Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37701) meander válasza Madwe (#37700) üzenetére


meander
tag

meg kell néznem van-e lan bemenete, de elvileg kábelesen akarnám. Bár ha jól gondolom lan-n nem lehet audio/videot átküldeni

(#37702) meander válasza gyugyo79 (#37698) üzenetére


meander
tag

Nekem is gyanús volt, hogy hdmi nélkül nehézkes lesz, csak nagyon nem értek hozzá, gondoltam megkérdezem. Köszi az infót

A felhasználás nálam egyébként annyi, hogy szinkronizálni szeretném rá a gépemet, töltenék le torrenteket (kb. 4-5 egy időben) és szedném róla a videókat esténként filmnézéshez. Ehhez szerintetek milyen erőforrást kellene társítani? Akár egy kazettás is elég lenne nekem nézek újat és használtat is csak nem tudom, hogy a 800Mhz / 256Mb elég-e bármire vagy nem érdemes szarozni és valami jobb kéne...? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#37703) momoxp válasza claire78 (#37699) üzenetére


momoxp
tag

Jolvan akkor nem csak nalam van ez a problema

(#37704) Madwe válasza meander (#37701) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ja nem, lanon képet nem küldesz csak adatot :) Azért kérdeztem csak, mert írtad h nagyobb file problémás, ami konnyen lehet a wifi miatt... De ha kábelesen/pendriveról használtad eddig, akkor más a gond :)

(#37705) meander válasza Madwe (#37704) üzenetére


meander
tag

ja igen, a TV-ben pendrivon küldtem eddig a filmeket. Egyszerűen csak gyenge a TV-m (kb. 5-6 éves Samsung Smart tv)

(#37706) claire78 válasza momoxp (#37703) üzenetére


claire78
senior tag

Időközben megjavult. Érdemes egy saját DDNS-t is használni, úgy látom. :)

(#37707) bandi20 válasza meander (#37705) üzenetére


bandi20
aktív tag

Szerintem vegyél a tv hez egy androidos media playert max 30 k de az mar mosogat is vacsi főzés után , es Hdmi el összekötő a régi tv vel, en igy csinálnám es azon H a nem megy valami akkor video station, kodi, plex, vagy valami mas! :))

bandi

(#37708) meander válasza bandi20 (#37707) üzenetére


meander
tag

az kelleni fog igen. NAS oldalról viszont kérdéses számomra, hogy milyen erősségű hardvert érdemes vennem az előző hsz-ben szereplő felhasználásra. Köszi

(#37709) Madwe válasza meander (#37708) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha nem szempont a 4k és a transzkódolás sem, valamint a torrent sebessége sem, akkor gyk. bármelyik, lehetőleg 2016os vagy tavalyi modell (vége 6 vagy 8 legyen a számának.
Ha torrent sebessége is fontos, akkor nem árt ha erős a cpu benne.
Ha esetleg jövőbiztost akarsz, akkor nem árt az erős proci s a sok ram, meg inteles architektúra.

(#37710) felho001


felho001
tag

Erre senkinek nincs tapasztalata?

"Sziasztok ki akartam próbálni ezt a Moments nevű alkalmazást de amikor telepíteni akarom azt mondja hogy telepíti a Drive alkalmazást és lecseréli a cloud station servert, és nem merek tovább menni mert nekem fontos a cloud station server és nem tudom mi fog utána történni. Valaki próbálta már aki használja utána újra be kell állítani a hogy működjenek a felhasználoknak a cloud station elérései vagy mi lesz?"

Felhő

(#37711) meander válasza Madwe (#37709) üzenetére


meander
tag

köszi

(#37712) Clark78


Clark78
tag

Sziasztok!
A mai nappal én is Synology tulajjá váltam, konkrétan egy DS218-as vár kicsomagolásra.
Az elmúlt 5 évben egy Zyxel320-ast használtam, amelyben a vinyó mostanra elhalálozás közeli állapotba került.
A kérdésem az lenne, hogy mi a leggyorsabb, legpraktikusabb módja az adatok átmásolására az új NAS-ra, akár egy az egyben vagy akár csak a szükséges adatok kijelölésével?
A válaszokat, segítséget előre is köszönöm!
Üdv, Clark

