Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) stickermajom válasza Rick4 (#4100) üzenetére


stickermajom
addikt

Tehát ezekre a funkciókra elég lenne egy "noname"-ebb, esetleg már 2 rackes, combosabb hw-vel szerelt NAS is? Igazából csak a kezelőfelület miatt néztem Synology-t, mert az kb. az összeset veri. Meg ugye a mobilos appok is jók, ahogy néztem.

[ Szerkesztve ]

(#4102) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Vettem pár napja egy DS213J típust, ami rá van kötve egy Edimax BR6574N típusú routerre. A NAS beállított automatikusan minden szükséges dolgot rajta - ugyanis a támogatott routerek között van (portok, külsö netes elérés stb...). A routerre az internet modemen érkezik (digi lan).
Na most a gond az, hogy ha rá van kötve a routerre a NAS, akkor idönként elmegy az internet és addig vissza se jön, amíg újra nem indítom a routert. Ez kb 15percenként van így, de néha tovább is tart. Ilyenkor a NAS-on sincs net, legalábbis a letöltés ilyenkor áll rajta. A routeren a legfrissem firmware van (bár az is elér régi már..)
Mi lehet a probléma szerintetek?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#4103) Mezga Aladár válasza Möhe (#4098) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Számomra ez most x akta. Nas újraindítás, ki-be kapcsolásnál nem ellenőriz semmit, konektál és tölt.
A beállításokat csak egyszer kell megcsinálni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4104) FLx válasza sgery (#4102) üzenetére


FLx
addikt

Gondolom tölteszt a NAS-on, a router meg nem bírja.

(#4105) sgery válasza FLx (#4104) üzenetére


sgery
őstag

Van letöltési limit beállítva, illetve ilyenkor a NAS sem mutat semmilyen hálózati forgalmat, tehát azon is elmegy a net.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#4106) FLx válasza sgery (#4105) üzenetére


FLx
addikt

Elmegy persze, mert a kapcsolatokkal túlterheli a router-t. Komolyabbakat is meg szokott akasztani a sokszálú letöltés, nemhogy az ócsót. Amúgy vedd lejjebb a peer-ek számát a download station-ben.

[ Szerkesztve ]

(#4107) sgery válasza FLx (#4106) üzenetére


sgery
őstag

Köszönöm a tippet. És mennyire érdemes állítani?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#4108) FLx válasza sgery (#4107) üzenetére


FLx
addikt

Attól függ mennyi az egyidejű letöltések száma. Ha eleve töltesz 20 dolgot és mindegyiket 100 szálon, akkor számold ki. :) Összesen 500 körül már sok router bedől.

(#4109) sgery válasza FLx (#4108) üzenetére


sgery
őstag

oké, köszi az infókat. Ez volt a gond sztem, mert alapból 500/torrenten volt :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#4110) lkalocsa


lkalocsa
csendes tag

Sziasztok.
Most lettem egy ds213+ nas tulajdonos.Helyi hálozaton keresztül látja mindenki.
Viszont neten keresztül nem megy, pedig már állítgattam mindent.
Valaki tudna ebben segítteni, hogy hogyan lehet a legegyszerübben elérni intreneten keresztül több felsználónak.
Köszi :W

Billyboy

(#4111) FLx válasza lkalocsa (#4110) üzenetére


FLx
addikt

443-as portot kell nyitni a routerben, aztán átirányítani a NAS IP címére. És persze előtte regisztrálj valami dinamikus DNS-t.

(#4112) lkalocsa válasza FLx (#4111) üzenetére


lkalocsa
csendes tag

elméletileg megcsináltam a portot. Beregisztráltam a synology.me-re is.
Kell még valamit csinálni?

Billyboy

(#4113) #91202560


#91202560
törölt tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy beraktam egy második vinyót a 213masomba, és hogy tudnák hozzáférni a tartalmához anélkül hogy innicializálnám?

(#4114) Möhe


Möhe
addikt

Amióta frissítettem a DSM-et sokkal több kellemetlenség ér mint addig. A letöltés, a file kezelés, hálózati elérés....
Nem lehet downrage-t elkövetni,és visszaállni a régebbire?

(#4115) Ablakos válasza Möhe (#4114) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem.

(#4116) FLx válasza lkalocsa (#4112) üzenetére


FLx
addikt

Kb. ennyi,

ps. Jut eszembe, port függ attól, hogy te min akarod használni, 5001 a default belül.

[ Szerkesztve ]

(#4117) maestro_z válasza #91202560 (#4113) üzenetére


maestro_z
tag

Milyen fájl rendszer van a berakott vinyón? Mert a NAS ext4-et használ. Ha ntfs-re formázott vinyót raktál bele akkor azt nem fogja látni, csak ha kívülről usbn vagy esataval csatolod. Ha ext4 a fájl rendszer és bele rakod, akkor is sanszos, hogy csak inicializálás után látja majd.

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#4118) Patice válasza maestro_z (#4117) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Mert a NAS ext4-et használ."

