Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) Elemental válasza karczt (#5248) üzenetére


Elemental
addikt

A bh pedig pont működik. A torrent adatlapján koppints a "letöltés"-re, és jó lesz.

(#5252) Rick4 válasza devil-k (#5244) üzenetére


Rick4
félisten

Én megmondom látatlanban, mit fog mondani:
Volt már róla szó, olvass vissza..
Ez aztán az igazi segítség.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5253) devil-k válasza Rick4 (#5252) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem sem normális ez a fajta support a Synologytól vagy Popcorntól... :W

- mozi bolondéria -

(#5254) karczt


karczt
csendes tag

Köszi a segítséget és tippeket srácok!
Müködik minden :)

(#5255) Dr.FantastiK válasza ecx (#5238) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

nagyon igeretesnek mutatkozik. :Y :C

kar :W hogy eddig nem tudtam rolla..

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5256) Halfer


Halfer
tag

Ti hogyan néztek távolról filmet a NAS-ról?

Elmondom a gondomat a Video Station-nel / File Station jobb klikk Lejátszással: mindegyik más lejátszót nyit, ez érdekes, de full screenre rakva mindegyik a böngésző VLC pluginjét használja. Full Screenben eltűnik a felirat, és nem szeretnék úgy filmeket végignézni, hogy ott van alul egy bar amellyel tekerni lehet a filmbe. F11 segít, de a bar ott marad. Valamint 5.1 a film, nem vagyok biztos benne hogy ezzel a DSM-es lejátszóval valóban 5.1-ben megy, hiszen semmi beállítási opció nincs. Full screenes VLC-ben meg szintén semmi beállítás (se felirat se audio -> nincs jobb klikk lehetőség).

VLC-ben van lehetőség megadni hálózati címet és onnan lejátszani. Ide mit tudok megadni? Podcast-et akartam (bár nem tudom pontosan mire való), de nem sikerült kreálni.

Bármilyen ötlet jó lenne hogy hogyan nézhetnék PC-n távoli NAS-ról 5.1-ben filmet.
Köszi.
Kellemes Ünnepeket!

(#5257) sanchomuzax válasza Halfer (#5256) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Az Android telefonomon a DS File-ban kiválasztom a Syno-n lévő filmet, nyomok egy play-t, és kiválasztok egy DLNA player-t, ami kitolja az LCD TV-re dugott Android mini PC-rea videót. A telefon innentől nem is kell, a TV-n lévő okosító és a Syno között lévő DLNA kapcoslat alapján megy a lejátszás.

Én így szoktam. :)

Google: Sancho blogja

(#5258) Tido


Tido
aktív tag

Sziasztok!

karácsony alkalmával tudtok segíteni, hogy a photostation miért ír ki ilyet, és mi a fenét hagyok ki, hogy folyton ezt írja ki?

"Bad Request

Your browser sent a request that this server could not understand.
Reason: You're speaking plain HTTP to an SSL-enabled server port.
Instead use the HTTPS scheme to access this URL, please."

Szeretném működésre bírni az ünnepekre a Photostationt, remélem tud vki segíteni.

Köszi, és
Boldog Karácsonyt

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#5259) hengelhof válasza Halfer (#5256) üzenetére


hengelhof
senior tag

Attól függ, hogy milyen telefonról/tabletről nézed. Androidos rendszerről nem tudok nyilatkozni. IOS-en az nPlayer-t tudom javasolni.

(#5260) No.01


No.01
őstag

DS-ben van lehetoseg korlatozni a maximalisan futo torrentek (nemcsak letoltes, feltoles is) szamat?

(#5261) Halfer válasza hengelhof (#5259) üzenetére


Halfer
tag

Írtam, hogy PC-ről nézném.

Tehát az a problémám, hogy a DSM felületéről nézve (akár File/Video Station-nel) mindig ott marad az alsó navigáló sáv (F11-el a böngészőt fullba rakom akkor is), ha pedig Fullscreenre teszem akkor a VLC pluginnal játsza le, de a felirat ekkor eltűnik.

