Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) Dr.FantastiK válasza jozsi252 (#5749) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

40 / 3 -as nethez:

Szerintem 20 activ torrentnel nem tanacsos tobbett aktivnak hagyni. :K
nem annyira a NAS-t fogja le mint a NET-et.a // a Letoltes sem.!
>> en DS-t hasznalok.).

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5752) Patice válasza jozsi252 (#5749) üzenetére


Patice
Topikgazda

DS213-as + TM

max. 5 aktív letöltés egy időben. Összes aktív kapcsolat:200 , 20/10-es net. Nappal korlátozva 1600/800-ra éjszaka 2500/1200-ra.

Mióta megvan a NAS, minden oldalon csak felfelé megy az arányom.

Nekem megy 24/7-ben.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5753) stargazer


stargazer
senior tag

APC Back-UPS ES BE család tud kommunikálni a NAS-al? Le tudja állítani magát a NAS?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5754) kraftxld válasza stargazer (#5753) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pontosan melyik típus?
Nekem ez van, és tökéletesen működik:

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5755) Gsx-rr válasza devil-k (#5696) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mivel BD50-es iso-t nem kezel a tv így olyat nem.
De egy 23gb-s mkv-t simán. Ha 3d-s akkor is.
ezt egy 213j-től nem fogom tudni elvárni?

(#5756) Möhe válasza Gsx-rr (#5755) üzenetére


Möhe
addikt

Mit is szeretnél pontosan? A tv belső lejátszóját használni a NAS-t médiaszervernek használni?

(#5757) devil-k válasza Gsx-rr (#5755) üzenetére


devil-k
nagyúr

NAS + médialejátszó + TV = BD50 lejátszás ;)

- mozi bolondéria -

(#5758) Gsx-rr válasza Möhe (#5756) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kicsit elkanyarodtunk attól a dologtól a mit kérdeztem az elején.
Plex-re voltam kíváncsi ,csak volt egy kérdés hogy ,miért van rá szükségem?
Pont azért pl ,mit valaki már felvetette ,hogy a Nas-nak korlátozottak a DLNA képességei ,nem lehet beletekerni egy filmbe ,nem folytatja onnan ahol abbahagytad a nézést stb...
Ezért érdekelne a Plex ,csak volt aki azt mondta ,kevés hozzá hardverileg egy 213.

(#5759) Patice válasza Gsx-rr (#5758) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, én mondtam, hogy 213-as is még kevés hozzá. Plex alá kell vas. Minimum Atom procis NAS kell hozzá.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5760) Möhe válasza devil-k (#5757) üzenetére


Möhe
addikt

A lejátszó képességén múlik mit tudsz nézni.

Szerk:

Jaaaa, már látom! Jah olvastam a dolgot még akkor. Ahoz a plusz dologhoz kell kakao, a213j meg ebből olyan mint a dévú matiz 0,8-as klímával. Vagy haladsz a melegben vagy állsz a hidegben . :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5761) devil-k válasza Gsx-rr (#5758) üzenetére


devil-k
nagyúr

Valóban így van, hogy a NAS DLNA képességei korlátozottak, nem is beszélve arról, hogy elavult technológia. Pl.: DLNA-át nincs lehetőség feliratkezelésre, ISO lejátszásra stb...

Ezért szükséges egy médialejátszó, mert akkor NFS-n keresztül lesz kapcsolata a NAS-sal, s olyan lenne, mintha 1 merevlemez lenne a lejátszódban, vagy hozzákötve, vagyis mindent letudsz játszani, még a háztartási kekszet is. :DD

Ha Plexet akarsz, erősebb vas kell - pénzkiadás-
Ha tökéletes lejátszást akarsz, médialejátszó kell -pénzkiadás-

Lehet választani! :))

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5762) Gsx-rr válasza Patice (#5759) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Csak azt nem értem ,miért ,ha nem kell transzkódolnia?
Csak simán stream-elni a tv-re.
Itt egy videón elég jól működik egy 213-on.
http://www.youtube.com/watch?v=k9B5xhBG0Tw

Dlna-n keresztül nincs lehetőség feliratkezelésre? ez szerintem a lejátszó(tv)-n múlik.
Nálam minden feliratot megjelenít.

[ Szerkesztve ]

(#5763) Patice válasza Gsx-rr (#5762) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha nem kell transzkódolnia, akkor működik 213-on is, de nekem azért nem tetszett a Plex, mert eléggé zabálta a procit alapból is. Meg már volt médialejátszóm, amikor a NAS-t vettem. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5764) Sefter válasza Gsx-rr (#5762) üzenetére


Sefter
veterán

Abban a videóban nem indít el egyetlen zenét/filmet sem..

