Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) Borisz76 válasza Szizsu0102 (#51949) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology Assistant sem látja..... akkor az összefoglalóban a Reset részt lesd meg.... 1XReset!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51952) jozsi252 válasza Szizsu0102 (#51949) üzenetére


jozsi252
veterán

Lépj be a routerre nézd meg a mac cím alapján hogy milyen ip-t kaptál, és úgy már be fogsz tudni lépni a nas-ra.

iPhone 13 Pro Max

(#51953) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Sziasztok!

Ha Let's Encrypt-el készítek tanúsítványt (a Syno NAS-ommal kezdeményezve), akkor az csak 3 hónapig érvényes.
Ezzell működik is a NAS-om, ahogyan kell, de hogyan lehet megoldani azt, hogy
- a NAS automatikusan kezdeményezze a tanúsítvány megújítását
vagy
- hosszabb érvényességű legyen a tanúsítvány (1, esetleg 2 év)

A segítséget előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#51954) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Sziasztok!

Hajnal óta folyamatosan kapom az emailt a NAS-omtól, hogy :
'... eszközön használt [admin] fiókja jelenleg védelem alatt áll"

A lényeg, hogy kb. 30 percenként, de akkor többször is, valaki próbál belépni a NAS-omra az admin fiók nevében, de persze nem sikerül, mert kegyetlen hosszú és összetett jelszót használok és a kétfaktoros hitelesítést is.

Ennek ellenére szeretném beállítani azt, hogy az admin fiókkal csak a helyi hálózatról lehessen belépni, az internet felől ne!
Ezt hogyan kell beállítani?

Előre is köszi a segítséget!

(#51955) gyugyo79 válasza lewisfm (#51954) üzenetére


gyugyo79
addikt

LE-s ingyenes tanúsítvány csak 3 hónapig van és magától megújítja a NAS amikor minden jól van beállítva és jól működik. De a fórumba rákeresve megtalálható arra is a megoldás, hogy hogy lehet fix időnként a feladatütemezőben futtatott paranccsal megoldani ha mégsem teljesen jó valami.
Csak venni lehet a legjobb tudomásom szerint hosszabb ideig érvényes tanúsítványt.

Azt, hogy XY felhasználóval milyen IP címekről lehessen és milyen szolgáltatásokba belépni azt nem lehet beállítani.

Az admin helyett érdemesebb volna egy másik felhasználót használni adminisztrációra és az admin -t mint olyat tiltani.
Azért, hogy a bejelentkezéskor még ha a jó a jelszó és 2fa is van a felhasználó név is legyen egy kitalálandó változó. Ráadásul a 2fa sincs minden szolgáltatásnál tehát egy szerencsétlenül nyitva hagyott port esetén a 2fa sajnos nem is véd semmitől.

A legjobb talán megnézni hol próbálkoztak és ha az a szolgáltatás alapértelmezett porton volt akkor meg kellene fontolni a megváltoztatását.

Tudom ezek fájóak lehetnek amikor sok helyre van esetleg valami beállítva vagy megszoktuk a használatát de ha zavarnak a figyelmeztetések akkor meg kell fontolni. Vagy együtt élni velük....

(#51956) lewisfm válasza gyugyo79 (#51955) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia!

Ha működik a tanúsítvánnyal a NAS, akkor a Let's Encrypt-es tanúsítványt téynleg magától megújítja?
Ez király lenne!
Vagy kell még neki valamik extra beállítás is?
Ugyanis csak annyi történt, hogy a NAS DSM felületén kértem egy ilyen tanúsítványt, s beállítottam mind a 3 szolgáltatáshoz, hogy ezt használja a Synology-é helyett.
Ennyit kellett csak tennem és kész is?

Az szomorú, hogy egy fiókot (admin) nem lehet korlátozni, hogy csak a helyi hálózatból lehessen elérni.
Ezt a legutolsó router is szokta tudni az admin felületre való belépéskor.

(#51957) gyugyo79 válasza lewisfm (#51956) üzenetére


gyugyo79
addikt

A LE -nél csak ennyi. Magától megújítja alapértelmezetten ha tudja.

