Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) stargazer


stargazer
senior tag

ájj közben rájöttem hogy cseréltem a routert, és valszeg azért nem érem el most kintről a dolgokat.
de ezzel az uj routerrel (n66u) nem annyira tud megbírkózni, csak homokórázik homokórázik.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5652) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

lecsúsztam az aprón az egyedi vételű 213-ról.
Így megrendeltem a 213j-t

213j-n valaki tudott futtatni Plex-et?

[ Szerkesztve ]

(#5653) devil-k válasza Gsx-rr (#5652) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért akarsz Plexet futtatni?

- mozi bolondéria -

(#5654) Proxy2 válasza devil-k (#5653) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Mert a Plex jó :)

Viccet félre, mintha azt írták volna, hogy kevés az erő a plex-hez.

Proxy5

(#5655) Criton válasza AndrewTdi (#5641) üzenetére


Criton
veterán

élőben synologynnál láttam Németországban, szerintem nagyon fasza :DDD :C :R

(#5656) Dr.FantastiK válasza Criton (#5655) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

hazajottel mar ?
aztmondtad majd irsz, miket lattal ott ! :D

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5657) napata22


napata22
csendes tag

Sziasztok!

1.) Csatlakoztattam egy megosztott mappát a Windows alatt (későbbiekben újracsatlakozással) felhasználói névjelszóval, amit jegyezzen meg, ha újraindul a PC, akkor azt írja ki hogy nem tudja újracsatlakoztatni ezt a mappát. Ennek mi lehet az oka?

2.) Hogyan tudom elérni, hogy Windows alatt egy másik felhasználó, azokat a mappákat ne is lássa, amihez nincs semmilyen joga, még a nevét sem. A File Station ezt jól oldja meg ha oda jelentkezik be, de ha Windows alatt a Számítógép/Hálózat alatt nézi, akkor látszik minden mappa, még azok is amikhez nincs semmilyen joga.

3.) Ha a Download Station fut, de nincs semmi benne (se letöltés, se feltöltés, teljesen üres), akkor is érdemes a merevlemez hibernálást teljesen kikapcsolni, mert ilyenkor is ránéz a NAS-ra időnként?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#5658) Patice válasza Gsx-rr (#5652) üzenetére


Patice
Topikgazda

Még a 213-as is kevés hozzá....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5659) Proxy2 válasza napata22 (#5657) üzenetére


Proxy2
aktív tag

2-es re a válasz:
A vezérlőpult, megosztott mappa, kiválasztod amit szerkeszteni akarsz, szerkesztés, majd bejelölöd a:
Rejtse el és a Mappák/Fájlok részt

Proxy5

(#5660) stargazer válasza Proxy2 (#5659) üzenetére


stargazer
senior tag

igen, de ha tudod mit keress, simán beenged win alatt.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5661) Mezga Aladár válasza stargazer (#5660) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Három dolgot nézz át.
1. A hálózaton keresztüli hozzáférés engedélyei.
2. A fájlrendszerhez való hozzáférés engedélyei.
3. Ha admin fiókkal mész be akkor mindent látni fogsz

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5662) winotto válasza Gsx-rr (#5652) üzenetére


winotto
tag

Én is pályáztam rá az ötödik voltam a sorban...

(#5663) napata22 válasza Proxy2 (#5659) üzenetére


napata22
csendes tag

2.) Nekem nem működik, ugyanis hiába állítom be, amit írtál, ha valaki bemegy a Windows-ba, akkor minden mappát lát így is, legfeljebb nem tud bemenni abba amihez nincs joga (ha megpróbál jelszót kér), de látja milyen nevű mappák vannak, nemcsak a sajátjait. Én azt szeretném, ha csak azokat látná, amihez valamilyen joga van (olvasás vagy írás/olvasás).

(#5664) Proxy2 válasza napata22 (#5663) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Nézd meg a Jogosultság alatt, hogy adott mappa gest hozzáférés még olvasható se legyen.

Ha rendes gép elött leszek csinálok képernyő fotót, iPhone-ról kicsit macerás.