Psn ID: sefter_hun

(#5765) Gsx-rr válasza Sefter (#5764) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Őszinte leszek! Nem azzal van a gond ,hogy vegyek egy lejátszót!
Hanem ,hogy nem akarok még egy eszközt!
Akkor lehet nekem jobb választás egy 214 play az ugyanannyi mint egy 213j és egy jó lejátszó, kicsit olcsóbb is!( BD50-es filmeket nem nézek)

Sefter: Nem nézted végig! elindít 1080p-s filmet

[ Szerkesztve ]

(#5766) Sefter válasza Gsx-rr (#5765) üzenetére


Sefter
veterán

Igazad van az UP-ot, csak az nem derült ki, milyen formátumban van..lehetett avi is, ahhoz meg nem kell vas..
SZERINTEM egy nas sosem lesz médialejátszó és fordítva is igaz..

Psn ID: sefter_hun

(#5767) devil-k válasza Sefter (#5766) üzenetére


devil-k
nagyúr

Így van! Te a két eszköz kiválóan kiegészíti egymást!

- mozi bolondéria -

(#5768) Möhe válasza Sefter (#5766) üzenetére


Möhe
addikt

Ez is olyan mint a mekk mester, mindenhez ért és mégsem! Külön célhardvert az ilyen környezetbe a "gondtalan" felhasználást nézve.

(#5769) gyorgy74


gyorgy74
csendes tag

Sziasztok az NFS mostani beállítását ide is berakom hát ha valakit érdekel....

Vezérlőpult/Jogosutltságokon belül NFS jogosultságok szerkesztése és NFS szabály felület szerkesztése ....

Én így állítottam be most, aztán tesztelgetem. Egyenlőre szépen működik. :C

(#5770) gyorgy74 válasza gyorgy74 (#5769) üzenetére


gyorgy74
csendes tag

Azonban még az NFS szolgáltatásban is vannak olyan beállítási lehetőségek amihez én láma vagyok egy írási/olvasási csomagkapcsolatot nyilván 32k-ra kell állítani a nagyobb sebesség és az akadás megelőzés érdekében én úgy gondolom. Ezen belül még vannak beállítási lehetőségek de arra már nem vállalkoztam pl.NFSv4 támogatás mert azt sem tudom az micsoda.

(#5771) Patice válasza gyorgy74 (#5770) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezeket a beállításokat szerintem nem kell olyan esetekben piszkálni, amikor csak egy médialejátszó miatt kell az NFS.

Ezek akkor hasznosak, amikor több NFS megosztást használó gép van egy adott hálózatban. Ha ezen a protokolon keresztül kommunikál több PC a NAS-sal, akkor fontosak igazán.

Amúgy köszi a képeket! Újonnan idetévedőknek hasznos lesz, ha rákeresnek a topikban. :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5772) Zjunior válasza Gsx-rr (#5755) üzenetére


Zjunior
veterán

Pont ez érdekel engem is!
Milyen kombóval álljak neki?
Wd live stream+ ds213j elég ?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5773) Gsx-rr válasza Zjunior (#5772) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerintem ezzel ,nem lehet gond ,főleg ahogy már hozzáértőbbek is mondták NFS-en keresztül tökéletesen kéne működjön.

(#5774) Zjunior válasza Gsx-rr (#5773) üzenetére


Zjunior
veterán

Te megvetted már?:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5775) Mezga Aladár válasza gyorgy74 (#5770) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Olvasd el a súgót.
Ez a beállítás egyébként részben az nfs-udp vonatkozik. Az hogy elállítod az alapértelmezett csomagméreteket, azt okozhatja hogy a médialejátszó nem fog az adott protokollon működni.
A popi a 210 nfs-udp pl. a 8 kb csomaggal volt a leggyorsabb, 32 kb nem működött.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5776) Gsx-rr válasza Zjunior (#5774) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Én egy barátomon keresztül az Usa-ból szerezném be. Múlt héten szóltam is már neki ,hogy nézzen ,de közben licitálok egy használt 213-ra ,de ma még átgondolom ,lehet 214play kéne inkább.
Nem akarok külön lejátszót venni ,mert nem is tudnám hova tenni (nálam a falon csak a tv van)
Mostani állapot egy router+hdd dlna-n keresztül ugyanaz ,mint ha vennék egy 213j-t( ezen biztos nem fut a plex).
Sokkal nem lennék előbbre.

