Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) gutentag válasza need (#4027) üzenetére


gutentag
tag

Szia!

Kifejtenéd légyszíves milyen kínlódásod volt az NFS-el? DS213j + MED600 4.3-as frissítés nekem is, és NFS enabled + NFS jogosultások beállítása, fix IP cím beállítása a Med600-on se oldotta meg a problémát, hogy nem látom a Media Library alatt az NFS szerver alatt a mappákat. Ha DHCP-re teszem, akkor megjelenik az SMB-nél minden megoszott film és visz is mindent.

Hogyan tudnám ezt megoldani szerintetek? Légyszíves segítsetek, mert már 5 fórumot megjártam ezzel a problémával és sehol senki nem tudott benne még segíteni. Privátban is jöhetnek az ötletek!

Előre is nagyon szépen köszönöm!

(#5052) bosa válasza gutentag (#5051) üzenetére


bosa
tag

Próbáld meg kézzel beírni nfs://nas_ipcime/megosztás
Nekem openelecnél működött így. Meedert nem ismerem

(#5053) Patice válasza Mezga Aladár (#4860) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szia!

Bocsánat a késői válaszért. Most volt alkalmam tesztelni az Audio Station-t.

Kivettem a pipát a magas minőségű kimenet elől és meghallgattam így pár HD felbontású számot.

Nálam probléma mentesen mentek így is ezek a zenék (24/96 és 24/192), de kisebb dinamikával, kevesebb részlettel.

Visszaállítva a dolgokat újra megvolt az a dinamika, azok a részletek, amiket ezeknél a számoknál megszoktam.

Lehet hogy az elsővel is ellennék, de az laposabb volt, nem sokkal, tök hallgatható volt úgy is, de bepipálva számomra élvezetesebb hallgatni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5054) Elemental


Elemental
addikt

Használ valaki androidos telefonon DS download-ot?

[ Szerkesztve ]

(#5055) Rick4 válasza Elemental (#5054) üzenetére


Rick4
félisten

Én. A synodroid jobb.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5056) mike99.hu


mike99.hu
csendes tag

Évek óra rendelkezem Synology NAS-al.

Ezt a fórumot eddig nem nagyon olvastam, nemrég találtam csak rá. Próbáltam bele-bele olvasgatni a régebbi hozászolásokba, de olyan sok van hogy nem tudtam végigolvasni. Amit elolvastam abban meg nem találtam a felmerülő kérdéseimre választ.

Úgy hozta az élet hogy egy kamerás megfigyelő rendszert szeretnék összehozni a NAS-ra alapozva. Eddig nem volt kamerám rákötve. Most rendeltem egyet, hogy legalább élesbe tudjak próbálkozni.

Két opció merült fel bennem, ami szerencsés volna ha meg lehetne valósítani:

- Tud olyat a kamerás megfigyelő szoftver, hogy mozgásérzékelés esetén Push üzenetet küld a telefonomra, hogy akkor meg tudjam nézni mi is történik a házba? De ezt úgy kellene hogy csak akkor tegye meg ha nem tartózkodik senki itthon. Ezt úgy gondoltam hogy abból tudná érzékelni hogy mobiltelefonjaink be vannak jelentkezve wifi-re akkor otthon vagyunk.

- Tud olyat a program hogy a rögzítendő kameraképekből mondjuk másodpercenként 1-1 kimentett képet feltölt valami távoli szerverre vagy felhőbe? Ez azért lenne szerencsés hogy egy esetleges betörés alkalmával ne tudjon megtörténni hogy a betörők elviszik a számítógépet is és akkor nincs rögzített kép.

Köszönöm az esetleges válaszokat.

(#5057) maestro_z válasza Elemental (#5054) üzenetére


maestro_z
tag

Én szintén használok.

