Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) gyugyo79 válasza janisjoplin1 (#51248) üzenetére


gyugyo79
addikt

A szünetmentes jó ? Letesztelted ?

Én első körbe most leállítanám szabályosan a NAS -t és szimulálnék egy áramszünetet = tesztelném a szünetmentest és a benne lévő akkut, hogy az jó e.

Első tippem, hogy le fog kapcsolni a szünetmentes mert rossz az akku .

[ Szerkesztve ]

(#51252) janisjoplin1 válasza gyugyo79 (#51251) üzenetére


janisjoplin1
tag

Teszteltem.ahogy kihúztam átváltott zöldről.sárgára.és elkezdett csipogni.Akkor gondolom jó a szünetmentes ?
Annyi látok.hogy az ezköz információnál írja.hogy kapcsolódva van.Az akkumulátor opciónál azt írja :nem támogatott.mikor először összedugtam akkor 100 %-ot írt.
Janis Joplin

(#51253) gyugyo79 válasza janisjoplin1 (#51252) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen akkor elvileg jó. Így viszont elég furcsa. Ugye nem usb hub -on keresztül volt össze dugva?
KStar szünetmentese egy ismerősömnek van és rákérdeztem, hogy nála most, hogy írja ki a dolgokat de amikor legutóbb zargattam ezzel akkor még 100%, hogy csak a Becsült akkumulátor ... ra nem tudott mit írni és ezt azért tudom mert itt már írta valaki, hogy neki a KStar -t nem ismerte fel a NAS és ezért rákérdeztem nála, hogy ami neki van az jó e még. (nemsokára küld képet)

Kb 2 lehetőség van -> nem tudnak beszélgetni akkor amíg a Szünetmentes bírja mennie kéne. De egy ilyen szünetmentessel új akkuval egy 918+ elmegy több mint egy órát .... Persze lehetett hosszabb áramszünet mint amit az akkumulátor bírt.
-> kap egy fals infót és pld

közbe meg is jött nála jelenleg 718+ -on DSM 6.2.2-24922. :

Legutóbb le is tesztelte, és amikor elvette az áramot jól átkapcsolt és az akkumulátor szint csökkent neki. Csak azt mondta, hogy megunta a csipogást olyan 60% -nál és vissza kapcsolta rá az áramot ezért nem nézte meg meddig bírja ...

[ Szerkesztve ]

(#51254) janisjoplin1 válasza Real_Necro (#51249) üzenetére


janisjoplin1
tag

Itt a fórumban írták páron,hogy működik vele..
Janis Joplin

(#51255) gyugyo79 válasza janisjoplin1 (#51254) üzenetére


gyugyo79
addikt

De én olvastam olyat is akinek meg nem ismerte fel! Ami lehet kernel függő is (NAS) meg KSTAR se biztos, hogy ugyan azzal a firmwarel szállítja az összes ups ét. Bár ha neked látta amikor vetted akkor elég furcsa ha most meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#51256) janisjoplin1 válasza gyugyo79 (#51253) üzenetére


janisjoplin1
tag

Nem usb hubon keresztül..
Janis Joplin

(#51257) janisjoplin1 válasza gyugyo79 (#51255) üzenetére


janisjoplin1
tag

Gyártó:Generic usb to serial
Modell:ups
Állapot:kapcsolódva van
Mikor kihúztam a szünetmentesből az áramot,majd vissza..akkor kiírta a nas,hogy átváltott akkumulátor üzemmódra majd vissza..
Akkor működik nem ?
Janis Joplin

Az akkumulátor feltöltve,ott írja,hogy nem támogatott,de 100 % volt nálam is előtte.

A diskstation biztonsági üzemmódba váltása előtt eltelt időt nem kell kipipálni ?és ott időt állítani ?
Hétvégén majd rádugok egy ébresztőórát.és tesztelem majd a szünetmentest..
Köszönöm a válaszokat..
Janis Joplin

[ Szerkesztve ]

(#51258) gyugyo79 válasza janisjoplin1 (#51256) üzenetére


gyugyo79
addikt

De amikor vetted és össze dugtad akkor a fenti képen látható volt az infó és most meg már nem ?

Én tuti letesztelném jobban.
Nem ezen keresztül kapna a NAS áramot hanem ezt csak összekötném Usb -n vele és megnézném jól átadja e a fontosabb infókat (Tehát végig csipogtatni amíg le nem merül egy olyan eszközt rádugva mint fogyasztó aminek nem lesz baja ha leáll amikor lemerül az akku) :
- Elment az áram (ezt már írtad is, hogy jó ha jól látom ez amúgy a legutóbb ott volt a logban ?)
- Alacsony akkumulátor

Így a NAS -on nem sérülhet semmi ha váratlanul leáll a UPS.

