Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) Multibit válasza AndrewTdi (#4250) üzenetére


Multibit
veterán

Nem működik.

(#4252) AndrewTdi válasza Multibit (#4251) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Meddig szokott tartani ez a "tiltás"?

[ Szerkesztve ]

(#4253) Multibit válasza AndrewTdi (#4252) üzenetére


Multibit
veterán

Legkésőbb hétfőig :D
Ha rövid időn belül nem kapnak a fejükhöz a júpiszinél, kénytelen leszek szolgágtatót váltani. Megtehetem (a lakóhelyemen erős a verseny, hűségem nincs).

(#4254) hengelhof válasza AndrewTdi (#4250) üzenetére


hengelhof
senior tag

bocs. milyen "mag" :U

(#4255) Multibit válasza hengelhof (#4254) üzenetére


Multibit
veterán

nMag - leeset? :))

(#4256) hengelhof válasza Multibit (#4255) üzenetére


hengelhof
senior tag

őőőő.. izé.. nem :) Bár gugli kidobott pár találatot.

National Motorists Action Group (NMAG)
N magazine | Celebrate Neighbors

stb.

(#4257) Rick4 válasza hengelhof (#4256) üzenetére


Rick4
félisten

enkór, vazze. :)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4258) hengelhof válasza Rick4 (#4257) üzenetére


hengelhof
senior tag

bazze.. :D ilyen mélységű konspirációra nem számítottam.
A magzás nálam megy. Az oldal nem.

[ Szerkesztve ]

(#4259) Parson válasza Multibit (#4251) üzenetére


Parson
addikt

Nálam sem... :(

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4260) FLx válasza Parson (#4259) üzenetére


FLx
addikt

UPC-nél globális baj van, talán hétfőre megreszelik.

(#4261) Mezga Aladár válasza FLx (#4260) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A UPC-nél évek óta globális baj van. :Y Minden hétvégén lerohadt a rendszerük, amikor telefonáltam hülyének néztek, pedig az egész társasházban szünetelt minden, ami a upc-hez köthető. Amikor kihozták a tv-boxot, és a gyerek flegmán közölte, hogy az sd adáshoz minek hdmi, na akkor vágtam ki az egész bandát.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4262) noger válasza sunpower (#3414) üzenetére


noger
csendes tag

Kedves sunpower!

A problémám a következő lenne. Nem tudom telepíteni a Config File Editor SPK-t, mert telepítés után közli, hogy "Sorry, the page you are looking for is not found.", tehát nem találja azt. Kérdésem lenne, hogy hogyan tudnám feltenni? Mert módosítanék a Download Station-ben néhány dolgot.
DSM Verzió: DSM 4.3-3776


Köszi,
Barney

Barney

(#4263) schumi


schumi
aktív tag

hali

van egy syno usb station2-es serverem, ennek a segítségével szeretnék nyomtatót megosztani (sikerült feltelepíteni, és felismeri a syno a printert).

Probléma 1 :) :
-kinyomtatok egy oldalt, várok pár percet nyomtatnék egy új oldalt, de nyomtatás helyett lekapcsol a nyomtató (na ez vajon mitől lehet :Y - elvileg ugye magától sehogy nem kapcsolna le a nyomtatóm, még ha magára hagyom is napokat akkor is csak lemegy standbye-ba /epson stylus dx4400/)

másik meg hogy egyszerűen nem jelzi win-ben a tintaszintet a hálózati nyomtatóként csatlakoztatott nyomtatom

ja és még ha valaki megosztott már így synoval nyomtatót, annak sikerült scannelnie már ? Mert nekem egyszerűen sehogy nem jön össze ..

aki tud légyszi segítsen

előre is köszi
schumi

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#4264) vond válasza vond (#4229) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nokéremszépen, fejlemények vannak, és nem is rosszak... :D

Gondoltam, ha már lúd, akkor legyen kövér: ;]

Bepróbálkoztam egy DS1813+-szal a 412+ helyett, és sikerült is meggyőznöm a döntéshozókat, hogy ez elég jó vétel a 412+ -hoz viszonyítva, és hogy ez nekünk nagyon is jó lesz, és jó időre megoldódhatnak vele a tárhelypróblémáink...

Szóval, úgy néz ki a végleges felállás, hogy lesz egy Synology DS1813+, amiben első körben lesz 3x3TB WD Red SHR-ben (6TB hasznos hely), kívülről meg lesz rákötve 2x3TB szintén WD Red két alumínium USB3-as házban (éjszakai automatikus szinkronizálással)... Ez így összesen kb. 470-480 ezer...

