Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) Dolphine válasza #29810560 (#37500) üzenetére


Dolphine
addikt

Elvileg minden rendben.
Kívülről elérem (legalábbis eddig így volt), csak saját hálón belül nem ezt a synology.me címet.
Azért "tetszett" ez a hozzáférés, mert így a Chrome nem problémázott, hogy nem biztonságos az oldal, mivel van tanúsítványa.
Az IP-s hozzáféréssel is ki vagyok békülve, csak tudnék hozzá tanúsítványt rendelni! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37502) #29810560 válasza Dolphine (#37501) üzenetére


#29810560
törölt tag

A NAS a belső hálón állandó IP címet kap? ... és a portot is beírod a cím mögé? Port-forward OK?

... mert, - ha, minden pipa + NAT-loopback is van - akkor működni kell. :K

(#37503) Madwe válasza #29810560 (#37502) üzenetére


Madwe
nagyúr

nincs nála nat loopback, kb 100% biztos vagyok benne :D

(#37504) Dolphine válasza Madwe (#37503) üzenetére


Dolphine
addikt

Valószínűleg igazad lesz, mivel szolgáltatói router. Speedport W724 V :DDD

Mr. Janó
Fix IP - pipa
Port beírva - pipa (Chromeba mentettem el a címet :DDD)
Portforward - pipa
NAT-loopback - halvány fogalmam sincs! :DDD

Azért nem értem, mivel tegnap egész nap így használtam a NAS felületét, délelőtt is, majd egyszer csak 9 óra magasságában elérhetetlen lett így. A fene se érti! :D

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37505) endroid válasza feeregon (#37493) üzenetére


endroid
csendes tag

Szerintem sehogy.
Ha androiddal szeretnéd használni, a DAVdroidot javaslom.

Azt esetleg tudja valaki, hogy ha van egy megosztott naptár, be lehet-e állítani, hogy minden felhasználó más színnel írjon?

(#37506) #29810560 válasza Dolphine (#37504) üzenetére


#29810560
törölt tag

Akkor reszeld meg a HOSTS fájlt és működni fog! ;)

(#37507) Madwe válasza Dolphine (#37504) üzenetére


Madwe
nagyúr

Biztos nem quickconnecttel? akkor is ugyanígy érted el, ugyanezen porton, ugyanígy beírtad a portszámot? csak mert mintha neked lett volna portos hibád ma, azért kérdem :) Egyébként ahogy felettem is írják, hosts file szerkesztése után menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#37508) Dolphine válasza Madwe (#37507) üzenetére


Dolphine
addikt

A quickconnectet, ha beírom, egyből a NAS fix IP-re ugrik.
A HOSTS fájlba mit írjak? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37509) #29810560 válasza Dolphine (#37508) üzenetére


#29810560
törölt tag

"A HOSTS fájlba mit írjak? :F"

Mr. Janó #35336

(A HOSTS file - sok rendszerben - írásvédett.)

[ Szerkesztve ]

(#37510) Dolphine válasza #29810560 (#37509) üzenetére


Dolphine
addikt

Működik! :Y :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37511) #29810560 válasza Dolphine (#37510) üzenetére


#29810560
törölt tag

Még szép. :)

... viszont akkor most már 100%-os biztonsággal tudhatjuk, hogy a szolgáltatói eszköz - router - nem képes NAT-loopback-re. (Ahogy Madwe is írta.) :K

(#37512) Dolphine válasza #29810560 (#37511) üzenetére


Dolphine
addikt

Ti mindent tudtok ez a lényeg! :R Nekem, mint tudatlannak, meg főleg nagy segítség! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37513) #29810560 válasza Dolphine (#37512) üzenetére


#29810560
törölt tag

:B

(#37514) Pubszon


Pubszon
veterán

Van valami lista, ahol össze van szedve a lehető legtöbb 3rd party alkalmazás a DSM-re?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37515) orimate86 válasza gyugyo79 (#37273) üzenetére


orimate86
tag

Sorry, nem voltam gép közelben.

