Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) Patice válasza jozsi252 (#5693) üzenetére


Patice
Topikgazda

A jogosultságokat a NAS-ban állítod természetesen, vagyis a NAS OP rendszerében a DSM-ben.
(Van neten, kipróbálható a DSM felülete.)

Szerintem 213j legyen. Egy lemezzel is használható kezdetben, de ha hamar telne, akkor van még egy HDD helyed, ami igen hasznos lesz, ha bővíteni akarod a tárhelyet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5702) Patice válasza napata22 (#5700) üzenetére


Patice
Topikgazda

"A Windows Intézőben továbbra is látom azokat a mappákat, amikhez nem állítottam be jogot a DSM-ben pontosabban a "Nincs hozzáférés" jogot állítottam be. Ebből úgy néz ki hogy synology fórum lesz."

És az Intézőben be is tudsz lépni azokba a mappákba, amihez elméletileg nem adtál hozzáférést?
Ezeknél beállítottad az elrejtést a jogosulatlanok elől?

"...ha a Download Station fut, de éppen nincs letöltés/feltöltés, akkor is ajánlott-e kikapcsolni a merevlemez hibernálást?"

Ezt döntsd el magadnak. Ha azt akarod, hogy állandóan elérhető legyen a NAS, akkor kapcsold ki a hibernálást. Ha hibernál akkor a DS nem fogja felkelteni!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5703) Mezga Aladár válasza Patice (#5699) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez a download station-al nem fog működni, mert van egy rejtett mappa és a seed-et onnan csinálja.

A transmissionnal müxik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5704) Patice válasza Mezga Aladár (#5703) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pedig amikor megvettem az én NAS-omat és elkezdtem használni akkor nálam működött ez a megoldás Download Station esetén is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5705) gyorgy74 válasza Mezga Aladár (#5703) üzenetére


gyorgy74
csendes tag

Igen a Download Station egy rejtet mappát használ a letöltéshez és feltöltéshez ezzel tisztában vagyok. Akkor pontosítok a transmission nekem a DS114-en nem működik valami oknál fogva. Én ragaszkodnék a DS-hez ha van rá valami lehetőség hogyan tegyem bele a rejtet könyvtárba a feltöltéshez az állományt, pontosabban @donwnload könyvtárba ami rejtett, hogy azt sid-be álljon letöltés nélkül. Egy WinSCP program segítségével a rejtet könyvtárat megtaláltam és azt is látom, hogy egy futósorszám szerint működik, tehát egy letöltésnek egy sorszámot oszt ki a rendszer. Azonban itt meg is akadtam...Hogyan tudnám több feltöltésemet ide berakni úgy hogy az sid-be legyen a Download Stational és ne kezdje el az állományt letölteni?

(#5706) jozsi252 válasza Patice (#5701) üzenetére


jozsi252
veterán

Syno Demo-t böngésztem már párszor, és egyedül ez nem volt nagyon tiszta, hogy az adott user ha felcsatolja a mappáját meghajtóként, akkor ott a hozzáadáskor a DSM-be kapott login pass-al tud-e ott is bejelentkezni, vagy pedig a meghajtó felcsatolásakor külön login pass-t kell létrehoznia az első belépés előtt.

De így rendben van, hogy a DSM-es login pass él ott is. Ezt ugye a DEMO-ba nem tudom sajnos kipróbálni, aztán emiatt értetlenkedtem kicsit. :B

Kezdek egyre jobban a 213j felé hajolni, a későbbi bővítési lehetőségek miatt.

gyorgy74

Ha leírod hogy pontosan mi a gond a TM-el, akkor talán a többiek tudnának segíteni, és akkor nem kell a DS-el szenvedni. TM-be sokkal több a beállítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#5707) gyorgy74 válasza jozsi252 (#5706) üzenetére


gyorgy74
csendes tag

Ha a csomagkezelő központból feltelepítem a Transmissiont és az ikonjára kattintok akkor ez az üzenet fogad....

