Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) Gicz válasza spyduck (#13794) üzenetére


Gicz
addikt

beírtam google-ba h macboo air 13, végigtekertem a képeket, folyamatos volt, safariban, és chromeban is, úgy is h csak 1 magon engedtem futni a dolgokat. 10.9 beta 5-ön néztem.

nem tudom mi lehet az oka nálad. lehet h elfogy a RAM? friss boot után, csak a böngészőt elindítva csak 1 füllel is ugyanezt csinálja?

(#13802) tDr1v3r válasza kleinguru (#13799) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A BeszeljukMac fórumán több 2013-as Air tulaj van mint itt, érdemes lenne ott rákérdezni.

A kijelző még így se gáz szerintem, az Apple nem szokott szar paneleket rakni a gépeibe (kivéve 2007-es 20-as iMac, de az is rég volt), meg amilyen Air-eket láttam én mindegyiknek korrekt volt a kijelzője... de érdemes élőben is ránézni vásárlás előtt, látom BPesti vagy, ugorj be valamelyik Apple Premium Reseller-hez (mondjuk az XMS-be), azoknál van házon belül Air és IPS paneles termék (iMac, Thunderbolt Display) is kiállítva, helyben össze tudod hasonlítani a kijelzőket.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13803) Gicz válasza kleinguru (#13792) üzenetére


Gicz
addikt

a feltett kérdéseidre az alábbi tesztben kimerítő válaszokat kapsz 100% :)

Teszt

köszi Anandtech ismét! :K

(#13804) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Melyik hordozható Mac-et kellene megvennem, kompromisszummentes böngészéshez (sok tabbal használva) és még néhány alkalmazás párhuzamos futtatásához (levelező, képszerkesztő, Skype, még egy böngésző, iTunes, stb.? Ne szaggassanak az oldalak görgetéskor, a FB menjen, mint a veszedelem, ha sok flash animáció van, az se akassza meg a böngészést. Erős desktop géphez vagyok szokva, nem akarok várni...
13 col lenne az ideális méret, de a gondolom a retina 13-as felbontása rendesen megizzasztja a procit, így nem biztos, hogy az a jó választás. A 15-ös retina baromi drága és kicsit már nagy nekem, de lehet, hogy azt választom majd. Vagy esetleg jobb processzorral és több rammal Air 13? Mi a véleményetek?
Pénz nincs meghatározva, nem azonnal kell, ha azon múlik inkább még gyűjtögetek kicsit, nem szeretnék rosszul dönteni...
Előre is köszi a segítséget!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13805) Blaise válasza TigerCat (#13804) üzenetére


Blaise
veterán

"ha sok flash animáció van, az se akassza meg a böngészést."

Neked nem Mac-re van szükséged ez alapján.

(#13806) Misi1979 válasza TigerCat (#13804) üzenetére


Misi1979
őstag

Használtál már mac-et?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13807) TigerCat válasza Blaise (#13805) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Okés, de pl. ezt az oldalt nézd meg: deviantART
Ha a háttérben nyitva van, brutálisan megfogja a böngészőt. Nem tudom, hogy flash-e, vagy mi, de szaggat mint állat...
Amúgy mire gondolsz konkrétan?

...........

Ha gondolod, megmutatom Skype-on mire gondolok.
Amúgy van Adblock telepítve, az is lassítja talán?

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13808) TigerCat válasza Misi1979 (#13806) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Most is az van. Arról írok...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13809) Gicz válasza TigerCat (#13807) üzenetére


Gicz
addikt

megnyitottam a linked, semmi szaggatás, akár háttérben vn akár nem. safariban is teljesen folyamatos görgetés, meg chromeban is.

MBP 15" i7

(#13810) TigerCat válasza Gicz (#13809) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem döcögve megy a görgetés Safariban. A FB pedig nagyon gáz, ha belegörgetek.
2013. márciusi Macbook Air.