(#5777) crissprivat


crissprivat
senior tag

Sziasztok.
Nemrég sikerült vennem egy Synology ds214+ típusú NAS-t.
Amit akartam,naggyából azért sikerült szépen beálligatnom,de lenne egy kérdésem.
A két lemez közül az egyiket csak a kis macbookom backupjaként használok. Erre az aRrsync nevü progit használom. Beállitgattam mit és hova mentsen és szépen teszi is a dolgát. Itt jönne a kérdésem. Mivel csak heti 1x szoktam menteni,nem lehetne beállitani,hogy ez a lemez a mentést követöen hibernálja magát függetlenül a másik 24/7 bevetésü lemez mellett? Nagyon feleslegesnek tartom,hogy pörögjön napokig a semmiért. Sehol nem találok a DSM 4.3-ban lehetöséget erre,csakis egyidejü hibernációra ad lehetöséget.
Egyelöre ez ami érdekelne.
Ja és még valami. Használnám az androidos DS download alkalmazást is. Sikerült beállitanom meg minden,de nem tudom használni. Kimutat mindent,hogy mit,mennyivel stb töltök,csak hozzáadni nemtudok semmi új torrentet :(
Valaki tudna ebben is segiteni nekem pontosan mit is kell csinálnom?
Köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#5778) gyorgy74 válasza Mezga Aladár (#5775) üzenetére


gyorgy74
csendes tag

Ez érdekes nekem így is működik a MED600X3D....És még stabilabb az NFS mint eddig volt. Ez előtt voltak csatlakozási gondok és ez most ezzel a beállítással megszűnt. ;)

(#5779) Mezga Aladár válasza gyorgy74 (#5778) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Honnan tudod hogy melyik protokollon csatlakozol? Mert a popcorn az állítható.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5780) gyorgy74 válasza Mezga Aladár (#5779) üzenetére


gyorgy74
csendes tag

Itt is állítható ha erre gondolsz TCP-UDP....Automatikus. Egyébként én TCP-én csatlakozom.

(#5781) jozsi252 válasza Möhe (#5750) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszöntem a segítségeteket :R

Jó hogy ugyanilyen van neked is, aztán tudok viszonyítani. Aktív torrent 30-40 lesz ezek után nekem is szerintem, viszont az aktív letöltés csak olyan 5-10 lesz maximum. Több fölösleges.

gyorgy74

Neked a DS114-nél sikerült megoldanod hogy távolról el tudd érni a TM-et? Be tudtad lőni jól a DDNS-t? Illetve ezen felül teljesen jól működik ez a NAS neked, vagy van esetleg valami gondod vele? Csak mert gondolkoztam hogy inkább ezt veszem, viszont akkor már 3 terás winyót vennék bele.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#5782) gyorgy74 válasza jozsi252 (#5781) üzenetére


gyorgy74
csendes tag

Még most ismerkedem az NAS-al két hete vásároltam... Teljesen jól működik egy 4 TB-os vinyó dobog benne. A TM fut rajta viszont csak helyi hálózaton azonban távolról még nem működik. Hogy miért? Azt ne kérdezd nem tudom. :( A Download Station is a TM motorját használja és teljesen jól működik. Kis segítséggel a régi torrenteket is át tudtam rá hozni. Az biztos hogy van tartalék benne mert nagyon stabilan működik, a filmek megosztások teljesen jól futnak rajta. Nem elhanyagolható az sem hogy 3.0 USB a csatlakozása ami egy külső kompaktbilis merevlemeznél másolás szempontjából nem mindegy. Én elsősorban média lejátszás és torrent miatt választottam ezt a modellt. Meg az árra is elfogatható a szolgáltatások teljessége véget.
Ja azt elfelejtetem, hogy a Google Chrom-hoz van egy alkalmazás ami a letöltések a böngészőből könnyen elvégezhető nagyon szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#5783) Intelligencs

Valakinek sikerült már beállítania, hogy a homes mappát is indexelje a NAS? Az istenért sem sikerül beállítanom, kezdem már azt gondolni, hogy nem is lehet. Pedig ott vannak a képek, amit DLNA-n meg akarok osztani a TV-vel. Egyszerűen nem lehet betallózni az indexed folder fülnél.

