Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) tavibálna válasza Borisz76 (#51048) üzenetére


tavibálna
lelkes újonc

de, a meglévő ext4-es 2x4 TB mellé bővíti a 8 TB-s lemezt (tehát az is ext4 lesz), de a cél a 3db lemez brtsf fájlformátumra alakítása az adatok megtartásával

(#51052) Borisz76 válasza tavibálna (#51051) üzenetére


Borisz76
veterán

Intel CPU van a nasban?
Ha igen, akkor is csak a DSM teljes újratelepítésével....
Írtam a lépéseket....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51053) tavibálna válasza Borisz76 (#51052) üzenetére


tavibálna
lelkes újonc

a régi 214play az új 418play

tehát van a 214-ből 2db 4TB teli lemez ext4 amit áthelyeznék a 418-ba kibővitve egy 8TB lemezzel és brtfs-re formázva

[ Szerkesztve ]

(#51054) Madwe válasza tavibálna (#51031) üzenetére


Madwe
nagyúr

Miért nem csinálod azt, hogy marad minden a ds214palyban, a 418playbe beteszed a 8tb-ot, btrfs shr lemezként feltelepíted, hálózaton adatokat átmásolod, lemezeket átteszed majd formatálod s bővíted a raidet?

(#51055) Borisz76 válasza tavibálna (#51053) üzenetére


Borisz76
veterán

Intel Celeron J3355 dupla magos 2GHz, turbó 2.5 GHz
Tudja a BTRFS-t.

Ha írtad volna, hogy egyszerre nálad van mindkét nas akkor Madve megoldása a legjobb...
Bocs mégsem.... a legkisebb lemezzel kell kezdeni 4,4,8 sorrendben.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51056) tavibálna válasza Borisz76 (#51055) üzenetére


tavibálna
lelkes újonc

de amit kiveszek a 214-ből amin a rendszer van az nem tudta, tehát ext4-es

(#51057) Borisz76 válasza Madwe (#51054) üzenetére


Borisz76
veterán

8 után nem tudsz 4, 4 - t berakni.
4, 4, 8 a sorrend a méret miatt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51058) Madwe válasza Borisz76 (#51055) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az számít milyen sorrendben épül fel a raid? ezt nem tudtam... miért?
Nem tudtam, ma is okosabb lettem, köszi :)

De ez esetben igen,egyik 4tb lemez be az újba, format btrfs, copy, másik 4tb mellé, majd 8as

(#51056) tavibálna Ved dki az egyik 4tb-osat, tedd be az újba, formázd btrfs-re majd másold át rá az adatokat :)

[ Szerkesztve ]

(#51059) tavibálna válasza Borisz76 (#51055) üzenetére


tavibálna
lelkes újonc

írtam,

na ez az

(#51060) Borisz76 válasza tavibálna (#51056) üzenetére


Borisz76
veterán

Adatok másolása 8tbra.
2x4 áthelyez
DSM telepítés
Kötet létrehozás Btrfs, SHR
Adatok visszamásolása
8tbos lemez be, kötet bővítés.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51061) Madwe válasza Borisz76 (#51060) üzenetére


Madwe
nagyúr

+1, ez a legjobb adatbiztosnág szempontjából :)

(#51062) tavibálna


tavibálna
lelkes újonc

ha kiveszem a 214 első lemezét 4TB és átteszem a 418-ba és formázom, utána beteszem a másik kettőt megmaradnak az adatok a második 4TB lemezről?

(#51063) Madwe válasza tavibálna (#51062) üzenetére


Madwe
nagyúr

Amikor kiveszed az egyik 4tbosat akkor még megmarad a másikon, de amikor átteszed mindenképp formázni fogja, így a másolást nem úszod meg. Az, h először a 8tbosra másolsz biztonságosabb megoldás, mert amikor "megtöröd" a 4tb-os raidet s elkezdesz másolni s valami nyújge lesz az eredeti adatokat tároló lemeznek, akkor volt adat nincs adat...