(#37713) Crime78 válasza caris1 (#37661) üzenetére


Crime78
csendes tag

Ez hasznos volt, kár, hogy nincs "köszi" gomb :D

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#37714) kigyi_23 válasza meander (#37702) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ha videót szeretnél streamelni a tv-re az nem lehetetlen LAN-on keresztül sem akár wifin is, ha a TV képes lejátszani hálózaton keresztül elérhető tartalmat akkor megoldható, de vegyél inkább egy popcorn A210-es media lejátszót ez tökéletes erre a célra meg van olcsón 15K körül már simán lehet venni. Minden formátumot kezel és játszik BD50-es ISO-kat is viszi LAN-on keresztül a NAS-ról. Kezel minden audió és videó formátumot én imádom zenét szoktam róla hallgatni telefonról vezérelve. Nagyon másra nem jó, videót/zenét játszik, de azt nagyon jó minőségben és probléma mentesen. Nekem már 7 éve a hálózat része van benne egy winyóm is amire szintén torrenteztem egy időben, de manapság már csak van lehet ki is szedem belőle, mert a NAS átvette minden feladatát.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#37715) meander válasza kigyi_23 (#37714) üzenetére


meander
tag

Szia, hol érdemes venni? Én 55-ért találtam.

Egy használt gari nélküli 215+ jó vétel lehet szerintetek 60-ért?

(#37716) kigyi_23 válasza meander (#37715) üzenetére


kigyi_23
addikt

Újat biztosan nem lehet ennyiért, de ha már használt NAS gondoltam a használt popcorn is szóba jöhet :)
Én nem tudom apróról vettem kettőt is már ennyiért. Nálam ha jól emlékszem 2011 év elejétől (az első szállítmányból ami beérkezett az országba vásároltam) szolgál egy példány nagyon jól működik, tervezem is cseréjét egy A500-ra :D Méltó utódja lenne.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#37717) MrCsiT válasza Pékmester (#37680) üzenetére


MrCsiT
addikt

Nekem ez a modell van:

Eaton UPS Protection Station 800 DIN (500W)

itt kb. 35e Ft.

Van, akinek kisebb modell van ugyanettől a gyártótól.

Tudja az USB lekapcsolást.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#37718) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Most kivételesen én kérdeznék......

Öcsémnek van egy asztai PC-je.
1 db SSD-ről fut a rendszer és adattárolásra használ 4 db HDD-t ( 2-3-4-4 Tb ha jól emlékszem ).

Asztal alatt - láb alatt - , sokszor mozgatva , néha belerúgva.....
S emiatt állandóan panaszkodik, hogy hol az egyik hol a másik vinyót nem látja a rendszere.
Ilyenkor gép kikapcs , Sata és áram kábelek megmozgatása....aztán vagy sikerült vagy nem.
Egy hasonló eset miatt itt pihennek a lemezeiről a biztonsági másolatok az én nas-omon.

Most lesz 14.-n a születésnapja és gondoltam, hogy vennék neki egy nas-t :)

Innen jön a dilemmám....kb 500-550 eurót szánnék a projektre.
Ebben az ársávban 2 db modell van , újonnan.

Synology DiskStation DS918+ Műszaki adatok.

A másik pedig :

Synology DiskStation DS1515 Műszaki adatok ( PDF formátumban ).

Abban a webshopban ahonnét megrendelném mind a 2 modell 540 euró.
Mindenképpen 1 lemezes védelmet szánok neki és szinte biztos , hogy SHR1 lesz az a különböző HDD méretek miatt.

Öcsémet ismerve nem fogja távolról használni.
Csak otthon filmezni fog róla , valamint torrentezni.

Szerintetek ?

A régebbi modell csábító a maga 5 fiókjával.
Az újban jobb a proci és hosszabb a támogatási időszak is.

A régiben lévő proci nekem ismeretlen.
A új modell 4 fiókját meg kevésnek találom....

Na akkor várnám az észrevételeket , javaslatokat.
Köszönöm szépen !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37719) #29810560 válasza Borisz76 (#37718) üzenetére


#29810560
törölt tag

DS918+

[ Szerkesztve ]

(#37720) Borisz76 válasza #29810560 (#37719) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem gondoltam volna, hogy ha az ember "magának" vesz nas-t , akkor ilyen nehéz lehet a döntés.

