Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) Chiftain válasza TheMarci (#12950) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Köszönöm a gyors választ. Eddig jónak tűnik a megoldás.

(#12952) Xero válasza -axxon- (#12948) üzenetére


Xero
nagyúr

Mert hiba történt. Hogy mi az a hiba, azt pedig logokban látod.

(#12953) spyduck válasza spyduck (#12928) üzenetére


spyduck
nagyúr

+60k, azt hiszem nemm kell 8GB RAM :)

(#12954) schawo válasza spyduck (#12928) üzenetére


schawo
titán

Nem bővíthető, lapra van integrálva. De már a teljes macbook pro sorozat is ilyen, csak ott 8 giga az alap.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12955) brumi1024 válasza schawo (#12954) üzenetére


brumi1024
veterán

Teljes Retina Pro sorozat. A simák bővíthetőek.

(#12956) Gicz válasza schawo (#12954) üzenetére


Gicz
addikt

Úgy érted a teljes retina macbook pro sorozat olyan. Mert a simákban még SO-DIMM DDR3 van

[ Szerkesztve ]

(#12957) Gicz válasza -axxon- (#12948) üzenetére


Gicz
addikt

bemásoltad az appot az application mappába?

(#12958) Chandler válasza TheMarci (#12938) üzenetére


Chandler
senior tag

mit értesz az alatt hogy továbbolvastad a hszemet? hogy a Thule nem véd elég jól?
az acme made-ről mi a véleményed?

(#12959) -axxon- válasza Gicz (#12957) üzenetére


-axxon-
tag

ahh, tényleg)

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#12960) TheMarci válasza Chandler (#12958) üzenetére


TheMarci
addikt

Rosszul fogalmaztam, arra gondoltam, hogy én is a Thulét ajánlottam volna még az első mondatod elolvasása után, csak aztán láttam, hogy te is megtaláltad, így nem fogok újdonságot mondani. Egyszóval jónak tűnik az is. :)

Do You Dream?

(#12961) viserion


viserion
tag

kulonbozo "label"-ek alapjan hogy tudok szurni? pl. csak a kekkel jelolt fajlokat szeretnem latni a gepen. illetve ki tudok rakni egy szint (es igy a hozza tartozo fajlokat) a sidebar-ra?

(#12962) spyduck


spyduck
nagyúr

Na skacok, holnap veszem meg a MacBook Air 13-at. Kíváncsi vagyok milyen lesz majdnem 1 év MacBook Pro 13 után. Meg arra is kíváncsi leszek, h a 4 GB RAM miatt mennyire fogom tépni a hajam.

(#12963) Misi1979 válasza spyduck (#12962) üzenetére


Misi1979
őstag

Szerintem semennyire nem fogod tépni a hajad, sőt. A gyors ssd, ha igazak a tesztek, kompenzálni fogja az esetleges ram-hiányt.

Jut eszembe: írsz majd róla cikket a logoutra?

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12964) rjg válasza spyduck (#12962) üzenetére


rjg
őstag

Ez már az új? Ha igen, az üzemidő miatt kicsit irigy vagyok. ;]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#12965) spyduck válasza rjg (#12964) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen új, majd fogok róla tesztet írni, de nem ide hanem a saját oldalamra :)

szerk.: jaaaa, nem a Haswell-est veszem hanem az Ivy-st. Annak 1,3 GHz-en jár a CPU-ja, az sztem kevés lenne nekem. Amúgy nem sokkal drágább, elgondolkoztam rajta.

szerk: A MacBook Pro-ban is SSD volt és bőven megzabált 5-6 GB RAM-ot, ahogy én használtam. Majd meglátjuk, max kevesebb dolgot használok egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#12966) rjg válasza spyduck (#12965) üzenetére


rjg
őstag

Majd egy linket dobj, kérlek. Én is gondolkoztam anno az Air-en, de a könnyebb bővíthetőség miatt (8GB RAM, 256 GB SSD) végül a Pro-ra szavaztam. Érdekel, mi lesz a tapasztalatod.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#12967) spyduck válasza rjg (#12966) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem is...

(#12968) Xero válasza spyduck (#12965) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezt rossz döntésnek tartom. Az új minden tekintetben jobb.

(#12969) spyduck válasza Xero (#12968) üzenetére


spyduck
nagyúr

Miben?

Ha értelmes érveket kapok akkor megofntolom. Viszont van köztük 50.000ft.

(#12970) tDr1v3r válasza spyduck (#12969) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Erősebb IGP meg proci, gyorsabb SSD, jobb akkuidő. (13"-osnál 12 óra, 11"-osnál 9.)

