Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Amúgy ha már mentés nem tudom valaki nézegette már esetleg élesbe próbálta már a ActiveBackup for Business -t? (Synos guide róla)
Ez is csak BTRFS -re hajlandó menteni ami nálam csak az otthoni játszós NAS -on van egyedül.
Szóval ha valaki már tesztelgette esetleg az ne tartsa magában ha meg nincs ilyen akkor most remélem meghoztam hozzá a kedvet :)

(#52402) Pubszon


Pubszon
veterán

Van egy épített NAS-om, DSM 6.2-vel.

Egyelőre 1db 4TB-os lemez van benne, tárolókészlet SHR.
Ha jön hozzá még kettő, akkor hozzáadom a tárolókészlethez és a kötetet bővítem?
Vagy hogy megy ez?
Ha kell, tudok képet mellékelni.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52403) szallasi007 válasza gyugyo79 (#52401) üzenetére


szallasi007
őstag

Napi szinten használom, mi a kérdés?
Vmware és fizikai gépeket is mentek vele. Vm és fájlok visszaállítása is működik, használom is kellett már ezt a funkcióját is.

[ Szerkesztve ]

(#52404) gyugyo79 válasza szallasi007 (#52403) üzenetére


gyugyo79
addikt

Leginkább az, hogy jól működik e főleg, hogy a visszaállítás (nem a fájlos, hanem ha a teljes rendszert kell) is jól működik e :)
Amit néztem otthon kicsibe, hogy a mentésnél az *.img amit csinált az pont akkora volt mint amekkora a drive amiről csináltam de kb én tényleg odáig jutottam, hogy az egyik itthoni gépre felraktam a klienst és beállítottam, hogy csak a rendszertől csináljon mentést. De még visszaállítást se mertem tesztelni mert sajnáltam a másik mentésből visszaállítás idejét is ha véletlen nem működne :)
De már hoztam haza egy gépet amivel tudok játszani és nem érdekes ha valami nem megy.

Igazából amik érdekelnének elsőre, hogy csak én állítottam valamit rosszul és tényleg mentés mérete = a teljes meghajtó méretével vagy csak a rendszer kötetnél csinálja így amit eddig néztem (Ennél 64 GB foglalt hely 240 GB ssd és a mentés img az 240GB -os lett) ?
Szerveren is fut jól és elkészül e a mentés rendesen? (Bár ez elég nagy fail lenne ha ez is úgy működne vagyis nem működne mint ahogy a CSB kliens az elején).
A fizikai gépekről stabilan megy a mentés? Dolgoznak rajtuk közben ? Teszteltetek teljes gép helyre állításokat?
Köszi !

[ Szerkesztve ]

(#52405) Borisz76 válasza Pubszon (#52402) üzenetére


Borisz76
veterán

Kötet létrehozás és bővítés.

Sok-sok képpel :)
Számodra fontos infók kb a lap közepétől lesz részletezve....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52406) szallasi007 válasza gyugyo79 (#52404) üzenetére


szallasi007
őstag

Fizikai gépen töröltek néhány fájlt és mappát.
(Egyébként a visszaállításhoz van egy külön felület ahol ki tudod választani melyik napra/órára akarsz visszaállni. Ha fontos a gép mentése akkor óránként is ment - alapból ez van beállítva tehát erre érdemes odafigyelni.)
A törölt fájlokat ugyanarra a gépre, adott mappába vissza is állítottam, viszont a kolléga aki meg a gép előtt ült azt mondta, hogy tulajdonba kellett venni a mappát (viszont ez a kolléga nem áll mindig a helyzet magaslatán szóval lehet csak benézett valamit).
A gép első mentése alatt leterheli az adott gépet, ha gigabites a hálókártya akkor az gigabiten ment. A napi inkrementális mentés átlagban 5-10 perc alatt lemegy ilyenkor a hálózatos alkalmazások gyakorlatilag használhatatlanok ezért ezeket a gépeket az ebéd időre időzítettem. Annyi hely kell a fizikai gépeken hogy snapshotot tudjon csinálni (azt hiszem vss-en keresztül megy a mentés így kb 4 GB hely kell hogy legyen). Ha SSD-s a gép akkor azért úgy kicsit értelemszerűen gyorsabb a diszk olvasási sebesség.
Teljes visszaállítást nem csináltam mert egyszerűen nincs időm pendriveal tökölni, de a leírás szerint nem egy nagy durranás. Boot pendrive - aztán meg kell adni a mentés útvonalát. Majd ha eljutok odáig akkor kipróbálom.
Méretet én igazából nem néztem eddig, de a vm-ek és a gépek napi mentése 90 napos forgással kb 30 TB helyet foglalnak.
Ma jött egyébként nagyobb 12 tálcás ide a vmeket már fájl szinten is menteni fogom Windows server 2012-ről.
Amit nem szeret nagyon, adott egy vm egy adott datastoreon és ha elmozgatod másik datastorera akkor sajnos hibát jelez. Ilyenkor újra létre kell hozni a mentését ennek a vmnek.
Csináltam már a O365 backupot is viszont ott 168 fiókból kemény hármat nem mentett le. Ilyenkor menti egyébként a teljes fiókot, onedriveot a kontaktokat plusz az összes domainhoz tartozó sharepoint site tartalmát csak ha ehhez mindenképpen külön dedikált Wan kell mert megeszi a teljes net-et.