Az utolsó routeres hasonlatodat gondold végig. Mert úgy ahogy azokba lehet itt is lehet. ;)
Persze lehet csak nem ismerek sok olyan router ahol egyáltalán van komolyabb felhasználó kezelés ...
De írj egy legultolsó olyan routert ahol az admin nem de mindenki más (vagy választhatóan) be tud lépni WAN oldalról míg az admin csak LAN -ból.
Mert én olyat persze ismerek sokat ahol az opció, hogy WAN -oldalról nincs login de azt ugye itt is meg tudod csinálni kb elég ha nem engeded ki a portokat az internetre ;)

[ Szerkesztve ]

(#51958) lewisfm válasza gyugyo79 (#51957) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia!

Köszi a router-es hasonlatnál a felvilágosítást, így már érthető.
De mondjuk azért olyat lehetne, hogy csak a pl. 192.168.0.X / 255.255.255.0 (konfigurálható) IP címről és alhálózati maszkról érkező kérések esetén engedi az admin fiókkal a belépést, valamint a 192.168.0.1 (router, konfigurálható) felől nem.

Lehet, hogy butaságot írtam, de csak ennyire értek a hálózathoz.

(#51959) gyugyo79 válasza lewisfm (#51958) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nagyon nem egyszerű főleg, hogy ha elolvastad ők azt ajánlják, hogy ne használd az admin fiókot .
Sanya (#51948) hozzászólása.
"Create a new account in administrator group and disable the system default “admin” account."

Nálam úgy néz ki, hogy bár nem NAS szinten hanem router de szépen sorba vannak szedve mit honnan és hogy lehet.

Tehát pld.: PLEX, torrent (port bejövő) mehet kb a világon bárhonnan utána kapásból ki van tiltva a világ 90% (PLEX sose kapott nálam csak USER jogot és csak olvasni tudja a nem saját mappáját de ezt már megcsinálták a PLEX-esek is és nem admin ként fut). DE USA a 80 portról be van engedve (LE miatt). Utána az is tiltva (De a 80 porton a fordított proxy van). Utána jönnek az átlagos portok elérése amiket használok és itt még azok az országok engedélyezve vannak amerre megfordulhatok én vagy olyan akinek kellhet elérés.

Még ezek mellet is pld egy ssh és hasonlók ide sincsenek kirakva azok csak VPN -en keresztül érhetőek el.

De ezek a NAS tűzfalába is beállíthatók és pld így még a szabvány portokon is szinte 0-ra lehet csökkenteni a próbálkozásokat.(De ha még azok is meg vannak változtatva akkor jobb).
Csak rá kell szánni az időt és jól átgondolva vagy a előjövő hibákból tanulva meg kell csinálni. Egy fontos dolog van csak vagy a gép lokális IP címét amiről a NAS menedzselve van kell első sorba engedélyezni vagy a teljes lokális tartományt és akkor maximum csak internet irányból nem lesz valami elérhető de a tűzfalba lehet változtatni otthonról.

[ Szerkesztve ]

(#51960) Sanya válasza lewisfm (#51956) üzenetére


Sanya
nagyúr

Semmi nem kell neki. Ha most van, akkor majd frissít magától.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#51961) lewisfm válasza Sanya (#51960) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Köszi,
admin fiók letiltva, másik admin fiók készült helyette.
A jelszava olyan bonyolult, hogy én se tudom, azonban egy jó kis algoritmus alapján összerakható (olyan elemeket tartalmaz, ami csak az én fejemben vannak meg, s az is áttételesen) + 2FA

(#51962) lewisfm válasza gyugyo79 (#51957) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Bocs, hogy ennyit kérdezek, de van még kettő kérdésem:
1.) A Let's Encrypt-hez a 80-as portnak nyitva kell lennie valamiféle szolgáltatás felé, pl. a NAS felé - amikor elkészítem. Az automatikus frissítéshez is kella 80-as port nyitott állapota? Nem szeretném nyitva tartani. Erre mi a megoldás?

2.) MI az a fordított proxy? Mire jó?

Köszi!

(#51963) seger


seger
addikt

Olyan üzeneteket kapok, hogy az ön által használt admin fiókja jelenleg védelem alatt áll.
Ezek a próbálkozások miatt van, mert valaki próbál bejönni?