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12971) spyduck válasza Xero (#12968) üzenetére


spyduck
nagyúr

A +3 órás üzemidő nem hat meg, ellenben az 1,3GHz-es CPU-t mér keveslem. A Haswell nem tud többet mint az Ivy. És sztem ki is lőttünk minden érvet. Az iPhone 4s-t is azért nem cserélem le mert nincs értelme.

tDr1v3r: Semmilyen 3D-s alkalmazást nem futtatok. Az Ivy és a Haswell is 22nm-es csíkszélességel készült, már a megjelenés előtt sejteni lehetett, h nem lesz teljesítménybeli különbség. A tesztekből pedig kiderült, h minimális. Így pedig, h a frekit levitték 500MHz-el lassabb is lett. Amúgy javarész ennek köszönhető az a +3 órás üzemidő. Nekem a leghosszab út amit ki kell bírjon a 3 óra, azt még a Pro is könnyedén teljesítette.

szerk.: úgy nézzétek, h nektek érne-e +50.000ft-ot, ez az újítás.

[ Szerkesztve ]

(#12972) brumi1024 válasza spyduck (#12969) üzenetére


brumi1024
veterán

Haswell előnyök(főleg az igp), AC wifi, dupla mikrofon, nagyobb akksi, pci-e SSD(elég komoly sebességekkel). Nekem nem feltétlen érne meg ennyit az újítás, sokkal inkább megérne ennyit a +4gb ram.

[ Szerkesztve ]

(#12973) spyduck válasza brumi1024 (#12972) üzenetére


spyduck
nagyúr

AC wifi - ez miben nyilvánul meg? 20 megás netem van.
dupla mikrofon - az meg mire jó? :D

SSD - Na igen. Én viszont úgy vagyok vele, h mind1, hogy 8 hengeres Proche-t vagy 12 hengeres Ferrari-t vezetek.

(#12974) Xero válasza spyduck (#12969) üzenetére


Xero
nagyúr

A legjelentősebb: IGP, SSD, Aksi.

A jövőre nézve a proci órajele lényegesen kevesebbet számít, mint az első kettő a fentebbi felsorolásból.

(#12973) spyduck: Ennyi erővel vehetsz G3-as PowerBookot is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12975) Blaise válasza spyduck (#12971) üzenetére


Blaise
veterán

Mire kevesled a cpu-t?

(#12976) vasi89


vasi89
addikt

A melegedés témához térnék még vissza mert az utóbbi pár napban figyeltem a dolgokat :) Lényegében mindig csak este jön elő, nem tudom miért. Van h egész nap használom a gépet van h csak este kapcsolom be ez a dolog ugyanúgy fenn áll. Szóval a lényeg h olyan 10-15%os folyamatos cpu használatom van általában ami nem sok viszont a cpu hőmérséklet ilyenkor 65-70fok de ami még idegesítőbb h a venti is 3000rpm-en megy. Netezek, torrent + a crossover megy néha a winamp miatt (ezt ne kérdezzétek miért, megszokás, itunest nem szeretem). Illetve mikor előjön ez a melegedés téma kipróbáltam már párszor vendégfelhasználóként ahol ugye semmi alkalmazásom nincs csak a szűz rendszer. Ott is produkálja már sima böngészés mellett is. Leginkább az bosszant hogy nem találok rendszert a venti működésében, van hogy 60 fok körül bekapcsol 3000-re van hogy 80 foknál kezdi szépen emelni. Jártam már ezzel a problémával almáriumban is, szerintük nincs baj, szerintem meg k.va idegesítő :) Összességében 65 fok körüli általában a hőmérséklet és 2500-3000 között megy a venti.

(#12977) spyduck válasza Xero (#12974) üzenetére


spyduck
nagyúr

Te adnál +50k-t? :)

Blaise: Nálam még a Pro i5-je is sokszor 100%-on pörgött bár az Sandy-s volt. De persze az is lehet, h akadt 1-2 program is.

[ Szerkesztve ]

(#12978) Xero válasza spyduck (#12977) üzenetére


Xero
nagyúr

Saját magamnak ha erről kellene dönteni, akkor bármikor. :P

Én továbbra is az újat javasolnám, de a legjobb, ha mind a kettőt kipróbálod.

(#12979) spyduck válasza Xero (#12978) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az újat megkapom tesztre, össze tudom majd hasonlítani. Alszok rá egyet, reggel 10 óráig még sok idő van ;]

Korábban is azért vettem meg a Sandy-t mert az Ivy ott volt nálam tesztre 2 hétig és az ég adta világon semmi különbséget nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#12980) bLaCkDoGoNe válasza vasi89 (#12976) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez egy 2009-es MBP, igaz?
Lehet, hogy sok a por a belsejében, esetleg a CPU-n kikeményedett a paszta és a hűtő már nem tud olyan hatékonysággal dolgozni, mint korábban. Volt takarítva a gép, mit tudsz róla? A 65-70 fok nekem kicsit soknak tűnik 15%-os terheléshez.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12981) spyduck válasza Xero (#12978) üzenetére


spyduck
nagyúr

Amúgy meg mindenhol írják, h gyorsabb az SSD. De, hogy mennyivel gyorsabb azt már nem. Amúgy meg az SSD-k közötti különbség csak a nagy fájlok mozgatásánál mutatkozik meg. Nos, aki Air-t vesz az nem fog virtuális gépeket futtatni, meg nem fog 30-40 GB-okat ide-oda pakolni. Legutóbb hazahoztam 2 fajta SSD-t egy i3, i5 és i7 es laptopot és ezzel szórakoztam. Csak akkor vettem észre a különbséget ha nagy fájlokat mozgattam.