Proxy5

(#5665) jozsi252


jozsi252
veterán

Mappa létrehozásánál e kettő között mi a különbség? Pontosan mire érti a hálózati helyeket?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#5666) stargazer válasza Mezga Aladár (#5661) üzenetére


stargazer
senior tag

mármint ha bármilyen windows-os admin fiókkal? mi ebben a logika? mi köze van egy bármilyen pl. windows-os gép bármilyen admin userének ahhoz hogy mi van a NAS-on? elvileg nem szabadna hogy beengedjen. hacsak explicit meg nem adod hogy ezzel és ezzel a NAS-os felhasználói fiókkal kéred le az adatokat. nem? :F

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5667) Mezga Aladár válasza stargazer (#5666) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mármint a nas-on admin fiók.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5668) stargazer válasza Mezga Aladár (#5667) üzenetére


stargazer
senior tag

akkor nem szabadna hogy beengedjen mert én a NAS-os admin fiók adatait abszolút nem adtam meg.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5669) Patice válasza jozsi252 (#5665) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Windows-os hálózati helyek (mappa) elől el tudja rejteni magát.

Ha Win-ben a hálózati helyekre kattintassz, akkor az adott gép elkezdi felderíteni a saját helyi hálón az elérhető helyeket. A NAS "hirdeti" magát a hálón, látszódni fog és rákattintva beléphetsz a megosztott mappákra.

De ha az első opciót bepipáltad a megosztott mappa létrehozásakor, akkor nem fog látszódni ezen a hálón.

A második opció az másra való. Ahogy le is írja: elrejtheted a jogosultsággal nem rendelkezők elől a mappát, azaz más user, aki betallózza a NAS mappáit, megosztásait és nincs joga ehhez a mappához, akkor még csak látni sem fogja. (Ha ez nincs bepipálva, akkor viszont látni fogja, de nem fog tudni vele semmit kezdeni.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5670) napata22 válasza Proxy2 (#5664) üzenetére


napata22
csendes tag

Úgy állítottam be, hogy a guest usernek nincs hozzáférése egy mappához mappához sem.

Neked vagy valakinek ez működik egyáltalán, hogy pl. a Windows intéző alatt az adott userrel csatlakozva a Diskstation-höz csak a neki megfelelő jogú mappákat látja, nem pedig az összeset?

Közben egy másik problémám is van. Létrehoztam 2 usert az admin mellett (x és y) a NAS-on. Az x userrel belépve minden alkalommal meg kell jegyeztetnem vele hogy mi a Diskstation-höz a user+jelszó (újrainduláskor mindig elfelejti hogy mit jegyzett meg), míg az y-nal csak 1-szer kellett, azóta tudja a Windows 7. Aztán rájöttem, hogy az lehet a gond, hogy a Windows és a NAS alatt is ugyanolyan nevű user-t hoztam létre.
Okozhat az gondot, hogy ha az x usert átnevezem másra az adminnal, marad minden ugyanúgy mindössze valóban csak a neve változik vagy jelenthet problémát?
(Most az x user csak a médiaplayerben van letárolva de ott átírom, emellett a Download Stationben is látszik az x user a folyamatok mellett.)

(#5671) napata22 válasza Patice (#5669) üzenetére


napata22
csendes tag

"más user, aki betallózza a NAS mappáit, megosztásait és nincs joga ehhez a mappához, akkor még csak látni sem fogja"

Nálam pedig látja a Windows 7 alatt, hiába van bepipálva a fájl/mappa elrejtés. A File Stationben jól működik de nekem Win 7 alatt kellene.

(#5672) Patice válasza napata22 (#5671) üzenetére


Patice
Topikgazda

Win7 alól mivel léptél be a NAS-ra?

Nálam a PC-nek is van Felhasználóneve és jelszava. Ezzel csatlakozom a NAS-ra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5673) napata22 válasza Patice (#5672) üzenetére


napata22
csendes tag

A Win 7-be 'x' nevű userrel léptem be, nincs jelszava.
A NAS-on van egy ugyanilyen nevű 'x' user és egy másik 'y' nevű user mindkettő jelszóval.
Ha a Számítógép/Hálózaton megjelenő 'DISKSTATION' kattintok, és megadom az 'y' usert és jelszót, akkor látja az összes mappát amihez neki semilyen joga sincs, belépni azonban valóban csak a sajátjaiba tud.