Ui.: alapból minden verziót megtart, de ezt én módosítottam 90 napra ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#52407) Pubszon válasza Borisz76 (#52405) üzenetére


Pubszon
veterán

Jelenleg így van, remélem lehet bővíteni.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52408) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Sziasztok,

Találtam a szekrényben egy RS217 vasat :B És hirtelen eszembe jutott, hogy ha feldobnám hálózatra príma kis privát tárhely szolgáltató lenne. :D Az lenne a kérdésem, hogy olyan csomag nincsen véletlenül rá amivel mondjuk fotó galériákat tudnék megosztani és jelszóval ellátni ?

pl. Marisékról a búcsúban készítek vagy 100 képet és ezt el szeretném nekik küldeni galéria formájában esetleg jelszót is tudjak beállítani.

köszi :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52409) JohnyBlue válasza JohnyBlue (#52408) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ahh közbe idejött Batman aki jól pofán vágott, hogy miért nem a Photo Stationt használom :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52410) Tutu7030 válasza JohnyBlue (#52408) üzenetére


Tutu7030
veterán

Mázlista! Körülnéztem én is, de csak egy fél pár zoknit találtam. :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#52411) Ispy válasza Tutu7030 (#52410) üzenetére


Ispy
veterán

Hát inkább egy büdös zokni, mint egy pofon Batmantől. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#52412) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Egy 3 éves DS415play megér 20ezer Ft-ot? Hibátlan, karcmentes darab.

(#52413) claire78 válasza Jim74 (#52412) üzenetére


claire78
senior tag

Meg, mikor lehet érte menni? :D

(#52414) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

synology nas-oknál mi a várható DSM támogatottság időtartama?
vajon lehet javíttatni a meghibásodott nas-t garanciaidőn túl? van ezzel valakinek tapasztalata?

(#52415) e90lci válasza Jim74 (#52412) üzenetére


e90lci
senior tag

Kérdezz rá itt,beárazzák.

(#52416) Timár úr


Timár úr
csendes tag

Sziasztok!

Van egy synology DS115j nas-om és az a problémám , hogy a plex média szervert folyton leállítja....
van úgy hogy fut napokig de mostanában minden nap leáll. Csomag kezelési központban elindítom és van úgy hogy már pár óra múlva leáll. próbáltam feladatidőzítőben reggel leállítani majd elindítani de nem vállt be.
Mi lehet a hiba? Előre is köszönöm!

A feladatidőzítőbe reggel 5.58-kor leállítom a következő parancsal:

"/var/packages/Plex Media Server/scripts/start-stop-status" stop

Reggel 6-kor, 2 perc múlva elindítom:

"/var/packages/Plex Media Server/scripts/start-stop-status" start

(#52417) Jim74 válasza claire78 (#52413) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kollégám átpasszolja nekem jelképes összegért, csak kíváncsi voltam, hogy mennyire jótékony velem :DDD

(#52418) Ear001 válasza stifi82 (#52398) üzenetére


Ear001
addikt

A Syno bírja, de hogy nálad milyen a wifi, azt csak te tudod.

(#52419) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Na megintcsak én vagyok :)

Tehát délután nagy vigyorogva beüzemeltem a RS217 et 2db 2terras hdd vel pöccre ment mint az állat. Még Batmant is felhívtam, hogy nyugi van nagyon jó a cucc. Meló végén hazavittem a motyót bedugtam továbbra is jól ment... de mivel egy megalomán állat vagyok a hddket kicseréltem 2db 4 terrasra. Na azota csak a power led villog zölden de semmit nem csinál. Próbáltam átformázmni a hddket semmi ... na mondom óóó semmi baj a 2terrasokat visszadobom oszt jó lesz az is egy darabig... de basszus már azzal se indul el... látott már valaki ilyet ? ( nagyon félek Batmantól hogy reggel pofán ver megint :D )

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52420) gbors válasza Timár úr (#52416) üzenetére


gbors
nagyúr

Lehet, hogy kifut az eroforrasokbol - a 256MB memoria mar igencsak hatareset.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#52421) Borisz76 válasza JohnyBlue (#52419) üzenetére