(#51964) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Ipad-on próbált már valaki valahogy torrentet letölteni, ami automatikusan letöltésre került utána download station-el?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#51965) gyugyo79 válasza lewisfm (#51962) üzenetére


gyugyo79
addikt

1.Nem feltétlen kell a megújításhoz a 80-as port. De van ahol amúgy nem frissül. Nem tudtam 100% rájönni mi lehet az ok amikor kell. Egy ideig az volt a tippem, hogy ha nem csak a synology.me -s ddns -re van kérve hanem az alternatív résznél van más is, de utána találkoztam olyan helyen is ezzel ahol meg csak a synology-s volt magában és ott sem ment le a megújítás csak ha nyitva volt a 80-sa port.

2.Reverse proxy
Példa:
Különböző domain nevekkel ugyan azon az ip címen és porton különböző tartalmak érhetőek el.

Al domainekel különböző dolgokat érhetsz el amik amúgy portokon vannak.
Tehát nem azt kell beírnod a böngészőbe, hogy
akarmi.hu:1818 hanem, hogy tautulli.akarmi.hu ha a belső hálózaton a tautulli web felületét akarod elérni ami NAS -odon egy konténerben fut.
Nem a 80 porton hanem a 443 -on nyilván mehet port megadása nélkül a https.
De azt is lehet, hogy beállítod, hogy a https://nascimed.synology.me:18181 -re a NAS -odon lévő belső hálózaton lévő 192.168.0.1 -ip címen lévő konténerben a 1818 -as port (tautulli) jöjjön be és így mindjárt https-en át éred el a http -s tartalmat és úgy adod meg a felhasználónév jelszavadat a belépéshez(de a https-hez aldomainként kell már a wildcard tanusítvány).

Vagy van több ddns címed:
A 1.synology.me , 2.synology.me, 3.dynnds.akarmi mind a 3-on a 80 porton (http://) eléred a nas-t (a routerbe a 80 rá van irányítva és a példa NAS cím az 192.168.0.1).
De az egyikre bejön a belső hálózatodon a NAS -od rendes webkiszolgálójának az alapértelmezett mappája tehát ami a 192.168.0.1 -en van. A másikon a hálózatodba lévő akármilyen eszköz webes felülete ami a 192.168.0.100 és a 8080 -as porton van pld. a 3-dikra meg csinálsz egy virtuális állomást a NAS web kiszolgálóján a pld a 8888 -as portra a könyvtárba meg beleraksz egy index fájlt amivel az kidobja a NAS https DSM felületére a https://1.synology.me:5001 -re (ha az 5001 nincs megváltoztatva) így pld a http://3.dynnds.akarmi -t beírva a böngészőbe bejön a https://1.synology.me:5001.

Na most nálam a 3 DDNS -es 80 porton egyiken se érhető el NAS web mappájának tartalma valójában ....

Az, hogy miért biztonságos sok esetben le van aránylag írva a linkelt wikin is meg ha megérti valaki a működését akkor egyértelmű is lesz.

A NAS -ba ott van a vezérlőpult alkalmazás portálnál lehet vele játszani. Leírni csak is egy töredékét írtam a tudásának kedvcsinálónak esetleg akit érdekel jobban játsszon vele meg olvasson utána.

[ Szerkesztve ]

(#51966) Elemental


Elemental
addikt

A kötet 1-en lévő megosztott mappát szeretném szinkronizálni a kötet 2-re. Mivel tudom megtenni?

(#51967) fokati


fokati
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy DS216J NAS. A napokban vettem észre, hogy bizonyos alkalmazások nem futnak automatikusan és nem is futtathatóak (pl. Video Station, SynologyDrive Server, Download Station,Audio Station) Próba képpen eltávolítottam az Audio Stationt, megpróbáltam újra feltenni, de nem engedi.
A Synology Alkalmazásszolgáltatás szintén nem telepíthető. Próbáltam a csomagkezelőből manuálisan is, de azt sem engedi. Találkoztatok már ilyen hibával?

Írtam a Synology fiókomba egy hibajegyet egy nap múlva kérték, hogy töltsem fel a NAS naplófilét, azóta nem reagáltak. Valaki kapott már segítséget a Synology fiókon keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#51968) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítséget mindenknek, nagyon hasznos volt, sokat tanultam belőle!

