Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58501) dkess válasza takos (#58500) üzenetére


dkess
őstag

Most szöget ütött még a fejemben a hozzászólásodnak ez a része is még: "DS Video nélkül". Itt nem a Videostation -re gondoltál esetleg? Azaz a filmeket a 'Video' mappában érted el konkrétan?

Az általam írtak akkor működik, ha a Videostation -ben a mappák be vannak állítva (a mappák láthatósága a VS -ben is) és a médiatartalmak le vannak indexelve. Nálam például így van és akkor DLNA -n a 3 mappán túl van egy 'Videostation' mappa is, melyet lehet böngészni ...

(#58502) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Megerősítésre lenne szükségem.
Elkezdtem használni a Moments csomagot, ami ugye telepíti a Drive-ot is és ezzel létrejön a home és a homes mappa. Amikor elkezdek képeket feltölteni a Moment-szel, akkor mindkét mappába feltölti azokat, feleslegesen.

Jól sejtem, hogy egyedüli Userként a home mappát, de legalábbis az abban lévő képeket törölhetem?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#58503) dkess válasza agyhalal (#58502) üzenetére


dkess
őstag

Az a "két mappa" nem véletlenül az alábbi?

- home
- homes/[felhasználóneved]

Ez a kettő ugyanaz tulajdonképpen, mert a 'homes' (ez többesszám) könyvtáron belül vannak a felhasználók 'home' könyvtárai. Mindenki a sajátját ez utóbbin keresztül eléri anélkül, hogy a többiekét látná ...

Amennyiben 'admin' jogosultságú user vagy, akkor a 'homes' -ot is látod - benne az összes felhasználó 'home' mappájával (köztük a sajátodét is). Ezzel a jogosultsággal "matatni" is tudsz bennük ...

(#58504) takos válasza dkess (#58501) üzenetére


takos
tag

Nem használom a Videostation-t, a TV közvetlen látja a mappákat, így felesleges volt bonyolítani a programmal.

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#58505) agyhalal válasza dkess (#58503) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Francba :D
Ezek szerint az nem két külön mappa és a képek sem duplikáltak? Valójában úgy kell értelmezni, mintha parancsikonok lennének, amik ugyanoda mutatnak?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#58506) dkess válasza agyhalal (#58505) üzenetére


dkess
őstag

Így van, a képeid nem duplikáltak - ugyanaz a mappa a korábban említett logika alapján.

(#58507) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

5 éve jártam itt utoljára, azóta nincs is Synology NAS-om, viszont most azon gondolkoztam, ismét szükségem lenne rá.

Amire használnám:
- torrent / seed szerver
- UHD filmek lejátszása médialejátszóval

Elvárásaim:
- hot swap
- 2-4 lemezes
- Digi 1000-es nethez

Javítsatok ki, de ha jól emlékszem akkor megoldható, hogy nem engedem ki a WAN-ra, csak a torrentet?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#58508) balpis válasza takos (#58496) üzenetére


balpis
őstag

Mikor költöztél át?
Nekem a filmek felmásolaása után - pedig nem sok volt, inkább fotó (100k nagyságrendben)
pár napnak el kellett tellenie, mire a Samsung TV látta a szokásos módon afile-okat is, nem csak a könyvtárakat.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#58509) AiRLAC válasza devil-k (#58507) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS918+

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58510) balpis válasza Pubszon (#58497) üzenetére


balpis
őstag

Igen,erre gondoltam!
A kamera is szóba jöhet, régen (~2 éve) volt egy, amit rögzítettem vele, de egy DSM frissítés után többé nem látta a kamerámat. (elvileg nem supportált,valami olcsó kis kínai) Jó lenne ezt is újra beüzemelni, meg esetleg majd a közeljövőben még egyet...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#58511) zsamiatt válasza devil-k (#58507) üzenetére


zsamiatt
őstag

attól függ milyen szolgáltatását akarod használni, a netre csak azt kell kiengedni mást nem.
A hot swapot nem tudom, de egy otthoni - kis irodai nasba nem gondolnám fontosnak, hogy 10 perc leállás nem férne bele diszk cserénél.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#58512) devil-k válasza zsamiatt (#58511) üzenetére


devil-k
nagyúr

Irodai NAS-ba felesleges valóban, de ahogy írtam, ez csak multimédiára lenne használva. Van 10 db HDD-m és ha csak keresgélni akarok, nekem a hotswap jobb