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#5058) devil-k válasza mike99.hu (#5056) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez még a legkomolyabb biztonsági
(biztonsági rendszerekkel foglalkozó) programoknak is kihívás, nemhogy ennek a szoftvernek. A Synology nem ilyesmivel foglalkozik, s ezért necces a dolog. Nem is kicsit. Bár az elképzelés nem rossz.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5059) stargazer válasza mike99.hu (#5056) üzenetére


stargazer
senior tag

hali,

én is szeretném ilyesmire használni majd, de félek nem fog úgy menni, ahogy szeretném, ahogy kéne, bár próbáltak nyugtatgatni hogy a Synology az nem fog csalódást kelteni, de más téren már sikerült neki. Mindegy nem vészes dolgokban de a lényeg hogy én speciel komolyabb szoftverre számítottam.

mindegy, a lényeg: pont most raktam fel a Surveillance Station-t bár még nincs kamerám, de kiváncsi voltam. A Push funkció megvan benne, de őszintén szólva nem hiszem hogy automatizálni lehet így ahogy képzeled. De még úgy sem hiszem, ahogy sokkal egyszerűbb (de nem kényelmesebb) lenne és ahogy pl. a riasztórendszerek is működnek, hogy egy kezelőn megadsz egy kódot, hogy na mostantól vegyen, vagy na, mostantól ne vegyen, vagyis ki-be kapcsolgatva, bár ez nem biztos hogy ezt nem lehet megcsinálni vhogy.

a külső biztonsági mentésre meg biztos létezik megoldás, bár a hogyan az erősen kérdéses. még azt sem tudom milyen formátumban ment.

hamarosan én is beszerzem a kiszemelt kamerát és akkor fogok tudni többet mondani.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5060) Mezga Aladár válasza Patice (#5053) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm. Hasonló a meglátásunk, csak nálam időnkén négy méteres a dobos keze :DDD .
Még annyi, te látod a dac-on hogy 24/96, 16/44, vagy csak a mintavételi frekit?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5061) stargazer


stargazer
senior tag

én azt szeretném kideríteni, hogy lehet-e pl. vmilyen hangjelzést adni valahogy a NAS által ha mozgást észlel.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5062) Elemental válasza maestro_z (#5057) üzenetére


Elemental
addikt

maestro_z, Rick4.
Ti a ds download saját böngészőjével tudtok letöltést indítani a magról? Hiába nyomok a torrent letöltésére, csak az url-t másolja be. Úgy oldom meg, hogy a chrome-mal letöltöm a tori fájlt, és a letöltött fájlra nyomva auromatikusan a ds downloadban elindítja a letöltést. Csak egyszerűbb lenne a ds download saját böngészőjével. De érdekes, hogy a béhá oldalon a letöltésre nyomva elindul rendesen.

(#5063) FLx válasza Elemental (#5062) üzenetére


FLx
addikt

Nem egyszerűbb az RSS, mint ezzel vackolni?

(#5064) Intelligencs

Faternak vettünk egy új okos tévét (LG 660s). Sajnos nem látja a NAS-t, nem látja a hálózatot. Most én vagyok a béna, vagy kell valami extra funkciót aktiválnom? A korábbi médialejátszó (Asus O!Play) simán látta a NAS-t, és a rajta lévő könyvtárakat.

Vagy ezt a DLNA-t kell bekapcsolni? Hogy kell ezt elképzelni? Be kell másolni valami mappába a filmeket, amit DLNA segítségével "sugároz" a NAS? :F Sajnos ez nekem nagyon kínai.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#5065) Elemental válasza FLx (#5063) üzenetére


Elemental
addikt

Fogalmam sincs, mert még nem használtam sosem.
Nem volna vacakolás, ha normálisan működne.

(#5066) Patice válasza Mezga Aladár (#5060) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C Az szép.

Nekem az erősítőbe van építve a DAC, nincs semmilyen kijelző ajta, csak két tekerő gomb (Hangerő + forrásválasztó).

De a működése és a + infók (amit a hivatalos fórumon kaptam) alapján szerintem kilogikázható:

Ha nincs engedélyezve a magas minőség (= 16 biten megy ki minden, mintavételi freki változatlan):

16/44 esetén 16/44 megy ki, 24/96 esetén 16/96, 24/192 esetén 16/196. Eléggé elcseszett párosítások, de a kisebb bitmélység (talán) válasz lehet arra a megfigyelésünkre, hogy beszűkül a dinamika.