Persze ha meg áramszünet van a teszt közben akkor ....

Elmondtam, hogy jártál tuti tesztelni fogja ő is majd megkérdezem írt e neki még % -ot :)

[ Szerkesztve ]

(#51259) HUNBelfegor


HUNBelfegor
csendes tag

Sziasztok,

milyen letöltési sebességet várhatok el egy ds216se-től (download center, torrent ncore-ról)? Jelenleg függetlenül attól hány torrent fut, nem megy a sebesség 2,5 Mbps fölé. Ha ugyanezt elindítom a számítógépen akkor ott könnyen 10-12Mbps-el töltök le. A NAS direktben a routerre van kötve még a számítógép powerline adapteren kapja az internetet, ergo ha a számítógépen mérek 110Mbps letöltésit, a routernek ennél csak több állhat rendelkezésre ergo nem a net senességgel van a gond. Ötlet valakinek? Köszi

(#51260) lewisfm válasza janisjoplin1 (#51248) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia!

Nekem is Kstar Micropower 600 LCD szünetmentes tápegységem van, konkrétan ez:
link

Ehhez van kapcsolva egy Synology DS118, egy Telekomos Gateway és egy Asus Router is.

A DS118 felismerte, kezeli, szépen működik, többször volt áramszünet.

Azonban egyszer volt valami false NAS leállásom - 1 év alatt -, szerencsére a NAS éppen nem csinált semmit, nem lett fájlrendszer sérülés.

Azért nem értem, mert pont itthon voltam, s nem volt áramszünet, amikor a NAS váratlanul újraindult, aztán kaptam az emailt a szabálytalan leállításról. Ez a log-ban is látszott, de semmi kiegészítő információ nem volt rajta.

[ Szerkesztve ]

(#51261) lewisfm válasza lewisfm (#51260) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Közben javítok:
A KStar szünetmentes akkuja alig több, mint 1 év alatt lenullázódott.
Amúgy két év garancia van rá, úgyhogy gondolom csere lesz.

(#51262) Immy válasza WaterWave (#51220) üzenetére


Immy
őstag

Néhány információ DSM 7-ről:
https://www.computerbase.de/2018-10/synology-dsm-7-neuheiten-release/

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#51263) WaterWave válasza Immy (#51262) üzenetére


WaterWave
veterán

Várjuk

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#51264) Centurion534


Centurion534
csendes tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. A napokban üzemeltem be egy DS418-as NAS-t. Szeretnék FTP-vel távolról elérni róla tartalmakat egy adott usernévvel és jelszóval, de sajnos ezt nem sikerül beállítanom.
A net-en itt-ott találtam infókat a beállításról, azokat mind végigcsináltam, de egyelőre nem sikerül csatlakozni.
A DSM-ben az FTP-t már engedélyeztem, a user-t és megosztott mappát létrehoztam, a jogosultságokat beállítottam, továbbá létrehoztam egy saját DDNS-t is.
Total Commanderrel a DDNS név:21 kiszolgáló esetén a megadott userrel és jelszóval nincs kapcsolat.
Esetleg tudna valaki erről nekem egy teljes leírást mutatni, melyből kiderülne, hogy milyen lépést hagyhattam ki mégis?

Köszönöm szépen előre is.

(#51265) Madwe válasza Centurion534 (#51264) üzenetére


Madwe
nagyúr

TC-ben az ftp beállításainál pipáld be a passzív mód használata az átvitelhez-t, sztem az megoldja a gondod :)

(#51266) ERPY válasza Centurion534 (#51264) üzenetére


ERPY
őstag

Esetleg a routerben a 21-es portot nyitni a nas felé.

(#51267) janisjoplin1 válasza gyugyo79 (#51258) üzenetére


janisjoplin1
tag

Helo..
Hát jó nagy marha vagyok..A gyerek üzemelte be a szünetmentest.Elég nehéz hozzá férni.Én csak a nas-on néztem,hogy felismerte.és kipipáltam a két beállítást,és kész.azt nem is néztem,hogy csak az usb kábellel kötötte össze..Tehát meg van a hiba.Most én akartam összekötni,de nem tudom.ds118 nas van.Ennek sima tápkábelje van.Kell venni egy átalakítót ?vagy másik fajta tápkábelt?
Köszönöm a segítő szándékodat,és mindenkinek aki segíteni próbált.

