Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) Nascar


Nascar
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne, mert ilyet még nem csináltam:
Jelenleg van egy 1 tálcás Synology NAS-om (DS115J), a benne lévő winchestert szeretném átrakni egy DS116-ba. Van-e arra valamilyen mód, hogy ne kelljen a winchestert újra-formázni, meg lementeni róla az adatokat?
Egyikből kiveszem, másikba beteszem, és megy... :D Van erre valamilyen megoldás?

Ha nincs, akkor az lenne a kérdésem, hogy az általam használt Transmission hol tárolja a torrent fájlokat? Mert nem nagyon lenne kedvem letölteni 300 torrent fájlt, és egyenként betenni a Transmission-be.
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Éhes makkal disznókat álmodsz!

(#52652) Pubszon válasza Borisz76 (#52624) üzenetére


Pubszon
veterán

Csak érdekességből írom a tapasztalataimat.
A kötetbővítés 2 lemezről 3-ra.
49%-ig lassan ment mert gondolom addig volt tényleges adat, majd utána már mikor nincs adat begyorsul, de nem is kicsit.
Így 100 óra helyett a várható idő kb 62 óra lesz. Ebből az első 49% volt kb 53 óra... :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52653) kgymac válasza istvan170 (#52650) üzenetére


kgymac
őstag

6.1 alatt használok egy esxi hostot nut clienttel, rendben működik a leállítás, valamint a nas-t és a gépet is elindítja, ha visszajönne az áram (nálam mindennél van pipa). A nut-ban slave mód, user/pass-t (monuser/secret 6.1-nél, de meg lehet nézni a nason, upsmon.conf-ban van) is kell állítani, különben nem megy.

(#52654) WaterWave válasza gyugyo79 (#52636) üzenetére


WaterWave
veterán

a scriptben lévő " jelet ki lehet szedni?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52655) kgymac válasza WaterWave (#52654) üzenetére


kgymac
őstag

Nem, mert a teljes elérési út olyan neveket tartalmaz, amiben szóközök vannak.

[ Szerkesztve ]

(#52656) Sordoran válasza Borisz76 (#52641) üzenetére


Sordoran
addikt

De lesz, amennyiben a TV is indexeli (LG), és ilyenkor nem jelenik az esetek egy részében. Ráadásul ezen segíteni is nehezebb, viszont értelemszerűen ez TV hiba, nem NAS.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#52657) WaterWave válasza gyugyo79 (#52636) üzenetére


WaterWave
veterán

Beállítotam mindent a leirásnak megfelelően, ujraindítottam a plexet is aztán feladatidőzítőben elindítottam a scriptet, ahogy volt bemásoltam a parancssorba.
De nekem a /volume1/Plex/certificate.pfx elérésen nem csinálja meg a pfx filet, így a https se mukodik, mert bedobja a plex weblapját.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52658) gyugyo79 válasza WaterWave (#52657) üzenetére


gyugyo79
addikt

root -ként futtattad (felhasználó) ?

(#52659) WaterWave válasza gyugyo79 (#52658) üzenetére


WaterWave
veterán

persze, ahogy tv mosaiccal is, ott mukodik a script, itt valamiért nem csinálja meg...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52660) Rick4 válasza Nascar (#52651) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, beteszed a "használt" vinyót a másik nasba, elindítod, assistanttal megkeresed, a "kezdőoldalon látható pontokon végigmész, migrálod, (ki is írja, hogy a fájljaim, és a beállításaim többségének megtartása) és használod. Mindig, minden esetben működik a migrálás, egy fontos szabály van csak.

A régi nas vagy ugyanannyi, vagy kevesebb lemezt tudjon kezelni, tehát 1 lemezesből egy lemezesbe megy, egy lemezesből két lemezesbe is, két lemezesből két lemezesbe, és 4-5-6-7-8 lemezesbe is.

