Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) f8enter


f8enter
aktív tag

Olyan UPS-t keresnék, ami már kommunikál a NAS-sal, de nem kell csilli-villi nagy teljesítmény, nagy akku, stb. Csak azért szeretnék fizetni, hogy leálljon szabályosan. Ilyen létezik?

(#5302) f8enter


f8enter
aktív tag

És itt figyel a 413j :D

(#5303) bencus3 válasza bencus3 (#5294) üzenetére


bencus3
tag

Erre nincs ötletetek? :R

(#5304) stargazer


stargazer
senior tag

volt már nektek olyan hogy kegyetlenül belassult a filmek elérése wifin?

nem tudom, hogy lehetne kideríteni hogy mi a gond? csak a router vagy a NAS (vagy mindkettő egyszerre?!?!) lehet. a NAS-t is már újraindítottam, a routert is párszor, nem is olyan olcsó router volt, tp link TL-WR1043ND. ennek ellenérei inkább a routerre gyanakszok.

elvileg magának a NAS-nak, meg sztem a routernek is simán bírnia kellene egyszerre 2 eszközön filmet lejátszani wifin keresztül nem? nem is full hd vagy ilyesmi, sima 1,5gb méretű film, meg 300mb-os film megy egyszerre. ez nem hiszem hogy problémát kéne okozzon, nem?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5305) devil-k válasza stargazer (#5304) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem kellene problémát okoznia.

Bár azt nem írtad le, hogy milyen pl. a jelerősség? A ház egyik végében van a router a másikban a NAS és a harmadik végében a laptop (vagy bármi más)?

És azt sem írtad le, hogy milyen a típusa a NAS-nak.
Illetve eddig volt-e gond ilyesmivel?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5306) stargazer válasza devil-k (#5305) üzenetére


stargazer
senior tag

2m-re vagyok a routertől, jelerősség maxon van, ilyet eddig egyszer csinált, akkor se jöttem rá mi okozta, mindent ujraindítgattam 25x aztán egyszer csak jó lett. router fw a legfrissebb. DS-713+
eszméletlenül bosszantó

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5307) devil-k válasza stargazer (#5306) üzenetére


devil-k
nagyúr

Esetleg, ha van lehetőség, akkor próbáld meg másik routerrel, próbáld ki, hogy kábellal kötöd össze a NAS-t és a routert.

(Letöltés ment közben esetleg? Csak a NAS-nál csinálta/csinálja ezt a router?)

- mozi bolondéria -

(#5308) stargazer válasza devil-k (#5307) üzenetére


stargazer
senior tag

nem ment semmi letöltés, de a biztonság kedvéért deaktiváltam őket. minden eszközön a saját diagnosztikája szerint minden a legnagyobb rendben működik... :W

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5309) devil-k válasza stargazer (#5308) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hmm... Ez érdekes. :Y :Y Pedig nem gyenge vasról van szó! ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5310) stargazer válasza devil-k (#5309) üzenetére


stargazer
senior tag

és érdekes módon mintha akkor csinálná amikor lekapcsolom őket kicsit pihenni. amikor hetekig megy, akkor semmi gond. lekapcsoltam egy órára, indítom, akkor elkezdi a hülyeséget.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5311) devil-k válasza stargazer (#5310) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ne kapcsold le őket! ;] ;] ;] Minden kezdet/indulás nehéz. :Y :Y
Milyen merevlemez(ek) vannak a vasban???

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5312) stargazer válasza devil-k (#5311) üzenetére


stargazer
senior tag

2x wd green 1tb

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5313) devil-k válasza stargazer (#5312) üzenetére


devil-k
nagyúr

Smart alapján az állapotuk?

- mozi bolondéria -

(#5314) stargazer válasza devil-k (#5313) üzenetére


stargazer
senior tag

jó.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5315) f8enter


f8enter
aktív tag

Próbálom telepíteni a DSM-et, ami sikerült is, most azon küzdök, hogy 2db HDD-vel azt szeretném elérni, hogy 600GB legyen tükörben, a maradék 2x1,1TB pedig standalone, RAID nélküli partíció. Ez támogatott megoldás, vagy ne küzdjek? Picit új még a cucc, és azt hiszem összezvar a magyar nyelv.