Janis Joplin

(#51268) gyugyo79 válasza janisjoplin1 (#51267) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az a baj, hogy 2 fajta kiszereléssel is árulják van amin van:
schuko aljzat is meg iec is.

Tippem, hogy azért kérdezed mert neked csak IEC van.
Akkor ahhoz kell venni egy átalakítót. A linken lévő csak minta árat nem néztem. De bemész egy normálisabb elektromos szakboltba akkor 99% kapsz készet de ha azt nem is csinálnak neked egyet.
Van olyan is (vagy csináltathatsz) amin 3-as schuko osztó a másik fele.
Akkor a jövőben ha valami kisebb fogyasztót is rádugnál még pld usb hub táp (Csak azt a másik USB aljzathoz mert a Syno nem támogatja ha abban van a UPS) stb. akkor annak is lesz UPS védelme.

[ Szerkesztve ]

(#51269) Centurion534 válasza ERPY (#51266) üzenetére


Centurion534
csendes tag

Köszönöm szépen, ez volt a gond. A routerben nem csináltam port forwardot a 21-es portra.
Ezt most megtettem, így már működik. Szuper.

(#51270) janisjoplin1 válasza lewisfm (#51261) üzenetére


janisjoplin1
tag

Köszi szépen.Jó tudni..
Janis Joplin

(#51271) janisjoplin1 válasza gyugyo79 (#51268) üzenetére


janisjoplin1
tag

Köszi szépen,igen ez a kábel kell nekem.Holnap megyek Szegedre,és körbenézek.
Még egyszer köszönöm..
Janis Joplin

(#51272) Gábor75


Gábor75
csendes újonc

Tudja valaki hogy hol tudom beállítani a Surveillance Stationba hogy csak akkor rögzítsen ha mozgást észlel a kamera?
Most rögzít folyamatosan és jelöli hogy mikor van mozgás de sok a felesleges rögzítés amikor semmi se történik.

(#51273) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok rsst próbálok beállítani, beállítom mit szűrjön, mi az amit szeretném hogy letöltsön, tesztelem is, ott talál is elvileg, de amikor elmentem már semmit sem tölt le :(

(#51274) WaterWave válasza bb.bocs (#51273) üzenetére


WaterWave
veterán

rss-ről gyugyo irt egy szösszenetet de összefoglalóban is benne van.... az alapján mukodik

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#51275) bb.bocs válasza WaterWave (#51274) üzenetére


bb.bocs
őstag

boriszéval próbáltam. mondjuk tény hogy én a névben lévő fáj kiterjesztés alapján akarom letölteni. pl blablalba (rtx) névében szereplő (rtx) alapján szeretnék letölteni mindent ami (rtx)

[ Szerkesztve ]

(#51276) claire78 válasza bb.bocs (#51275) üzenetére


claire78
senior tag

Csak akkor működik, ha a lista frissül, azaz új elem kerül bele és az megfelel az általad beállított szűrésnek.

(#51277) bb.bocs válasza claire78 (#51276) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. köszi, akkor a már fennlévők nem töltődnek le :( ééés az hogy be van állítva a szűrő de az rss seednél mindent látok gondolom nem gond, abból dönti el mit szedjen le.

[ Szerkesztve ]

(#51278) gyugyo79 válasza bb.bocs (#51275) üzenetére


gyugyo79
addikt

Pontosítsd, hogy mit értesz Fájlkiterjesztések alatt. Mert olyat az nmagos rss nem tartalmaz.
Ezek vannak kb :
név [kategóri] -> csak pld [Program]
név [kategória (nyelv)] -> pld [e-Book (ENG)]
név [kategória (nyelv)] -> pld [Lossless (ENG)]
név [kategória (nyelv felbontás)] -> [Film (HUN HD)]

Esetleg ezekre a kategória jelölésre gondolsz ? Ha megírod pontosabban akkor jobban tudok segíteni.

(#51279) Egon


Egon
nagyúr

A beépített víruskereső kapcsán a következőt tapasztaltam. 4 fájl karantéba rakott (ezeréves doc állományok), ugyanazzal a kártevő-gyanúval: Doc-Malware-Sagent.
Próbaképp feltöltöttem az egyiket a Virustotal-ra. Nem talált egyik víruskereső-motor sem semmit. Persze mindig jobb a false positive mint a false negative, na de mégis...:( Elég gagyi szerencsétlen kereső.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#51280) Dragon27


Dragon27
senior tag

Synology Download Station-ban szoktam youtube videókat letölteni, de egy ideje nem lehet Hibát dob ki.
régen a synology youtube plugin vimeo és fujirou_youtube használtam :F valaki tud plugint? amivel még a 4k videó is leszedhető....

