Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) irgum válasza Sonic* (#13700) üzenetére


irgum
addikt

Nagyon elavult, már a megjelenésekor is az volt. Inkább gyűjts még hozzá és vegyél iPad 2-t. Az megkapta az iOS6-ot, de a 7-est is megfogja szeptemberben.

(#13702) Misi1979 válasza Sonic* (#13700) üzenetére


Misi1979
őstag

Ipad 2-t vagy mini-t vegyél inkább. Előbbit néha ki lehet fogni 60k körül már.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13703) Sonic* válasza Misi1979 (#13702) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Kösz srácok.

Majd kiderül..vagy beborul!

(#13704) rootkiller válasza Sonic* (#13700) üzenetére


rootkiller
őstag

Nem akarlak lebeszélni az iPadról, de az a véleményem, hogy ha nincsen valami specializált alkalmazás ami csak iPaden fut, akkor lehet hogy érdemesebb lenne egy jobbféle középáras Androidos tabletet számításba venni.

Artengo TR 990 Pro

(#13705) irgum válasza rootkiller (#13704) üzenetére


irgum
addikt

Magyarázat?

[ Szerkesztve ]

(#13706) viserion


viserion
tag

meg szerencse, hogy tegnap jott 2 nagyobb update mavericks-hez, es annyit sikerult elerniuk, hogy elbaszttak a mukodo preview-t is.

:U

[ Szerkesztve ]

(#13707) Misi1979


Misi1979
őstag

Akinek aktuális: i5 mbp 200k

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13708) rootkiller válasza irgum (#13705) üzenetére


rootkiller
őstag

Nekünk van 2 hangosítási keverőpultunk, melyek iPadot támogatnak, ahhoz van app, azért mert az zárt és így garantálható(bb) a hibamentes működés.

Nos, egy 14 éves gyereknek netezgetni, játszani, zenét hallgatni, szórakozni kell. Ehhez egy Galaxy Tab 2 7.0 vagy egy Nexus 7 újonnan garanciával nagyjából 50 ezer forintért tökéletes választás. A gyereknek meg nyílván divatból kell iPad

Én egyébként lassan lenézem azt akin látszik hogy divatból vett Apple cuccot (főképpen iPhone-t), és nem azért mert a munkájához szükséges. Volt olyan csaj, aki aszondta hogy az iPhoneján tud telefonálni, az iPodján meg zenét hallgatni... :W

Artengo TR 990 Pro

(#13709) irgum válasza rootkiller (#13708) üzenetére


irgum
addikt

Bocs de én és sokan nem a munkához veszünk Apple cuccokat. Aki ezért vesz az elenyésző. Ezek szerint mindenki divatmajom aki apple cuccokat használ???

A gyereknek meg nyílván divatból kell iPad -Ezt végképp nem értem, miből gondolod. Tán ismered?

[ Szerkesztve ]

(#13710) DiVaD


DiVaD
senior tag

nem munkára kell ≠ "divatmajom"

Legalábbis szerintem.

Amúgy nekem pl. az app-ek kivitelezése is jobban tetszett iPad-en, kicsit igényesebbek voltak. Meg igazából zavart az állandóan látható alsó menüsor. De ez megint csak egyéni preferencia kérdése.

(#13711) Xero válasza rootkiller (#13708) üzenetére


Xero
nagyúr

Eredetileg marhára nem munkára vettem Mac-et, pusztán azért mert családi szerkesztőségben megtetszett és akkor legyen. Divatról szó sem lehetett, mert lényegében a mai viszonylathoz képest a kutya sem ismerte még őket (2001). Az iPad pont egy olyan eszköz lesz (sosem volt, most veszek ősszel egyet), aminek maximum érintőlegesen van köze a munkámhoz, ha tesztelnem kell. A telefonomnak is annyi köze van hozzá, hogy hébe-hóba tesztelek rajta, esetleg intézek céges levelezést. Slussz.

Ha valaki Apple terméket vesz pusztán a kényelmi faktorok miatt, az pedig nem feltétlenül divatból teszi.