Ha engedélyezve van a magas minőségű kimenet (= 24 biten megy ki minden):

16/44 esetén 24/44 megy ki, 24/96 esetén 24/96 megy ki, 24/192 esetén 24/192 megy ki. Elméletileg. Itt csak annyit figyeltem meg, hogy nem igazán változik a dinamika, ha a vezérlő alkalmazásokban a hangerőt állítom, azaz nagyobb a tartalék 24 bit esetén. (Digitálisan állítja a hangerőt, amit a bitmélység csökkentésével ér el - tudtommal.)

(#5064) Intelligencs:

Ehhez szerintem be kell kapcsolni a Médiaszervert a Csomagkezelőben. Ez fogja láttatni a belső hálón faterodáéknál a NAS-t = DLNA megosztás (is). Gondolom a TV hálózat képes... :D

Ha a média szerver be van kapcsolva, akkor DLNA-val látható a 3 alap könyvtár: music, photo, video. Ha a médiaszerver mér nem volt bekapcsolva, akkor lehet ezeke a könyvtárak még létre sem jöttek automatikusan. Ha bekapcsolod, akkor szerintem létrejönnek. ezekben a könyvtárakba kell bepakolni a megfelelő tartalmakat értelem szerűen.

Hozzá lehet adni más könyvtárakat is. Ezt a médiaindexelésénél teheted meg. A fent 3 könyvtárat amúgy is ajánlott indexeltetni itt. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5067) mike99.hu válasza stargazer (#5059) üzenetére


mike99.hu
csendes tag

Én is most rendeltem egy Foscam kamerát, hogy élesben tudjam a program lehetőségeit tesztelni.

Eléggé elszomorít hogy a hazai forgalmazó szerint csúcs szuper kameramegfigyelő programba nem lehet ilyen számomra magától értetődő funkciókat beállítani.

Azt se lehet mondani hogy ez csak egy mellékes szolgáltatása a NAS-nak hisz elkérnek 15 e Ft/db licenszdíjat a 2. kamerától ami azért valljuk be nem kis összeg egy tök átlagos 6-8 kamerás rendszernél.

Ha bárkinek van az üzemeltetésből adódó tapasztalata a Surveillance Station-al azt is szívesen veszem. Ne kövessek el az elején néhány olyan hibát amivel mások már megküzdöttek és figyelmeztetnek rá előre. :-)

(#5068) Elemental válasza Rick4 (#5055) üzenetére


Elemental
addikt

A synodroid pro bevált, köszi. Normálisan működik a saját böngészője.

Ott nem lehet megadni jelszót? Nem szimpatikus, hogy be van konfigurálva minden, elindítom, és egyből kapcsolódik a nashoz. Ha a konfignál üresen hagyom a jelszót, akkor meg nem csatlakozik, nem kínálja fel a lehetőséget, hogy beírjam.
A másik kérdésem, hogy nem találtam általános beállítási lehetőséget a ds-hez, csak külön a torrentekhez. Van ilyen?

(#5069) Intelligencs válasza Patice (#5066) üzenetére

Köszönöm! Ki fogom próbálni! Lehet, hogy még jövök kérdezni. :D

Igen, természetesen van LAN csatlakozó a tévén, youtube, index, origo meg ilyenek mennek is.

The Amiga, Born a Champion

(#5070) Mezga Aladár válasza Patice (#5066) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ennek ellentmond, Brumi fórumtárs tapasztalata, neki kikapcsolt opció mellett a 24/96-os állomány recsegett.
Bitperfect kimenet kellene, mert így turmixol. Írtam a supportnak, ha különböző bit/freki fájlok vannak a lejátszási listában, akkor az első értékei alapján játssza le a többit is. Mellette rákérdeztem ezekre a dolgokra is.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5071) Brumi válasza Mezga Aladár (#5070) üzenetére


Brumi
senior tag

Nem kizárt, hogy jól megy neki, a HRT-m már W7 alatt is produkált érdekes dolgokat.
Letöltök egy másik anyagot és azzal is kipróbálom a dolgot, majd megírom a tapasztalatomat.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#5072) Brumi válasza Mezga Aladár (#5070) üzenetére


