Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51501) Borisz76 válasza paolinho (#51500) üzenetére


Borisz76
veterán

Én pont fordítva csinálom.
Mappa neve a film angol / eredeti neve.
A fájl neve a film magyar címe.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51502) paolinho válasza Borisz76 (#51501) üzenetére


paolinho
őstag

Én csak azért rendezem így, mert gyorsabban megtalálom, ha keresek egy filmet. Sőt még a mappanév elején az évszámot is feltüntetem.

(#51503) seger


seger
addikt

S.o.s 218j-t kell rendelnem. Honnan tegyem?

(#51504) sutszi


sutszi
veterán

Helló!

Van egy 10GB-os Raid Group-om, erre hoztam létre a Volume1-et. Ide csak a Package Center ből telepített appok mentek. Docker, Serviio, Java, transmission. Ezeket max frissítettem, de mást nem pakoltam ide. Mostanra viszont elfogyott a hely. Alig 600MB maradt. SSH-n benéztem, de nem látok semmit. Egyszerűen nem tudom mi emészti fel a területet. Az utóbbi időben megfigyelhető volt egy fokozatos csökkenés. Látszólag nem indokolt. Nincs kuka beállítva így a törölt fájlok egyből mennek a levesbe. Ezt a részt már kizártam.

Van valami tippetek, hogyan tudnám kitakarítani ezt a volume-ot?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#51505) Madwe válasza sutszi (#51504) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha valami backupszerű dolog fut rajta verziókövetéssel (a legtöbbnél gyárilag be van állítva és 32!!! az értéke) akkor sokszorosan vannak meg a filejaid.

Ha van download stationöd soksok futó aktív seed-el, az foglalja a helyet azon a volumeon amelyiken a ds van - hiába mentesz a volume2re, a seed miatt a volume 1-en is ott lesz az adat ameddig aktív a seed!
ok látom transmissiont használsz, az talán nem shadow copyzik bár nem tudom...

ha nagyon nem találod, ezzel se tudod sshn lokálni?
du -h --max-depth=1
aztán menni mindig a gyanúsak felé :D

[ Szerkesztve ]

(#51506) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

udv

macrol kellene atmasolnom ssh-n a Syno root konyvtaraba, tudna valaki segiteni milyen paranccsal es hogyan?

koszi

(#51507) Madwe válasza tomigonzo (#51506) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha az ssh port engedélyezve van a nasodon akkor simán nyitsz macen egy terminal-t, majd beírod hogy

ssh usernev@synonas.ip.cime

jelszavad megadod
root jogok kellenek a root mappába, ezt a

sudo -i

parancsal kapod meg (jerlszónak az adminjogú usered jelszavát add meg, akivel eleve csatlakoztál)

Ez belső hálón. Ha távolról akarod, akkor a 22-es portot forwardolnod kell a routereden a nasod felé, és nem a nasod belső ip címét kell megadnod, hanem az otthoni külső ip címedet vagy ddns-ed

[ Szerkesztve ]

(#51508) tomigonzo válasza Madwe (#51507) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

koszi ez megvan persze,
csak szeretnek egy par filet (foldert) felmasolni a gepemrol a root egyik konyvtaraba,

(#51509) gyugyo79 válasza tomigonzo (#51508) üzenetére


gyugyo79
addikt

Felmásolod a NAS egy könyvtárába amit amúgy elérsz és utána onnan a helyére másolod ssh -n vagy igazából a feladatütemezőt is fel lehet erre használni ...

Ha meg annyira nem vagy biztos a parancssor ismereteidben akkor felraksz egy mc -t (pld a synocommunity -s csomagok közt ott van) és azt használod.

