Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) hengelhof


hengelhof
senior tag

Ez mi lehet vajon. Pörgeti a procit, de nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#4402) hengelhof válasza hengelhof (#4401) üzenetére


hengelhof
senior tag

Közben rájöttem. Az antivírus dolgozik.

(#4403) tobias40


tobias40
veterán

A proci használatnál mi az a "I/O vár?
Rájöttem hogy ha kilépek a DSM-ből akkor visszaesik a proci használat 10-15%-ra.
Amikor belépek visszaáll 40-45-re.
De amikor kilépek akkor az I/O vár van amikor felmegy 100%-ra!!

Lehet közben rájöttem:lehet az hogy a NAS-ról néztem közben MP-eren??
Az időpont stimmel.

Egyébként én állandóan bejelentkezve vagyok a DSM-re,más nem így csinálja akinek alacsony a proci használat?

(#4404) Criton válasza tobias40 (#4403) üzenetére


Criton
veterán

Nekem most a legújabb frissítés óta szerencsére alacsony a cpu és memory load is.

(#4405) Rick4 válasza tobias40 (#4403) üzenetére


Rick4
félisten

Rájöttem hogy ha kilépek a DSM-ből akkor visszaesik a proci használat 10-15%-ra. Úgy mondjuk nem nehéz rájönni, hogy ezt leírtam vagy 1.5 hónapja, csak el kellett olvasni. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4406) tobias40 válasza Rick4 (#4405) üzenetére


tobias40
veterán

Jó de írtam hogy én folyamatosan be vagyok lépve a DSM.be.
Elolvastam amit írtál...

Mi lehet az I/O vár?

(#4407) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

Csak otthoni gyakorlás a cél .. később egy kis oldal működtetése :U ha ezzel egyáltalán meglehet csinálni : Station 2 ha ezzel nem mit ajánlotok : DS214se ?
1. A szolgáltató fix IP címet ad
2. A weboldalt elkészítettem ( nagyon egyszerű 1-2 kép 1 videó rövid szöveg ) ezt használtam Kompozer
3. Van 1 NAS ami képes FTP szervert létrehozni pl. elérés otthoni hálózaton ftp://192.164.1.25
4. Total Commander segítségével feltöltöm weboldalt amit elkészítettem NAS FTP szerverre

ha Firefoxon keresztül közelítem meg FTP szervert az index.html akkor ftp://192.164.1.25/usbshare1/Letöltések/Új mappa (4)/Web.html ______ jelenik meg kér egy felhasználó nevet + jelszót megadom és látom az elkészített oldalt

A kérdés az lenne Firefoxon keresztül ne az IP ftp://192... cím jelenjen meg hanem pl. http://www.dragon1.hu/ vagy com .... a lényeg hogy ne pl. kiszolgáló : ftp.atw.hu legyen .... http://www.dragon1.atw.hu

ftp-n fent van, de hogy kell http-re rakni?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#4408) Rick4 válasza Dragon27 (#4407) üzenetére


Rick4
félisten

Port forward-ról hallottál már?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4409) Pablo válasza Dragon27 (#4407) üzenetére


Pablo
csendes tag

Itt találod a megfelelő portokat, szerintem is itt kellene kezdeni. Ha mégsem, vannak még ötletek :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4410) hengelhof


hengelhof
senior tag

A Transmissionban be lehet állítani olyan automatizmust, hogy ha egy meghatározott mappába bedobok egy torrent fáljt, akkor kezdje a letöltését? Azt hiszem ilyen 'watch' mappa a DS letöltőjében van.

(#4411) Dragon27 válasza Rick4 (#4408) üzenetére


Dragon27
senior tag

+Pablo
Odáig nem jutottam el csak a weboldalt készítettem el de hogyan tovább :F Port forward még nem nagyon alapszinten járok :U

Találtan videót ami bemutassa hogy lehet beüzemeltetni a web lapot [link] de itt ezt kapom www.dragon1.atw.hu de mivel nekem fix IP van ezért elméletileg nemkel web tárhely pl.atw
Vagy mindenképp kell DNS regisztráció még ha a szolgáltató fix IP van :F

ha valaki tud videót erre :R

(#4412) brumi1024 válasza hengelhof (#4410) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze, megkérdi az elején, hogy melyik mappa legyen a watch mappa.

