Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) hengelhof válasza brumi1024 (#4439) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nagyon durvul a helyzet. :) afp...
Nos akármi is az, most úgy jön be mint a villám. Köszi a segítséget. :R

De változatlanul csak így jön be:
/volume1/homes/admin/Downloads/torrents=afp://192.168.0.113/homes/admin/Downloads/torrents

Ezzel nem tud mit kezdeni.
/volume1/home/Downloads/torrents=afp://192.168.0.113/home/Downloads/torrents

Nem tudom mi lehet a hiba. Már csak "azértis" érdekelne.

(#4452) tobias40 válasza Möhe (#4450) üzenetére


tobias40
veterán

Amikor bent vagyok a DSM.-ben akkor nekem már 25 torrentnél is ennyi...
Folyamatosan be vagy jelentkezve a DSM-be?

(#4453) hengelhof válasza Möhe (#4450) üzenetére


hengelhof
senior tag

Az a Transmission Daemon mi? Az eszi nagyon a procit.

(#4454) Multibit válasza fgo (#4449) üzenetére


Multibit
veterán

... vagy milyen 4TB?
Seagate ST4000VN000 - ez is NAS-ba szánt modell.

(#4455) Möhe válasza tobias40 (#4452) üzenetére


Möhe
addikt

Dehogy. De a a kihasználtság azért látszik hogy éjjel is pörög a proci,pedig akkor én is alszom,pc kikapcs,és nem nézek rá,van hogy nappal is csak a transmission GUI-val vagyok hozzá bejelentkezve.

(#4456) Möhe válasza hengelhof (#4453) üzenetére


Möhe
addikt

Az bezony. De most kíváncsiságból újra aktiváltam a DS-t, és az is eszik 1 torrentel 20% körül.[link]
beállok vele seedbe egy aktív torrentnél,megnézem mi lesz ebből.

(#4457) hengelhof válasza Möhe (#4456) üzenetére


hengelhof
senior tag

Az a ...Daemon nekem is fent van, de nem csinál semmit. Neked vajon miért pörög?

(#4458) Möhe válasza hengelhof (#4457) üzenetére


Möhe
addikt

nálad alszik,nálam meg mennek a torrentek

(#4459) hengelhof válasza Möhe (#4458) üzenetére


hengelhof
senior tag

na most vagyok bajban. Az összes torrentem frissít már egy jó ideje. Mi a szösz lehet. :Y

(#4460) Ispy


Ispy
veterán

A múltkor ültem a gép előtt és egyszer csak a nas elkezdett írtózatosan sípolni, azt hittem összedölt az egész rendszer.

Beléptem a DSM-be és láttam, hogy a 2. kötet összeomlott ( :F ), aztán nyomtam neki egy helyreállítást és ment tovább minden rendesen, de azóta a smart infó között a Current_Pending_Sector értéke 1 lett.

Akkor ez most mi, egy bad sector?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#4461) Mezga Aladár válasza Ispy (#4460) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az csak gyenge szektor, lehet hogy hibás, akkor áthelyezi.
Itt olvasgass. [link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4462) brumi1024 válasza hengelhof (#4451) üzenetére


brumi1024
veterán

afp=Apple Filing Protocol, az Apple gyári hálózati fájlszolgáltatása, ugyanúgy mint az SMB a Microsoftnak. Az elérési útra viszont passz, azzal nem tudom mi nem jó :(

(#4463) hengelhof válasza brumi1024 (#4462) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszi!! Valahogy túlélem. :) Egyszer úgy is ki fog derülni.

(#4464) No.01


No.01
őstag

Akik DS-t es Chromot hasznalnak azoktol kerdeznem, h mikent lehet beallitani a Synology "app"-ot, h egy torrentet elkezdjen letolteni oda ahov szeretnem?
Most csak az mukodik, h jobb klikk es letoltes a DS, de itt a mappat nem valaszthatom ki (nekem kulon van filmek, sorozatok, 3D, zenek...)
Erre van v.mi emegoldas vagy ennek pont ez a nagyon egyeszu mukodesi elv lenne a lenyege? :F

(#4465) tobias40 válasza No.01 (#4464) üzenetére


tobias40
veterán

A letöltött torrent file-t beledobod a DS ablakba és ott már oda töltöd le ahova akarod! :Y
Megkérdezi hogy mit hova szeretnél... :R

(#4466) Patice válasza No.01 (#4464) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hasonló igényem nekem is született.