Mint tegnap írtam, ilyen üzeneteket kapok folyamatosan:
'... eszközön használt [admin] fiókja jelenleg védelem alatt áll"

A naplózást megnézve mindeféle országból próbálkoznak, a legváltozatosabb IP címekről, szóval túzfal beállítással nehézkes lenne megfogni.

Azóta az [admin] fiókot letiltottam, mási kvan helyette, de ég mindig kapom ezeket az értesítéseket.

Mit kellene még csinálnom?

Köszönöm a segítséget előre is!

(#51969) gyugyo79 válasza Elemental (#51966) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hyper Backup (én ezt használnám növekményes +1 verzióval alkalmazások mentésével bővítve és olyan mappába ami nem elérhető csak egy használt felhasználóval sem a lokális hálózaton meg kb sehol, ha mentés a cél).

Vagy csinálsz a feladatütemezővel egy feladatot amiben lefutattsz kívánt időnként pld egy rsync parancsot ( pld.: rsync -av --delete /volume1/ezt_a_mappat/ /volume2/ebbe_a_mappaba
)
De ha rákeresel az rsync -re akkor a neked megfelelő kapcsolókkal futtasd majd. Amíg teszteled neked, hogy lenne jó addig ne az éles könyvtárra állítsd be ;)

fokati
"Valaki kapott már segítséget a Synology fiókon keresztül?"
Én elég sokszor írtam már nekik és válaszoltak mindig de változó volt, hogy mennyi időbe telt és a hétvége az hétvége náluk is. Az első körben 100% hogy egy időzónába is vagy azokkal akikkel beszélsz. Viszont azok nem a legnagyobb tudósok, komolyabb problémánál nekem mindig tovább adták az ügyet és az idő is volt meg kb 1 nap mindig eltelt 1-1 kérdés-válasz közt az időeltolódás miatt.

Ha úgy érzed régóta nem válaszolnak írj rájuk, hogy mi van már adjanak infót.
Lépj be a Fiókodba és ott a támogatás résznél bármikor hozzá tudsz valamit fűzni az ügyhöz. Úgy is kedvesek lesznek max magukba küldenek el a ... ba ha úgy érzik türelmetlen vagy ;)

[ Szerkesztve ]

(#51970) Elemental válasza gyugyo79 (#51969) üzenetére


Elemental
addikt

Letesztelem, köszi.

(#51971) #29810560 válasza lewisfm (#51968) üzenetére


#29810560
törölt tag

"A naplózást megnézve mindeféle országból próbálkoznak, a legváltozatosabb IP címekről, szóval túzfal beállítással nehézkes lenne megfogni."

Tűzfal beállítási engedély csak Magyarország-ra és a többi ország eleve kizárva. :K

Ez olyan frankón működik, hogy kb. 3 hete elmentünk Kassára (Szlovákiába) 3 napra és én sem tudtam belépni a saját NAS-omra és egy szolgáltatást sem értem el, mert elfelejtettem Szlovákiát engedélyezni indulás előtt.
Kénytelen voltam hazatelefonálni a fiamnak, hogy módosítsa a tűzfalat, hogy legalább DIGI TV-t tudjak nézni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#51972) lewisfm válasza #29810560 (#51971) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Sajna ez a tűzfal beállítás nem biztos, hogy megfelelő nekem, uyganis szoktam Ausztriába és Németországba is járni, s ezekből az országokból is érkezik támadás.
De pár országot és kontinenst ki fogok zárni.

(#51973) #29810560 válasza lewisfm (#51972) üzenetére


#29810560
törölt tag

Akkor azt a két országot is engedélyezd, de legalább a többiből feleslegesen próbálkoznak. ;)

Én amúgy utazás előtt beeresztem a kívánt országot - ahova megyek - utazás után meg ismét kizárom.
Mivel csak egy checkbox-ot kell ki/be pipálnom - annyi tűzfal szabályt veszel fel amennyit csak akarsz és aztán csak kapcsolgatni kell őket - és egy Mentés-t nyomni.
Egyszerű, mint a faék. (... ha, nem felejtem el. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#51974) lewisfm válasza #29810560 (#51973) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Akkor légyszi oszd meg velem a tűzfal beállításaid alapjait, gondolom ez:

Lokáció alapján:
Magyarország: engedélyez
Összes: titl

De legfelül van egy engedélyező szabály bizonyos szolgáltatásokra, lokáció megkötés nélkül.