[ Szerkesztve ]

(#51510) Madwe válasza tomigonzo (#51508) üzenetére


Madwe
nagyúr

Jaa, bocs :D

Azt így próbálnám vagy macen kiadva (ez az első eset) vagy synora bessh-zva (ez meg a második eset):

scp <source> <destination>
To copy a file from B to A while logged into B:

scp /path/to/file username@a:/path/to/destination

To copy a file from B to A while logged into A:

scp username@b:/path/to/file /path/to/destination

De gyugyo79 megoldása is életképes, az esetben ugye majd a cp parancs lesz a nyerő

[ Szerkesztve ]

(#51511) tomigonzo válasza Madwe (#51510) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

koszi mindenkinek, megyek kiprobalom melyik lesz a jo megoldas

(#51512) tomigonzo válasza tomigonzo (#51511) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

na sajnos egyik megoldassal sem sikerult

(#51513) Madwe válasza tomigonzo (#51512) üzenetére


Madwe
nagyúr

mi volt a probléma? (jöhet felőlem pmbe is segítek szívesen, de hátha másnak is hasznos lesz uh folyhat itt is? :D)

gyugyo féle átmásolásnál a sudo -i parancsot elötte kiadtad? különben nem lesz root mappába jogod másolni! scpnél hirtelen nem tudom joga lenne e adminnak, menetközben nem lehet emelni jogokat sztem, szóval az oda lehet nem lesz jó...

[ Szerkesztve ]

(#51514) gyugyo79 válasza tomigonzo (#51512) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem neked a legjobb megoldás ha felrakod az mc -t.
Csomagforrás http://packages.synocommunity.com/
Utána ssh-n belépsz és sudo mc -vel indítod itt megadod a jelszavat amivel beléptél még 1x és elindul az mc root jogokkal.
Az egyik oldalon oda lépsz vele azt ahova szeretnéd másolni. A másik oldalon meg megkeresed azt a NAS-ra már felmásolt fájlt vagy könyvtárat ami volumeX mappába ott van ahova felmásoltad és copy a helyére...

[ Szerkesztve ]

(#51515) tomigonzo válasza gyugyo79 (#51514) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

megvan koszi!!
mukodik is (legikabb ha root kent hasznalom, akkor msolni is tudok;P)

koszi mindenkinek!

(#51516) Tutu7030 válasza tomigonzo (#51515) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az MC nélkülözhetetlen program. Én anno még a b650-es samsung tv-re is feltelepítettem. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#51517) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ha mondjuk le akarom cserélni a DS216 Play-t egy 218+ -ra és akarok 2db új 6TB-os winyót, akkor szerintetek az adatok másolását hogy oldjam meg?
Ha megjön az új NAS akkor az 1-es slotba berakom a 6TB-os winyót, a 2.-es slotba a régit, majd így átmásolok mindent a 6TB-os winyóra, ha ez meg van akkor kiveszem a régit, berakom a 2. slotba a szintén 6TB-os winyót és meg is van oldva?

Ha minden jól alakul akkor ma végre meglesz az 500-as netem, és le tudom tesztelni hogy mit tud a 216Play letöltés terén. Ha gyenge lesz akkor nem várok új NAS-ra, hanem kénytelen vagyok venni egy 218+ NAS-t. Pedig jó lett volna ha esetleg kijött volna egy 220+ valami jóféle Intel procival, aztán ha már úgyis venni kell akkor mindenképp új széria mellett döntöttem volna.

iPhone 13 Pro Max

(#51518) Borisz76 válasza jozsi252 (#51517) üzenetére


Borisz76
veterán

Úgy nem lehet....ahogy leírtad, elképzelted.

Vedd meg, tedd bele a lemezeket és hálózaton áthúzod az adatokat.

Vagy a lemezeket költözteted át ( Migrálod ) az új nas-ba.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51519) gyugyo79 válasza jozsi252 (#51517) üzenetére


gyugyo79
addikt

Fontos lenne tudni, hogy hogy van a 216play -ben a 1/2(ha 2 HDD van) HDD és az újba, hogy szeretnéd.
Ez így nem működik:
"Ha megjön az új NAS akkor az 1-es slotba berakom a 6TB-os winyót, a 2.-es slotba a régit, majd így átmásolok mindent a 6TB-os winyóra, ha ez meg van akkor kiveszem a régit, berakom a 2. slotba a szintén 6TB-os winyót és meg is van oldva?"