(#5674) Patice válasza napata22 (#5673) üzenetére


Patice
Topikgazda

Y user-nek milyen jogokat adtál a mappáknál?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5675) Criton válasza Dr.FantastiK (#5656) üzenetére


Criton
veterán

is-is, mindenképpen írni fogok :R

(#5676) jozsi252 válasza Patice (#5669) üzenetére


jozsi252
veterán

Hálózati helyes így már okés teljesen :R

Második opciónál ha beírom a futtatásba hogy

\\192.168.1.151\play
Akkor ugye a play-en belüli mappákat már nem fogom látni ezzel az opcióval?

Illetve amikor létrehozok 1 mappát a NAS-on, akkor ugye a rendszer kérdezi hogy kik férhetnek majd hozzá az adott megosztott mappához. Admin Guest stb.. illetve akiket létrehoztam.
Ha egy teljesen idegen user csatlakozik a hálózatra, akinek nincsen létrehozva fiókja, akkor az be tud lépni a NAS-ra?

Vagy NAS-ra belépni csak úgy lehet hogyha az illetőnek van létrehozva fiókja a DSM-be? Csak mert ugye mappa jogosultság beállításánál, alapból senkinek nincs ki pipálva a hozzáférés ( katt ), na most amelyik mappánál, mint itt is , nincs pipa rakva sehova, akkor ahhoz ki férhet hozzá?

iPhone 13 Pro Max

(#5677) Patice válasza jozsi252 (#5676) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezt a második opciót és futtatást nem értem. Kifejtenéd bővebben? :F

Ha létrehozol egy új mappát és nem pipálsz be semmit, semelyik Usernél, akkor csak gondold végig mit jelent ez: Nincs pipa a "csak olvasható"-nál, nincs pipa az "írás/olvasás"-nál, nincs pipa a "Nincs hozzáférésn"-nél.

Én ebből arra következtetek logikailag, hogy a rendszer nem rejti el a mappákat, a User látni fogja, de nem lesz hozzá semmilyen joga.

Akinek nincs felhasználói fiókja, az nem tud belépni a NAS-ra, ha csak meg nem tudja valamelyik kombinációt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5678) napata22 válasza Patice (#5674) üzenetére


napata22
csendes tag

Y usernek a 6 osztott mappa közül 2-höz írás/olvasás a további 4-hez nincs joga van.

(#5679) devil-k válasza napata22 (#5678) üzenetére


devil-k
nagyúr

Érdemes lenne átolvasni a DSM használati útmutatóját töviről hegyire, illetve meglátogatni a magyar Synology fórumot is. Ott is sok okosság van. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5680) Elemental válasza napata22 (#5670) üzenetére


Elemental
addikt

"Közben egy másik problémám is van. Létrehoztam 2 usert az admin mellett (x és y) a NAS-on. Az x userrel belépve minden alkalommal meg kell jegyeztetnem vele hogy mi a Diskstation-höz a user+jelszó (újrainduláskor mindig elfelejti hogy mit jegyzett meg), míg az y-nal csak 1-szer kellett, azóta tudja a Windows 7. Aztán rájöttem, hogy az lehet a gond, hogy a Windows és a NAS alatt is ugyanolyan nevű user-t hoztam létre."

Az Intézővel való belépésre gondolsz?

(#5681) napata22 válasza devil-k (#5679) üzenetére


napata22
csendes tag

A problémával kapcsolatban több angol nyelvű fórumot is láttam, ahol ez a probléma, megoldást még nem:

A Windows intéző alatt nemcsak a jogosultságodnak megfelelő mappákat látod, hanem az összeset (ez a baj, a Windows Intéző alatt a "nincs jogod hozza"-kat is látod, még akkor is ha beállítod a NAS.on a rejtse el a mappákat/fájlokat opciót), belépni valóban csak azokba tudsz, amihez olvasás vagy írás/olvasás van.

Van akinek ez mégis működik?