(13-inch, Mid 2012)
1,8 GHz Intel Core i5, 4 GB 1600 MHz DDR3, Intel HD Graphics 4000 512 MB, 128 GB SSD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13811) negyedes válasza TigerCat (#13810) üzenetére


negyedes
addikt

hat ha ezt a konfigot megfogja akkor nics minek valtsal. mac-en a flash valami borzaszto.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13812) rjg válasza TigerCat (#13807) üzenetére


rjg
őstag

Nálam nem lassítja be. Chrome alatt két ablak és több, mint 25 tab mellé nyitottam meg.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#13813) Gicz válasza TigerCat (#13810) üzenetére


Gicz
addikt

most megnéztem úgy, hogy 4 magból 3 le van tiltva, és úgy is folyamatos, integrált VGA-val is ami nálam csak HD 3000, kb fele teljesítmény mint te HD 4000-ed

ez egy i7 2GHz, 8GB ram, 120GB SSD vel, és OS 10.9 beta5-tel

(#13814) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Akkor nem tudom. Én vagyok béna? Mit kell beállítani, hogy jobb legyen? Ennyire nem értek hozzá, csak feltelepítettem és használom...

.............

Bocs, hogy nem válaszként írtam, de látom 3-an is rámozdultatok.
Amit nagyon szépen köszönök!
:-)

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13815) Misi1979 válasza TigerCat (#13814) üzenetére


Misi1979
őstag

Nyitottam 10-10 deviantart-tabot, 10-10 facebook-ot chrome és safari alatt, semmi akadás. Fut még skype, adium, mail, itunes, indesign, gimp.

Mondjuk ez egy 4 magos i7, de nincs akkora különbség a procik között ilyen esetben.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13816) TigerCat válasza Misi1979 (#13815) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Basszus, nem értem. Nekem a FB alig-alig megy. Megvettem a FB tabot is, hátha azzal nem lesz gond, de jobb szeretem böngészőben. A Safafi a default, mivel szinkronban van az iPhone-ommal, de mellette Firefoxot is használok (alkalmanként)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13817) Misi1979 válasza TigerCat (#13816) üzenetére


Misi1979
őstag

Tevékenységfigyelő mit mutat, amikor meg vannak nyitva eme oldalak?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13818) TigerCat válasza Misi1979 (#13817) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nyugalmi állapotban, PH-n görgetve, FB-on görgetve is csináltam.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13819) Xmodule válasza TigerCat (#13816) üzenetére


Xmodule
őstag

AdBlock van-e?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13820) TigerCat válasza Xmodule (#13819) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Van, igen.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13821) negyedes válasza TigerCat (#13820) üzenetére


negyedes
addikt

tegyel fel egy flashbokot is. lehet a ph es fb flash tartalmai fogjak meg.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13822) rachmaninoff válasza TigerCat (#13818) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Nekem kísértetiesen ez volt a műsor Safarival még win alatt, és az ADBlock volt a ludas.
Próbáld már meg letörölni az extension-öket és a flash-t (majd system restart), kíváncsi vagyok rá üresen.

11" Airem van, és semmi ilyen problémám nincs (adblock, régebbi flash plugin, mert egyszer jó volt, azóta direkt nem frissítem).

(#13823) TigerCat válasza negyedes (#13821) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nézegettem a Safari addonok között, de nincs ilyen. Ezek szerint Google a barátom és azt tegyem fel... :-)

rachmaninoff:
Az igazság az, hogy már 2x újratettem az egészet és ilyen. Nem tudom mi lehet... Az AdBlock ki van kapcsolva FB-on.
Ja, az imént szinkronizáltam az iPhone-om, így futott az iTunes, iPhoto, Wunderlist, Skype, Firefox, Mail, Safari, Forklift. Úgy megterheltem, hogy konkrétan nem ment a böngésző és rendesen dolgozott a ventillátor. Ezen kívül minden klappolt, a rendszer reszponzív volt, szóval csak a böngészővel lehet valami.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13824) TigerCat válasza negyedes (#13821) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Telepítettem, de nem látom az appok között és a YouTube is olyan mint volt. Kell még tennem valamit vele?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13825) negyedes válasza TigerCat (#13823) üzenetére


negyedes
addikt

en ff-t hasznalok ahhoz van, igy megszabadultam a folos flash cpu zabalasatol. a ma oldala ette nalam nagyon sokat a processzort. :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13826) TigerCat válasza negyedes (#13825) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Érdekes. A Firefox úgy hasít, mint az állat. Ugyanazt megnyitva Safariban szaggat. Nem értem, ennyire bénák az Apple programozói? A legfurább az, hogy az egész rendszer flottul megy, csak a Safari bugos. Vagy tényleg Én nem állítok be valamit megfelelően?
:F

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13827) negyedes válasza TigerCat (#13826) üzenetére


negyedes
addikt

mikor megkaptam a mac-em elso dolgom volt safarit kukazni, szerintem bughalmaz, mondjuk az ff sem jobb, csak kicsivel.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13828) TigerCat válasza negyedes (#13827) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én szeretem (szeretném) de tényleg gáz sajnos.
Tök jó a lapozás, a letöltés, a szifon szinkronizálás, stb., összességében elég kezes böngésző. De bűn lassú és a szaggatás amit produkál - nálam - elviselhetetlen.