Fordítva viszont nem működik, azaz egy kétlemezes nasból akkor sem fogsz tudni migrálni egy vinyót, ha mindvégig csak egy lemez volt benne, és azt tennéd egy egylemezesbe.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#52661) gyugyo79 válasza WaterWave (#52659) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha ezt ssh -n futtatod add vissza valami hibát ?

sudo openssl pkcs12 -export -out /volume1/Plex/certificate.pfx -inkey /usr/syno/etc/certificate/system/default/privkey.pem -in /usr/syno/etc/certificate/system/default/cert.pem -certfile /usr/syno/etc/certificate/system/default/chain.pem -password pass:jelszo

(#52662) WaterWave válasza gyugyo79 (#52661) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem ad hibát, viszont így most megcsinálta a pfx filet...
Mi volt a hiba?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52663) gyugyo79 válasza WaterWave (#52662) üzenetére


gyugyo79
addikt

Akkor el sem jutott idáig :)
Most ezt kellene előbb :
sudo -i -> jelszó utána
"/var/packages/Plex Media Server/scripts/start-stop-status" stop

utána megnézni, hogy leállt e a PLEX ha igen akkor utána

"/var/packages/Plex Media Server/scripts/start-stop-status" start

Ha elindult akkor nézd át megint, hogy biztos jól másoltad e be az amit írtam, vagy
ha gondolod ssh -n is tesztelheted ezt (mert igazából úgy néz ki, hogy amikor az egyik feladat végez indítja a következőt ha nem a pfx-be állt meg akkor nem tudta leállítani a plexet vagy a másolásnál lehagytál véletlen valamit):

"/var/packages/Plex Media Server/scripts/start-stop-status" stop &&
openssl pkcs12 -export -out /volume1/Plex/certificate.pfx -inkey /usr/syno/etc/certificate/system/default/privkey.pem -in /usr/syno/etc/certificate/system/default/cert.pem -certfile /usr/syno/etc/certificate/system/default/chain.pem -password pass:jelszo &&
"/var/packages/Plex Media Server/scripts/start-stop-status" start

(#52664) Pubszon


Pubszon
veterán

Van rengeteg videó stb, ami nincs benne a DS-be.
Hogy lehet ezt újra seedbe állítani? (NC és BH)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52665) gyugyo79 válasza Pubszon (#52664) üzenetére


gyugyo79
addikt

Letöltöd a hozzá való torrent fájlt és hozzá adod a DS-hez. Ha a megadott letöltési helynél ott a jó fájl akkor csak ellenőrzi és utána seedeli (ilyenkor az ideiglenes helyre csak a torrent fájl kerül meg 2db infó fájl de hardlink/másolat nem jön létre.

(#52666) Pubszon válasza gyugyo79 (#52665) üzenetére


Pubszon
veterán

Egy kötet van.
Az Amappa/Bmappa a letöltés helye, de a jelenlegi hely az Amappa/Cmappa
Tehát amikor letöltöm hogy seedelje, akkor az Amappa/Cmappa, azaz a meglévő helyet állítsam be?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52667) gyugyo79 válasza Pubszon (#52666) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha mind/ több van egy helyen a Amappa/Cmappa -ba akkor állítsd át addig az alapértelmezett helynek azt meg akkor mehetnek egy figyelt mappába a letöltések is így nem kell hozzá adogatni őket ....
Ha össze vissza vannak akkor meg kell adnod mindig a helyet (Célállomás)

[ Szerkesztve ]

(#52668) zex


zex
aktív tag

Van egy rendszerem több HDD-vel. Viszont az egyik 2TB-os HDD betelt és most betettem mellé még egy 2TB-osat. Meg lehet-e azt oldani, hogy a jelenlegi kötetemet kibővítem 4TB-ra anélkül, hogy a rajta lévő adatok elvesszenek? A jelenlegi kötet RAID típusa: Alap, és a fájlrendszere: Btrfs. Köszönöm a válaszokat!

