Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) hengelhof válasza Proxy2 (#5950) üzenetére


hengelhof
senior tag

Már lemondtam róla teljesen. Anno a reinstallt többször megcsináltam. A proci nem bírja, azért nem megy.

(#5952) Multibit válasza nagyt (#5948) üzenetére


Multibit
veterán

Van. Mediaplayernek hívják.

(#5953) bosa válasza devil-k (#5853) üzenetére


bosa
tag

Transmission GUI -> Transmission beállítások -> Sor Fül -> Letöltési sor hossza ez az érték határozza meg egyidejűleg hány torrentet tölt le.

(#5954) devil-k válasza bosa (#5953) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi! :R

Menet közben találtunk még 1 másik alternatívát is.

- mozi bolondéria -

(#5955) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Találkozott valaki olyannal hogy nem működik az első usb port?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#5956) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Felrakta mar valaki a Beta 5.0 -t ? ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5957) devil-k válasza Dr.FantastiK (#5956) üzenetére


devil-k
nagyúr

Fel, pont tegnap este!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5958) Magnat válasza devil-k (#5957) üzenetére


Magnat
veterán

És mik a tapasztalataid? Dropbox syncet használod?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5959) devil-k válasza Magnat (#5958) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tegnap nem volt időm elmerülni benne, de ma megteszem és írok róla.

Nem tartok képeket a NAS-on, így noncs beállítva a Dropbox sync sem.

- mozi bolondéria -

(#5960) Magnat válasza vond (#5563) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

DSM-ből hol lehet kikényszeríteni a DDNS reg ellenőrző mailt? Nekem sem jön meg tegnap este óta...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5961) Magnat válasza devil-k (#5959) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi! Én a Dropboxot sem képek tárolására használom :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5962) Magnat válasza Magnat (#5960) üzenetére


Magnat
veterán

Közben megtaláltam ... bár ha itt is nyomok egy reget akkor azt mondja, h már használatban van az email..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5963) vond válasza Magnat (#5960) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Várj még 1-2 napot, aztán - ha kell - küldesd újra az email-t.
Nálam is volt vagy 2-3 nap, mire sikerült kicsikarnom a rendszerből az a levelet.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5964) Magnat válasza vond (#5963) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, közben rájöttem, h spamnak nézte a gmail ... eszembe sem jutott első körben, mert elég profi a spamfiltere...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5965) csabi1971


csabi1971
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában egyre több problémával találkozok a NAS használata közben, megosztanám veletek hátha tud valaki segíteni.
A NAS: Synology DS212J a router: Lynksys E3000
A rendszerre több eszköz is csatlakoztatva van a lakás különböző pontjain. Egy Pioneer N50 zenelejátszó, egy DUNE DUO és egy Popcorn 110 a filmekhez illetve az egyik TV is rá van dugva a hálózatra azon is szoktunk filmeket nézni.
Minden filmnézés közben megszakad a lejátszás és a lejátszó bufferelni kezd majd folytatja, mindegy melyik lejátszót használjuk és mindegy, hogy avi vagy mkv a formátum a hiba fennáll. Amennyiben a tévé saját lejátszóját használom akkor egyszerűen megáll majd ugrik a következő lejátszható tartalomra.
A zenelejátszás a nagy felbontású anyagoknál szintén akadozik illetve mostanában többször nem látta a megosztott tartalmat csak a mappát viszont azt üresnek. A NAS újraindítása után ez a probléma megoldódott.
A hiba akkor is mutatkozik ha a download station nem fut.A 3-4 eszköz nem szokott egyszerre üzemelni.
Ezen kívül egy külső HDD csatlakoztatásakor azt inicializálni akarja amit órákig csinálna. A NAS újraindításakor viszont egyből felismeri.
A nas eddig probléma mentesen működött karácsony előtt bolondult meg.
Tud valaki tanácsot adni?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5966) vond válasza Magnat (#5964) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem spam-be sem jött meg. Az volt az első, amit megnéztem, de nem...
Aztán újraküldtem két nap múlva, és megjött. Ki érti ezt?! :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5967) Patice válasza vond (#5966) üzenetére


Patice
Topikgazda

Gmail?