(#51281) Immy válasza Egon (#51279) üzenetére


Immy
őstag

Volt benne valamilyen makró?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#51282) crips15


crips15
csendes tag

Sziasztok. DS216J-nél hdd-t kellett cserélnem. Eddig 2x2TB volt benne most egy 2 és 4TB van benne SHRel. Valahogy hasznosítani tudom a nem használt 2TB-ot amit jelenleg az SHR miatt nem megy? Előre is köszi a segítséget.

(#51283) Egon válasza Immy (#51281) üzenetére


Egon
nagyúr

Volt

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#51284) Borisz76 válasza crips15 (#51282) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem tudod hasznosítani !

Csak akkor lesz nagyobb a tárhelyed, ha cseréled a második 2 TB-s lemezt is 4 TB-ra.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51285) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Tudtok segíteni? Nem értem, hogy miért, de alig tötlt fel a Download Station, biztos valahol rossz a beálítás, de nem tudom, hogy hol.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#51286) hakos1987


hakos1987
őstag

Pénteken megjött a DS218+, leváltva ezzel a QNAP TS-212p-t. A magas bitrátájú 4K filmek SMB-n történő lejátszása ezzel megoldódott.
Amikor Syno-t választottam, mindig az volt az érv, hogy szoftveresen a legjobb. Nyilván a legtöbben Qnap után is azt vesznek és a Syno után is Synot... Mivel Qnapról váltottam, van összehasonlítási alapom a QTS és DSM között.
Nyilván a vas erőssége miatt a DSM gyorsabb. Viszont a QTS után sírni tudnék. Mint kb a Win XP (DSM) vs Win 10 (QTS). Sajnos nagyon fapados már látványra is a DSM, de ami a beállításokat, funkciókat, információk elérését illeti, teljesen logikátlan, nehéz megtalálni 1-1 apróságot. A QTS ezzel szemben egy modern felület, ahol mindig könnyen megtalálható az ember által logikusan keresett dolgok. Például filekezelőben QTS-en jobb klikk az adott mappán és mindent testre lehet szabni, megosztást, jogosultságot, média mappa, azon belül milyen tartalommal. Valamint sokkal áttekinthetőbb, hogy kötetenként listázza a mappákat. Az adott funkciók is gyorsabban, egyszerűbben megtalálhatók. A "műszerfal" QTS-en mindnent ír, amit csak el lehet képzelni (kötetek állapota, lemezek és rendszer hőfoka, erőforrások, a foglalt lemezterület eloszlása, stb.). DSM-en elő se tudtam vadászni ezen a hőfokokat pl. A router UPNP-t nem tudom beállítani. Először felismerte a TP-Link Archer C2600 routerem, utána már nem, manuálisan pedig nincs a listában. UPS-el szintén bohóckodott, amíg újra nem indítottam. Ki-be dugva az USB csatit érzékelte a UPS-t, de a beállításokban azt írta hogy csatlakoztassak... és csak hálózatit engedett beállítani.
De DSM-nek van előnye is. Telefonos app gyorsabban bejelentkezik, a Survillance felülete jobb és egyszerűbben beállítható, több kamerát ismer. A download station szintén jobb, QTS alatt pl. nem tudtam fileokat bejelölni, hogy mit töltsön le. A gyárilag beállított mappákat lehet törölni, QTS-ben nem.
Összességében a a DSM maximálisan tud mindent amit kell és stabil, bár a QTS-el se volt soha gondom. Viszont 2019-ben egy ilyen felület egyszerűen gagyi. Bocs ha ezzel most nem lettem népszerű a csoportban, de tájékozódásnak talán tudtam segíteni :))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#51287) bb.bocs válasza gyugyo79 (#51278) üzenetére


bb.bocs
őstag

pl:
[NSW] Arms

itt ugye a név elé írják hogy nsw, és úgy lőttem be hogy minden amiben található nsw megnevezés, azt leszedje. Ahogy néztem más opció nincsen, mert a konzoloknál nincsen külön kategorizálva magon.