(#52669) Borisz76 válasza Rick4 (#52660) üzenetére


Borisz76
veterán

....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52670) Pubszon válasza gyugyo79 (#52667) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi, simán megy, egyszerre akár több is vissza állítható seedbe. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52671) WaterWave válasza gyugyo79 (#52663) üzenetére


WaterWave
veterán

Most jó

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52672) WaterWave


WaterWave
veterán

Közben kijött egy update 3 csomag.. most raktam fel

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52673) gyugyo79 válasza WaterWave (#52672) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azzal jön a NAS -ra az ACMEv2 ami = wildcard ssl :)

(#52674) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Erre esetleg valaki?

Illetve +1: Létezik olyan Syno-nál, hogy SSH-n keresztül létre lehet hozni user-t, úgy, hogy a webes felületen nem látszik? :R

(#52675) gyugyo79 válasza KaiotEch (#52674) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen lehet ha fut a másik gépen valami fájl kiszolgáló, igen pld. Rsync-el.

Létre lehet (még nem próbáltam), hogy létre tudsz hozni ssh-n, de használni nem fogod tudni Synolog felület alól. Manuálisan hozzá kell adnod a megfelelő bejegyzéseket a
/etc/group
/etc/passwd
/etc/shadow
stb fájlokba.

[ Szerkesztve ]

(#52676) MrCsiT válasza WaterWave (#52672) üzenetére


MrCsiT
addikt

716+ -ra vajon le lehet tölteni valahonnan? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#52677) Sanya válasza MrCsiT (#52676) üzenetére


Sanya
nagyúr

persze: [link]

azért nem pont azt a PAT-ot linkeltem, mert nem tudom, hogy 716+ vagy 716+II-d van
de ilyen néven keresd: synology_braswell_716+.pat vagy synology_braswell_716+II.pat

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#52678) MrCsiT válasza Sanya (#52677) üzenetére


MrCsiT
addikt

Köszönöm a segítséget - a Let's Encrypt miatt a routeres topicba is írtam, ott is segítettek :)

más:

Kérdés: arról, ha pl. egy szolgáltatás - legyen a Let's Encrypt mechanizmusa - nem tud csatlakozni akárhová is, azt - ha figyelembe veszem, hogy maga a DSM kezdeményezi az eseményt - szerintem valamilyen log-ban kellene lássam, hogy mi történt a háttérben.
Ezek a szolgáltatás logok megnézhetők valahol? :F
A napló központ szépen logolja, hogy mikor léptem be, mikor volt disk hibernálás vagy restart, de semmi más logot nem találok ott.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#52679) gyugyo79 válasza MrCsiT (#52678) üzenetére


gyugyo79
addikt

elvileg : /var/log/messages

(#52680) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Synology 115j-t nem látja a tv dnla-n. Próbáltam letörölni a Médiaszervert, és újratelepíteni. De mindig azt írja, hogy nem sikerült telepíteni. Próbáltam letölteni a Synology oldaláról és manuálisan telepíteni, de úgy sem megy. Újra indítottam a NAS-t és a legfrissebb szoftver van rajta. Más csomagot viszont tudok telepíteni.
Mi lehet a gond?

(#52681) gyugyo79 válasza Norbi27 (#52680) üzenetére


gyugyo79
addikt

Banális tippek : NAS újraindítást próbáltad ?

Utána jön az, hogy írsz a Synologynak és remélhetőleg fellépnek és rendbe rakják.

Vagy belépsz te ssh -n és megpróbálod manuálisan törölni (megnézed legalább mi maradt meg ami miatt nem tudod telepíteni esetleg) Ez az utolsó csak saját felelősségre !!!!
sudo -i
utána biztos ami biztos:
/usr/syno/bin/synopkg stop MediaServer
utána a törlés :
rm -r /var/packages/MediaServer/
rm -r /volume1/@appstore/MediaServer/
rm -r /usr/syno/etc/packages/MediaServer/

Ez után mehet a Médiaszerver telepítés.

