Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) brumi1024 válasza batagy (#4696) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor miért nem veszel DS213-ast? Teljesen felesleges számodra a 213+ ha nem titkosítasz, ezeket az eSata-n kívül mind tudja a 213 is (mellesleg az eSata-t én teljesen fölöslegesnek tartom az usb3 mellett, több laptopomon is volt, soha nem sikerült használnom). A NAS-nak a legjobb tudomásom szerint nincs saját flash tárhelye.

(#4702) Patice válasza brumi1024 (#4701) üzenetére


Patice
Topikgazda

És szerinted biztosan van nekik 213-as? Tudtommal már nem kapható, nem gyártják.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4703) batagy válasza brumi1024 (#4701) üzenetére


batagy
őstag

Valóban jó tipp lenne a DS213 is, de már nem lehet kapni, kifutó.

Azzal is egyetértek, hogy ez eSATA gyakorlatilag fölösleges.

Viszont elérhető már a DS214 és a DS214+! Előbbi 512 MB RAM-os, utóbbiban 1GB RAM van. Viszont a design tekintetében a DS214+-on nem annyira tetszik az új előlap, ennél a két vinyós elrendezésű előlapnál nekem jobban tetszik az "egybe" előlap, mint a DS214/DS213j.

(#4704) brumi1024 válasza batagy (#4703) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát akkor DS214, ahogy nézem nagyjából hasonló árban van mint a DS213.

(#4705) seaky77


seaky77
tag

Sziasztok

Dlink dns-320 asomat szeretném lecserélni ds213j-re. A nas-t arra szeretném használni hogy torrentet töltök le a nas-sal rss feed-el táplálva(ezt úgy látom a belső kliens tudja) majd időközönként egy hordozható ntfs usb winyora copy-zom a filmeket. Sajnos ezen az utolsó lépésen vérez el a dns-320 am mert kb 1.5mb/s el tudok rá copyzni belülről.
Kérdésem az lenne meg tudná mondani egy 213j tulaj hogy ha filestation-on keresztül ntfs usb re másol annak milyen sebességet tud elérni?

Nagyon szépen köszönöm!

Üdv
Seaky

(#4706) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!
Erősen gondolkozom egy NAS-on.
Egy egyszerű gépre lenne szükségem, amivel keveset kell bajlódnom és sokáig fogom tudni használni.
- Adatok tárolására
- Torrentezésre
- 3D BD 50-es .iso filmek tárolására is használnám ill. lenne hozzá egy MED600+ Wifi készülék is.

Programozáshoz nem értek, ezért lenne fontos nekem a felsoroltak lehető legegyszerűbb és legkevesebb idegeskedéssel való biztosítása.

Mivel később lehet, hogy jobban ki fogom tudni használni a NAS-t,ezért kétlemezes verzióban gondolkodom.
Eléggé szimpatikus nekem a DS213j-es készülék. 3tb-os WD red menne hozzá, de jelenleg csak 1 db-ra lenne pénzem.

Érdeklődnék, hogy
-ez a készülék megfelel-e az igényemnek?
-később lehet-e bele tenni egy másik ugyan ilyen vinyót, hogy a RAID funkciókat is tudjam használni?

Lehet olyat csinálni, hogy a 3TB-os vinyókból pl. csak 1-1 TB megy Raidbe, a többi pedig egymástól független?

Köszönöm

(#4707) devil-k


devil-k
nagyúr

Lehet, hogy kicsit OFF, de van-e minőségromlás, ha a filmeket NAS-on keresztül, Popcorn A400-as médialejátszóval nézem? :F :F

- mozi bolondéria -

(#4708) Elemental válasza devil-k (#4707) üzenetére


Elemental
addikt

Nem lenne szabad neki.
Az tudtommal olyan, mintha belső vinyó lenne, csak hálóról kapja az adatot.

(#4709) devil-k válasza Elemental (#4708) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én is így gondolom. Esetleg valami tud valami okosságot erről?