(#51064) tavibálna válasza Madwe (#51063) üzenetére


tavibálna
lelkes újonc

akkor ez ellesz egy darabig, mire hálózaton áttolja a 4 TB-ot

(#51065) Madwe válasza tavibálna (#51064) üzenetére


Madwe
nagyúr

USBn is rákötheted a 8tb-osat, az stabilabb s talán gyorsabb is

(#51066) radipeter899 válasza AiRLAC (#51043) üzenetére


radipeter899
csendes tag

screenshotok jönnek.
Rákérdeztem az intézmény fenntartónál. Ezt írta: "kb 2 hete teljesen új kábelek lettek behúzva, meg új switch lett, hogy jobb legyen a net."-- Ezzel lehet vmit csinálni?

(#51067) radipeter899 válasza mekkGyver (#51036) üzenetére


radipeter899
csendes tag

Tűzfal beállításoknál mit kellene csekkolnom?

(#51068) gyugyo79 válasza radipeter899 (#51067) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ne haragudj de egyszer nem csináltad úgy ahogy írtam.
Ezt válaszoltad a hozzászólásomra (#51029) -ben.
Kérdem én, hol látod hogy :5000 -et írtam volna ?
Elhiszem, hogy nem jó de amíg nem is jól próbálod addig nincs következő lépés....

(#51069) radipeter899 válasza gyugyo79 (#51068) üzenetére


radipeter899
csendes tag

köszi minden segítséged. Hidd el próbáltam úgy ahogy írtad. Mivel semmi nem történt, kipróbáltam ezen a módon. Csak nem screenshotoltam ki mindent. 5000 nélkül egyszerűen nem történik semmi. Egyszerűen a browser gomb után nemjelenik meg a server, csak más hálózati eszközök az épületből.

(#51070) gyugyo79 válasza radipeter899 (#51069) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az ip-hez nem kell névfeloldás, és azért írtam le így a folyamatot mert ha a tallózás-ra nyomsz itt akkor már berakja úgy a listába ha látja mint SMB kiszolgáló de még nem kell authentikálni.

Szóval pontosan úgy csináltad és akkor nem rakta be úgy neked a listába mint nálam a minta képen a 192.168.10.230 -at. Hanem elhomokórázik a végtelenbe ?

(#51071) WaterWave


WaterWave
veterán

webdav nem lenne jobb megoldás? bár nem mélyültem bele a részletekbe

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#51072) Elemental válasza radipeter899 (#51069) üzenetére


Elemental
addikt

Vezérlőpult - biztonság - fiók - megengedö/blokkoló lista - tiltólista. Itt nincs benne véletlenül a géped?

(#51073) AiRLAC válasza radipeter899 (#51066) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Rákérdeztem az intézmény fenntartónál. Ezt írta: "kb 2 hete teljesen új kábelek lettek behúzva, meg új switch lett, hogy jobb legyen a net."-- Ezzel lehet vmit csinálni?"

Itt a problémád valószínűleg, helyben kellene látni/tesztelni.

Pingelni tudod a gépről, illetve a NAS-ról a gépet?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#51074) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok :) olyat tudok csinálni photo stationnel, hogy adott több felhasználó. az egyik a photo mappába mentse a képeket a ds photo backup megoldással, viszont egy másik felhasználónál ez pl egy usbs merevlemezre történjen? köszönöm.

(#51075) Borisz76 válasza bb.bocs (#51074) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem.

Saját mappát adhatsz neki a Photo mappán belül.
Aztán lehet állítani a jogosultságoknál, hogy ki kinek a mappáját lássa / ne lássa / olvassa / írja.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51076) bb.bocs válasza Borisz76 (#51075) üzenetére


bb.bocs
őstag

igen az megvan. akkor marad az hogy idementi és majd átmásolom külsö vinyóra.köszi.

(#51077) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Arra gondoltam, hogy egy pendrive-ot kötök a synology-ra USB-n és arra helyezem a napló és arhív fájlokat, hogy ne kelljen emiatt sem felébreszteni hibernálásból a winyót.
Szerintetek jó ötlet?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#51078) Csabee. válasza Immy (#51077) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerintem nincs értelme ezen “spórolni”. Miért zavar téged?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#51079) Immy válasza Csabee. (#51078) üzenetére


Immy
őstag

Amikor felpörög a WD, olyan mintha Ferihegy mellett laknék :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#51080) mekkGyver válasza Immy (#51079) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Tedd a szervert olyan helyre, ahol nem hallatszik! "Headless" ugyebár...