(#5682) napata22 válasza Elemental (#5680) üzenetére


napata22
csendes tag

Igen.
Arról van szó, hogy Windowsba x nevű userrel lépek be (a NAS-on van x és y nevű)
A Windows Intézőben ha rámegyek a DISKSTATION-re, kéri a user/jelszót megadom neki az x-et (ami a NAS-on is létezik) és hogy jegyezze meg (ez megjelenik a vezérlőpult/felh. fiók/saját hitelesítő adatok kezelésénél). Ezt a következő indulásnál elfelejti,újra meg kell adni. Viszont ha az y nevűt adom meg, akkor azt megjegyzi bármikor lépek be a PC-n a Windowsba.
arra gondoltam, hogy az lehet a gond, hogy ugyanazt a user nevet használom a nas és a windows alatt is és ha más megoldás nincs, akkor a nasét átnevezném mondjuk xx-re, csak azt nem tudom, hogy ez járna-e valamilyen negatív következménnyel vagy van-e más módszer?

[ Szerkesztve ]

(#5683) Elemental válasza napata22 (#5682) üzenetére


Elemental
addikt

Olyan user/pw párost használhatsz, amilyet csak akarsz, nincs jelentősége.
Esetleg azt próbáltad, hogy a saját hitelesítő adatok kezelésénél adod hozzá, nem amikor kéri a bejelentkezésnél? Hátha.

(#5684) jozsi252 válasza Patice (#5677) üzenetére


jozsi252
veterán

Közbe rájöttem hogy a 2. opciónál, hogy DSM-be rejti el a mappákat, a jogosulatlanok elől.

Arra gondoltam hogyha nincs pipa egyiknél sem, akkor egy jogosultsággal egyáltalán nem rendelkező USER, akinek nincsen felhasználói fiókja sem, az ha WIN-be rámegy a hálózati helyekre, akkor az látja ezeket a mappákat. De akkor nem így van.
Mivel a NAS mappáit, csak olyan USER éri el, akinek van felhasználói fiókja is.

Amúgy olyan beállítás lehetséges a NAS-on, hogy ne legyen semmi le jelszavazva, hanem van 1 admin fiók, és akik a hálózatra csatlakoznak, azok közül bárki eléri a NAS összes mappáit, korlátozás nélkül, felhasználói fiók nélkül? Tehát ebben az esetben úgy viselkedne a NAS, mintha egy külső winyót dugnék a gépre, és látok mindent.

Amúgy ha meghajtóként felcsatolom a filmeket tartalmazó mappát, és pl szgépről A VLC-n keresztül játszok le filmet, ami a NAS-on van, akkor a NAS-t az le terheli valamennyire? Értem ezalatt a HD filmeket.

Köszi a segítséget, és sry a láma kérdésekért :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#5685) winotto


winotto
tag

Üdv
2 fiókos Nasom van DS710+
Jelenleg ey 3 Tb-os lemezem van Shr adatvédelem nélkül formázva.
Szeretnék mellé rakni egy 1Tb merevlemezt amit a későbbiek folyamán majd nagyobbra cserélnék.
Hogyan csináljam hogy a lemezek ne legyenek össze vonva,és külön külön látszódjanak majd.
Nem akarok biztonságos módot,csak filmeket tárolok rajta.
Megoldható hogy külön külön kezelje a lemezeket ?

(#5686) winotto


winotto
tag

Synology Hybrid Raid (shr) adat védelem nélkül! ez látszik most a 3tb vinyónál

(#5687) Patice válasza jozsi252 (#5684) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem így van. Jól gondolod.

Vannak alap megosztások (mappák), amiket a tervezők úgy gondoltak, hogy láthassa mindenki, pl. mucis, photo, video. Ezeket a mappákat szerintem a NAS "láttatja" a belső hálón. Persze hogy így tesz, mert az a dolga, hogy ez működjön.

És így olyan user is fogja látni a belső hálón, akinek nincs felhasználóneve sem.

"Amúgy olyan beállítás lehetséges a NAS-on, hogy ne legyen semmi le jelszavazva, hanem van 1 admin fiók, és akik a hálózatra csatlakoznak, azok közül bárki eléri a NAS összes mappáit, korlátozás nélkül, felhasználói fiók nélkül? Tehát ebben az esetben úgy viselkedne a NAS, mintha egy külső winyót dugnék a gépre, és látok mindent."