- mozi bolondéria -

(#4710) akisbandi válasza devil-k (#4709) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Nincs minőségromlás, mitől lenne. Valahogy úgy képzeld el, ahogy noklika írta.

(#4711) devil-k válasza akisbandi (#4710) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! :R Így képzeltem én is.

- mozi bolondéria -

(#4712) Elemental válasza seaky77 (#4705) üzenetére


Elemental
addikt

Nálam ext4-es usb vinyónál 20MB/s. Ntfs-t még nem próbáltam.
Jól értelmezem, hogy átmásolod a filmet a külsőre, majd rádugod a tv-re/médialejátszóra?
A kábelezés nem megoldható a nas és a lejátszó között? Az volna az igazi, nem kéne másolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#4713) Elemental válasza Süvi (#4706) üzenetére


Elemental
addikt

A 213j teljesen jó ezekre, de wifin szerintem nem fog akadás mentesen menni a még egy mkv sem (nálam legalábbis nem ment), nem hogy egy bd50. A kábelezés a tuti.
Raid-et tudod használni, ha a belekerülő első vinyónál úgy állítod be. Gondlom a raid1-re gondolsz, ami a tükrözés, mind2 vinyóra ugyanazt az adatot menti. A raid0 (összefűzés) nem ajánlott, mert az egyik vinyó hibája esetén mind2 vinyó tartalma ugrik.
Raid

Úgy tudom, hogy a raid nem használható partíciókkal, csak teljes lemezekkel. Tehát az 1-1t tükrözése szerintem nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#4714) seaky77 válasza Elemental (#4712) üzenetére


seaky77
tag

Köszönöm a választ!
Igen úgy használom ahogy írtad letöltöm, másolom, nézem :)
Sajnos kábelezni nem tudok a nas-t meg nem akarom a szobában tartani. Wifi-t próbáltam de stabil lejátszáshoz használhatatlannak bizonyult:(

(#4715) Elemental válasza seaky77 (#4714) üzenetére


Elemental
addikt

A nast viszont kábellel kell összekötnöd a routerrel.

(#4716) Multibit válasza batagy (#4703) üzenetére


Multibit
veterán

Viszont a design tekintetében a DS214+-on nem annyira tetszik az új előlap
A DS214+ esetén nem az előlap a lényeg, hanem hogy műanyag helyett fém házat kapsz (a többi eltérésről nem beszélve). Mellesleg ízlés kérdése. Nekem jobban tetszik a pluszos előlapja.

[ Szerkesztve ]

(#4717) maestro_z válasza maestro_z (#4685) üzenetére


maestro_z
tag

Helló!

Erre van valakinek ötlete, egyáltalán van e valami beállítási lehetőség?

Üdv!

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#4718) bosa válasza maestro_z (#4717) üzenetére


bosa
tag

Szia ezeket nézd meg:
-beépített tűzfalban engedélyezve van
-Router tűzfalban engedélyezett
-Port forward rendben van

(#4719) Süvi válasza Elemental (#4713) üzenetére


Süvi
őstag

Nagyon szépen köszönöm.

(#4720) lkalocsa


lkalocsa
csendes tag

Sziasztok.
A következő problémám van. Van egy 213+ nasom és egy wr1043nd routerem. Beállítottam mindent rajta a tv-k is látták a média servert. Aztán gondolt egyett és nem tudtam elérni kintről, se a netről se a tv-ről. Frissitettem a nas és a router szoftverét is. Most elérem kintről viszont a tv-k nem látják a media servert. Csak a router media serverét ami meg lavan tiltva. Tudna valaki segítteni?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Billyboy

(#4721) Elemental válasza Süvi (#4719) üzenetére


Elemental
addikt

Most jut eszembe, olyat viszont lehet csinálni, hogy beleteszel pl egy 3 meg egy 1 terás vinyót, akkor a raid1 esetén lesz egy 1 terás raid1 tömböd, és marad 2 tera a 3 terásból. Ha jól tudom :)

(#4722) bosa válasza Elemental (#4721) üzenetére


bosa
tag

Rosszul tudod, akkor lesz 1 terrád raid 1-ben és 2 terrát bukod, max úgy tudod hogy külön kötet és mentésbe rakod az 1 terrát a 3 terrásra x időközönként. Nálam 2 terra + 500 Gb van így megoldva hogy a 2 Tb-ról mentek az 500-ra ami fontos.