2.85-5-ös verziót telepített rá.

Ja és annyit még hogy ezen a címen akar csatlakozni....NAS neve....5000/webman/3rdparty/transmission/transmission.cgi

[ Szerkesztve ]

(#5708) bosa válasza Mezga Aladár (#5703) üzenetére


bosa
tag

Az hogy rejtett mappában tárolja a letöltött dolgokat az független attól hogy a megadott mappában ott van. Tehát ha a megadott mappában ott van a seedelni kívánt tartalom akkor elkezdi ellenőrizni és ha jó akkor beáll seedbe.

(#5709) bosa válasza gyorgy74 (#5707) üzenetére


bosa
tag

Ne arra kattints hanem írd be http://nas_ipcíme:9091 és itt be is hozza a tr Webguit

(#5710) Mezga Aladár válasza gyorgy74 (#5707) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez így van használd a böngészőben "http:/nas_ip:9091" formátumot

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5711) Mezga Aladár válasza bosa (#5708) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Aha, és ha költözik a nasra akkor honnan tudja hogy melyikbe kell rakni?
Max úgy elindítom az adott letőltést, megnézem a @download mappát, melyikbe rakja, letöltés pause, bemásol indít.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5712) gyorgy74 válasza bosa (#5709) üzenetére


gyorgy74
csendes tag

Ha beírom akkor ezt az üzit kapom.......... Hoppá! A Google Chrome nem tudott csatlakozni a http://Nas címe:9091 webhelyhez. :N :W

(#5713) gyorgy74 válasza Mezga Aladár (#5710) üzenetére


gyorgy74
csendes tag

A NAS IP ami a MyDS Centerbe van? Hostnével és IP-vel sem működik.

(#5714) madarasz92 válasza napata22 (#5700) üzenetére


madarasz92
őstag

Tudnál/ Tudnátok segiteni hogy én miért nem látom a nast windowsba/ hálozatnál mint számitógép :F
Most kezdte csinálni hogy nem látom ..

(#5715) gyorgy74 válasza Mezga Aladár (#5711) üzenetére


gyorgy74
csendes tag

Igen erre én is várnám a választ, mert adott esetben egy bizonyos letöltésnél, mint ahogyan a kép vizuálisan illusztrálja ott látni, hogy egy futósorszámot használ. De ha működne a Transmission akkor nekem az is jó lenne állítólag szépen el vannak egymás mellet a Download Stational.

(#5716) Mezga Aladár válasza gyorgy74 (#5713) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A lan ip, Amit a routertól kap, vagy amit beállítottál.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5717) jozsi252 válasza gyorgy74 (#5713) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha jól olvastam akkor a TM-hez, nem kell egy külön GUI-t felrakni, hogy el tudd érni a TM-et? Te ezt felraktad?

iPhone 13 Pro Max

(#5718) Patice válasza jozsi252 (#5717) üzenetére


Patice
Topikgazda

TM-hez nem kell felrakni külön GUI-t.

Lehet, de nem szükséges. Én elvagyok az alap felülettel is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5719) jozsi252 válasza Patice (#5718) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor passzolom hogy mi miatt nem jön be neki a TM webes felülete. Gondolom DSM-en belül nincs lehetőség a TM irányítására, mindenképp kell hozzá egy webes felület nem?

iPhone 13 Pro Max

(#5720) bosa válasza Mezga Aladár (#5711) üzenetére


bosa
tag

Beállított mappa pl volume1/torrent akkor bemásolod oda és hozzáadod a torrentet. Tehát nem a rejtett mappába másolod.

(#5721) bosa válasza gyorgy74 (#5712) üzenetére


bosa
tag

A nas tűzfala be van kapcsolva? Ha igen akkor engedélyezni kell a portot ott is.

