Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) Xmodule válasza tDr1v3r (#13600) üzenetére


Xmodule
őstag

Az eladó azt írja hogy a gépben levő hdd jó mert az másik gépben működik rendesen. Akkor ezek szerint csak egy új hdd kell bele és ujra rakni az osx et?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13602) Cxgrav válasza Xmodule (#13601) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Vagy a hdd kábellel történt valami, ha az eredeti hdd-ről másik gép bootol.

Picture me Rollin' by 2pac

(#13603) Xmodule válasza Cxgrav (#13602) üzenetére


Xmodule
őstag

De gondolom az sem egy nagy összeg cserélni. Csak mert elég olcsón adja a gépet az eladó aztán ha csak ennyi a hiba akkor megveszem kicserélem ami kell és tovább adom.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13604) Cxgrav válasza Xmodule (#13603) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Így is drága dolog lenne kideríteni, hogy a kábel a baj vagy sem, nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#13605) Gicz válasza BLOODSHOT (#13598) üzenetére


Gicz
addikt

és akinek nincs 800 ezre, de kell a 15"?

akkor viszont jöjjön 15"-os air 500 körül

(#13606) BLOODSHOT válasza Gicz (#13605) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Nem 800ezer egy 15 ös retina.

Én azt tartanám korrekt lépésnek, ha a retinán még nyírbálnának árban, hogy több ember számára elérhető legyen, legalább is a belépő modell vagy akár a 13 mas.

A többinek meg ottt van az Air.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#13607) Gicz válasza BLOODSHOT (#13606) üzenetére


Gicz
addikt

igaz, 670. nem tudom miért emlékeztem 800 körülire.

az alap 15" lecsusszanhatna a sima 15" árára és már frankó is a helyzet :)

(#13608) BLOODSHOT válasza Gicz (#13607) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Egyébként beszéltem ma délután több APR vezetővel is és gyakorlatilag 0 darab nem retinás Pro-t adnak el. Nagyon ritka hogy valaki azt vesz.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#13609) marceeh válasza biker (#13575) üzenetére


marceeh
tag

mellesleg hadd döntse el mindenki, hogy zavarja-e vagy sem :P, amúgy meg minden programra van kibuvó ;]

[ Szerkesztve ]

(#13610) marceeh válasza BLOODSHOT (#13606) üzenetére


marceeh
tag

én meg azt ha csökkentenék az áfáját,az eladók meg a nyereségüket rajta :P mert félelmetes,hogy ha németországban vagy ausztriában veszed meg ugyan azt a konfigot akkor 100-125 ezres különbség is lehet :W

[ Szerkesztve ]

(#13611) Gicz válasza BLOODSHOT (#13608) üzenetére


Gicz
addikt

ez lehet, én sem akarok újat venni belőle. ellenben használtak is olcsóbbak lesznek ha az újaknak lemegy az ára, én err epályázok :) sajnos egyetemistaként nem engedhetem meg magamnak egy új retinás, demég csak nem retinás pró árát sem.

jelenleg egy 2011-es 15"-es prót használok, amit 350-ért vettem 1 éve kb. ez kb a max amit laptopra tudok szánni. tehát az a mostani retinás pró jövőre, már jó vétel lehet nekem :P

(#13612) Xero válasza marceeh (#13610) üzenetére


Xero
nagyúr

Azt ne hidd, hogy olyan piszok nagy nyereségük van rajta. Meg merem kockáztatni, hogy ugyan annyi.
Azt itthoni árak az időről-időre belőtt árfolyam korrekciónak és a magasabb forgalmi adónak köszönhetőek. Semmi más.

(#13613) DanielK válasza BLOODSHOT (#13608) üzenetére


DanielK
addikt

Ez a 15" infó ugye?