[ Szerkesztve ]

(#4723) Rick4 válasza bosa (#4722) üzenetére


Rick4
félisten

Nálam 2 terra + 500 Gb van így megoldva hogy a 2 Tb-ról mentek az 500-ra ami fontos.

Tehát jól értem, mindkét hdd bent van, és az egyikre csak mentesz?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#4724) bosa válasza Rick4 (#4723) üzenetére


bosa
tag

Igen kötet 1 2tb kötet 2 500gb és a fontosabb dolgokat dokumentumok fényképek számomra fontos dolgok mentésre kerülnek minden második napon a kötet 1ről a kötet 2re.

(#4725) Rick4 válasza bosa (#4724) üzenetére


Rick4
félisten

És szerinted mi lesz a mentéseddel, ha egy hálózati túlfesz pukkantja a nas-t, meg benne a 2 db hdd-t is? ;)

Csak én tartom logikusnak, hogy egy mentésre használt hdd-t egyrészt megpróbálok minél kevesebbet használni, mert ugye a használat is kicsinálja, de legalábbis rövidíti a használhatóságát, ill az elektromos okból történő elhalálozás ellen minimum szekrényben, külső házban tárolom két mentés között? Az már csak hab a tortán, hogyha megáll a nas, meg pukkan a 2TB-os HDD, mivel fogod kiolvasni az adatokat róla? :U Macerásabb, de heti 2 perc elslattyogni a szekrénytől a nas-ig nekem belefér...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#4726) bosa válasza Rick4 (#4725) üzenetére


bosa
tag

Ezen kívül még hálóban bittorrent sync szinkronizál laptopra ua cuccot, illetve minden ott van google felhójében is... Egyébként ha elpukkan 2 terrás akkor elindul az 500-ról mert tudtommal minden meghajtóra települ a dsm vagy max csere... jha meg 2db túlfeszvédős elosztó után van kötve a nas :K

[ Szerkesztve ]

(#4727) Rick4 válasza bosa (#4726) üzenetére


Rick4
félisten

Az, hogy túlfeszvédős elosztód van, max megnyugtat, de nem garancia semmire, mint ahogy nekem se volt, itt ment a nas, tv, egyik szünetmentes, műholdvevő, kombi kazán elektronika, stb stb..
Ha kompletten minden megvan, akkor nincs baj, de arra ne vegyél mérget, hogy minden örökké működni fog.
Ha pukkan a nas, meg a két vinyó, akkor mi fog elindulni? Max a könnycsepp a szemed sarkából. ;)

Ja, épp most mentem a kisvinyóra a saját mappás fontos cuccokat, aztán húzom ki, és teszem is vissza a szekrénybe..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#4728) Elemental válasza Rick4 (#4725) üzenetére


Elemental
addikt

Én ftp-n mentek a melóhelyen lévő laptopra hetente. Van a szekrényben is egy külső, de lusta vagyok odáig elsétálni, kb 2 hónapja mentettem rá :)
Plusz a pc-ben lévő 2 vinyóra is külön külön mentek.

(#4729) Rick4 válasza Elemental (#4728) üzenetére


Rick4
félisten

Mindegy hogy mire, csak mindenképp legyen fizikailag leválasztva a meglévő, folyamatosan működő cuccról. ;)

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#4730) Elemental válasza Rick4 (#4729) üzenetére


Elemental
addikt

Egyetértünk.