Ha igen, akkor szeretnek játszani az SMTP (ha jól rémlik) porttal. DSM-ben, az üzenetküldés alatt változtatható.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5968) vond válasza Patice (#5967) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, Gmail. De ahhoz a DSM-es üzenetküldéshez eddig hozzá sem nyúltam. A DDNS visszaigazoló e-mail nem akart megjönni, de azóta már rendben van. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5969) E99 válasza nagyt (#5948) üzenetére


E99
újonc

Nem tudom mennyire vagy otthon stream/transzkódolás témában, de azért röviden elmagyarázom a tisztánlátás végett.
streamelés: itt az adott filmet (pl: .mkv) eredeti formájában küldi a NAS/PC-n levő Plex médiaszerver a kliens TV felé, ebben az esetben a TV képes natívan lejátszani a filmet, olyan mintha odavinnéd pendrive-on és a TV-vel lejátszod, csak itt LAN-on teszi ugyanezt.
transzkódolás: itt viszont annyi a különbség, hogy a kliens eszköz ami lejátsza a filmet nem képes kezeli azt a formátumot, ilyenkor kell transzkódolni (gyakorlatilag lejátszás közben konvertálja a tartalmat).Így már le fogja tudni játszani a kliens.

Korábban a hibákat(DTS kezelés, felirat hozzáadás) a transzkódolás részére írtam reagálva az egyik fenti igényedre, ami neked van TV annak csak streamelnie kell, ami egyszerű feladatnak számít. A transzkódolásnak pl. akkor van értelme, ha telefonon/táblagépen szeretnéd lejátszani a jó minőségű filmeket, de nem kezeli azt az eszköz (általában apple cuccok) vagy ha távolról akarod megnézi a filmeket, otthon a NAS kezelhető méretűre alakítja és bárhol lejátszhatod, persze ez függ az otthoni és távoli internet sebességétől.
Jó hír viszont, hogy a mai naptól fogva elérhető hivatalosan is a Plex médiaszerver DS214play-re, egyszerűen telepíthető a csomagkezelőből ami korábban még nem ment olyan könnyen. Transzkódolni jelenleg csak a Videostation alkalmazás tud ezen a NAS-on, de későbbiekben ez várható a Plex-re is.

(#5970) nagyt válasza E99 (#5969) üzenetére


nagyt
csendes tag

Köszönöm a részletezést :R !
Így már sokkal érthetőbb. Remélem 1-2 héten belül sikerül beszereznem végre a DS214play-t
Utána biztos lesz még egy-két kérdésem a beállítások kapcsán:))

Még egyszer köszönet !

''Amit az interneten nem találsz meg , az nem létezik.'' (szerző: egy ismert jóember) :-)

(#5971) Elemental válasza E99 (#5969) üzenetére


Elemental
addikt

A transzkódolás csak valami telepített médiaszerverrel, vagy video stationnal működik?
Smb megosztással -amikor a nas csak sima tárhelyként üzemel-, nem?

(#5972) E99 válasza Elemental (#5971) üzenetére


E99
újonc

A források szerint úgy látom a Videostation végzi a transzkódolást gyárilag, jelenleg csak ez képes rá. Megjelenés után nem volt rá Plex támogatás (ez egy nagyon jó független médiaszerver), most 2 hónappal később megjött hivatalos verzió, talán hónapok múlva meg lesz oldva a transzkódolás Plex alatt is, jelenleg az a gond vele, hogy a dedikált hardvert nem tudja kihasználni, csak cpu erővel dolgozik ami nem elég semmire sem.
A második kérdésedet nem egészen értem, ha a NAS-on nincs használva a Videostation vagy ki van kapcsolva akkor nincs transzkódolás.