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#51081) mekkGyver válasza radipeter899 (#51067) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

- Pingeld meg a NAS-t, hogy látja-e a PC.
- DSM-ben és Windowsban egyaránt kapcsold ki (teszt idejére) a tűzfalat. Windowsban megosztás / felderítés legyen bekapcsolva (kép csatolva). Ha új router van akkor hajlamos a Win új hálózati profilt létrehozni, és abban alapértelmezettként ki lehet kapcsolva.
- DSM-ben megosztás és jogosultságok rendben?
- Teszteld, hogy a Synot eléred-e más gépről, erről a PC-ről elérsz-e más megosztást.
- "rundll32.exe keymgr.dll,KRShowKeyMgr" paranccsal ellenőrizd a mentett jelszavakat, esetleg töröld a NAS-hoz tartozót.
- Esetleg IPv6 kikapcsolás is segíthet.

továbbit a fentiektől függően...

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#51082) Dave567 válasza gyugyo79 (#50999) üzenetére


Dave567
addikt

Azért az Aqua eléggé nagy üzlet, nem hiszem, hogy 10év múlva meg fog szűnni.
A lejátszó.hu se rossz, főleg 6 gb-osan is lehet kapni a 218+-ost, de az Aquanál meg el lehet hozni most hitelre 0%-os THM-el.

(#51002) Fr3eWar: A ram a torrent miatt is kell, simán megeszi a ramot ha sokat töltesz le/fel.

(#51083) tevfik válasza Csabee. (#50953) üzenetére


tevfik
tag

Köszönöm a válaszod.

A Www.whatismyip.com hol kell nézni a NAT-olt címet?

Valamint az a kérdésem ha nem jutok tovább a NAT-os cím problémával akkor hogyan tudom más módon publikusan felrakni a képeimet?

xxx.synology.me/kepek/001.jpg

az is megfelelő ha a jelenlegi IP -n elérhető lenne, de az sem tölt be.

ip.ip.ip/kepek/001.jpg

:R

(#51084) altntv


altntv
csendes tag

Hali!

Próbálgatom a ds videot egy samu tvn és tényleg sehol sem lehet a felirat szinet/méretét/késleltetését egyéb nyalánkságait állítani?

:F

(#51085) radipeter899 válasza mekkGyver (#51081) üzenetére


radipeter899
csendes tag

Köszi,

Ping ok

Tűzfalat offoltam.

megosztás/felderítésnél nem engedi a file/printer sharinget bekapcsolni. Átállítom, elmentem és amikor visszamegyek újra ki van kapcsolva.

Jogosultságok szerintem rendben.
A mappa látható, a felhasználó olvashat,írhat. smb- engedélyezve(1-3ig), ws discovery engedélyezve. Nem tudom van-e még valami?

A többi gépről sem érem el a synot. 4 gép volt rákapcsolva és kb egyszerre elveszítették a szervert.

Jelszót töröltem.

IPV6 kikapcsolást próbáltam korábban.

Továbbra sem látják a gépek sajnos.

Köszi

(#51086) radipeter899 válasza AiRLAC (#51073) üzenetére


radipeter899
csendes tag

Pingek mennek sikeresen.

(#51087) radipeter899 válasza gyugyo79 (#51070) üzenetére


radipeter899
csendes tag

Ha atallózásra nyomok magnyílik az ablak, mint nálad, de nincs ott a NAS.

(#51088) gyugyo79 válasza radipeter899 (#51087) üzenetére


gyugyo79
addikt

Innen letölthető Advanced Port Scanner .Nem kötelező telepíteni lehet csak futtatni + lehet portable telepíteni valamire akkor az elején a további beállításokat ki kell jelölni.
Futtasd le a 192.168.0.156 -ra és mond meg látod e vele a 139 -es és a 445 -s porot nyitva ? Ne rakj képet mert nem tudom milyen portok vannak még használva ami esetleg nem tartozik senkire ...

[ Szerkesztve ]

(#51089) radipeter899 válasza gyugyo79 (#51088) üzenetére


radipeter899
csendes tag

Köszi.
igen látom.