Szerk: Amúgy meg elmehettek ám.... Elhatároztam most meg kattogok :DDD Nyaralni megyek 1 hónapra. Lehet barátnőm kevesebb kaját kap majd ;]

[ Szerkesztve ]

(#12982) vasi89 válasza bLaCkDoGoNe (#12980) üzenetére


vasi89
addikt

Nem ez már egy 2011-es air, ez kimaradt :) de számla szerint is 2012es vásárlás szóval lehetett akkor még kiállítási gép is. De szerintem akkor sem kellene még így melegednie. Belenéztem a gépbe miután megvettem és nem hiszem h volt takarítva pont emiatt próbálok most valamire jutni az isamurai-al mert a belseje nem igazán olyan mint hírdetve volt....

(#12983) Xero válasza spyduck (#12981) üzenetére


Xero
nagyúr

Konkrétan kétszer olyan gyors.

(#12984) schawo válasza spyduck (#12981) üzenetére


schawo
titán

Meg se fordulna a fejemben az új sorozat. Az egy szívatás csupa fölösleges újítással. Ha legalább a kijelzőt cserélték volna valami jobbra, de nem, csupa marketingbaromsággal tömték tele.

(#12983) Xero
És mi a túrót csinálsz vele? Nézegeted, hogy tesztprogramban hú, de gyors?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12985) bLaCkDoGoNe válasza vasi89 (#12982) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ja látom, most visszakerestem, már egyszer beszélgettünk erről egy hónapja kb., meg az iSamurai-ról, meg az XMS-ről, meg az Almáriumról. :)

Képed van esetleg arról, hogy néz ki a belseje?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12986) DanielK válasza spyduck (#12981) üzenetére


DanielK
addikt

Azt vedd, amelyik neked jobban tetszik/ kell.
Én is így voltam amikor a macbook prot vettem tavaly. Akkor jött ki az új 13-as, mellette meg az aprek árulták az eggyel elóbbi generációt jóárasítva.
Vagy veszek egy i5-s újat (hd4000, usb3, 500GB) vagy egy i7-eset (hd3000, usb2, 750GB). A régebbi de erősebb gépet választottam. Mert elég volt az a grafikus eredmény és elég volt az usb2.

(#12987) brumi1024 válasza Xero (#12983) üzenetére


brumi1024
veterán

Az a gond, hogy a 2x-es sebesség szekvenciális műveleteknél jelentkezik, véletlenszerű olvasásnál nem hiszem, hogy lesz ennyi különbség, és sajnos nem tudok OS X-re olyan programot ami ezt is mérné(mint pl AS SSD/Crystaldiskmark Winre). Egy oprendszer normális felhasználásánál pedig nagyon nem fog meglátszani a kétszeres szekvenciális sebesség, főleg nem egy ultrabookban, ahol nem nagyon mozgat az ember sok-sok gigát. Egy Mac Proban érthető a gyors SSD(de az is csak akkor ha elég nagy), de egy ultrabookban ezen a szinten már kevésbé.

1 évig Agility 3-at használtam, aztán mivel lehetőségem adódott +5k-ért cserélni Vertex 4-re megléptem, de csak azért, mert a Vertexre 5 év gari járt. Érzetre nem lett gyorsabb a gép.

(#12973) spyduck: AC wifi gyorsabb átvitelre kell, de a 20mbites netet még a normálisabb belépő routerek is kiszolgálják. Ahhoz, hogy élvezd az előnyeit, minimum kell egy 45k-s Asus AC66u, meg mondjuk egy NAS, hogy legyen miről ilyen sebességgel másolni ;] A dupla mikrofon meg szerintem zajszűrés, kicsit jobb hangminőség, semmi lényeges.

(#12988) spyduck válasza brumi1024 (#12987) üzenetére


spyduck
nagyúr

Téma lezárva, én is úgy gondolom, h fölösleges pénzkidobás. Főleg, h kb 10 havonta úgy is cserélem.

(#12989) vasi89 válasza bLaCkDoGoNe (#12985) üzenetére


vasi89
addikt

Igen van pár, de egyébként ez még nem annyira tűnik koszosnak h indokolja a melegedést. A repedés pedig az ami miatt bosszankodok kicsit.

