Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) Mano66 válasza AiRLAC (#52728) üzenetére


Mano66
senior tag

Ez a fsck futtatása ext4 partíciós rendszeren is jó?Ha igen leírnád,hogy kell csinálni a NAS-on.El menteném,ha legközelebb ilyen hibába fútok.Az a baj nagyon sok áramkimaradás volt nálunk.Lehet kellene még vennem még egy szünetmentes tápegységet.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#52752) kgymac válasza Formaster (#52734) üzenetére


kgymac
őstag

Szinte minden böngésző készítő elvárja a nem túl hiteles cert-ek importját. A saját aláírást meg már nem fogadja el semmi sem, a syno-é is ilyen. Használj http-t https helyett, akkor nem kell cert, de ez nem túl jó ötlet.
A megosztott tartalomhoz nem kell cert file-t telepíteni azoknak, akinek megosztasz valamit., de a bögészőhöz kvételknt hozzá kell adniuk. Ezt a cert-et a szervered adja át a böngészőnek, mint a webhely cert-jét.
Ha ez így em felel meg, lehet venni cert-et a fő hitelesítőknél, pl. verisign, de nem ingyen.

(#52753) molnartom válasza seger (#52738) üzenetére


molnartom
aktív tag

Az anyós erről nem tudott, állítólag lejárt az előfizetése és Nat-olt lett. Ennyi..

(#52754) molnartom válasza Rick4 (#52739) üzenetére


molnartom
aktív tag

Igazából már mindegy. Csak remelem nem lesz ez trend, hogy a szolgáltató meg jobban lehúzza az előfizetőit.

(#52755) somkutimarci


somkutimarci
újonc

Sziasztok!
Van egy DS218play NAS-om. Sajnos nem működik az upnp a routeremen (be van kapcsolva, de a nas nem látja) így portforwardal szeretném beállítani. Windows intézőből szeretném hálózati meghajtóként elérni ddns-el. Ehhez milyen portokat kell a nasra írányítani?[

(#52756) kgymac válasza somkutimarci (#52755) üzenetére


kgymac
őstag

webdav, a topicban találsz leírást képekkel a beállításra is. Csak https-sel,40000 feletti porttal javasolt.
csatolás

(#52757) kgymac válasza kgymac (#52756) üzenetére


kgymac
őstag

kipróbáltam w7 alatt, fat-ként csatolta, 4gb-s file-t nem tudok másolni, lejátszani.
TC-vel jobban jársz, azzal legalább a másolás megy 4gb felett is.

(#52758) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

DS video és photo tapasztalatok:
Photo:
- lejátszik videót is (*.mp4). *.mov-ot nem, *.mts-t csak hang nélkül (nincs bufferelés 5/6/7 mp-nél)
- *.mp4-et lejátszik, de 5/6/7 mp-nél újra el kezd bufferelni, pedig a lejátszó sávon látszik, hogy már rég letöltötte a többi részét is. Ezt miért? Pedig belső hálón nézem wifin.

Video: (családi videók)
- *.mov-ot nem játszik le
- *.mp4-et lejátszik, de 5/6/7 mp-nél újra el kezd bufferelni, pedig a lejátszó sávon látszik, hogy már rég letöltötte a többi részét is. Ezt miért? Pedig belső hálón nézem wifin.
- *.mts-t hanggal játszik,és nincs buffer 5/6/7 mp-nél

(#52759) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene,hátha valaki találkozott már hasonló hibajelenséggel.
Bő egy éve használtam már Xpenology-t 3db. Hikvision kamerával hibátlanul!
Aztán úgy döntöttem lecserélem egy DS218+ ra, megvettem hozzá a +1 kamera liszencet is.
Azóta két kamerám, általában kb. 24óránként eldobálja a kapcsolatot, (de nem újraindul) csak megszakad.
A Nas-t már 2x újra telepítettem, a kameránál már kizártam a kábel+táp+switch hibát.
Esetleg valakinek valami ötlete?

[kép]

(#52760) Borisz76 válasza lajos75 (#52759) üzenetére


Borisz76
veterán

A Router rendben van ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52761) lajos75 válasza Borisz76 (#52760) üzenetére


lajos75
senior tag

Eddig rendben volt, vagy mire gondolsz?

Ha azzal lenne gond akkor gondolom mind a három kamera szarakodna :F

[ Szerkesztve ]

(#52762) kgymac válasza lajos75 (#52761) üzenetére


kgymac
őstag

A logok adnak infót ? Kameráké is természetesen a syno SS-en kívül.

(#52763) lajos75 válasza kgymac (#52762) üzenetére


lajos75
senior tag

Vagy nem működik a naplózás vagy nincs rögzítet hiba esemény.