Aztán ha feléljük a 6 terabyte-ot, akkor teszek bele, és kívülre is egy-egy újabb WD30EFRX-et (vagy akár egyszerre többet is), s így a külső házzal együtt kb. 75 ezresével tudunk 3 teránként feljebb lépkedni egészen 21TB-ig, amikor is még mindig működőképes lesz a tömb egy lemez kiesésénél, meg persze ott lesznek a külső mentések is végső megoldásként...

Mondjuk a 21TB-ot nem mostanában fogjuk elérni, szóval egyelőre nem feltétlen lenne szükségünk 8 rekeszes NAS-ra, de ha a jövőre gondolunk, ezt tudjuk a legkönnyebben bővíteni, és azért a hardver, meg a többi dolog is sokkal komolyabb benne, mint a 412+-ban, s ráadásul akár link aggregációval is beköthetem két hálózatba (4 LAN port), s ehhez képest nem érzem soknak a felárat (180/290 ezer)...

Jahhh, azért "csak" WD30EFRX, mert a 4 terás Red őrülten parkolja a fejet, folyamatos használat mellett kb. 7-8 hónap alatt eléri a WD által "vállalt" 600.000-es számot...

Már küldtem is árajánlatot, elvileg pár nap, és érkeznek is a cuccok... Aztán kezdődhet a bíbelődés... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4265) Rick4 válasza vond (#4264) üzenetére


Rick4
félisten

Ha ez a nas kb. 300K, nincs semmi, ami kb ugyanezt tudja 100K-ért?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4266) vond válasza Rick4 (#4265) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Biztos össze lehetne hozni olcsóbban is egy kis szervert, de itt egyben megvan minden, nem kell sem a hardverekkel, sem a szoftverekkel szarakodnom, összeraknom, esetleg szakembert hívnom két wincherster áráért, s annak is örülök, hogy egyáltalán arra van egy kis időm, hogy ezt az egész vásárlást, beüzemelést elintézzem...

Szóval ezek tükrében a mi igényeinket és lehetőségeinket figyelembe véve teljesen megfelelő számunkra, mind a tudása, mind az ára...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4267) Rick4 válasza vond (#4266) üzenetére


Rick4
félisten

Van benne igazság, hogy 200K bruttóért nem éri meg már manapság egy napot se dolgozni. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4268) vond válasza Rick4 (#4267) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4269) Multibit válasza vond (#4264) üzenetére


Multibit
veterán

Jahhh, azért "csak" WD30EFRX, mert a 4 terás Red őrülten parkolja a fejet, folyamatos használat mellett kb. 7-8 hónap alatt eléri a WD által "vállalt" 600.000-es számot...
Erről olvastam én is. Ráadásul a fórum posztokból az is kiderül, hogy a WD nem nagyon akarja elismerni a hibát, azaz ezt normálisnak tartja. A wdidle3 használatának a felvetésére meg garanciavesztéssel "fenyegetőzik" a support.
Aki mindenképpen 4 TB-os HDD-t szeretne NAS-ban használni, annak megoldás lehet például a Seagate ST4000VN000 - amíg a WD illetékesei a fejükhöz nem kapnak...

[ Szerkesztve ]

(#4270) Rick4 válasza Multibit (#4269) üzenetére


Rick4
félisten

Ez a wdilde már régi móka, két hdd-men is megcsináltam, ebből egyik életének 3. percétől már át volt állítva, azóta is hibátlan, de eleve nem értem, itt miért van garivesztés, hiszen a progi a wd fórumon volt kitéve a megoldások között, fent van most is: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4271) need válasza noger (#4262) üzenetére


need
addikt

igaz nem én vagyok akinek ezt írtad..

én az vagyok akinek kifúrja az oldalát ez a dolog! ;] :O

mert ugyan is ez nekem ment 1 ideig..és utána behalt és képtelen vagyok életre kelteni..!

nagyon kíváncsi leszek hogy lehet megoldani!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4272) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Srácok!

Néha a transmission IDLE-t ír amikor beteszek egy torrentet, akár több percig is néha. Ez miért van? mit csinál?

(#4273) Möhe válasza AndrewTdi (#4272) üzenetére


Möhe
addikt

Nekem is sokszor fagyott, lövésem sincs miért. De a cégtől bezzeg egyszer sem. ki érti... :U

(#4274) AndrewTdi válasza Möhe (#4273) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Érdekes, hogy a többi torrentem futott. Na mindegy. Ezt most betettem DSbe.

(#4275) Patice válasza vond (#4264) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C

Hát ezek kájó hírek. A főnökeid bölcs döntést hoztak, a jövőre nézve is.

Jó kis gépetek lesz. (Admin-ként még akár saját célokra is használhatod a távoli elérés miatt. :DDD )

Ha megvannak a vasak, akkor jöhetnek a kérdések, bár erősen ajánlott a használati olvasása.
Angol remélem jól megy, mert szerintem angolul jobbak, jobban érthetőek a leírások + frissebbek is.