Igen, az OP rendszer partícióján azt használ, az adattárolásra saját fájlrendszert használ.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4119) maestro_z válasza Patice (#4118) üzenetére


maestro_z
tag

Tegnap megnéztem az egyik vinyó tartlamát win alól, és azt láttam, hogy az adattárolásra használt partíció ext3ra van formázva.

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#4120) Dr.FantastiK válasza maestro_z (#4119) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

még az is jobb mintsem NTFS.. :D

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4121) Mezga Aladár válasza Dr.FantastiK (#4120) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Máshova tervezték.
Mindig a natív fájlrendszer az optimális, szerintem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4122) #91202560 válasza maestro_z (#4117) üzenetére


#91202560
törölt tag

Hali! Win 8 van a vinyón, nem tudom a fájl rendszert... Az a baj hogy ha inicializálom, repül minden adat, ésvan aminek nem kellene...

(#4123) FLx válasza #91202560 (#4122) üzenetére


FLx
addikt

A NAS nem úgy működik, hogy csak beraksz egy teli vinyót, aztán majd kezeli. Inicializálni kell az elején, hogy megformázza a saját fájlrendszerére. Ezért szoktunk üres vinyót berakni.

(#4124) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Szaktársak. A WD advanced formatos hdd-i a cég szerint támogatottak. Ez a belső lemezekre vonatkozik.
Megnézné nekem valaki, a külső usb-s hdd, ha advanced formatos és a syno formázta, az eltolás rendben van?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4125) maestro_z válasza #91202560 (#4122) üzenetére


maestro_z
tag

Ha usbn külső házban vagy dokkolón dugod rá, akkor látod kellene a tartalmát.

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#4126) Rick4 válasza Möhe (#4114) üzenetére


Rick4
félisten

Elvileg lehetne, csak kicsit körülményes, de idő kérdése csak. Lemented a vinyókról az adatokat, akármilyen gépbe téve pl win alól megformázod, beteszed, indítasz, a synology assistant-tal megkeresed, és azt a régebbi rendszert teszed fel amelyik szimpatikus.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4127) Mezga Aladár válasza Rick4 (#4126) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez nem megy. :N

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4128) Rick4 válasza Mezga Aladár (#4127) üzenetére


Rick4
félisten

És miért is?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4129) Mezga Aladár válasza Rick4 (#4128) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mert az infót hogy milyen verzió telepíthető, azt nem a hdd tárolja.
Én is kipróbáltam, a nas nem engedte. :(

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4130) Rick4 válasza Mezga Aladár (#4129) üzenetére


Rick4
félisten

A vinyót azért törlöd, hogy ne maradjon rajta régi verzió, tehát kiderülöd a downgrade tiltást. Amúgy meg olyat teszel rá, amilyet szeretnél, az assistant-nál betallózod és ennyi. Ott van a synology oldalán, megkeresed magad, vagy belinkeljem?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4131) Mezga Aladár válasza Rick4 (#4130) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ne linkelj, hanem próbáld telepíteni a régebbi verziót.
Még egyszer leírom. Üres hdd-vel KIPRÓBÁLTAM. NEM ENGEDI.
Ha guglizol akkor fogsz rá találni megoldást, de az parancssoros hekkelés.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4132) Rick4 válasza Mezga Aladár (#4131) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem sikerült, másnak vajon miért nem megy?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4133) Rick4 válasza Mezga Aladár (#4131) üzenetére


Rick4
félisten

Meg is van, megtalálod itt method 3 néven a lap alján: [link] Szóval ezek után maradjunk annyiban, azért, mert nem tudsz valamit, az még létezhet. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4134) Mezga Aladár válasza Rick4 (#4133) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerinted az ssh-n való gépelés az egyenlő azzal, hogy egy üres lemezre normálisan akarod telepíteni az op rendszert.

"maradjunk annyiban, azért, mert nem tudsz valamit, az még létezhet" ezt írtad

Kettővel elötte én ezt írtam "Ha guglizol akkor fogsz rá találni megoldást, de az parancssoros hekkelés."

Talán el kellene olvasni a hszt.
Részemről lezárva.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4135) Elemental válasza Mezga Aladár (#4134) üzenetére


Elemental
addikt

Én is kipróbáltam, még anno, kivettem a nasból, leformáztam a vinyót, és nem engedte régebbi verziót telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#4136) sgery


sgery
őstag

Használja itt valaki a NAS-t easyN ip kamerával?
Vagy milyen olcsóbb kamerát tudtok ajánlani hozzá ami megy rendesen? :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#4137) lkalocsa válasza keyman (#4024) üzenetére


lkalocsa
csendes tag

Szia.
Sikerült email szervert csinálnod?
Én is ezzel küzdök.
Köszi

Billyboy

(#4138) Konflikt válasza Patice (#4118) üzenetére


Konflikt
addikt

Patice (#4118)
Igen, az OP rendszer partícióján azt használ, az adattárolásra saját fájlrendszert használ.

nem nyert. ext3/4-et hasznal tarolasra, az nem sajat filerendszer.