Android eszközt iOS-t futtató helyett, pláne tablet vonalon pedig badarság venni. Nagyon le vannak maradva az Android platformon a tablet specifikus app-ek, ezt még a Google vezetősége is belátta.

szerk: Mondjuk ha valaki teszem azt CTO rMBP-t, vagy Mac Pro-t vesz otthonra úgy, hogy nem munkára használja, az valóban idióta. De ilyen alapon én sem hirdetem mindenhol, hogy mit dolgozom, így elsőre kb a te általad felállított csoportba sorolhatnak pusztán azért, mert MBP-val rohangálok és Mac Pro ül az asztal alatt. Gondolt át szerintem ezt.

[ Szerkesztve ]

(#13712) Xmodule


Xmodule
őstag

Meg amugy is pont ma olvastam, hogy most mar a Samsung galaxy a menő es az iPhone az szar!:) Úgyhogy végre fel lelegezhetunk.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13713) sweet122 válasza Sonic* (#13700) üzenetére


sweet122
tag

Én sokáig használtam iPad 1-et. Ha nincs szüksége 6-os feletti iOS-re, kamerára, akkor szerintem simán használható szinten van. Netezni, játszogatni teljesen jó rajta.

(#13714) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok

2011/12 MacBook Air szeretnék venni.
Esetleg valamilyen tipushibája van? Mennyire gyakran szokott meghibásodni rajtuk bármi is (főleg egy 1,5 éves modellnél)?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13715) Gicz válasza sweet122 (#13713) üzenetére


Gicz
addikt

ipad 1 a haszálhatatlan kategória kb a proci lassúsága miatt. pont mint egy iphone 4, iszonyat lassú egy 4S hez vagy ipd2höz képest, ráadásul csak 256 MB RAM van benne. ipad 1-et 10.000-ért vennék max anyunak recepteket olvasni

[ Szerkesztve ]

(#13716) hoodoo86 válasza gzbotii (#13714) üzenetére


hoodoo86
tag

Jellemzonek nem mondanam ezt a hibat, de a toltot nezd meg, hogy siman elkezdi a toltest, nincs a fej mogott fel cm-el elszinezodve. Ha nehezen kezdi a toltest, az csak roszabb lesz es toltocsere lehet a vege.

(#13717) gzbotii válasza hoodoo86 (#13716) üzenetére


gzbotii
veterán

Értem. Meg Ha valaki tud valamit...

Gondolom az alkatrészek (amiből eredeti nincs is ugytudom) és a szerviz nem épp olcsó, ezer kérdem

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13718) sweet122 válasza Gicz (#13715) üzenetére


sweet122
tag

Sem az iPad 1-et sem az iPhone 4-et nem találom lassúnak. Jelenleg iPhone 3gs-em van és még azt sem érzem lassúnak. Rosszul csinálok valamit?

Elhiszem, hogy egymás mellett érezhetően lassabb, lassabban töltődik be vagy ilyesmi, de azért az túlzás, hogy használhatatlan lenne.

(#13719) irgum válasza sweet122 (#13718) üzenetére


irgum
addikt

Nem arról van szó, hogy itt mindenki az iPad4-et akarja rádumálni valakire, hanem ha már rá költ akkor minimum az iPad2 javasolt. Felhasználói élmény miatt akár kétszeres árat is megér az első generációhoz képest. Futni fog rajta az iOS 7, míg iPad1 csak az iOS5-öt kapta meg, tehát már rég nem támogatott. Egyre több app követeli meg az iOS6-ot, majd a 7-est.

(#13720) Gicz válasza sweet122 (#13718) üzenetére


Gicz
addikt

Én jelenleg Iphone 5-öt használok ios 7-tel. Barátőm Iphone 4-et ios 6-tal, szóval nap mint nap tapasztalom a különbséget. Ha nem volt gyorsabb telefonod mint a 3GS akkor nyilván nem érzed, de 5 után szenvedés használni a 4-et. A 4S csak picivel lassabb, de ott is érződik teljesen.