Egy virtuális DSM -en lepróbáltam de garanciát nem vállalok ....

[ Szerkesztve ]

(#52682) MrCsiT válasza gyugyo79 (#52679) üzenetére


MrCsiT
addikt

Esetleg tudsz valami csomagot a NAS-ra, ami ezt a mappát GUI-ra tenné, hogy hadd ne kellene SSH-t engedélyezni, telnetelni, stb? :F :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#52683) gyugyo79 válasza MrCsiT (#52682) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az nem mappa hanem maga a fájl.
Egy könyvtárba csinálj egy log könyvtárat. jobb egér rajta tulajdonságok -> hely kimásol és arra helyettesítsd be itt a mintámban lévő /volume1/Share/log -ot

Feladatidőzítő ->Létrehozás->Ütemezet ...->Felhasználó által def ...->
Első fül:
Engedélyezve pipa ki
Felhasználó root marad és Feladat nevet adsz neki valamit ...
Ütemezés nem kell Feladathoz meg ez mehet :
mount --bind /var/log/ /volume1/Share/log

Ahol nálad nem a /volume1/Share/log lesz hanem amit kimásoltál.
Ok-zod majd kiválasztod a listából és futtatod manuálisan.

Így ott lesz a var/log tartalma a log könyvtárba. Ebből a messages fájlt kimásolod a gépedre és meg tudod nyitni bármilyen editorral akár a jegyzetfüzettel is ...
A NAS-ra telepíthető ugyan szövegszerkesztő de ilyen fájlokhoz nem lesz jogosultsága így nem tudja megnyitni...

Ha kész vagy ezzel meg le tudod választani :
umount /volume1/Share/log

Ahol nálad nem a /volume1/Share/log lesz hanem amit kimásoltál...

[ Szerkesztve ]

(#52684) WaterWave válasza gyugyo79 (#52673) üzenetére


WaterWave
veterán

Jöhetne már a 7.0 is

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52685) HG_hagor


HG_hagor
csendes tag

Sziasztok!

Elolvastam a bevezetőt, de amúgy nem vagyok tájékozott. Érdeklődöm hogy a Synology 218J USB -n keresztül képes e kezelni a USB LTE stick -et mint mobil internet forrást?
Elképzelés az hogy a Synology 218J USB felületébe kerül egy stick-es mobil internet amit kezel és tovább oszt a hozzácsatlakoztatott switch -en keresztül.

DDNS -t tudja?

Összehasonlítottam a Qnap TS-228A -vel hardverben qnap erősebb, de a stabilitás és a software -es szoláltatásokban nem tudom összehasonlítani őket. Légyszíves írjatok erre tapasztalatot.

Mindez egy kis irodába kell ami file serverként szolgál internetes elérhetőséggel is.

Előre is köszönettel: Gábor

(#52686) gyugyo79 válasza HG_hagor (#52685) üzenetére


gyugyo79
addikt

Válaszd a Qnap -ot ha az tudja ezt ;)
De a legjobban akkor jársz ha veszel egy MikroTik routert és ahhoz veszel egy támogatott LTE sticket és nem egy NAS -t akarsz routernak használni ....

Akkor is jól jársz ha a támogatást nem így kérdezed, hogy "USB LTE stick" ha esetleg van már valamilyen mert erre a válasz hiába igen ha a tiedet nem ...

[ Szerkesztve ]

(#52687) molnartom válasza HG_hagor (#52685) üzenetére


molnartom
aktív tag

A DDNS szinte tuti, hogy nem megy mobilnettel.

(#52688) HG_hagor válasza molnartom (#52687) üzenetére


HG_hagor
csendes tag

Nagyon köszönöm a választ gyugyonak és molnartomnak!