(#5973) Elemental válasza E99 (#5972) üzenetére


Elemental
addikt

A lényeget leírtad, köszi. Tehát a transzkódoláshoz kell telepíteni valamit a nasra.
A telón smb megosztással nézek néha filmet helyi hálón. Ha távolról nézek, akkor csak az alacsony bitrátás filmeket lehet, ami átmegy az 5mbites feltöltéssel.

[ Szerkesztve ]

(#5974) Magnat


Magnat
veterán

Aki Transmissiont és dlna-t is használ, nem tapasztalta még, h amikor lejön egy film, a NAS nem indexeli be automatikusan a filet? Én igen és keresgettem, h mit lehetne csinálni.. végül találtam ezt:
[link]

Ez egy Perl-ben írt kis script, amit a TM done scriptjéből hívva elvileg beindexeli az újonnan letöltött filmet ... a gond csak az vele, h hibás, amit jeleztek is a készítőnek, az a gond vele, h ha könyvtárba tölti le a filmet a TM, akkor a Video Stationban megjelenik, de a dlna-n nem ... lett is hozzá javítás, de sajnos úgy sem lett jó. Egy kis bűvöléssel viszont sikerült javítanom a scriptet, szóval most elég lefuttatni és ráadásul a teljes reindexszel ellentétben pár mp alatt lefut, mivel csak a változásokat indexeli le. Annyi nyűge van, h ha átteszünk vmit másik könyvtárba akkor a régit nem törli a dlna-ból, ha lesz hozzá energiám, megpróbálom azt is belefaragni.

Az eredeti scripthez képest ennyit kell változtatni:

if ($result =~ m/^$SYNO_ERROR_MSG/i) {
$log->entry("Adding file to index: $file");
$dirname = substr($file, 0, rindex($file, '/') + 1);
my @synofolderrc = `synoindex -A \"$dirname\"`;
$log->entry("`synoindex -A \"$dirname\"`");
my @synorc = `synoindex -a \"$file\"`;
$log->entry("`synoindex -a \"$file\"`");
++$files_indexed;
}

(Ez most a logba beteszi a könyvtár és a file nevét is, ha ez vkit zavar, akkor törölje a $log kezdetű sorokat)

És egy kérdés a végére: a Time Backupot be lehet állítani úgy, h csak a változtatásokat backupolja? Ha nem, akkor mivel érdemes ezt csinálni?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5975) jamez


jamez
senior tag

Sziasztok!

Nem gondoltam volna hogy 3tb-os red nem lesz elég, de bekövetkezett és vettem mellé a 213j-be egy ugyanilyet.
Ahogy látom alapból SH volt az első, most mellé raktam a 2-at és fél nap kínlódás után aktív is lett.
DE nem látom :U Azt hittem csinál egy kötet bővítést.
Nem biztonsági tükrözést szeretnék hanem egyben a 6 tb-ot.

Ezt hogyan tudom elérni? :F

köszi

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#5976) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Sziasztok!

Érdemes egy 212j-t lecserélni egy 214se-re? Hoz valamit a konyhára a 214se-ben levő floaing pointos CPU?

köszi

Feel Good Inc.

(#5977) vond válasza jamez (#5975) üzenetére


vond
MODERÁTOR

SHR helyett RAID0 kell Neked.

Most nem gondoltam bele komolyabban, de szerintem ehhez ki kell mentened az adataidat, létrehozni egy RAID0 tömböt, aztán visszamásolni mindent.