(#4122) Sutti:
Hali! Win 8 van a vinyón, nem tudom a fájl rendszert... Az a baj hogy ha inicializálom, repül minden adat, ésvan aminek nem kellene...

ha csak atmenetileg kell akkor eSATA-n rakotheted, es latni fogja. valszeg NTFS van rajta.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#4139) Patice válasza Konflikt (#4138) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én is meglepődtem, amikor cseréltem a vinyókat nagyobbra a NAS-ban, aztán az egyiket beraktam a PC-mbe adattárnak és formázás előtt megnéztem milyen partíciók, milyen fájlrendszer van rajta.

A program, amivel leformáztattam egy 2 GB-os Ext4-es rendszerpartíciót mutatott + valamennyi Linux Swap partíciót, majd volt pár megányi kihagyott terület és utána következett az adattárolásra használt rész. A program azt "Other" típusba sorolta.

Nem tudom, lehet csak a program nem ismerte föl, hogy az valójában Ext3/4, de nem tartanám kizártnak, hogy saját, egyéni fájlrendszert használ, aminek akár az Ext3/4 az alapja.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4140) Rick4 válasza Mezga Aladár (#4134) üzenetére


Rick4
félisten

Maradjunk ennyibe, ettől a tények még tények maradnak..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4141) Konflikt válasza Patice (#4139) üzenetére


Konflikt
addikt

azt gyanitom ez azert lehetett, hogy bar ext3/4 filerendszer van a koteten, alatta valamilyen paritas-szamolasra epulo RAID tomb (RAID5/6, SHR) volt. azaz egy ilyen tombbol kiszedett 1 darab lemezt nem fogsz tudni erdemben olvasni. ellenben egy RAID1 tombbol kikerult lemezrol minden tovabbi nelkul elerhetoek az adatok fileszinten. (az utobbi biztos, tobb rackserver eseten volt mar ilyen disk cserem)

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#4142) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok
Most akarok venni egy SYNOLOGY DiskStation DS112j, szerintetek milyen vinyot ajánlatos venni bele 3 tb-t akarok a kérdés arra vonatkozna hogy 5400rpm vagy 7200rpm ? esetleg konkrét példa?
köszi

(#4143) hriska


hriska
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom torrent letöltéssel.Szóval le szeretnék tölteni egy 20Gb-os fájlt,erre azt írja a DS Download,hogy "A hely fájlrendszere nem engedélyezi a 4 GB feletti méretű egyedi fájlokat."
Ez mi a sz@r akar lenni?
Valahol be van állítva gyárilag egy letöltési korlát?Mert én nem állítottam át semmit!

Helyem van elég,még vagy 1500 GB.Eddig semmi gondom nem volt

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#4144) blueboy_HU válasza hriska (#4143) üzenetére


blueboy_HU
tag

Esetleg nem lehet, hogy egy a NAS-ra USB-n rákötött FAT32-es HDD-re akarsz letölteni? Mert akkor érthető a 4GB méretkorlát.

(#4145) hriska válasza blueboy_HU (#4144) üzenetére


hriska
aktív tag

Ideiglenes helynek valóban egy külső merevlemez van megadva,de a letöltés célmappája viszont a NAS belső merevlemez.
Akkor ez lehet a gond?Át kéne állítanom az ideiglenes helyet?

Ja,és ha ezt átállítom ,az nem fogja a már bent lévő kb. 200 torrentet befolyásolni?

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#4146) Elemental válasza hriska (#4145) üzenetére


Elemental
addikt

De, fogja befolyásolni. Ha áthelyezed az ideiglenes helyet, akkor áthelyezi a @download mappát, amiben az összes seedelt torrent van.
Itt írtam, pont neked, hogy nagyjából hogy működik.
Szóval, ha áthelyezed ai ideiglenest másik kötetre, akkor az összes adatot áthelyezi. Kell elég hely a másik köteten.
Talán az a megoldás, hogy áthelyezed másik kötetre, majd leformázod a külső vinyót, utána visszahelyezed.

(#4147) Patice válasza Konflikt (#4141) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem volt sem RAID, sem SHR a HDD-ken. Egyenként voltak formázva. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4148) hriska válasza Elemental (#4146) üzenetére


hriska
aktív tag

Igen,pont ezt a leírásod keretem,de nem találtam.Köszi.
Őszinte leszek,anno nem értettem egészen meg mit is írtál,de most már felfogtam. :W
Szóval a lényeg,hogy duplán meg vannak a letöltött dolgok, biztonságban vagyok.Igazából az átmozgatós dolgot nem fogtam,de most már látom én is hogy hogy működik az egész.
Helyem van bőven,tehát megváltoztathatom az ideiglenes helyet.
Köszönöm! :R

blueboy_HU:
Neked is köszönöm,mert valóban a külsőre volt kijelölve a dolog. :R

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#4149) Ispy válasza bencus3 (#4142) üzenetére


Ispy
veterán

Én ilyeneket vettem, kifejezetten NAS-ba valók, egyébként elég az 5400.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#4150) hriska válasza Elemental (#4146) üzenetére


hriska
aktív tag

Még egy utolsó kérdés:
a @download mappát miárt nem látom?Mármint a kötet1-en,ha oda állítom az ideiglenes helyet?

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.