Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51551) puru válasza gyugyo79 (#51549) üzenetére


puru
senior tag

itt azt kell nézni, hogy az átkódolás miatt bezuhan a sávszélesség?

(#51552) Varszegig válasza puru (#51550) üzenetére


Varszegig
veterán

Az a baj, hogy a vezeték mindig tudja a gigabitet. A wifi meg tud jó esetben pár 100 Mbitet, ha kedvező a csillagok állása. Elég egy kis interferencia, vagy több kliens nagy adatforgalma, és már esik is a sebesség. Ha 4K-n akarsz filmet nézni, akkor felejtsd el a wifit, ha nem lehet akkor a 4k-t.

(#51553) Alex91 válasza puru (#51545) üzenetére


Alex91
félisten

LG a TV-d?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#51554) Multibit válasza Bacusuz (#51543) üzenetére


Multibit
veterán

Android, vagy CE van a boxon?

Nálam az alábbi beállítás van belőve CE-s Minixhez:

A Gazdagép mezőbe a médiaplayered IP-jét írd, amit a routerben foglaltál le számára a MAC cím alapján.

(#51555) gyugyo79 válasza puru (#51551) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem. Ha át van kódolva kevesebb a sávszélesség igény mivel alacsonyabb lesz a bitrate. A grafikon feletti képen látod, hogy közvetlen vagy kódolva adja e át.

Lejjebb mutatja a CPU és RAM terhelést is azokkal egybe lehet látni ha a NAS -nál kevés valami. De az PLEX PASS nélkül ha a képhez kell nyúlni jelent inkább gondot mert a hangra nincs HW támogatás tehát ha már ott elmegy az egész azon a PlexPass sem segít.

Kb ha van egy géped gigabites kapcsolattal és megnézed, hogy a filmet le tudod e rá másolni a NAS -ról 25MB/s + sebességgel (nem esik be alá néha néha) akkor 100% hogy nem a NAS a hunyó. Mert annál több csak 1-2 kivételes esetben kell de nem az átlag filmeknél amit torrent áruházból veszünk.

Viszont ha nem közvetlen lejátszás van akkor az, hogy vagy olyan kliens kell aminek át tudja adni közvetlen vagy a NAS -t kell cserélni esetleg elég egy Plex PASS vagy olyan filmeket kell letölteni amit még le tud játszani.

[ Szerkesztve ]

(#51556) #80977664 válasza puru (#51550) üzenetére


#80977664
törölt tag

Mondom, felejtsd el a wifit vagy ahogy írták ha nem tudod akkor a felejtsd el a 4K-t...
Nálam Unifi rendszeren beszaggat a natív 4K lejátszás wifin telefonon holott a speedtest szerint 250Mbitet tud a wifi simán, 4K filmek 90%-nak meg elég a 100Mbit... pár film van aminek kevés! Átkódolás esetén meg még kevesebbnek.

(#51557) gyugyo79 válasza #80977664 (#51556) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem elég sok ismerősöm használja úgy, hogy egy AC-s AP van a TV mögé rakva és minden megy úgy simán (konkrétan a TV-nek szánt utp végén) ...

[ Szerkesztve ]

(#51558) Bacusuz válasza Multibit (#51554) üzenetére


Bacusuz
őstag

Android 9

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#51559) #80977664 válasza gyugyo79 (#51557) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nem akarok vitatkozni veled, de ha futotta NAS-ra, 4K tévére akkor fussa külső 4K playerre is és nem kell teleírni a fórumokat a Plexes bohóckodással. 1080P-ig kitűnő a Plex... de nem natív 4K-ra. Bárki megmondja aki ért hozzá. A transzkódolás nem arra lett kitalálva elsődlegesen hogy 4K tartalmat 4K tévére streameljél (kodek gondok miatt) hanem hogy kisebb felbontású eszközökre (mobil, tablet)...

Én is kínlódtam vele két napig mint a kedves kolléga azt megrendeltem a külső lejátszót és láss csodát minden tökéletesen működik!

