Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) Brumi válasza Mezga Aladár (#4847) üzenetére


Brumi
senior tag

Na most tudtam kipróbálni, amit kértél. Maradjunk annyiban, hogy kivéve a pipát nem megfelelő a 24/96-os fájlok lejátszása. Recseg, szaggat, egyenetlen, tompa stb...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#4852) akisbandi válasza FLx (#4850) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Köszi, akkor nem kínlódok vele.

A port.hu és filmkatalogus.hu bépülőkkel nincs tapasztalatod?

(#4853) Mezga Aladár válasza Brumi (#4851) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Recseg, szaggat" :Y :Y

Holnap jön az hiface two, majd én is referálok, addig agyalok.
Lehet az usb2 driverst akkor tölti be?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4854) Möhe


Möhe
addikt

Mennyi torrentet bír futtani (nem az aktív) a NAS ? Vagy mi a jele ha kezd neki sok lenni? 623-nál járok ,és még nincs érzékelhető lassulás,szakadás vagy más gebasz :D

(#4855) Brumi válasza Mezga Aladár (#4853) üzenetére


Brumi
senior tag

Kipróbáltam még egyszer, kivettem a pipát és újraindítottam az Audio Station-t de akkor is ezt a recsegős hangot adta. Sajnos csak egy ilyen hanganyagom van, mással nem tudom kipróbálni, de szerintem azzal sem adna más minőséget.
Nem hiszem, hogy a driver töltése miatt lenne ez, ha a W7-en rosszul állítottam be a DAC-ot, akkor ugyanezt csinálta.
Kár ezen agyalni, hifisták kapcsolják be ezt a funkciót és kész :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#4856) Elemental válasza Möhe (#4854) üzenetére


Elemental
addikt

Én egyszer tesztként beraktam 1000+ torit. 212j DS. Olyan 700-800-ig stabil volt, 1000 körül már kezdett hülyülni. Pl egyszer csak az összes tori leállt, piros felkiáltójel hibás torrent felirattal. Ez többször megtörtént, ilyenkor simán csak újraindítottam őket.

(#4857) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Nem régen olvastam itt egy repository-ról a Synocommunity-ről. Beszerkesztettem mindent, majd leszedtem a Transmission-t és a Darkstat-ot, de nem indulnak.
Bejön egy Synology-s oldal az alábbi szöveggel: Elnézést, a keresett oldal nem található.

DS213-am van, DSM 4.3-3810 Upd. 1-gyel.

Valami ötlet a probléma megoldására? :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#4858) e90lci válasza B.attila (#4050) üzenetére


e90lci
senior tag

Helló
Hát szerintem azért mert,vagy EXT4 forma miatt,Vagy az SHR kötet miatt.Tedd vissza a vinyót,mentsd le az adatokat rólla,1 másik vinyóra.Vedd ki a vinyót a Nas-ból tedd be 1 házba,dugd be a gépbe lemezkezelés,partíciótörlés,ujraformáz(ntfs).Utánna már látni fogja a nas.Én 3T mentettem így le mert én is így jártam.

[ Szerkesztve ]

(#4859) Patice válasza Mezga Aladár (#4853) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én használom a DS Audio-t rendszeresen. Egy Hyvox Myotis erősítőm van beépíttett USB--> S/PDIF átalakítóval + Lupus C MKIII DAC résszel.

Nekem ki van pipálva a magas minőségű kimenet (24 bit). USB-s rákötöttem az erősítőre a NAS-t közvetlenül és mindenféle felbontású zene hibátlanul megy és nagyon jó minőségben. :K

Synology fórumán annyit tudtam meg, hogy a magas minőségű kimenet kiválasztása esetén 24 bit-en megy ki a hang. A mintavételi frekvencia pedig annyi lesz, amennyi a forrásban van. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4860) Mezga Aladár válasza Patice (#4859) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

THX. Esetleg ha megnéznéd hogy, nincs kipipálva, és 24/96 forrás esetén hogy szól. :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4861) Patice válasza Mezga Aladár (#4860) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amint lesz időm megnézem. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4862) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Péntek óta már üzemel nálam is a DS213j. Tetszik nagyon.