Tehát különálló szoftver kellene, de nem tudom melyikkel és hogyan csatlakozhatok a NAS-hoz, erről kellene infó. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5262) Proxy2 válasza Halfer (#5261) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Javaslom a Plex-et, esetleg XBMC-t.

Proxy5

(#5263) Proxy2 válasza No.01 (#5260) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Igen van, a DS ablakában fogaskerék ikon, abban van ilyen: "Aktív letöltési feladatok maximális száma:"

Szerk:
Én azt tapasztalom, hogy mindkét irányra aktív, persze lehet tévedek.

Szerk2. Tévedtem, sorry

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#5264) Mezga Aladár válasza Halfer (#5261) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem igazán érthető a problémád. Betallózod a hálózati megosztást, és bármelyik win,linux, mac médialejátszó kezeli a fájlt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5265) Halfer válasza Mezga Aladár (#5264) üzenetére


Halfer
tag

Akkor úgy kérdezem a dolgot, hogy VLC-ben van Hálózati műsor megnyitása opció, ide egy távoli PC-n beírom a (nem-helyi) NAS DDNS címét akkor semmi sem történik. Míg FTP-n elérem, DSM-et webről elérem. Mit tegyek másképp?

De köszönöm a másik tippet, megnézem XMBC-t vagy plexet.

(#5266) No.01 válasza Proxy2 (#5263) üzenetére


No.01
őstag

Ezek szerint nem csak engem vezetett meg... kar pedig ugytunik a DS a hiba a rendszere fagyasokert. (jobban mondva a ~400db ~3Tb-nyi torrentem)

Akkor az unnepek alatt atallok a Transmissionre. Legyen kedves erositse meg v.ki, h abban lehet maximalizalni a seedelni kivant torrentek szamat.

Mondjuk nem ertem, h erre miert nem gondoltak Synoeknal... Ha beallitok egy korlatot 48h vagy 100% (n Core) akkor ha teljesitette a kituzott cel tobbet nem all be soha a seedbe? :U

(#5267) hengelhof válasza Halfer (#5261) üzenetére


hengelhof
senior tag

Bocs, valóban írtad. Figyelmetlen voltam. Én a Plexet próbáltam, de a 213 kevés hozzá. Valami transzkódolás hiba lehet, így arról nem tudok véleményt mondani. De az XBMC jól működött.

(#5268) bosa válasza hengelhof (#5267) üzenetére


bosa
tag

Légyszíves ne szólj hozzá olyanhoz amiről fogalmad sincs... írta hogy távolról akarja nem helyből így az xbmc használhatatlan erre.... sajnos pcről nem tudok nyilatkozni de tabletről es file exploler + mxplayer tökéletesen teszi a dolgát. Én úgy gondolom hogy gépen a vlc player lesz a nyerő csak azt nem tudom hogy milyen módon.

(#5269) Proxy2 válasza No.01 (#5266) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Nállam pont így van beállítva, (szintén core) hogy 100% vagy 96 óra (hagyom kicsit többet mert megérdemlik).

Ha ez elég akkor ne válts, nekem a Transmission iDevices-ről kicsit macerásabb mint a DS. Tudom, hogy RSS-el is meg lehet csinálni, de nekem annyira nem jött be.

Proxy5

(#5270) Proxy2 válasza Halfer (#5265) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Nos, VLC-ben nem vagyok profi, így ahhoz nem is szólnék hozzá.
De ha FTP-n eléred a (NAS-t) filmet, akkor azt az XBMC is eléri.
Ha Plex szervert felteszed a NAS-ra (bár ha nem bírja akkor gáz) az mindent szépen elrendez, figyelj rá, hogy azonos, vagy közel egyforma verzió legyen a PMS (Plex Media Server) és a PHT (Plex Home Theater).

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#5271) Proxy2 válasza bosa (#5268) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Az XBMC tud FTP-n elérni könyvtárat, így lejátszani is.

Proxy5

(#5272) No.01 válasza Proxy2 (#5269) üzenetére


No.01
őstag

Szekersztes gomd... ;)

De ha letelt az ido akkor azok a torrentek mar maguktol sosem mennek vissza seedbe? Csak azert mert mi van ha nem toltesz le ujat de a regiek mar elertek a celt. Akkor lenne lehetoseged/kapacitasod seedelni, de ha jol gondolom akkor nem lesz belole semmi...