(#4731) maestro_z válasza bosa (#4718) üzenetére


maestro_z
tag

Egy részén már túl vagyok. A beépített tűzfalban az engedélyezés/tiltás fülnél direktben engedélyeztem a 32400-as portot. A routerben szintén forwardoltam ezt a portot. A routerben (1043nd) nem találtam tűzfalat nemhogy annak beállítási lehetőségét.
A probléma annál inkább érdekes, mert az egyik barátomnak is ugyan ez a 412+ és 1043nd összeállítása van ugyanazokkal a beállításokkal és neki a plex indításakor egy külső ip címmel a myPlex regisztrációs oldala jön be. :F
Igazán azt sem értem, hogy a 213-ason ugyan ezekkel a opciókkal, portforwardokkal akkor hogyan működött a plex?
Olyan érzésem van, mintha az indító ikon rossz helyre mutatna, amikor ráviszem az ikonra az egeret, a bal alsó sarokba ezt mutatja: 192.168.1.101:5000/webman/3dparty/plex/plex.cgi

[ Szerkesztve ]

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#4732) fgo


fgo
tag

Nemrég cseréltem ki az egyik lemez nagyobbra a NAS-ban. Ma megszerettem volna nézni ,a rajta maradt tartalmat,de usb csatlakoztatva sem a nas ,sem a windows nem látja.Biztos láma a kérdés de,hogy tudom azt elővarázsolni?Filmek vannak rajta, azt gondoltam egy külső dokkolóval eltudom érni.Mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#4733) maestro_z válasza fgo (#4732) üzenetére


maestro_z
tag

Én is voltam hasonló helyzetben. Csak egy programmal tudtam visszanyerni a vinyó tartalmát, méghozzá a Raise Data Recovery Ext2/3/4-el. Felrakod wines gépre, vinyót a dokkolóba, programot indítod és mutatja a könyvtárszerkezetet. Hálózatban nem működik, úgyhogy előbb gépre másolhatsz, majd onnan a NAS-ra. Remélem tudtam segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#4734) devil-k


devil-k
nagyúr

Az lenne a kérdésem, hogy egy D-LINK DIR-865L típusú router megfelelő-e Synology NAS mellé? Ellát-e minden olyan funkciót, amire kell? (Sorry, de kezdő vagyok még ebben a NAS témában). :R :R :R

- mozi bolondéria -

(#4735) fgo válasza maestro_z (#4733) üzenetére


fgo
tag

Kösz a választ kipróbálom

(#4736) Süvi válasza Elemental (#4721) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm

(#4737) hriska válasza devil-k (#4734) üzenetére


hriska
aktív tag

Nekem DIR-845L van és megy minden gond nélkül.A 865L még erősebb is. :K

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#4738) bosa válasza fgo (#4732) üzenetére


bosa
tag

Van még 1 megoldás kiveszel egy hdd-t berakod a helyére így a nas felismeri tartalmát átmásolod olyan helyre ami benne marad a nasban majd visszarakod amit elsőnek kivettél.

(#4739) Elemental válasza Süvi (#4736) üzenetére


Elemental
addikt

Ne köszönd, mert hülyeséget írtam :)
[link]

