Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) Blaise válasza kenny123 (#13347) üzenetére


Blaise
veterán

Elég nagy tróger lehetett a gazdája, ha ennyire vigyázott rá...én nem venném meg.

(#13352) TheMarci válasza Blaise (#13351) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem hiszem, hogy minősítené a gazdáját. Bárkinek kicsúszhat a kezéből a gép/telefon. Többen vannak az i5 topikban is, akik leejtették már a telójukat, mégsem illik rájuk a jelződ.

Ettől függetlenül elgondolkodtató, hogy nincs -e más baja.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#13353) kenny123


kenny123
addikt

Hat jak, nem tudom hogy lehet így szetbarmolni egy ilyen gépet. Az a baj amúgy, hogy "normális" (hasonló) felszereltséggel ilyen áron (<200ezer) nem igen találtam pró-t. :(

[ Szerkesztve ]

yo

(#13354) Blaise válasza TheMarci (#13352) üzenetére


Blaise
veterán

Nézd meg az összes képet, mindenhol van rajta sérülés, ráadásul nem a hajszálkarc kategória, hanem erős ütődések nyomai. Egyértelmű, hogy nem vigyázott rá rendesen.

(#13355) Polarstar válasza Blaise (#13354) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Biztos valami gyilkosságot követtek el vele, esetleg a Z-War kelléke lehetett a gép. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13356) viserion válasza Blaise (#13354) üzenetére


viserion
tag

ettol meg semmi jogod igy ismeretlenul minositeni akarkit is.

[ Szerkesztve ]

(#13357) ldave válasza viserion (#13356) üzenetére


ldave
félisten

Isten hozott az interneten, kedves barátom! :)

A Slime draws near! Command?

(#13358) rachmaninoff válasza kenny123 (#13347) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Nagyon drága ennyiért. Meg sztem sok sebből vérzik, a nagy koppanások miatt később sokkal könnyebben mászhatnak el/csúszhatnak szét benne dolgok.

Ha leírod, mik a szempontjaid, lehet tudunk segíteni.

(#13359) ldave


ldave
félisten

Nehéz döntés ez a Mac-re váltás, főleg, hogy nem lehet PC-n olyan egyszerűen kipróbálni az OS X-et, mint mondjuk egy Ubuntu-t :) Nagyon régi gépet venni szerintem nem éri meg, mert lassú lenne a mostanihoz képest, szóval inkább csak idegesítene, a viszonylag (mondjuk 2011-es) újabb gépek meg drágák ahhoz, csak úgy próbára megvegye az ember. Bár kis bukóval biztos el lehet adni, de azért az meg körülményes és időigényes dolog is lehet.

A Slime draws near! Command?

(#13360) viserion válasza ldave (#13359) üzenetére


viserion
tag

esetleg a hackintosh meg egy jarhato ut, akar csak kiprobalni. bar laptopnal eleg maceras a kulonbozo alkatreszek kompatibilitasa miatt, de asztalinal megvan hogy mi az, amivel biztos megy.
illetve ebay. magyarorszagon meg hasznaltan sem eri meg, csak talan szeriafrissiteskor, apr akcioval.

[ Szerkesztve ]

(#13361) kenny123 válasza rachmaninoff (#13358) üzenetére


kenny123
addikt

Hat nagyjából mar leírtam :DDD
200 alatt legalább 128gb ssd, min 4gb memória, illetve proci jó lenne ha lenne 2ghz. Nézegettem meg a jobb airokat, de lehet kevés lenne a 11".
Zenére, böngészni, letölteni, néha filmezni, illetve ezek variansaira kellene. A játék nem első szempont (arra van box), de ahogy elnéztem 1-2 régebbi macen futnak mar codok, lehet elcsabulnek.

yo

(#13362) ldave válasza viserion (#13360) üzenetére


ldave
félisten

Alapra én egy új, erős gépet szeretnék, mint az új Air vagy a közelgő 13-as Pro. Viszont anélkül, hogy nem tudom az oprendszert kipróbálni és megtanulni együtt élni vele, azért kicsit soknak érzem kiadni érte azt a ~450 ezer Ft-ot.

(Bár lehet keresek valami virtuális gépes megoldást, de azért az se az igazi.)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#13363) rachmaninoff válasza kenny123 (#13361) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Pl. egy ilyen tulaját felhívod, hogy 170-ért ma elviszed és különben is.
Csak gyors példa, de a linkelt oldalon ha napi szinten nézegeted nagyon jó vételekre lehet bukkanni.

ldave 60 pénz Coreduo-s 2009-es Mac Mini, egy hónapot játszol vele, és bármi van, eladod árában...

[ Szerkesztve ]

(#13364) Misi1979 válasza rachmaninoff (#13363) üzenetére


Misi1979
őstag

Vagy megveszi ezt és ha nem jön be, árában el tudja adni, könnyebben is, mint azt a 15"-ost.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13365) Blaise válasza Misi1979 (#13364) üzenetére


Blaise
veterán

64 gigás, házilag szinte bővithetetlen SSD-vel már most is piszok nehéz eladni, nemhogy hónapok esetleg évek múlva.