És nem Ipad 4 re akarok rábeszélni mindenkit, de ha mondjuk Ipad 1 50 ezer, Ipad 2 60, akkor vétek az 1-est venni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#13721) TheMarci válasza Gicz (#13720) üzenetére


TheMarci
addikt

Hagyjuk már. I5öm van, barátnőmnek 3gs, és teljesen jó az is. Nem dől össze a világ, ha egy fél mp-et kell várni, mire bejön valami program.. Legalábbis én biztos nem illetném a 3gs-t a használhatatlan, meg szenvedés jelzőkkel.

Do You Dream?

(#13722) sweet122 válasza Gicz (#13720) üzenetére


sweet122
tag

Barátnőmnek i4 van, érződik, hogy gyorsabb, mint a 3GS, de ha szimplán a 3GS-t használom, akkor nem érzem lassúnak. Tudom, hogy van különbség, de szerintem egyik sem használhatatlan.. sőt.

(#13723) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Úgy tudom, hogy önmagában az iPad1-el nem volt probléma, csak az iOS5 frissítés után. Ha az eredeti iOS 4 van rajta, akkor nem lassú, csak ugye a downgrade nem egyszerű.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13724) kenny123 válasza Tigerclaw (#13723) üzenetére


kenny123
addikt

Meg mondjuk ha ios4 van rajt, akkor arra már alig-alig adnak ki programokat, ugyanott vagyunk. Én csatlakozom a többiekhez, akik ipad2-t / minit ajánlanak minimum.

yo

(#13725) Tigerclaw válasza kenny123 (#13724) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én csak azt tudom mondani, hogy iPad2-m van már több mint 2 éve és abszolut elégedett vagyok vele, mint hardver. Amitől kicsit keserű a szám íze, azt az iOS korlátai okozzák, azon meg az se segítene ha iPad 4-em lenne. Az elérhető appokkal viszont elégedett vagyok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13726) kenny123 válasza Tigerclaw (#13725) üzenetére


kenny123
addikt

Tudom. Minim volt egy ideje, csak el kellett adnom, semmi gáz nem volt vele, és még ios7-et is megkapja.

Más
[link] ez szerintetek jó vétel? Az i5 proci miatt kérdezem, ha nem elírás.

yo

(#13727) Blaise válasza kenny123 (#13726) üzenetére


Blaise
veterán

Ha egyszer volt bekapcsolva, akkor valószínűleg nem túl régi...akkor miért nincs garancia?

(#13728) kenny123 válasza Blaise (#13727) üzenetére


kenny123
addikt

Azóta is be van kapcsolva? Nem tudom, azért kérdezem itt mert még túl laikusnak érzem magam a dologhoz. :DDD

yo

(#13729) Blaise válasza kenny123 (#13728) üzenetére


Blaise
veterán

Hát akkor elég merész beleugrani egy használt gépbe, főleg ha beszopsz egy alaplaphibás air-t, és akkor ugrott a 200k :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13730) sweet122 válasza kenny123 (#13728) üzenetére


sweet122
tag

Április óta hirdeti? Miért? Azóta gondolom nem egyszer volt bekapcsolva.. Fura nekem.

(#13731) negyedes válasza Misi1979 (#13699) üzenetére


negyedes
addikt

Jobb klick a bongeszo ikonjara, majd options es vedd ki azt hogy open at login.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13732) Misi1979 válasza negyedes (#13731) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem ez a gond, nem a bongeszot nyitja meg, hanem ha nyitva van barmilyen browser, akkor a linkelt weboldallal probalkozik, ha felnyitom a gep fedelet.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13733) negyedes


negyedes
addikt

de az app meg fent van vagy mar torolted?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13734) kenny123 válasza Blaise (#13729) üzenetére


kenny123
addikt

Na, hát végülis azt mondta hogy olyan cégnél dolgozott, hogy kapott egy air-t X idő után, de neki nem volt rá szüksége, eltette polcra...

Mindegy, inkább hanyagolom. :U

yo

(#13735) toza


toza
senior tag

hello! ha macbook A1342 bootol hangal. de csak feher kepet mutat ,es kulso monitorrol sem megy,es probaltam masik "lcd" kabellel. az akkor mit jelenthet?! gpu hiba? vagy esetleg a kabel"dugoja " rossz az alaplapon?! nagyon szepen koszonom .

szegyen a futas,de faraszto...