(#13614) BLOODSHOT válasza DanielK (#13613) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

igen

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#13615) marceeh válasza Xero (#13612) üzenetére


marceeh
tag

Utóbbi világos :/

[ Szerkesztve ]

(#13616) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok,
Köszönöm a tanácsokat ami a macbook 2010 unibody-t illeti. Elvittem a starking apple szervízbe és gariba kicserélték az akksi fedelet és ráadásként a tetejét is mert az is el volt törve a zsanérnál. Az is garanciálisan lett cserélve, mondták, hogy az is széria hiba, hogy eltörik a zsanér. Meglepődtem nagyon hogy milyen készségesek voltak. 1 nap alatt elvégezték a javítást. Gyakorlatilag újszerű a gépem. Ki is takarították mert olyan csendes lett, hogy ilyen csak új korában volt. :DDD Tényleg mintha új lenne. Úgyhogy öröm é bodottá van.
Szóval megint remélem kibír vagy 2-3 évet a következő MACBOOK vásárlásig. Mostmár csak több ram kell bele és egy SSD vagy nagyobb vinyó.

Használ otthon valaki TIME CAPSULE routert? Hol lehetne jó áron szerválni 1 TB-set?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#13617) sweet122


sweet122
tag

Hello!

Van egy 4.1-es Macbookom, amin jelenleg 10.5.8 os x van, erre felakarom rakni előbb a 10.6-ot, utána a 7-et. Ugye egyből a 7-et nem lehet, előbb a 6 kell. De mikor kiszeretném irni pendrivera, akkor olyan hibaüzenetet dob, hogy: Restore Failure Could not restore-input/output error.

Elvileg mindent jól csináltam. Formáztam, particiót csináltam. Ötlet?

(#13618) Speedo


Speedo
tag

Sziasztok!

Van egy 2009-ben vásárolt fehér macbook unibody laptopom (c2d 2.26ghz, 4gb ram, ssd). Azoknak a tapasztalatára lennék főleg kíváncsi akinek már újabb főleg core i szériás processzorral szerelt gépük van.
Amikor olyan oldalakat nézek ahol sok .gif van tipikusan ilyen a tumblr (pl: http://dbareactions.tumblr.com/ , http://devopsreactions.tumblr.com/) felpörögnek a ventik és melegszik a gép, valamint ha hosszabb ideig böngészem az említett oldalakat még be is lassul a görgetés. Youtube mindegy, hogy flash vagy html5, esetleg vlc-ben nyitom meg ugyanúgy süvít a venti. Ugyan ez a helyzet ha soundcloudot, vagy deezert hallgatok.(Böngészésre a legújabb chrome-ot használom, más böngészőben egyelőre még nem ellenőriztem a giffes problémát.) Kérdésem tehát, hogy az újabb modelleknél sikerült már megoldani, hogy streaming videóknál ne akarjon felszállni a gép, valamint az említett oldalak másnak is nagy terhelést produkálnak ?

(#13619) vasi89 válasza Speedo (#13618) üzenetére


vasi89
addikt

Nekem 11-es air-em van. Core i5 1,8Ghz, de ugyan ez nálam is fenn áll. Nekem ezelőtt egy a tiedhez hasonló konfiggal volt 2009es pro és véleményem szerint az a gép youtube videok nézésénél kevesebbet pörgött...

(#13620) sweet122 válasza Speedo (#13618) üzenetére


sweet122
tag

Nekem ugyanez. Épp ezt akartam kérdezni. Eggyel régebbi Macbook, de pl telepités közben is pörög, mint állat, youtubenál szintén. Az alja forró is. Nornális ez?

(#13621) Gicz válasza Speedo (#13618) üzenetére


Gicz
addikt

nekem (MBP 15" i7 4 mag) a linkelt oldalakat nézve safariban semmi akadozás, olyan mintha dokumentumot görgetnék, proci 48 fok, hangja egyáltalán nincs.

chrome-ban: picit akad, proci 62 fokra felment.

(#13622) sweet122


sweet122
tag

Gondolom a majd' 40fokos meleg is közrejátszik. :(

(#13623) Gicz válasza sweet122 (#13622) üzenetére


Gicz
addikt

chrome alatt érezhetően szarabb volt. egyből felugrott a proci terhelés, és picit akadozott is a görgetés.

safarival pörfikt volt.

Egyébként régebben, még a core2 duós időben, volt egy progi CoolBook volt a neve, ezzel manuálisan vissza lehett fogni a proci órajelet, és feszültséget. tehát ha csak böngésztem, levettem a legkisebbre, és így nem ugrált fel pl görgetésre full sebességre, és az akkori 13" MBP-m 5 órás böngészése kibővült 6, 6és fél-re.

de az a progi nem működik Core i procikkal, nemrég viszont találtam valami hasonlót. Az XCode telepítésével telepítésre kerül egy progi, az Instruments, aminek az lenne a célja, hogy a fejlesztés alatt álló appod rendszer igényét, proci terhelését, stb vizsgáld.