Más.

Ha lecsukom a gép fedelét, majd legközelebb felnyitom, miért nem a legutoljára használt alkalmazás van felül, hogy folytathassam amit megkezdtem? A rendszer random szerűen váltogatja az éppen aktív alkalmazást.
Például: megnyitom a böngészőt, közben fut az iTunes, levelezek és Skype-on írok valakinek. Visszajövök fél óra múlva, nyomok egy space-t, vagy megmozgatom a kurzort és nem a Skype van felül amiben utoljára írtam, hanem mondjuk a böngésző, vagy a levelező. Nem tudjátok mi ebben a logika, vagy hol lehet beállítani?
Mutattam egy ismerősömnek, azt mondta hülye vagyok, ez nem így van. Kipróbáltattam vele és lássanak csodát, Neki is így viselkedett. X akta...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13829) jdirteen


jdirteen
tag

Sziasztok

Visszaolvastam jó sokat a fórumban de egyre bizonytalanabb lettem. Segitséget kérnék. A mostani wines laptopom behalt gondolkodóba estem egy macbook vásárláson. Sajna a mostani pénzmag 70k körül van ezért találtam 2008-as macbook-ot 4gb rammal egy barátomnál. A lényeg! A gép zenélésre lesz használva külső hangkártyával és némi photoshopra illetve a napi netezésre. Erre megfelelő e. Ugyanennyiért nem kapok sajnos szerintem jobb wines lapost se és az almában jobban bízok mint a winben. Köszi a segítséget előre is

(#13830) klima9


klima9
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni!
Lopás miatt vásárolnom kellett egy új MacBook Pro 13 gépet. Az addig a régi géppel írt 3db külső merevlemezemre (amik hozzáférhetőségét nem szabályoztam le), nem tudok semmit sem felírni. Azt jelzi ki az info fülnél, hogy csak olvasni tudom őket. Mit tudok tenni ilyenkor?
Köszönöm!

(#13831) xedos válasza klima9 (#13830) üzenetére


xedos
addikt

Meg kellene nézni, hogy milyen fájlrendszert használsz a külső winyókon.
Mondjuk jobb gomb Get info

(#13832) klima9 válasza xedos (#13831) üzenetére


klima9
csendes tag

Köszönöm, este megnézem. De amúgy az nem lehet furcsa ebből a szempontból, hogy a régi gép teljesen ugyanolyan gép volt mint a mostani? És azzal simán tudtam írni...

(#13833) Misi1979 válasza jdirteen (#13829) üzenetére


Misi1979
őstag

70k körül már lehet hasznàlt i3-i5ös wines notikat venni, szerintem inkább olyat vegyél.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13834) rachmaninoff válasza jdirteen (#13829) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

70k körül a meki sztem v. romos v. valami gebasz lehet vele. Ennyi pénzért mac minit tudsz max venni, de core2duo-s procival.

Na azzal zenélni kihívás. Elbír kb. 3 Kontaktot, vagy (nem és) 3-4 Massive-ot és kakukk...

(#13835) Gicz válasza jdirteen (#13829) üzenetére


Gicz
addikt

70k-ért inkább használt i3-i5 akármilyen másik wines laptopot vegyél.

macből a legkisebb amit érdemes vened sztem, az a 2011-es i5ös 13"-os olyan 220 körül lehet kapni, vagy esetleg air 11" (?)

core2 procis gépet manapság eleve nem vennék se macet se mást, műanyag macbookot meg pláne nem.

(#13836) jdirteen


jdirteen
tag

Köszönöm a válaszokat
Akkor ebből windows lesz

(#13837) TigerCat válasza Gicz (#13835) üzenetére


TigerCat
nagyúr

... Én meg majdnem eladtam 240-ért az idei 13-as Air-t...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13838) Gergi válasza TigerCat (#13837) üzenetére


Gergi
aktív tag

annyiért tuti elvitték volna egész hamar... :K

(#13839) Gicz válasza TigerCat (#13837) üzenetére


Gicz
addikt

annyért meg is vettem volna :D

(#13840) SonyFan.