(#4740) Intelligencs

Aki esetleg hozzám hasonlóan folyamatosan jogosultsági problémákkal küzdött, olvassa el ezt a fórumot. A lényeg, hogy anno, mikor megvettem a NAS-t, még az adminos userrel csatlakoztam a NAS-hoz a számítógépről. A hülye WIN7 meg beégette magába, hogy a DISKSTATION hálózati eszközt milyen user/pass-szal lehet elérni, és erről nem lehetett lebeszélni. Aztán ugye töröltem az admin usert. Itt kezdődtek el a gondok. Én persze ezt nem sejtettem, csak azt tapasztaltam, hogy Win alól mindig a hozzáférés megtagadva üzenetet kaptam. Csak a Synology Assistant-tal tudtam pl. mappákat felcsatolni hálózati meghajtóként, de úgy is szenvedni kellett. Ma pedig már egyáltalán, sehogyan sem volt hajlandó, pedig minden jog rendben volt. Aztán a fent linkelt topikot elolvasva jöttem rá, hogy ez a Win7 hülyesége, nem a NAS-é. A NAS nevének megváltoztatása után már új eszközként detektálta a Win a NAS-t, és hajlandó volt belépni a Windows, és még usernevet és jelszót sem kért, lévén hogy én már a Windowsba is olyan user/pass-szal jelentkezek be, ami létezik a NAS-on is. Kettő kattintással felcsatoltam a hálózati meghajtót. Like a boss. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#4741) fgo


fgo
tag

Hogy kell beállítani a NAS-t vagy a routert ,hogy csak belső hálózatként működjön ,kívülről ne lehessen elérni?

(#4742) bosa válasza fgo (#4741) üzenetére


bosa
tag

Routeren nem csinálsz semmilyen port forwardot.

(#4743) batagy válasza fgo (#4732) üzenetére


batagy
őstag

Én ezt nem értem.

Azt eddig is vágtam, ha a NAS-ba egy vinyót rakunk, az megformázza magának (feltételezhetően EXT4 fájlrendszerre).

De hogy ha kivesszük a vinyót a NAS-ból, azt máshol nem lehet felismertetni? Tehát nem szabványos EXT4 partíciót hagy rajta?

(#4744) Patice válasza batagy (#4743) üzenetére


Patice
Topikgazda

:K

Maga a rendszer partíció az Ext4, az adatok tárolására használt részt nekem a PC-m "Other" fájlrendszernek ismerte fel.

Valamilyen Ext4 klón fájlrendszer lehet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4745) batagy válasza Patice (#4744) üzenetére


batagy
őstag

OK.

Na ezt is jó tudni. Végül is nem gond, csak számítson rá az ember, hogy ne legyen gebasz.

(#4746) maestro_z válasza maestro_z (#4731) üzenetére


maestro_z
tag

Akinek telepítve van a Plex, meg tudná nézni, hogy a Vezérlőpult/Alkalmazás portálban benne van e a Plex. Nekem csak a Download Station és a File Station van benne.

[ Szerkesztve ]

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#4747) Rick4 válasza maestro_z (#4746) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem nincs ott. Gondolom 3rd party programok nem is kerülhetnek oda.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#4748) batagy válasza Patice (#4744) üzenetére


batagy
őstag

Amúgy a rendszer partíciót is a vinyóra rakja, vagy van benne beépített flash?

(#4749) Patice válasza batagy (#4748) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mindkettő. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4750) batagy válasza Patice (#4749) üzenetére


batagy
őstag

OK!

Itt is olvasom hogy:

"The 'operating system' for the Synology is located both on internal flash and on hard disks. On the flash there is basically just the booting code and some configurations (including e.g. the latest DSM version, that's why even if you change HDD the system refuses to install an older version) but then most of the system, with utilities, application, etc. are stored on a 2GB partition at beginning of each hard disk that has been initialized by DSM."

Így nagyon jó! Mert akkor pont nincs értelme szüttyögnöm a Squezebox adatbázis külső flash-ra rakásával, mert így még jobb, hogy a vinyóra teszi! Akkor nincs szükségem USB3-ra se, igazából.

Visszatérve az eredeti kérdésemre, elfogadom, hogy a WD Red 3.5" nagyon halk, de a lehetőség fenntartása és a csak a megnyugvás érdekében, továbbra is érdekelne, hogy a DS213j-ben mennyi szabad hely van még a normál 3.5" HDD és az előlapi ajtó között ? Azaz a vinyó SATA csatlakozójával ellentétes végén. Van-e ott 1-2 cm hely még?

Bocs hogy ennyit szőrözök rajta, de megnyugtatna ha tudnám hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.