Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) Patice válasza devil-k (#5149) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az a bizonyos felhasználó mindig ugyan arról az IP-ről lépne be?

Nekem nem rémlik a felhasználóknál semmilyen hasonló tiltás, korlátozás sajnos, de még alternatíva sem nagyon.

Van a kívülről (internet felől) történő belépéshez:
- DDNS
- IP Block
- Tűzfal
- VPN
- Kettős azonosítás

stb.

Ez csak elég kell legyen.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5152) devil-k válasza Patice (#5151) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt szeretném/szerettem volna elérni, hogy a felhasználó csak az otthoni gépéről tudjon belépni, ne tudjon mondjuk a munkahelyéről.

A VPN-t sajnos nem ismerem. A többit igen!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5153) Patice válasza devil-k (#5152) üzenetére


Patice
Topikgazda

Csak gondolj bele:

A munkahelyének fix IP címe van? A felhasználónak otthon fix IP-je van?

A munkahelyének még lehet, hogy van is fix IP-je, esetleg ha megtudod, akkor azt hozzáadod az IP block listához.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5154) Criton válasza zichie (#5148) üzenetére


Criton
veterán

írni kéne a Synology-nak, szerintem válaszolnának, hogy a te telefonodon vagy tábládon miért nem akar menni. Nekem S3, Note 10.1, Nexus4-en minden rendben van, de egyébként a Synodroid jobb :R

(#5155) zichie válasza Criton (#5154) üzenetére


zichie
senior tag

Nekem Samsung Galaxy S Dous telón megy, de a Galaxy Tab-on, ha a Play áruházban rákeresek a "DS download" szavakra, akkor nincs a találatok között.

(#5156) zichie válasza zichie (#5155) üzenetére


zichie
senior tag

A Tab-on a Play áruházban a "Saját alkalmazások -> Összes" alatt megtalálom, mivel a Galaxy S Dous-ra már telepítettem, de ha kiválasztom, akkor ezt a hibaüzenetet kapom: "Az eszköz nem kompatibilis ezzel a verzióval." A Tabon 2.2.3 Froyo android verzió van, a Galaxy S Dous telón 4.0.4 Ice Cream Sandwich.

Végül is a Synodroid jobb, az szépen megy a tab-on is.

(#5157) Intelligencs válasza devil-k (#5152) üzenetére

Felhasználókhoz kötötten nem találtam szabályozást benne, de a tűzfal részben elég jól be tudod lőni. Beengedsz minden olyan IP-t, amit szeretnél, minden mást kizársz.

Pl. Beengeded a 192.168.1.0 255.255.255.0-t, akkor bent lesz a LAN minden címe, esetleg még beengedsz egy külső IP-t, ahonnan Te be szoktál lépni, és minden más IP-t kizársz. Akkor belső hálóról be fog tudni lépni a user, máshonnan nem.

Az IP-t, ahonnan be vagy lépve úgy tudod meg, hogy jobb oldalt a kis felhasználó ikonra kattintasz, majd opciók/fiókaktivitás.

Amit Patice írt, a blokkolós rész kevéssé alkalmas erre, mert ott csak egyedi IP címeket lehet megadni, nem lehet komplett hálózatokat kitiltani/engedni, illetve nem lehet olyan alapértelmezést beállítani, hogy minden olyan forgalmat blokkoljon, ami nincs kifejezetten engedve.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#5158) zoltan6 válasza zichie (#5156) üzenetére


zoltan6
őstag

ott a válasz:
Követelmény: Android
2.3 és újabb
tehát 2.2-vel nem fog menni.
Android 2.2–2.2.3 Froyo (8. API szint)
Android 2.3–2.3.2 Gingerbread (9. API szint)
forrás

[ Szerkesztve ]

(#5159) Gebor


Gebor
csendes tag

Sziasztok mi ez a regisztrációs kártya synology-nál? Ha bárhol veszel synology nast akkor kapsz ilyen kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#5160) zoltan6 válasza Gebor (#5159) üzenetére


zoltan6
őstag

én a freesector-nál vettem,mert ott a legolcsóbb,rendes magyarországi bolt,mégsem kaptam hozzá semmiféle kártyát sajnos :(

(#5161) Gebor válasza zoltan6 (#5160) üzenetére


Gebor
csendes tag

ahogy nézem ezt a regisztrációs kártyát a lejatszo.hu csinálja...

Én ezt a a nast rendeltem meg ma megyek érte:)

[link]

(#5162) Intelligencs válasza Gebor (#5159) üzenetére

Itt van a hivatalos forgalmazók listája. Én a Rufusznál vettem, mert szerintem az egy igen jó és stabil üzlet, ismerem már évek óta. (Nem vagyok híve a legolcsóbb helyen vásárlásnak, az ár nem minden.) Szerintem egyébként annak a regisztrációs kártyának nem sok jelentősége van, én beregisztráltam a hivatalos fórumra vele, egyszer körbenéztem, aztán azóta sem mentem oda. Talán akkor lehet hasznos, ha valami komolyabb bug van, és hivatalos segítséget kell kérni. Mondjuk hardverhiba esetén mindegy, akkor úgyis visszaviszed garanciában.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#5163) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Sziasztok!