Hogyan kéne módosítani, ha a példa kedvéért csak Magyaroszágról lehessen elérni kívülről, s csak a megadott szolgáltatásokat.

A heyli hálózaton pedig bármely gépről engedélyezze a hozzáférést (192.168.0.X / 255.255.255.0) ?

(#51975) #29810560


#29810560
törölt tag

Legyártották az új NAS-omat. :K

Plusz sorozat, Intel procis, DE mégis kicsi, mint atom vagyis a DS 620slim.
Kis méret, kis fogyasztás, alacsony zajszint és a nagyokat megközelítő teljesítmény, 6 tárhellyel. Király!!! :DD

... de, sajnos csak szeptembertől lehet kapni - megkérdeztem telefonon - a Neon-nál. :O
... úgy kb. a 200 rugót megközelítő sávba tippelem az árát. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51976) eszakas válasza Szizsu0102 (#51949) üzenetére


eszakas
senior tag

A szerver ip címét sehogy.
Ha belsőhálózatról nem éred el akkor van a DS Finder nevű progi azzal próbáld. Ha kintről nem éred el akkor kért a szolgáltatót, hogy tegye publikussá az IP címed.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#51977) lewisfm válasza #29810560 (#51975) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Egyébként ezt az emailt-t kapom folyamatosan:

Fwd: [192.168.200.2]Az Ön XYZ eszközön használt [admin] fiókja jelenleg védelem alatt áll

Kedves felhasználó!

A(z) XYZ eszközön használt [admin] nevű fiókjába való nem megbízható eszközökről érkező sikertelen bejelentkezési kísérletek száma túllépte a határértéket (5 eset 1 percen belül). A fiókot most olyan megbízható eszközökről tudja elérni, amelyekkel korábban már sikeresen bejelentkezett.
Ezt a védelmet a rendszer a következő időpontban automatikusan kikapcsolja: Fri Jul 26 11:22:45 2019
. A védelem manuális kikapcsolásához kattintson a DSM asztal jobb felső sarkában található ember alakú ikonra, és lépjen a Személyes > Fiókvédelem menüpontra.

Üdvözlettel:
Synology DiskStation

A poén az, hogy ez az IP cím a régi IP címe volt a NAS-nak, vagy fél év már más, mert új router-em, van, s nem lehetett úgy bekonfigurálni a hálózatot, ahogyan annó volt.
Most 192.168.0.X az IP címe a NAS-nak.
Ja és az admin fiók le van titlva!

(#51978) #29810560 válasza lewisfm (#51974) üzenetére


#29810560
törölt tag

3 fontos alapszabály van a tűzfalaknál:

1. Minden alapból tiltott tehát olyan sémát hozunk létre, ami mindent tilt kivéve amit engedélyezünk.
(Mottó: Az ideális tűzfal semmit és senkit nem enged be. Ami persze megvalósíthatatlan, mert akkor nem tudunk kapcsolatba lépni az eszközzel, de ez a kiindulási alap.)

2. Első lépésként a saját lokális LAN-unkra - paranoiásak csak a karbantartást/reszelést végző eszköz(ök)re és nem az egész LAN-ra - létrehozunk egy engedélyezési tűzfal szabályt az összes szolgáltatásra és úgy mentjük el a tűzfal beállítást. NEHOGY KIZÁRJUK MAGUNKAT az eszközről!!!

3. Csak arra a portra nyitunk tűzfalat, amit magunk vagy az általunk használt szolgáltatás használ és csak arra az IP-re (ha, pl. FIX IP-ről vagy ismert IP scope-ról pl. DIGI MobilNet)/területre amiről be akarunk jutni vagy szolgáltatást elérni. (Ezek az ún. engedélyező szabályok.)

Amint ezzel végeztünk elmentjük és készen vagyunk. Utólag bármi módosítható ill. új engedély felvehető, de a 2-es pont a legfontosabb, mert az Önkizárás gyakori. ... főleg a kezdőknél. :K
Az így beállított tűzfal, tehát mindent és mindenkit kizár kivéve aki/ami belefér az engedélyezett "körbe".

