Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) allein válasza irgum (#51773) üzenetére


allein
addikt

:C Itt az enyém is, DS916+, nincs felgyorsítva és telefonnal készült. Majdnem 70 MB/s.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#51802) allein válasza Borisz76 (#51747) üzenetére


allein
addikt

Te hol törlöd az unregistered torrent fájlokat, DSM monitor webes felületen lehet törölni? Vagy ez csak segítségül van és törölni csakis kizárólag a DS alatt szabad?

(#51803) Borisz76 - köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#51803) Borisz76 válasza allein (#51802) üzenetére


Borisz76
veterán

A monitor csak segít.
Törlést a DS felületén csinálom.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51804) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék egy belépő szintű NAS-t és az egyik kiszemelt a DS218j.
Amire használva lenne:
- képek, zenék tárolása,
- adat tárolás (kötetként szeretném csatolni mint meghajtót),
- filmek tárolása (letöltése), mappa megosztás után Tv-n lejátszás (4k filmet is, de a tv játszaná le).
Gondolom ezeket mind megoldja egy synology NAS, de mennyire alkalmas erre a 218j?

Köszi!

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#51805) hpeti2


hpeti2
aktív tag

Viszonyításképp, én kb ugyan erre használom a ds115j-t. Annyi a különbség, hogy megállok 1080p-nél.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#51806) gbors válasza EAndrew (#51804) üzenetére


gbors
nagyúr

Teljesen alkalmas, annyit kell tudni, hogy ha torrenttel töltesz le, akkor 200-as netnél gyorsabbat nemigen fog kihasználni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#51807) EAndrew válasza gbors (#51806) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Köszi, és bár csak ott járnánk, hogy a T-h... fentebb menne 50-es netnél. Szóval ez miatt nem kell aggódnom.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#51808) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy DS218J amiben a gariból egy hónapja visszakapott WD purple elkezdett rakoncátlankodni. seek error rate elkezdett szépen növekedni illetve a nas elkezdte dobálni a hibát hogy "Meghajtó ismételt azonosítása". Ettől függetlenül megy rendesen, normálnak jelzi az állapotát, de szeretném legariztatni

WD azt akarja hogy a saját diagnosztikai eszközével ellenőrizzem a lemezt. A kérdésem ezzel kapcsolatban az ha kiveszem a vinyót, gépre rákötöm és leellenőrzöm majd visszarakom akkor fog menn irendesen, vagy inkább mentsem le ismét valahova róla az adataimat?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#51809) z1RoX


z1RoX
tag

DS118 -as nason a download station letöltésnél nem megy egyszerűen feljebb 28-30 mb/s nél. Van bármi beálítás ami ezt indokolja? Port nyitva, digi 1000 van ami átlagban 600-700 mbit. Köszi előre is!

(#51810) jozsi252 válasza z1RoX (#51809) üzenetére


jozsi252
veterán

Ennyit tud, örülj neki hogy ennyivel is hasít. ;) Ha kiakarod használni a Digis netet akkor egy 218+ de még inkább 718+ fog kelleni. Amúgy ha a peerek számát csökkented torrentenként akkor lehet picit nyersz vele, de sokkal feljebb nem fog menni szerintem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#51811) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Adott egy DS218, synology.me aktív. Távolról Win10 géphez hálózati meghajtóként tudom csatlakoztatni?
Igazság szerint távolról akarok filmet nézni KODI-n, ami a NAS-on van, hogyan lehet ezt megtenni?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#51812) powerup2 válasza gbors (#51806) üzenetére


powerup2
addikt

A synology DS218 gigás nethez elég jó ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#51813) z1RoX válasza jozsi252 (#51810) üzenetére


z1RoX
tag

Nem nagyon értem a dolgot. Helyi hálón 110mb/secel ment. Ergó memória,proci nem akadály.. Akkor mi? :)

(#51814) z1RoX válasza Dolphine (#51811) üzenetére


z1RoX
tag

Kodin nem tudsz távolról nézni semmit, max plex addonnal vagy sima plexel.

(#51815) jozsi252 válasza z1RoX (#51813) üzenetére


jozsi252
veterán

A kettő teljesen más. Egy torrentes le/fel töltés sokkal jobban leterheli a procit mint amikor hálózaton belül másolsz. Sajnos nem fog ennél többet tudni. Van itt jó pár DS118 tulaj, ők is majd beírják ugyanezt hogy 30MB/s környéke a max amit tud ez a NAS.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#51816) Dolphine válasza z1RoX (#51814) üzenetére


Dolphine
addikt

Elvileg hozzá lehet adni WebDAV-ként halózatot a KODI-ban.
Nekem már az is elég lenne, hogyha a win saját mappájában hálózati meghajtóként jelenik meg a NAS egy adott könytára.
A plex addon egyébként hogyan működik?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#51817) z1RoX válasza Dolphine (#51816) üzenetére


z1RoX
tag

Ha a távoli elérés a cél, nem bonyolitanám a kodival, de mondom van rá megoldás plex addonnal. Annyi, hogy kell hogy fusson egy plex media server a nason, távoli elérést engedélyezed majd kodiban leszeded a plex addon plex connect vagy hogy van ott fent.

