Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) Alex91 válasza jaroslav (#52349) üzenetére


Alex91
félisten

A syno mellet az SHR szolhat, ez szerintem jelentos kulonbseg! Egyebkent a Qnap is imho megfelelo.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#52352) Elemental válasza jaroslav (#52349) üzenetére


Elemental
addikt

Amit leírtál arra tök fölösleges váltani. Én nemrég 212j-t váltottam 918+-ra, kb hasonló igényekkel. Semmi értelme nem volt... de olyan jó érzés :)

(#52353) gyugyo79 válasza jaroslav (#52349) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amit leírtál igénynek annál pont tök8 melyik NAS -t választod mert mind az atv -nek mind a pc -nek kb afp/smb stb. megosztod a tartalmat és utána egy infuse / mrmc, pc meg mpc-hc és kész.

Én a 418play -t kizárnám ha már ennyit költenél rá akkor már a jövőbe ha valamihez kellene Docker vagy virtualizáció nagyon bánnád.
Ami mind a 2 másiknál megoldható. Én ugyan pld. Qnapot nem vennék de ezért az árkülönbségért + specifikációi alapján mégis azt javasolnám ha nálad felmerült mint lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#52354) jaroslav válasza gyugyo79 (#52353) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#52355) Dave567 válasza krealon (#52344) üzenetére


Dave567
addikt

Milyenre érdemes rakni 2 vinyó esetén?

Az első az legyen a 4tb-os, a 2 meg a 6tb-os már mint, hogy nekem.
Gondolom mehet úgy hogy a 6tb-oson menjen a le és feltöltés

(#52356) WaterWave válasza Dave567 (#52355) üzenetére


WaterWave
veterán

A példámból kiindulva én Btrfs-re raknám...
Mikor megvettem, és beállítotam, akkor ext4-en volt.. Aztán kellett a virtuális gép a nason, és ext4 nem támogatja.
Lehet most nem kell, vagy azt se tudod mi az, de a jövőben kelhet, és akkor nem kell újra rakni a nast emiatt mint nálam. Én Btrfs-re szavazok.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52357) Sordoran


Sordoran
addikt

DS218j-be van egy 4 TB-os WD Red lemez, e mellé kerül holnap egy 4 TB-os WD purple. Az első lemez SHR (Adatvédelem nélkül) ext4 kötet, akkor a másodikat Basic-re kell raknom majd, hogy az új 4 TB-ot egy külön tárhelyként tudjam kezelni? Pár mappát össze szinkronizálnék, de amúgy elkülönülten akarom őket kezelni.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#52358) Dave567 válasza WaterWave (#52356) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm.

Igazából csak annyit akarok, hogy a le fel töltés menjen, és néha külső Média Playerről tudjam neten keresztül nézni a sorozatomat.

Szóval ha mindkettőt Bttrfs-re rakom az jó lesz?
Nem akarom Raidbe rakni meg semmi, jó az ha külön vannak az adatok.

(#52359) Borisz76 válasza Sordoran (#52357) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen : Basic vagyis Alap kötetet hozzál létre az új lemezen és , akkor lesz 2 db köteted.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52360) seger válasza WaterWave (#52356) üzenetére


seger
addikt

Virtualbox és mehet ext3-re.

(#52361) Sordoran válasza Borisz76 (#52359) üzenetére


Sordoran
addikt

Köszönöm a gyors választ! :R

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#52362) seger válasza seger (#52360) üzenetére


seger
addikt

Ext4!! Félrenyomtam!

(#52363) gyugyo79 válasza seger (#52362) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nézted rendes Synologyn amin már 4.4.59+ -os kernel van?
Én amit utoljára láttam arra még a készítője 3.10.105 -re írta, hogy működik biztos "supported".
Meg talán apollolake -re nem is fordított csak avo, meg a 3 bro rémlik. Legalábbis annak amit én láttam 6.2 Synologyra készült verzióból.
Persze lehet azért is mert úgy volt vele, hogy minek. Én se álltam neki próbálgatni ezért nem tudom. De addig amíg nincs tuti infó inkább csak lehet, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#52364) Sanyi.mTs válasza Alex91 (#52351) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

az SHR-nek csak akkor van előnye, ha különböző méretű HDD-ket használunk, nem?

(#52365) Sanya válasza Sanyi.mTs (#52364) üzenetére


Sanya
nagyúr

vagy ha akarod bővíteni a kötetet. Pl: 2gb-os merevlemezek helyett teszel be 12 tb-osokat és nem akarsz másolgatással kínlódni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#52366) Sanya válasza jaroslav (#52349) üzenetére


Sanya
nagyúr

Synology routerem, mindkét NAS-om (mindkettő, bár az egyiket főként nem én használom), én ezt ismerem.
DS918+ -t választanám, a legább 5 éves sw támogatás, és legalább + néhány éves biztonsági támogatás miatt. összesen talán 8 évre veszed a NAS-t, ami elég jó nem?
QNAPnál nem tudom mi a helyzet.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#52367) Pasek


Pasek
csendes tag

Sziasztok! Ezt az üzenetet, miért küldözgeti 10 percenként a NAS? Az Ön DS218 eszközön használt [admin] fiókja jelenleg védelem alatt áll

(#52368) seger válasza gyugyo79 (#52363) üzenetére


seger
addikt

Régen foglalkoztam ezzel

(#52369) lewisfm válasza Pasek (#52367) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Mert tényleg támadják.