[ Szerkesztve ]

(#51979) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Plex használókhoz lenne egy kérdésem. Bekapcsolom a "Távoli hozzáférés"-t, működik is, de random időközönként lekapcsolódik. Mi okozhatja?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#51980) lewisfm válasza #29810560 (#51978) üzenetére


lewisfm
aktív tag

OK, a logikát értem, a 2-es pontoz kérnék egy kis gyakorlatri segítséget:

Hogyan nézne ki konkrétan a tüzfal szabály, ha erre az IP cím tartományra szeretnék mindent megengedni:

IP cím tartomány: 192.168.0.2 - 192.168.0.99
Alhálózati maszk a router-en: 255.255.255.0

(#51981) #29810560 válasza lewisfm (#51980) üzenetére


#29810560
törölt tag

Pl.

Az engedélyező szabály létrehozásánál az összes portra, összes protokollra a Forrás IP legyen Különleges IP azon belül Alhálózat választása, ahol az

IP-cím: 192.168.0.0
Alhálózati maszk: 255.255.255.0

Ez a két sor az egész LAN-t azonosítja, tehát bármely eszközt beenged, ami a 192.168.0-s hálózatban van vagyis az IP címe 192.168.0.2-től 192.168.0.254-ig terjed. .. és a 192.168.0.255-ös broadcast címet is beereszti.
Röviden, a LAN-ról mindent - függetlenül attól, hogy fizikailag (dróton) lóg a LAN-on vagy WiFi-n kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

(#51982) gyugyo79 válasza #29810560 (#51981) üzenetére


gyugyo79
addikt

+ a kérdéshez pontosítva:

A fordítás ... hát igen. Ezért néha érdemes ránézni egy Syno súgóra ahol ott van angolul is, hogy mi mi.

lewisfm
Ez így magában kevés ha kívülről is el akarod érni !!!
Aki meg csak keresésbe kapja ezt a hozzászólást az kövesse vissza, hogy ez mire volt példa!

[ Szerkesztve ]

(#51983) lewisfm válasza gyugyo79 (#51982) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Köszönöm mindkettőtök segítségét!
A 192.168.0.2 -vel kezdődő tartományt csak azért akartam, hogy magát a routert és a router WAN felöli kéréseket kizárjam, de közben rájöttem, hogy ez baromság.
Jó a 192.168.0.0 / 255.255.255.0 alhálózat engedélyezése és kész, ugye?

(#51984) #29810560 válasza lewisfm (#51983) üzenetére


#29810560
törölt tag

A 192.168.0.1 felől érkező csomagok más elbírálás alá esnek, mert a NAS (DSM) tudja, hogy az a router vagyis a ki/bejárat a LAN-ról/ra.
Beállítástól függően vagy be van neki írva a router (átjáró) IP címe vagy a DHCP-től kapja az adatokat (átjáró, DNS stb.) amikor IP címet kér.

to gyugyo79:

Kösz! ... a pontosítást. :R

A feltett kérdésre valóban ez a pontos válasz csak pont nem akartam magyarázgatni a "Feladó" ill. a "Címzett" :W fordítási marhaságokat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#51985) Multibit válasza #29810560 (#51975) üzenetére


Multibit
veterán

Tetszik.
Bár nem valószínű, hogy enterprise SSD-kkel tömném tele ;]

(#51986) #29810560 válasza Multibit (#51985) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez (ST5000LM000) jön bele ... valszeg. :K

Csak még molyolok, hogy hány db-al kezdjek? :F

(#51987) gyugyo79 válasza #29810560 (#51975) üzenetére


gyugyo79
addikt

A span.com -már beárazta és a 918+ al van kb egy áron . Viszonyításnak :
DS918+ (4GB RAM)£510.00, DS620Slim (2GB RAM)£508.80, DS1019+ (8GB RAM) £691.20.

Én nagyon megfontolnám, hogy ennyiért főleg mire jönni fog, hogy nem e inkább a 918+ vagy még inkább a 1018+ .
Mert a + os szériát azét a Synology egyel feljebb pozicionálja és pld ugye kb. csak preztisből nincsenek egyes alkalmazások lásd DS418play . Meg ugye a 2.5 -es tárolóknál a nagyobbaknál nézd meg az árakat és a választékot .

Szóval én azt javaslom azért rakj sorba pro kontra érveket akár még a 918+ is mellé rakva ha a 1019+ addigra mire jön a DS620Slim még mindig annyival lesz drágább, hogy az már nem fér bele.