Azt hogy melyik router melyik stick -et támogatja erről van valami kompatibilitás táblázat?

Köszönettel Gábor

(#52689) zsamiatt


zsamiatt
őstag

használja valaki kamera rögzítésre a synolog nast? Az a problémám, hogy a windowsos lejátszoban villódzik a kép. Szinte folyamatosan szürke néha vissza ugrik normál képre.
A telefonon jól jelenik meg.
win 10 pro

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#52690) tomic


tomic
addikt

Lenne egy DS116-os NAS-om amiben a ventillátor megadta magát. Milyen 60mm-es venti van ezekben? Nem találtam róla leírást.
Vagy ha esetleg valaki cserélt már benne mlyenre cserélte?

(#52691) Multibit válasza tomic (#52690) üzenetére


Multibit
veterán

Neked meddig bírta (mire számítsak az én 116-osomnál)? Hogy derült ki, hogy elhalálozott? Jelezte a DSM?

(#52692) Borisz76 válasza tomic (#52690) üzenetére


Borisz76
veterán

Itt azt írják, hogy 60x60x15 mm-s venti van benne.

Nem túl jó az angolom de lehet , hogy 25mm-s változat is van ? :F

Noctua ventik 25 mm-s vastagságban ( 60x60 mm )
"SIZE résznél választani kell a méretet.

Nem túl bő a választék 15mm-s méretben.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52693) tomic válasza Multibit (#52691) üzenetére


tomic
addikt

Kb 3 éves. Úgy vettem észre, hogy sípolt a NAS. Megnéztem és ki is írta, hogy a venti elromlott.

Borisz76 Arra lettem volna kíváncsi, hogy mennyit pörög ami benne van.
Kibontottam a ventit és megmértem a helyét. 30mm vastagságig elférnek benne.

[ Szerkesztve ]

(#52694) Multibit válasza tomic (#52693) üzenetére


Multibit
veterán

Köszönöm! Akkor még van kb. egy éve az enyémnek :D

(#52695) Borisz76 válasza tomic (#52693) üzenetére


Borisz76
veterán

Azt, hogy a gyári venti mennyit pörög, nem tudom de tegyél bele egy 60X60X25 mm-s Noctua ventit és garantáltan nem lesz hangos.

A csatlakozó részre figyelj, hogy azonos legyen !
3 vagy 4 "pines"

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52696) Sanya válasza tomic (#52690) üzenetére


Sanya
nagyúr

60x60x15 talán 3 pines

[link]

ebay

itt kb 11 euro + posta:

holland webshop

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#52697) tomic válasza Sanya (#52696) üzenetére


tomic
addikt

Köszi ezt megtalàltuk. A kérdés a fordulatszàm volt. De tàrgytalan. Rendeltem egy Noctua-t. 3 ojróval volt több mint a gyàri. Remélem hozza a megszokott minőségét.

[ Szerkesztve ]

(#52698) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni, egyik napról a másikra, nem tudok csatlakozni a szüleimnél lévő NAShoz ddnsen keresztül.

eddig minden klappolt, több éve.

van valakinek ötlete mi a fene lehet a gond?
egyszerűen kifogytam belőle... :W :U

quickconnect link megy
router, modem, nas restart megvolt

a ddnsnél is azt írja normál az állapot, frissítést követően is. sehol nem ír hibát.
nem volt router fw frissítés, semmi egyéb.

markbellus.hu 

(#52699) Patice válasza TBMC (#52698) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szülőknél router csere?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52700) AiRLAC


AiRLAC
addikt

DS1815+ CPU hőmérsékletek:

Normál állapot (gyári Intel paszta kiszáradva): idle 47, load 60
Pucolás után paszta csere Arctic MX4: idle 40, load 53
+Noctua NF-A4x10 FLX ventivel: idle 32, load 45

Az 1-es diszk hőmérséklete is csökkent pár fokot (mellette van a CPU borda feletti kivágás)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.