A webes menüje elég lassú. Látszik hogy ez a processzor nem egy sebességbajnok. Ha fullon megy a letöltés (digikábel basenet 40/20), akkor a proci használat 90%-ra fölmegy.

A beépített download station eléggé korlátozott. Legjobban az "arány" kijelzése hiányzik. Nem lehet beállítani valamelyik konfig fájlban, hogy az arányt is kijelezze?

1 db Toshiba MQ01ABD050 -et tettem bele (ez volt itthon) egy Scythe Quiet Drive-ben. Éppen hogy bele lehet tenni, pont nem maradt több hely vagy kb 1 mm ha maradt. Az előlapi műanyag merevítő borda fogja a helyet. Fényképeztem is.

Az említett Toshiba sűrűn parkolja a fejet, ezt letiltottam a "hdparm -B 254 /dev/sda" parancssal , bár auto indításba még nincs berakva. Vajon jót tesz ez a vinyónak?

Letiltottam továbbá a NAS-ban a HDD hibernációt is.

A zajszinttel kapcsolatban, hangyányit csalódott vagyok, mert picit hangosabb mint amire számítottam, de a halk búgást, amit hallok, nem tudom eldönteni, hogy a vinyóból jön-e vagy a ventilátorból. Szerintem a venti. De még talán így is halkabb, mint a korábbi MiniITX gépem, szóval ahhoz képest szuper jó, és összességében is. A méret csökkenés pedig szenzációsan megéri.

(#4863) Elemental válasza batagy (#4862) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem az arány sosem hiányzott. A le és feltöltött adat elég.

(#4864) devil-k válasza batagy (#4862) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megmondom őszintén, kicsit megleptél, mondhatni úgyis, hogy 1-2 dologgal nem is értek egyet. Nekem is DS213j-m van.

NAS-ba csak NAS HDD-t érdemes venni.
Mivel "egész nap pörög" kell egy jó vas, ami bírja az iramot. Csak a WD RED-et ajánlom, semmi mást. A Toshiba HDD-k elég hangosak...(Tapasztalatból mondom, mert volt belőle egy 2 TB-s az asztali gépemben. S képzeld el, akkor egy NAS-ban mit művel, ami szinte folyton megy?!)

A WD RED HDD-val az egész NAS szinte néma, kiváló. Akinek ez nem elég halk, nem volt dolga még hangos géppel.

A HDD hibernációt miért állítod le? Egész nap pörög a letöltés? Nekem a proci alig alig moccan meg letöltésnél, igaz, "csak" 3,7 MB/s jön a cucc. Az arány szerintem felesleges.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4865) batagy válasza devil-k (#4864) üzenetére


batagy
őstag

Szívesen fogadok minden véleményt, simán lehet hogy ostobaságokat csinálok.

"A HDD hibernációt miért állítod le? Egész nap pörög a letöltés?"
Dehogyis pörög. Manapság már ritkán töltök. Azért állítottam le a hibernációt, mert két dologtól félek (nem tudom van-e alapja):
- Hibernáció közben visszatölt? Vagy akkor bekapcsol, ha jön egy seed kérés csomag? De lehet hogy akkor már késő, és nem tőlem fognak tölteni, mert mire felébred a vinyó, már eltelhetett 1-2 sec. Legalábbis eddig nagyon keveset sikerült visszatöltenem, ezen rövid teszt alatt.
- A másik, szerintem nem tesz jót a vinyónak, ha sűrűn ki és be van kapcsolgatva. Mert a hibernáció ezt csinálja nem? Jobb szerintem ha folyamatosan megy. De mondjátok ha rosszul gondolom. Vagy nem a tápot veszi le róla a hibernáció?

Igazából az a kérdés, hogy hibernáció pontosan mit csinál?

A vinyó típusát értem, már sokszor elmondtátok, hogy a WD Red az ajánlott. De egyelőre ez a Toshiba volt itthon. Azért ezt a Toshibát vettem (már korábban) mert 17dBA-t specifikáltak zajnak és ezt még csillapítom az SQD-vel. A WD Red-et egyszer úgy meghallgatnám közelről valahol..... bár ami azt illeti, létezik 2,5"-es WD Red is.

