Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Rick4 válasza CSorBA (#5199) üzenetére


Rick4
félisten

Pontosan. Épp most tapasztaltam jót, ki volt kapcsolva az 5GHz, mondom megnézem a tévém ismeri-e, bekapcsoltam, és tök jó, megy vele, 120 mbit-en tolja... De szerintem ennél több otthonra nem kell.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5202) Multibit válasza Elemental (#5198) üzenetére


Multibit
veterán

Azt magyarázzák a kollégák, hogy hiába van egy szupermodern routered a legújabb (ac) wifi-szabvánnyal, a kommunikáció sebességét, stabilitását mindig a leggyengébb láncszem határozza meg. Vagyis, ha - mondjuk - egy g-s wifi modul van valamelyik partner gépben, akkor ott bizony g-s sebességgel fog csak menni a csevej.

(#5203) Parson válasza Multibit (#5202) üzenetére


Parson
addikt

És ezen mit kell magyarázni? A szűk keresztmetszet az szűk keresztmetszet, mindig és mindenhol. Sajnos ez van... :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5204) Gsx-rr válasza Rick4 (#5201) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Milyen távolságból? Nálam rapszódikus ez az 5ghz. 7-8 méterről egy nyitott ajtón keresztül ,már a harmadára esik vissza a sebesség.

(#5205) Elemental válasza Multibit (#5202) üzenetére


Elemental
addikt

Minenkinek köszönöm a válaszokat!
Többször beigazolódott, hogy írott formában nehezen megy át a humor :)
Természetesen ismerem a wifi működését. Van ac-s eszközöm is :)

(#5206) Criton válasza devil-k (#5182) üzenetére


Criton
veterán

Használj rutorrentet a nason, és akkor nagyon meg fog indulni :) DS ebben az esetben nem a legjobb.

(#5207) AndrewTdi válasza devil-k (#5182) üzenetére


AndrewTdi
addikt

vagy Transmissiont

(#5208) Intelligencs válasza Gebor (#5196) üzenetére

Természetesen. Nekünk otthon a feleségemmel a telefonjaink vannak összehangolva a NAS-sal, illetve pontosabban a telefonnak az a mappája, ahova a fényképek mentődnek.

A szüleimnél viszont az asztali gép dokumentumok mappáját hangoltam össze a NAS-sal, így a gépen keletkező doksik, lementett fényképek azonnal archiválásra kerülnek a NAS-on.

devil-k: Pontosan melyik felvetésedre szeretnél választ? :F

The Amiga, Born a Champion

(#5209) momoxp


momoxp
tag

Valaki ért a joomla-hoz? És tudna nekem segíteni? nem igazán értem mit és hogy kellene csinálni!

(#5210) Möhe válasza Elemental (#5198) üzenetére


Möhe
addikt

Röviden: hiába tud a forrás 1700Mbit-et ha a fogadó készülék ennek csak a töredékét tudja használni, ezért mondja azt hogy a vevő egységet is hozzá kell fejleszteni,egyébként ott vagy ahol a part szakad...

(#5211) Elemental válasza Möhe (#5210) üzenetére


Elemental
addikt

(#5212) Dr.FantastiK válasza momoxp (#5209) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Igen, ez a weboldalak készitésehez valo eszkoz. Amolyan 'szerszam'. :D
Masra nem lehet hasznalni. Pontosan mit szeretnel elérni ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5213) Möhe válasza Elemental (#5211) üzenetére


Möhe
addikt

Ámen, szmájlival a végén leesett volna, nélküle olyan "szakmais" a hsz. :DDD

Ráadásul figyelmetlen is voltam! :W

[ Szerkesztve ]

(#5214) Elemental válasza Möhe (#5213) üzenetére


Elemental
addikt

Rakhattam volna vigyorit a végére, de úgy gondoltam, hogy elég lesz a tanyasi dialektus :)

Viszont ha már segíteni akartatok, akkor kérdeznék :)
Beállítottam az új routert. Elméletileg mindent belőttem rajta. Utána letiltottam a DHCP-t, majd a másik routerből (cisco) jövő lan kábelt átdugtam az arcsi WAN portjából az egyik LAN portjába. Így az arcsi egy wifis switc-ként funkcionál. Működik rendesen, mind a kábelen mind a wifin csatlakozott eszközökön van rendesen net, jó a sebesség, és a cisco osztja minden eszköznek az IP-t. A kérdésem az, hogy most nem tudok belépni az arcsiba. Ez normális? Akkor tudnék belépni, ha átdugnám a LAN portból a WAN portba a cisco-ból jövö kábelt?

[ Szerkesztve ]

(#5215) Gsx-rr válasza Elemental (#5214) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerintem igen ,mert én is hasonlóval "játszottam a hétvégén" pl hogy melyik esetben jobb a lan-on a sebesség!
Az Asus routeremen keresztül 10mb/s-el több volt az adatátvitel!
Nem értem ha van egy ilyen jobb routered akkor ,miért nem használod ki?