Ha csak ennyi akkor természetesen betelefonálunk, én azt hittem ez olyan dolog ami az apróbetűsben volt és bele kell törődni. Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

(#37516) Richard válasza heroldbalu (#37497) üzenetére


Richard
őstag

és SeaShark köszönöm, működik!

(#37517) e90lci válasza Pubszon (#37514) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Erre gondoltál?

(#37518) Pubszon válasza e90lci (#37517) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez is jó csemegézni, hátha találok valami számomra hasznosat.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37519) Kicsimix válasza GenyooO (#37487) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ezért kell Videostation-t használni külön arra amire kitalálták és akkor nincs ilyen probléma : )

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37520) Kicsimix válasza Kicsimix (#37519) üzenetére


Kicsimix
őstag

Sőt ott még azt is szabályozhatod besorolás szerint milyen filmeket láthatnak az egyes accountok. Szülői felügyelet.)

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37521) claire78 válasza GenyooO (#37487) üzenetére


claire78
senior tag

Az teljesen jó, hogy kikapcsoltad a tv-én a felderítést. TV-én (DLNA) nem fogod tudni megoldani a fiókok kezelését.
Mobil eszközöket, Video Stationt használva viszont igen, ott pedig rá lehet küldeni a TV-re.

(#37522) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

1. kérdés
Adott egy ds218j. Nem helyi hálón, hanem neten keresztül szeretnék megnézni egy nason lévő filmet.
Alaphelyzetben ilyenkor a film teljes mérete fog adatmennyiségben kelleni? tehát ha telefonon vagy tableten nézek filmet ugyanugy az eredeti fileméretet fogja megenni? esetleg van lehetőség ennek a redukálására? ha igen, milyen módon?

2. kérdés
Szintén LG tévé. Adott egy torrent mappa, ahová a filmek mennek. Továbbá a nason fent van a mediaszerver csomag. a tévén smart shareen keresztül látom is a mappát. az inexelési szolgáltatás is ben van kapcsolva. Viszont mi az oka annak, hogy a frissen letöltött filmeket (transmission automatikusan ebbe a mappába tölt) nem látom a tévén?

3. kérdés
Olvasgattam picivel lejjebb a bejegyzéseket.
Van e arra lehetőség, hogy LG tévén egy másik mappában lévő filmeket csak jelszóval lehessen lejátszani? vagy esetleg arra ,hogy a smart share ne lássa alapból, de valamilyen más módon le lehessen a tévén játszani?

4. kérdés

a transmission webes felüleleten illetve a windows gui kliensben a torrent hozzáadásánál ki tudom választani, hogy az adott torentet mely mappába töltse. Viszont a telefonos "remote transmision" alkalmazásban ezt nem tudom megtenni. van esetleg más olyan droidos app, ami ezt torrent hozzáadásnál megkérdezi?

(#37523) #29810560 válasza AndrewTdi (#37522) üzenetére


#29810560
törölt tag

1. Igen. Bárhol nézed a teljes film - stream - méret átmegy. Ezért találták ki a transzkódolást. (Csökkentett felbontás, tömörítés stb.)

2. Letöltés után nem indexelődik automatikusan a letöltött film (fájl), ezért nem látszik.

3. Már szó volt róla. A DLNA-n (LG Smart Share) nincs jogosultság. Olyan app-al kell lejátszani, ami fut az LG TV-n látja a NAS-t és van benne jogosultságkezelés.

4. Passz. DE! Van a Synology DS Get, ami a Synology Download Station-hoz kapcsolódó app.

[ Szerkesztve ]

(#37524) AndrewTdi válasza #29810560 (#37523) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszi.