Én Firefoxot használok + Transmissiont.

Most úgy csinálom, hogy kézzel adogatom hozzá a torrenteket a TM webes felületén és ott írom be a letöltés helyéhez, hogy melyik könyvtárba töltse.

Automatikusan is tudna működni, de akkor minden féle letöltés egy mappában lenne. És pont ezt nem akartam én is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4467) Möhe válasza Patice (#4466) üzenetére


Möhe
addikt

osztom
kézzel, külön mappába a torrent és külön mappába a letöltés is (HD,avi,xxx,TV....) így egyszerűbb lesz visszaállnom seedbe is ha egyszer valami gebasz lesz

(#4468) momoxp


momoxp
tag

Mért van az hogy itthon ha beírom a ddns-m a böngészőbe (valami.synology.me) nem jön be semmi ha máshol próbálom tökéletesen bejön???

(#4469) e-zoli válasza momoxp (#4468) üzenetére


e-zoli
tag

DS213j vagy DS214se vásárlását tervezem.

A kérdésem az lenne, hogy kb 150-200 torrent futtatása mellett kb 300gb (a net fiber power 120) lehet e lassulás a nasra másoláskor vagy 20-30 gb-os HD anyag lejátszásakor SMB-n keresztül?
Erre elég a 214se vagy erősebb gép kell?

[ Szerkesztve ]

(#4470) Rick4 válasza e-zoli (#4469) üzenetére


Rick4
félisten

Kérdés, ebben a két modellben az ára, a fogyasztása, vagy a hardver a szimpatikus? Milyen vinyót készülsz betenni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4471) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok,

vásároltam egy 213j-t, és be is üzemeltem. Két problémám maradt:
-nem tudom kívülről elérni. Se a valami.synology.me oldalon, se az ip címen, se sehogy.
-otthonról böngészőn keresztül szuperul elérem, de a gépről nem megy. Amikor feltelepítettem, sikerült meghatóként csatlakoztatni, de az első újraindítás óta nem hajlandó rá. Nem látja a hálózati helyeke között, és a mappát se tudja csatlakoztatni.

hogy kell ezeket beállítani?
L

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#4472) e-zoli válasza Rick4 (#4470) üzenetére


e-zoli
tag

Jelenleg NSA310-em WD 3 TB-vel, ezt szeretném cserélni 2 vinyósra.

Az ára miatt jelöltem ezt a két típust, 50e körül szánok rá és tetszik a DSM rendszer, egy barátomnak állítottam be korábban egy 214-est.

Most, ha hozzá adok egy nagyobb torrent letöltést a másolás teljesen lelassul 40 mb/s ről leesik 5-6-ra.
Nyilván ennyi pénzért ez belefér, de nem szeretném ha ez a synology-val is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#4473) Rick4 válasza e-zoli (#4472) üzenetére


Rick4
félisten

Az soc platform hasonlóság miatt viszonylag egyszerű összehasonlítani ezeket, proci sebességet, meg memória méretet hasonlítsd össze, máris látod, mennyivel komolyabb a hardver..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4474) e-zoli válasza e-zoli (#4472) üzenetére


e-zoli
tag

Azt gondolom, hogy erősebb hardver, de ettől még nem tudom hogyan viselkedik majd ilyen helyzetben:

"A kérdésem az lenne, hogy kb 150-200 torrent futtatása mellett kb 300gb (a net fiber power 120) lehet e lassulás a nasra másoláskor vagy 20-30 gb-os HD anyag lejátszásakor SMB-n keresztül?"

(#4475) Möhe válasza rlazol (#4471) üzenetére


Möhe
addikt

a hivatalos fórumon lévő portok kiosztását nézted és be is állítottad?
(termékregisztráció után tudod megtenni)

(#4476) Rick4 válasza e-zoli (#4474) üzenetére


Rick4
félisten

Erősebb 10%-kal vagy erősebb 200%-kal? A kérdés leginkább ez.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4477) Pablo válasza rlazol (#4471) üzenetére


Pablo
csendes tag

Portok: [link]
Gépről elérés explorer vagy valami file (total) commander? Kicsit várni kell, mire megjelenik a neve? azt se láttad?

(#4478) e-zoli válasza Rick4 (#4476) üzenetére


e-zoli
tag

Ez én kérdésem inkább az, hogy van-e valakinek személyes tapasztalata ilyen téren. A számok annyira nem érdekelnek ebben az esetben.