Brumi
senior tag

Na újabb tapasztalatok: letöltöttem két anyagot is: 24/48-as és 24/96-os zenéket. Előbbit mindkét beállítással viszi gond nélkül, csak kikapcsolt állapotban tompábban szól. Utóbbinál ugyanaz a tapasztalat mint korábban, a 96khz-es anyag egyszerűen borzalmasan recseg, szaggat.
A HRT-t mind XP, mind W7 alatt képtelen voltam normális működésre bírni, szóval ez esetben lehet, hogy a DAC-om nem túl jó...
A pipát berakva a NAS-on minden hibátlanul megy, amit eddig kipróbáltam.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#5073) Patice válasza Brumi (#5072) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem lehet, hogy a HRT-nek az nem tetszik, amikor nem túl szokványos párosban kapja az anyagot az arcába?

Mondjuk 16/96 :U 16/48 nem olyan ritka.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5074) maestro_z válasza Elemental (#5062) üzenetére


maestro_z
tag

Én is most vettem S4-et néhány napja. :)
Szintén telepítettem az ES file explorert és a Ds Download-ot. A telefon saját bögészőjével a magról lerántom a file-t, majd az ES-el kitallózom a Download mappát, ahol rábökök, és már indul is.

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#5075) devil-k


devil-k
nagyúr

Lehet-e valami statisztikát nézni arról, hogy mennyi GB-t töltöttem le eddig? Van-e valahol valami összefoglaló erről? :R :R :R

- mozi bolondéria -

(#5076) Elemental válasza maestro_z (#5074) üzenetére


Elemental
addikt

Úgy nekem is műxik a ds download, csak próbáltam egyszerűsíteni, ha már van saját böngészője.
A synodroid saját böngészőjével ha rábökök a tori letöltésre, akkor berakja a letöltések közé, de az a progi valamiért nem tetszik.

Én a file explorerben beállítottam a hálózat-ftp, ott hozzáadtam webdavot, belőttem a nas adatait, neten keresztül viszi az avikat.
A helyi hálózatban pedig szintén hozzáadtam a nast, ott az 1080 mkv-t viszi akadás mentesen. Épp mostanában gondolkodtam, hogy lecserélem a routert ac wifisre, de fölösleges, minden átmegy az n-esen is.

[ Szerkesztve ]

(#5077) stargazer válasza mike99.hu (#5067) üzenetére


stargazer
senior tag

az igazat megvallva én azért választottam a synology-t mert gondoltam hogy ha fizetni kell a kamera licenszekért, akkor nem lehet annyira gyenge. hát nem tudom. egyfelől, ha legalább azt tudja problémamentesen amit igér, az jó pont. az hogy nem túl feature-gazdag az más kérdés. akkor leszek kiakadva ha gondok lesznek az alap feladatok ellátása során is.

most kicsit utánanéztem a dolognak és igazából van abban is valami hogy ez miért nincs benne. Ez jelentősen leterhelné a sávszélességet, és kérdésessé válna hogy maga az alapvető feladat, a felvétel nem szenved-e hiányt erőforrásokban. tehát ha jól értem, ezért nem szorgalmazzák. más megoldás kell. vagy úgy kell elhelyezni a nast hogy ne tudják idő előtt megtalálni, megrongálni, ellopni, stb. vagy olyan biztonsági mentésről kell gondoskodni hogy ha el is viszik, akkor is legyen valahol még egy rejtett adattároló amin megmaradnak a dolgok.
elvileg ha kapsz egy értesítést pl. e-mailben hogy esemény van, akkor ránézel mobillal a kamerákra (persze kell legyen szünetmentesed is, arra az esetre ha áramtalanítanák az épületet). ott ugye látod mi történik. kérdés hogy ilyenkor a felvétel a telefonodon megmarad-e valamilyen formában.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5078) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok
Gyári Download Station hogy tudom beállítani hogy letöltés után egyből el is kezdje vissza tölteni?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#5079) stargazer válasza bencus3 (#5078) üzenetére