(#5722) Mezga Aladár válasza bosa (#5720) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Látszik hogy nem használod.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5723) bosa válasza Mezga Aladár (#5722) üzenetére


bosa
tag

Másfél év alatt eddig 4 alkalommal cseréltem klienst ebből 2 alkalommal ds volt és kb 100-150 torrentet költöztettem ... Nekem működött ahogy leírtam nézd meg a hivatalos fórumot elsőnek én is kételkedem de írták hogy így megy és tényleg ment...

[ Szerkesztve ]

(#5724) Patice válasza jozsi252 (#5719) üzenetére


Patice
Topikgazda

TM-hez ugyan azt a felhasználónevet adtad meg, mint amivel belépsz a DSM-be?

Lehet ez a gond.

Reinstall segít.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5725) jozsi252 válasza Patice (#5724) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem nekem van gondom, hanem gyorgy74-nek csak próbáltam segíteni. :) De mondtad hogy GUI nem kell hozzá, viszont akkor lehet az a gondja neki hogy u.a a fsz név.

iPhone 13 Pro Max

(#5726) gyorgy74 válasza Mezga Aladár (#5716) üzenetére


gyorgy74
csendes tag

Igen így a NAS ipével működik helyi hálózaton, azonban én távolról szeretném működtetni mert vidéken dolgozom. És távolról meg nem működik ez itt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#5727) Mezga Aladár válasza gyorgy74 (#5726) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Router 9091 port továbbítás, a nasnak.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5728) chemand


chemand
tag

Sziasztok!

Kb. 2 hónapja váltottam Qnap TS-212-ről Synology DS 214-re. Jelentősen érződik a jobb/újabb hardver, a támogatottságot is jobbnak érzem Syno-nál.
DE! volt Qnap-ra a Twonky Media Server (DLNA-kompatibilis UPnP AV server) mely igen jól együttműködött a samsung tv-vel. (szinte minden videót lehetett pörgetni előre, vissza :)) )

Most, viszont egyáltalán nem vagyok kibékülve a Syno Médiaszerverrel, mert azzal nem tudok a videókba belepörgetni, így a megszakított lejátszást követően mindig újra kell nézni a már látott részeket.
Tudom, hogy a legjobb megoldás egy médialejátszó lenne....... ami egyébként van is, de azt még nem igazán tudja a 4. éves fiam kezelni (a TV-t és így a twonky-t tudta :) ). A meséket mindig a twonky serverről nézte, amivel ha kellett oda tudtam tekerni a mesét ahol korábban abbahagyta. Ez most a Synology Médiaszerverrel egyáltalán nem működik. :O

Esetleg van másik alternatíva amit megpróbálhatnék a Médiaszerver helyett?

(#5729) Elemental


Elemental
addikt

A transmission csak a download (vagy amit megadsz letöltési helynek) mappában tárolja a letöltéseket, vagy ugyanúgy mint a DS kettőben?

[ Szerkesztve ]

(#5730) Patice válasza Elemental (#5729) üzenetére


Patice
Topikgazda

Csak egyben, tudtommal...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5731) Dr.FantastiK válasza Elemental (#5729) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

nem jo a DS ? lecserélnéd ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5732) Elemental válasza Dr.FantastiK (#5731) üzenetére


Elemental
addikt

Mostanában szaraxik. Ha nincs benn semmi torrent, és valamit letöltenék, hozzáadom a torr filet, akkor semmit nem csinál, csak várakozik. Újra kell indítani a nast, h elkezdjen letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#5733) Dr.FantastiK válasza Elemental (#5732) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

probald meg Uninstall / Reinstall.

amugy a NAS rajta van rendesen a NET-en ? ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5734) Elemental válasza Dr.FantastiK (#5733) üzenetére


Elemental
addikt

Azt majd kipróbálom.
Persze, a nettel nincs gond.

(#5735) gyorgy74 válasza bosa (#5723) üzenetére


gyorgy74
csendes tag

Tegnap este még belevetettem magam mert nekem a Synology fórum oldalán leírtak alapján elég bonyolultnak tűnt, rejtet mappa, kiegészítő porgi, stb. amit meg leírtál az túl egyszerűnek... :)

És lám ahogy írtad működik :Y .