De győzött a józan ész és a hozzászólásod is segítette a döntésemet. :R

DS918+ megrendelve.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37721) Laposelemer válasza Borisz76 (#37718) üzenetére


Laposelemer
tag

Én is a DS918+ választanám ...

Intel proc, RAM bővítés, SSD cache, stb.

[ Szerkesztve ]

(#37722) #29810560 válasza Borisz76 (#37720) üzenetére


#29810560
törölt tag

Pedig kívülállóként könnyű a döntés. :)

Az ember nem javasol 2014-es megjelenésű cuccot - már a support miatt sem - és a 4 lemezes bőven jó a RAID 5-höz. Később meg - ha mégis nőnének az igények - a bővítő egység megoldja. (... és akkor még az Intel prociról nem is beszéltem.)

(#37723) Borisz76 válasza #29810560 (#37722) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt bizony aláírom !

Kívülállóként sokszor könnyebben lehet dönteni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37724) momoxp válasza felho001 (#37710) üzenetére


momoxp
tag

Nyugodtan telepitheted! A drive nevu alkalmazas a cloud uj valtozata. Feltelepited es kesz. Telon meg mar a cloudot nem kell hasznalni, oda is van drive mar!

(#37725) meander


meander
tag

Magamnak veszem a NAS-t és küzdök kicsit a döntéssel :)
Mint mondtam a gépemet akarom rá szinkronizálni, 4-5 torrent letöltés egyszerre és filmnézés média lejátszóval az alapfelhasználás + nyilván file megosztás időnként, tehát alap otthoni környezet. Azt nem tudom csak eldönteni, hogy a 800Mhz + 256Mb mennyire kevés.
60eHUF-nál nem akarnék többet költeni (persze nyilván nem kell az egész seggére sem vernem) és nem tudom eldönteni, hogy 115j nagyon olcsón, 118 kimaxolva a keretet vagy az adatbiztonságra adhatnék egy kicsit és 218j vagy egy használt 215+(60e-ért).

...ja, honnan érdemes egyébként vásárolni? Hol vannak jobb árak? Vagy csak simán magyar számítástechnikai üzletek?

[ Szerkesztve ]

(#37726) Pubszon válasza meander (#37725) üzenetére


Pubszon
veterán

Erre jó egy DS213j is. :K
Épp van egy eladó nekem. ;]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37727) meander válasza Pubszon (#37726) üzenetére


meander
tag

Szia meg tudnád írni, hogy a 213j-ról mit érdemes tudni? Ez egy 2013-as modell? Épp most jött egy "ajánlás" hogy 2014 előtti modellt nem érdemes... :F
Esetleg az általam írtak közül ajánlás? Köszönöm

(#37728) lajos75 válasza trol75 (#37683) üzenetére


lajos75
senior tag

Igen

(#37729) gyugyo79 válasza Borisz76 (#37718) üzenetére


gyugyo79
addikt

918+
Még ha most azt mondod, csak tárolásra használná is azért a lehetőség több benne, és jövőre valamikor pár év múlva ha kinövi max veszel neki egy 5 lemezes bővítőt :)

A 1515 amúgy még mindig egy jó kis gép, épp pár hónapja kellet egyet gariztatni mert elszállt ezért amikor vissza jött az új nyomkodtam megint így még friss az élmény (meg az is hogy 1 hónap volt a csere még szerencse hogy olyan helyen ment tönkre ahol mindenből 2-t vesznek és ez ráadásul a backup volt).

Szóval így utólag szerintem is jól döntöttél :)

[ Szerkesztve ]

(#37730) heroldbalu válasza Immy (#37670) üzenetére


heroldbalu
tag

Szia,

én ilyet próbáltam :[link]

A ledje világít, de se IP-t nem kap, és a DSM-ben sem látszik, hogy történne valami.
Az is megeshet, hogy nem kompatibilis.