(#52764) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
Gondolkozom egy IP kamerarendszer beszerzésén ( 3, max 4 kamera). Láttam szettet ami tartalmaz videó rögzítőt is. Ezt a rögzítőt el tudnám úgy helyezni, hogy megoldott legyen a gigabites összeköttetés a kamerákkal. VIszont van egy DS218+ NAS-om is(3 TV, általában csak 1 megy + torrrent fut), amihez jelenleg ( lehet a közeljövőben meg tudom oldani a gigabites kábelt, de kérdéses) CAT5 kábellel tudnám elvezetni a kamerákat. Igazából azt sem tudom, ha a NAS-ra rakok USB-n egy plusz HDD-t, akkor tudja-e kezelni a kamerákat, illetve, hogy ez a sávszélesség elég lehet-e 3, esetleg 4 kamerának?

Ha jol látom a Surveillance amit keresek. Ez egyébként ingyenes, a DS218+ birna 3-4 kamerát(bár gondolom a sávszélesség lesz a szűkös)?

[ Szerkesztve ]

(#52765) Sordoran válasza zenwalk (#52764) üzenetére


Sordoran
addikt

Első és legfontosabb, hogy a DSM-en futó Surveillance ingyen csak 2 kamerát kezel. Ha 3-4 kamerát akarsz kezelni vele, akkor vásárolnod kell még 1-2 kamerához licenc-t. Cat5 szerintem szűkös 3-4 kamerához. (azért azt jó lenne tudni milyen felbontás, képkocka szám és legfontosabb: bitrátáról van szó?)

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#52766) Pubszon válasza zenwalk (#52764) üzenetére


Pubszon
veterán

A DS218+ játszva el bír 4 akár 2MP-es kamerával is.
Bővebben le tudnád írni, hogy a kábelezés hogy épül fel?
Egyébként ha 100Mbps-os kapcsolat van a kamerákhoz, bőven elég. Sőt, még 4db 10Mbps-os kamerának is.

Viszont ahogy már írták, venned kell 4 kamera használatához még 2 licencet ami kb 30.000Ft...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52767) zenwalk válasza Pubszon (#52766) üzenetére


zenwalk
senior tag

köszi a segítséget, igazából még nincs semmi meg, csak a kamerák kábelezése ( cat6 ) . A padláson van a szolgáltató routere + oda menne a videó rögzítő is, ezért ott menne a gigabit. A NAS viszont 2 szinttel lentebb van ahová CAT5 megy le.
Kamerákból nincsenek nagy elvárásaink, igazából kb. olyan minőségű kamera kellene, amivel 6-7 méterről pl. egy rendszám még olvasható. Esetleg kamerát tudtok ajánlani ami kompatibilis a NAS-sal * ?

* árban nem tudom mennyibe kerülnek, de talán a középkategória alja-közepe lenne a cél( 20-30-40-50k?)

[ Szerkesztve ]

(#52768) Pubszon válasza zenwalk (#52767) üzenetére


Pubszon
veterán

Pont a minap volt téma egy másik topikba az UTP kábel.
A Cat5 is képes átvinni a gigabitet, nem nagy távolságra.

Nekem ilyen van 3db és szerintem ár/érték arányban nagyon jó, neked is tökéletes lenne arra a feladatra. POE képes egyébként.

#52769 Szerintem tud, de nem próbáltam még.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52769) zenwalk válasza zenwalk (#52767) üzenetére


zenwalk
senior tag

Illetve a NAS/surveillance tud USB-n csatlakoztatott HDD-re rögzíteni

(#52770) zenwalk válasza zenwalk (#52769) üzenetére


zenwalk
senior tag

Ez kérdés lett volna csak lemaradt a kérdőjel. A Synology oldalán ezzel kapcsolatban csak ennyit találtam:
Recording Storage: Select a recording storage to be used to save the recorded videos.

Gondolom ha kamerát a támogatott lista alapján választok nem lesz gond?

(#52768) Pubszon Köszi a linket

[ Szerkesztve ]

(#52771) zenwalk válasza zenwalk (#52770) üzenetére


zenwalk
senior tag

Ne haragudjatok, hogy teleszemetelem a fórumot, de akkor ha jól értem, ahhoz, hogy a NAS SS-en keresztül kezelni tudja a kamerákat nem kell semmi, csak hogy ugyan azon a hálózaton legyenek a kamerák és a NAS?