Én próbálgattam, azonban beleestem egy hibába. Leírom hogy más ne szívjon vele mint én mert mindig az a baj hogy túl bonyolítom a dolgokat.

Végül is egy gyermeteg hiba a könyvtár rossz betarlózása okozta azt, hogy a DS töltötte lefelé a torrentet.
Egy Torrent Feltöltések könyvtárba van az állomány azon belül egy egy feltöltés külön külön mappákban, és én a Torrent Feltöltésen belül az állomány könyvtárat adtam meg elérési útnak és ez volt a baj. :W
Aztán megpróbáltam a Torrent Feltőltések könyvtáral és egy ellenőrzés elteltével az szépen sidbe állt. :C
Most így utólag tudom, hogy nagyon nagy hiba amit elkövettem de milyen jó, hogy vannak a fórumon segítőkész emberek akik idejüket és fáradtságukat nem kímélve megosszák a tapasztalataikat és ezzel segítenek másoknak. :R

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

(#5736) gyorgy74 válasza Mezga Aladár (#5727) üzenetére


gyorgy74
csendes tag

"Router 9091 port továbbítás, a nasnak."

Ezt leírnád részletesebben....Érdekelne a Transmission is ha távolról működik sosem lehet tudni.

(#5737) Patice válasza gyorgy74 (#5736) üzenetére


Patice
Topikgazda

Synology NAS mellé megveszed a DynDNS szolgáltatást is (benne van a NAS árában).

Bereszisztrálsz a Synology honlapján a MyDS Centerben, kapsz/választasz host-ot, ami az IP-det helyettesíti. (Öröm bodottá'...)

Ezzel a host-tal tudod internet felöl elérni a NAS-t.

Ahhoz, hogy ez működjön a routereden át kell engedni bizonyos csatornákat, portokat, amin kommunikálni akarsz a NAS-sal. (A Synology szolgáltatásokhoz tartozó port számok listáját szintén megtalálod a Synology honlapján.)

A routeredbe belépsz, megkeresed a megfelelő menüpontot, beírod a port számát és forwardolod (továbbítod) a NAS belső (remélem fix) IP-jére. Ha nem fix még a belső hálódon a NAS IP címe, akkor ezzel kezd!

Ha minden jól megy, akkor a "host címed:9091"-et beírod a böngésződ címsorába (bárhol a világon, ahol van net) és beadja a TM webes kezelőfelületét.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5738) Mezga Aladár válasza Patice (#5737) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

+1

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5739) Patice válasza Mezga Aladár (#5738) üzenetére


Patice
Topikgazda

Lassan tényleg kellene írnom egy combosabb Logout blogot ezekről az alap dolgokról. :DDD

Kár, hogy a Synology-tól nem kapok érte semmit. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5740) devil-k válasza Patice (#5739) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hálás felhasználókat kaphatsz itt! :R :R :R
Egy izmosabb FAQ tényleg nem lenne rossz. ;)

- mozi bolondéria -

(#5741) gyorgy74 válasza Patice (#5737) üzenetére


gyorgy74
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ...Bár tegnap mint leírtam nekem távolról nem működik a TM. Helyi hálózatról azonban habzik a NAS IP címével.
A DSM felületét elérem távolról viszont a TM felületét nem... Ez a weboldal nem érhető el azt írja.
Egyébként a host nevet használom csomagkezelő központban URL-t és nem megy.
Próbáltam kitenni az asztalra az ikont de onnan sem indul el. Tehát nálam van valami gond.
Végül is nekem a DS megfelel az működik távolról is. Azonban megragadnám az alkalmat és lenne egy kérdésem. A MyDS Center a státusz miért piros? Annak nem zöldnek kell lenni?