(#51818) gbors válasza powerup2 (#51812) üzenetére


gbors
nagyúr

Le kellene mérni, de a 218j tudása alapján sztem kb. a feléhez, jó esetben.

(#51813) z1RoX: amikor helyi hálón közlekedtetsz file-okat, az se memóriát, se CPU-t nem fogyaszt szinte egyáltalán. A torrent ellenben bőven.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#51819) Dolphine válasza z1RoX (#51817) üzenetére


Dolphine
addikt

Plex van a NAS-on. A beállítás szerint a távoli elérés is aktív.
Ezután hogyan tovább? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#51820) powerup2 válasza gbors (#51818) üzenetére


powerup2
addikt

nekem a 250-es t-s netem nevetve viszi proci 18% megy a ram 23% úgy hogy megy a video station is :) de most csak egy 32 hdd van benne majd dobok bele 2 8tb hdd-ét és valmikor szeptemberbe már digi lesz addigra meglesz a 2 hdd :) Amúgy milyen progikat érdemes feltenni a nasra ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#51821) fsdb válasza SutPet (#51808) üzenetére


fsdb
aktív tag

[link]
Seek Error Rate
Fejpozícionálás közben előforduló hibák száma
Szervó ill. fej probléma vagy magas hőmérséklet okozhatja.
Kritikus attribútum

Te most komolyan azt kérdezed, hogy egy hibás gyanús vinyóról lementsd-e az adataid? :Y
Miért tennéd? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51822) z1RoX válasza Dolphine (#51819) üzenetére


z1RoX
tag

kodiba belépsz majd addonoknál megkeresed és felrakod a plexet utána megnyitod és össze parositod és kész.

(#51823) Formaster


Formaster
addikt

Ismét nem újul meg a let's encryptem. A routeren nyitva a 80-as port a nas felé, de most nem tudom hol keressem a nason belül, hogy a 80-as engedélyezve van-e. Valakinek valami ötlet? :R

(#51824) fsdb válasza Formaster (#51823) üzenetére


fsdb
aktív tag

web servert http-n domain névvel eléred?

[ Szerkesztve ]

(#51825) Formaster válasza fsdb (#51824) üzenetére


Formaster
addikt

Megoldódott, elértem. Idő közben átkerült a másik slotba a net kábel :U Csak ez az egy port kimaradt az átírásból

(#51826) Dolphine válasza z1RoX (#51822) üzenetére


Dolphine
addikt

Működik, csak kár, hogy a KODI kezelőszerveit nem lehet elérni. :(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#51827) gbors válasza powerup2 (#51820) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezt úgy érted, hogy folyamatosan tölt le torrenten 30 MB/sec körüli sebességgel a lenti terhelés mellett? Kicsit meglepő attól a 4xA53-as procitól, bár a peerek száma függvényében lehetnek anomáliák erre is, arra is.

A "mit érdemes feltenni" kérdésre mások biztosan jobban tudnak válaszolni, én csak alapdolgokra használom.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#51828) SutPet válasza fsdb (#51821) üzenetére


SutPet
aktív tag

a kérdés nem konkrétan arra irányult hogy lementsem e hanem hogyha kiveszem, gépre csatlakoztatom majd vissza a nas-be okozhat e valami galibát vagy fog "rendesen" működni. kritikus adat nincs rajta szimplán csak akkor másolnám ha a wd programja is azt mondja hogy sz*r, mert okos wd-s ügyintéző küldött egyet hogy pl wd redeknél előfordul hogy hibásan jelzik az értékeket a nas-ok (smart esetében ezt kétlem de azzal a szarral kell bevizsgálni.)

God must love stupid people, he made so many of them.

(#51829) fsdb válasza SutPet (#51828) üzenetére


fsdb
aktív tag

Passz. Milyen programot kaptál?
Ha wines meg nem csak fejet tesztel, még az is lehet, a partíciókkal meg a file rendszerrel is gondja lesz. Ha nincs vesztenivalód akkor próba.