SonyFan.
csendes tag

Sziasztok.
Van egy Macbook Air 13"
Mid 2009 gépem és nem tudom bővíthető-e benne a ram. Tud valaki segíteni ?

(#13841) Gicz válasza SonyFan. (#13840) üzenetére


Gicz
addikt

az airekben nem bővíthető a RAM, mert az alaplapra van forrasztva

(#13842) Gergi válasza SonyFan. (#13840) üzenetére


Gergi
aktív tag

Sajnos nem bővíthető egyik Air-nak se a memóriája mivel az alaplapra van forrasztva. :(

(#13843) SonyFan. válasza Gergi (#13842) üzenetére


SonyFan.
csendes tag

Köszönöm szépen. Van egy ilyen gép aminek hibás a memóriája. Mennyibe fájhat a javítása ?

(#13844) TigerCat válasza Gicz (#13839) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Február végén vettem, de erősebb masina kell. Most 250-re kellene igent mondanom.
Hmmm, nehéz döntés. Főleg az új miatt...
Még mindig a Retina Pro-n gondolkodom. Ha az megvan, kivágom az asztali gépet is. Ha viszont nem az, akkor mi? A 13-as retina állítólag kicsit gyenge a felbontás miatt. Méretben pedig az lenne jó sajnos...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13845) toza válasza toza (#13735) üzenetére


toza
senior tag

a1432 .feherkepernyovel bootolt.kulso monitorrol sem ment.probaltam masik lcd kabellel es masik lcd panellel is.ua ugy feher.most alaplapot csereltem,de ua az!!!nem probaltam a masik kabellel es masik lcd vel ,de ua ugy nem ad external kepet sem.

esetleg a mini vga kabel a rossz?!nincs opciom kiprobalni masig laptoppal:( vagy akkor az lcd resz kabellel a szar?!
mit kell nyomni bootolasnal egyaltalan h kulso monitorron lathasam?!

vagy a hdd vel van vmi baj?!
hangal bootol. es kis ido mulva fekete lesz naj deher marad.szoval.mintha os ba toltott volna v vmi.csakvfeher a kep.:(

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#13846) Gicz válasza TigerCat (#13844) üzenetére


Gicz
addikt

én 13" airrel kezdtem még 2009 ben. aztán lett egy 13" pro c2d, azátn 13" pro i5, most pedig van egy 15" i7 4 mag. és amikor ezt megvettem és elkezdtem használni, nem is értettem hogy eddig hogy bírtam a 13"-t? olyan kicsi igy visszagondolva, ez sokkal kényelmesebb. barátnőmnek 13" pro van, nap mint nap látom azt is, van viszonyítási alapom :)

retinára vágynék, de túl drága. de abból is csak és kizárólag 15".

szerk.: amúgy eddig csak 1 szer volt új macbookom, kifutóként vettem az i5 prót 280ért újonnan. de full áron 400 ért, sose vettem volna meg. semelyik macbookot sem. a mostani is használt, 1 éves volt mikor vettem 340-ért.

[ Szerkesztve ]

(#13847) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Igaz, hogy valóban érdemes kikapcsolni a Sudden Motion Sensort, amennyiben SSD van a gépben?
Amennyiben igen, úgy mi a terminal parancs?
(MPB 13", 2012-mid, i5)

Semmit sem írok alá!

(#13848) Misi1979 válasza bmwk1200s (#13847) üzenetére


Misi1979
őstag

Link

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13849) bmwk1200s válasza Misi1979 (#13848) üzenetére


bmwk1200s
őstag

köszönöm :R

Na most ezek mit jelentenek: :B

Active Profiles:
Battery Power -1
AC Power -1*
Currently in use:
standbydelay 4200
standby 1
womp 1
halfdim 1
hibernatefile /var/vm/sleepimage
sms 0
networkoversleep 0
disksleep 0
sleep 0
autopoweroffdelay 14400
hibernatemode 3
autopoweroff 1
ttyskeepawake 1
displaysleep 10
acwake 0
lidwake 1

És minden érték normális, vagy van ami fura és nem jó?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#13850) TigerCat válasza Gicz (#13846) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, nem rossz a 15 col, de ha jövök-megyek, praktikusabb a kisebb. Van egy desktop gépem is, ott kényelmesen elférek. Szóval, nem kell nagyobb. Csak a teljesítmény lehetne bikább kicsit, mert megszoktam, hogy hasít a gép. Talán majd az új Maverick javít ezen a dolgon. Ha másnem, érzetre...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.