(#5316) devil-k válasza f8enter (#5315) üzenetére


devil-k
nagyúr

Összezavar a magyar nyelv???! :F

- mozi bolondéria -

(#5317) Elemental válasza f8enter (#5315) üzenetére


Elemental
addikt

Raid 1 csak teljes lemezzel lehet, partícióval nem

(#5318) f8enter válasza Elemental (#5317) üzenetére


f8enter
aktív tag

:(

(#5319) f8enter válasza devil-k (#5316) üzenetére


f8enter
aktív tag

Nem ismerem magyarul ezeket a szakkifejezéseket, mivel amikor közel kerültem hozzá, még nem volt magyar megfelelője --> nem értem, mit akar.

(#5320) f8enter válasza Elemental (#5317) üzenetére


f8enter
aktív tag

Mit lehet particioval? Van erre valami hivatalos forrás?

(#5321) Patice válasza bencus3 (#5303) üzenetére


Patice
Topikgazda

De van. :)

Ha a CloudStation fut, akkor az ikonjára kattintva jobb gombbal leválasztod az egészet, majd újra beállítod a kapcsolatot.

Ha az új mappa ugyan azokat az adatokat fogja tartalmazni, mint előtte, akkor csak végignyálazza az egészet, hogy minden szinkronban van-e.

Ha az új célmappa a PC-n nem ugyan azt tartalmazza, akkor a NAS-on is felül fog íródni a mentési célmappában az adat!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5322) Patice válasza f8enter (#5315) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha nehezen megy magyarul a DSM kezelése akkor átrakhatod angolra is, csak beállítás kérdése. (Én is angolul használom, mert a külföldi leírások sokkal jobbak a magyarnál és így könnyebb ugyan azokat a dolgokat megcsinálni rajta.)

Amit te szeretnél így ebben a formában nem támogatott.

Ami nekem eszembe jutott megoldásként az a lemezcsoport (Disk Group) létrehozása. Mielőtt partíciókat, köteteket (Volume) hoznál létre először a két HDD-t lemezcsoportba rendezheted, mondjuk RAID0-val.

Ha ez megvan, akkor ezen a lemezcsoporton hozol létre több kötetet (Volume) a neked megfelelő méret megadásával. Mondjuk csinálcs két 600 GB-os kötetet, majd a maradékból egyet.

A két 600 GB-os partícióból az egyikre rakod a fontos cuccaidat, a másik 600-asra pedig beállítasz egy (akár időzített) biztonsági mentés (Backup) feladatot a DSM megfelelő pontjában.

Így meglesz két példányban a fontos adat, maradék területre meg mehet a többi. :))

Esetleg itt van egy kis segítség angolul.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5323) f8enter válasza Patice (#5322) üzenetére


f8enter
aktív tag

Jó ötlet, de így hdd hibánál elszáll a mentés is a stripeolás miatt. Ez inkább külső diszkre mentéssel járható út, de ebben az esetben használnék inkább 2 standalone (basic) diszket, mert nem vagyok sebesség érzékeny. Még átgondolom. )

Pici olcsó, de működő UPS-t senki nem használ? Tényleg 20+eFt amit kezel?

(#5324) bencus3 válasza Patice (#5321) üzenetére


bencus3
tag

Köszönöm müködik!

(#5325) chemand


chemand
tag

Sziasztok!

Sehogyan sem tudom beállítani a Photo Station-t, hogy az internetről elérjem. DDNS (DynDns) van, működik mert a DSM-et elérem, de Photo Station-t a 80-as porton nem, csak a router bejelentkezése jelenik meg.
Hálózati dolgokhoz kezdő vagyok, de elég sok mindent sikerült már beállítanom, de ezt illetve a WOL-t még nem.

Köszi.

(#5326) f8enter válasza chemand (#5325) üzenetére


f8enter
aktív tag

Port forwardingot kell beállítani a routeren a nashoz, és a forwardolt portra csatlakozni kintről.

