Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52501) jaroslav válasza Pubszon (#52499) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszi az információt! Át fogom tanulmányozni az "alsóbb" szegmenst is. A négy lemez, mindenképpen fog kelleni...

Az eredeti jelöltjeim között ott volt a DS418play is, de hajlottam arra, hogy az "időtállóság" talán megéri a felárat.

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#52502) Elemental válasza jaroslav (#52498) üzenetére


Elemental
addikt

Nem lehet, hogy ott a wifi nem bírja a 4k bitrátáját? Bár, ha úgy van, akkor valóban indokolt a transzkódolás.

(#52503) jaroslav válasza Elemental (#52502) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Az internet Digi 1000Mbps.

A router szintén 1000Mbps-os (RT-AC68U).
Most lemértem a net sebességét. Az ipad-en is és az Apple TV-n is 220 Mbps-ot mértem (WiFi-n).

Az iphone-on is ekkora sebességet mértem WiFi-n, és az is akadás mentesen viszi a 4K filmeket.

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#52504) Borisz76 válasza jaroslav (#52503) üzenetére


Borisz76
veterán

Ilyen tempót dróton mérj....

Mod
Most olvastam vissza, hogy miért is mérsz....

Amúgy a NET előfizetésed sebessége semmit nem jelent a belső hálózaton !
A belső hálózat akár NET nélkül is megy az eszközök között gigabittel....ha minden eszköz támogatja.
Mindez kábelen.

A wi-fi egy külön jószág és sosem biztos a sebessége !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52505) jaroslav válasza Borisz76 (#52504) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Igen, erre nem gondoltam. Csak a kolléga felvetette, hogy nem-e a net a gond, így autómatikusan rámértem :)

Esetleg erről vélemény, hogy van-e komolyabb gyakorlati jelentősége a DS918+ esetében a beépíthető SSD gyorsítótárnak?

A NAS-t gyakorlatilag csak médiatárnak használnám (film és sorozat lejátszásra), de a más hálózatról történő távoli lejátszás is kiemelt fontosságú lenne.

Előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#52506) Borisz76 válasza jaroslav (#52505) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt a NAS-t te nem fogod lejátszásra használni....
Inkább a lejátszódat fogja kiszolgálni....

Nálam 24/7 megy csak torrentre a DS918+ , változó 400 , 500 , 600 anyag fut.

SSD nincs benne. Nem láttam értelmét.
Azért van a memória, hogy azt használja.

Távoli elérésre én a QC-et használom mobilon és tableten is.
Androidos cuccokon a DS Get-el intézem a torrentek sorsát.
DS File segítségével tallózom a tartalmat és indítom ami kell.

Ennyi, másra nem használom.

Illetve a maradandó anyagokat átmásolom a másik tárra.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52507) jaroslav válasza Borisz76 (#52506) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszi a választ!

Elég komplex dolog ez a NAS választás... :W
Már nem tudom, hogy hány napja olvasok teszteket, véleményeket...

Úgy néz ki, hogy a DS918+ a befutó...

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#52508) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Úgy jártam, hogy a windowsban csináltam a nashoz hálózati meghajtókat.
A fontosabb meghajtókat átmásoltam egy hdd-re de ezáltal írásvédett lett.
Használnám másra a vinyót, de nem tudom.
Járt már valaki így? Mi lehet a megoldás?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52509) spetya72


spetya72
tag

Sziasztok.
Hogy tudom elérni, hogy a Video Station csináljon a videóhoz bélyegképeket?
A házi videóimnál hasznos lenne.

(#52510) Borisz76 válasza spetya72 (#52509) üzenetére


Borisz76
veterán

Vezérlőpult / Indexelési szolgáltatás résznél a Indexelt Mappa gombbal tudod hozzáadni a figyelt mappát.

Be kell neki állítani, hogy az adott mappában mi is van : Video, Kép esetleg Zene.
Egyszerre több kategóriát is kipipálhatsz !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52511) zsamiatt


zsamiatt
őstag

chat részét használja valaki?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#52512) Patice válasza jaroslav (#52507) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ne agyalj rajta tovább...
Teljesen jó vas a 918+, nem egy évre veszed, és evés közben jön meg az étvágy.
Ahogy felfedezed a funkcióit, annál többet fogsz használni ezekből.

Az NVMe SSD-ket meg később is hozzá tudod rakni, ha extra sebességre vágysz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52513) urban racer


urban racer
senior tag

Sziasztok!
Hátha valakinek érdekes lehet:
918+-om van, DX518 expansion unittal, benne 5 db HDDvel, amin a torrentek laknak. A 918+ban 2 db 970 evo gyorsítótárazza az 518-on lévő kötetet.