Egygombos megoldás nincs rá, de meg lehet csinálni. Adott, felhasználónév nélküli user csak vendég a belső hálódon, vagy gyakran előforduló felhasználó?

Win-ben hálózati mappa felcsatolása és bepipálod, hogy ne kérjen azonosító adatokat. (Itt persze azért fog függni az eredményesség, attól, hogy így hogyan fog a NAS-ra bejelentkezni az adott rendszer.

VLC, felcsatolt hálózati mappa, HD film lejátszás - ezzel nem lesz probléma. (Csak gondolj bele, mondjuk egy 20 Mbit-es átlagos bitrátájú 1080p film = 2,5 MB/s adatforgalom átlagban. Ezt még egy 100 Mbit-es háló is elbírja, természetesen vezetéken keresztül, ha akadásmentes lejátszást akarsz. WiFi-vel se lehetetlen, csak bírja a kapcsolat ezt a sebességet stabilan nyújtani.)

(#5685) winotto:

Persze, megoldható a dolog. Leállítod a NAS-t, berakod a lemezt, beindítod. DSM-be ezután a Lemezkezelés alatt ugyan így leformáztatod a NAS-sal, védelem nélküli kötetnek.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5688) jozsi252 válasza Patice (#5687) üzenetére


jozsi252
veterán

Csak néha néha fordul elő, de akkor nem állítgatok ilyesmit rajta, hanem létrehozok egy Vendég accountot, és akinek épp szüksége van rá, annak megadom, és azzal jelentkezik be.

Elvileg ugye ha egy adott USER felcsatol meghajtóként egy mappát, akkor ugyanazzal a login passal lép be rá win-be, mint ami a DSM-be van neki megadva, létrehozva fiók?

WDR3600 routerem van, Cat5e kábellel, szóval akkor simán bírni fogja a bd50-es filmeket is akár. TV-m is kábellel csatlakozik a routerhez, szóval az is bírni fogja. Wifin is bírná simán a tv, bár ha távolabb vagyok akkor iPad-en már akadna 1-1 film szerintem, de 99%-ba ugyis vagy a gépen, vagy a tv-n filmezek, iPad-en nagy ritkán.

iPhone 13 Pro Max

(#5689) Patice válasza jozsi252 (#5688) üzenetére


Patice
Topikgazda

Vendég account: jó megoldás. :K

"Elvileg ugye ha egy adott USER felcsatol meghajtóként egy mappát, akkor ugyanazzal a login passal lép be rá win-be, mint ami a DSM-be van neki megadva, létrehozva fiók?"

Csak gondold végig. Mi köze a két loginnak egymáshoz? (Semmi...)

A "névtelen" felcsatolás win alól csak úgy működik (szerintem), ha adsz a PC-dnek is felhasználónevet + jelszót, vagy úgy van engedélyezve a guest fiók a NAS-ban, hogy hozzáférhet az összes megosztáshoz.

Az már más kérdés, hogy a NAS alapból elérhetővé teszi a fentebb leírt alap megosztásokat, azokhoz még a guest fiók sem kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5690) jozsi252 válasza Patice (#5689) üzenetére


jozsi252
veterán

Hu kicsit lehet félreérthető voltam. Szóval azt akartam kérdezni, hogyha pl felcsatolok 1 mappát meghajtóként, akkor azonosításként, ugyanazzal a loginnal passal jelentkezek be arra a meghajtóként csatolt mappára, mint amibe az adott USER a DSM-be jelentkezik be?

Nem magára a Windows-ba bejelentkezésre céloztam, sry hogy nem jól fejeztem ki magam. :B

devil-k Igen arra céloztam, köszönöm neked is a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#5691) devil-k válasza jozsi252 (#5690) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen!

Ha pl hálózati meghajtóként csatlakoztatod fel, akkor ugyanaz lesz a neved és a jelszavad is, mint a DSM-ben. :)

(Ha jól értem, amire gondolsz)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5692) Patice válasza jozsi252 (#5690) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen.