(#52772) Rick4 válasza zenwalk (#52764) üzenetére


Rick4
félisten

Ha mindenképp 2 kameránál több kell, már +1 syno licensz helyett jobban jársz egy kis nvr rögzítővel, kettőnél meg már a vinyó ára is bele fog férni. Az NVR ugyanúgy hálózatban kezeli a kamerákat, ugyanúgy webes felületen tudod visszanézni, mi történt, és ugyanúgy egy vinyón tárol mindent, csak nincsenek mennyiségi korlátozok, lehet akár 8-16 kamerád is.

A synonál egy ez plusz dolog, de a 2 kamerán felüli részt elég keményen árazzák.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#52773) djmorphy


djmorphy
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Synology DS918+ 8GB Ram-os NAS a cégnél. Kaptam egy warning-ot hogy haldoklik a 4.vinyó. Amúgy is lepörögte már a javát így kicserélem mind a 4-et.
A vinyók Raid5-ben vannak benne. Nem szórakoztam még RAID-el ezért kérném a segítségeteket.
Az járható út, hogy kiveszem a 4. vinyót berakom helyére az újat majd megvárom még leszinkronizálja az adatokat aztán jön a 3. 2. és 1. vinyó ugyan így?

(#52774) Borisz76 válasza djmorphy (#52773) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, járható.

Hosszú idő lesz....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52775) djmorphy válasza Borisz76 (#52774) üzenetére


djmorphy
tag

Köszönöm!
Főleg hogy felhasznált kapacitás 4,5TB : :((

(#52776) allein


allein
addikt

Sziasztok. Lassan két hete szüneteltettem a mentést a Synora(cloud station backup), most folytatnám de hiba üzenetet dob ki:

Mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#52777) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Sziasztok!

A következő hibával küzdök. Beállítittom 3 gépre,hogy cloud service-el töltsön a nas-ra file-okat.
2-3 napig megy aztán a következőt látom:

Nem tudom a clients-et engedélyezni. Minden jogosultság beállítva. (2 napig ment is)
Már többször újra beállítottam és ez a vége.

Ötlet?

Előre is köszi a választ!

(#52778) allein válasza WolfLenny (#52777) üzenetére


allein
addikt

Nálam is ugyanez van és egyszerűen nem indul tovább a mentés. Viszont a kollégám simán ment, nála semmi gond nincs.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#52779) odrif válasza zenwalk (#52771) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"csak hogy ugyan azon a hálózaton legyenek a kamerák és a NAS?"

Nekem pl. nem egy hálózatban van a kamera és a NAS (szándékosan persze)
Így a kamera FTP-n keresztül tölti fel a távoli nasra 0-24-ben a felvételt.
Szóval a kérdésre a válasz, hogy nem kell hogy egy hálózatban legyenek.

20 éve a Prohardveren

(#52780) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, mitől van az, hogy a a windowsos synolo cam programban villódzik a kamera kép Föként szürke de néha elővillan a normál kép is. Telefonon jó.
win 10 64 bit. Szerintem valami codec kellhet vagy nem tudom.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#52781) geogabcsi


geogabcsi
tag

Sziasztok! DS212j alá milyen rezgés elnyelőt javasoltok? Nekem szekrényben van, könyv is van alatta, de baromia rezeg, pedig a vinyók vízszintben vannak.

(#52782) lewisfm válasza geogabcsi (#52781) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nekem a NAS csomagolásában volt két polyfoam szerű lap, azokat tettem alá, s jó lett.

(#52783) geogabcsi válasza lewisfm (#52782) üzenetére


geogabcsi
tag

Megnézem mi van nekem a dobozban, hátha.

(#52784) Pubszon válasza geogabcsi (#52781) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem olyan anyag volt mint a szivacs, de sokkal keményebb.
Polifoam talán.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52785) eszakas válasza geogabcsi (#52781) üzenetére


eszakas
senior tag

Hali.

Nekem egéralátét van alatta, tökéletesen elnyeli a rezgést.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#52786) allein válasza allein (#52776) üzenetére


allein
addikt

Jó reggelt. Mi a véleményetek, mit csináljak? Security-certificate rész alatt, 2037-es lejárati dátumot mutat ki. Vagy ennek nincs semmi köze?

Http-https probléma lesz?

Inkább csináljak egy unlink-et és adjam újra hozzá a menteni kívánt mappákat?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#52787) #29810560 válasza allein (#52786) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az valószínűleg egy Self-signed Certificate vagyis semmire sem jó. :N

Állíts be egy Let's Encrypt-et. ;)

[ Szerkesztve ]

(#52788) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Vettem egy RS2418+ (12 lemezes) NAS-t backupra. Most 8db 8TB-os diszk került bele (RAID5) és az lenne a kérdés, hogy jövőben ez a tömb bővíthető lesz-e valami módon, ha teszek még mellé 4x 8TB-ot?