stargazer
senior tag

[link]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5080) bencus3 válasza stargazer (#5079) üzenetére


bencus3
tag

:R köszi

(#5081) Mezga Aladár válasza Brumi (#5072) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm a választ.
Közben válaszolt a support, sajna kicsit mellébeszéltek, de a lényeg amit kihámoztam az volt. a 16 bitet konvertálja 24 bitre bekapcsolt opcióval. Ez számomra turmix. :( Most még annyit próbálok kideríteni, kikapcsolt állapotban a 24 bites anyagot 24 vagy 16 biten továbbít?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5082) akisbandi válasza stargazer (#5077) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A synobox - dropbox klienssel szerintem meg lehetne csinálni a dolgot. Onnan csak nem lopják el.

(#5083) mike99.hu válasza stargazer (#5077) üzenetére


mike99.hu
csendes tag

A Surveillance Station-ról én is eddig csak jókat halottam. De ugyebár próbálnom eddig nem sikerült.
De holnap érkezik a demo kamerám, akkor majd okosabb leszek.

Az nem lehet kifogás, hogy azért nincs mert elvenné a sávszélességet. Nem tudhatják milyen sávszélességgel kapcsolódok a netre... A lehetőség legyen adott és akkor el lehet dönteni hogy kinek mi a fontos.

Az email értesítés ha mindig jön (tehát ha akkor is mikor én vagy másik családtag itthon van) akkor egy idő után már nem fogok ránézni. Mert ha sokáig 100-ból 100 olyan ami "téves" akkor értelmét veszti.

Abszolút nem lenne lehetetlen vizsgálni hogy be van-e jelentkezve az a 2-3 mobiltelefon közül bármelyik a hálózatba...

(#5084) bosa válasza mike99.hu (#5083) üzenetére


bosa
tag

És ha a telefonod otthon marad véletlen, bejelentkezve van wifin betörnek... nincs felvétel... akkor az a baj. ugyan már.... tárhelyen elfér elvégre az alap funkciója a hálózati tárhely nem pedig megfigyelő rendszer (lásd lejjebb).... inkább vegyél egy 16 csatornás felvevőt beleraksz 1 tb hdd és rögzít! Azt beépíted a falba és nem tudják elvinni. Egyszerűen nem értem miért nem céleszközt vásárolsz ha neked arra kell??? :W

Mi is az a NAS?

A NAS betűszó a Network Attached Storage, azaz a hálózatra csatolt tároló rövidítése. Magyarul Hálózati adattárolóként is ismerjük. A NAS egy fálj szinű adattároló eszköz, amely a számítógépes hálózathoz csatlakoztatva biztosítja az adatok megfelelő menedszelését a felhasználók között legyenek azok akár egy másik földrészen is. Internetkapcsolat segítségével bárhonnan elérhető, a tárolt adatok megoszthatóak, védhetőek a felhasználói engedélyek megfelelő beálításásval.

[ Szerkesztve ]

(#5085) mike99.hu válasza bosa (#5084) üzenetére


mike99.hu
csendes tag

Az elmúlt tíz évben nem tudok egyetlen alkalomra se visszaemlékezni mikor otthon felejtettem a telefonom.

Nem a rögzítés nem történik meg (had rögzítsen mindig) hanem akkor küldene Push üzenetet a mozgásérzékelésről amikor nincs otthon senki. Ezt meg nagyon egyszerűen lehetne tudni a telefonok otthon tartózkodásából.

Azért szeretnék ezzel megoldani ilyen feladatokat mert egyrészt ez van, másrészt az eddig hozzám eljutott marketing dumákból (meg a 15 e Ft/kamera licencdíjból) azt szűrtem le hogy ez egy profi program. Egyre jobban be kell látnom hogy nem biztos hogy ez így van.