(#13366) rachmaninoff válasza Misi1979 (#13364) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Úristen, ez mekkora vétel!

64G van, akinek kevés, van, akinek elég. Sokfélék vagyunk.

(#13367) DiVaD


DiVaD
senior tag

Tudom, mindenkinek más az ingerküszöbe, de milyen monitort ajánlotok? Kb. 22"-es kellene és nyár végén gondolnám megvenni. A MacBook és egy konzol menne rá. Vagy erre jobb egy TV? Másra nem kellene, mert netezni elég a gyári 13,3.
TV-zni nem szoktam, tehát az mindegy, hogy van benne tuner vagy nincs (meg van itthon egy nem használt STB)

[ Szerkesztve ]

(#13368) 33as


33as
senior tag

Sziasztok pont a napokban vettem egy 13-as airt! Mondjuk az asszonyé de már elkunyeráltam tőle, az biztos, hogy piszok gyors, aksiidőre olyan 8-9 órát mondanék 50% fényerő mellett. :)

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#13369) Polarstar válasza 33as (#13368) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hát igen! A nők esetben lényegesen jobban járnak... :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13370) Xmodule válasza 33as (#13368) üzenetére


Xmodule
őstag

mi annak a rendszer figyelonek a neve a fenti savba?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13371) toza


toza
senior tag

bearazast kernek ha lehet legyszives..

feher,kisse karcos alju,ket also sarkanal 1mm es perembol hianyzik par cm. a1181 1.83 GHz ,2Gb ram,160 hdd,64mb vram.3oras aksi,toltovel.kepernyon leginkabb erossen feher hatternel lathato felhok,kodok,egyebkent nem zavaro.billentyu nyom csik felso 1/3 ban vertikalisan.nem mindig eszlelheto.2 csavar hianyzik bal oldalrol es azthiszem 2 a ventilatorbol is.amdebar nem.esik szet,minden funkcio mukodik rendesen.probaltam jaccani rajta de bekapcsolt"vsinc szeruen"vonalak futkostak rajta. lehet h erdemes ujra golyozni.nem biztos h ez a baja,de fontosnak tartom megemliteni.

szoval ez igy kb mennyit erne?!koszonom.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#13372) Xero válasza toza (#13371) üzenetére


Xero
nagyúr

Inkább bontsd meg és alkatrészenként add el. Egyben szerintem max 40e.

(#13373) toza válasza Xero (#13372) üzenetére


toza
senior tag

ja.pl eredeti tolto kb 15 korul.menne nem?!koszonom

szegyen a futas,de faraszto...

(#13374) toza válasza toza (#13371) üzenetére


toza
senior tag

nem.vertikalis..horizontalis termeszetesen.szoval az also billenytuk ele lenyomatot hagyott a kepernyon..regi flip telefonoknal latni hasonlot.

szegyen a futas,de faraszto...

(#13375) Ear001 válasza Xmodule (#13370) üzenetére


Ear001
addikt

iStat Menus

[ Szerkesztve ]

(#13376) bLaCkDoGoNe válasza TigerCat (#13329) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ebben az esetben használj Chrome-ot, ott is működik a két ujjas előre- és visszalapozás, de effekt nélkül.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13377) marceeh válasza DiVaD (#13367) üzenetére


marceeh
tag

itt olvass utána ,minden persze pénztárcafüggő, de ha 22"-es kell ,akkor ez már nem 1 rossz vétel Dell U2212HM :P

(#13378) TheMarci válasza marceeh (#13377) üzenetére


TheMarci
addikt

Én is a Delleket ajánlanám, annakidején, amikor vettem magamnak, sokat olvastam utána, és jókat írtak róla. Nekem 24 colos van, ami jó rajta, hogy van 4 usb port a monitoron, ami a macbookok mellett nem hártány. (gondolom a 22-esen is van)

Do You Dream?

(#13379) rachmaninoff válasza TheMarci (#13378) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Jól hangzik. Aktív USB-k?

(#13380) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Ha van egy külföldi macbook prom teljesen új és vettem hozzá ssd-t meg ramot azt hol tudják nekem beszerelni illetve kicserélni? Ez amugy azonnali garanciavesztessel jár? A másik, hogy a legkisebb macbook port szeretnem megvasarolni (amazonrol) es ebben csak 4GB ram van, ezt szeretném megduplázni. Ilyenkor, hogy is működik a dolog? teljesen új 8GB kitet kell vennem? Illetve milyet érdemes akkor venni?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#13381) tDr1v3r válasza wmarci (#13380) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Akármelyik hivatalos szervízben (Almárium, StarKin, iStyle) megcsinálják... de ezeket elvileg házilag is cserélheted.