(#58509) AiRLAC
Köszönöm. Ennyiért lehet hogy jobb, ha épített PC-vel oldal meg a feladatot. ;]

- mozi bolondéria -

(#58513) AiRLAC válasza devil-k (#58512) üzenetére


AiRLAC
addikt

1000-es nethez kell CPU.

Másrészt ehhez itt nem is javasolok Synology-t:
"Van 10 db HDD-m és ha csak keresgélni akarok, nekem a hotswap jobb"

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58514) dkess válasza balpis (#58508) üzenetére


dkess
őstag

Igen, a 'Mediaindexelés' menüben lehet látni, hogy éppen folyamatban van-e az indexelés vagy az állapot 'Kész'. Esetleg még azt érdemes megnézni, hogy az indexelt mappák beállítása rendben van-e (a Video Station -ben lehet beállítani külön - itt nem látszodó indexelt mappákat filmeknek):

@devil-k

A 10 HDD közötti keresgéléshez nem jó egy sima USB -s rack (akár csak egy lemezes)? A NAS -okon van előlapi USB is - feldugod, megnézed aztán lecsatlakoztatod. E miatt lehet nem a NAS csatlakozóit lenne érdemes koptatni + a NAS HDD hely az értékes dolog (a több helynek jelentős felára szokott lenni ...).

Továbbá lehet venni akár 8 (vagy többet?) lemezes külső rackstation -öket is és akkor mehetne minden HDD ezekbe. Avagy persze venni egy nagy HDD -t ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#58515) devil-k válasza dkess (#58514) üzenetére


devil-k
nagyúr

A 10 HDD-t nem egyszerre akarom tallózni. ;] 2 HDD-s lemezes vas bőven elég.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#58516) Essejó válasza sebes1954 (#58484) üzenetére


Essejó
veterán

Pedig ha beírod a keresőbe, hogy Download Station Chrome, akkor az első találat mindjárt, de parancsolj. :)
Egy kis vizuális segítség is hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#58517) Essejó válasza devil-k (#58515) üzenetére


Essejó
veterán

Nem akarom elkiabálni, de szerintem nem létezik olyan nas, még építettben sem, hogy cserélgetheted benne a hdd-ket.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#58518) agyhalal válasza dkess (#58506) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Köszönöm a választ :)

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#58519) zAcsKO


zAcsKO
tag

Sziasztok, DS215J -> DS220J upgrade vajon megoldaná a lassú (maximum 10mB/s) torrent letöltési sebesség problémát? Ez lenne az egyik fő oka az upgrade-nek. Köszi.

(#58520) Essejó válasza zAcsKO (#58519) üzenetére


Essejó
veterán

A J végüek a leg alapabb belépöszint, ha teljesitmény kell akkor valami Intel procisat keress.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#58521) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Van arra mód, hogy csinálok egy megosztást és a többit alá linkelem?
Csak mert akkor elég lenne egy map drive és az összes mappát elérném az asztali gépeimen.