(#52789) Sanya válasza Gombinyó (#52788) üzenetére


Sanya
nagyúr

Persze, ha SHR-be rakod

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#52790) gyugyo79 válasza Sanya (#52789) üzenetére


gyugyo79
addikt

RAID5 -el is szerintem.

Add a Drive to a Storage Pool

Hard drives can be added to the following RAID types:

Synology Hybrid RAID (SHR)
JBOD
RAID 5
RAID 6
RAID F1

[ Szerkesztve ]

(#52791) AiRLAC válasza Gombinyó (#52788) üzenetére


AiRLAC
addikt

Azt a RAID5öt gondold át ennyi és ekkora diszkkel. Azt javasolnám hogy inkább RAID6 és legyen 2 hotspare is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#52792) Pubszon


Pubszon
veterán

A Download Station-hön nincs BH kereső plugin? Csak az NC-hoz van?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52793) gyugyo79 válasza AiRLAC (#52791) üzenetére


gyugyo79
addikt

+1 a hotspare ha nincs is bekészítve, beállítva 1 lemez jó ha van a NAS tetején + ba ...
Amúgy alapból ECC-s vagy non-ECC -s ramok vannak benne mert az alap leírásába csak az opcionális lehetőségeknél szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#52794) Gombinyó válasza AiRLAC (#52791) üzenetére


Gombinyó
őstag

Van hot spare.
Daily backupot azért nem eszik olyan forrón (legalább is nálunk), ha összedől a tömb, akkor sincs dráma, élő adat nem lesz rajta. Meg mellette van szalag is.

[ Szerkesztve ]

(#52795) kovimre válasza zenwalk (#52771) üzenetére


kovimre
tag

Igen, nálam ez a felállás:

IP CAMP (kábelen) > RT-18N < DS118 (szintén kábelen)

A beállítás nagyon könnyű, a nagyítóra kattintva megkeresi a hálózaton lévő kamerákat, kiválasztod és kész is.

Viszont a Surveillance Station csak a belső HDD-re képes rögzíteni. Pedig én is egy külső USB-n csatlakoztatott HDD-t szerettem volna erre használni.

Továbbá csak H.264 25 FPS fogadására képes. Ez azért nekem nem annyira tetszik!

(#52796) Pubszon válasza kovimre (#52795) üzenetére


Pubszon
veterán

Az SS tud többet is ha a kamera is.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52797) allein válasza #29810560 (#52787) üzenetére


allein
addikt

Domain name-nek mit írok be, az a domain amivel kívülről elérhető? Mert így tettem, és ebben az esetben 2019.12.04-ig érvényes. Unlinket nyomtam, újra hozzáadtam a useremet és most folyatja a mentést ahonnan abbahagyat. Viszont az SSL tanusítvány miatt figyelmeztető ablak jelent meg, ezt hogyan lehet megoldani?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#52798) #29810560 válasza allein (#52797) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Domain name-nek mit írok be, az a domain amivel kívülről elérhető?"

Hogy-hogy mit? :F :U

A Synology-nál regisztrált DDNS domain nevet. Pl. allein.synology.me
Az e-mail cím pedig az az e-mail cím, amit a DDNS regisztrációkor megadtál.

Azért 2019. 12. 04. a lejárat, mert valószínűleg 2019. szeptember 4-én kérted le a tanúsítványt és a Let's Encrypt 3 hónapra érvényes tanúsítványt ad ki, ami azonban 3 havonta automatikusan megújul.

P. s.:

Kétségeim támadtak. Képben vagy Te a HTTPS protokoll és ami abból következik kérdéskör tekintetében? :F
Utána kellene ennek olvasnod! ;)

[ Szerkesztve ]

(#52799) allein válasza #29810560 (#52798) üzenetére


allein
addikt

Jól gondoltam, synologynal domain name-et adtam meg, ami ugyanez lesz amivel kívülről elérhető a NAS :U

Nem vagyok tisztában a https protokollal, ezért érdeklődöm itt. Attól, hogy az ember rákeres és elolvassa "mi a https protokoll és mire jó", nem biztos meg is érti :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#52800) #29810560 válasza allein (#52799) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Nem vagyok tisztában a https protokollal, ezért érdeklődöm itt. Attól, hogy az ember rákeres és elolvassa "mi a https protokoll és mire jó", nem biztos meg is érti :DDD"

No, azért a 3 hónapos lejárat és a megújítás elég jól le van írva pl. a Synology Support Center Help Articles-ben. Még az Internetet sem kell emiatt feltúrni. ;)

"Certificates issued by Let's Encrypt are valid for 90 days. Before the certificates expire, DSM will automatically renew such certificates after successful domain validation. Please make sure your Synology NAS and router have port 80 open for certificate renewal."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.