A fejparkolás pedig egy harmadik külön téma. Megintcsak egy kérdés, de más topikokban általában azt javasolják hogy legyen letiltva.

Szóval a célom a hibernáció kikapcsolásávaé és a fejparkolás tiltásával éppenhogy a HDD élettartamának növelése, nem csökkentése. :D :F Csak hát nem tudja az ember hogyan jó. De lehet hogy a megoldás valóban a NAS célú vinyó (Red).

SZERK: a proci használtahoz. Ezt még tesztelem majd. Miután bekorlátoztam 4000 kByte/sec-re a download station-ben, úgy rémlik mintha lejjebb ment volna a proci használat, de nem emlékszek tisztán.

[ Szerkesztve ]

(#4866) devil-k válasza batagy (#4865) üzenetére


devil-k
nagyúr

A hibernáció=készenléti állapot.

(Szerintem akkor nem seedel vissza, csak akkor, ha van aktív letöltésed. Hogyha aktívan, folyamatosan akarsz visszafelé tölteni, akkor nem is kell hibernálnod a HDD-t. Illetve beállíthatod, hogy mondjuk pl.: 5 óra múlva lépjen életbe ez a funkció.)

Viszont azt nem mondanám egyáltalán, hogy olyan, mintha ki-be kapcsolgatnád a gépedet. Energiatakarékossági szempontból sem az utolsó megoldás.

A megoldás csak egy WD RED HDD. Direkt erre a célra szánták. :K

Egy kis érdekesség

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4867) devil-k válasza batagy (#4865) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hibernálás

Egyébként csak akkor fog hibernálódni a NAS, hogyha "semmit sem" csinálsz rajta. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4868) FLx válasza devil-k (#4866) üzenetére


FLx
addikt

A rakás másik gyártónak van NAS-ba szánt meghajtója, amúgy meg teljesen mindegy melyiket rakod bele, ha az rajta van a NAS supported drives listáján. Nekem mezei lemezek voltak benne évekig, aztán semmi gondjuk. Pedig 0-24-ben megy a torrent rajta.

(#4869) devil-k válasza FLx (#4868) üzenetére


devil-k
nagyúr

Biztos vagyok benne, hogy több gyártónak is van, de szerintem a legjobb a WD. Évek óta használok WD HDD-ket. Külsőt is, belsőt is, s már WD RED-et is. Soha nem volt vele semmi bajom, szerintem az egyik legjobb minőség.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4870) FLx válasza devil-k (#4869) üzenetére


FLx
addikt

Szerintem meg marketing a RED, ahogy a többi NAS drive is. :)

(#4871) devil-k válasza FLx (#4870) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezen nem fogunk összeveszni. ;)

- mozi bolondéria -

(#4872) FLx válasza devil-k (#4871) üzenetére


FLx
addikt

De most a 414-be raktam WD RE4-et, meglássuk. :D

(#4873) devil-k válasza FLx (#4872) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor csak hajlasz a "marketinges" WD felé? ;] :)) :))

- mozi bolondéria -

(#4874) vond


vond
MODERÁTOR

Jelentem, a WD követhetetlenül visszahozta a Red szériában is a fejparkolást. És nem csak a 4 terás példánynál, hanem valószínűleg az összesnél. A merevlemezes topic-ban már több ember is jelezte, s nekem is vannak friss tapasztalataim.

Összeraktam kb. egy hete egy DS1813+-t, benne 3 db WD30EFRX-szel, amiből bizony kettő parkol, egy meg nem, pedig gyakorlatilag az egyedi azonosítójukon kívül minden stimmel, ugyanaz a szériaszám, ugyanaz a firmware, minden egyforma, és mégis a háromból kettő kb. 3-4 percenként produkál egy parkolást. Ami ugye még nem is annyira vészes (4-5 év, mire eléri a "vállalt" 600 ezret), ám engem mégis rohadtul idegesített, úgyhogy végül kikapcsoltam.