[ Szerkesztve ]

(#51520) sutszi válasza Madwe (#51505) üzenetére


sutszi
veterán

milyen userrel célszerű ezt futtatni? Mert a saját userem, bár admin csoportban van, a docker mappákra permission denied-ot ad vissza.

Látod egy 700MB-os @synoelasticd.core fájlt. @appstore 474MB. De messze vagyok még a 10GB-tól. Eddig ennyi a gyanús. :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#51521) Borisz76 válasza sutszi (#51520) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy Cloud Sync vagy Hyper Backup nincs fent esetleg....

Azokban alap beállítás a 32 verzió.
Tehát 32X van megy ugyanaz lementve.
Ezt az appot ha törlöd azonnal visszajön a tárhely.

TM-ben hány torrent fut ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51522) gyugyo79 válasza sutszi (#51520) üzenetére


gyugyo79
addikt

sudo -i mielőtt használod vagy minden parancs elé sudo

vagy egyszer feladatütemezőből kiadni egy ilyet root ként

du -ah /volume1/ > /volume2/<egy_letezo_konyvtar>/meret.txt

Ahol az <egy_letezo_konyvtar> -nál egy létező gyökér könyvtár van megadva a 2. köteten és utána 1-2 sok perc utána amikor már nem nő a fájl méret le lehet tölteni ezt a fájlt (meret.txt) és lehet nézegetni. (Ezt másoknak is tipp pld a /volume1/@download -al le lehet kérni a @download méretét annak aki DS-t használ és érdekli ez)

A fenti parancsot aki másra is használja a NAS első kötetét óvatosan adja ki mert egy 100 MB + os txt fájl is lehet az eredmény ...

[ Szerkesztve ]

(#51523) curmpli


curmpli
tag

Ha egy lemezt egy különálló kötetnek szeretnék formázni, mit használjak az alap/SHR közül?

(#51524) sutszi válasza Borisz76 (#51521) üzenetére


sutszi
veterán

Egyik sincs fent.

TM-ben most 216 torrent fut.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#51525) sutszi válasza gyugyo79 (#51522) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Ez listázott mindent. De a poén, hogy nem jön össze 10GB. Sok néhány K-s fájl van, meg pár megás nagyságrendű, de azok sem kiemelkedő méretűek. :(

Viszont azt látom a widget-en, hogy napi szinten folyamatosan csökken a hely. Kis mértékben de valami csipeget.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#51526) gyugyo79 válasza sutszi (#51525) üzenetére


gyugyo79
addikt

Jó nekem csak a PLEX könyvtáram 6 GB szóval a 10 GB -on alapból jót mosolyogtam ;)

Amúgy sok kis fájl is simán meg tudja enni a helyet elég ha valami folyamatosan hibát generál valamiben aminek a log -ja X MB -onként archiválódik de ezek az archív ok csak havonta törlődnek akkor lesz egy halom kis fájl ami egyben már sok.

(#51527) sutszi válasza gyugyo79 (#51526) üzenetére


sutszi
veterán

Hát ezt a meghajtót kicsit alul terveztem...transmission 2TB-ra tölt. De az fizikailag is külön lemez.
Gondoltam nem kell ennek sok csak a pár dolog megy rá... ja... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#51528) jozsi252 válasza Borisz76 (#51518) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor addig nem válok meg tőle, köszi! :R

(#51519) gyugyo79

Köszi neked is, maradok annál a megoldásnál amit Borisz76 mondott! Addig akkor nem adom el semmiképpen sem.

Viszont azt kell hogy mondjam, most jó nagyot csalódtam a DS216 Play NAS-ban. Meglett az 500-as netem, de összvissz ilyen 17MB/s környékét tudott letöltés terén ez a NAS. Azért kicsit reménykedtem hogy 20-30 között lesz ez az érték, de inkább 30. Sajnos tévedtem.

(#47043) pkaresz

Totálisan igazad volt azzal kapcsolatban hogy a jelenlegi netem ami a kérdésem pillanatában volt, annyi lesz a max is, így is lett.