1 éve üzemeltem be a 918-at, mivel a download stationnel sokat szívtam a 416 playemmel, ezért transmissionre esett a választás, több próba után. 3,5 hónapja végre nem upc-s neten lógok, aminek meg is lett az eredménye :DD Jelenleg 1000+ torrent fut.

1 év távlatában maximálisan tudom ajánlani a transmissiont. :K

Szép napot!

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#52514) WaterWave válasza urban racer (#52513) üzenetére


WaterWave
veterán

beteg vagy :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52515) AiRLAC válasza urban racer (#52513) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én inkább vettem prémium tagságot ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#52516) spetya72 válasza Borisz76 (#52510) üzenetére


spetya72
tag

Ezzel meg vagyok, már többször újraindexeltem a mappát, de nincsenek miniatűrök.
Lövésem sincs mit lehetne még állítani.

(#52517) tobias40


tobias40
veterán

Ha már az upnp volt szóban,mi az az oldal ahol látni hogy mennyi port van nyitva nálam?
Nekem engedélyezve van az upnp :B

[ Szerkesztve ]

(#52518) Sanyi.mTs válasza Pubszon (#52483) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

mielőtt írtam elolvastam ;) , sőt Borisz írását is, a kérdésemre nem volt válasz. de gyugyo79 linkjén írnak erről.
"The difficulty comes in that Photo Station is very strict where photos can be stored. They can either be in the Shared Folder /photo or in the photo folder of user home directories. "

(#52519) Sanya válasza urban racer (#52513) üzenetére


Sanya
nagyúr

a UPC-nél ez a 22 megabites feltöltés nagyon karcsú. Főleg, ha véletlenül valami feltöltésigényes dolgoz csnálna az ember. Mint mondjuk VPN, ha külföldön vagyok, stb..

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#52520) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

HDD hibernálással kapcsolatban kérnék egy kis segítséget.

ds218+ 2db wd red-del. hdd-nként 1-1 alap/basic tárolókészletem van, 1-1 kötettel ("P" és "B").
A terv az volt, hogy
- a PC-n tárolt fontos adatokat átmásolom "P"-re. illetve erre vannak telepítve az alkalmazások és ide tölt a DS.
- "B"-re a fontos mappák ütemezett mentéssel (heti 2szer) átkerülnek "P"-ről
vezérlőpult/hardver és tápellátás/merevlemez hibernálás >> engedélyezve, 30 perc

A fentiek alapján józan paraszti ésszel azt gondolnám, hogy a mentés időzítésén kívül a disk2 ("B") legalább napi 23+ órát hibernálva lesz, de nincs, folyamatosan ég a led-je. miért?
A nas csak egyszerre tudja hibernálni a hdd-ket vagy külön-külön is?
Ha kialszik a Disk 1-2 led, akkor hibernálódtak?

(#52521) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

fotókkal kapcsolatban még egy kérdés.
borisz leírása szerint: Total Commanderrel bemásolt képek NEM jelennek meg a PS alkalmazásban !
én TC-vel másolom fel a képeket és megjelennek PS-ben. Viszont miért és mire konvertálja a képeket?

(#52522) Borisz76 válasza Sanyi.mTs (#52521) üzenetére


Borisz76
veterán

Bélyegképeket hoz létre.

Ha távolról kapcsolódsz , képeket nézegetsz, akkor előbb a kisebb méretű bélyegképek jelennek meg, gyorsan.
Ez főleg sávszélesség spóroláskor és a telefonon letöltött adatmennyiségnél jön jól.

A TC-vel másolt képek :

Pontosítok HA az adott mappa ( amibe másolsz ) fel van véve az indexelt mappák közzé, akkor megjelennek a képek.....elviekben.

Ki kellene próbálni mert én az alap Photo mappát használom, ráadásul a telóval készült képek automatikusan feltöltődnek. Páromnak is beállítottam és jelenleg a 2 db telefon 2 db mappába menti a képeket. Külön-külön user-ek vagyunk :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52523) urban racer válasza WaterWave (#52514) üzenetére


urban racer
senior tag

Hát, azt hiszem köszönöm szépen :C

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#52524) urban racer válasza AiRLAC (#52515) üzenetére


urban racer
senior tag

Én sportot űzök belőle :DDD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#52525) urban racer válasza Sanya (#52519) üzenetére


urban racer
senior tag

Az egész cég hozzáállása gyalázatos. Volt egy tök fasza upc-s kapcsolattartónk, azt mondta, hogy próbálja végignyomni a felfele sávszél emelést, legalább business ügyfeleknél. Ennek 1 éve, pár hónapja inkább felmondott. Lassan 2 éve megy az egyik ügyfelünknek az optika bekötése, Kifizetik a földmunkát, mindent, csak legyen optika. Megegyeztek, de állítólag az új upc-s kontakt szerint még terv sincs. Az egyik szomszédos utcában van koaxos net, jobbhíján azt mikrózzuk régi sxt-vel, de azt hiszem mivel nem lesz mostanában optika, inkább lecseréljük az SXTket 60 gigás LHG antennára(az legalább megy full duplex gigabitet)+növelünk csomagot amire lehet :( :( :((