(#58522) AiRLAC válasza zAcsKO (#58519) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kemping kerékpárt cserélsz mountain bike-ra ezzel. Milyen internet kapcsolat és milyen sebességet szeretnél?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58523) zAcsKO válasza AiRLAC (#58522) üzenetére


zAcsKO
tag

Laptop wifin elér 30mB/s sebességet. Az már elég lenne, egyébként 200-300 megabitet tud itt a UPC

(#58524) Sefter válasza Essejó (#58517) üzenetére


Sefter
veterán

Dehogynem, nekem hp microserver volt a mostani syno előtt. (xpenology-val)
4 vinyó shr kötetben, az ötödik pedig egy sata mobile rack-ben hotswap...mivel külön kötet volt, külön mappa, így ment flottul

Psn ID: sefter_hun

(#58525) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

vki használ esetleg Synology Drive-ot? Vajon hogy lehet rávenni, h ha "Hivatkozás kérése" segítségével megosztok egy filet egy másik userrel, akkor a másik usernek ne kelljen a saját Drive kliensén belül rányomni a sync-re, hanem magától szinkronizálódjon a file és kerüljön be a "Shared with me" (tudom, nem feltétlen ez a neve) mappába? Win 10-es kliensekről van szó ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#58526) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Sziasztok,

Mi a legegyszerűbb módja, hogy a telefonon készült képeimet automatikusan elmentsem a NAS-ra, mondjuk naponta? Manuál elmentem én, de jó lenne, ha akkor is mentene amikor én elfelejtem, vagy éppen nem értem rá, de a telefon és a NAS dolgozhatna a háttérben, ja és csak otthoni hálózaton, hogy ne a net irányából érjem el.

Köszi!

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#58527) zAcsKO válasza AiRLAC (#58522) üzenetére


zAcsKO
tag

Bocsánat ez azt jelenti, hogy megéri vagy nem? :) Van aki a kempingre esküszik :D

(#58528) AiRLAC válasza zAcsKO (#58527) üzenetére


AiRLAC
addikt

Vagy veszel egy autót.. Arra céloztam hogy nem lesz nagyságrendi különbség. Vagy ráérsz letölteni vagy vegyél egy DS218+at.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58529) zAcsKO válasza AiRLAC (#58528) üzenetére


zAcsKO
tag

Hát jó lenne, ha kijönne már az új széria, pl. a DS220+ vagy a play, már nem akarok 3 éves modellt, mert tuti megveszem s két nap múlva itt az új széria :)

(#58530) kazan23


kazan23
aktív tag

Sziasztok, évek óta több Win10-es PC (pro64) kábellel, Switch-en keresztül eléri a NAS-t. Most az egyik PC-t odébb kell tenni és a kábel helyett bedugtam egy USB-s Tp-Link wifi-adaptert és onnantól csak magát látja a Win10. Hol bénázom el? Internet van. Ha visszadugom az UTP kábelt, minden újra OK. Kicsit belegabalyodtam és lehet, hogy egyszerűbb a megoldás, mint gondolnám.

A Synology Assistant nem talál semmit.

Telekom>ZXDSL 931VII>UTP>
1. (Switch>UTP>W10PC/NAS) - így ok
2. (TP-Link AC1200 wifi router~ TP-Link TL-WN722N USB wifi adapter>W10PC) - nem jó
Átdugtam a wifi routert a switch-be, de nem változott semmi. :(

(#58531) kazan23 válasza zAcsKO (#58519) üzenetére


kazan23
aktív tag

Ha jól értelmezem a max "10mB/s"-ot, akkor nem az a gond. Nálam az elvi 50 Mbps-es net simát hoz 7+ MB/s-t, azaz közel 60 Mbps-t (Mbit/s... Mb/s) egy 413j-vel. Ha félreértettelek és 10 MB/s-ra gondoltál, akkor az más.

(#58532) dkess válasza kazan23 (#58530) üzenetére


dkess
őstag

Valószínűleg a routeden engedélyezve van a vendég (Guest) hálózat használata és éppen arra csatlakoztál. Javasolt ennek tiltása ...

Esetleg külön alhálózatra csatlakoztál (IP-t ellenőrizd). Érdemes még a PC -n is ellenőrizni a hálózati beállításokat. Pl. ugyanaz a munkacsoport/domain az új WiFi kapcsolaton is?