(#5086) devil-k válasza mike99.hu (#5085) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nyilván a Synology itt több lovat akarsz megülni 1 fenékkel. Ha már NAS, akkor mindenre bevethető legyen. (Vonatkozik ez a kamera rendszerre). De nem biztos, hogy ilyen téren le tudják körözni azokat a cégeket, akik "vérkomolyan" ezzel foglalkoznak. Kicsit súlyos ez a kamera ár licenc. :F

bosa
Így van!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5087) bosa válasza mike99.hu (#5085) üzenetére


bosa
tag

Ez az otthoni szintet üti nem professzionális full full megoldás, de az ár/érték aránya korrekt. Egyébként szerintem a jelzés az felesleges arra kell riasztót beszerelni a kamera meg felvesz mindent. A riasztót meg úgy állítod ahogy szeretnéd. Az való az értesítésre a kamera az felvételre van, ez csak egy plusz funkció. Szerintem amúgy időintervallum megadható neki mint a kamerás szoftvereknél is ha mozgást detektál értesít kivéve ettől eddig.

devil-k:

A nálunk lévő céleszköz is csak azt tudja amit az imént írtam. Értesítést küld meg helyszínen is jelez ha mozgást detektál de max "csendes" időintervallumot tudsz beállítani. Szó nincs egy fenékkel dologról. A nasok közül a synology egy elég erős kiszolgáló egység, ami rá van írva azt tudja is megfelelő minőségben. Mint írtam a kamera az megfigyel és rögzít ennek a funkciónak a synology eszközei megfelelnek. Nem riasztóként árulják....

[ Szerkesztve ]

(#5088) Halfer válasza Patice (#5033) üzenetére


Halfer
tag

Kipróbáltam azóta másik Tableten is, ugyanúgy beakad (fél)percenként minden videó amit Video Station-ből NAS-ról távolról játszok le, tölti, majd folytatja megint (fél)percig. Sőt, másik PC-ről ugyanezt a jelenséget produkálta, úgyhogy nem hinném, hogy felbontás miatt átkódolás az oka.

A router amire rá van kötve a NAS egy Technicolor TC7200, UPC adta. Hátha ez az infó mond neked valamit és sejted mi okozza a problémát.

Van más ötleted?
Másnak hasonló tapasztalat?

(#5089) Halfer


Halfer
tag

Na jo, ez nem normalis dolog. Belso halobol is ugyanugy beakad minden video Tabletrol, es direkt lelottem minden netforgalmat a NAS-on. Belso halobol VLC-vel (plug&play) jol jatsza le Laptopon. Nagyon szeretnem hasznalni, kerem valaki adjon tanacsot!

(#5090) Rick4 válasza Halfer (#5088) üzenetére


Rick4
félisten

Tegyél fel egy plex-et minden eszközre.

Ahhoz, hogy érdemi válasz szülessen, tudni kellene, hogy milyen routered van, és milyen filmet (nem a filmcím a lényeg) nem tudsz lejátszani.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5091) Rick4 válasza mike99.hu (#5085) üzenetére


Rick4
félisten

A sima push értesítés nem terjed ki erre a dologra is? Erről magad is meggyőződhetsz, telepíted a kameraszoftot, és akár egy kölcsönkamerával kipróbálod. De való igaz, én is gondolkodtam ebben, végül lemondtam róla, hogy analóg, infra kamerás, égetett linuxos megfigyelőrendszerek vannak a piacon 70-80 ezerért, és az már a komplett, netre köthető, androidos megfigyelő rendszer ára minden madzaggal, cakk pakk, ezeket én is adtam- vettem régebben, nem rosszak. Ehhez képest itt a 4 kamerát kezelni képes licensz sem olcsó, annyiból meg már kijön egy elrejtett helyen lévő kisfogyasztású, pc vagy hp microserver alapú, pci kártyás megfigyelőrendszer is. amihez a kamera is nevetséges áron van... A baj az, hogy a wifis kamera jel része hiába wifis, ha a tápegység madzagos, akkor úgyis kell valami madzag, onnantól meg mindegy. Sőt, egy elrejtett megfigyelő központ, mellette egy szünetmentes táppal meg 4 db infra kamerával még mindig 100K alatt van, itt a 4 kamerás licensz kb 60 ezres, és akkor még egy kamerád sincs... Én azt szűrtem le, hogy ez a jelenlegi feltételekkel bizony zsákutca, a synology egy máséhoz hasonló minőségű szolgáltatásért sokkal többet kér...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5092) bosa válasza akisbandi (#5015) üzenetére


bosa
tag

A https-t másik szolgáltatásnál használom.