[kép]

[kép2]

(#12990) Xero válasza schawo (#12984) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem aztán édes mindegy ki mit vesz, de én alapvetően azon az állásponton vagyok, hogy ha megjelenik valamilyen termékből egy új modell, akkor már nem fogom az előző generációt vásárolni egyszerűen az időtállóságból fakadóan sem. Lehet, hogy most nem szűk keresztmetszet sem az SSD sem pedig az IGP, de ki tudja mi lesz pár év múlva.

Nyilván ez csak arra érvényes, aki szintén úgy váltogat gépet mint én. Tehát akinél évente cserélődik minden és nem vetésforgó van, annak persze mindegy is lehet akár.

Írom mindezt egy MP-ról amiben ősöreg Agility 3 dohog rendszer "lemezként". :P

(#12987) brumi1024: Várjuk meg a real life testeket, de én azért egy 1.5-es szorzót megelőlegezek véletlenszerűre is.

(#12988) spyduck: Ha 10 havonta cseréled, akkor tényleg tök mindegy. Legközelebb veszel egy retina Air-t és jónapot. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12991) Gicz


Gicz
addikt

érdekes hogy mennyire rá vagytok feszülve a retina airre. a retina kijelzőhöz nagyobb akksi kéne hogy megtartsák az üzemidőt. Az meg nem férne bele az air méretű házba.

Hacsak nem segít majd ezen az IGZO. de azt még nem tudni:)

[ Szerkesztve ]

(#12992) whitezo88 válasza Gicz (#12991) üzenetére


whitezo88
nagyúr

szerintem teljesen jó az Airek ppi-je. jobb mint a Proké. annyira nem instant get a retina szerintem.

(#12993) schawo válasza Gicz (#12991) üzenetére


schawo
titán

Ha legalább IPS volna, nem TN...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12994) Gicz válasza schawo (#12993) üzenetére


Gicz
addikt

az ips és a retina is többet fogyaszt, amig nem lesz új akksi, vagy igzo, addig nem lesz retina air szeintem. mindemellett szívesen váltanék retina próra, 15 colosra, csak baromi drága.

de igazából az is elég lenne ha a sima 15-ös próban 1920x1200 lenne, nem is a ppi a kicsi nekem, hanem a "felület"

(#12995) vhunor


vhunor
őstag

Air tulajok: másnál is előfordul, hogy a kurzort a dock valamelyik ikonja fölé mozgatja nem a dock nem reagál egyből, hanem kb. fél másodpercre beakad? Tök idegesít az egyébként meg szuperfluid rendszerben az ilyesmi, és jó lenne tudni, hátha csak nálam nem stimmel valami szoftveres biszbasz.

Régi vs új Air téma: én kizárólag az üzemidő miatt akarom cserélni az új modellre. Abból is 11-est vennék, és 7-8 óra valós akkuidővel végre tényleg egy egész, városban futkozós munkanapot kihúzhatnék anélkül, hogy a töltőt is vinnem kéne magammal. (Egyébként meg vegyetek tőlem 3 hónapos 128 gigás airt occsóé' :) ).

[ Szerkesztve ]

(#12996) bLaCkDoGoNe válasza vhunor (#12995) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szakmai topikban nem hirdetünk, ezt egy házigazdának illene tudnia! ( ;] :P )

@(#12989) vasi89: Lehet, hogy nem a kosz a gond, hanem valamilyen reparálás utáni kókány összeszerelés. Ilyen állapotban hagyott belső mellett simán lehet, hogy lekapták a hűtőt is valamiért, aztán nem jól pasztázva rakták vissza, vagy hasonló. (Persze igazából én is találgatok csak.) Az a baj, hogy ilyen nyomokkal már nem biztos, hogy az Almárium garanciában foglalkozna vele – szerintem amikor bevitted hozzájuk, akkor ki sem nyitották, csak ráengedtek valami szoftveres tesztet (jobb esetben).

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12997) whitezo88 válasza vhunor (#12995) üzenetére


whitezo88
nagyúr

vegyünk olyat aminél előbb írtad le hogy gond van? ;] :DDD

(#12998) vhunor válasza bLaCkDoGoNe (#12996) üzenetére


vhunor
őstag

Nem is hirdetés volt, csak tudatformálás ;] . Egyébként tényleg kíváncsi vagyok, mitől lehet, vagy ez OS X fícsör.

(#12999) bLaCkDoGoNe válasza vhunor (#12998) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Biztos, hogy nem feature, nekem sem az iMac, sem a MBP nem csinál ilyet. Én első körben megpróbálnám kiűríteni az ikon cache-t (pl. Onxy-szal).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13000) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Két kérdés. Hogy is állítom be, h 3 ujjal előjöjjön a Dashboard?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.