De a kettőnek nem kell feltétlenül egyeznie. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5693) jozsi252 válasza Patice (#5692) üzenetére


jozsi252
veterán

Jahh, azt hittem úgy működik hogyha érzékeli a NAS hogy pl Brigi mappájához hozzá akar férni valaki ( felcsatolja meghajtóként ), akkor az ő által használt loginnal passal tud csak hozzáférni az illető. De akkor ezek szerint nem. Ezt külön a NAS-ba tudom beállítani, vagy amikor a meghajtót felcsatolom?

Jövő héten, vagy a rá következő héten tervezem a beszerzését egy DS213j-nek, és addig próbálok minél többet megtudni a Syno NASokról. :)

Gondolkoztam hogy lehet várok egy 214j-re, de nem látom értelmét, mert ördögi kör lenne, állandó várakozás a jobbra, de nekem bőven elég lesz a 213j is. Mert csak stream menne, illetve torrent. De a torrent is csak normális mértékben, nem lenne annyira le terhelve. Meg igazából magamat ismerve, még a 213j is fölösleges lenne, így gondolkoztam egy DS114-en, mivel u.a a hw van benne mint a 213j-be.
Na de még erre alszok 1-2 -őt hogy melyik lesz.

Mindenesetre próbáltak rábeszélni ZyXEL-re meg D-Link-re, de hát azok a NAS-tól jó távol állnak..

iPhone 13 Pro Max

(#5694) Gsx-rr válasza Gsx-rr (#5652) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Pc-ről használtam.

Tetszik ,hogy van a tv-n egy normális kezelőfelület. borítók stb.

Miért kevés hozzá? Nem kell ,hogy transzkódoljon a NAS. Nekem most egy routerről is simám akadás mentesen megy bármilyen FHD film.

(#5695) devil-k válasza jozsi252 (#5693) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem 213J-m van. Normális használtra bőven elég. Nem alapkategória és az ára sem vészes. Torrent nekem is megy rajta, illetve médialejátszóról (Popcorn A400) film és erősítőről (Denon X2000) zene. Meg vagyok vele elégedve. :)) Illetve sok sok funkciót ellát még, használható.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5696) devil-k válasza Gsx-rr (#5694) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hmm... 13 GB-os MKV fájl megy akadás mentesen vagy pedig egy BD (mondjuk 40 GB-os) film?

- mozi bolondéria -

(#5697) gyorgy74


gyorgy74
csendes tag

Sziasztok! Vásároltam egy Synology DS114 NAS-t. Valaki leírná nekem lépésről lépésre a DS-be hogy tudom a PC-ről régi sidelt torrentet átenni a NAS-ra úgy hogy az sidbe legyen?

Mert mikkor megadom neki az elérési utat a DS tölti lefelé. :W

Választ előre köszönöm!

(#5698) Hebry


Hebry
senior tag

Üdv mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom elérni, hogy visszafelé is is töltsön a Downkod station, ne csak lefelé.?

Előre is köszönöm.

(#5699) Patice válasza gyorgy74 (#5697) üzenetére


Patice
Topikgazda

1. Átpakolod az adatokat a letöltős mappába, a NAS-ra.

2. Letöltöd újra a torrent fájlokat hozzájuk.

3. A torrent fájlt betöltöd a NAS torrent kliensében.

4. A NAS leellenőrzi a fájlokat és ha jól állítottad be a seed-hez a dolgokat, akkor kis idő múlva megindul a feltöltés.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5700) napata22


napata22
csendes tag

Pár probléma megoldódott:

Ugyanaz lett a windows alatt user+jelszó, mint a NAS-on a DSM-ben a user+jelszó.

Ekkor működik:
- a Windows intézőben a hálózatnál a DISKSTATION-ra kattintva rögtön látom a userem mappáit, nem kér külön usert/jelszót, egyből működik.
- a Windows alatti csatlakoztatott hálózati meghajtó /pl. Z:/ a PC újraindításnál automatikusan újrakonnektál

Ami még mindig gond:
- A Windows Intézőben továbbra is látom azokat a mappákat, amikhez nem állítottam be jogot a DSM-ben pontosabban a "Nincs hozzáférés" jogot állítottam be. Ebből úgy néz ki hogy synology fórum lesz.

Ettől független korábbi kérdésem, hogy ha a Download Station fut, de éppen nincs letöltés/feltöltés, akkor is ajánlott-e kikapcsolni a merevlemez hibernálást?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.