mert van felesleges külső lemezed, vagy meglévő NAS-od, akkor az is jó irány lehet. Viszont a már javasolt TP-Link 4300 ugyan azt tudja, sőt többet, bár méretben lényegesen nagyobb és nem illik az Apple design line-hoz sem.

(#12068) Sakab válasza Sakab (#12057) üzenetére


Sakab
senior tag

nekem valaki? :F

(#12069) TommyNagz válasza Sakab (#12057) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Utorrentnél force encryption-t állítsd be. Amúgy válts szerintem a Mountain Lion-ra, a SL már elég régi. 10.x.0 pedig mindig is problémás volt, ezzel együtt kell élni. Szépen ahogy jönnek a frissítések, javul a helyzet. Itt is így volt :)

encapsulation dot1q

(#12070) Xero válasza TommyNagz (#12069) üzenetére


Xero
nagyúr

A titkosítás erőltetése miért is segítene a seedelésben?

Port legyen nyitva, vagy NAT-PMP, UPnP bekapcsolva, legyen elegendő szál és kész. A titkosításból elegendő a bekapcsolt állapot.

[ Szerkesztve ]

(#12071) xedos válasza -axxon- (#12066) üzenetére


xedos
addikt

Úgyanúgy mint a magyar, csak más ékezetes karakterek vannak rajta.
Lehet német, svájci, olasz, francia svéd stb...
A lényeg ugyanannyi gomb van rajta mint a magyaron.

Tommy Da B1G:
Hát... én váltottam gépet és oprendszert...
I3-as iMac-ről 10.6-al - i5-re 10.8-al... vissza sírom a 10.6-ot. Nagyon sokat tekeri a winyót az újabb rendszer!
Pedig 12Giga Ram-om van!

[ Szerkesztve ]

(#12072) -axxon- válasza xedos (#12071) üzenetére


-axxon-
tag

köszi

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#12073) TommyNagz válasza xedos (#12071) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Xero

Nekem UPC-nél csak így megy a letöltés. Neten olvastam utána, amikor szarakodott, és írták, hogy szűrik a P2P forgalmat. Amint bekapcsoltam ezt a fícsört, ment a dolog, mint a karikacsapás.

Xedos

SSD-t neki :) Nekem a ML-nal még nem volt ilyen gondom szerencsére.

encapsulation dot1q

(#12074) marceeh válasza Xero (#12060) üzenetére


marceeh
tag

nekem semmi problémám nem volt még a vuza-al,ezért érdekelne a véleményed,hogy mi a baj vele? :R

(#12075) Xero válasza TommyNagz (#12073) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha eddig nem volt gondja vele, akkor nagy valószínűséggel nem UPC felhasználóról van szó. Ha pedig mégis, akkor nyilván tisztában lenne a korlátozással. Természetesen UPC esetén must have a titkosítás, de máshol teljesen felesleges és inkább árt mint használ.

(#12074) marceeh: Azon kívül, hogy egy erőforrás zabáló bloatware lett belőle? Semmi. :U :N

[ Szerkesztve ]

(#12076) TommyNagz válasza Xero (#12075) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Csatlakozom Xero-hoz, a Vuze sose volt jó. Az AZUREUS igen :))

encapsulation dot1q

(#12077) DanielK


DanielK
addikt

Melyiket válasszam:
Tuxera NTFS, PAragon NTFS vagy Parallelses win alól használjam az usb-t/vinyót ami ntfs-es?

Van egy ismerősömnek 3d tv-je, ami ntfs,fat vagy fat32-t eszik, de mivel egy 3d film 15-16GB ezért ntfs a megoldás. Szóval melyiket ajánljátok? USB3 nincs a maceken.

(#12078) marceeh válasza Xero (#12075) üzenetére


marceeh
tag

köszönöm :)

(#12079) TommyNagz válasza DanielK (#12077) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Én a Tuxerát használom mindenhol, az ügyfeleim is. Eddig nem volt vele baj.

encapsulation dot1q

(#12080) bLaCkDoGoNe válasza TommyNagz (#12079) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nálatok nem jár túl nagy CPU terheléssel a használata? Nálam simán produkál 50-60%-okat mondjuk másolás közben, de sok esetben akkor is, ha éppen nem használom a HDD-t.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12081) DanielK válasza bLaCkDoGoNe (#12080) üzenetére


DanielK
addikt

ugyanennyit produkál a parallels is, szóval lehet azzal ugyanott lennék. :D

(#12082) bLaCkDoGoNe válasza DanielK (#12081) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az lehet, viszont szerintem az marha kényelmetlen megoldás, ha mindig virtuális gépet kell indítani ahhoz, hogy írj egy NTFS-es tárolóra. (Persze függ attól is, hogy mindezt milyen gyakorisággal tennéd - nálam napi szinten van rá szükség, így ez az út egyértelműen járhatatlan, még SSD-vel is.)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12083) DanielK válasza bLaCkDoGoNe (#12082) üzenetére


DanielK
addikt

Heti 1x maximum vagy inkább havi 1x :D

(#12084) Sakab


Sakab
senior tag

Megtudnátok mondani hogy windows alatt mit tegyek fel hogy irni tudjam az exfatos vinyót? Lementéseimet próbálnám rendszer újra rakás után vissza másolni. Lementeni még letudtam de ahogy látom íráshoz valami program kellene. googlival meg nem találtam eddigsemmitse.

(#12085) Xero válasza Sakab (#12084) üzenetére


Xero
nagyúr

De miért Windows alatt akarod írni?

Egyébként MacDrive kell Neked.