Viszont RAID0-nál ha az egyik lemez borul, akkor ugrik az egész tömb.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5978) Magnat válasza vond (#5977) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem az a legjobb, ha egyáltalán nem használ raid-et.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5979) vond válasza Magnat (#5978) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, ez hirtelen eszembe sem jutott. :B

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5980) csabi1971


csabi1971
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában egyre több problémával találkozok a NAS használata közben, megosztanám veletek hátha tud valaki segíteni.
A NAS: Synology DS212J a router: Lynksys E3000
A rendszerre több eszköz is csatlakoztatva van a lakás különböző pontjain. Egy Pioneer N50 zenelejátszó, egy DUNE DUO és egy Popcorn 110 a filmekhez illetve az egyik TV is rá van dugva a hálózatra azon is szoktunk filmeket nézni.
Minden filmnézés közben megszakad a lejátszás és a lejátszó bufferelni kezd majd folytatja, mindegy melyik lejátszót használjuk és mindegy, hogy avi vagy mkv a formátum a hiba fennáll. Amennyiben a tévé saját lejátszóját használom akkor egyszerűen megáll majd ugrik a következő lejátszható tartalomra.
A zenelejátszás a nagy felbontású anyagoknál szintén akadozik illetve mostanában többször nem látta a megosztott tartalmat csak a mappát viszont azt üresnek. A NAS újraindítása után ez a probléma megoldódott.
A hiba akkor is mutatkozik ha a download station nem fut.A 3-4 eszköz nem szokott egyszerre üzemelni.
Ezen kívül egy külső HDD csatlakoztatásakor azt inicializálni akarja amit órákig csinálna. A NAS újraindításakor viszont egyből felismeri.
A nas eddig probléma mentesen működött karácsony előtt bolondult meg.
Közben kiderült, hogy a DSM sem a legújabb bár ezt a rendszer nem így látja és nem is engedi frisíteni. Manuálisan sem ott meg azt írja: frissítéshez nem elegendő a kapacitás a rendszerpartició legalább 200 MG-t igényel.
Tud valaki tanácsot adni?
Előre is köszönöm!

(#5981) Magnat válasza csabi1971 (#5980) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

nem azért, de nem kellene 15 hsz-enként bemásolni ugyanazt a tartalmat...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5982) csabi1971 válasza Magnat (#5981) üzenetére


csabi1971
csendes tag

Bocs!
Érdemben tudsz segíteni? Egyébként kiegészítettem néhány sorral mert újabb problémák merültek fel.

[ Szerkesztve ]

(#5983) Magnat válasza csabi1971 (#5982) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor már az elsőre is válaszoltam volna ... 1ébként nekem is 212j van de csak kb 1 hete :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5984) csabi1971 válasza Magnat (#5983) üzenetére


csabi1971
csendes tag

Ha így marad akkor nekem már nem sokáig lesz 212. Milyet vegyek helyette?

(#5985) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

Hosszas mérlegelés után, ma szert tettem egy DS213j-re.
Most bíbelődök a beüzemeléssel.
Az lenne a kérdésem, hogy ha a két 2TB- HDD-t beraktam, be tudom-e úgy állítani, hogy 300Giga legyen RAID1, a maradék területek pedig alapként működnének?
Mondjuk, ha leformázom alapnak 2x2 TB (lemezcsoport), utána kell létrehozni a köteteket?

Bocsi, még soha nem volt NAS-om.

A segítséget előre is köszi!

Üdv!
Hh

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#5986) Elemental válasza Hiperhuje (#5985) üzenetére


Elemental
addikt

Tudtommal a réd csak teljes lemezzel működik, partícióval nem fog sikerülni.

(#5987) Hiperhuje válasza Elemental (#5986) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Köszi!

A pcs@ba...
Kell nekem az a RAID? :(

Még az kérdésem, hogy ha egy routerről levett, ext4-es HDD-t ráteszek USB-n, látom a rajta lévő tartalmat?
Esetleg leformázza?

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#5988) Multibit válasza Hiperhuje (#5987) üzenetére


Multibit
veterán

Nem esetleg. Biztos.