és annak beállításiaban van egy csúszka, amivel az aktív magokat lehet kapcsolgatni, illetve a hyper threadinget lehet kikapcsolni. kipróbáltam cinebenchben különbőző beállításokkal, és tökéletesen működik.ha csak böngészgetsz, letiltasz 3 magot a 4-ből, és órákat kapsz plusszba böngészéshez. nagoyn jól működik. az egyetlen hátrány, hogy sleep, vagy újraindítás után visszaáll az alapállapot. egyébként újraindítás stb. nem kell azonnali a "hatás"

a képen látszik hogy átkapcsoltam 1 mag+ 1 HT-ra

[ Szerkesztve ]

(#13624) Speedo válasza Gicz (#13623) üzenetére


Speedo
tag

Köszönöm az észrevételt safarival nálam is jobb a helyzet :R . Esetleg még az online videókról is tudnál mondani valamit ?

(#13625) Gicz válasza Speedo (#13624) üzenetére


Gicz
addikt

linkelj valait ami szaggat, mert így nem tudom h nálam azzal mia a szitu :)

(#13626) Speedo válasza Gicz (#13625) üzenetére


Speedo
tag

Nem szaggat simán lejátsza HD-ban is, de mindegy, hogy flash, vagy html5 akkor is melegszik itt egy példa: http://www.youtube.com/watch?v=C10bUAJtS-U

(#13627) irgum válasza Speedo (#13626) üzenetére


irgum
addikt

15-ös retinán monitorra kötve néztem. A processor használat 4-5% volt, a hőmérséklete max 65 fokig ment fel és a venti se kapcsolt följebb, végig 2000-en ment. Úgy tudom ebben a gépben már van hardveres video gyorsítás.

(#13628) Gicz válasza Speedo (#13626) üzenetére


Gicz
addikt

6% proci, 58 fokos lett, 720p ben néztem

nem tudom flashben van hardveres gyorsítás?

szerintem a c2d procik egyre "kevesebbek" manapság. én cseélném sztem viszonylag olcsón megúsznád a cserét egy 2011-es sandy bridges 13" próra, érdemes lenne.

[ Szerkesztve ]

(#13629) Speedo válasza Gicz (#13628) üzenetére


Speedo
tag

irgum, Gicz, vasi89 köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#13630) Onderon válasza DiVaD (#13400) üzenetére


Onderon
senior tag

sziasztok, el lehet adni egy alaplap hibás 13"-os macbook air-t valamennyiért, vagy kuka? most volt 1 éves pár hónapja, szép állapotban lenne amúgy, de 20 percenként lefagy (1 hónapja írtam róla itt). nem az enyém, haver pedig azt mondta ő nem fogja megcsináltatni 100ezerért (ennyit mondott almárium).

[ Szerkesztve ]

(#13631) Cxgrav válasza Onderon (#13630) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Alkatrészenként biztos el lehet passzolni

Picture me Rollin' by 2pac

(#13632) Gicz válasza Onderon (#13630) üzenetére


Gicz
addikt

melyik macbook air? ha többért lehet eladni mint megcsináltatás akkor nyilván nem a kuka a legjobb 5let

(#13633) Xmodule


Xmodule
őstag

Safari-ba nem lehet azt megcsinálni, hogy bizonyos tab-okat zárolni? Mármint hogy ne lehessen öket bezárni X -el. Chrome-ba van ilyen lehetöség. Meg azt, hogy lehet, hogy mikor bezárom, és megnyitom újra akkor a legutobb futtatott tab-okat mutassa? Szóval egy az egybe ugy nyissa meg mint amikor bezártam a Safari-t.