Synology, iPhone

(#37731) Pubszon válasza meander (#37727) üzenetére


Pubszon
veterán

Olyan van mint a 800MHz és 256MB RAM.
Ebben egy 1.2GHz-es CPU van 512MB RAM-al.
Alap felhasználásra (nem rábeszélés, de amire neked kell) mai napig tökéletesen megfelel. :K
1-2 évig teljes támogatása biztosan lesz, de utáni is lesz jó darabig biztonsági támogatás, de még azután is lehet használni!
A DS115j-től minden téren jobb, mert gyorsabb, 2 lemezes és nem fogyaszt többet.
Ami nekem van az minden téren hibátlan, dobozos, minden tartozékával. Ha érdekel, privátban szívesen válaszolok bármilyen kérdésre, ne szemeteljük a topikot. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37732) I'am Dony válasza meander (#37725) üzenetére


I'am Dony
őstag

Azt nem tudom csak eldönteni, hogy a 800Mhz + 256Mb mennyire kevés.
Szerintem nagyon és egyre kevesebb lesz ahogy elkezded kihasználni, belakni.
Az a drága ha 2-3 évente cserélgetsz nem pedig egy új korszerű megvétele. Azt gondolom, hogy a DS118 lenne a legjobb választás hosszabb távon. Én az Oazis nál vettem a lemezzel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#37733) #82729984 válasza meander (#37725) üzenetére


#82729984
törölt tag

Erre a célra szinte bármelyik változat megfelel. Ha az internet felől nem akarod elérni, akkor még a frissitések sem annyira számítanak.
Hozzáteszem ami igényt leírtál, arra még egy routerre kötött usb-s merevlemez is alkalmas.

Az ördög mindig a részletekben lakozik, mint pl. hogy mennyire számít hogy gyorsan töltse azokat a torrenteket vagy hogy gyorsan másolódjanak fel a fájlok.

szerintem a következőt döntsd el:
a, úgy gondolod hogy egyre több mindenre akarod majd a jövőben használni a nasodat és akkor inkább kétlemezes, modernebb változat
b, tényleg csak erre a minimál use-case-re és akkor a legolcsóbb egy lemezes és később majd cseréled nagyobbra ha mégsem, nem buksz sokat.

A legrosszabb ha veszel drágáért egy kétlemezest és nincs pénzed beletenni a második diszket, vagy ha veszel egy lassút amit fél év múlva cserélni akarsz.

Tudom nem segítettem sokat :)

(#37734) Immy válasza Immy (#37675) üzenetére


Immy
őstag

Ezt kitudja valaki próbálni? :))

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#37735) GenyooO


GenyooO
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek miért látja csak az egyik telefon a tv-t?

Üdv.

(#37736) GenyooO válasza GenyooO (#37735) üzenetére


GenyooO
csendes tag

Megtaláltam köszi!

Hátha valakinek segít.

(#37737) Chrys_


Chrys_
addikt

Most vettem a DS412+ mellé egy DS1813+-t 460€ áron :) Eben még talán nem a hibás Atom proci van, az a DS1815+-ba került (többek között).

(#37738) meander válasza #82729984 (#37733) üzenetére


meander
tag

@I'm Dony Köszi, a leggyengébbet biztosan nem fogom megvenni, alapvetően egyetértek a megközelítéseddel de nem vagyok valami nagy informatikus sem.

@Porthoszkx
Olyan értelemben el akarom érni az internet felől is, hogy pl. mobiltelefonról megnyitni fileokat, stb. Egyébként azt gondolom a te megközelítésed is abszolút releváns, köszönöm. Abban tudtok még segíteni, hogy mi számít ma modern kétlemezesnek a Synology palettájáról? Sokszor észrevettem már más hobbiaimban, hogy bizonyos dolgok ellen nincs mit tenni/vitatkozni. Egy adott értékhatár alatt nem igazán értelmes/logikus vásárolni. Köszi

(#37739) Madwe válasza meander (#37738) üzenetére


Madwe
nagyúr

A ds218+ az, ami kompromisszummentes nas minden szempontból a 2lemezesek között. Nem sokkal drágább mint a sima, de ez már intel procis, így erre minden app elérhető, míg az armesekre ez nem igaz.

(#37740) meander válasza Madwe (#37739) üzenetére


meander
tag

ez gyorsan megválaszolt pár dolgot :Y 115e messze felette van annak, amit kifizetnék érte (bár a kompromisszum mentes nyilván több, mint a modern)... ezek alapján viszont akkor inkább a 118-as tűnik befutónak

(#37741) #82729984 válasza meander (#37738) üzenetére


#82729984
törölt tag

Nekem egy ds216j-m van (60k), ahogy elnézem újabb változatai is kb. ennyibe kerülnek (pl ds218j)

Amire használom:
4-5 torrent letöltése egyidejüleg: letöltési sebesség 8-10 MB/s

Fájl tárolása (pl. én is oda backupolom a laptopom): 50-70 MB/s átviteli sebesség Samba megosztáson keresztül (persze ehhez 802.11ac wifi kell). Kvázi olyan gyors mintha helyi merevlemez lenne.