2. Erre az auto indexelésre semmilyen lehetőség nincs? Pl ha munkahelyöl hozzádadok ey filmet, azt a gyerkőcök othton csak az ujraindexelés parancs után fogják látni? :F

(#37525) #29810560 válasza AndrewTdi (#37524) üzenetére


#29810560
törölt tag

Biztos van, de ahhoz szerintem script-et kell futtatni. (... mert, parancsokkal minden elérhető/vezérelhető, hiszen a DSM egy Linux/Unix alapú operációs rendszer). Majd jönnek a guruk és segítenek neked ebben. :K

(#37526) Tamarel válasza AndrewTdi (#37524) üzenetére


Tamarel
senior tag

De, indexelődik csak a tv nem listázza újra az elérhető tartalmat.
Ha kikapcsolod a tv-t és vissza, akkor látni fogja.

Lehet van más megoldás is vagy csak bizonyos időnként listáz újra, nem néztem utána mivel nagyon ritkán találkoztam a jelenséggel.

Az egyetlen eset, amikor kézzel kell újraindexelni: nfs megosztáson keresztül másolsz fel valamit.

(#37527) #29810560 válasza Tamarel (#37526) üzenetére


#29810560
törölt tag

és AndrewTdi:

Akkor még egyszerűbb a helyzet. A TV ki-be kapcsolását egy gyerek is meg tudja csinálni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37528) AndrewTdi válasza #29810560 (#37527) üzenetére


AndrewTdi
addikt

A tv ki-be kapcs sajna nem müködik. Nem látja sajna.

(#37529) claire78 válasza Tamarel (#37526) üzenetére


claire78
senior tag

Transmission valószínű nem váltja ki az indexelési feltételt. Korábban már volt erről szó. Csak DSM alkalmazásokkal működik vagy manuális indítás.

(#37530) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Nos. az észrevételem az hogy a NAS nem indexeli újra azt a mappát. mert amint rányomok az ujraindexelésre, utána rögtön látja

(#37529) claire78 Igy már érthető

[ Szerkesztve ]

(#37531) #29810560 válasza AndrewTdi (#37530) üzenetére


#29810560
törölt tag

Használj Download Station-t / DS Get-et! Aztán meglátjuk. ;)

Szerk.: Tessék! Mondtam, hogy jönnek majd a profik. :K

[ Szerkesztve ]

(#37532) Patice válasza AndrewTdi (#37530) üzenetére


Patice
Topikgazda

TM esetén manuálisan, vagy script segítségével kell újraindexelést indítani. Ezt már legalább 4 éve tudjuk.. :U

A beépített Download Station esetében az automatikus indexelés működik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37533) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Értem, köszi.
távoli szgépről elérem valahogy webes felületen a ds-t?

(#37534) Tamarel válasza claire78 (#37529) üzenetére


Tamarel
senior tag

Félreolvastam, kimaradt hogy külön csomagot használ...

[ Szerkesztve ]

(#37535) Patice válasza AndrewTdi (#37533) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen.

Vagy belépsz távolról a DSM-be és úgy indítod el a felületét.

Vagy elég a DS felületét "kitenni" (elérhetővé tenni) és akkor mobilos kliensről, vagy asztali PC-n böngészőből is babrálhatóak a letöltések.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37536) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

Sziasztok!

FYI aki hasonló témában gondolkozik:

DS918+ mellé vettem egy APC Back-UPS ES700G szünetmentes tápegységet és tökéletesen működik.

(#37537) Csabroncka válasza AndrewTdi (#37533) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha kiteszed a NAS-t a netre, akkor csak alkalmazás szinten engedd ki! A DSM asztalát biztonsági okokból én javaslom.
Illetve külön mobilos alkalmazásokra beállított bizonyos értelemben korlátozott hozzáférésű felhasználókkal.

A másik, hogy a routerben a portátirányítást minimum 20000 felettiről csináld, akkor kevés esély van arra, hogy baszogassanak....

"in medias res"

(#37538) Madwe válasza AndrewTdi (#37533) üzenetére


Madwe
nagyúr

Synology Download Station for Google Chrome a barátod :)

(#37539) Richard válasza Csabroncka (#37537) üzenetére


Richard
őstag

VPN portot is át lehet állítani 20000 felettire?