(#51830) SutPet válasza fsdb (#51829) üzenetére


SutPet
aktív tag

WD data lifeguard diagnostic tool-ról kell nekik screenshot.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#51831) SutPet


SutPet
aktív tag

Na se a data life guard se a HD sentinel nem jelez hibát, egyedül a syno beépítettje :S

God must love stupid people, he made so many of them.

(#51832) z1RoX válasza gbors (#51827) üzenetére


z1RoX
tag

Hat az az erdekes hogy nekem is a ds 118 asom a 30mb/secet ugy tolti le hogy a ram proci hasznalat ilyen 20 30% on csordogal, de nyilvan hiszek a kolleganak aki irta h ennel tobbre nem kepes csak fura az osszhang :)

(#51833) powerup2 válasza gbors (#51827) üzenetére


powerup2
addikt

Igen folyamatos terhelés mellett néztem :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#51834) Formaster válasza fsdb (#51824) üzenetére


Formaster
addikt

Nos érdekes a tanusítvány megújult, de a böngésző továbbra is érvénytelennek látja :U

Szerk: próbaltam egy resetet is de semmi, a dns tanusítványa továbbra is lejárt a böngésző szerint :(((

[ Szerkesztve ]

(#51835) fsdb válasza Formaster (#51834) üzenetére


fsdb
aktív tag

Nézz szét a nas, biztonság, tanúsítvány fülnél.
Esetleg más böngésző, sütik, előzmények törlés ha rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#51836) gyugyo79 válasza Formaster (#51834) üzenetére


gyugyo79
addikt

SSH -n belépve sudo -i után meg tudod nézni a használt aláírást (akár a böngészővel is összehasonlíthatod, hogy ott is ezt látod e):

cat /usr/syno/etc/certificate/system/default/cert.pem

Utána :
/usr/syno/sbin/syno-letsencrypt renew-all

Ha lefut hiba nélkül akkor a fentivel rá tudsz nézni, hogy tényleg meg is változott e.

(#51837) Formaster válasza fsdb (#51835) üzenetére


Formaster
addikt

Valszeg a sütiknél volt a gond :R

A másik gondom, hogy az androidos ES File Explore-el nem érem el FTP-n. Passzív mód, port biztosan nyitva passzív ftp-re is. Ez az app régen is szórakozott, hol elérte, hol nem. Van valami ajánlottabb, vagy én csinálok valamit rosszul?

(#51838) Sanya válasza Formaster (#51834) üzenetére


Sanya
nagyúr

ctrl+f5

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#51839) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Van egy DS 111-es NAS-om és egy RT 19000 ac routerem, szintén synology. Kb. 3 hete intenzíven olvasom kb. 2014-től a Synology NAS topikot.
Mint pár héttel ezelőtt írtam, szándékomban áll egy 718+ Nas-ra váltani, vagy 918+-ra hamarosan.
Nagyon sokat tanultam, sok mindent lementettem txt file-ba, amit remélhetőleg felhasználok majd.

A port forward-al szenvedek. Hellyel-közzel már értem, hogy a Nas által kiadott portot átrakom máshova a routeren. De hova, melyik portra rakom ? És avval mit nyerek? Szkennelik az összes portot aztán úgyis megtalálják a "bejáratot".
(Pár évvel ezelőtt jártam úgy, hogy megtalálták a logitech squeezebox boom rádiómat a net-en nem volt levédve jelszavazva, úgy kellett éjszaka folyamán kiszakítanom a kábelét a hálózatból, hogy elhallgattasam. még jó hogy itthon voltam.)

Javaslattal élnék az itt lévő guruknak;

A rendszer mindenkinél ugyanaz. Nem lehetne print screen-el, s benne magyarázó szöveggel a fő dolgokat letisztázni, s egy helyre kirakni?

A port forward-om, mit állítsak át ?

(#51840) Elemental


Elemental
addikt

Úgy néz ki, most valóban elszántam magam a cserére. 212j -> 218+. Csak kicsit be vagyok rezelve a telepítéstől. Van olyan opció, hogy csak átteszem a vinyókat és minden beállítás megmarad?

[ Szerkesztve ]

(#51841) gyugyo79 válasza poirot (#51839) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez azért bonyolultabb + router függő sok beállítás és gyártónként is eltér bizonyos dolgok elnevezése.

A port forward-ot jobb a router topikjában kezelni szerintem.