(#51560) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok,

Két kérdéssel fordulnék hozzátok:
1) - szeretném elérni a fájljaimat a Synology Drive alkalmazáson keresztül, ahol csak a "csapatmappák" jelennek meg. El tudok lenni ezzel is, de elvileg léteznie kellene egy "My Drive" résznek is az alkalmazásban - de nekem ilyen nem jelenik meg. Létre lehet hozni a "Shared foldereken" kívül mást is, ami My Drive-ként jelenne meg?

2) HTTPS tanúsítványt létre lehet hozni DDNS (xyz.synology.me ) segítségével? Elvileg sikerült, vagyis nem volt hibaüzenet, de mikor feltölteném, akkor "Nem megengedett tanúsítvány" hibaüzenetet kapok.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#51561) Multibit válasza Bacusuz (#51558) üzenetére


Multibit
veterán

Jaaa... vedd úgy, hogy nem szóltam.
Én a Minixre azonnal CE-t dobtam, pedig az Droiddal is kadenciahelyes.

(#51562) gyugyo79 válasza #80977664 (#51559) üzenetére


gyugyo79
addikt

1.: Ne verd más f@szával a csalánt mert nem szép dolog.
2.: 4K -ra pont annyira kitűnő a PLEX mint 1080P -ig mert pont ugyan annyiira csak kliens és adatátvitel kérdése mert ha ezek megvannak akkor semmiben sem rosszabb mint egy KODI smb-n vagy nfs -n át.
3.: Az, hogy te kínlódtál vele is csak azt bizonyítja, hogy bárki nem tudja megmondani aki azt hiszi, hogy ért hozzá....

(#51563) Bacusuz válasza Multibit (#51561) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi mindent, végül megoldódott. Hogy hogyan ne kérdezd :DDD

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#51564) Borisz76 válasza jozsi252 (#51535) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

DS 718+ Intel Celeron J3455 quad-core 1.5GHz, burst up to 2.3GHz
Kb : 50-70 MB/s

DS 216+II Intel Celeron N3060 dual-core 1.6GHz, burst up to 2.48GHz
Kb : 60-80 MB/s

DS 218+ Intel Celeron J3355 dual-core 2.0GHz, burst up to 2.5 GHz
Kb : 70-90 MB/s

Fórumtársaktól származnak az eredmények !
Ezek az értékek tájékoztató jellegűek !
Mivel erősen függ a net-kapcsolattól, a torrentet seedelők számától és a DS beállításaitól is.

A te DS 216 Play gépedben a CPU : STM STiH412 dual-core 1.5GHz ( 2 magos, 1.5 GHz-n ketyeg )

Nem azt mondom, hogy 100% de szerintem ennyit tud.

Nekem a DS918+ -ban 5 db 2 Tb-s de lassan ezer éves , bad szektoros , Samsung lemez ketyeg.
Igazság szerint nem nagyon nézem a letöltési sebességet.
A legmagasabb amit eddig a saját szememmel láttam az 65 MB/s volt.
Ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy tudna többet is ha jobb, újabb lemezek lennének benne.

Mod :
Bocsánat, hogy nem privátban válaszolok de ezek az infók legalább más számára is elérhetőek lesznek és akár vissza is lehet keresni.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51565) Multibit válasza Bacusuz (#51563) üzenetére


Multibit
veterán

Androidos eszközök másként igénylik az NFS beállítást - gondolom.
Csabroncka kollégának volt egy részletes leírása.

(#51566) gyugyo79 válasza malnabokor (#51560) üzenetére


gyugyo79
addikt

1. Ha be van kapcsolva a Felhasználói kezdőlap szolgáltatás (Vezérlőpult->Felhasználó->Speciális) akkor a Drive R. Konzolon a csapat mappánál be lehet kapcsolni a "Saját meghajtó" -t ami a Felhasználók home mappáján belül egy drive mappa. Utána a kliensben ez választható ki mint "Saját meghajtó" (De maga a home mappa nem).

2.Nem teljesen értem, ha végig csináltad az LE -s tanúsítvány igénylést akkor nem kell feltölteni semmit. Vagy egy másik szolgáltatótól van a tanúsítvány ?