(#13736) mobileman válasza toza (#13735) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ez tipikus GPU hiba lesz, típushiba..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#13737) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem azokhoz az apple laptop tulajokhoz, akik újabban vásároltak gépet.

A retinás macbook pro, illetve a jelenlegi 13-as macbook air normál használat melletti melegedése érdekelne :)
Melyik mennyire meleg? Ventik hangosak?
CPU/GPU hőfokok netezés mellett?

Nekem még egy 2007-es 15-ös pro-m van, ami híres a 80fokos gpu-ról, és a nagy nyári melegben az esetenkénti 6000rpm-es ventikről, ha dolgozik a cpu 100%-on valami programban... :(((

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#13738) toza válasza mobileman (#13736) üzenetére


toza
senior tag

ujra kell golyozni?!:(

szegyen a futas,de faraszto...

(#13739) Polarstar válasza BlackSoft (#13737) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nincs ezzel semmi baj. Hűteni igyekszik magát.

Nekem PPC PowerBookom van. Na az még el tud szállni az index és origós oldalokon. A nokiaprogramok.hu pedig meghalasztja nagyon gyorsan. Eszetlen flesses az oldal!

Bekapcsolod az Activity Monitort -› Floating CPU Window - és kiderül mi zabál. Ha túl meleg, akkor meg azzal ki birod ütni a féktelen programot.
Már akkor jelez, mi előtt a felszállási procedura megkezdődne. Ilyenkor lekapcs!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13740) BlackSoft válasza Polarstar (#13739) üzenetére


BlackSoft
addikt

Tudom, hogy ezzel nincs semmi gond, de most nem is az a lényeg, hanem a MacBook Pro Retina, és az Air. Mert kellene már valami új, csak most valami baromi hűvöset, és csendeset akarok :)

Nekem van powerbook 190cs, powerbook g3, ibook g4. Azok mind halál csendesek.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#13741) Polarstar válasza BlackSoft (#13740) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Folyékony nitrogén?? :D

Zajongó turbinák ellen nem tudok receptet én sem. Én a sajátomat most az ölemben úgy használom, hogy vágódeszkára teszem a gépet - és alá ceruzákat rakok, majd néha ingyen! aláfújok.
Ez a "kalapács" módszer nyáron.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13742) TheMarci válasza Polarstar (#13741) üzenetére


TheMarci
addikt

Én az asztalon 3 post-iten tartom a gepet, es neha legyezgetem az aljåt. :)

Do You Dream?

(#13743) BlackSoft válasza Polarstar (#13741) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát ez a macbook pro annyira nem vészes, de azért 45 fokos megvan a ház biztos így nyáron...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#13744) Polarstar válasza BlackSoft (#13743) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hogy a vágódeszka és a levegő is ott van a gép között - egészen használható! :D :R

Télen meg kifejezetten jól jön a fagyott kutyalábak miatt. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13745) mobileman válasza toza (#13738) üzenetére


mobileman
aktív tag

igen, de a legjobb újra cserélni, eddig csak így javítottam, mind hibátlanul mennek a mai napig..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#13746) toza válasza mobileman (#13745) üzenetére


toza
senior tag

uj gpu ra vagy uj macbookra csere?!:).egyebkent szted mennyiert tudnam eladni igy,tolto nelkul?! koszi.

szegyen a futas,de faraszto...

(#13747) -axxon-


-axxon-
tag

10.9 frissült mostanában akinek fenn van?
mert nekem a 3 beta van fenn, és nem jelezz frissítést.

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#13748) tDr1v3r válasza -axxon- (#13747) üzenetére


tDr1v3r
veterán

13A524d van fent, ez elvileg a DP4... SU-ból frissítettem tegnap délelőtt.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13749) -axxon- válasza tDr1v3r (#13748) üzenetére


-axxon-
tag

érdekes akkor hogy nekem most nem jelezz frissítést, eddig nem volt gond.....

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#13750) tDr1v3r válasza -axxon- (#13749) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nyomj egy resetet, lehet beakadt valami.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.