Borisz76
veterán

A visszarakott 2x2 TB lemezek jó sorrendben kerültek bele?
2 fiók és ugyan külsőleg nincs ráírva de van 1-es és 2-es.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52422) JohnyBlue válasza Borisz76 (#52421) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Elvileg jó sorrendben de végigjátszottam mindent. Vegyek új hddket? Amik szűzek?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52423) Borisz76 válasza JohnyBlue (#52422) üzenetére


Borisz76
veterán

Lemezek nélkül, Synology Assistant látja?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52424) Multibit válasza stifi82 (#52398) üzenetére


Multibit
veterán

Ez független a NAS-tól.
A wifi mindig bizonytalan! Ha biztosra akarsz menni, kábelt és mediaplayert használsz.

(#52425) JohnyBlue válasza Borisz76 (#52423) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Nem látja :((( mert a hálózatra se megy fel ( dincsen benne a dhcp listben )

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52426) Pubszon válasza JohnyBlue (#52425) üzenetére


Pubszon
veterán

Ugyan így jártam egy DS213j-vel, kuka, úgyhogy számíts rá te is, hogy mehet vissza a szekrénybe.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52427) szallasi007


szallasi007
őstag

Na nem segített senki, szóval összeraktam én a bondingot/LACP-t

(#52428) Borisz76 válasza JohnyBlue (#52425) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy reset-et azért megpróbálhatsz még.....talán bejön.

Más ötletem hirtelen nincs.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52429) JohnyBlue válasza Borisz76 (#52428) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Nyomtam a resetet is mint süket a csengőt, de semmi. Felhívtam az Érdi NAS szervizt akiknek elmondtam a sztorimat... ( bölcsen Batmant kihagytam ) erre a nagyon kedves kollégájuk felhívta a figyelmem, hogy az eszköz szerinte még garanciás mivel RS széria :D A végén még lesz egy új cumóm :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52430) Ispy válasza JohnyBlue (#52429) üzenetére


Ispy
veterán

Nem véletlen volt az a szekrény aljában, Batman ide vagy oda.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#52431) SPEA válasza Jim74 (#52412) üzenetére


SPEA
aktív tag

Szerinted? 😃

(#52432) Jim74 válasza SPEA (#52431) üzenetére


Jim74
nagyúr

Egy összerakott gépem van :B, és gondoltam ennyiért átnyergelek a legális vonalra.

Nagyon jó fej a munkatársam, azt mondta, hogy Nála úgyis csak porosodna a szekrényben, mert nagyobbra vált, viszont Nekem ennyiért odaadja, mert tudja, hogy jó helyre kerül.

Jelenleg egy 3 TB-s WD Red és egy 4 TB-s WD Purple van a vasomban.
Hogyan tudom a legköltséghatékonyabban a legtöbb tárterületet kihozni RAID-ben. Max 4TB-s WD Red-et vennék és legfeljebb 3 HDD-t használnék. Vagy adjam el a jelenlegi HDD-ket és vegyek 3 újat?

[ Szerkesztve ]

(#52433) Jim74 válasza Jim74 (#52432) üzenetére


Jim74
nagyúr

Vagy vegyek 3 db 4 TB-s HDD-t újonnan, akkor lesz 8 TB helyem + 4 TB védelem, vagy vegyek 2 db 3 TB-s HDD-t a jelenlegi konfig mellé és akkor lesz 9 TB + 3 TB védelem?

(#52434) Elemental válasza Jim74 (#52433) üzenetére


Elemental
addikt

Nem akarlak lebeszélni a raidről, mert jó dolog, csak vázolom, hogy nálam milyen a felállás.
Van 2x2t és 2x4t a nasban. Ebből ami pótolhatatlan azok a fotók cirka 200g és vannak az egyéb dolgok, ami 15g. Minden más pótolható, film, zene. Az én hozzáállásom, hogy a lópikula fog venni a filmeknek egy tartalék vinyót. Normálisan meg van oldva a biztonsági mentés és kész. A fotók négy külön vinyón vannak, az egyéb dolgok három külön vinyón, így nyugodtan alszok. De ez mind otthoni felhasználás, céghez nem árt szerintem a raid, ott jobb több lábon állni, de otthonra tök fölösleges (normális biztonsági mentés mellett).

(#52435) Multibit válasza Elemental (#52434) üzenetére


Multibit
veterán

:K

(#52436) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

megvettem a ds218+ -t, raktam bele 2db wd red-et. megcsináltam az alap beállításokat.
mit kéne csinálnom, hogy az alapból SHR-re beállított kötet két, alap/basic kötetté varázsoljam?

