Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52601) Pubszon


Pubszon
veterán

Az létezik, hogy kötet bővítés alatt a Download Station nem működik?
Seed megy a tracker szerint, de nem tudok hozzá adni semmilyen letöltést, RSS-t sem, de még csak az RSS frissítés sem megy.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52602) Tutu7030 válasza Aethel (#52600) üzenetére


Tutu7030
veterán

A deluge webfelület alapértelmezett portját a routeredben átirányítod valami magasabb számú szabad portra. A nason pedig beállítod a ddns-t (pl. teneved.synology.me). Utána már kívülről is eléred a tenevede.synology.me:delugeportszáma címen.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#52603) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

user csoportnál tiltottam mindent (DSM, search, video station, ftp, stb) kivéve a fotó station-t.
viszont most az admin userral nem tudok belépni, mert azt írja, hogy nem vagyok jogosult a belépésre. cél az volt, hogy csak a fotókhoz férjenek hozzá.

mit tudok tenni? reset segít ezen?

[ Szerkesztve ]

(#52604) llacee válasza AiRLAC (#52589) üzenetére


llacee
őstag

Már csak egy 10G csatlakozó kéne, akkor lenne igazán fullos, de így sem rossz :)

Ez egy vagyon volt hallod :D

(#52605) gyugyo79 válasza Sanyi.mTs (#52603) üzenetére


gyugyo79
addikt

igen rövid reset ,
vagy B lehetőségnek megnézed ssh-n be tudsz e lépni és ha az "admin" admin le lett tiltva akkor engedélyezed ->
sudo -i -> hogy root jogokkal futtasd vagy sudo után :
synouser --modify admin admintengedelyezek 0 akarmi@akarmi.hu

Ebből a 0 az ami engedélyezi a letiltott felhasználót
admin = admint engedélyezed
admintengedelyezek =leírás (utána törölhető weben)
akarmi@akarmi.hu = mailcíme (utána törölhető weben)

Az admin (a jelszava az amit telepítéskor megadtál az első admin felhasználónak ha azóta nem piszkáltad) az egyedüli amit még akkor is beengedi lépni a DSM -re amikor már senkit sem így vissza tudod csinálni a hibás jogosultságokat és utána az admint vissza le lehet tiltani

[ Szerkesztve ]

(#52606) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Videó megosztások/lejátszások-ban már elég jól kiigazodom, most próbálkoznék a zene albumok mentésével, megosztásával. Tehát zéró a tapasztalat.
Mit tegyek?
Mentett mp3 zenék a PC könyvtárában így vannak Pl.:
• Előadó (Pl. Quuen, stb.)
-Alatta az albumok,
-Albumokon belül vegyes a kép: van ahol van *jpg a lemezborító, van ahol van *.m3u fájl, van ahol jpg és m3u nincs.
Kérdésem: Hogyan másoljam fel az mp3 albumokat a NAS „music” könyvtárába?
Másolás előtt mit töröljek belőlük, vagy ne töröljek semmit?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#52607) Sanyi.mTs válasza gyugyo79 (#52605) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Gondolom B nem fog működni, mert SSH és telnet nincs engedélyezve

(#52608) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Sziasztok!

Pár hete beállítottam a Cloud station server-t. Minden frankón ment, de pár nap után a következőt csinálja:
"Remote folder is disabled or is non-existent".
Pedig minden ott van. ha beállítok egy másik megosztást egy darabig működik majd megint ugyanez.

Ötlet? Más is járt már így?

(#52609) AiRLAC válasza llacee (#52604) üzenetére


AiRLAC
addikt

Elég ha selejtezel az adatközpontban;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#52610) Sanyi.mTs válasza gyugyo79 (#52605) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

végül reset volt.
most hogy tudom az admin-t tiltani?

[ Szerkesztve ]

(#52611) Sanyi.mTs válasza Sanyi.mTs (#52610) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

megtaláltam: vezérlőpult/felhasználók/admin > szerkesztés és alul van a checkbox a tiltásról

(#52612) Sanya válasza AiRLAC (#52589) üzenetére


Sanya
nagyúr

De minek?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#52613) AiRLAC válasza Sanya (#52612) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem volt szívem kidobni őket;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#52614) Sanyi.mTs válasza AiRLAC (#52613) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

És mire használod?

(#52615) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Az normális, hogy 4 mp-es reset-nél az admin jelszón kívül a LAN port beállítása is visszavált automatikusra?