(#51288) gyugyo79 válasza bb.bocs (#51287) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az csak a feltöltők "jófejsége", ha beleírják a névbe. A rendszer az a [Konzol] kategóriát rakja csak mögé. De ha neked jó, hogy letöltesz mindent amiben szerepel a [NSW] azt nem kell nagyon bonyolítani elég a találathoz ezt beírni. Kitalálni egy nevet neki meg beállítani, hogy hova töltse le és onnantól amikor frissül az RSS és talál benne erre illeszkedőt valamelyik sorban azt letölti.

[ Szerkesztve ]

(#51289) bb.bocs válasza gyugyo79 (#51288) üzenetére


bb.bocs
őstag

Köszi így tettem, csak azt nem tudtam hogy a már eddig fentlevoket nem szedi le

(#51290) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

sziasztok!

az miért lehet, hogy a tárolás kezelő áttekintésnél látja a 4 hdd-t de raid group létrehozánál már csak 3-at?
ráadásul 2. 3. 4-et
miért nem látja az elsőt?

szerk:
most látom, hogy ezt írja az áttekintésnél:
Figyelem a meghajtó állapota leromtott,

azt nem írja, hogy melyik, de igazából mind a 4 hdd hibátlanul működött másik gépben és kb 2 hetes mindegyik

azért nem látszik a 4. hdd (illetve az első) mert nem engedi, hogy kötetbe rakjam, mert úgy gondolja hogy rossz?

[ Szerkesztve ]

(#51291) Zlcsi válasza Zlcsi (#51290) üzenetére


Zlcsi
senior tag

lejárt a szerk

most látom hogy 2297 a hibás szektorok száma

gondolom akkor hdd csere

addig a maradék 3-ból létre lehet hozni az shr kötetet és hozzá lehet majd toldani ugye?

(#51292) Borisz76 válasza Zlcsi (#51291) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51293) fulton válasza Madwe (#51188) üzenetére


fulton
addikt

Próbálom rájönni miért nem tudok transcodolni pex-nél a NAS 418play egységemmel.
Nagyon bosszantó, pl a hangnál kiírja úgye a Tv-n a plex hogy T (pirosan) vagyis az transzkódolásos. Ha így indítom el a filmet, bejön a film background majd csak teker és teker..tölt tölt.. aztán pedig nem történik semmi. Csak tölt. Mind e közben a NAS proci 2% on megy, ram szintén alacsonyan.
Plex servervél valós időben semmi nem látszik. Mi a tököm lehet ezzel?

LG tv.

(#51294) Padisha


Padisha
tag

Sziasztok,

Valamelyik DSM hírlevélben mintha azt olvastam volna, hogy a surveillance stationba be lehet állítani kameraként mobiltelefont is. Ez működik?

(#51295) ERPY válasza Padisha (#51294) üzenetére


ERPY
őstag

Működik, van több féle androidos alkalmazás, amivel meg lehet oldani. Anno próbáltam párat, szóval működik.

(#51296) Padisha válasza ERPY (#51295) üzenetére


Padisha
tag

DScam-re gondolsz?

(#51297) Sanya válasza hakos1987 (#51286) üzenetére


Sanya
nagyúr

Lehet, hogy gagyi a kezelőfelület, de ritkán nézem :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#51298) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

sziasztok

shr raidet szeretnék létrehozni, a leírásokban egyből a kötet létrehozását mutatják, de nekem előbb még raid groupot kell létrehoznom

ahhoz hogy létrehozhassam majd a shr raidet melyik raid group kell?

az egyetlen kötethez, vagy a több kötethez való?

én az egyetlent választanám, de inkább megkérdezem

(#51299) ERPY válasza Padisha (#51296) üzenetére


ERPY
őstag

Nem, hanem ami ip alapon tudja küldeni a kamera képét. Ezt kell majd beállítani a nas-on. Már régen foglalkoztam vele, nem tudok neveket mondani, de a keresőbe írva találsz leírást róla.

[ Szerkesztve ]

(#51300) gyugyo79 válasza Zlcsi (#51298) üzenetére


gyugyo79
addikt

A leírásokat amiket találtál már újabb Synology verzióhoz készültek. Gondolom Xpeno. Itt még az 1 kötetet válaszd (Windowsos nyelven így 1 partíciót tudsz majd utána létrehozni ). Utána ha nem találod a SHR-t akkor még utána kell olvasnod, hogy mit kell hozzá az Xpenon mókolni, hogy választható legyen bár én a helyedbe nem ragaszkodnék hozzá inkább maradnék valamelyik "szabvány" raid megoldásnál az shr helyett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.