De a kikapcsolás sem volt egyszerű, mivel a DSM-ben lévő - elvileg tökéletesen működő - idletimer segédprogi (idle3ctl azt hiszem) azt jelezte, hogy ki van kapcsolva a parkolás, közben meg a merevlemezkezelésnél, a SMART adatoknál világosan láttam, hogy növekszik az LCC érték.

Próbáltam a hdparm-ot is, de valahogyan sehogy sem akart működni, így végül kikapcsoltam a NAS-t, s szépen egyesével kivettem a RAID5 tömbből a lemezeket, és PC-n, DOS bootlemezről, wdidle3 progival letiltottam a parkolást. S ugyanígy tettem a két külső házban lévő WD30EFRX-szel is. Azóta egy plusz parkolás sem történt.

Mondhatjuk, hogy én még viszonylag szerencés is voltam, mert elmehetett volna a két 3-4 percenként parkolós Red jó sokáig, mielőtt elérte volna a WD által vállalt számot, de van olyan ember is, akinél alapértelmezetten 8 másodpercre van beállítva a zsír új 2, meg 3 terás Red, ami azért elég durva, főleg egy NAS-ba szánt vinyónál. Ugyanis ha kiszámoljuk, akkor az jön ki, hogy 24/7-es működés mellett nem egész két hónap alatt elérik a 600 ezres parkolás számot.

Szeretem a Red-eket, soha semmi gondom nem volt velük (nem is tudom, már hány "nem parkolós" példányt szereltem be otthon, családban, ismerősnek, munkahelyen), de most megharagudtam a WD-re.

Mindamellett nem egy nagy művészet kikapcsolni a parkolást. Az ITT található ISO-ból (FreeDOS és WDIDLE3 van benne) kell csinálni egy bootlemezt (vagy pendrive-ot), bebootolni róla, és kiadni a wdidle3 /d parancsot.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4875) Patice válasza vond (#4874) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezt nem gondoltam volna.

Otthon ha lesz időm ránézek a SMART értékekre. Van 2 és 3 TB-os RED-em, kíváncsi vagyok. :U

Köszönjük az infót! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4876) vond


vond
MODERÁTOR

Amúgy a DS1813+ elég állat. ;]

Sikerült nagyjából mindent beállítanom, már csak a külső elérés, meg pár apróbb dolog hiányzik a teljes működéshez. Csak 100 megabites a kifelé menő router, s arra egyelőre nem állítottam be a külső elérést, majd oda is szerzek egy gyorsabbat.

Két gigabites hálóra kötöttem be a munkahelyen, a switch-ektől a végfelhasználókig elég hosszú kábelekkel, szintkülönbségekkel, de meglepően jól teljesít, ugyanis mindkettőn 90-100 MB/s körül ír/olvas link aggregáció nélkül. Idővel talán cserélünk switch-eket is, s akkor bekötök még 1-1 LAN kábelt, hogy mégjobban bírja a párhuzamos feladatokat.

3 db WD30EFRX van benne RAID5-ben, így jelenleg ~6TB helyünk van, de rákötöttem még plusz két külső WD30EFRX-et is, éjszakai automatikus mentéssel, ami tökélesen működik is.

Létrehoztam felhasználókat, csoportokat, kiadtam a jogokat, s frankón beállítottam minden gépen hálózati meghajtókként a megosztott mappákat.

A NAS és a külső HDD-k is szünetmentesre vannak kötve, kb. 35-40 perces áthidalási idővel, úgyhogy ezt is sikerült viszonylag jól megoldani.

Használjuk, gyűrjük, tesztelgetjük, aztán ha valami kínom van, jövök úgyis kérdezni... :B

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4877) batagy válasza devil-k (#4866) üzenetére


batagy
őstag

"Hogyha aktívan, folyamatosan akarsz visszafelé tölteni, akkor nem is kell hibernálnod a HDD-t."
Hát ez az. Ez a probléma gyökere.
Ha 24/7-ben szeretném a visszatöltés lehetőségét fenntartani, akkor a HDD hibernálás hogyan hat rá, ez a kérdés.