PLEX téma, én simán felraktam és futtattam faterék DS111-esén (1.6 GHz-es proci). Amíg legenerálta a könyvtárait, addig (kb. 1 óra) valóban 100% körül volt a proci, de utána visszament normális értékre, csak a memóriahasználat volt több a szokásosnál. De szerintem ez egy 213j-nél nem gond, mert abban 2x annyi van, 512MB. Viszont én leszedtem végül, és visszaraktam inkább a media servert DLNA funkciókra. Ennek oka, hogy csak a gyökérben lévő filmeket vette bele, az eggyel beljebb ágyazott médiát már nem. Tehát pl. az a film, ami pl. évadonként még le volt válogatva, már nem látszott. És nem is sikerült rájönnöm, hogy hogyan lehetett volna rávenni erre.

The Amiga, Born a Champion

(#5784) jozsi252 válasza gyorgy74 (#5782) üzenetére


jozsi252
veterán

Én is pont emiatt venném. Szerintem neked nincs jól belőve a DDNS szolgáltatás, azért nem működik a TM távolról. hostname:9091 és mennie kellene neki távolról is.

iPhone 13 Pro Max

(#5785) Mezga Aladár válasza gyorgy74 (#5780) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5786) gyorgy74 válasza Mezga Aladár (#5785) üzenetére


gyorgy74
csendes tag

Igen érthető akkor a beállítás TCP kapcsolatban off. :K

(#5787) Proxy2


Proxy2
aktív tag

Üdv!

Synology DSM 5.0 2013.01.23-tól elérhető

DSM 5.0 Beta

:C :R

Proxy5

(#5788) Intelligencs válasza Proxy2 (#5787) üzenetére

Betat meghagyom a batraknak. :D

The Amiga, Born a Champion

(#5789) Elemental válasza crissprivat (#5777) üzenetére


Elemental
addikt

DS download saját böngészője az url-t adná hozzá a letöltésekhez, ami nem működik sok oldalon. Ott én úgy szoktam, hogy bejelentkezek a ds download-ba, majd a chrome-mal letöltöm a torrent fájlt, és valami fájlkezelővel koppintok a letöltött torrent fájlra, és ha fut a ds download, akkor megkérdi, hogy hozzá akarom-e adni a letöltésekhez.
Az útkezelős oldalon a torrent adatlapján koppints a "letöltés"-re, és jó lesz, ott működik a saját böngésző.

(#5790) Möhe válasza Intelligencs (#5788) üzenetére


Möhe
addikt

szintén zenész, mások kárán szeretnék tanulni ;]

(#5791) Ispy válasza Zjunior (#5772) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem 212j es wd live van, samban akadozott a lejatszas, de nfssel mar mindent visz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5792) Volu


Volu
tag

Sziasztok!

VPN szerverrel van valakinek tapasztalata?
Konkretan a gondom az, hogy egyik fajta kapcsolatot sem sikerult letrehoznom. A PPTP-t mondjuk nem is eroltetnem miota kiderult, hogy nem biztonsagos az MSChapV2-vel. Meg mielott portnyitasi problemakra gondolnatok: DMZ-ben van a NAS
A kliens W7.

[ Szerkesztve ]

''A számítógépező csajok strasszkövekkel díszített iPodot akarnak és macska formájú USB-memóriát, ami bedugáskor nyávog''

(#5793) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Nemrég írtam az Audio station+usb Hiface two hangminőségéről, akkor nagyon nem tetszett.
Nos frissített a rendszeremen az audio station, és most nagyon is tetszik a hangja. Az viszont furcsa a change log-ban szó nincs a hangminőséggel kapcsolatos változásokról.
A hibák egy része sajna fenn áll.
Ha a lejátszási listában keverve van pl. 16/48, 24/96 akkor mindent az első mintavételezésével játszik le,
a kliensprogik nagyon lassan töltik be a borítóképeket, a dalszöveg plugin csak az első három sort jeleníti meg. Valaki tud más külső gyártótól androidra alkalmazást, ami vezérli az audio station-t?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5794) Patice válasza Mezga Aladár (#5793) üzenetére


Patice
Topikgazda

A frissítés és utána a hangminőség javulás érdekes, de pozitív. A mintavételezési / felbontási hiba azért elkeserítő.

A kliensprogiknál szerintem sok minden befolyásolja a borítóképek betöltését: WiFi kapcsolat, NAS sebessége, NAS csinál-e valami mást a háttérben, ami lemez igényes (pl. torrent), kliens oldalon az OP rendszer gyorsasága.