(#51988) #29810560 válasza gyugyo79 (#51987) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nekem most DS 414slim-em van. (Talán az egyetlen vagyok a fórumon aki slim-et használ. Legalább is még senki sem írta, hogy ilyen NAS-a lenne.) Ez ugyebár a leggyengébb, a J sorozat tagja.
1 TB-os HGST-kel - 4 darab RAID 5-ben (SHR-ben) - van telerakva.

Szóval ez a NAS - ami megvan - nekem eddig tökre elég volt. Minden ment/megy rajta ami nekem kell és minden pöpecül.
Csupán egy dolog zavart eddig, hogy nem Intel procis. Nos, számomra ezt hivatott javítani a DS620slim, ami ráadásul már a Plusz szériába van pozicionálva. ;)
A kis fogyasztás pedig a villanyszámlában szépen ledolgozza a különbséget a nagyokkal szemben.
... és hogy hangját nem/sem hallom, nos számomra az is fontos, mert a jelenleginek tényleg semmi hangja nincs. :N

Szóval a 3.5"-os NAS-okat meghagyom a "profiknak", mert én csak amatőr vagyok. :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#51989) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#51987) üzenetére


gyugyo79
addikt

* megnéztem és most még az alkalmazásoknál ott van hozzá a Docker meg a VMM. Amik pld. nálam kizáró tényezők lennének már főleg ha Docker nincs. Így viszont már kevésbé beszélnélek le ;)
Tudom, hogy most is megvagy nélküle de gondolom ezt is legalább annyi ideig használnád mint a mostanidat és a jövőbe ezeket te is sajnálnád hidd el.
De vásárlás előtt még ezeknek tuti kérdez utána Synologynál, hogy nem e csak elírták a kiírást ...

Mr. Janó (#51988)
Tudom - tudom ezért is csak azt írtam, hogy soroljál fel érveket mert még a fentebb írtak is mert nekem fontosak tudom, hogy neked lehet, hogy abszolút nem lennének befolyásoló tényezők (mármint a Docker pld). :)

[ Szerkesztve ]

(#51990) Elemental


Elemental
addikt

Elakadtam a note station beüzemelésénél. Létrehoztam egy felhasználót a note stationnek, az alkalmazások közül engedélyeztem neki a note stationt és a dsm-et, minden más tiltva. Minden megosztott mappát tiltottam, egyedül a "homes"-t engedélyeztem. Jelen állás szerint sem a telós app, sem az asztali alkalmazás nem szinkronizál? Hogy kell csinálni?

Nah, annyi fejlemény van, hogy telón beléptem az admin jogú felhasználóval, ott ment a szinkron, utána beléptem megint a note stationnek csinált felhasználóval, ott nem csinált semmit. Tehát külön kezeli a felhasználókat, és a webes felületen az admint mutatja. Hogyan tudok másik felhasználót alapértelmezetté tenni a note stationben? Régen emlékszem, hogy az admin felhasználóval léptem be a dsm-be, és a note station-ös felhasználó jegyzeteit menedzseltem.

[ Szerkesztve ]

(#51991) Pubszon


Pubszon
veterán

Frissítettem a Plex-et kézzel, de újra hozzá kellet adni a megosztott mappákat.
Minden frissítésnél így lesz vagy valamit én hagytam ki?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#51992) Tutu7030 válasza Pubszon (#51991) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én már többször frissítettem, de nem vettem észre ilyen anomáliát.
Igaz, többnyire a frissítés idejére le is állítom a plexet (ha eszembe jut). :D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#51993) Pubszon válasza Tutu7030 (#51992) üzenetére


Pubszon
veterán

A Plex mint user engedélyével volt gond, most kézzel beállítottam csak olvasási jogot a szükséges mappákra frissítés előtt és most jó.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#51994) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
ds413j nasomat eddig 3db 2gb purpleval használtam, ma vettem hozzá + 1-et.
betettem a 4. fiókba, felismert, rányomtam a kötet bővítésre.
Ment egy ideig a paritás... de most el sem tudom érni még hálózaton bebülről sem, valamint a 2. lemez ledje fixen sárgán világít.
Mi lehet a baj szerintetek, mivel próbálkozzak?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#51995) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Próbálom kikapcsolni, a power led villog mint ami épp lekapcsol.... de mégsem történik semmi sem :U