A használatit akár előre is elkezdheted olvasni, ha időd engedi. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4276) brumi1024


brumi1024
veterán

Kis fejlemény a maggal kapcsolatban: felraktam a legfrisebb Transmissiont, de ez sem oldja meg a problémámat, ugyanúgy jönnek a a HTTP response code 0 és a nem elszámolt seed hibák. Mondjuk így tudom, hogy nem a Download Centerrel van baj alapvetően(ami egyébként ha jól tudom ugyanúgy Transmission alapú), az amúgyis jobban bejön mint a Transmission.

(Tudom amúgy, külföldön van a hiba egy szolgáltatónál, remélem mihamarabb megoldódik. Csak vicces amikor a 14 napja 0-24-ben seedelt torrentnél még mindig nem telt le a 48 óra seedidő :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#4277) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok!
Új vagyok a témában, el tudnátok mondani milyen lépéseken át jutok el ahhoz, hogy ne csak a NAS helyi hálózatán keresztül érjem el telefonról a NAS tartalmát, hanem bárhonnan? Router konfig. gondolom, de ezt miképpen és hol (NAS vezérlőpultjában?) teszem?

Továbbá VLC-n keresztül Helyi hálózat/P&P alatt megvan a Diskstation, helyi hálózaton tök jól elérem a videóimat, hogyan teszem ezt helyileg máshonnan szintén VLC használatával?

A NAS DS112j, 4.2-es DSM-mel.
Köszi előre is a tanácsokat!

(#4278) sgery


sgery
őstag

A kameramegfigyelővel kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy addig eljutottam, hogy a mobil programnak küld push értesítést ha mozgást lát, eddig oké. DE hol tudom beállítani azt, hogy ha észlelt mozgást, akkor a következőt riasztást maximum 1 óra múlva küldje?
Illetve van valami olyan szererű mobil program, amivel ki/be lehet kapcsolni a riasztást? Teszem azt elmegyek otthonról akkor bekapcsolom, mielőtt megjövök pedig ki.
Előre is hálás köszönet :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#4279) Parson válasza Halfer (#4277) üzenetére


Parson
addikt

Keress rá a 'port forwarding' és a 'DynDNS' kifejezésekre. Egyszerűen kivülről kell láthatóvá tenned a NAS-t és azon belül amit szeretnél.
DynDNS adni fog neked egy külső cimet
Prot forwarding pedig egy szálat ami bevezet az internetről a belső hálozatodon belül a NAS-ig.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4280) poirot válasza Halfer (#4277) üzenetére


poirot
senior tag

Bemész a NAS web-es felületére, a bal felső sarokban, az ikonra kattintasz, és a lenyíló menü-ben, az EZ-internet ikonra kattinasz, ami "kézen fogva" végig vezet a konfiguráláson.

Nézd meg a NAS-on lévő címkén van serial, vagy ilyesmi, azt majd kérni fogja, meg tudnod kell megadnod router belépési jelszavát, és ha szerencséd van a listán rajta lesz a routered, akkor nagyon szépen beállítja, és beregisztrál a

https://myds.synology.com/support/register.php?lang=enu

a synology szerverére.

A dyndns.com ha jól tudom, most már fizetős lett.

Ha regisztráltál a synology-forum.hu-n, akkor az alábbi leírásban szépen benne van.

http://synology-forum.hu/?oldal=cikk&id=116

(#4281) Halfer válasza poirot (#4280) üzenetére


Halfer
tag

Köszi mindegyik választ.

Próbálkoztam eddig is EZ-Internettel. A modem és a router egyben van, egy eszköz. Ha az első opciót választom, azaz közvetlenül a netre való csatlakozást, akkor szépen kiválaszthatom az engedélyezendő portokat, általam regisztrált MyDs adatokat megadom, mentés, írja, hogy kész. Ha megpróbálok belépni külső hálóról, nem hagyja.

Sebaj, választom a routeren keresztüli opciót: ahol nem találja az én upc routeremet (nem csoda, noname), de nem kapok Automatikus/Manuális választási ablakot, mint azt az általad linkelt leírás mutatja.

Tehát úgy érzem marad az, hogy a router beállításai közt port forwardingot állítok be, ehhez pedig be kell mennem upc-hez, ugyanis nem adtak username/jelszót, bentről állították be a dolgokat.

Vagy ezelőtt más tipp? Köszi ezeket is, a fórum is nagyon hasznosnak tűnik!

(#4282) akisbandi válasza Halfer (#4281) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Szia,

Nálam úgy van beállítva, hogy vpn-en keresztül érem el a routert és onnantól már olyan, mintha otthon lennék. A NAS-ban így nem kellett állítani semmit.