(#5742) Mezga Aladár válasza Patice (#5739) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A csavarosabb problémákhoz lehetne, de az alap funkciók beállítások, tökéletesen dokumentálva vannak, mindez letölthető, magyarul pdf formátumba.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5743) napata22 válasza Patice (#5702) üzenetére


napata22
csendes tag

Az Intézőben nem tudok belépni a kérdéses mappákba, de látom őket és ez zavaró. (A mappáknál be lett állítva a jogosultság).
Képzeld, hogy van olyan mappád, ami film18plusz nevet viseli, és mások látják a Windows Intéző alatt, hogy van ilyen nevű mappád, még ha nem is férhetnek hozzá. Ez nem lenne jó.

(#5744) Elemental válasza napata22 (#5743) üzenetére


Elemental
addikt

Ilyenkor okosan kell a mappának nevet adni :)

(#5745) No.01


No.01
őstag

Mi alapbol a jelszo a DSM belepeshez? Nyomtam egy factory resetet ugy, h legyalultam a HDD tartalmat is most meg nem tudok belepni... :U

(#5746) napata22


napata22
csendes tag

Magát a kötetet hogyan tudom hálózati meghajtóként csatlakoztatni, tehát maga a DISKSTATION lenne a "megosztott mappa"?

(#5747) gyorgy74 válasza No.01 (#5745) üzenetére


gyorgy74
csendes tag

Felhasználónév: admin

Jelszó: admin

(#5748) Patice válasza Elemental (#5744) üzenetére


Patice
Topikgazda

+1 :C

Nevezd át "LinuxISO"-ra.)))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5749) jozsi252


jozsi252
veterán

Terheléssel kapcsolatban lenne 1 kérdésem.

Mi határozza meg hogy a NAS-nak mekkora a proci terhelése, illetve a RAM terhelése, torrent terén?

Nekem itthon 40/3-as netem van. Úgy néz ki hogy a választott egy 213j lesz.
A terhelés a netsávszéllel arányosan változik, vagy inkább az aktív kapcsolatok száma határozza meg hogy a NAS-ba a proci - RAM mennyire terhelődik le? Vagy igazából mind a kettő számít?

No.01-el konzultáltam, és ő is említette hogy ő ennél a NAS-nál 20-25 közé lőtte be az aktív torrentek számát, 60/60-as nettel. Akkor lehet hogy nálam a 40/3-assal menne akár 30-40 aktív torrent egy időben, vagy ugyanúgy nekem is 20-25 lenne a max, mivel ugye a túl sok aktív torrent ígyis úgyis le terheli a NAS-t, nem számít hogy mennyivel töltök?

Ha esetleg írnátok 1-2 infót hogy ti hány aktív torrentet engedtek ehhez hasonló hw-el rendelkező NAS-nál, TM-et használva, azt megköszönném. :R

Úgy néz ki hogy végre jövő héten hozzá is tudok jutni, így addig próbálok minél több infót megtudni róla, hogy használjam :B

iPhone 13 Pro Max

(#5750) Möhe válasza napata22 (#5743) üzenetére


Möhe
addikt

xxx
ennyi
:DDD

szerk: jozsi252

Én 213j-nél nem korlátoztam le az aktív torrentek számát,sem a netsebességet. Transmission-t használok, és 0-24ben megy a torrent szinte 90%-ban max sávszéllel felfelé, ergo seed szerverként megy jelen esetben. 30/20-as net alatt mindezt 40-60 aktív torrentet nézve, ezt tudom mutatni az elmúlt 1 hónapra vetítve:
processzor: [link]
hálózat: [link]
A következő hónapban viszont 120/50-re szeretnék váltani, de már bebizonyosodott hogy a proci lesz a szűk keresztmetszet a letöltésnél,mivel max 10Megabájt-ot bír kezelni (hogy csúnyán fogalmazzak) a kis 213j transmissionnal, DS-el kevesebbet. De nekem ez nem okoz gondot,mivel így is alsó hangon is triplája lesz a letöltésem a mostanihoz képest.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.