Videónézés: egyszerre két tévén is, eddig még sosem röccent meg.

Ha az internet felől a synology quickconnecten keresztül használod (van mobil app is), akkor nem annyira érdekes a frissités, mert olyankor a nas nem elérhető kivülről (technikailag olyankor a nas csatlakozik a synologyhoz és nyit egy visszairányt). Ha vpn-en keresztül, akkor számít, mert akkor direktben elérhető az internet felől.

Szerintem a + meg a play verziók meg overkillek a legtöbb otthoni felhasználó esetén, speciális igényt fednek le.

(#37742) Multibit


Multibit
veterán

Szerintem a + meg a play verziók meg overkillek a legtöbb otthoni felhasználó esetén
Ugye, mondtam... :D

(#37743) kigyi_23 válasza #82729984 (#37741) üzenetére


kigyi_23
addikt

Én nem ajánlom az egyidejű letöltést. Nekem 1 db letöltés van beállítva és a többi várakozik amíg az le nem jön. Így 22-26MB/sec simán elérhető és gyorsabban lejönnek a cuccok. (persze lényegtelen, mert hipp-hopp lent van minden szóval nem kell aggódni, hogy amire odáig jutok, hogy kellene nem ért még le :D

Hálózati másolás az wifi-n szép érték le a kalappal LAN-on 90-100 között ingadozik elvileg 110 is kihozható belőle, de nem szoktam ilyen értéket látni persze nem is probléma.

Videónézésnél szintén ez a tapasztalat és a hasonló, de izmosabb modellekről is.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#37744) Madwe válasza #82729984 (#37741) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha kell a gyors torrent, jobb a jó proci. Ha kell transzkódolni, nélkülözhetetlen. Ha kell a víruskeresés, még az 1gb ram is kevés.
A 218jben 512MB ram van, az nagyon kevés.

Ugyanakkor ha a kérdezőnek szempont a 2 lemez, akkor járható bevállalható kompromisszum a 218j is a 118hoz képest, sokkal gyengébb procijával és fele annyi rammal.

De ha kéne neki jobb torrent, vagy olyan filmeket néz amit transzkódol, vagy távolról néz filmet s lefele kell transzkódolni, vagy mondjuk plexet szeretne használni, vagy filebot node-ot, vagy egy csomó más dolgot, akkor meg van lőve az armes procijával. Valszeg az otthoni felhasználás során az emberek nagyjánál eleinte ez nem igény. De idővel bőven előkerülhet, itt a fórumon is egyre többen jöttek rá, h nofene, jó lett volna vmi combosabb, esetleg inteles...

Nast nem 1-2 évre vesz az ember, s idővel könnyen ki tudja nőni. Egy 218+ viszont előreláthatólag elég lesz jódarabig, majd 8ks videóknál lehet érdemes cserén gondolkodni :)

Nyilván adott kerettel nézelődik mindenki, s ő maga tudja eldönteni, esetleg érdemes e feljebb lépni, belefér e neki. S nincs baj a 218jvel, sőt még egy 2012es belépő nas is elég lehet pár dologra.

A quickconnectes résszel viszont egyáltalán nem értek egyet. QCvel ugyanúgy elérhető a nas kívülről, a relay még rosszabb is sokkal mint a vpn, s igenis nagyobb biztonsági kockázat. Konkrétan ha vpnt használ csak, akkor nem kell aggódni :D

[ Szerkesztve ]

(#37745) Mezga Aladár válasza Multibit (#37742) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Próbáld meg nem a te szempontjaidat figyelembe venni.
Nem mindenki torrenhuszár és nem mindenki akarja "azinternetet" :D letölteni. Én a ds 211-et kizárólag a 4 lemezfiók miatt cseréltem le.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37746) #82729984 válasza Madwe (#37744) üzenetére


#82729984
törölt tag

Tökéletesen kifejtetted hogy mit értek speciális igényeken, köszönöm :)