(#52616) Pubszon válasza Sanyi.mTs (#52615) üzenetére


Pubszon
veterán

Gondolom igen, mivel az is egy olyan beállítás amivel kizárhatod magad a rendszerből.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52617) gyugyo79 válasza Sanyi.mTs (#52615) üzenetére


gyugyo79
addikt

Van egy Synology Support Center ahol a DSM -et kiválasztva sok mindenre találsz választ vagy megnézheted, hogy mi lesz a következménye ha csinálsz valamit.
How to reset my Synology NAS
"The first reset mode allows you to reset the administrator login credentials and network settings to default settings if you have forgotten your password, want to move your Synology NAS to another network environment, or need to assign a new IP address."

(#52618) AiRLAC válasza Sanyi.mTs (#52614) üzenetére


AiRLAC
addikt

Saját adatok (filmek és fotók) tárolása, backup (2-3 gép), pár VM futtatása, docker (házautomatizálás).
Abszolút overkill de árában cseréltem a 918-ra és sokkal csendesebb (a nappali sarkában ül a tv alatt).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#52619) Pubszon


Pubszon
veterán

Érdekességként rakom be, hogy 2x4TB-os SHR kötetet bővítek egy harmadik 4TB-os lemezzel és 35 óra alatt 33%-on áll.
Igaz, hogy a kötet szinte tele volt/van.


SHR kötet bővítés idő.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52620) gyugyo79 válasza Pubszon (#52619) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mert ez nem egy egyszerű bővítés, most éppen raid 1 ből raid 5 -t csinál. Ha abba a 3.25 TB van ami fontos és nincs mentve a legjobb ha szurkolsz nagyon amíg nem végez.

(#52621) Pubszon válasza gyugyo79 (#52620) üzenetére


Pubszon
veterán

Gyárilag gondolom csak úgy van megcsinálva, hogy ne szálljon el. Szünetmentesen van, közbe nem csinálok semmi komolyat (max SMB-n filmezek), sőt a Download Station nem is használható bővítés alatt, csak seedel. A legfontosabb adatokról van mentésem.
Mind a 3 lemez új.

Viszont ami elég rosszul van megcsinálva, hogy 1 lemez SHR-ről nem lehet egyből 3 lemez SHR-re váltani.
Egyesével csinálja.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52622) Borisz76 válasza Pubszon (#52621) üzenetére


Borisz76
veterán

Már miért ne lehetne ?

A bővítésnél ki lehet jelölni a hozzáadandó lemezeket ( Pipát kell rakni a négyzetekbe ) és , akkor egyből 2 lemezzel bővít, vagy többel.

Lemezek kiválsztása ablak.
Ha több lemez áll rendelkezésre.....
Bár a képen csak 1 fiók volt üresen és abba tettem a lemezt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52623) Pubszon válasza Borisz76 (#52622) üzenetére


Pubszon
veterán

Természetesen így csináltam, nem is kellett utána a 3. lemezt hozzáadni, de akkor is külön csinálta.
A 2. lemezzel elment 100%-ig 19 óra alatt (jött is róla mail), addig a 3. Inicializálás állapotban volt, és a 19 óra után kezdte megint a bővítést elölről immár a 3. lemezzel.

Szépen látszik is hogy melyik lemezzel mit csinál.
Ugye a 3. üres, most arra csak ír, a másik kettőről olvas és vissza ír.
Ebből szépen ki is lehet számítani a kb 100 óra bővítési időt (~3.3TB, ~10MB/s).

Mindegy, csak ne legyen semmi gond. Ha így halad, kb szerda délre készen is lesz.

Gondolom csak utána jelenik meg az új, nagyobb tárhely is.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52624) Borisz76 válasza Pubszon (#52623) üzenetére


Borisz76
veterán

:R

Okés.....én 1 lemezt adtam hozzá minden alkalommal.
Ezek szerin több lemez hozzáadása sem "gyorsítja" a folyamatot.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52625) Pubszon válasza Borisz76 (#52624) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezek szerint igen.
Mondjuk legalább nem kell figyelned, hogy mikor add hozzá a következőt.
Én is épp lagzi után voltam, 1 órája aludtam mikor a 3. lemezt kezdte el, ezzel spóroltam pár órát.
A legjobb az lett volna, ha egyből a 3 lemezzel indítok, de sajnos 2db lemez 2 héttel később jött...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52626) gyugyo79 válasza Pubszon (#52621) üzenetére


gyugyo79
addikt

Akkor inkább ne néz utána milyen és mennyi buktató lehet.Főleleg otthoni szinten.
Sokszor jó a boldog tudatlanság.