Nekem is volt ez, olvass vissza úgy 200 hozzászólásal korábbra.
A tűzfal beállítást szigorításával tudtam megszüntetni a támadásokat, csak Magyarországról engedem be a kéréseket a NAS felé.

(#52370) Ispy


Ispy
veterán

Itt van az üzenet, most futtattam le a javasolt ellenőrzést, utána rögtön kiírta...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#52371) Alex91 válasza Ispy (#52370) üzenetére


Alex91
félisten

Dugd masik konnektorba...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#52372) Pasek válasza lewisfm (#52369) üzenetére


Pasek
csendes tag

Köszi a gyors választ! Egyenlőre kikapcsoltam, majd ha hazaértem kezdek vele valamit. Pedig egy portom sincs nyitva jelenleg...

(#52373) Ispy válasza Alex91 (#52371) üzenetére


Ispy
veterán

Hát most már nem egerészek másik konnektorral, 2 hét és másik házba fogom dugni, majd meglátjuk. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#52374) jaroslav válasza Sanya (#52366) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszi az információt!

Az tény, hogy a szoftveres támogatása a Synologynak tűnik a legjobbnak.

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#52375) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

jól értem, hogy a nas-okhoz felárért adott regisztrációs kártyával csak a synology-forum.hu-ra lehet regisztrálni? vagy ez érinti a support-tal való kommunikációt is?

(#52376) jozsi252 válasza Sanyi.mTs (#52375) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen jól érted. Szóval vedd ott a NAS-t ahol a legolcsóbb, kártyával sokra nem mész. Ez a fórum sokkal pörgősebb sokkal több adattal, és még kártya sem kell hozzá.

iPhone 13 Pro Max

(#52377) gyugyo79 válasza Sanyi.mTs (#52375) üzenetére


gyugyo79
addikt

A felár az nem a kártya miatt van.
A kártya az egyik hivatalos disztribútor adja + ba a rajta keresztül vásároltakhoz.

Az olcsóbb többnyire azért olcsóbb mert nem a 2 hivatalos itthoni disztribútoron keresztül lett beszerezve.

(#52378) Ispy válasza Ispy (#52370) üzenetére


Ispy
veterán

Most lefuttatam megint a kötet javítását, most jó, nem ír hibát semmire, meglátjuk előjön-e megint az üzenet.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#52379) seger válasza Pasek (#52372) üzenetére


seger
addikt

Állítsd be, hogy csak magyarországi ip-ről lehessen elérni. Nekem azóta megszűnt!

(#52380) mzeperx


mzeperx
tag

(#52381) WaterWave válasza mzeperx (#52380) üzenetére


WaterWave
veterán

Akár megvárhatod... engem jobban foglalkoztat a dsm 7.0, ami talán őszre befut, de inkább 2020

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52382) jozsi252 válasza mzeperx (#52380) üzenetére


jozsi252
veterán

Ezen az oldalon hónapok óta fent van már a 220+. Csak spekuláció az egész, szóval még nem jelent meg a 220+.
Synology ha bejelent valamit akkor az oldalukra egyből fel is rakják.
Ezt onnan tudom hogy règóta vártam én is a 220+ -t, de inkább 718+ lett és nagyon nem bántam meg!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#52383) WaterWave válasza jozsi252 (#52382) üzenetére


WaterWave
veterán

Jó döntés... nem tudok olyan dolgot, amit a 718+ nem tudna megoldani... Lehet nincs is ilyen. Mondjuk transzkódolás 4k-ra az a tűréshatárja, de nézhető

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52384) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok

Van egy Ds216+ nas. Tegnap volt egy áramszünet újra is indult utána a nas, de valamiért az sftp nem. A beállításoknál kipipálom a szolgáltatás engedélyezést, de mentés után újra eltünik a pipa. Minden más tökéletesen megy. Mi lehet a probléma?

(#52385) Sanya válasza szricsi_0917 (#52384) üzenetére


Sanya
nagyúr

indítsd újra.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#52386) Bandita4141


Bandita4141
tag

Sziasztok!

Egy Synology DS218J készülékem van. Az adatútválasztó adatok azonosításánál a Hálózati környezet ellenőrzésénél piros háromszög van. Már szinte mindent megnéztem, de még mindig valami gond van. Korábbi hozzászólásokat olvastam, ellenőriztem. Külsö hálózatból elérem a NAS-t, valakinek ötlete? :W

Köszi hogy segítesz!!!

(#52387) szricsi_0917 válasza Sanya (#52385) üzenetére


szricsi_0917
tag

Próbáltam, de semmi.
Most nézegettem az SSH sem működik.

(#52388) claire78 válasza claire78 (#52135) üzenetére


claire78
senior tag

Sziasztok!
Továbbra sem sikerült megoldani a Surveillance értesítés problémáját. Más nem használja ezt a programot mobilon?