Ez a link a System Hibernation-t kivesézi, de a HDD Hibernation feltételeiről nem sokat mond.

(#4878) Multibit válasza vond (#4874) üzenetére


Multibit
veterán

Ez a fejparkolás betegség úgy "terjed", mint a kolera. Én a NAS-omba Seagate-eket vettem, remélem azokat nem érinti, de vásároltam más célra egy 3 TB-os WD Redet. Szerencsére ez utóbbi nem a "parkolós" fajta (november 20 óta 13-szor parkolt a fej). De nehogy azt gondoljátok, hogy ez a probléma csak a WD Green és Red szériákat érinti. A céges laposomban egy Hitachi HGST HTS545050A7E380 merevlemez van, ami november 22 óta majdnem 40000-szer parkolt. Azt persze nem tudom, hogy ez a vinyó, vagy az alaplapi vezérlő hibája (ha lehet egyáltalán ilyen), de nem igazán megnyugtató ez a szám a HDD élettartamát illetően.

(#4879) Intelligencs válasza batagy (#4877) üzenetére

Szerintem felesleges a hibernálás. A lemeznek csak egy stressz minden egyes elindulás. Inkább pörögjön 24/7-ben. Én csak a mentésként rádugott USB-s diszket hibernáltatom, mert az csak hetente egyszer kapcsol be pár percre, amíg ment. Annak tényleg felesleges mennie.

The Amiga, Born a Champion

(#4880) vond válasza Multibit (#4878) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze, a többi gyártónál is "megy" ez a parkolás téma. Olvastam róla külföldi fórumokon is. Elég kiábrándító a helyzet. Mi még csak-csak kikapcsolgatjuk, de megveszi egy mezei júzer, aztán csodálkozik, ha 1-2 év múlva a milliós fejparkolás miatt beadja kulcsot a lemez. Persze ez sem törvényszerű, de azért nem véletlenül nem írnak a termékleírásokba több milliós, vagy akár végtelen számokat.

(#4879) Intelligencs: Úgy is a "nem hibernálást" javaslod, ha napi max. 2-3 ki/bekapcsolás történik? Én egyelőre két órára állítottam be, mivel napközben általában fél, egy óránként mindig rákapcsolódik valaki, késő este lefut a biztonsági mentés, aztán reggelig alszanak 7-8 órát a HDD-k.

Hagyjam így, vagy inkább kapcsoljam ki teljesen, s én is csak a külső lemezekre állítsam be?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4881) Multibit válasza vond (#4880) üzenetére


Multibit
veterán

Mi még csak-csak kikapcsolgatjuk
Így igaz. Mondjuk WD-hez van utility, ami segít a bajon, de kérdés, hogy a többi gyártó is kiadott-e hasonló programot.

(#4882) batagy válasza Multibit (#4881) üzenetére


batagy
őstag

Amennyire tudom, a többi gyártóhoz nincs ilyen program így dedikálva. Linuxon a hdparm használható, Win-en pedig a HDD Sentinel. A Toshiba MQ01ABD050-en a "hdparm -B 254 /dev/sda" beállítás hatásos, ezt 100%-ra állíthatom. Már régebben is teszteltem.

(#4883) Elemental válasza devil-k (#4867) üzenetére


Elemental
addikt

Ezen már agyaltunk itt a fórumon is, hogy mi a jó. Végül is a többségnek az a véleménye, hogy jobb a vinyónak, ha folyamatosan megy, mint az, ha ki be kapcsolgat. Nekem is le van tiltva a hibernáció.
A wd redről annyit, hogy az előnye szerintem abban ki is merül, hogy halkabb, és több rá a gari. Persze, hogy a cégnek az az érdeke, hogy a drágábbat vedd meg, abba az irányba terelgeti a népet.

