Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52801) lewisfm válasza #29810560 (#52800) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Úgy rémik, hogy a legújabb DSM-nél már nem is kell a 80-as portnak nyitva lennie - legalábbis a megújításnál nem

(#52802) allein válasza #29810560 (#52800) üzenetére


allein
addikt

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#52803) #29810560 válasza lewisfm (#52801) üzenetére


#29810560
törölt tag

DE! ... vagy a 80-as (HTTP) portnak vagy a 443-as HTTPS portnak, mert valahol csak be kell jönnie a tanúsítványnak. ;)

Nálam csak ez utóbbi van nyitva pl. a NAS tűzfalon, mert már sehol - Értsd! egy szolgáltatásnál - sem használok távoli elérésre HTTP protokollt. :N

DE! A Photo Station ill. a DS Photo miatt amúgy is forwardolja és nyitja a tűzfalon az ember a 443-as HTTPS portot! :K

[ Szerkesztve ]

(#52804) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Hyper Backup-pal lehet Microsoft OneDrive-ra mentést csinálni? Mert sajnos a listában csak Microsoft Azure van.

(#52805) #29810560 válasza Sanyi.mTs (#52804) üzenetére


#29810560
törölt tag

A(z) OneDrive "HOME/SOHO" verzióval szerintem nem. :(

A(z) OneDrive Business verzióval talán, de ott sem biztos a siker. (Ez utóbbi elvi lehetőségéről irnak az Interneten. Keresgélj és olvass utána!)

[ Szerkesztve ]

(#52806) Borisz76


Borisz76
veterán

Bit Hu Men Pont Ru oldalról tudtok valamit ?

Pár napja nem elérhető....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52807) AiRLAC válasza Borisz76 (#52806) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem .be?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#52808) Borisz76 válasza AiRLAC (#52807) üzenetére


Borisz76
veterán

.ru címen használtam eddig. Most nem megy.

Viszont a .be működik ! :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52809) *H* válasza Sanyi.mTs (#52804) üzenetére


*H*
aktív tag

A csomagkezelési központból töltsd le a Cloud Sync-et és abban állítsd be.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#52810) lacapaca2000


lacapaca2000
csendes tag

Sziasztok,

DS photo alkalmazással szeretnék egy külön meghajtóra feltölteni automatikusan fotókat.
Normál mód működik, de a tárolást nem azon a meghajtón szeretném elvégezni ahová a photo station automatikusan létrehozza a könyvtárat. Hol lehet megadni, hogy a szinkronizálás melyik meghajtón történjen?

(#52811) Sanyi.mTs válasza *H* (#52809) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

valóban, tényleg van OneDrive :R

(#52812) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Gyerek fotóit és videóit jól lenne a legnagyobb biztonságba tudni. Most itt tárolom: 1.) HTPC hdd-jén, 2.) NAS 1-es kötetén, 3.) amiről backupolva 2-es kötetre és még 4.) külön csak a backup idejére áram alá helyezett hdd-n, amire 2 havonta frissítem az adatok, ez utóbbi, majd átkerül nagyiékhoz a biztonság kedvéért.

Ti használtok valamilyen felhő szolgáltatást backupra? melyiket és miért? Most a nagyobb szolgáltatókra gondolok. Jelenleg 4 évnyi anyag kb 80GB-t foglal.

(#52813) Multibit válasza Sanyi.mTs (#52812) üzenetére


Multibit
veterán

A pótolhatatlan dolgaimat én is több példányos mentésen tartom, ezek egyik felhőben van (Google).

(#52814) Sanyi.mTs válasza Multibit (#52813) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

simán felmásoltad vagy azért lejelszavaztad az adatokat?

(#52815) Multibit válasza Sanyi.mTs (#52814) üzenetére


Multibit
veterán

Dehogy. Kódolva van.

(#52816) Pubszon


Pubszon
veterán

Aki nem QC-et használ, hanem más DDNS szolgáltatót és ráadásul olyan az internete, hogy elég gyakran változik az IP címe, attól kérdezem.
Ahogy változik az IP cím, mennyi idő, mire a NAS frissíti a DDNS névhez?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52817) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Apollolake alapú NAS -okhoz ha valakinek a jövőben felmerülne ne kelljen keresgélni.
2.5Gbps USB Ethernet driver

(#52818) zenwalk válasza kovimre (#52795) üzenetére


zenwalk
senior tag

Köszi
Akkor az SS kilőve, a belső hdd-n erre nincs hely.