Azt, hogy portokat mikor érdemes variálni és hol az változó.
Szerintem amit lehet ne használjunk ssl nélkül. (Aki pro az meg használjon esetleg egy f.proxy-t is de azt magyarázza pld. az aki akarja :) )

Megint változó, hogy kinek hol van a határ akár portok kinyitásában is értsd nem mindegy, hogy egy otthoni vagy egy céges hálózat, és még otthoni szinten sem értenek egyet 100% azok akik konyítanak hozzá.
Írja meg inkább mindenki aki bizonytalan, hogy mit használna és úgyis kap tippeket érvekkel és eldönti, hogy akkor azt most kinyitja e egyáltalán , csak VPN -n , QC -n keresztül használja ezért meg sem változtatja. Ha valamit változtat azt megváltoztatja már a NAs -on vagy csak a routerbe rá irányított port szintjén stb.

Úgy ahogy most te használod (kép) nem használnám semmi képen : UPnP
+ a Synology routeren ha ez elég az azt jelenti 99%, hogy a Biztonság->Tűzfal résznél az IPv4WAN->LAN az engedélyez -en hagytad.Ami megint csak szerintem nem a legjobb úgy. Nyilván több munka van a szabályok megírásával ha egyszer meg kell csinálni a port átirányítást meg egyszer a tűzfal engedélyezést is. De hidd el megkérdezed a topikjában, kapsz majd segítséget.

Elemental
Ha nem vagy szerencsétlen akkor csak átrakod és migrálod. Azért mivel mindig ott a hiba amit tudsz azt ments. (A vezérlőpult->Frissítés és visszaállításnál lévő konfiguráció biztonsági mentése az kötelező de ha megnyitos a Synos migrációs leírást akkor majd látod)

(#51842) poirot válasza gyugyo79 (#51841) üzenetére


poirot
senior tag

+ a Synology routeren ha ez elég az azt jelenti 99%, hogy a Biztonság->Tűzfal résznél az IPv4WAN->LAN az engedélyez -en hagytad.Ami megint csak szerintem nem a legjobb úgy.

....................................................................................

Köszönöm a válaszod, ilyen opciót nem találtam, amit Te írtál, a routeremnél.

Sajnos, tudomásul kell kell vennem, mivel nem értek hozzá, hogy csak megúszom az egészet.

Azt hiszem így fog maradni, a következő NAS-omnál is.

:)

(#51843) gyugyo79 válasza poirot (#51842) üzenetére


gyugyo79
addikt

A router topikjába írd meg milyen portokat/vagy alkalamazásokat használnál a NAS -on és megírom hozzá a router beállítást ha gondolod.

Biztonság tűzfal és alul keresd. Fel kell nyitni és akkor ott lesz ez:

(#51844) Elemental válasza gyugyo79 (#51841) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

A 218+ nason megy a plex?

(#51845) gyugyo79 válasza Elemental (#51844) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen, ha előfizetsz akkor HW-es támogatás is van (link)

(#51846) WaterWave válasza Elemental (#51844) üzenetére


WaterWave
veterán

+ os modelleken mindegyiken megy.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#51847) Elemental


Elemental
addikt

Köszi!

Nah, nekem ez a migrálás annyira bonyolultnak tűnik, hogy mindjárt nem is veszek semmit :) Olvasgatom már egy órája a kettő lemezesből kettő lemezesbe migrálást, de nem értek semmit. Gondolom nem segít, hogy nem tudok angolul. Ahogy nézem be kell tenni egy másik vinyót, arra kell feltolni a dsm-et, majd utána ezt kivenni, és akkor kell betenni az előző nasból a két lemezt?
Vagy szerencsejátékos alapon kiveszem a két lemezt, beteszem az újba, és lesz ami lesz.

[ Szerkesztve ]

(#51848) Borisz76 válasza Elemental (#51847) üzenetére


Borisz76
veterán

Összefoglalóban 03.2-s pont.

A migrálás folyamata nem bonyolult....végigvezet a "varázsló".

Régi lemezek ki / Új nasba áthelyez ( Sorrendre Figyelni ) !
Bekapcs után fogad a Migrálás ablaka, hogy akarod e ?!
Aztán hajrá.

1 Lemezes NAS-ból NEM lehet áthelyezni adatvesztés nélkül többfiókos NAS-ba a lemezt !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51849) Elemental válasza Borisz76 (#51848) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi! Kettőből kettőbe migrálnék.

(#51850) jozsi252 válasza Elemental (#51847) üzenetére


jozsi252
veterán

"Ahogy nézem be kell tenni egy másik vinyót, arra kell feltolni a dsm-et, majd utána ezt kivenni, és akkor kell betenni az előző nasból a két lemezt?"

Ennek nem sok értelme lenne. A leírásba ott vannak a számozások, pont ugyanarra a slotra kerüljenek a winyók, majd installnál migrációra kell csak menni. Szóval annyira nem problémás.

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.