[ Szerkesztve ]

(#51567) jozsi252 válasza Borisz76 (#51564) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen ezeket az adatokat épp most láttam egy másik hozzászólásodban. Nagyon hasznosak ezek az infók, lehet hogy a témaindítóba be kellene rakni, hogyha valaki szeretne gigás net alá rakni NAS-t, akkor ne lepődjön meg ha pl. az enyém csak 150Mbps tud maximum.
Az a baj hogy neten nincs amolyan összefoglaló teszt, vagyis nem akadtam még rá hogy az adott NAS maximum hány MB/s-et tud torrent esetén.

Ugye írtam is hogy a 218+ valamint 718+ között gondolkodok. Én is így gondolom hogy a plusz 2 mag miatt többet kell hogy tudjon a 718+. Ugyanaz a proci van a 718+ illetve 918+-ban ezért egy kalap alá veszem őket ebből a szempontból.
Csak nem tudom hogy megéri-e a felárat a 718+ a 218+-hoz képest. Mindenképp új 6TB-os WD RED winyókat kapna az új NAS, csak meg akartam volna várni az új szériát, hogy mégse egy 2 éves technikába fektessek bele hanem egy frissbe. Bár valószínű proci terén olyan nagyon nagy előrelépés valószínű hogy nem lenne.
Viszont ha meg úgy nézem hogy most pár évig tuti nem cserélek akkor a 718+-al jobban járok mert ott ketyeg a +2 mag.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#51568) WaterWave válasza jozsi252 (#51567) üzenetére


WaterWave
veterán

Én is a 718+-at javaslom. Azzal nem lőhetsz mellé.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#51569) #80977664 válasza gyugyo79 (#51562) üzenetére


#80977664
törölt tag

ja persze! :)) még a végén kiderül a Plex mennyivel királyabb mint a dedikált hardverű lejátszó.... biztos azért létezik egyáltalán ilyen mert semmi szükség nincs rá!! Persze, a music center is ugyanazt tudja mint egy hi-fi torony....

Nincs pénzed külső lejátszóra vagy sajnálod rá az egy dolog, bizonygatni hogy a Plex az már pont azt tudja az meg egy másik. Akinek egy csepp lövése van a témához az megmosolyogja...

Csak segíteni akartam, de további jó plexezést!

(#51570) Borisz76 válasza jozsi252 (#51567) üzenetére


Borisz76
veterán

" Az a baj hogy neten nincs amolyan összefoglaló teszt, vagyis nem akadtam még rá hogy az adott NAS maximum hány MB/s-et tud torrent esetén. "

A jobb felső sarokban van egy nagyobb lélegzetvételnyi összefoglaló.
Nem teszt de a DS részben benne van az a pár sebesség adat is...

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51571) gyugyo79 válasza #80977664 (#51569) üzenetére


gyugyo79
addikt

Példa: nekem van egy Shield TV -m amin a PLEX kliens pont annyira jó mint az MrMC.Nem jobb nem rosszabb mint lejátszó. Ha engem érdekel egyéb szolgáltatások amit nyújtani tud abban lehet jobb mint más

Olyan meg, hogy "dedikált hardverű lejátszó" csak a te fejedben létezik de valójában nincs ...
Akinek egy csepp lövése van a témához az megmosolyogja...

(#51572) jozsi252 válasza Borisz76 (#51570) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen a tesztet már olvasgattam régebben is, rengeteg hasznos dolgot tudtam meg belőle! :R Közbe én is kérdezgettem fórumtársakat, de még nem tudtam eldönteni hogy megéri-e a felárat nekem a 718+, vagy inkább maradjak a 218+-nál. Ha a hosszú táv a cél akkor nyilván megéri a 718+.