(#52627) Pubszon válasza gyugyo79 (#52626) üzenetére


Pubszon
veterán

Annyit tudok, hogy várok...
Ha készen lesz örülök, de több lemezt tuti nem adok a kötethez, max ha nyaralni megyek. :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52628) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Azt szeretném elérni, hogy csak egy megosztott mappám legyen amit hálózati meghajtóként csatlakoztatok a pc-k-hez és ez alatt legyenek az almappák: photo, music, + az általam kreáltak.
Van ilyesmire esély?
Jelenleg csak a photo és a music mappákkal egyszinten tudok új mappát létrehozni, de így ez nekem nem igazán tetszik.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52629) Pubszon válasza Bacusuz (#52628) üzenetére


Pubszon
veterán

Meg lehet, nekem is így van.
Mondjuk én a DS Video-t, Audiot és Photot nem használom.

Van egy mappa felcsatolva és abba van mindenem.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52630) Bacusuz válasza Pubszon (#52629) üzenetére


Bacusuz
őstag

Kérdés, hogy a music és photo mappákat át tudod-é helyezni a felcsatolt mappádba?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52631) Borisz76 válasza Bacusuz (#52630) üzenetére


Borisz76
veterán

Alap esetben nem lehet....

Annó én is végigjártam ezt az utat.

1 db megosztott mappát akartam , amit felcsatolok mint megosztott meghajtót....aztán abban szépen sorba szedve sorakoznának az almappák.....

Ugyanakkor van valamilyen lehetőség :

Létrehozod a kívánt megosztási mappádat és amit látni szeretnél benne azt "bele linkeled" hozzáadod vagy valami ilyesmi.

Erről szerintem gyugyo79 tudna pontosabb leírást, választ adni.
Én még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52632) Bacusuz válasza Borisz76 (#52631) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi, írok neki

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52633) kgymac válasza Bacusuz (#52632) üzenetére


kgymac
őstag

Már megírta a topicba is a megoldást, többször is. De van más megodás is: link ssh-n (nfs-en nem megy, smb-n kell állítani a default beállítsokon)

(#52634) Sanyi.mTs válasza Sanyi.mTs (#52603) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

rájöttem, miért zártam ki magam: attól, mert admin vagyok, ugyan úgy benne vagyok a user csoportban is (ebből nem lehet kilépni). És mivel user-eknél tiltottam a DSM-et, így magamat is kizártam. :W

(#52635) uvyp


uvyp
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? DS218j -ről szeretnék TV-re streamelni. De a TV-n a mappák között nem jelennek meg az újjonan hozzáadott könyvtárak (transmission tölti le a video könyvtárba). Hiába keresem a Tv-n a video vagy a video station könyvtárakban, egyikben sem jelenik meg csak amik már rég óta a NASon voltak.
Van a NAS-on plex is, az mindíg megjeleníti az új filmeket. Csak a plex-el az a gond, hogy 4K filmeket általában nem bírja a NAS procija átkódolni.

(#52636) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Privátban lett kérve, de hátha mást is érdekel.
PLEX https elérése a Let's E. -s tanúsítvánnyal :

Én ezt futtatom havonta a Feladatidőzítővel root felhasználóval hajnalban amikor kb nincs használva a PLEX :

"/var/packages/Plex Media Server/scripts/start-stop-status" stop &&
openssl pkcs12 -export -out /volume1/Plex/certificate.pfx -inkey /usr/syno/etc/certificate/system/default/privkey.pem -in /usr/syno/etc/certificate/system/default/cert.pem -certfile /usr/syno/etc/certificate/system/default/chain.pem -password pass:jelszo &&
"/var/packages/Plex Media Server/scripts/start-stop-status" start

Ez azt csinálja, hogy :
1.sor leállítja a PLEX-et
2.sor megcsinálja a certificate.pfx -et a Plex könyvtárába (Volume1 ha valakinek nem az akkor ezt át kell írni arra ahol nála van) és a 'jelszo' -t beállítja jelszónak. (megváltoztatható másra csak utána a webes felületen az legyen megadva)
3.sor elindítja a PLEX -et

A PLEX -be meg be kell állítani a hálózatnál :

Egyedi tanúsítvány helye (a második sorban beállított) :/volume1/Plex/certificate.pfx
Egyedi titkosítási tanúsítvány kulcs (a második sorban beállított) :
jelszo
Egyedi tanúsítvány domén:
a synology.me -s vagy az amihez a LE -s tanúsítvány kérve lett DDNS cím amin a PLEX használva van.

Legelső beállításnál ,miután ezeket kitöltitek is kell egy PLEX újraindítás. (Vagy a webes felületen állítjátok be először ezeket)

A havi ütemezésnél meg azért kell, hogy a ~3 havonta frissülő a tanúsítvány aktualizálódjon és ne kelljen vele foglalkozni.