(#4884) Rick4 válasza vond (#4874) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem kár totál kikapcsolni, a középút a 300 sec, az nem jó? Még a WD fórumon (nem itt, hanem a gyártó weboldalán) is ezt írták. Az én WD20EARX-om mostanában lesz egy éves, ezalatt ment 5605 órát, ( minden nap 8:00-0:30-ig van bekapcsolva a nas) és az LCC 3006-os értéken áll. Ez a sima vinyó 300 ezret tud, akkor még van 999 évem? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4885) FLx válasza Rick4 (#4884) üzenetére


FLx
addikt

Nekem a szerverben levő lemezeimen az LCC 30 körül áll, 20ezer óra power on után. Start, stop count olyan 80 körül. Ami a NAS-ban volt ott 27 ezer óra után 2500 felett van a start/stop count.

(#4886) hengelhof válasza FLx (#4885) üzenetére


hengelhof
senior tag

Izé... mi az a LCC? Nekem ezt mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#4887) akisbandi válasza hengelhof (#4886) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Az jó, nekem 10000 órára 260000 jut.

(#4888) hriska válasza akisbandi (#4887) üzenetére


hriska
aktív tag

Nem igazából ismerem ki magam!
Ezek milyen adatok,értékek?Jók vagy rosszak?

Csak ha már a fejpakolásról van szó,valaki biztosan el tudja mondani hogy mi micsoda,és ezek jók vagy rossz értékek?!
Köszi

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#4889) vond válasza Rick4 (#4884) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A kikapcsolás sem teljes kikapcsolás, 3720 másodpercre állítja be, csak az újabb programok "disabled"-et írnak rá. Nekem ez így tökéletes, köszönöm. Én a 300 másodpercet is sokallom egy majdnem 24/7-ben üzemelő, abszolút statikus, lezárt NAS-ban lévő, szünetmentesre kötött lemeznél. Az a kis pluszfogyasztás meg rohadtul nem érdekel.

Az a 3006-os LCC 5605 óra alatt meg messze több, mint a 300 másodpercenkénti parkolás, persze lehet, hogy egyfolytában terhelve volt a vinyó.

Egy sima Green lemez a 300-as beállítással 2,5-3 év alatt eléri a gyárilag "vállalt" 300 ezret. Ettől persze még elmehet millióig is (olvasni is ilyeneket angol fórmokon), de a fent leírt környezetben minek állandóan parkolni a fejet? Szerintem semmi értelme.

(#4888) hriska: Ez a merevlemez nem szenved az őrült fejpakolástól. Össze-vissza 140-et regisztrált a SMART majdnem 2000 üzemóra alatt.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4890) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

A gyári "Download Station" helyett használ valaki rajta másik torrent programot?

A gyári "Download Station" belül egy Transmission 2.42.

Én felraktam a Transmission 2.82-et az alábbiképpen:

1. Shared Folder beállításokban egy új mappa "Transmission" néven.
Ez ide hoz létre egy mappát, teljes joggal:
/volume1/Transmission

2. SSH-val belépve előbbi mappában három almappát mkdir parancsokkal.
cd /volume1/Transmission
mkdir Film
mkdir Watch
mkdir Zene

3. chmod-dal teljes jogot kell adni a mappáknak (akár root alatt, akár admin-ként lett létrehozva, mert a Transmission daemon "transmission" usernév alatt fog futni.
chmod g+w Film
chmod o+w Film
stb a többi mappára is.

4. Package Center -> Settings -> Packages Sources -> Add:
Name: SynoCommunity
Location: http://packages.synocommunity.com

5. Package Center -> Communities -> Transmission -> Install

6. Installkor kéri a letöltési mappa és a Watch mappa elérési útját, ezeket be kell állítani! Mégpedig teljes eléréső úttal. Ez esetben:
Download directory: /volume1/Transmission/Film
Watch directory: /volume1/Transmission/Watch

7. Úgy emlékszek még kéri a webuser usernevet és jelszót, hogy mi legyen.

8. Run (innen, nem teszi bele a start menübe).

9. A 9091-es porton fut a saját webgui-ja.

10. Ez azonban elég gagyi felület. Találtam Win-re egy sokkal jobbat, Transmission Remote GUI 5.0
Csak az IP címet és portot kell beírni, és máris olyan mintha uTorrent felület futna. :) És nem kell belépegetni a Synology saját menüjébe.

Arány stb jól látható.

Na most ezzel az egésszel egy kérdés van, hogy a Transmission 2.82 jól működik? Nem jelent hibásan esetleg a trackereknek, stb?