(#4413) Rick4 válasza Dragon27 (#4411) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a nas otthon van, akkor az otthoni ip-d beírásával fog menni a webszerver. Ha az az atw oldalra ftp-vel (pl filezilla, total commander) feltöltöd a szerkesztett oldalaidat, akkor az atw-s webcímen is elérhető lesz. Ha van atw, nem kell a nas. Ekkor viszont a legjobb, ha átlépsz ide: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4414) hengelhof válasza brumi1024 (#4412) üzenetére


hengelhof
senior tag

jó de így utólag? Hol lehet ezt állítani? :)
Amúgy mac-en használ valaki Transmission remote progit?

[ Szerkesztve ]

(#4415) brumi1024 válasza hengelhof (#4414) üzenetére


brumi1024
veterán

Utólag nem találtam most hirtelen erre vonatkozó beállítási lehetőséget, de ha újrarakod megkérdezi megint, szóval az egy megoldás. Én amúgy használok Transmission remote progit macen, Transmission GUI.

(#4416) hengelhof válasza brumi1024 (#4415) üzenetére


hengelhof
senior tag

Csúcs :) Akkor biztosan meg tudod mondani, hogy amikor a GUI-ról akarod a tartalmazó mappát megnyitni, nekem hibát ír ki. Be kell állítani a programban a NAS elérési útját, ahová a fájlokat tölti le. Nos. Azt már tudom, hogy hol kell, de sehogyan nem akar összejönni, hogy mit is kell oda beírni.

A képen látható variáció nem jó

[ Szerkesztve ]

(#4417) momoxp


momoxp
tag

Hogy lehet az hogy az elkeszitett honlapom kulso halozatrol kivaloan bejon, de belso halon nem jon be semmi?

(#4418) brumi1024 válasza hengelhof (#4416) üzenetére


brumi1024
veterán

Ide egy "egyenletet" kell írni, tehát egy egyértelmű kapcsolatot a letöltések mappa számítógépről és a NASon belülről való elérési útja közt. Nálam a /volume1/transmission/downloads mappában vannak a NAS-on a letöltések, és ezt gépről az smb://192.168.1.3/transmission/downloads címen érem el, tehát a helyes beállítás nálam: /volume1/transmission/downloads=smb://192.168.1.3/transmission/downloads.

Ezt a funkciót amúgy ki sem próbáltam még, most lőttem be én is. :DDD

(#4419) Dragon27 válasza Rick4 (#4413) üzenetére


Dragon27
senior tag

Ha a nas otthon van, akkor az otthoni ip-d beírásával fog menni a webszerver.

NAS-ra töltött weboldalt és nem IP + port megadásával hanem pl. www.dragon1.xy ezt hogyan ?

Azért van a nas hogy nem atw (ez túl könnyű megoldás :DDD ) keresztül szeretném használni hanem a NAS-t

(#4420) brumi1024 válasza Dragon27 (#4419) üzenetére


brumi1024
veterán

Erre van a DNS szerver.

(#4421) Rick4 válasza Dragon27 (#4419) üzenetére


Rick4
félisten

Döntsd el, hogy mit szeretnél, nason dyndns-sel, vagy atw-n, ha nas-on maradsz, felejtsd el az azw-t..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4422) Dragon27 válasza brumi1024 (#4420) üzenetére


Dragon27
senior tag

+Rick4
Én eldöntöttem már az elején NAS-t akarom

De engem az zavart meg hogy FIX IP esetén nemkel DNS szervert használni mert ebben az esetben is csak ezt kapom : pl. www.dragon1.myftp.org ha jól tudom .... én pedig ezt szeretném www.dragon1.xy

(#4423) Rick4 válasza Dragon27 (#4422) üzenetére


Rick4
félisten

De ki meg hogy fog neked ilyen- olyan nevet adni? Dyndns nélkül nem megy, ott is fizetni kell érte. Van most egy ip-d, ami akár fix, akár nem, számokból áll. Ezt valahogy betűkké kell konvertálni, annak meg a nashoz sok köze nincsen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4424) brumi1024 válasza Dragon27 (#4422) üzenetére


brumi1024
veterán

Elég komoly itt a fogalomzavar, szerintem kezd az egészet azzal, hogy utánanézel annak, hogy pontosan mit is jelent a DNS. Addig nem fogunk itt 1-ről a 2-re jutni.

(#4425) Dragon27 válasza Rick4 (#4423) üzenetére


Dragon27
senior tag

akkor mégiscsak marad a webtárhely .. / egyenlőre ezt hanyagolom megnéztem a net szolgáltatóm oldalát aki biztosít webtárhelyet,ftp,...... persze + pénz :DDD és a NAS ezt a részét kilőve :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4426) hengelhof válasza brumi1024 (#4418) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszi! Ez már kiindulási alap. Görcsöltem vele. Eddig eljutottam, de legalább nem utasít vissza.