(#51090) gyugyo79 válasza radipeter899 (#51089) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez mit ad vissza ha parancssorból (cmd) futtatod ?

Net use x: \\192.168.0.156\home

A x-et akkor változtasd meg ha az X betűre van valami csatolva a home -t meg ha nincs a felhasználóknak home mappája egy olyan gyökér mappa nevére ami létezik a NAS -on.
Ha 53 -as hibát akkor sokáig fogok gondolkozni ;)

Amit néz meg még, hogy a windows tűzfalat lekapcsolod teljesen 1 tesztig.

[ Szerkesztve ]

(#51091) radipeter899 válasza gyugyo79 (#51090) üzenetére


radipeter899
csendes tag

Mappa nevet megváltoztattam, olyanra, ami van.
Ezt dobta:
"system error 67 has occured.
The network name cannot be found."

(#51092) szili0000 válasza gyugyo79 (#51023) üzenetére


szili0000
csendes tag

Szia!

Köszönöm a sok infót! De közben, úgy néz ki rájöttem hogy mi volt a hiba! Volt egy mappa amibe autocad helyszínrajzok voltak! Ezt a mappát egyszerűen folyamat hibára hozta! (hozzáteszem nem tudom miért, mert elsőre leszinkronizálta egyből)
A megoldás csak annyi volt, hogy letiltottam a mappa szinkronizálást, és láss csodát egyből felpörögtek az események! Azóta is tökéletesen működik!
De ha vissza kapcsolom a szink... akkor is elkezdi dobálni a hibákat!

(#51093) z1RoX


z1RoX
tag

Sziasztok,

Lassan el költözök és az lenne a kérdésem, hogy az új helyen nyilván más router lesz stb.. A nast majd inicializáljam vagy elég valami hálozat beállitás neki? Köszönöm!

(#51094) Borisz76 válasza z1RoX (#51093) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a DSM-ben állítottál be fix IP-t, akkor azt kapcsold ki, hogy a router ossza ki.
Ezután az új router majd ad neki új IP-t. A Synology Assistant pedig megtalálja.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51095) z1RoX válasza Borisz76 (#51094) üzenetére


z1RoX
tag

Értem, köszönöm de a syno assistant hogyan hozom elő?

(#51096) Borisz76 válasza z1RoX (#51095) üzenetére


Borisz76
veterán

PC-re letöltöd, telepíted, indítod.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51097) gyugyo79 válasza radipeter899 (#51091) üzenetére


gyugyo79
addikt

Már csak hülye tippjeim vannak kb ...
Előtte gyors kérdés, ugye nem raktál a végére egy \ -t ezért bár szerintem ipvel akkor is 53 -t kellene adnia :/

Az Ipv6-t kapcsold ki a NAS -on és ki/bekapcsolni a SMB -t (Fájlszolgáltatásoknál pipa ki alkalmaz aztán vissza és alkalmaz.) A speciálisnál a local master browsert kapcsold ki és legalul töröld a gyorsítótárat utána SMB ki/be ...

Ha tudod másik gépről is megnézni a net use -t (ha jól emlékszek azt írtad több gépről sem érhető el).

[ Szerkesztve ]

(#51098) Theseus


Theseus
csendes tag

Sziasztok

216J-ben tönkrement a 2es lemez, kicseréltem kb 2 órája, de azóta a Status led nem ég, nem is érem el hálózaton az eszközt, a LAN és HDDk égnek zölden. Ilyenkor várni kell ilyen sokat, vagy ez már nem normális?

Olyan sok pénzem van hogy így hirtelen nem is elég semmire

(#51099) WaterWave


WaterWave
veterán

Én pl webdavval szarakodtam 1 napig... istenért nem jöttem rá, aztán annyi volt, hogy webdav alkalmazásnál nem http porthoz kell a pipa hanem a https-hez.. és megy minden...
Tehát néha olyan kis dolgokon mulik hogy nem mukodik valami hogy az félelmetes...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#51100) Chrys_


Chrys_
addikt

Valaki segítsen már radipeter-nek teamvieweren keresztül, látszólag reménytelen, hogy megoldja a problémáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.