(#47060) Sanya

50-től nagyon nagyon messze vagyok sajnos. :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#51529) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
vettem egy androidos médiaboxot amin nas/nfs-el nézém a filmeket, de sajna a kodi csak a megosztott mappát látja, de a benne levő mappákat és fájlokat nem.
a megosztott mappában megadtam neki az engedélyeket az ip-címhez.
szerintetek mit nézzek meg még, hol hibázhattam?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#51530) #80977664


#80977664
törölt tag

Vennék pár (4-5) IP kamerát a DS918+ omhoz, de a bőség zavarában szenvedek? Ti mit ajánlatok? Brand? Típus? Dome és csőkamera vegyesen, lehetőleg 3-4MP környékén... Köszi!

(#51531) odrif válasza #80977664 (#51530) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Szerintem a Hálózati / IP kamera topikban tudnak ajánlani.

20 éve a Prohardveren

(#51532) Multibit válasza Bacusuz (#51529) üzenetére


Multibit
veterán

Próbáld ezzel az NFS beállítással (az alsó sort nézd)!

(#51533) Bacusuz válasza Multibit (#51532) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia

Meg próbáltam mind kettővel, de nem hozott eredményt.
Esetleg lehet attól, hogy nem állítottam az eszköznek statikus ip-t?

Más: jelszót be kell neki állítani vagy nfs-nél nincsen?
Köszi

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#51534) Multibit válasza Bacusuz (#51533) üzenetére


Multibit
veterán

Statikus IP kell, bocs, azt hittem ez alap (IP alapon működik). Persze, ha nem konkrét IP-nek, hanem teljes tartománynak engedélyezed a hozzáférést, akkor nem szükséges. Jelszót nem használ a DSM NFS-e.

[ Szerkesztve ]

(#51535) jozsi252


jozsi252
veterán

Amúgy szerintetek lehetne valamivel trükközni hogy a 216Play-nek feljebb tudjam tolni a torrentes letöltési sebességét? Leállítottam az összes futó torrentet majd úgy indítottam el egy letöltést, de 17MB/s környéke volt a legtöbb amit tudott. 200peer van beállítva torrentenként.
Amikor 17MB/s környéke a sebesség akkor 70-90% között ugrál a proci terheltsége.

Vagy hagyjam a fenébe és fogadjam el hogy ennek a NAS-nak ennyi a max amit tud? :((

iPhone 13 Pro Max

(#51536) Tamarel válasza jozsi252 (#51535) üzenetére


Tamarel
senior tag

A kevesebb több elvén inkább 20ra állítsd a kapcsolatok számát. Ez még a 118as 30MB/s-éhez is bőven elegendő.

(Minél kisebb legyen, mert szűkösek az erőforrások, de legyen elég forrás a sebességhez.)

[ Szerkesztve ]

(#51537) jozsi252 válasza Tamarel (#51536) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi megpróbálom!

Nagyon jó lett volna kitolni a NAS vásárlást addig amíg meg nem jelenik a frissebb generáció, de ha ennyire szar a helyzet akkor kénytelen leszek venni egy 218+ -t-.

iPhone 13 Pro Max

(#51538) jozsi252 válasza Tamarel (#51536) üzenetére


jozsi252
veterán

Megpróbáltam a te általad javasolt beállításokat, de sajnos nem jutottam előrébb. Itt egy 8GB-os file letöltéséről egy proci valamint lemez terhelés grafikon.
Tisztán látszik hogy a proci eléggé le van terhelve, valószínű ezért is a 17MB/s környéke lesz a maximum amit tudni fog.

iPhone 13 Pro Max

(#51539) AiRLAC válasza Multibit (#51534) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mondjuk inkább úgy hogy NFSv3 nem tud user authentikációt (csak ip alapon), NFSv4+ meg igen.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#51540) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Adott egy DS416 NAS + 4db WDC WD40EFRX HDD, SHR tömbben.
A NAS az alábbiakat végzi:
- 4db IP kamera 0-24 rögzítése
- torrent (korlátozott sávszélességgel upload 260kbps)
- Plex szerver

Ebben a konfigban milyen HDD sebesség értékek lennének reálisak?
Az a gondom, hogy Plex szerverről 4K HDR filmet lejátszva sokszor "pufferel" a Plex kliens a Tv-n.