Androidra sajnos nem tudok más alkalmazást, amivel lehetne vezérelni az Audio Station-t.

Jó ez az Audio Station, de mint forrás vannak bizony korlátai. Nálam szépen szól egymagában is, de tudom, hogy tud ettől jobban is szólni a zene, csak más lejátszó eszköz/gép/program kell hozzá.

Leginkább egy dedikált hálózati zenelejátszó. --> Na ezt a legnehezebb találni, vagy ha van is, akkor k... drága. :D

Forráson még kísérletezem. Ahogy van időm haladni ezekkel. Zenét is kell valamikor hallgatni és a NAS-ra pakolni TAG-elve. :))

Más:

Synology honlapról egy kis infó a médiatranszkódolásról: link

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5795) gyorgy74


gyorgy74
csendes tag

A DSM-re tud valaki olyan progit ami úgy működik mint a Total Comander...Két ablakos fájlkezelőt.

(#5796) Patice válasza gyorgy74 (#5795) üzenetére


Patice
Topikgazda

Midnight Commander

(Ha jól rémlik, harmadik féltől származó app-ként telepíthető is, csak a megfelelő forrás, repo elérhetőségét kell megadni DSM-ben.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5797) Mezga Aladár válasza Patice (#5794) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Jó ez az Audio Station, de mint forrás vannak bizony korlátai. Nálam szépen szól egymagában is, de tudom, hogy tud ettől jobban is szólni a zene, csak más lejátszó eszköz/gép/program kell hozzá.

Leginkább egy dedikált hálózati zenelejátszó. --> Na ezt a legnehezebb találni, vagy ha van is, akkor k... drága. :D"

Azt a véleményem, próbálj meg szerezni egy usb 2 aszinkron da-t.
Múltkor olvastam egy elemzést, és minő meglepetés, a fenti eszköz csoportnál, minimális különbség volt hangban, a három nagy op-rendszer alatt. Számomra az a valószínű, ez a technológia, rendbe tette azokat a problémákat ami a hangot nagymértékben rontották, (jitter, a pc-ről átkerülő elektromos zaj). Természetesen vannak különbségek hangban, szoftveres téren is, (picoreplayer, raspyfi, volumio)de most nekem egyik sem zavaró, inkább csak nüansznyi. De alap elvárás a bitperfect turmixmentes audio adat.

"Forráson még kísérletezem"
Én is ezt tettem a Raspberry Pi-vel. Egy két kulcs szó a kereséshez. Raspyfi, Volumio, Rune audio, Voyager project. Ezek mind ingyenes progik, és sok hasznos infó van az oldalakon, hogy lehet kicsi pénzből, komoly hangot elállíttatni.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5798) Patice válasza Mezga Aladár (#5797) üzenetére


Patice
Topikgazda

Rapsberry Pi + Raspyfi a jelölt. :K Csak az eszköz várat még beszerzésre.

Ezt USB-n akarom majd az erősítőmre kötni. Abban van az USB-SPDIF átalakító + DAC. Jelenelge ezzel tudok "főzni".

"De alap elvárás a bitperfect turmixmentes audio adat."

Ezzel mélységesen egyet tudok érteni.

De ha összejön végre a Hackintosh ott is tudok majd próbálgatni ezt-azt + USB vagy (alaplapi) koax kijárat.

A távolabbi terv egy USB-s DAC, csak az zsebbenyúlósabb lesz. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5799) gyorgy74 válasza Patice (#5796) üzenetére


gyorgy74
csendes tag

"(Ha jól rémlik, harmadik féltől származó app-ként telepíthető is, csak a megfelelő forrás, repo elérhetőségét kell megadni DSM-ben.)"

Kifejtenéd ezt részletesebben mert nekem ez Kínai! Csomagkezelő központ közönségbe ott van lehet is telepíteni de a fentiekben leírtak alapján úgy látom ez nem egyszerű. :U

(#5800) Patice válasza gyorgy74 (#5799) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Csomagkezelőben kell megadni azt a honlapot, internetes oldal címét, ahol az ilyen csomagok találhatóak. Úgy mint Transmission esetén.

A címet sajnos nem tudom, de sokan beírták már ide a fórumba, hogy miket érdemes hozzáadni ilyen címként (van egy rakattal). Ha mindegyik címet beírod a listába, akkor a csomagkezelőben meg fognak jelenni azok az alkalmazások is, amiket ezekből a repo-kból tudsz telepíteni.

Az egyikben benne kell lennie a Midnight Commander-nek is szerintem. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.