(#12086) Sakab válasza Xero (#12085) üzenetére


Sakab
senior tag

Köszönöm szépen :R
Mert van egy Macim van egy 250es külső vinyom ami exfatba van formázba és van egy win7es noti. És mivel a 250es vinyó kicsi volt így arról átpakoltam a wines gépre hogy legyen még hely rajta és most h újra raktam az egészet így most szépen pakolom vissza

(#12087) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Tegnap megjött a miniDP-DSUB átalakítóm.
A következők a kérdéseim:
1, Meg lehet valahogy, oldani, hogy fent a menü sáv (Apple Menü, File, stb) legyen a másik monitoron is?
2, Ha VLC-vel nézek egy filmet a külső monitoron, és kirakom teljes képernyőre, a Mac-en is fekete kép lesz, ezt valahogy orvosolni?

MBP 2011 Late

(#12088) TommyNagz válasza W1 (#12087) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Szia!

1. Nem :( A menüsáv mindig a főképernyőn lesz. Ezt a Display-nél tudod kiválasztani a menü húzásával.

2. Beállításoknál nézd meg, de a VLC-t szerintem felejtsd el. Az egy emberiség ellen elkövetett bűncselekmény. MPlayerX kell neked, a beállításainál válaszd ki, hogy ne a Lion-féle fullscreen-t használja, és hogy ne feketítse el a többi monitort full scree-nél.

encapsulation dot1q

(#12089) Jorus válasza TommyNagz (#12088) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mi a gond a VLC-vel? Az Air-en mondjuk nem nézek filmeket, de a PC-n VLC-t használok, és nincs vele különösebb problémám, lejátssza a filmeket. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12090) TommyNagz válasza Jorus (#12089) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Én nagyon nem szeretem...már PC-n se szerettem. Nekem túl "fapados". Ezzel szemben az MPlayerX teljesen beilleszkedik az OS X felületében, ugyanúgy néz ki, mint a QuickTime, megbízható, könnyen kezelhető. VLC-be meg egy koszos feliratot nem lehet drag&drop-pal betenni -.- (amikor utoljára néztem még nem lehetett)

encapsulation dot1q

(#12091) DanielK válasza TommyNagz (#12090) üzenetére


DanielK
addikt

ja és minek betenni drag&droppal? :U ha ugyanaz a címe, mint a filmé akkor automatikusan megnyitja.
nekem pont az tetszik, hogy egyszerű és nincs vele gond. mindent megnyit.

[ Szerkesztve ]

(#12092) TommyNagz válasza DanielK (#12091) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Mások a szokásaink. Én Addic7ed-ről szedem a feliratot, ők mindig beleteszik a névjegyüket a fájlnévbe. Ez egyáltalán nem baj, szerencsére még húzni se kell, rákattintok a Downloads stack-ben és már hozzá is adta. Ja, más az encoding? Kitalálja. Nem biztos benne, rákérdez. MPlayerX a legkifinomultabb video player, amit eddig láttam (régen a Movist volt hasonló pozícióban) tökéletesen illeszkedik a Mac-es felülethez, és szokásokhoz :)

encapsulation dot1q

(#12093) DanielK válasza TommyNagz (#12092) üzenetére


DanielK
addikt

most megnéztem és a gesztusok miatt tetszik (na meg, hogy a quicktime felülete van)
én 720p filmeket nézek, amik tartalmazzák a feliratot (mkv). ezt is tudja kezelni? mert akkor lehet lecserélem a vlc-t. :D
esetleg 3d-t? :))
arra most a bino-t használom. (SBS->Amber/Blue anaglyph, nincs 3d tvm vagy monitorom :DDD )

(#12094) DanielK válasza DanielK (#12093) üzenetére


DanielK
addikt

eddig nem is tudtam erről a lejátszóról. :D winről hoztam magammal a vlc-t.
de szerintem ma már váltok is r.
magyar nyelvű, quicktime felszíne van és gesztussal vezérelhető. :K

MÁS: linux tudja olvasni a hfs+ vinyókat?

[ Szerkesztve ]

(#12095) Misi1979 válasza DanielK (#12093) üzenetére


Misi1979
őstag

+1 az mplayerx-nek. Az mkv-t, feliratokkal, hangsávokkal együtt tökjól megeszi.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12096) Misi1979


Misi1979
őstag

link :Y :Y

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12097) W1 válasza TommyNagz (#12088) üzenetére


W1
senior tag

:R

(#12098) Xmodule


Xmodule
őstag

Hello. Még sosem volt MacBookom. Kérdésem lenne szerintetek ez megéri ennyiért?
MacBook Pro 13" újszerü állapot
Processor: 2,4 GHz Intel core Duo
RAM: 4GB
HDD: Macintosh HD
VGA: NVIDIA GeForce 320M 256MB
OS: OS x 10.8.2
114000ft

Mire kell odafigyelni ilyen gepekenl?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12099) Kozmiii


Kozmiii
csendes tag

Sziasztok nem vagyok benne annyira ebbe a Macbook témába egy kérdésem lenne szerintetek az alábbi gép 65 ezret megérne-e (Természetesen nem új, de szép)?? :)

Macbook 13"
Mac OS X 10.5.8,
Processzor: 1,83 GHz IntelCoreDuo
Memória: 2 GB 667 MHz DDR2
HDD: 320 GB
Grafika: Intel GMA 950
qwerty billentyűzet
Firewire, USB 2.0, Ethernet, Bluetooth, beépített webkamera
Wifi

[ Módosította: Oczu ]

(#12100) Misi1979


Misi1979
őstag

Xmodule: igen, megéri, jó vétel annyiért. Arra figyelj, hogy szép állapotú legyen:) nem olyan régi az a masina.

Kozmiii: dettó megéri, bár az már egy elég régi gép. Én 65ezerért vennék egy hp elitebook-ot vagy egy dell latitude-t. Szóval árában van a gép, én mégse venném meg.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.