(#52819) Formaster


Formaster
addikt

Mi lehet a probléma a Plex körül? Egy filmet sem hajlandó lejátszani. Mikor rányomok a tartalomra, akkor a video/audio-nál loading van, ha elindítanám a filmet, akkor csak tölt-tölt, de semmi. Transzkódolásra is képes lenne a nasom, de ezeket a filmeket eddig sem kellett és nem ez a gond. Valamiért nem indul el benne egy tartalom se.

Próbáltam újraindítani az egész nas-t, aztán külön a plexet is leállítani, de nem változott a szitu. :F

(#52820) Formaster válasza Formaster (#52819) üzenetére


Formaster
addikt

Na most kezdek besokallni a Plextől. Először is 4 napja kapott frissítést, valamiért átíródtak a jogosultságok és nem volt hozzáférése a könyvtárakhoz.

Aztán most látom, hogy mindent transzkódolni akar, azt is amit eddig soha. Ez miért lehet? A beállításokban otthoni streaming van belőve, tehát nem kéne transzkódoljon, csak ha a formátum nem támogatott. :W

(#52821) Pubszon válasza Formaster (#52820) üzenetére


Pubszon
veterán

Ugyan így jártam korábban, ezért nem is frissítem, amíg nem látom értelmét...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52822) Formaster válasza Pubszon (#52821) üzenetére


Formaster
addikt

Leállítottam ismét, utána el sem indult többet. Leszedtem, újra felraktam, természetesen a jogosultságokat manuálisan kellett ismét hozzáadnom, de most megy, átkódolás nélkül. :U

(#52823) llacee válasza gyugyo79 (#52817) üzenetére


llacee
őstag

Na! És melyik ajánlott, amivel működik, láttam QNAP verziót és Club3d-t.Utóbbi jóval olcsóbb.

(#52824) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Egy 415play esetében a RAID5, vagy az SHR a gyorsabb?

3+4+4 TB-s lemezek lennének benne. A RAID5-tel 6 TB, az SHR-el 7TB helyem lenne.

6.2 DSM támogatja még az SHR-t? (mintha valami olyat olvastam volna, hogy 6-os DSM-ből kivették ezt a funkciót, de lehet, hogy rosszul emlékszem valamire :DDD)

(#52825) Pubszon válasza Jim74 (#52824) üzenetére


Pubszon
veterán

Szerintem sebességre ugyan ott vannak, de az a + 1TB nem rossz.
Nem vették ki, vagyis csak a nagy gépek esetében.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52826) Jim74 válasza Pubszon (#52825) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen a választ :R

SHR telepítéskori beállítása bonyolult? Azt szeretném, hogy csak egy kötetet lássak és ne kelljen foglalkoznom azzal, hogy melyik megosztás melyik meghajtón van és azon mennyi a szabad hely, stb.

(#52827) Pubszon válasza Jim74 (#52826) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem bonyolult és az SHR-el pont azt éred el amit írtál. Az összefoglalóban Borisz cikkei között megtalálod, szépen leírja.
Nekem 3x4TB HDD van SHR-be, van egy kötet és kifújt.

Itt még épp bővítés alatt volt.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52828) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

File Station-ban törlök mappákat, de Nem szabadul fel tárhely. Nem tudjátok, hogy mi okozhatja?
A megosztott mappáknál ürítettem a lomtárat.

köszi :R

(#52829) gyugyo79 válasza llacee (#52823) üzenetére


gyugyo79
addikt

Github oldalon már vannak linkelve, hogy melyikhez mik jók elvileg.
DE még ugye nagyon kezdeti az egész pld.:
"Note: IP address configuration will be lost after the device is rebooted. If you find a solution for this issue, please share it."

Szóval inkább csak ha valakit érdekel az ilyen az ha akarja tudja követni meg tud róla ha esetleg érdekes lehet.
Olyan ~ 100$ -ból (2 db pld. az általad is említett adapterrel) elég jó sebességet ki lehet hozni ha egy géppel direktbe van kötve a NAS és valaki olyan dolgokkal dolgozik amikkel ezt ki is tudja használni.