(#4479) Vadász Erika


Vadász Erika
csendes tag

Sziasztok! Synology NAS-ban gondolkodom, és 3 v 4 TB os lemezzel. De melyik a legjobb választás egy 24 órás működéshez? Mi a véleményetek, tapasztalatotok?

(#4480) Pablo válasza Vadász Erika (#4479) üzenetére


Pablo
csendes tag

Nyilván sokan-sokfélére esküsznek, én szimpla wd greent vettem, de azóta tudom, hogy van direkt NAS-hoz gyártott HDD, ami lassabban pörög, 7*24 órára tervezett, fele annyit eszik... és csak kicsit drágább, meg persze lassabb.

WD40EFRX
IntelliPower
Idle Mode 25 dBA (average)
Seek Mode 0 28 dBA (average)
Read/Write 4.50 Watts
Idle 3.30 Watts
Standby 0.40 Watts

ST4000VN000
Operating, Average (W) 4.8
Idling Average (W) 3.95
Standby/Sleep Mode (typical, W) 0.5
Idle (typical, bels) 2.3 (23 dBA)
Operational (typical, bels) 2.5 (25 dBA)

Bővebben még: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4481) No.01 válasza tobias40 (#4465) üzenetére


No.01
őstag

DS ablakba...? Nekem most csak annyi valtozas van, h mikro jobb klikkel kattintok a letolteni kivat file-ra akkor ott van most egy olyan extra fukncio, h hozzaadas a DS-hez (ez koszobheto a teelpitette "app-nak")

Patice:

214-hez meg nincs Transmission... de ez meg valoszinu iden megoldodik. Legalabb is remelem :U

e-zoli

Nekem volt 213j ill most 214. van kb 300torrentem ~2,7TB meretben. A regivel is ment minden faszan de a proci azert porgott rendesen az ujjal eddig tan 25% votl a max kihasznaltsag.

[ Szerkesztve ]

(#4482) Rick4 válasza e-zoli (#4478) üzenetére


Rick4
félisten

Pedig pont ez lesz az, amiből magad is lemérheted a különbséget. Bevallom őszintén, én nem tudok olyan emberről, akinél be volt kötve két internet végpont, és egyszerre a két aktuális nas-on 300-300 torrent futott volna, ő pedig nézte volna, hogy melyik jobb, melyik lassabb, szerintem más se látott még ilyen embert, ezért kellene a hardveres különbségre támaszkodnod.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4483) Ispy válasza Vadász Erika (#4479) üzenetére


Ispy
veterán

Mennyi a keret? Pontosan mire szeretnéd használni, mennyi felhasználóval egy időben?

Egyébként nekem most WD Red 3TB EFRX van 2 db, ezek kifejezetten 24/7-re vannak tervezve, ráadásul 3 év garival lehet venni, nagyon halk és hűvös cucc.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#4484) hriska


hriska
aktív tag

Volt már?

DSM 5.0 béta.Vajon milyen változásokat fog hozni?Az egyik bemutató jan.14-Düsseldorf,a másik jan 16.-Zürich

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#4485) tobias40 válasza No.01 (#4481) üzenetére


tobias40
veterán

A torrent oldalon rákattintasz duplán a torrent file-re és letöltöd a böngésződdel.(nem jobb egér klikkel!! )
Weben belépsz a NAS-ba és megnyitod a DS-t,és a letöltött torrent filé- húzd és vidd megoldással a DS ablakba dobod!
Ezután ott már ki tudod választani hogy hova akarod letölteni. :Y

Ennyi! :R

(#4486) AndrewTdi válasza tobias40 (#4485) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Vagy megcsinálj a Download Station úgy, hogy weben keresztül el tudja érni anélkül, hogy be kéne lépni DS-be. Úgy még talán egyszerűbb is.

(#4487) fgo


fgo
tag

Merevlemezt szeretnék cserélek a NAS-ban ,a régi SHR-ben van akkor csak kiveszem az egyiket és helyére teszem a másikat és ennyi(vagy kivegyem mindkettőt és utána tegyem vissza,azt amelyik marad, ha az új lemezt elkészíti)?Kötet 1 szeretném cserélni az nem gond?Ha kikapcsolom a NASt és bele rakom az új lemezt és újra bekapcsolom nem keresi majd a régit? Bocs a láma kérdésekért de még nem csináltam ilyent.