Másik meg, hogy az miért van, hogy nagyon ritkan kapcsolom ki a gépet inkabb csak lecsukom, de igy viszont azt vettem észre, hogy a ram egyre jobban fogy idövel. Pl.: ma már csak 2GB szabad ramom van a 8GB ból. Mikor ujra inditom a gépet (azzal az opcioval, hogy mindent nyisson meg ami most fut) akkor meg pont forditva van. 2GB foglalt van és a többi 6GB szabad. Olyan, mintha valamit folyamatosan rakna a RAM-ba. De mit?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13634) 33as válasza Xmodule (#13633) üzenetére


33as
senior tag

A "szemetet" csunya szóval azt rakja! :P Én hetente minimum újraindítom , ssd-ről nem téma és legalább tiszta rendszerem lesz egy ideig.

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#13635) Onderon válasza Gicz (#13632) üzenetére


Onderon
senior tag

Nem tudom pontosan melyik. A doboza nincs nalam, rendszer nincs rajta, mivel meg lett probalva az ujrainstall de sajna kozben is lefagyott. Enelkul meg lehet allapitani valahogy?

(#13636) bLaCkDoGoNe válasza Onderon (#13635) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Itt beírod a sorozatszám utolsó 3 vagy 4 elemét (sorozatszám hosszától függően) a keresőbe.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13637) sweet122


sweet122
tag

4.1 -es MacBook-ba milyen memóriát tudok rakni? :R

(#13638) Gicz válasza Onderon (#13635) üzenetére


Gicz
addikt

de ha installig el tudtatok vle jutni és közbe fagyott le az nem inkább túlmelegedés mint alaplaphiba? szervízben volt?

(#13639) Onderon válasza Gicz (#13638) üzenetére


Onderon
senior tag

Almariumban volt, ok mondtak hogy alaplap. En ssd-re tippelnek. Valaki ajanlotta, hogy windows boot es hdd sentinel, de nem sikerult megoldanom, egyik portable sentinel sem akart elindulni.

blackdogone: koszonom! 3.1es es rosszul tudtam, csak 11".

[ Szerkesztve ]

(#13640) Gicz válasza Onderon (#13639) üzenetére


Gicz
addikt

de macbook airben cserélhetp az SSD ha az a hibás...

http://www.ifixit.com/MacBook-Parts/MacBook-Air-11-Inch-Mid-2012-64-GB-Drive/IF108-039

de ha ők aztmondták h alaplap akkor valsz az lesz. vagy RAM, az meg nem cserélhető, csak alaplappal

(#13641) Onderon válasza Gicz (#13640) üzenetére


Onderon
senior tag

igen ezt tudom, de köszönöm! ezért lenne jó kideríteni, hogy az ssd-vel mi újság, ha le tudnék futtatni végre egy hdd sentinelt :O

(#13642) Xero válasza Onderon (#13641) üzenetére


Xero
nagyúr

Jobban járnál, ha szereznél egy GSX accountot és onnan levadásznád a gép belsős hardver tesztjét, majd azt futtatnád.

(#13643) Xmodule


Xmodule
őstag

Youtube oldalon meg úgy általánab ahol van flash video a lejátszó alsó sávja miért változik meg erre a ocsmányságra? Totál használhatatlan számomra, nem lehetne valahogy az alap youtube-os kezelö sávot használni?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13644) sweet122


sweet122
tag

4.1 -es MacBook-ba milyen memóriát tudok rakni?

(#13645) Xero válasza Xmodule (#13643) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez a html5 container default vezérlő. Flash hiányában ez töltődik (szerencsére).

(#13646) -axxon- válasza sweet122 (#13644) üzenetére


-axxon-
tag

667 MHz PC2-5300 DDR2 SDRAM

http://www.everymac.com/systems/apple/macbook/specs/macbook-core-2-duo-2.4-white-13-early-2008-penryn-specs.html

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#13647) Xmodule válasza Xero (#13645) üzenetére


Xmodule
őstag

Ezt most nem egészen értem. Miért szerencse hogy ez töltödik be? Nekem pont hogy jobban tetszik a másik fajta.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13648) rjg válasza Xmodule (#13647) üzenetére


rjg
őstag

A flash egy hulladék OSX alatt. A html5 kevésbé erőforrás igényes, jobban optimalizált.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#13649) sweet122 válasza -axxon- (#13646) üzenetére


sweet122
tag

És 800 MHz-est nem támogat? Mert szeretnék bőviteni 4GB-ra, a 2 helyett és épp lenne eladó, de 800 MHz-es.

(#13650) Xero válasza sweet122 (#13649) üzenetére


Xero
nagyúr

De.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.