Lenne egy kérdésem a duplázással kapcsolatban. Tegyük fel van egy 918+ 4db winyóval SHR-be. Ekkor ugye 1 kötetként látszik minden. Ha torrentezek akkor amíg benne van a DS-be az adott torrent akkor ugyanúgy meg van a rejtett mappába is az adat, meg ott is ahova letöltöttem? Vagy hogy működik mikor több winyóról van szó de 1 kötetként látszik az SHR miatt?
Azt tudom hogyha a célmappa külön köteten van akkor duplázódik az adat, de a fenti esetnél mi a helyzet?

iPhone 13 Pro Max

(#51573) Tutu7030 válasza jozsi252 (#51572) üzenetére


Tutu7030
veterán

218+ tulajként én a 918+-t javasolnám. ~7 hónapja használom a 218+-t, de már úgy érzem, jobb lett volna egy 4 fiókos.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#51574) puru válasza Alex91 (#51553) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Igen, LG. számit? :)

(#51575) jozsi252 válasza Tutu7030 (#51573) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem nincs annyi adatom hogy 4 slotos NAS-ra legyen szükségem. Most ha veszek NAS-t akkor 6TB-os WD RED fog bele kerülni, az nekem bőven elég lesz.
Ha viszont nem ez lenne a helyzet akkor 918+ lenne 4x4TB-os winyóval SHR-ben. Ez ugye SHR1-ben 11TB környékét jelent ami iszonyat sok adat, legalábbis számomra.
Te a sebesség miatt érzed úgy hogy jobb lenne a 4 fiókos vagy a mostani tárhelyed kevés, esetleg mindkettő?

iPhone 13 Pro Max

(#51576) WaterWave válasza Tutu7030 (#51573) üzenetére


WaterWave
veterán

dx517 a megoldás.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#51577) Tutu7030 válasza WaterWave (#51576) üzenetére


Tutu7030
veterán

És hol lehet kapni?
Összekevertem a a kétlemezes bővítővel. :) Ennyiért 918+-t is kap az ember.
(#51575) jozsi252
Csak a bővíthetőség miatt.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#51578) WaterWave válasza Tutu7030 (#51577) üzenetére


WaterWave
veterán

Igen de én pl csak 4k filmeket nézek, és így is bőven elég a 8 tera.
Akinek meg nem elég, az tudja boviteni és a probléma meg van oldva...
Mert ahol két vinyó nem elég, ott valszeg 4 se lesz elég egy idő után, akkor meg teljesen mindegy hogy 718 vagy 918

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#51579) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok! Arra keresek megoldást, hogy videót osszak meg úgy ismerőssel, hogy azt mindenféle macera nélkül, azonnal le tudja játszani egy androidos telefon böngészőjében. Létezik ilyen? Plex se jó, mert nem "tud" letölteni, meg regisztrálni semmit... Köszi!

(#51580) Borisz76 válasza jozsi252 (#51572) üzenetére


Borisz76
veterán

Lenne egy kérdésem a duplázással kapcsolatban. Tegyük fel van egy 918+ 4db winyóval SHR-be. Ekkor ugye 1 kötetként látszik minden. Ha torrentezek akkor amíg benne van a DS-be az adott torrent akkor ugyanúgy meg van a rejtett mappába is az adat, meg ott is ahova letöltöttem? Vagy hogy működik mikor több winyóról van szó de 1 kötetként látszik az SHR miatt?
Azt tudom hogyha a célmappa külön köteten van akkor duplázódik az adat, de a fenti esetnél mi a helyzet?

A fenti esetben "linkeléssel" van megoldva az adat elérése.

Egy kötet ( 4 lemez, SHR ) , akkor a DS a rejtett mappába tölt le és a "célmappában" a linkelt elérés lesz. Majdnem mint egy parancsikon....csak a célmappából mutat a rejtett mappába....ezért nincs adat duplázás !

1, Ha törlöd a célmappából, akkor a seed megy tovább a rejtett DS mappából.

2, Ha törlöd a DS rejtett mappájából ( tehát megállítod és törlöd a feladatot a DS-ből ) , akkor a DS rejtett mappájából átkerül a célmappába.

3, Törlöd a feladatot a DS-ből ( rejtett mappából ) , majd törlöd a célmappából is, akkor kapod vissza a tárhelyet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51581) Alex91 válasza puru (#51574) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor probald ki, hogy kihuzod a 230V-bol, es visszadugod a TV-t! Ami eddig szaggatva ment probald ezek utan lejatszani. Ha nem szaggat, akkor a beallitasoknal a tv-nel vedd ki a gyorsinditast...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#51582) gyugyo79 válasza vtechun (#51579) üzenetére


gyugyo79
addikt

File Station hozzáférés csak olvasás joggal. (Nem androidra is jó ha csinálsz saját portot/ álnevet és azt megadod akkor böngészőből is elérhető külön a FS + akár VS-el le is lejátszható ha éppen nem akarják letölteni ). Androidból meg a FS kliensből el lehet indítani a lejátszást egy MxPlayer-el vagy VLC-vel vagy ami szinaptikus.