Úgy egyébként javasolt lenne megoldani, hogy az érintett PC a későbbiekben újra kábelesen tudjon csatlakozni a LAN-ra ...

(#58533) zAcsKO válasza kazan23 (#58531) üzenetére


zAcsKO
tag

10 megabyte/s :)
Tudom/sejtem a limit okát, a processzor meg a merevlemez lehet korlát (WD red). Kérdés ha ez ugyanigy van a későbbi J szériákban is akkor csak emiatt valóban nem éri meg váltani.

(#58534) kazan23 válasza dkess (#58532) üzenetére


kazan23
aktív tag

Köszi dkess! Nincs Guest, csak egy SSID WPA2-vel. A subnet mask az ugyanaz 255. ..., viszont valóban más az IPv4 és a default gateway is. A LAN a Telekom>ZXDSL-ét használja a switch-en keresztül, viszont az USB wifi kártya a wifi routerét. Auto IP van mindenhol és DHCP osztja ki. :F Tök hülének érzem magam mostanra.

(#58535) dkess válasza zAcsKO (#58533) üzenetére


dkess
őstag

Nekem ennél "gyanúsabb" az a 10 MB/s ... Amennyiben jól látom nem írta, hogy a torrenten kívül bármi mást látott-e e felett (ideértve a LAN és internetet is).

Valószínűbb, hogy egy 100 Mbit/s -es router vagy switch van a képben - esetleg egy Cat5e -nél régebbi kábel vagy sérült kábel. Avagy van olyan szolgáltatói átalakító is, mely segítségével 2 érpár kerül használatra internetre, a harmadik érpár analóg telefonra (a 4. meg kihasználatlan ilyen módon). Amennyiben ez az átalakító bennmaradt a láncban, akkor ez az oka a 100 Mbit/s -es (ami 10 MB/s körüli) sebességnek ...

Persze ezen eseteken NAS csere nem segít.

@kazan23

Az a WiFi router kapcsolatban van bármilyen módon a említett switch -el/Telekom>ZXDSL -el ? A router funkciókat a szolgáltatói eszköz látja el? És csak az (azaz nem csinálsz véletlenül duplanat -ot saját magadnak)? DHCP szerver a Telekom -os eszközön vagy a WiFi router -en fut? Avagy mindkettőn?

Esetleg egy egyszerűsített rajz, akár IP -kkel/subnet mask -okkal is jöhet amiket az eszközökön illetve a PC -n látsz .

[ Szerkesztve ]

(#58536) Essejó válasza Sefter (#58524) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem még most is az van :)
Esetleg láttál olyat leírva tőle, hogy a 10 db hdd-jét egyenként akarja cserélgetni? Vagy esetleg te nem csak a mobil rackban lévőt tudtad cserélgetni, hanem az shr-ben lévőket is? Bár ez utóbbit kétlem. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#58537) Lasersailing válasza EAndrew (#58526) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Én androidon DS Photo-t használom. Be lehet állítani, hogy csak wifin töltse fel a képeket, mobilnetet ne használja. Azt nem tudom, hogy be lehet-e azt is állítani, hogy csak egy bizonyos wifin töltse.

(#58538) balpis válasza zAcsKO (#58519) üzenetére


balpis
őstag

bocs, már nem aktuális

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#58539) balpis válasza kazan23 (#58530) üzenetére


balpis
őstag

hogy éred el? az IP címmel vagy a NÉV.quickconnect.to címmel?
Nekem érdekes módon a régi 216j ha hálózaton belül voltam - gyak. mindig wifin -, akkor a quickconnect címet is mindig átírta a lokális 192... címre, mindegy volt, hogy használom. Most viszont a NAS csere óta csak a quickconnect címmel érem el a 418-ast wifiről. Érdekes módon, etherneten simán megy a cím alapján, 192... eléréssel. Én sem értem, de így működik. (A kábelmodem egyben a wifi router is, az ethernet is oda csatlakozik.)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.