(#52437) Borisz76 válasza Sanyi.mTs (#52436) üzenetére


Borisz76
veterán

Meg lévő SHR kötet törlése.... 2 db új kötet létrehozása.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52438) Jim74 válasza Elemental (#52434) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor hogyan oldjam meg?

1 DB 3 TB-sé 1 db 4 TB-s HDD van a gépben.

Van kb. 140 GB fotó, családi videó, meg még kb. 150 GB egyéb, ami fontos.

Hogyan oldja meg a backup-ot?

Jelenleg a fotók az egyik HDD-n is a másik HDD-n is TimeBackUp-pal mentve van hetente.

Filmet, sorozatot nem tartok meg. Megnéz, töröl.

Én is csak otthoni felhasználásra tartom a NAS-t.

Van még egy 500 GB-os külső USB-s HDD-m külön, meg a PC-mben egy 3 TB-s HDD (system SSD-n kívül)

(#52439) Pubszon válasza Jim74 (#52438) üzenetére


Pubszon
veterán

Én a helyedben vennék még egy 3TB-os lemezt, lenne egy 6TB-os kötet 1 lemez védelemmel.
NAS-on belül nem kellene biztonsági mentés, külső meghajtóra vagy PC-re nem árt.

Nekem eddig egy 6 + 2 volt a felállás, a 2TB-os backup és kamera rögzítésre volt.
Most át állok SHR-re 3db 4TB-os lemezzel.
Árban annyival több mint amennyivel több a tárhely is kb, nem kell NAS-on belül menteni, egy kötet és kész.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52440) Jim74 válasza Pubszon (#52439) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, lehet, hogy ez lesz a megoldás. És a kötet a két 3 TB-s Red-ből legyen a 4 TB Purple védelemmel, vagy 3+4 TB az 1 kötet és az új 3 TB-s Red a védelem?

Mentést hogyan oldod meg? Időnként filekezelővel átcopyzod az új dolgokat, vagy van erre valami jó program?

(#52441) Elemental válasza Jim74 (#52438) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem kötet2-ön vannak a fotók, azt szinkronizálom a kötet3 és a kötet4-re hetente kétszer, a pcben lévő vinyóra manuálisan, a nasra dugott külső vinyóra is szinkronizálom heti egyszer. Mostanában akarok venni egy külső vinyót, azt beviszem a melóhelyre és oda is mentek majd.

(#52442) Pubszon válasza Jim74 (#52440) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem számít, mindegy melyik romlik el a 3-ból, a másik kettőn meg van az adat, de jobb mihamarabb pótolni.
Tehát minden lemez egyenrangú.
Arra kell figyelni, hogy a legkisebb lemezt rakd be elsőnek!

Ez a kép jól szemlélteti.
Itt 4 HDD van, de bármelyiket letakarod (elromlik), könnyen megmondható hogy mi van ott (visszaállítható).

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52443) Borisz76 válasza Jim74 (#52440) üzenetére


Borisz76
veterán

3, 3, 4 a sorrend ha egyesével teszed be a lemezeket.
Lehet még 3,3 egyszerre majd a 4 TB-s utolsónak.
Valamint egyszerre is mehet bele mind.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52444) Jim74


Jim74
nagyúr

Köszönöm az infókat :R

Most RAID nélküli köteteim vannak. Egyszerűbb, ha kimentem az adataimat és nulláról kezdek mindent, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#52445) Borisz76 válasza Jim74 (#52444) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen.

Raid kalkulátort ismered ?
Lehet vele játszani, hogy milyen lemezzel , milyen RAID típussal mekkora tárhelyed is lesz.
Hasznos.

Az SHR megértésében nekem sokat segített ez a : videó ( My Playhouse )
Kicsit törni angol....meg fogszabályzója is van....de valamiért szimpi a csóka !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52446) Jim74 válasza Borisz76 (#52445) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Úgy látom, hogy a jelenlegi 3 + 4 mellé, ha veszek egy 4-eet, akkor 7 TB hasznos helyem és 4 TB védelem lesz SHR esetén. Talán ez a legjobb választás.

(#52447) Elemental válasza Jim74 (#52446) üzenetére


Elemental
addikt

A raid mellé ugyanúgy kell mentés, ha elszállna valamiért az egész.

(#52448) Jim74 válasza Elemental (#52447) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az lesz mindenféleképpen, legalább a fotókról, meg az egyéb fontos dolgokról. Kb. 500 GB. max.

(#52449) Pubszon válasza Jim74 (#52446) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez így jó választás, lesz bőven tárhely, és védelem is lesz, kívülre azért ments.
Ha netán kevés lenne, veszel mellé még egy 4TB-os lemezt és lesz 11TB hasznos tárhelyed. ;]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#52450) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Jól csináltam a tárhely kiosztásokat?

A tárhely 2-re menne minden.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.