(#37540) Kicsimix válasza AndrewTdi (#37533) üzenetére


Kicsimix
őstag

Vezérlőpult -> Alkalmazásportál -> Download Station -> Szerkesztés. Így lesz egy fix címe a DL Station-nek ha beállítod. Mobilról és tabletről pedig DS Get.

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37541) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

köszönöm mindenkinek a segítséget.

Már csak annyi, hogy van e valami olyan cucc a nasra- hogy pl mobilról megnyitva egy videót azonnal transzkódolja is a nas és a "kissebb" méretű (ezáltal kevesebb netet fogyasztó( videót tudom nézni?

[ Szerkesztve ]

(#37542) Csabroncka válasza Richard (#37539) üzenetére


Csabroncka
addikt

Elviekben igen, a tisztán látás véget a routerben irányítom át és nyitom ki az általam beírt magasszámú portot a NAS alapértelmezett portjaira és belső fix IP címére.

"in medias res"

(#37543) Kicsimix válasza AndrewTdi (#37541) üzenetére


Kicsimix
őstag

Offline átkódolás van csak.. A NAS átkonvertálja rosszabb minőségre azután letöltheted. De ezt ma már kb senki sem használja mivel a mostani eszközök eredeti minőségben is lejátszák a videókat. Csak fel kell másolni a telóra. Nem mellesleg ez egy Nas-on nem egy rövid művelet..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37544) AndrewTdi válasza Kicsimix (#37543) üzenetére


AndrewTdi
addikt

jogos. köszi

(#37545) Kicsimix válasza AndrewTdi (#37544) üzenetére


Kicsimix
őstag

Jobban jársz ha felraksz egy DS File-t aztán amíg van gyors neted leszeded a NAS-ról a video-t a kívánt eszközre. Vagy még lan-on..Utána offline nézed.. Gyorsabb..

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37546) AndrewTdi válasza Kicsimix (#37545) üzenetére


AndrewTdi
addikt

igen, ez a terv. köszönöm

(#37547) Madwe válasza AndrewTdi (#37546) üzenetére


Madwe
nagyúr

ettől függetlenül a ds video és a plex is tud pl ilyet, beállítod h mibe transzkódolja neked a nas.

mert ok h előre le lehet tölteni stb, de pl vidéken voltunk haverokkal, nem töltöttem le előre semmit mert nem terveztük, csak mobilnet, meg akartunk mégis nézni egy filmet, rajta volt otthoni nasomon, s már tudtuk is streamelni, de nem BR minőségben :D

meg volt h elmentem síelni, este ágyban sorozatot néztem, vacak volt a wifi, uh vissza kellett kódoltatnom nasommal 1MBpsre a tartalmat.

igaz ugye ilyenkor forrásanyag s procikérdés felmerülhet egyeseknél, a 916+nál max a 4k esetén lehet egy kis röcc...

[ Szerkesztve ]

(#37548) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Pár kérdésem lenne:
Az NFS megosztás hogyan működik, hogyan tudok fel-le tölteni a NAS-ra Windows-on keresztül? Már elvileg engedélyeztem a DSM-ben mindent...

Két 4TB-os vinyóra ruháznék be a 212J-mbe. De nem egyértelmű a specifikációja, valahol 2db 3TB-ost ír maximálisnak, valahol meg 2db 4TB-ost. Valakinek van benne 2db 4-es? Milyen rendszerben lenne érdemes használni? Jelenleg egy 1TB-os és egy 500MB-os vinyó van benne JBOD-ban.

(#37549) Multibit válasza Szpisti (#37548) üzenetére


Multibit
veterán

Windows-NAS kapcsolathoz SMB-t használj!
Tudja kezelni a 4 TB-os lemezeket.

(#37550) Szpisti válasza Multibit (#37549) üzenetére


Szpisti
addikt

Köszi a válaszokat. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.