Én leírtam mire használom, tökéletesen kiszolgál másfél éve, teljesen felesleges lett volna kidobnom az ablakon 2x ennyi pénzt, azt inkább tárhelyre költöttem.
Akinek válaszoltam tök hasonló use-case-t vázolt, sehol nem írta hogy 4k 50 gigás filmeket akar letölteni vagy transzkódolni akar.

más: qc-vel nem elérhető a nas kivülről _direktben_ rosszul tudod. Szkenneled végig egyszer a routered úgy hogy a nason engedélyezett a qc, pont 0 db nyitott portot fogsz találni. qc esetén csak akkor törhető a nas, ha feltörik a synology szerverét ahová a nas qc-vel csatlakozik, de ha feltörik a synology szerverét akkor miért bizol a vpn-ben amihez ugyanúgy a feltört synologytől jönnek a frissitések? :)

Ezen felül, a vpn csak akkor ad extra biztonságot ha értesz hozzá, ha nem értesz hozzá akkor valószinüleg csak nyitottál egy lyukat a hálózatodra ahol aztán boldog boldogtalan próbálkozhat feltörni a nasodat. Ráadásul a synology vpn guija kőbuta, még csak normális certificate ellenörzést sem lehet beállítani, ahhoz be kell ssh-zni a nasra, és kézzel mókolni a konfig fájlban. Nekem igy van, de kötve hiszem hogy a userek 90%-a meg tudná csinálni, vagy értené hogy mit csinál és nem rontja el.

ui: próbáljátok meg egy kicsit más szempontból is nézni a dolgokat. Gyakorlatilag most sikerült az illetőt elrettentenetek egy normális nas vásárlásától, olyan igények miatt, amire neki nincs is szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#37747) Multibit válasza Mezga Aladár (#37745) üzenetére


Multibit
veterán

a ds 211-et kizárólag a 4 lemezfiók miatt cseréltem le
Hogy jön ide a NAS kora, lemezszáma? A 2013-as két lemezes NAS-omat nem áll szándékomban lecserélni (4 lemezesre sem), Érdekes, nem lett szűk azóta sem a 2x4 TB, elfér rajta "azinternet" ;]

Egy torrenthuszár

[ Szerkesztve ]

(#37748) Madwe válasza #82729984 (#37746) üzenetére


Madwe
nagyúr

A transzkódolás az nem olyan, h akarja az ember, hanem olyan dolog, amibe belekényszerülhet :D

A qc továbbra se igaz. Onnantól kezdve h van qc, onnantól kezdve bárki elérheti a dsmed felületét a cím birtokában. Ugyanaz mintha kinyitottad volna az 5000es vagy 5001es portodat, s nem változtattad volna meg (hiszen qchez még portszám se kell, automatikusan a jóra megy). Ezért sokkal veszélyesebb ilyen szempontból, mintha kinyitnád az 5001es portodat, amit máshova teszel, s ddnst használsz, s úgy csatlakozol appokkal, mert így legalább a portjaidat nem tudják, míg qcvel igen. MEg a qc feltöréséhez nem kell az egész synot feltörni, elég a relayt, sőt lehallgatni vagy eltéríteni is elég...

A vpn meg biztonság alapból, csak lehet még biztonságosabbá tenni :) Ettől lfüggetlenül mobil appokhoz pl tök felesleges, de fájlmozgatáshoz eléréshez gépen már erősen ajánlott.

(#37749) gyugyo79 válasza #82729984 (#37746) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hatalmas csúsztatás így amit írsz! A QC alap beállításon miért lenne biztonságosabb ? Már amikor kapcsolódsz a Synologyhoz ott van a címed utána meg a felhasználóneved és jelszavad nem?
Minek a router Szkennelni ?
Mégis tudsz annyit a Synology által a QC -nél használt Virtual Tunelről és a biztonságáról mint pld egy open VPN -éről ?
Biztos jó mert azt használod mondjuk ha a synology vpn guija meg olyan rossz szerinted akkor ebbe nem tudom miért bízol vakon ...

[ Szerkesztve ]

(#37750) meander válasza #82729984 (#37741) üzenetére


meander
tag

Köszi mindenkinek. Ez a párbeszéd mindent a helyére tett :) Csak viszonyításként az én internetem 2Mb/s tud :F Ezzel együtt nekem a legjobb egy 118j lenne olcsóbban, de ez persze nem létezik. Innentől vas vs. biztonságra redukálódott a kérdés. Ezt már megugrom egyedül. Köszönöm a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.