Nekem így néz ki:

/volume1/homes/admin/Downloads/torrents=smb://192.168.0.113/homes/admin/Downloads/torrents

Nem lehet, hogy valami samba beállításnál be kellene kattintanom valamit? Hol lehet még ezen kívűl tesztelni a linket. smb://blabla...

[ Szerkesztve ]

(#4427) brumi1024 válasza hengelhof (#4426) üzenetére


brumi1024
veterán

Minek a homes/admin? Ha amúgy is adminként logolsz be akkor elég a /home. Így: smb://192.168.0.113/home/Downloads/torrents. A samba megosztást egyébként eléred a gépről? SMBv2-t pl be kellene pipálni.

(#4428) hengelhof válasza brumi1024 (#4427) üzenetére


hengelhof
senior tag

anélkül azt írja, hogy állítsam be. Így legalább megpróbál kapcsolódni.
Azt az SMB izét hol kell bekapcsolni?

(#4429) brumi1024 válasza hengelhof (#4428) üzenetére


brumi1024
veterán

NAS-on a Vezérlőpult-Win/Mac/NFS. A legfrisebb DSM van fent? 4.3-3810? Mert ha nem akkor nem valószínű, hogy menni fog az SMBv2 Mavericksen. Eddig afp-t vagy smb-t használtál a megosztások elérésére?

(#4430) hengelhof válasza hengelhof (#4428) üzenetére


hengelhof
senior tag

Gugliztam kicsit.

smb:// helyett cifs://

(#4431) hengelhof válasza brumi1024 (#4429) üzenetére


hengelhof
senior tag

:) megnézem. Azt hiszem még nem frissítettem, de cifs-el sikerült felmenni.
Még új vagyok mac fronton, így bénázok még.

[ Szerkesztve ]

(#4432) brumi1024 válasza hengelhof (#4431) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze mert az SMBv1. Úgy viszont elég lassú nálam.

(#4433) hengelhof válasza brumi1024 (#4432) üzenetére


hengelhof
senior tag

Ja .. elég lassan nyitja így meg. De már frissítődik.

(#4434) Criton válasza brumi1024 (#4424) üzenetére


Criton
veterán

Nem kicsit nagy a fogalomzavar... :W

(#4435) hengelhof válasza brumi1024 (#4432) üzenetére


hengelhof
senior tag

Frissítettem. Most megy smb-vel, de csak a /homes/admin/download/stb módszerrel.
Így is elég lassúnak érzem, de legalább már megy. Köszi a türelmet. Esetleg, ha van még valami ötleted egyéb bekattintani valóval, ne tartsd vissza magad. :)

(#4436) Dragon27 válasza Criton (#4434) üzenetére


Dragon27
senior tag

Ez a legszebb hozzászólás ,. követed a problémát akár több oldalon is de tanácsot útbaigazítást már képtelen vagy adni .. Csak ezt tudod mondani : Amit csinálsz az nem jó :C :U ezt kárvolt leírnod :U

Vannak akik brumi1024 , Rick4 legalább megpróbálnak segíteni még ha esélytelennek lássák a helyzetet :R

Criton csak tudnám minek vagy itt :F :U

(#4437) Criton válasza Dragon27 (#4436) üzenetére


Criton
veterán

Kezdtek óta itt vagyok, mióta a topik, de néha olyan kérdések vannak, amire már vagy 100x le lett írva a megoldása, na meg ott vannak a Synology fórumok. Ha olyan van akkor segítek, most is csak azért reagáltam, mert a fogalmak hiánya tényleg egy kicsit "fárasztó volt". Nem követtem a dolgokat amire írtad, hogy követem, csak mikor hazajöttem, megnéztem az új hozzászólásokat és láttam az eszmecserét... a végére reagáltam, ha korábban látom lehet tudok írni valamit, de az érintettnek mindent leírtak.... ha valaki az alap dolgokkal nincs nagyon tisztában akkor ne itt keljen már az informatika alapjait bemutatni...

bruminak mi volt itt ebben a dologban a segítsége? hogy leírta ő is, amit én is gondolok, az alapfogalmakkal is voltak hiányok... egy domain név működése, fix ip, levelezőszerver tök mind1 még mi, teljesen más tészta mint ami itt maga a synology, meg amire itt az emberek a nast használják.

