Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37151) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Egy kérdés :)
DS216+II-ről mi a tapasztalatvélemény? letöltésre filmezésre fullhdban lenne szükséges + office és egyéb ilyen okosságokra.
4k videót mennyire bírja?
miylen előnyei és hátrányi vannak a készüléknek?
köszönöm a segítséget.

(#37152) Kicsimix válasza bb.bocs (#37151) üzenetére


Kicsimix
őstag

Mindent tud amit felsoroltál, a 4k is megy a VideoStation-el én is úgy nézem.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37153) Borisz76 válasza Mighti (#37148) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem megoldható.

2 lemez / 2 db külön egyszerű / Basic kötetként létrehozva.

1. köteten vannak a fontos adatok egy mappában, akkor arról tudsz biztonsági másolatot csinálni a 2. köteten létrehozott mappába.

Így csak a fontos adatok vannak "mentve" ...ha valamelyik hdd bedöglene, a másikon megtalálható.
Ez persze nem véd a NAS fizikai hibájától ha mondjuk az alaplap vagy a táp megy tönkre.
Ezért érdemes, egy külső usb-s lemezre is menteni - lehetőleg NTFS-re formázva legyen - mert , akkor a fontos adatok Windowsos gépen is elérhetőek lesznek.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37154) Pubszon válasza Mighti (#37148) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem van egy 6 illetve egy 1TB-os. A nagyon van minden, a kicsin pedig napi biztonsági mentés a kijelölt fontos dolgaimról, kb 200GB. (Meg a kamera ide rögzít, de ez mellékes)
Nekem ez a tökéletes megoldás.
Ha kellene nagyobb tárhely, akkor vennék még egy 6TB-os lemezt és a biztonsági mentést egy külső lemezre csinálnám. USB csak egy van nekem használatban, az a szünetmentes. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37155) bb.bocs válasza Kicsimix (#37152) üzenetére


bb.bocs
őstag

ez nagyon jól hangzik. igazából a ds 209+ is jó, videók mennek, de már annyira nincsen támogatás és kapásból 2 olyan kiegészítő ami irtóaan okos dolog, hogy ideje véltani,pedig nemrég került hozzám a cucc. sajnos letöltésnél sem a leggyorsabb, ha pedig már jó a net, kikéne használni, proci is 100on pörög... megy megy, de bruházok egy komolyabbra, gondolom még pár évig ( nem tudom általában hányy évig támogatják a nasokt szoftveresen) biztos lesz támogatása.
melótársam ajánlotta hogy ezt vegyem mert intel procis, és egy ilyen kis apróságban azért nem olyan könnyű maxra hajtani az inteles procit talán. kérdeztem már mástól is ,elvileg nem könnyű kimaxolni.

[ Szerkesztve ]

(#37156) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Most vettünk egy Samsung tv-n amin van ds video app, és plex is.
A DS video fényévekkel stabilabb... de ő sem tud olyan feliratot kezelni, ami nem az mkv fileban van, hanem mellette külön srt-ben.

Van arra valami megoldás, hogy külön feliratot kezeljen? Ha nem a ds valami más megoldás, hogy nasról közvetlenül feliratos filmet lehessen nézni?

(#37157) Kicsimix válasza Zlcsi (#37156) üzenetére


Kicsimix
őstag

A Plex külön feliratot is tud kezelni.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37158) Kicsimix válasza bb.bocs (#37155) üzenetére


Kicsimix
őstag

Biztos, hogy egyedül nem fogod kimaxolni :) Nálam 5-10 ember lóg rajta átlagban, filmeznek rajta egyszerre stb másolgatnak.. Kb 30 felhasználóm van és mindenkit kiszolgál. Igaz én azért beleraktam egy 8gb-os ram-ot.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37159) bb.bocs válasza Kicsimix (#37158) üzenetére


bb.bocs
őstag

na igen. ez jól hangzik :) jut eszembe, garivesztéssel jár ramcsere home made?

(#37160) Kicsimix válasza bb.bocs (#37159) üzenetére


Kicsimix
őstag

Nem kell reklámozni... Ha gariztatásra kerülne véletlen a sor, szépen visszarakod ügyesen az 1gb-os ram-ot. : )

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37161) Zizi123


Zizi123
senior tag

Sziasztok!