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#51996) sinhoboc


sinhoboc
újonc

Sziasztok
Kiöregedett a DS210j-nk. 10 év nyomja szegény.
Sajnos a szenilitás jelei néha már mutatkoznak az öregen, néha ha leáll, fejráll rajta a rendszer, ill akármit csinálunk vele, a proci már nem megy 80 % alá. Szóval kellene egy új energikus játékos.
Van 2 RED 3 TB lemez mindkettő harmadáig 1 évesek
SOHO vagyunk, jellemzően 2 max 6 userrel akik irodánkban vagy kölcsön adott laptopunkon, vagy saját gépükön otthon dolgoznak valamilyen hozzáféréssel. A stratégiánkat kezdjük távmunkára átállítani.
Szeretnénk
az irodában nyomtani (HP1022),
webshopot üzemeltetni (új ötlet),
mailserver(új ötlet)
cloud station (szegmentált hálózati mappa hozzáféréssel),
cloudsync (a régi már nem szinkronizál),
hálózati meghajtó (irodában két klienshez),
VPN (megosztott excel, acces országban van még 2 munkatársunk),
Synoffice (kíváncsi vagyok rá mennyiben tudjuk saját rendszerünkbe integrálni mennyire tudjuk excelt accest kiváltani vele).
legalább RAID1,de RAID 5 szimpibb (nem is tudom miért nincs 3 bay-es mint a konkurenciának)
audiostation (pioneer LX-hez)
photostation (jelenleg gyatra megfogja a gépet de nem is halad előre)
download station (néha a gyerek...),
Elkezdtük a multimédiás anyagok gyártását, (video mappában már nem is próbálunk szerkeszteni mert annyira lassú) 1-2 napnyi üzem után leesik 3 AZAZ 3 MB-re az átvitel. Az újtól nagyot várnánk.
Time Backup van jelenleg meg vagyunk vele elégedve

Szerintetek DS218+ vagy DS418 lenne az ideális választás.

DS218+nál azt tennénk hogy meghagynánk az öreget backup gépnek. 418-nál azonos gépen belül hoznánk létre második lemezcsoportot arra archiválnánk. (csak jelezem hogy az új GDPR-nál meg kell esküdnötök arra, hogy a szerver elzárt nem tudják ellopni, különálló backuppal el van látva)
Köszönöm ha segítetek

(#51997) lewisfm válasza #29810560 (#51984) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Köszönöm mégeegyszer a túzfal beállításában a segítséget, sikerült is beállítani, s a támadásokat is blokkolja, ahogyan kell!
:C

[ Szerkesztve ]

(#51998) jozsi252


jozsi252
veterán

A 718+ -ba a winyó már megjött, a NAS jöv hét elején fog ha már végre átszállítják az üzletbe. Van valakinek ilyen 8TB-os winyója?
Igazából az érdekelne hogy mennyire hangos, illetve parkol-e?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#51999) gyugyo79 válasza Elemental (#51990) üzenetére


gyugyo79
addikt

A homes mappát ne engedélyezd sima felhasználónak! (vond meg az engedélyt nyugodtan)

A homes az az összes felhasználó home mappájának a helye.

A home mappa minden USER -nek jár ha be van kapcsolva a felhasználói kezdőlap szolgáltatás (felhasználó-speciális részen) nem kell engedély.

Ha van neki DSM engedélyezve lépj be odaés nézd meg ott a note stationt, hogy ott elérhető e.

Pubszon

A PLEX 1-2 frissítése már nem adminisztrator csoportba van hanem sima users.
Ezért kell jog, hogy olvasni tudja amit addig mint admin tudott.

[ Szerkesztve ]

(#52000) Elemental válasza gyugyo79 (#51999) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!
Pont most akartam írni, hogy tojok rá, és használom a fő admin userrel. Mondjuk óriási mákom van a note statonnel, hogy volt biztonsági mentésem. Havonta ctrl c ctrl v mentést csináltam google keepre. Ha az nincs, most foghatnám a fejem. ( Ugye az előzmény az volt, hogy az új nast újrahúztam, formáztam minden lemezt. Az adatokról volt biztonsági mentés, egyedül a filmek vesztek el.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.