Köszönök bármilyen ötletet.

(#51541) Multibit válasza AiRLAC (#51539) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, tudom. Alapértelmezetten a v2/v3 van engedélyezve DSM alatt, az NFSv4.1-et külön kell pipálni. Nem érzem szükségesnek otthoni körülmények között a használatát.

(#51542) #80977664 válasza puru (#51540) üzenetére


#80977664
törölt tag

Milyen tévéd van először is? 4K? Ha igen akkor is transzkódol a Plex szerver a NAS-on sokszor!! Nálam is szakadozott a 4K lejátszás és kivágtam a plexet és vettem egy külső lejátszót... azóta semmi gond! Hidd el megéri!

PC-ről amúgy megy akadásmentesen a Plex lejátszás? Sokszor a TV 100Mbites hálókártyája a szűk keresztmetszet!

(#51543) Bacusuz válasza Multibit (#51534) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szerinted mitől lehet, hogy az eszköz(android player+ kodi) látja az nfs szervert (192.168.1.160 , videos/volume1) de a tartalmába nem tud bele lépni?
A dsm-nek kiosztottam az eszköz IP-jét, szintén ezt csinálja minden más mappa megosztásánál.
A routeren kiosztottam az eszköznek egy manual IP-t.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#51544) AiRLAC válasza Bacusuz (#51543) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kéne egy screenshot a share NFS beállításairól.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#51545) puru válasza #80977664 (#51542) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Igen, 4K-s.
Elvileg minden átkodolást kikapcsoltam a Plex szerveren, eredetiben tolja az anyagot.
Wifi-n csatlakozok egy UNifi rendszerhez, az meg bőven 100Mbit felett van.

A wifi vezérlőjét nézve mikor szaggat, a Tv olyan 40Mb/s sebességgel tölt a hálózatról, de a NAS-nak ennél jóval nagyobb sebességgel is tudnia kéne tolni az adatot, nem?

(#51546) #80977664 válasza puru (#51545) üzenetére


#80977664
törölt tag

1. Wifi: felejtsd el!!!! Nálam is komplett Unifi rendszer van de kábelen van bekötve minden amit lehetett
2. Ha kikapcsolod a transzkódolást Plexben sok filmet nem fog lejátszani vagy hang nem lesz mert a TV--d nem ismeri a kódolást!
3. Vegyél külső lejátszót és nem kell Plexel sz@rakodni!!! :) Sima SMB vagy NFS megosztás és kész! Gigabittel jön kábelen!!! Én Himedia Q5Pro-t használok. Viszi mint a rongy a 80-90 Mbps filmeket!!! (70-80GB/film!)

Szerintem... :))

(#51547) #80977664 válasza puru (#51545) üzenetére


#80977664
törölt tag

"PC-ről amúgy megy akadásmentesen a Plex lejátszás? "

Megy?

(#51548) puru válasza #80977664 (#51547) üzenetére


puru
senior tag

Ezt még nem próbáltam, este felrakok a PC-re egy Plex szervert.

(#51549) gyugyo79 válasza puru (#51545) üzenetére


gyugyo79
addikt

Biztos nincs átkódolva sem a kép sem a hang ? A plex felületén meg lehet nézni (A képen a Lucy sample lejátszása van 2 szer egymás után) :

De pld ahogy az erősítő nincs bekapcsolva és az ATMOS -t passtrhugh nem tudja a kliens átadni máris alapból átkódoltatja a hangot....

Ha valóban direktbe megy ki a kép és a hang én nagyon nem tartom valószínűleg, hogy a NAS lenne a gyenge láncszem.

Az elején azért nagyobb az átvitel mert ott elő tölt a kliens de utána 20MB/s -nél kevesebb is elég ha megvan.

[ Szerkesztve ]

(#51550) puru válasza #80977664 (#51546) üzenetére


puru
senior tag

A hálóban nincs vezetékes net, így ez a Tv csak wifi-n tud kapcsolódni.
De amúgy én is mindent vezetéken dugok be, bár a mostani Tv-kben a 100M hálókártyát már ezek a wifik simán lekörözik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.