A monitoros témára: A Dell-ekre +1, nem fogsz bennük csalódni, nagyon jók. Ha nem jött volna az LG, nekem is Dell-em lenne...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13382) bLaCkDoGoNe válasza wmarci (#13380) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Valószínűleg teljesen új kitet kell venned, nálam a 4GB RAM 2 db 2GB-os modulból állt, így mindkét memóriahely foglalt volt. Én egy Kingston kitet vettem (KTA-MB1333K2/8G), teljesen jól működik.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13383) ldave


ldave
félisten

Amúgy szerintetek Macbook Pro-ból (i5 + hd3000) párost vagy (c2d + gt320m) párost érdemesebb megvenni?

A Slime draws near! Command?

(#13384) Blaise válasza ldave (#13383) üzenetére


Blaise
veterán

Inkább az első.

(#13385) TheMarci válasza ldave (#13383) üzenetére


TheMarci
addikt

Én is az i5-ösre szavaznék.

Do You Dream?

(#13386) ldave


ldave
félisten

Köszi.
Erősen elgondolkoztam, hogy veszek akkor 200 ezer körül egy ilyen gépet, használom, amíg ki nem jön az új generáció és ha beválik, akkor kb 20%-os bukással szerintem el tudom adni és beruházok egy Haswell-es gépre.

A Slime draws near! Command?

(#13387) Blaise válasza ldave (#13386) üzenetére


Blaise
veterán

Szerintem ha hamarosan itt lesz a haswell-es frissítés, akkor csökkentett áron szórják ki a mostaniakat is.

Ausztirában a Media Markt-ban pár napig 888 EUR (~260e Ft) volt az alap 13-as Pro.

(#13388) Jorus válasza Xmodule (#13370) üzenetére


Jorus
nagyúr

IStat, de van free alternatívája is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13389) Xmodule válasza Jorus (#13388) üzenetére


Xmodule
őstag

Köszi. A free alternativát hol találom?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13390) TigerCat válasza TigerCat (#13314) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megvan a hiba oka: deviantART. 10 lap ebből + FB, Google Analytics, 5-6 más oldal stb. megakasztja a böngészőt. Sajnos be kell érnem 5-10 füllel... Érik már egy jó kis Pro gép asszem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13391) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Szevasztok

Van egy A1181es MacPro-m. Mostanság azt produkálja hogy bekapcsolásnál villan egyet az LCD és sötét marad. (ledek világítanak, venti pörög de hangot nem ad ki a gép)
Volt hasonló gondotok? Északi hidas lesz vagy más gond lehet?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#13392) DiVaD válasza marceeh (#13377) üzenetére


DiVaD
senior tag

Tetszik ez a DELL, csak a HDMI-t sajnálom róla, mert konzol/STB így nem mehet rá (vagyis konzol igen egy DVI átalakítóval). De augusztusig még sok idő van, mindenesetre köszönöm az infókat mindenkinek. :)
Viszont a pivot mód nagy előny, lehet érte beáldozom a HDMI-t. :)

(#13393) tDr1v3r válasza DiVaD (#13392) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az S-el keződő Dell-eken van HDMI is, cserébe nem forgatható...

Mármint ez és ez.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13394) marceeh válasza tDr1v3r (#13393) üzenetére


marceeh
tag

illetve cserébe fényes a kijelző.. mint a tükör olyanok :W

(#13395) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv srácok!

Egy érdekes jelenséget tapasztalok.

Van egy webes felület, ahol rendelni szeretnék és egyszerűen a 0-t nem veszi be.
Word-be vagy más egyéb alkalmazásba működik a 0, de ezen a bizonyos oldalon nem. Másolás-beillesztés nem működik sajnos.

Milyen úton módon tudnék 0-t bevinni az adott mezőbe??
Egy egy 2010 vagy 11-es Air gép. Lion rendszeren.

Üdv: Csabee.

(#13396) Jorus válasza Csabee. (#13395) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vágólapról másold be, ha sehogy sem megy. Anno nekem is volt ilyen, talán gugli earth-nél.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13397) Kommy válasza Csabee. (#13395) üzenetére


Kommy
veterán

próbálj másik böngészőt, nálam a mindigtv regisztrációs oldalával volt ilyen gond.

(#13398) Csabee. válasza Kommy (#13397) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez jutott eszembe nekem is! Koszi

Üdv: Csabee.

(#13399) tikshow


tikshow
addikt

Azt valaki el tudná nekem árulni, hogy a Photoshop CS6 és CC hogy az istenbe fut kb 1,5-szer gyorsabban Bootcamp Windows alatt, mint OS X alatt? Ma kínomban teljesen újra pakoltam a rendszert, de semmi változás. Windows-on ha ki vagy be kapcsolom az OpenCL-t az se eredményez különbséget, szóval nem az OpenCL hiánya okoz gondot. Egyébként egy Late12 13" Macbook Pro Retina az illető.

(#13400) DiVaD válasza tDr1v3r (#13393) üzenetére


DiVaD
senior tag

Hát akkor marad az eredeti felállás, a pivot fontosabb, mint a HDMi.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.