(#5273) hriska


hriska
aktív tag

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#5274) Proxy2 válasza No.01 (#5272) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Ok, értettem a szerkesztés gombot.

DS-ben elég ha a folytatásra kattintasz és máris megy a seed. Figyelj mert így nem vonatkozik az automatizmus rá, tehát kézzel kell le állítani is.

Proxy5

(#5275) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

* _██_*。*./ \ .˛* .˛.*.★* *★ 。*
˛. (´• ̮•)*˛°*/.♫.♫\*˛.* ˛_Π_____. * ˛*
.°( . • . ) ˛°./• '♫ ' •\.˛*./______/~\*. ˛*.。˛* ˛. *。
*(...'•'.. ) *˛╬╬╬╬╬˛°.|田田 |門|╬╬╬╬ .
¯˜"*°••°*"˜¯`´¯˜"*°••°*"˜¯` ´¯˜"*°´¯˜"*°••°*"˜¯`´¯˜"*°

Boldog békés karácsonyt minden forumtársnak ! !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5276) hengelhof válasza bosa (#5268) üzenetére


hengelhof
senior tag

Érdekes.. én távoli PC-ről le tudtam játszani XBMC-vel filmet. Biztosan azért mert nem értek hozzá, (ami részben igaz is) csak hülyének van szerencséje.

[ Szerkesztve ]

(#5277) Halfer válasza Proxy2 (#5270) üzenetére


Halfer
tag

Szia! Írtad, hogy ha FTP-n elérem a NAS-t akkor XBMC is eléri. Elmondanád, hogy XBMC-ben mit és hol állítok be, hogy elérje a NAS-t? FTP elérés megvan.

(#5278) Ablakos válasza Dr.FantastiK (#5275) üzenetére


Ablakos
őstag

Iszonyat jó az ASCII art alkotás. Te készítetted, mivel?

(#5279) Dr.FantastiK válasza Ablakos (#5278) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

saját fantázia. ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5280) hengelhof válasza Halfer (#5277) üzenetére


hengelhof
senior tag

A System menüben van a File Manager szekció. Ott az "Add Source"-nál, az "Add File source" ablakban betallózod a lehetőségeket. Ott az alján van az "Add network location..."
Ha sikerült, a videó részben a csíkon, már meg tudod adni az FTP-t mint forrás.

(#5281) Halfer válasza hengelhof (#5280) üzenetére


Halfer
tag

Remekül megy, köszi!

(#5282) hengelhof válasza Halfer (#5281) üzenetére


hengelhof
senior tag

SZuper! Örülök, hogy segíthettem.

(#5283) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Bemásolom ide is, hátha van valakinek tapasztalata vele.

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Az alapfelállás az, hogy egy boltban lenne elhelyezve egy D-Link DCS-2132L ip kamera, aminek a képe otthonra egy NAS-ra (Synology DS213j) kéne hogy eljusson a Surviellance Station-re. A kérdésem hogy ezt hogy a legegyszerűbb megoldani? Ha valaki lépésről lépésre le tudná nekem írni az nagyon jó lenne.

Köszönöm a segítséget, ManUnited

(#5284) stargazer válasza ManUnited (#5283) üzenetére


stargazer
senior tag

nincs tapasztalatom, de ha lehetséges (valószínűleg igen), akkor annak a kamerának tuti hogy kell egy fix ip amin el tudja érni a NAS. utána már nem lehet olyan nagy ördöngősség. elvileg mindegy kéne legyen hogy egy LAN-os IP címet adsz meg vagy egy külsőt.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5285) No.01


No.01
őstag

Arra van lehetoseg, h a torrent fileokat kinyerjem v.hogy a DS-bol?
Sajna az eredeti torrent fileokat mar toroltem es most a koltozes vegett (DS --> Transmission) igencsak hasznos lenne ha nem kellene megint letoltogetnem egyenkent.

Ha esetleg v.ki tud mas egyszerubb/gyorsabb megoldast a torrentek atkoltoztetesere az legyen kedves ossza meg velem.