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#52526) Sanyi.mTs válasza Borisz76 (#52522) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

"A TC-vel másolt képek :
Pontosítok HA az adott mappa ( amibe másolsz ) fel van véve az indexelt mappák közzé, akkor megjelennek a képek.....elviekben."

Végül az alap Photo mappába másolok és az indexelve van. Nekem megy.

(#52527) Borisz76 válasza Sanyi.mTs (#52526) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor jó!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52528) gyugyo79 válasza urban racer (#52524) üzenetére


gyugyo79
addikt

Na jó de ehhez nekem elég 1 HDD 0 SSD gyorsítás és DS amin ráadásul be van korlátozva max feltöltés is ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#52529) WaterWave válasza gyugyo79 (#52528) üzenetére


WaterWave
veterán

66 tera uppal akkor inkább befogom :DD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52530) jaroslav válasza WaterWave (#52529) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Itt ahogy nézem elég komoly játékosok vannak :R :R

El nem tudom képzelni, hogy milyen számok lehetnek a top 10-ben :K

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#52531) WaterWave válasza jaroslav (#52530) üzenetére


WaterWave
veterán

sztem 1 petával nyugodtan számolhatsz.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52532) jaroslav válasza WaterWave (#52531) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Elég durva :C :C

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#52533) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Ha távolról az otthoni hálózatba akarok belépni és a nas-on lévő mappát hálózati meghajtóként szeretném csatolni, melyikre érdemes a vpn szervert beállítani asus ac65p vagy synology ds218+?

(#52534) gyugyo79 válasza Sanyi.mTs (#52533) üzenetére


gyugyo79
addikt

218+.

(#52535) urban racer válasza gyugyo79 (#52528) üzenetére


urban racer
senior tag

Nekem az ssd cache a lassú vinyók miatt kell. Médialejátszók, seedelés, letöltés, esetenként iso file-ok is onnan vannak mountolva, olyankor már kevés az 5 lemezes raid kötet.
Jó helyet foglalsz el te is ;)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#52536) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Sziasztok!

Tudja valaki a Video Station webapi-jának az error kódjainak a jelentését?
Egyrészt örülnék a teljes listának, másrészt az 1204 hibakód mit jelent?

(#52537) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Ha be van állítva email (gmail) értesítés, de eseménykor nincs net, akkor az értesítés elveszik vagy csak akkor lesz elküldve, ha visszajön a net?

(#52538) Pubszon válasza Sanyi.mTs (#52537) üzenetére


Pubszon
veterán

Sajnos elvész.
Pedig áramszünet esetén jó lenne, mert nálam hiába minden áram alatt van, de az utcán a jelerősítő nem kap áramot és nincs net...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52539) gyugyo79 válasza lewisfm (#52536) üzenetére


gyugyo79
addikt

Próbálj meg kérni tőlük (ha kapsz oszd meg).
Én a VS-hez nem is látok hivatalosan kiadott API Guide -ot. Itt néztem

Amúgy, hogy áll a projekt ?

Sanyi.mTs (#52537)
Ha a heartbeat engedélyezve van a synos DDNS -nél akkor küld levelet a fiókba használt címre a Synology

[ Szerkesztve ]

(#52540) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#52539) üzenetére


gyugyo79
addikt

Sanyi.mTs (#52537)
Lejárt a szerkesztés.
Szóval csak arról, hogy nincs kapcsolata az eszközzel! De ebből tudhatod, hogy valami van.
Nálam szerencsére az áramszünetek 99% nem érintik a szolgáltató eszközét amihez a nálam lévő optika csatlakozik ezért net is van még ha elmegy az áram.

[ Szerkesztve ]

(#52541) lewisfm válasza gyugyo79 (#52539) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia!

Lassan haladok, mert ritkán van rá időm és/vagy energiám.
A Video Station API azon része, amely a lejátszáshoz kell, olyan 95%-os készenlétben lehet.

Szóval, ha sikerül rászánni olyan 3-5 napot, akkor ez a rész el is készülhet, s jöhet a videó lejátszó írása.