[ Szerkesztve ]

(#5216) Elemental válasza Gsx-rr (#5215) üzenetére


Elemental
addikt

Ciscoval minden be van konfigolva, ez csak a wifi miatt kellett.
És úgy voltam vele, hogy jó esetben a routert egyszer kell megvenni, akkor pedig legyen egy jó.

[ Szerkesztve ]

(#5217) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok
Ti melyik progit ajánljátok ha a pc-ről egy bizonyos mappát folyamatosan szeretnék szinkronizálni?
A pc-re is kell valami progi vagy csak a nas-ra?
köszi

(#5218) Patice válasza bencus3 (#5217) üzenetére


Patice
Topikgazda

Cloud Station

Gépre (PC, tablet, telefon) is telepíteni kell + NAS-on is. Minden eszközön beállítani + NAS-on is megadni a jogosultságokat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5219) stargazer


stargazer
senior tag

sziasztok!

DS-ben én csak a Létrehozás gombbal tudtam eddig dolgozni. Mire jó a mellette levő Hozzáadás? azzal még nem sikerült semmit összehoznom.

és hogy tudom a már meglévő file-t hozzáadni a listához?

köszi!

ui.: írtam pár feature requestet a synologynak. kíváncsi vagyok foglalkoznak-e vele.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5220) Elemental válasza stargazer (#5219) üzenetére


Elemental
addikt

Hozzáadással url-t tudsz hozzáadni. A torrent fájból a Létrehozással lehet letöltést indítani.

(#5221) stargazer válasza Elemental (#5220) üzenetére


stargazer
senior tag

oké, de url-lel mit adhatok hozzá? mert azt hittem hogy ha megadom a torrent elérési url-jét, akkor nem kell a torrentet külön letölteni. de ez így nem működött nekem.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5222) Elemental válasza stargazer (#5221) üzenetére


Elemental
addikt

Van olyan oldal, ahol működik.

(#5223) Rick4 válasza stargazer (#5221) üzenetére


Rick4
félisten

pl data.hu, fileserve, datafilehost, meg mindenféle letöltési link, megy neki prémium acc-os, felhasználóneves belépés is, meg minden..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5224) stargazer válasza Rick4 (#5223) üzenetére


stargazer
senior tag

oké, de ezekben az esetekben torrent file-t tölt le?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5225) Rick4 válasza stargazer (#5224) üzenetére


Rick4
félisten

A torrent az egyik, a http, ftp a másik, szóval mindent tud.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5226) stargazer


stargazer
senior tag

Synology-sok válaszoltak, egyelőre csak annyit hogy vették az adást (de nem bot válaszolt), egy dolgot nem értettek teljesen, azt pontosítottam, meg hozzátettem ezt a wifis SS-ös ötletet (meg azt is hogy nem az én ötletem volt de jónak tartom). Mondták jók az ötletek, megvizsgálják hogy mit tudnak tenni az ügy érdekében.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5227) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy azt nem lehet valahogy megoldani hogy ne kelljen az xy.synology.me mögé a :5005-t odaírni? Tehát nem lehet úgy megoldani hogy a böngészőbe csak azt kelljen beírni hogy xy.synology.me és kész.

Köszi a segítséget, ManUnited

(#5228) blueboy_HU válasza ManUnited (#5227) üzenetére


blueboy_HU
tag

Szerintem ha a Vezérlőpult => Rendszer => DSM beállítások => HTTP szoláltatás-nál a HTTP mezőnél átírod az 5000-et 80-ra, akkor szerintem működni fog.

(#5229) Mezga Aladár válasza blueboy_HU (#5228) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem fog

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5230) ecx


ecx
tag

Sziasztok!
Mit javasoltok periodikus biztonsági mentésre (napi v. heti 1 alkalom, de nem kétoldalú szinkronizálás kell)?

A Data Replicator 3 jó lenne, de elég lassú, ha egy 100GB-os mappában semmi sem változik és újra mentek, akkor 4-6 percig tart, amíg végigcsinálja a "semmit", de nem is ez a baja, hanem az, hogy csak 1 adott időpontban futna le és ha akkor nincs bekapcsolva a PC, akkor "elfelejti" a mentést. :(

Nincs valami, ami NAS oldalról mentene könyvtárakat? A Cloud Station jó lenne, ha tudna egyirányban szinkronizálni (azaz, ha törlök a NAS-on, akkor ne törlődjön PC-n). A Win7 HP Backupja nem látja a network drive-okat, így a nas felmappelt foldereit sem, pedig az legalább figyelmeztet, ha "kimaradt" a mentés...

Mi lehet a megoldás?

A legjobbakat!

(#5231) ManUnited válasza blueboy_HU (#5228) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Nem engedi.

(#5232) Patice válasza ManUnited (#5227) üzenetére


Patice
Topikgazda

WebDAV esetén nekem nem kell odaírnom a port számát, mert automatikusan oda (5006-ra, vagy 5001-re) irányít. HTTPS-t is még engedélyezni kell hozzá. WebDAV esetén is a biztonságos HTTPS-t pipáld be.