[ Szerkesztve ]

(#4438) Dragon27 válasza Criton (#4437) üzenetére


Dragon27
senior tag

Értem hogy fárasztó .. De a tudásom ezen téren korlátoz .. :DDD de mivel nem tudom hogy mi a megoldás így a megoldás keresése is lehetetlen hisz nem tudom mit keressek :C .. Ezért kérdezek hátha a válaszokból valamerre eltudok indulni ..

(#4439) brumi1024 válasza hengelhof (#4435) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor megpróbálhatod afp:// előtaggal, ehhez ugye a Win/Mac/NFS menüpont alatt engedélyezni kell a Mac fileszolgáltatást.

(#4440) Criton válasza Dragon27 (#4438) üzenetére


Criton
veterán

Ird meg priviben pontosan mit szeretnél,megpróbálok segiteni.

(#4441) Parson válasza Dragon27 (#4438) üzenetére


Parson
addikt

Ha segitséget szeretnél:
1. lehetnél alázatosabb, mintsem tapsikoló bugris
2. marha sok időt és energiát megspórolnál magadnak, ha visszaolvasnál a fórumban - talán alapjait tekintve is megtanulnál ezt azt
3. 2-es pontból kifolyólag továbbiakban már lenne fogalmad hogy mire keress nem csak a fórumban, hanem talán az interneten is és sokat tudnál önállósodni
4. fenti pontjaimban a segitő szándékod vedd észre, ahogy Criton-éban is, nem várok erre tapsokoló bugris smiley-t...

Amúgy meg sok sikert.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4442) Elemental


Elemental
addikt

Plz, gyerekek, ne kezdjétek el osztani egymást, maradjon meg ez a fórum egy jó közösségnek, mint amilyen az indulása óta eddig is volt.
Bárki tehet fel idióta kérdést, én sokszor jobban szeretek itt kérdezni, mint a guglit használni, mert a jelenlévő hozzáértők rengeteg időt tudnak nekem megspórolni a magyarázataikkal, mint amit én több óra alatt kihámozok a gugliva.
Én is rengetegszer ismételtem magam itt, de ha pl nincs kedvem megint ugyanazt leírni, akkor nem írok semmit, majd más válaszol.

(#4443) Mezga Aladár válasza Elemental (#4442) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

+1

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4444) Dragon27 válasza Parson (#4441) üzenetére


Dragon27
senior tag

mindenkinek köszönöm aki segíteni akar azt hiszem igazatok lehet és ezt az egészet az elejétől kellene kezdenem ..

De azért lenne pár kérdésem ha felajánlottad élnék vele Criton még átgondolom hagy mit szeretnék kérdezni :R

(#4445) fgo


fgo
tag

Sziasztok!

Most a Synology 213j-ben 2db 2TB merevlemez van , kiszeretném cserélni őket WD 4TB Red IntelliPower 64MB SATA3 WD40EFRX -re.Első kérdésem ,ha csak 1db veszek és csak azt cserélek ki lesz valami gond(később a másikat is cserélem, de most csak egyre van pénzem)?Arra gondoltam,hogy nem egyformák a merevlemezek.Második kérdés, szerintetek ez az előbb említett WD megfelelő választás?

(#4446) ricsik


ricsik
őstag

Egy olyan gondom van, hogy mióta lefrissítettem az Syno OS-t a legfrissebre, azóta a Download Station nem seedel és az új torrenteket sem kezdi el letölteni. Van erre gyógyszer? Nem akarok transmissiont használni. Köszi.
Letiltottam a DS-t, majd újra engedélyeztem, megjavult... :F

[ Szerkesztve ]

(#4447) Patice válasza fgo (#4445) üzenetére


Patice
Topikgazda

A 4TB-os RED-ek állítólag újra parkoltatják a fejet, így nem ajánlott vétel.

Ha csak egy lemezt cserélsz ki, az nem gond, ha SHR kötetben van jelenleg mindkét lemez.

Ha nem abban van, akkor először adatmentés, aztán csere és visszaállítás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4448) Criton válasza Dragon27 (#4444) üzenetére


Criton
veterán

Rendben :B

(#4449) fgo válasza Patice (#4447) üzenetére


fgo
tag

Inkább akkor 3TB legyen , vagy milyen 4TB?

(#4450) Möhe


Möhe
addikt

A múltkor sokan néztétek a proci használatot és röpködtek itt a 10-20 körüliek. Nekem szinte soha nincs ilyen alacsony értéken. Transmission 2.82-vel torrentezem,0-24ben szinte folyamatosan a maxon 2.5MB/s-el van a feltöltés kb 500 torrent (30-40aktív egy időben)
[link]
[link]
Nálam így néz ki a dolog, másnál is ennyire eszi a rendszert a torrent? 213j .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.