Más, összesen 3 kamerára lesz egyelőre szükségem. Kitaláltam, h veszek még egy NAS-t, ezáltal lesz két újabb liszenszem, illetve megoldódnak a Sharkoon USB dokkoló problémáim is. Utóbbi NAS megosztott mapáit felcsatolom a meglévőbe.
Nem látok problémát, h ez ne működhetne, tévedek? 😃

[ Szerkesztve ]

(#52389) rewo


rewo
tag

Sziasztok!
Nincs valakinek elfekvőben egy SYNOLOGY Kamera License? 1 kamerára kellene.
Meguntam a másik NAS-ommal a kínlódást, inkább a Synology kezelje a kamerákat.
Vagy tudtok egy olyan helyet, ahonnan gyorsan be lehet szerezni jó áron?

(#52390) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Sziasztok!

A Video Station-höz való Android-os kliens a DS Video az MX player (Pro) app-ot használja kb. beágyazott lejátszónak.

Az MX Player Pro tegnap frissült, s kiírta, hogy a hozzá való custom codec elavult nem használja, de az AC3 támogatás (és a DTS is) bekerült az app-ba, nem kell custom codec.
De az E-AC3, TruAudioHD, stb. audio CODEC-ekhez kellene továbbra is custom codec, de a régit nem hajlandó használni, újat pedig net szerte nem találok.

Valakinek van ötlete?

(Nem akarok Plex-et, Emby-t, stb. használni, maradnék a Video Station-ös megoldásnál - ennek meg vannak az okai.)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#52391) Sanya válasza rewo (#52389) üzenetére


Sanya
nagyúr

2 kameraliszensz alapból ingyenes.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#52392) rewo válasza Sanya (#52391) üzenetére


rewo
tag

Az rendben, de 3 kamerám van...

(#52393) mzeperx válasza rewo (#52392) üzenetére


mzeperx
tag

Asustornal 4 ingyenes... de valaki a jofogason arul licencet epp synohoz

[link]

[ Szerkesztve ]

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#52394) gyugyo79 válasza lewisfm (#52390) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem néztem, hogy jó e az említett formátumokkal mert nagyon ritkán de inkább nem használom a MX -et a shielden de nálam innen elfogadta a custom codec-et miután a napokban frissült (A you want this one utána az eszközödhöz valót nézd meg vagy aio -t).

[ Szerkesztve ]

(#52395) rewo válasza mzeperx (#52393) üzenetére


rewo
tag

Asustort használtam eddig, de mindig megszakad a kapcsolat a kamerákkal, és elfelejt rögzíteni. A jófogásoa nem reagál a kapcsopatfelvételre.

(#52396) lewisfm válasza gyugyo79 (#52394) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia!

Köszi a megoldást, az AIO változat működik is!
A neon nem.

;)

(#52397) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok,

Az irodában jelenleg a szerverről készítünk mentést egy NAS-ra robocopyval.
Az jutott eszembe, hogy ha nem a szervernek lenne megadva a nas elérése, hanem a NAS-nak a szerveré, akkor egy esetleges zsarolóvírusnál nem fertőződne meg a NAS (mivel a nas tárhelye nem lenne megosztva, kintről nem lehet elérni, és belső hálón is 2 faktoros azonosítás kellene).

A kérdés az, van-e rá mód, hogy a NAS ütemezve indítson mentést bizonyos szerver megosztásokról mondjuk hajnali 1-kor (illetve jó lenne ha ezt lehetne normálisan configolni - pl pénteken mentsen le mindent egy backup_all mappába, de hétfőtől csütörtökig csak a módosításokat mentse mondjuk a napnak megfelelő mappába stb)

[ Szerkesztve ]

(#52398) stifi82


stifi82
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a felől hogy a ds 218 play át viszi a tv-re wifin a 4k filmeket? Upc csoda routerem van a fehér.

(#52399) gyugyo79 válasza Victoryus94 (#52397) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mondanám a Drive kliens biztonsági mentés funkcióját egy olyan felhasználóval ami csak a mentésre van használva és olyan könyvtárba mentesz vele ami amúgy nem érhető el a hálózaton mások számára a többi fájlszolgáltatáson át .
De nemrég szembesültem, hogy ha amúgy használva van már a Drive kliens akkor nem beállítható a másik user. Már ha naprakész a rendszer.
Szóval csak ha az nincs és nincs tervben akkor ez lehet egy opció. (Ha nem naprakész akkor ott a drive backup erre)
De ez csak úgy 100% -os ha beállított mappára meg van adva egy verzió követés is hogy a mentésben ne írja felül a kódolttal a jót egy szerencsétlen időben futás alkalmával.

A fenti minta alapján a robocopy által használtra is beállíthatsz egy verzió követést mert SMB -n át is működik. Persze teszteld előtte.

[ Szerkesztve ]

(#52400) szallasi007


szallasi007
őstag

Sziasztok, D-Link switchen csinált már vki LACP-t és Bonding Syno NAS-on? Ha igen leírná a menetét? Gugli a barátom, de jobban szeretem ha vki a tapasztalatait írja le.
Előre is köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.