De tapasztalatom nekem személyesen 0. (mondjuk a post -ok dátumából is kikövetkeztethető :) )

(#52828)premierpark
Ez okozhatja ha a mappa hozzá van adva a Drive/ CSS -hez és be van kapcsolva a verzió követés.

[ Szerkesztve ]

(#52830) philips20


philips20
aktív tag

Sziasztok

Van egy DS118-as, és egy Fsp Ifp800 as szünetmentes, valakinek van tapasztalata ezzel a táppal ?
Mert hiába kötöm össze usb-n a nas nem látja, és azt írja hogy nincs csatlakoztatva szünetmentes.
Valakinek van ötlete ?

(#52831) philips20 válasza smallmer (#52828) üzenetére


philips20
aktív tag

Próbáld meg az összes lomtárat üríteni.

[ Szerkesztve ]

(#52832) philips20 válasza philips20 (#52830) üzenetére


philips20
aktív tag

Nem tudom sehogy rávenni, hogy támogassa ezt a fajta szünetmentest ?

(#52833) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy 218j rajta plex. Tűzfal beállítva hogy csak Magyarországi kapcsolatot engedélyezzen. Routeren a szükséges portok átirányítva nas-nek. Ha a nas-en be van kapcsolva a tűzfal akkor a plex csak nagyon nehezen érhető el, a szerver beállítása egyáltalán nem nyílnak meg. Amint kikapcsolom a tűzfalat ez a probléma megszűnik és megy tökéletesen. Kérdés: Mit kell plexhez tűzfalon beállítani hogy ez ne forduljon elő?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#52834) gyugyo79 válasza SutPet (#52833) üzenetére


gyugyo79
addikt

A 32400 vagy amire változtattad azt vedd a csak Magyarországot enged szabály elé engedélyezettre. Több helyen is vannak EU -ban Relay szervereik

[ Szerkesztve ]

(#52835) Sanyi.mTs válasza Sanyi.mTs (#52758) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

DS photo app:
úgy néz ki, hogy az androidra megírt app-al lehet valami (bufferelés videó indítás előtt, majd 6 mp környékén megint), mert IOS-en egyből mindent lejátszik és később sincs bufferelés. :W

más is szív android-os app-al?

[ Szerkesztve ]

(#52836) SutPet válasza gyugyo79 (#52834) üzenetére


SutPet
aktív tag

Jól értem hogy vegyek fel egy szabályt synoban a 32400-as portra amit mindenhonnan engedek ugye? Csak mert eddig nem volt, csak sorrendben a belső hálózati ipk engedélyezése, magyarország engedélyezése és minden más tiltása.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#52837) gyugyo79 válasza SutPet (#52836) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen + az előrébb /feljebb legyen mint a csak Magyarország enged csak + hasznos ha a PLEX hálózat elérésénél a "Egyéni szerver hozzáférés URL-ekhez" beírod azt a ddns címet amin át elérnéd/használnád (pld. SutPetNAS.synology.me) ha az nem a https://app.plex.tv/ hanem a példánál maradva http://SutPetNAS.synology.me:32400 vagy még jobb esetben a http://SutPetNAS.synology.me:32400 ...
+ feltételezem ez a 32400 a NAS-ra van a routerba irányítva ;)

[ Szerkesztve ]

(#52838) Sharped


Sharped
újonc

Sziasztok! Egy 218+ NAS-om van, ezzel kapcsolatban kérek segítséget, tanácsot. Win10-es laptopról, wifin keresztül használom a leggyakrabban, és egy ideje a következőt tapasztalom: ha fájlokat akarok róla elérni webes felületen (pl. egy dokumentumot, de fájltípustól független), akkor az első próbálkozásra minden rendben van, a szokásos módon felkínálja a böngészőben (Firefox) a mentés/megnyitás lehetőségét, és működik is. A következő próbálkozásra hibaüzenetet kapok: "nem menthető, mert a forrásfájlt nem lehet olvasni. Próbálja később, vagy lépjen kapcsolatba a kiszolgáló rendszergazdájával."
Ha bezárom az üzenetablakot, alatta egy másik hibaüzenet van, ez már a DSM-en: "Nem sikerült letölteni". Ennyi, fájlnév, vagy bármi más azonosító, hibakód nélkül.
Újabb próbálkozásra ismét jól működik ugyanarra a fájlra, majd kezdődik előlről. Admin jogú felhasználóval vagyok belépve, a rendszer a legfrissebb a NAS-on és a laptopon is. Mit csináljak, hogy megszabaduljak ettől a hibától?