(#5327) f8enter


f8enter
aktív tag

"Repairing" állapotot hogy lehet megszakítani?
(Beraktam az új nasba a régi winyóimat, megörült neki, hogy össze tudja állítani a tükröt a formázott és az adatot tartalmazó diszk között, ami sok órája tart, és 2x%-nál tart. Inkább visszamásolom mentésből, de most kissé megszakíthatatlannak tűnik a folyamat, minden gomb inaktív, pl. remove volume)

(#5328) chemand válasza f8enter (#5326) üzenetére


chemand
tag

Szia!

[Ez] alapján állítottam be a 443-as portot így:

Ennek ellenére nem működik a https://dyndnscímem.org:443/photo

(#5329) buruzstomi


buruzstomi
csendes tag

Sziasztok.
Új vagyok a fórumon, DS211j DSM4.3-al. Egy új androidos táblagép miatt Cloud Station-t telepítettem. Eddig nem volt rá szükségem csak windows-os gépekkel használtam. Elfoglalta az összes szabad tárhelyem. Nem tudom megnyitni a Download Station-t sem. Ha valakinek van ötlete kérem segítsen. Köszönöm.

(#5330) zoltan6 válasza buruzstomi (#5329) üzenetére


zoltan6
őstag

ezért nem használtam én eddig a cloud stationt.tuti letörölnék vele valami fontos cuccomat,inkább kézzel másolgatom a fontos cuccaimat mindenhová.főleg ha az ember nem ért hozzá,azt nemtudja hogy kell beállítani,mit mivel hova szinkronizáljon.

[ Szerkesztve ]

(#5331) stargazer válasza chemand (#5325) üzenetére


stargazer
senior tag

WOL: nagyon egyszerű. vezérlőpult/hardver/WOL eng. majd pl. androidos ds finderrel már ébresztheted is.
de nekem noha eddig ment, most pl. nem akarta, nem tudom miért, de pl. fizikailag is teljesen leválasztottam minden hálózatról (LAN, elektromos), talán ezért. most leállítottam ds finderrel, utána meg elindult.

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5332) chemand válasza stargazer (#5331) üzenetére


chemand
tag

Köszi majd megpróbálom. Ezzel a ds finder-rel távolról is ébreszthető a NAS?

(#5333) f8enter válasza f8enter (#5327) üzenetére


f8enter
aktív tag

Inkább nulláról kezdtem...

MÁS:
A HDD hibernálást mi tudja megakadályozni, amire figyelni kell?
-torrent kliens ha fut, biztosan nem engedi
-közvetlen file elérések (file share, dlna, ftp, stb.)
-egyéb?

(#5334) stargazer válasza chemand (#5332) üzenetére


stargazer
senior tag

aha

most azt vettem észre hogy mobil hálózaton nem akarja felébreszteni, de a lekapcsolás ment pl.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5335) momoxp


momoxp
tag

Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) -ot valaki állított már be windows 7 alatt?

(#5336) f8enter


f8enter
aktív tag

Nem érem el LAN-on a NAS-om file megosztását.
Az IP megadása után azt írja, hogy "...nem érhető el. Lehet hogy nincs joga..."
Az autentikációs ablak sem ugrik fel.

Mi lehet a baj?
-Megosztott könyvtár van
-Cloudsync meg az adott gépről
-weben is elérhető

[ Szerkesztve ]

(#5337) stargazer válasza chemand (#5325) üzenetére


stargazer
senior tag

nem értem miért kell a portokkal foglalkozni. mi történik ha beírod a címsávba hogy ddnscímed/photo/ ?
rendszerinformáció/szolgáltatsoknál futnak a dolgok amik kellenek?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5338) stargazer válasza f8enter (#5336) üzenetére


stargazer
senior tag

mivel (oprendszer/program) akarod elérni?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5339) f8enter válasza stargazer (#5338) üzenetére


f8enter
aktív tag

XP. 1,5 óra szívás után egy reboot orvosolta. :)

(#5340) Möhe


Möhe
addikt

Aki 213j-t használ 80-120-as netre kötve az ki is tudja használni rendesen ezt a sávszélt?
Konkrétan 120/50-esre fáj a fogam,de ha nem tudja ezt a NAS kezelni akkor nincs értelme számomra.