(#5989) Magnat válasza csabi1971 (#5984) üzenetére


Magnat
veterán

Kérdés, mire használod meg mennyi a keret...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5990) Magnat válasza Multibit (#5988) üzenetére


Magnat
veterán

Az usb-t nem formázza, csak a belsőt ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5991) Multibit válasza Magnat (#5990) üzenetére


Multibit
veterán

Hopp! Elkerülte a figyelmem, hogy a kolléga USB-n akarja használni a vinyóját. Így nem formázza.

(#5992) Hiperhuje válasza Multibit (#5991) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Bakker! Én meg itt görcsölök, hogy visszarakjam a routerra.... :O
Nem mertem rádugni... :))

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#5993) Magnat válasza Hiperhuje (#5992) üzenetére


Magnat
veterán

:)
Kicsit bennem is bennem volt a para első alkalommal, h az összes torrent odalesz ... aztán rájöttem, h akkor a pendriveot is mindig formázná :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5994) csabi1971 válasza Magnat (#5989) üzenetére


csabi1971
csendes tag

Torrent futtatása, a zene és a filmlejátszó kiszolgálása hálózaton "riccenés" mentesen!
Max 200e

(#5995) Hiperhuje válasza Magnat (#5993) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Most ezt már megoldom...
Inkább azon agyalok, hogy, legyen- e RAID1, vagy sem.
Mert igazából a kezdeti terveim közt első helyen szerepelt, de annyit olvastam, hogy a fontos dolgokat egy külön meghajtón is kell tárolni, ami független a rendszertől.
Mivel felszabadul az 1TB-s külső HDD a routerről, most azon gondokodom, nem fogok úgy torrentezni a NAS-al, hogy még tükrözöm is azt.
A másik pedig az adat biztonsági tárolása, hát az úgy is fogom a külsőn még pluszba tárolni, tehát nem kéne 4 TB lefelezni.... :(
Hogy legyék???
Na most itt tartok.

:K

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#5996) Magnat válasza csabi1971 (#5994) üzenetére


Magnat
veterán

És hány diszket akarsz bele? 200k rengeteg, a DS214 play is 100 fölött megáll, sztem az bőven elég mindenre... de ha nem akarsz transzkódolni, sztem a DS214 vagy ad abszurdum a 214SE is elég... azért hallgasd meg, más mit mond, nekem nincsen még sok tapasztalatom ezzel ... összehasonlítás

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5997) Magnat válasza Hiperhuje (#5995) üzenetére


Magnat
veterán

Én is ezen dillemmáztam, vettem egy 212j-t 1db 3 terrás diszkkel, plusz volt itthon kompatibilis 500-as Samu 2db, egy 3.5 meg egy 2.5-ös... én azt akartam, h shr-ben beteszem a nagy 500-ast a 3 terrás mellé és 500giga lenne raidben, a maradék meg szimplán ... de mint kiderült, csak az 500 raid lett volna elérhető, a többi nem ... szóval maradt az, h az 500-asra menne a fontosabb dolgok mentése, de mint itt megtudtam, a belső diszkek nem tudnak külön-külön aludni, azt meg nem akartam, h napi 1 mentés kedvéért daráljon egész nap az 500-as lemez ... így inkább a kicsi 500-as dugtam rá usb-n, azt külön is tudja altatni a nas.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5998) Elemental válasza csabi1971 (#5994) üzenetére


Elemental
addikt

Lehet, hogy csak újra kellene telepíteni az egészet. Mielőtt kidobsz az ablakon egy valag pénzt, szerintem próbáld ki.

(#5999) csabi1971 válasza Elemental (#5998) üzenetére


csabi1971
csendes tag

Köszi, ezen gondolkodom én is. Holnap lementek mindent egy külső HDD-re és nekifutok!

(#6000) csabi1971 válasza Magnat (#5996) üzenetére


csabi1971
csendes tag

Most 2*2,5TB van benne ez bőven elég nekem. Holnap újrarakom az egészet( remélem sikerül) és meglátom mi lesz. ha nem oldja meg a problémát akkor olyat veszek ami ezen felhasználás mellett gondtalanul működik tartalékokkal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.