(#52839) gyugyo79 válasza Sharped (#52838) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ne FF-t használj (Ez vicc de ha majd elolvasod a lent linkelt fórumot megérted). Amúgy amíg 1 fájlt akarsz csak letölteni akkor ált. elég ha bezárod a 2 hiba ablakot és rányomsz megint, több fájlt meg a végtelenbe is lehet próbálgatni.
+ Írj a Synonak, hogy zavar, hátha hamarabb javítják. (Ne a lent linkelt Fórumra hanem az accountodról egy jegyet)
https://community.synology.com/enu/forum/7/post/120068?reply=403503

[ Szerkesztve ]

(#52840) Sharped válasza gyugyo79 (#52839) üzenetére


Sharped
újonc

Köszi a linket, végigolvastam a thread-et, és már értem, miért van ez nálam is. Az jó, hogy nem NAS hiba. Egyszer talán a Mozilla is kijavítja a FF-t...

[ Szerkesztve ]

(#52841) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok

Olyan "problémám" adódott, hogy van két 418play egyformán 3*10TB lemezes NAS-om. Az egyik látja el a végfelhasználói igények kiszolgálását a másik meg lenne a biztonsági mentés. Ez is hibátlanul működik. Már csak egy baj van, hogy szeretném a biztonsági mentő NAS-t a georedundancia miatt más helyre vinni amihez VPN kapcsolat kellene. Van működő OpenVPN szerverem is (Nem synology eszközön). Lényeg a lényeg megoldható hogy a biztonsági mentő NAS becsatlakozzon kliensként OpenVPN-el a hálózatomba? (Csak OpenVPN szervert láttam rajta mint opciót.)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#52842) AiRLAC válasza fkenny (#52841) üzenetére


AiRLAC
addikt

Persze, hálózati adaptereknél tudsz openvpn kapcsolatot hozzáadni

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#52843) gyugyo79 válasza fkenny (#52841) üzenetére


gyugyo79
addikt

(#52844) fkenny


fkenny
senior tag

Köszönöm a segítségetek! (Nem szúrta ki a szemem ez az opció :D )

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#52845) Sanya


Sanya
nagyúr

Ülve olvasd el, és kapj a szívedhez:

Intel értesítette partnereit, hogy néhány apollo lake processzor rossz és idő előtt el fog romlani, legalábbis a garancia lejárta előtt.
Erről készített egy PDF doksit is, csak a doksi nem elérhető azóta. itt egy ipon cikk, prohardveres még nincs
Google megőrizte:
[link]

Érintett CPU-k:
Celeron N3350, J3355, J3455
Pentium N4200

Ha ez igaz, akkor érintett Synology modelek:

J3355:
DS620slim
DS418play
DS218+

J3455:
DS1019+
DS918+
DS718+

Community.synology.com-on még nem találtam írást erről, szóval ez még csak figyelem felkeltés.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#52846) Elemental válasza Sanya (#52845) üzenetére


Elemental
addikt

Éljen!

(#52847) WaterWave válasza Sanya (#52845) üzenetére


WaterWave
veterán

Most lesz az enyém 2 éves (718+) de majd meglátjuk:DD Eddig kutya-baja.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52848) e90lci válasza WaterWave (#52847) üzenetére


e90lci
senior tag

Ne is legyen!De azért a f@sz kivan a synology-val,meg az intellel is,hogy minden 2-3 évvel később derül ki.A synologyval meg azért,mert az RS1219+ ba is azt a procit teszi amivel probléma van.Pedig minden másban jó lenne nekem,csak ezért nem vettem meg. :W :W

(#52849) WaterWave válasza e90lci (#52848) üzenetére


WaterWave
veterán

Technikai sport.. Én nem aggódom...
Arról nem is beszélve, bár nem ide tartozik, hogy 2 éve olcsóbb volt a 718+ mint most... Ez köszönhető a "dübörgő" forintárfolyamnak (usd)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52850) Sanya


Sanya
nagyúr

Az enyém 3 éves és 916+, nem érintett. Mák.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.