[ Szerkesztve ]

(#5093) akisbandi válasza bosa (#5092) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Na ebbe belekavarodtunk, elvesztettem a fonalat.
Szóval itt a https leírása, így már működik, feltéve, hogy a lighttpd-hez kell.

(#5094) Halfer válasza Rick4 (#5090) üzenetére


Halfer
tag

Leírtam milyen routerem van.
A film pedig teljesen mindegy milyen, minden videó beakad, de a teljesség kedvéért két példa:
1280x718, 4394kbps
720x404,1089Kbps
Tehát pl. általános "HDTV" sorozatok, 720p sorozatok. A Tablet tökéletesen lejátsza ha nem távolról érem el.

(#5095) Tido


Tido
aktív tag

Sziasztok.

A DS212j -s NASom, az utolsó időbel elkezdett 'ciripelni'. Időszakosan csinálja, de akkor periodikusan. Utána elhallgat. Ti mire tippeltek? Merevlemezeke WD Greenek, de a SMART információk, és a teljes lemeztesztek alapján semmi bajuk. Én ventillátorra tippelek, de akkor meg nem értem hogy mitől hallgat el egy idő után? Meg ezt sem csinálja rendszeresen. Van, hogy 1 hónapig nem halottam, a héten meg kétszer csinálta már..
Vagy vigyem vissza garanciálisan? (annyira nem szeretném ezt a verziót, mert napi szinten használatban van)
Tippek? Előre köszi a segitséget

ui.: valakinek a DS214se -ről tapasztalata van? családhoz otthonra jó lenne, csak félek hogy fagyogatna - legalábbis az USBstation2-esem szokta csinálni, ha sok, vagy nagy a 'linux-disztribuciók' száma :)

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#5096) Criton


Criton
veterán

Ilyen levelet más is kapott?

Dear user,

Thank you for your continuous support in Synology. In order to provide better service, server maintenance is scheduled to take place during 11:00AM to 12:00PM (GMT+8) on 12/16 (Mon), Taiwan time. The availability of selected services will be suspended during the period, in which each service will take turn to go into 10-minute maintenance. We expect all services to resume normal within 1 hour.

Please refer to the following for the list of affected services. We apologize for any inconvenience and thank you for your understanding.

Services affected on 12/16 (Mon).
Support tickets: Support ticket submission will be unavailable. Other inquiry forms will be accessible as usual.
Synology DDNS Service: Connection via Synology DDNS is suspended; MyDS Center is unavailable.
QuickConnect: For customized QuickConnect ID, connection service is suspended.
Push notification is suspended.
File Station: share file link service (gofile.me) is suspended.
Package Center: Services in Package Center, including package update and online payment is suspended.

Sincerely yours,
Synology Inc.

(#5097) CSorBA válasza Criton (#5096) üzenetére


CSorBA
őstag

Ilyet mindenki kapott, aki regisztrálva van a Synology MyDS Centerben.

#5096: :)

[ Szerkesztve ]

(#5098) Criton válasza CSorBA (#5097) üzenetére


Criton
veterán

Igen köszi, rájöttem, hülye voltam, előbb raktam ide ki mint hogy végig olvastam volna :B

(#5099) Intelligencs válasza Patice (#5066) üzenetére

Szuperül megy a DLNA, látszódnak a filmek a tévén, és a 3D minősége is tökéletes, nem úgy, mint az O!Play esetén.

Egyébként vettem még egy NAS-t, ismét egy DS111-est sikerült beszereznem, ez a húgomnak lesz ajándékba. Most már három Synoval tudok tükrözést játszani... :DDD DS213+ + DS111 + DS111

The Amiga, Born a Champion

(#5100) hengelhof


hengelhof
senior tag

Hogyan lehetne beállítani, hogy a Time Machine csak meghatározott lemezmérettel gazdálkodjon, és ne az egyész 1,5 terrával garázdálkodjon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.