A 114 és a 213j között csak a több lemez a különbség?

(#5164) Multibit válasza Gsx-rr (#5163) üzenetére


Multibit
veterán

Nem csak az.
Miért nem hasonlítod össze a két terméket? [link]

(#5165) Gsx-rr válasza Multibit (#5164) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igazából hirtelen csak a ram és procira gondoltam, mert valaki azt mondta ,hogy erősebb a 114-ben.

A max fps .H.264-nél az mit jelent? Igazából általános multimédia használatra kell Plex szervert szeretnék használni rajta ,és most amúgy is csak 1 HDD-használnék. Ezért kéne eldöntenem.

Mindkettőt ugyanabban az árban meg tudnám venni sőt a 213j-t egy kicsit olcsóbban.

(#5166) Intelligencs válasza Gsx-rr (#5165) üzenetére

Akkor a 213j-t vegyed meg. Igazából kicsit csodálkozom is, hogy a 114-esben ugyanolyan proci van, és nem erősebb. Ráadásul egy évvel újabb modell is.

A 213j-be később bele tudsz pattintani még egy lemezt, még ha kezdetben egy lemezzel használod is.

The Amiga, Born a Champion

(#5167) Gsx-rr válasza Intelligencs (#5166) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Köszönöm a segítséget.

És ez a max fps dolog mit jelent?

(#5168) poirot


poirot
senior tag

Van-e olyan lehetőség, hogy, értesítést kapjak a NAS-tól, ha valamelyik felhasználó be-, illetve kilépett a NAS-ről, esetleg le-, illetve feltöltés-törlés eseményéről. Hasonlóan, mint a transmission windows-os GUI-ja.

(Valami kis windows-os progi ?)

Tehát ne kelljen, úgymond "bemennem" web-es felületen, hogy lássam az "eseményeket".

Előre is köszönöm a választ.

(#5169) Multibit válasza Gsx-rr (#5167) üzenetére


Multibit
veterán

Az csak IP kamerás alkalmazáskor számít (Surveillance Station).

(#5170) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Ha eddig routere kötött hdd-ről Dlna-n keresztül megjelenítette a feliratokat. akkor a Nas-sal sem lehet gond ezzel?

(#5171) Gebor


Gebor
csendes tag

DS213j-be van egy 2tb-os red nas wd vinyó és hálózaton csak 2000-2700kbyte-al másol valami beállítási hiba lenne?

elején gyorsan másol utána vissza szabályozza magát valamiért!

[ Szerkesztve ]

(#5172) Elemental válasza Gebor (#5171) üzenetére


Elemental
addikt

Vezetékes a háló?

(#5173) Gebor válasza Elemental (#5172) üzenetére


Gebor
csendes tag

csak a pc-k vannak wifin

(#5174) Elemental válasza Gebor (#5173) üzenetére


Elemental
addikt

A wifin annyi a sebesség?

(#5175) Gebor válasza Elemental (#5174) üzenetére


Gebor
csendes tag

igen most azon használom

(#5176) Gebor válasza Elemental (#5174) üzenetére


Gebor
csendes tag

merevlemez ellenőrzés megy a háttérben 62,48%-nál tart szerinted befolyásolhatja?

(#5177) Sefter válasza Gebor (#5176) üzenetére


Sefter
veterán

Ellenőrzés közben nem kéne használni a vinyót...

Psn ID: sefter_hun

(#5178) Gebor válasza Sefter (#5177) üzenetére


Gebor
csendes tag

köszi nem tudtam holnap akkor megnézem

(#5179) Gebor


Gebor
csendes tag

hm tényleg a merevlemez ellenőrzés lassította le most 33000-55000kbyte/s :)

[ Szerkesztve ]

(#5180) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a 213j-s készülék, tud-e olyat, hogy pl. minden nap 6kor bekapcsol, megy a letöltés és pl. 23.00-kor (vagy amikorra beállítom) kikapcsol automatikusan?
Vagy lehet-e olyat, hogy hibernált állapotban van a NAS és én felköltöm egy MED600-as készülékkel (vezetékes kapcsolat), hogy filmezni tudjak?

Köszönöm

(#5181) Sefter válasza Süvi (#5180) üzenetére


Sefter
veterán

Wake on lan-t tud a specifikáció szerint, az időzítést nem tudom...