(#5286) Möhe válasza No.01 (#5285) üzenetére


Möhe
addikt

Keresd vissza a trekkeren úgy töltsed le, én is ezt csináltam anno. Ha addig nem mentetted el őket a DS sem tárolja (ha jól tudom). Ez babra meló lesz :U

[ Szerkesztve ]

(#5287) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Sziasztok!

Adott egy DS513+ NAS benne jó sok terával. Az első telepités megvolt, minden rendben ment, de azt vettem észre hogy az összes HDD-t egyként kezeli az 5 helyett.

Van valami megoldás hogy particionáljam őket?

Köszönöm :)

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5288) Elemental válasza No.01 (#5285) üzenetére


Elemental
addikt

Van.
Rákattintasz egy torrentra, majd a ds jobb alsósarkában a dupla nyílra kattintasz, és ott feljön egy menü, ott az "eredeti torrentfájl letöltése" szöveget keresd.

Talán még a @download mappában megnézheted. Ott van egy torrents nevű mappa.

[ Szerkesztve ]

(#5289) stargazer


stargazer
senior tag

Asterisk-kel valaki foglalkozott már?
shell-ekkel? ez a busybox ami gyárilag van nem túl sokat tud.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5290) Rick4 válasza Barett 50cal (#5287) üzenetére


Rick4
félisten

de azt vettem észre hogy Az régen rossz, ha csinálsz valamit, úgy tűnik, tudatában is vagy annak, hova kattingatsz, miközben mégsem. :D Az ilyen kattingatás után születnek ezek a mondatok:
de azt vettem észre hogy

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5291) devil-k


devil-k
nagyúr

Van-e valami különbség, ha a nas-t CAT5E kábellal kötöm vagy CAT6-ossal a routeremhez?

Bár az átviteli sebesség mind a kettőnél 1000 Mb/s.

- mozi bolondéria -

(#5292) hriska válasza devil-k (#5291) üzenetére


hriska
aktív tag

CAT5E: 1GBPS (100mhz)
CAT6: 1GBPS nagyobb távolságra, kisebb távolságban 10GBPS (250mhz)

Kb. ennyi.Ezt találtam hirtelen :D
Tehát nekünk földi halandóknak nem feltűnő a sebesség különbség

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#5293) stargazer válasza hriska (#5292) üzenetére


stargazer
senior tag

nem hát, mivel a hálókártyák úgyis max 1gb-et tudnak.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5294) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok
Cloud station-nál hogy változtatom meg a pcn a helyi szinkron mappát?
Köszi

(#5295) devil-k válasza hriska (#5292) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi az infót! ;]

- mozi bolondéria -

(#5296) Barett 50cal válasza Rick4 (#5290) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Nem lett baj, végül sikerült mert "kattintgattam" ;) Csak a DSM felrakás után lettem figyelmes erre, azt hittem aközben belehet állitani :)

Mégegyszer köszönöm!

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5297) ManUnited válasza stargazer (#5284) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Köszi, ma próbálkozom majd vele, remélem a D-Link-es ddns-el menni fog a távoli elérés.

(#5298) f8enter


f8enter
aktív tag

Sziasztok, UPS-ből mi az ajánlott (olcsó) verzió? Áthidalási idő nem számít, csak kapcsoljon le megbízhatóan a cucc, és az áram visszatérésekor automatikusan induljon újra a rendszer. Van tippetek? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5299) Rick4 válasza f8enter (#5298) üzenetére


Rick4
félisten

Ami olcsó, az újonnan 10K-ért egy fsp nano 600-as, nekem kettő is van, teszik a dolgukat.. Se usb, se más, csak két aljzat konnektoroknak. A nas-ban meg beállítod, hogy induljon újra áramszünet (ez akkor érdekes, mikor már lemerült a szünetmentes, de később jön vissza az áram).

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5300) Elemental válasza f8enter (#5298) üzenetére


Elemental
addikt

Olyat vegyél, amit usb-vel a nasra tudsz kötni. Akkor tudod beállítani, hogy alacsony akkumulátorszintnél kapcsolja le a lemezeket. Az nélkül csak szerintem nem sok értelme van, esetleg a rövidebb áramszünetek átvészelésére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.