(#4283) poirot válasza Halfer (#4281) üzenetére


poirot
senior tag

admin/admin -t próbáltad a routernél ?

(#4284) Halfer


Halfer
tag

Köszi mindenkinek a helpet! poirot: a kérdésedre válaszolni sem merek :) Beállítottam a portforwandingot a router beállításoknál és minden oké.

Bár egy kérdés még felmerült bennem: beléptem telóról 3G-ről, miért nem jelzi a Jelenlegi kapcsolatoknál a DSM, hogy több helyről is bent vagyok?

(#4285) Rick4 válasza Halfer (#4284) üzenetére


Rick4
félisten

Kell, hogy jelezze, nálam azt is jelzi a jobb alsó sarokban az aktív kapcsolatok fül alatt, hogy a felmountolt vinyóknál is él a kapcsolat, plusz a webes felületre is beléptem, de a notin alapból ezt nem látom, míg az asztali gépemnél a hullhd kijelzőn igen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4286) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Ismét adódott egy kérdésem a minap vettem egy LG 3D Smart tv-t meg lehet azt csinálni vele, hogy hálózatról filmeket játsszak le vele a synology 212j NAS-omról? És ha igen akkor hogyan?

(#4287) Parson válasza Ghost84 (#4286) üzenetére


Parson
addikt

Nálam DLNA megosztás van a Mediaszerver app-pel, és a NAS-on a 'video' mappában lévő filmeket látom a TV-n alapból. Igaz, nekem Samu Tv-m van, de DLNA szabvány a lényeg.

Van más opció is, de azt nem biztos hogy tudja a TV, majd a többiek irják, ha igen.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4288) Ghost84 válasza Parson (#4287) üzenetére


Ghost84
aktív tag

köszi ezt megpróbálom

(#4289) Ghost84 válasza Parson (#4287) üzenetére


Ghost84
aktív tag

így működik köszönöm :)

(#4290) Patice válasza Parson (#4287) üzenetére


Patice
Topikgazda

Megerősítem.

DLNA szabványt ismerik a mostani hálózatos TV-k.
Synology NAS-on ehhez a médiaszervert kell futtatni (Csomagkezelőből telepíteni.)

Ezután a TV-k fogják látni a video, music és photo (rendszer)megosztásokat. Ezekbe kell rakni a cuccokat és akkor a TV is látni fogja az általa támogatott fájlokat.

A médiaindexelési szolgáltatással szerintem további megosztásokat is be lehet dobni ide, de azt nem állítanám, hogy DLNA-n keresztül ezek biztosan látszódni is fognak. Ki kell próbálni. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4291) Ghost84 válasza Patice (#4290) üzenetére


Ghost84
aktív tag

És valahogy kategorizálni nem lehet hogy ne ömlesztve rakja be a filmeket? Mert hiába van mappában a film azt is ömlesztve rakja be.

[ Szerkesztve ]

(#4292) Patice válasza Ghost84 (#4291) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez már TV oldali probléma szerintem. Nincs esetleg más nézet, vagy nézet váltás a TV-nél?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4293) Ghost84 válasza Patice (#4292) üzenetére


Ghost84
aktív tag

sajnos nincs csak azt lehet beállítani, hogy milyen sorrendben legyenek a filmek :(

(#4294) Parson válasza Ghost84 (#4293) üzenetére


Parson
addikt

Nálam a Samu TV lazán kezeli az alkönyvtárakat.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4295) Ghost84 válasza Parson (#4294) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Én nem másolgattam minden filmet át a video mappába hanem importáltam a beállításokat a video stationból lehet azért nincsenek mappába :W

(#4296) Parson válasza Ghost84 (#4295) üzenetére


Parson
addikt

A video station-nel még nem foglalkoztam eddig mélységeiben, igy erről nem tudok nyilatkozni. Amit fentebb irtam, az müködik.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4297) hriska válasza Patice (#4290) üzenetére


hriska
aktív tag

Igen,bármilyen mappát be lehet tenni,és DLNA-n látja a tv,persze csak akkor hogy ha a tartalma támogatott formátumu a TV számára.Nekem is Samu Tv van,és gond nélül megy a dolog

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#4298) hriska válasza Parson (#4296) üzenetére


hriska
aktív tag

Szerintem VideoStation-nek akkor van értelme ha mobilról akarod a filmjeidet nézni.Szépen sorba rakja akár év,rendező stb. szerint,és még a neten meg is keresi a filmhez tartozó borítót,ha nincs a mappában.

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#4299) Parson válasza hriska (#4298) üzenetére


Parson
addikt

Akkor kvázi tökugyanaz mint az audiostation...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4300) csizo13


csizo13
tag

Ez azért már megéri az árát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.