Routeren természetesen ezek a portok legyenek a NAS belső IP-jére forwardolva + tűzfalban engedélyezd ezeket a szolgáltatásokat.

Szerintem így mennie kell.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5233) ManUnited válasza Patice (#5232) üzenetére


ManUnited
aktív tag

És azt le tudnád írni hogy pontosan mit is kell csinálni a webDAV-al? Nekem addig van meg a beállítás hogy ddnbe van állítva így ha beírom hogy xy.synology.me:5000 akkor behozza a DSM-et. És innen hogyan tovább? :)

(#5234) Patice válasza ManUnited (#5233) üzenetére


Patice
Topikgazda

A többit csak be kell pipálgatni a vezérlőpult megfelelő menüpontjaiban:

WebDAV
Tűzfal

+ ugye router

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5235) ManUnited válasza Patice (#5234) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Nem nagyon akar összejönni. Lehet hogy a port forwardnál nincs valami jól beállítva. Ez a kép alapján meg tudod mondani hogy mit kell még beállítanom? Igazából ez a From rész nem tiszta hogy oda kell-e írni hogy 5005-ös meg 5006-os portról vagy oda mit kell írni?

[ Szerkesztve ]

(#5236) devil-k


devil-k
nagyúr

Deluge kliens telepíthető Synology-ra? :U

- mozi bolondéria -

(#5237) batagy válasza ManUnited (#5227) üzenetére


batagy
őstag

Erre az esetre inkább egy böngésző funkciót kellene használni. Ha Firefoxot használsz, biztos van rá valami olyan plugin, ami valami URL shortcut. csak neked olyan kell, aminél a portot is lehet konfigurálni.

Avant Browserben alapból van ilyen feature, úgy emlékszek, de már évek óta nem használom.

(#5238) ecx válasza ecx (#5230) üzenetére


ecx
tag

Nem tudom, kit izgat rajtam kívül a dolog, ;) de mivel találtam egy remek módszert a backupra, ezért leírom ide:

Én a Synchronicity-re tettem a voksomat a Synology Data Replicator 3-mal szemben, mert:

* Ingyenes
* Tud inkrementális, differenciális mentést, számos opcióval
* Tud olyat, hogy ha a NAS-on véletlenül törlök, akkor nem törli az eredetit a C:-ről
* A folyamatot végig monitorozhatjuk, mutatja az időt, a file-ok, folderek számát és az eddigi átlagsebességet (MB/sec)
* Beállítható a backup gyakorisága, ha az adott időben nem volt bekapcsolva a gép, akkor a következő alkalommal figyelmeztet
* Szépen logol mindent
* Gyors (egy változatlan 100GB mappa újbóli végignézése DR3-mal 5 perc, Synchronicityvel mindössze 12 másodperc!)

Szóval a Data Replicator 3 nekem kuka, a Synchronicity messze jobb! :)

A legjobbakat!

(#5239) karczt


karczt
csendes tag

Sziasztok,

Nemrég beszereztem egy ds214play NAS-t. Sajnos nem tudok a Download Station torrenzetzésre bírni.
Connection timeout-al mindig leáll a letöltés illetve el sem indul. Van valakinek valami ötlete mi lehet a gond?

Előre is köszi!

(#5240) devil-k válasza karczt (#5239) üzenetére


devil-k
nagyúr

Portot nyitottál a routerben?

- mozi bolondéria -

(#5241) karczt válasza devil-k (#5240) üzenetére


karczt
csendes tag

csináltam Port Forward-ot a TCP 16881 és UDP 6881-re a routerben a NAS felé.

(#5242) hriska válasza karczt (#5241) üzenetére


hriska
aktív tag

Szia
Nas portok

Ha jól látom neked az 5000-es TCP kell

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#5243) karczt válasza hriska (#5242) üzenetére


karczt
csendes tag

beállítottam azt is. De ugyanaz a hiba.

(#5244) devil-k válasza karczt (#5243) üzenetére


devil-k
nagyúr

De úgy láttam, hogy a Synology fórumon is feltetted a kérdést! Hátha Gandalf mond valami okosat. :U

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5245) karczt válasza devil-k (#5244) üzenetére


karczt
csendes tag

Próbálkozok itt is ott is :)

(#5246) karczt


karczt
csendes tag

Nem tudom mi történt. Igazából semmit sem csináltam a port forward beállítások óta. De elindultak a letöltések :)

(#5247) devil-k válasza karczt (#5246) üzenetére


devil-k
nagyúr

Felébredtek! :C :C

- mozi bolondéria -

(#5248) karczt


karczt
csendes tag

DS download app-ot használ valaki okostelón?

Szépen rá tudok jelentkezni a NAS-ra, látom is milyen torrentek futnak. De pl Bithumenre bejelentkezve az app-ból nem tudok torrentet hozzádni a letöltési listámhoz.

(#5249) zoltan6 válasza karczt (#5248) üzenetére


zoltan6
őstag

itt írták le nekem is hogy kell csinálni

(#5250) karczt válasza zoltan6 (#5249) üzenetére


karczt
csendes tag

Köszönöm! Próbálom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.