[ Szerkesztve ]

(#51583) pippo76 válasza puru (#51574) üzenetére


pippo76
tag

Plex helyett kiprobalhatod az Embyt is. Wifi 5Ghz?

(#51584) curmpli


curmpli
tag

Surveillance Staionbe szeretnék csatlakoztatni kamerát. Újonc vagyok ebből a szempontból.
Hikvision Ds-2cd2141g1-idw típus.
ONVIF-ként megtalálja, de nem bírom felcsatlakoztatni.
"A megfigyelési eszköztesztelése sikertelen volt." üzenetet kapom, ha tovább akarok lépni/vagy a csatlakozás tesztelése/funkciók betöltése gombra klikkelek.

A kamera jelszót beadtam, ip cím rendben van, porton nem változtattam: 80.
A Hikvision felületén (hik-connect/ ivms200 kliense) mind működik a kamera.
Mi lehet a gond?

(#51585) Peathee válasza Tutu7030 (#51573) üzenetére


Peathee
aktív tag

Én kb 2,5 éve használok egy DS216play-t de már lassan megtelik.
kb fél éven belül váltok én is 918+ ra vagy akár az 5 fiókos testvérére. Megbántam már h csak 2 fiókosat vettem elsőre.

(#51586) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok, van egy 214-em, benne 2db 3TB RED, tükrözve. Egyik kb. 50000 órás, a másik negyede.
Mostanában elkezdett lassulni, nem mindig, bizonyos esetekben.
SMART hibajelzés nincs, minden tökéletesnek tűnik.
Kb. 400GB szabad hely van rajta, ezt jelzi is, hogy kevés (azért nem olyan kevés az szerintem).

Olyan, mintha szanaszét lenne töredezve minden, ezért lassul be néha.
Vagy lehet, hogy az öregebb HDD fogja vissza a fiatalabbat?

Töredezettségmentesítésre nincs lehetőség?

Folyamatosan fut a letöltő, de csak, hogy kéznél legyen, 3db pár megás pdf van seedelve, amit soha senki nem tölt le, tehát nem az fogja vissza.

Egyetlen folyamatos dolog, OneDrive Business-szel szinkronizál bizonyos mappákat, néhány száz giga, amiből napi szinten kevesebb, mint 100 megás filecsomag változik, igaz az napjában sokszor.

Van valakinek ötlete, tapasztalata, mi lehet a gond?

Amennyiben HDD csere érik, hogyan kell eljárni? Kiléptetem a kötetet, kiveszem a HDD-t, be az újat, tükrözést megvárom és kész?
Ha nagyobbra cserélem, két lépésben, kétszeri tükrözéssel el tudom majd érni a nagyobb kapacitást, vagy bármit teszek ez már csak 3GB marad újratelepítés nélkül?

---------------
Másik kérdésem
Total Commanderben beállítottam, hogy melyik betűjelű meghajtók találhatók egy fizikai driveon. Gondoltam ezzel majd meggyorsítom az áthelyezést, másolást... Hát nem, ugyanúgy a PC-n keresztül megy az adatmozgás. Erre esetleg valami megoldás létezik?

Köszönöm segítségeteket.

(#51587) laca891


laca891
aktív tag

Hdd rögzítő csavart hol lehet venni ?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#51588) poirot válasza laca891 (#51587) üzenetére


poirot
senior tag

Nagyon régen a conrad-nal vettem, nem tudom, hogy árulnak-e még. Conrad.hu

(#51589) laca891 válasza poirot (#51588) üzenetére


laca891
aktív tag

Ok!