(#4488) rlazol válasza Pablo (#4477) üzenetére


rlazol
addikt

A portokat alapértelmezésen hagytam, hol kell beállítani őket?
Routernél kell beállítani valamit?
A gépről Chrome-on keresztül megy, semmi mással. Nem látom. Egyszer láttam gond nélkül, közvetlenül a telepítés után, azóta semmi.

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#4489) tobias40 válasza AndrewTdi (#4486) üzenetére


tobias40
veterán

Én azt nem csináltam,ott is lehet válogatni hogy hova töltse minden file-ből külön-külön rákérdez?

(#4490) No.01 válasza AndrewTdi (#4486) üzenetére


No.01
őstag

Na igen elvileg pont erre a celra toltottem le a Cromhoz a Synology DS appot, de ott azonnal elkezdi letolteni nem kerdez semmit...

(#4491) kovacsa


kovacsa
tag

Synology 213j-m van.
Meg tudja vki mondani hogyan tudok ipkg-t telepíteni, hogy tudjak majd Midnight Commandert is telepíteni.

processzor-specifikus xsh kellene:
wget http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/syno-x07/cross/unstable/syno-x07-bootstrap_1.2-7_arm.xsh

De ez nem jó, mert ezt írja:
ipkg: error while loading shared libraries: /opt/lib/libipkg.so.0: ELF file OS ABI invalid

Ezt a csomagot pedig nem tudom elővenni így:

[ Szerkesztve ]

(#4492) AndrewTdi válasza No.01 (#4490) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ezért nem app kell, hanem kitenni pl könyvjelzők közé és ugyanúgy tudod managelni mintha belépnél a NAS-ba.

(#4493) tobias40 válasza No.01 (#4490) üzenetére


tobias40
veterán

Csináld úgy ahogy már leírtam és kész! :R

(#4494) tobias40 válasza AndrewTdi (#4492) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem így nem jön be a DS ha beírom a böngészőmbe.. :F

(#4495) AndrewTdi válasza tobias40 (#4494) üzenetére


AndrewTdi
addikt

(#4496) tobias40 válasza AndrewTdi (#4495) üzenetére


tobias40
veterán

OK,így már megy! :R
De így is az a megoldás amit én leírtam,nem? :Y

(#4497) HaZse


HaZse
őstag

Adva van 2 db, byomtató.

De sajnos nem tudom őket feltelepíteni. Vagyis előszőr csak 1 db. volt, amire tudtam nyomttni. Ma be akartam kötni egy másikat, amit a DSM és a assistant program is lát, fel is telepíti a drivert, de mikor nyomtatni szeretnék, akkor nem nyomtat egyikre sem.

Az egyik nyomtató egy KONICA MINOLTA magicolor 1600w sznes lézernyomtató (ez volt bekötve előszőr és erre tudtam nyomtatni)

A másik egy HP Laserjet 1020-as. (Erre sajnos nem tudok nyomtatni).

Jelenleg úgy álkl a helyzet, hogy egyikre sem tudok nyomtatni.

Egyátalán be lehet állítani 2 nyomtatót a DSM-en?

Köszönöm.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#4498) Elemental


Elemental
addikt

Próbálnám letölteni a filezillát, de a nodnak nem tetszik :)

Jelenleg flashfxp-t használok, sftp-vel, de az a nason lévő fájloknál az ékezetet krixkraxként jeleníti meg.
Sima ftpvel nincs gond.

(#4499) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Van nekem itthon egy Synology DS213j-m. 4 számítógép van itthon. Minden gépen amikor a hálózaton belül rányomok a HOMEDATA gépre (ds213j) akkor simán belép rá és tudok a mappák között mászkáálni, matatni. Persze miután a belépő adatokat megadtam és ELMENTETTEM!!!

DE! Az én asztali gépemen hiába írom be és mentem el a felhasználó / jelszó párost, minden egyes újraindítás után közli velem hogy írjam be mert rossz a felhasználó jelszó párosom. WTF??? Minden gépen megy, ezen nem. Az összes többi gép itthon elmenti, és nem kéri többet, az enyém nem.

Ugyan abban a hálózatban vagyunk, minden ugyan az. Most raktam újra a rendszeremet is, hátha abban volt a hiba, de nem :(

HELP :( !

(#4500) Rick4 válasza Elemental (#4498) üzenetére


Rick4
félisten

Rossz helyről töltöd, van valami mellécsomagolt vacak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.