[ Szerkesztve ]

(#52542) ikarus32


ikarus32
tag

Sziasztok!

Nem tudom beállítani, hogy a note station rendszeresen meghatározott idponntokban mentse a jegyzeteket fontos lenne hogy a tartalék nas-ra minden héten mentett backup-ba szerepeljen.

Kérem aki tud megoldást jelezzen.

Köszönöm

(#52543) Pékmester


Pékmester
tag

Sziasztok!

Transsmission beállításokkal küszködöm ismét. Ez a peer listening port csak nem akar megnyilni, Legalábbis a Transmission szerint. Minden más forrás nyitottnak mutatja. Van valami tippetek, hogy mit kellene még beállítani hozzá?

(#52544) gyugyo79 válasza ikarus32 (#52542) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha nagyon fontos előbb teszteld le mert nekem még visszaállítani nem kellet ezért csak az van meg, hogy bízom a Synologyban (szóval 50-50).
A Hyper Backup-al tudod menteni (akár rögtön a másik NAS-ra).
A tesztnél a másik NAS -on telepítsd a Note Stationt (vagy egy virtuálison) és irkálj bele (vagy exportálj a másikból át) aztán mentsd HB-vel utána állítsd vissza (tudod csak a NS-t). Mert erre még lusta voltam! Esetleg írd meg, ha nem volt jó a visszaállítás ;)

Ami biztos megy mert kipróbáltam az az, hogy exportálod egy nsx -be. Annyi, hogy az csak a sajátokat rakja ki a megosztottakat nem! Tehát ha van valakitől megosztott fontos azt át kell másolni sajátba, vagy ahhoz a userhez is belépni és exportálni az övét is....

Én a 2-t kombinálom de nyilván ez a második manuális ezért csak amikor eszembe jut míg a másik minden időzített HB futáskor automatikusan csinál mentést másik NAS -ra. Viszont az exportált az bármilyen felhasználóhoz bármikor behúzható ...

[ Szerkesztve ]

(#52545) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#52544) üzenetére


gyugyo79
addikt

Kipróbáltam DDSM -be és működött jól a Hyper Backup mentésből is a vissza állítás.
Meg legalább most az is megnéztem és több felhasználó nsx -ét is berakja egybe ha importáljuk őket egymás után....

[ Szerkesztve ]

(#52546) Elemental válasza gyugyo79 (#52545) üzenetére


Elemental
addikt

Ez jó hír, én is ugyanúgy mentem, mint te. HB, és manuálisan is nsx fájlt, viszont én nem akkor, amikor eszembe jut, hanem beállítottam a naptárban havi egyszeri értesítést. Jut eszembe, van harmadik módszer, ez pedig a keep. Szintén havonta egyszer mentek keep-be is.

(#52547) lewisfm válasza gyugyo79 (#52539) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Megvan a 1204 hibakód jelentése a Video Station Web API-hoz:
Akkor adja ezt a hibakódot, ha stream megnyitáskor nem nyers (raw) formátumot választok, s valamiért nem tudja ilyen módon megnyitni a videó stream-et. Pl. nem tudja transzkódolni.

Ilyen esetem volt pl. amikor a kiválasztott hangsáv EAC3 codec-el volt tárolva.

Ekkor a DS Video app automatikusan újra megpróbálja megnyitnia videó stream-et, de már raw formátumban, tömörítés nélkül. Ha sikerül neki, akkor ilyen raw formátumba játsza le a filmet.

(#52548) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok! Olyan problemam van,hogy bizonyos programokat nem erek el a webes feluletukon.Sem helyi halozaton belul,sem kulso halozatrol.Ilyen peldaul a Plex es az Oscam is.A portok engedelyezve vannak.Kiprobaltam virtualis gep alatt,ott mukodik.Valami beallitas gond van,de nem tudom,hogy hol hibazok.

(#52549) philips20 válasza tomboy1000 (#52548) üzenetére


philips20
aktív tag

Szia,

Melyik portot nyitottad a Plexnek ?

(#52550) lewisfm válasza gyugyo79 (#52539) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia!

Azt nem tudod véletlenül, hogy a Video Station kliense, a DS Video app hogyan dönti el azt, hogy videóátkódolás esetén ha a lejátszás minőségét automtakusra állítom, akkor mi alapján dönti el, hogy milyen lesz a lejátszás minősége (Low, Medium vagy High)?

Továbbá a Low, Medium, High beállításokhoz milyen bitráta, felbontás és egyéb paraméterek tartoznak?

Ha van valakinek ötlete, válasza, az kérem ne tartsa magában!

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.