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#51590) Varszegig válasza curmpli (#51584) üzenetére


Varszegig
veterán

Hogy próbálod telepíteni? Le tudod írni lépésenként, és képernyőfotókkal? Nekem 6 hikvision fut, és mindegyiket elsőre hozzáadtam.

(#51591) pkaresz válasza jozsi252 (#51528) üzenetére


pkaresz
senior tag

Hát sajnos!
Én el vagyok vele, ennyi is elég!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#51592) kgymac válasza laca891 (#51589) üzenetére


kgymac
őstag

Bármelyik pc-s boltban kaphatsz, ahol szerelnek össze gépeket. Én az aqua-ban kértem kb. fél éve, mert kifogytam a sűlyesztett fejű hdd csavarokból, csak olyanom volt, ami "kilógott" a rack sínéből. Nem kértek érte semmit, bár hdd-ket is éppen akkor vettem.
Spec csavarokat ebay-ről vagy HA-n gépbontást hirdető tagoktól is szerezhetsz, némi díjért. 4-5 euróért+postáért vettem egy franciától spéci hp noti csavarokat ebay-en (kb. 200 db), elég lesz egy életre.

[ Szerkesztve ]

(#51593) jozsi252 válasza Borisz76 (#51580) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi így már tiszta! :R

(#51591) pkaresz

Nekem idén mindenképp be volt tervezve a csere egy erősebbre, illetve 6TB-os winyóval. A DSM-be vagy a DS app-ba a belépés neked is első alkalommal nagyon lassú? Legalább 10-15 sec környéke amíg betölti, utána már valamennyivel gyorsabb, mondjuk úgy 7-9 sec környéke.

iPhone 13 Pro Max

(#51594) curmpli válasza Varszegig (#51590) üzenetére


curmpli
tag

Az UPNP-t bekapcsoltam az ivms4200 kliensben. Ezt követően Generic Hikvisionként sikerült felcsatolni, nincs az alapból támogatottak között, ami azért meglep, mert nem 2 filléres verzió.
Most küzdök azzal, hogy böngészőből tudjam használni a Surveillance Centert. Videókat és élőképet nem bír megjeleníteni, formátum problémára hivatkozik. H.265+-ra van állítva a felvétel valószínűleg ez sok neki, bár a H265-el sem boldogult.
Az asztali klienssel s DS CAM mobil alkalmazással működik korrekt módon.

(#51595) lewisfm válasza vtechun (#51579) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Ha a Photo Station webes felületén osztod meg, akkor szép webes UI-t ad majd egy link-el.
Ilyenkkr egy virtuális mappát készít, s a megadott linken azt lehet böngészni.
Jobosultságot is lehete állítani, nyílvános is lehet, stb.

(#51596) llacee válasza curmpli (#51594) üzenetére


llacee
őstag

A kamera menujeben kulon engedelyezni kell az onvif kommunikaciot,defultban nincs bepipalva, utana megtalalja. A s.stationhoz kulon le lehet szedni device pakkot, abban vannak friss kamerak, nalam is abban a csomagban volt az uj hikvison.

[ Szerkesztve ]

(#51597) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Szerintetek egy DS115j (használt) megfelelő lehet egy alap felhasználónak manapság? Nem túl sok torrent, némi film nézés esetleg egy kis zenehallgatás jönne szóba, GiB-es belső hálózaton az internet sávszél legfeljebb 300 Mbit lenne. Köszi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#51598) #39445248 válasza mobilizmo (#51597) üzenetére


#39445248
törölt tag

Szia,

a megadott készülék messze túl fogja teljesíteni a felsorolt felhasználói igényeket.

(#51599) gbors válasza mobilizmo (#51597) üzenetére


gbors
nagyúr

Nagyon felteteles mar a 115j. Torrentben 3-5MB/secre szamithatsz tole, es nagy kerdes, hogy amikor jon a DSM7, akkor milyen kompromisszumokra lesz szukseg. Ezen tul a leirt igenyeket gond nelkul kiszolgalja.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#51600) mobilizmo válasza gbors (#51599) üzenetére


mobilizmo
addikt

Kösz Tesó! :-)

Az szerintem elég lesz, nem végleges megoldás lenne ez, de egy-két évig megfelelő lehet.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.