Ha így van egy alkalmazás újraindítva akkor a Synology erőforrás figyelőjében a feladatkezelőnél a Feladatidőzítő alá kerül be az alkalmazás (de ha ki van bontva látszik) ...

[ Szerkesztve ]

(#52637) WaterWave válasza gyugyo79 (#52636) üzenetére


WaterWave
veterán

Nálam a tv mosaic ilyen, ha csinálok egy új feladatidőzítőt a leírt scripttel, akkor nem lesz akadás?
Más időpontra rakjam gondolom...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52638) Borisz76 válasza uvyp (#52635) üzenetére


Borisz76
veterán

A transmission által letöltött anyagok NEM indexelődnek automatikusan !

Vezérlőpult / Indexelési szolgáltatás / Indexelt mappa / Létrehoz.

Itt tallózd be a mappát, adj neki nevet és jelöld ki , hogy milyen tartalom van/lesz benne.
Ez lehet Video, Audió és kép.....vagy ezek bármelyik kombinációja.
Akár mindhárom is egyszerre.

Ha már hozzáadtad és nem látja....akkor újraindexelés.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52639) gyugyo79 válasza WaterWave (#52637) üzenetére


gyugyo79
addikt

1 nap csúszással van nálam is a 2 az egyik lefut mindig elsején a másik meg másodikán kb ...
Mehetne elvileg egyszerre is... De a gyakorlatba én inkább csúsztatnám egy 5 percet őket azért :)

[ Szerkesztve ]

(#52640) Tutu7030 válasza uvyp (#52635) üzenetére


Tutu7030
veterán

Vezérlőpult, Indexelési szolgáltatás, Médiaindexelés -> Újraindexelés
Valamiért az almappákban lévő fájlokat nem indexeli automatikusan, így hozzáadás után manuálisan kell újraindexelni a megosztást. Nálam a ds218+ is ilyen.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#52641) Borisz76 válasza Tutu7030 (#52640) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha valaki a "gyári" Download Stationt használja....mint én is, akkor ilyen jellegű problémája sosem lesz.

A DS-el letöltött anyagokat automatikusan indexeli a rendszer. :K

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52642) Tutu7030 válasza Borisz76 (#52641) üzenetére


Tutu7030
veterán

Lehetséges, de én azt a mappát nem osztom meg. A letöltött filmek maradnak érintetlenül a letöltés mappában, a dlna/plex külön mappából dolgozik, ahová már a dockeres mkvtoolnix segítségével kiherélt (felesleges hangoktól és feliratoktól megszabadított) fájlok kerülnek. Tudom, hogy ez kicsit helypazarló, de egy idő után úgy is szanálok a letöltési mappából is.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#52643) Borisz76 válasza Tutu7030 (#52642) üzenetére


Borisz76
veterán

Hasonlóan járok el én is "csak" 2 db NAS-al.

Egyikkel letöltöm, másikon tárolom azt ami arra érdemes.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52644) Borisz76


Borisz76
veterán

Akciós HDD :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52645) AiRLAC válasza Borisz76 (#52644) üzenetére


AiRLAC
addikt

28€ per TB az rengeteg :) A sweet spot valahol 15€ körül van ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#52646) MrCsiT válasza Boss81 (#52141) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szia!

Mint felettem is írták, azt, hogy a MailPlus Server szolgáltatás és a kapcsolódó MailPlus kliens segítségével saját levelezőszervert készíts, az egyszerűen nem fog menni, hacsak nem céges internet előfizetésed van, ugyanis a 25-ös portot nem fogod tudni engedélyeztetni az internet szolgálatóddal, és így felvenni a saját domain-hez.. DE,

amit Te kérdeztél, azaz, hogy
"A mail plus szervert ha telepíem, megoldható hogy a gmail-es levelezésem azon keresztül történjen?" - az természetesen megoldható.

Korábban írtam róla.

Kb. ugyanígy kell beállítani a MailPlus kliens-t is, csak a cikkben a "Roundcube" szavak helyére érts MailPlus-t. :D

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#52648) Boss81 válasza MrCsiT (#52646) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia!

Köszönöm az infót, amint tudom nekiállok és visszajelzek hogy sikerült-e. :R

(#52649) WaterWave válasza gyugyo79 (#52639) üzenetére


WaterWave
veterán

Oké... este megcsinálom

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52650) istvan170


istvan170
aktív tag

Üdv! Tud nekem segíteni valaki, hogy mit kell beállítani a Synology nason ahhoz, hogy lekapcsolja a Mac minimet, amikor az UPS a végét járja? Mac-re a NUT-ot feltettem. A nas beállításaiban egy ilyet találtam, elég ide a Mac IP címe? Vagy van egyéb is?
[kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.