Psn ID: sefter_hun

(#5182) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

UPC 240-es nethez, hogy kell beállítani a BT, hogy max. sávszéllel jöjjön? Ugyanis nincs korlátozva a sebesség, viszont nem jön olyan gyorsan, mintha a PC-ről húznám. PC-ről 24 mb/s, a NAS-ról pedig 3-4 mb/s! Valami infó? Köszönöm! :R :R :R

- mozi bolondéria -

(#5183) stargazer


stargazer
senior tag

sziasztok,

jól gondolom hogy a DS Audio-nak gondja van a változó bitrátájú mp3-akkal? ki-kihagy részeket stb. van ez ellen vmi beállítási lehetőség? amiket meg le se játszik, azok sztem ogg-ok, lehet?

jahh a WOL-t kipróbáltam, sima ügy és nagyon jó. innentől kezdve bármilyen eldugott helyen lehet a NAS.

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5184) ecx válasza Süvi (#5180) üzenetére


ecx
tag

Igen, tud idozitett ki- es bekapcsolast, ahogyan irtad, 2 idopont kozott.

A legjobbakat!

(#5185) ecx válasza poirot (#5168) üzenetére


ecx
tag

Van egy ertesitesek menupont a DSM vezerlopultban, van egy nagyon hosszu lista, hogy mirol tud ertesiteni emailben, ott nezz korul. Elotte allitsd be az SMTP szervert.

A legjobbakat!

(#5186) Gebor


Gebor
csendes tag

Sziasztok valaki próbálta már a cloud stationt?
Telepítettem add egy id-t azzal jelentkeztem be telefonról mobile internettel!
Engedélyeztem hogy kiléphet be és miket nézhet!
De sajnos nem látja a mappa tartalmát van még esetleg valami más beállítás is?

[ Szerkesztve ]

(#5187) Intelligencs válasza Gebor (#5186) üzenetére

Nem teljesen értem mire gondolsz. :F Azt, hogy melyik user mit láthat, azt itt kell beállítani: control panel / user / edit / privileges setup. A cloud station a mappák szinkronizálására szolgál a NAS és egy másik eszköz között (pl. telefon, számítógép), itt azt állíthatod be, hogy melyik usernek van joga a szolgáltatás használatához, illetve melyik mappa legyen bevonva a szinkronizálásba.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#5188) Elemental


Elemental
addikt

Nah, megrendeltem az arcsit. Ahhoz képest, hogy úgy mentem a boltba, hogy veszek egy WR941ND-t... :)

(#5189) Möhe válasza Elemental (#5188) üzenetére


Möhe
addikt

Miért ezt? Miben több/jobb?

(#5190) Elemental válasza Möhe (#5189) üzenetére


Elemental
addikt

Ac wifi, dualband. És ahogy a teszteket olvasom, jó a hatótáv. Majd kiderül.

(#5191) Gsx-rr válasza Elemental (#5190) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Lassan egy ilyen router már kivált egy átlagos NAS-t!

(#5192) Möhe válasza Gsx-rr (#5191) üzenetére


Möhe
addikt

Az még odébb van. :U

(#5193) Gsx-rr válasza Möhe (#5192) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerintem 10 emberből aki NAS-t vesz simán elég lenne neki egy ilyen. torrentre és DLNA-lejátszásra.

Én is jól elvagyok a Asus N65u-van ,mert csak erre használom,de mégis kell egy Syno ,majd kiderül mennyire leszek jobban elégedett.

(#5194) Elemental válasza Gsx-rr (#5191) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem ez a router csak a wifit fogja ellátni.

[ Szerkesztve ]

(#5195) Süvi válasza ecx (#5184) üzenetére


Süvi
őstag

Sefter és ecx köszönöm a válaszokat.

(#5196) Gebor válasza Intelligencs (#5187) üzenetére


Gebor
csendes tag

Szia te az cloud stationnal eltudod érni a file-jaidat máshol?

(#5197) Rick4 válasza Elemental (#5190) üzenetére


Rick4
félisten

A másik oldalon se felejts el fejleszteni, 54Mbit-es wifi vevőn nem fog átmenni az 1700Mbit. :D Erre elég lett volna egy 3600-as is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5198) Elemental válasza Rick4 (#5197) üzenetére


Elemental
addikt

Ezt elmagyaráznád? Ehhez én nem értek :D Nekem a bóttos aztaz mondta, hogy csak bedugom a áramba oszt jó lössz.

[ Szerkesztve ]

(#5199) CSorBA válasza Elemental (#5198) üzenetére


CSorBA
őstag

A telefonod/tableted/notebookod wifi vevőjére célzott :D Ha az nem ac-s akkor nem sokra mész az ac-s routereddel jelenleg :)

(#5200) devil-k válasza Intelligencs (#5157) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! :R :R

Egy lenti feltevésemre is tudnál választ szolgáltatni esetleg? :U

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.