[ Szerkesztve ]

(#4891) Möhe válasza batagy (#4890) üzenetére


Möhe
addikt

5 trackeren vagyok fenn,nem jelezték sehol sem,hogy csalok,vagy egyéb más dolgot.

De miért mókoltál SSH-val és mással is? Én ezeket kihagytam és mégis gond nélkül elérem legyen az telefon,tv,lejátszó. Gyári csomagból leszedtem a NAS-ra és ennyi. [link]

(#4892) AndrewTdi válasza batagy (#4890) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ezt a guit hogy lehet felberhelni?

(#4893) brumi1024 válasza AndrewTdi (#4892) üzenetére


brumi1024
veterán

Downloads oldalt és 5.0 setup.exe. Lefuttatod Windowson és a kis kapcsolóra kattintva bal felül IP+port megad+felhaszn.+jelszó megad és kész.

(#4894) Mezga Aladár válasza vond (#4889) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Én a 300 másodpercet is sokallom egy majdnem 24/7-ben üzemelő, abszolút statikus, lezárt NAS-ban lévő, szünetmentesre kötött lemeznél. Az a kis pluszfogyasztás meg rohadtul nem érdekel."

Érdemes lenne elgondolkozni, a fejparkolás milyen célt szolgál?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4895) Multibit


Multibit
veterán

Megnyitása óta olvasom a topikot, de csak nem rég lettem én is NAS tulajdonos. Időhiány miatt nem tudtam igazán "nekiesni", csak a lemezeket raktam be eddig.
Már többször előjött, hogy a gyári Download Station "szar", "használhatatlan", de eddig senki nem írta le konkrétan, hogy mi a baj a Download Station-nel. Szóval, miért jó, ha már az elején hanyagolom a DS-nek álcázott Transmission 2.42-t és inkább telepítek egy külön Transmission-t?

(#4896) vond válasza Mezga Aladár (#4894) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Érdemes lenne elgondolkozni, a fejparkolás milyen célt szolgál?"

Milyet? Legfőképp energiatakarékosság és a fizikai behatások elleni "védelem", nem?

No és az miért van, hogy egészen pár héttel ezelőttig minden 1, 2, és 3 terás WD Red-et gyárilag kikapcsolt fejparkolással adtak el? Másfél évig nem volt fontos, csak most?

És ha már bekapcsolják, akkor mi ez a sokaknál tapasztalható, 8 másodperces beállítás? Így pár hónap alatt eléri a "vállalt", nem kevés, 600 ezres számot. És egy NAS-ba szánt merevlemeznél miért van arra szükség, hogy óránként 450-szer kicsapkodja a fejet oldalra?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4897) Elemental válasza Multibit (#4895) üzenetére


Elemental
addikt

Én 15 hónapja azt használom. Semmi bajom nincs vele.

(#4898) Multibit válasza Elemental (#4897) üzenetére


Multibit
veterán

Mármint a gyári DS-t? Akkor ez is amolyan kinek a pap, kinek a paplan dolog. Ezek után főleg kíváncsi vagyok arra, hogy mi a "baj" a gyári Transmissionnal!
Köszönöm

(#4899) Mezga Aladár válasza vond (#4896) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem a gyári beállítást védem, mert az szerintem is rossz. Hanem azt, ha a lemez inaktív akkor a kiolvasó fej az adott sáv felett marad, ami a lemezfelület melegedésével járhat. Ezért szerintem a 300 másodperc (5 perc) teljesen jó beállítás. Ha ennyi ideig inaktív a drive, akkor nyugodtan leparkolhat a kar.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4900) AndrewTdi válasza Multibit (#4895) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Én nagyrészt a magon torrentezek. Annyi bajom volt a Download Starionnel, hogy néha azzal buziskodott, hogy nem.láttam a Ds szerint aktív torrentjeimet az oldalon a nevem alatt. Továbbá a kötelező 48 óra seed néha túlcsúszott 4-5 napra, kitudja.miért... és sebességben is észlelek némi külpnbséget a Transmission javára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.