(#5341) Sefter válasza Möhe (#5340) üzenetére


Sefter
veterán

gigabites hálókártya van benne...inkább a gagyi router szokott szűk keresztmetszet lenni...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#5342) Möhe válasza Sefter (#5341) üzenetére


Möhe
addikt

Igen tudom, de olvastam máshol hogy 240-upc nettel csak 5-6 MB/s a letöltés és a proci 100on megy, ezért kérdezem hogy itt van-e olyan aki ezt megerősíti vagy cáfolja.

(#5343) devil-k válasza Möhe (#5342) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megerősítem azt a tényt, hogy a DS213J nem bírja a UPC által adott 240-es netet.
Nagyon max. 9-10 mb/s tölt, de akkor is már Transmissionnal.

A routerem sem gagyi, szóval hülyeségeket ne írjanak már a hozzászólók, ha lehet. Állítólag a vas gyenge a nethez, ami nekem kissé furcsa, ugyanis gigabites hálókártya van benne. Persze a "hivatalos" Synology supporton is Gandalf nem ad egyértelmű választ semmire sem.

batagy
Rosszul gondolkodsz. Attól, hogy neked felesleges a 120-as vagy 240-es net, ne feledd, hogy másnak lehet, hogy nem az.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5344) batagy válasza Möhe (#5342) üzenetére


batagy
őstag

213j-t használok.

Ne feledd a mértékegység átváltást, szóval 6 MB/sec = 48 Mbit/sec. Az pedig már nem kevés!

Nálam Digikábel van Basenet 40/20-as. Ha fullon megy a letöltés (kb 5 MB/sec-kel), akkor a NAS procija már valóban felmegy 100%-ra. Nálam le van "korlátozva" 4MB/sec-re, azaz 48 Mbit/sec-re a letöltés, ezt még normálisan kezeli a NAS. Másrészt ez a letöltési sebesség már bőven elég akármire is, szóval el nem tudom képzelni, mire kellhet 120 Mbites net.

SZERK: a routerem TP-Link WR842ND, Gargoyle firmware-rel, az bírja.

[ Szerkesztve ]

(#5345) Möhe válasza batagy (#5344) üzenetére


Möhe
addikt

Azért írtam MB és nem Mbit-et!
Amúgy sok BD-t szedek le,és az a 25-35-40GB nekem nem mindegy hogy mennyi idő alatt jön le. Ha van rá mód jöjjön gyorsabban.

devil-k:

Valamit olvastam ott hogy a proci kevés hozzá ( nem értem miért)

szerk: eleve transmissiont használok nem DS-t

[ Szerkesztve ]

(#5346) batagy válasza Möhe (#5345) üzenetére


batagy
őstag

Én meg nem tudok számolni, a 4MB/sec az 32 Mbit/sec természetesen, csak elírtam. :)

Mindenesetre a DS213j valóban nem bírja a 120-as és 240-et sem.

(#5347) devil-k


devil-k
nagyúr

Aki nem tud vagy nem akar számolni, annak itt van ez ;) ;]

- mozi bolondéria -

(#5348) Sefter válasza devil-k (#5343) üzenetére


Sefter
veterán

router nélkül próbáltad..?
mert ha valóban nem bírja a 100megás netet (ami ugye a gigabit tizede..) akkor az elég gáz

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#5349) devil-k válasza Sefter (#5348) üzenetére


devil-k
nagyúr

A vicc az egészben az, hogy a UPC által adott Cisco modemen (direktbe kötöttem a PC-t) nem a sávszélesség kb. 80-90 mbit. Amikor rákötöttem a saját routerem, akkor egyből 240-248 mbit. Jó, mi? :N

Valóban nem bírja a 100 megás netet.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5350) Sefter válasza devil-k (#5349) üzenetére


Sefter
veterán

akkor a synology support miért sunnyogja el ezt az infót:F

Psn ID: sefter_hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.