Most vettem a Synology DS218Play-t.
Most nezem, hogy nincs ra Plex, igy hogy tudnam az LG TV-vel osszehozni, hogy tudjak rola filmet nezni?
Az LG-n a sajat mediaplayere van, ami 1 rakas sz@r, vagy a Plex-amihez nincs szerver.
Esetleg mas megoldas?

Mas.
Eseleg a download station-hoz van valakinek mukodo GUI-ja? Eddig Transmissiont hasznaltam, amihez volt Windows 10 GUI, de Transmission szinten nincs a DS218Play-re :(

Mas.
Meg 1 problema: DS Video-val olyan lassan indul el a film, hogy hihetetlen. 1 sima mkv 1.5Gb kb 2 perc homokorazas utan hajlando elindulni az iPhone -on (5S, SE-- is probaltam), es akkor is csuszik a hang...

Tehat eddig nem vagyok elajulva a ettol a nem olcso NAS-tol...

Koszonom elore is.

[ Szerkesztve ]

(#37162) lajos75 válasza Zizi123 (#37161) üzenetére


lajos75
senior tag

Próbáld meg ezt

[Transmission]

(#37163) Kicsimix válasza Zizi123 (#37161) üzenetére


Kicsimix
őstag

Már, hogy ne lenne plex? :U

Amúgy a VideoStation mindenre megoldás.. : ) A legjobb szerintem.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37164) Zizi123 válasza lajos75 (#37162) üzenetére


Zizi123
senior tag

Probaltam...
Ez valamiert leall magatol.
Elkezdesz tolteni vele, majd hirtelen "connection refused", es enm elerheto tobbet.
Ujra kell inditani a Transmission szervert, mert leall.

(#37165) Zizi123 válasza Kicsimix (#37163) üzenetére


Zizi123
senior tag

Pedig nincs.

A Video Station-el most nincs gond, csak a DS Videoval amikor leszeretnem jatszani a megosztott filmet ,akkor iszonyat lassu, ahogy irtam is.

[ Szerkesztve ]

(#37166) lajos75 válasza Zizi123 (#37164) üzenetére


lajos75
senior tag

Persze mert nem adtál jogosultságot ahová tölteni akar :)

(#37167) Kicsimix válasza Zizi123 (#37165) üzenetére


Kicsimix
őstag

[link]

Itt?

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37168) Zizi123 válasza lajos75 (#37166) üzenetére


Zizi123
senior tag

Pfff. Hat az lehet. Bar kitoltottem, hogy /volume1/video/download/ a letoltesi konyvtar, es az egesz video konyvtarra van iras/olvasas jogom a megadott felhasznaloinev / jelszoval.
Vagy maganak a Transmission-nek kellene joganak lennie?

(#37169) Zizi123 válasza Kicsimix (#37167) üzenetére


Zizi123
senior tag

Sajna ott nincs. Ebben mar 4 magos Realtek 64bites proci van, amihez meg nincs tamogatas.

(#37170) lajos75 válasza Zizi123 (#37168) üzenetére


lajos75
senior tag

Igen a Transmission-nak is kell, de én külön létrehozok egy felhasználót hozzá és annak is adok engedélyt.

Ami fontos, ne ad fel már az elején :D

Már rengetegszer telepítettem, de a mai napig meg szokott szívatni ez a jogosultság dolog még így is :D

(#37171) Zizi123 válasza lajos75 (#37170) üzenetére


Zizi123
senior tag

Ez a jogosultsagosdi valoban nagyon bonyolultan van megcsinalva. Ertem en, hogy security, meg minden, de a multkor fel napot szivtam azzal, hogy a cegnel mindenki tudjon 1 megosztott mappaba jelszo nelkul irni/olvasni.

(#37172) Madwe válasza Zizi123 (#37171) üzenetére


Madwe
nagyúr

cégnél mindenkinek van fiókja, s azzal felcsatolod a mappát, az miért nem jó? jelszó nélkül bármit engedni gyk. egyenlő azzal mintha direkt felraknál ransomware-eket a nasra:D

(#37173) gyugyo79 válasza Zizi123 (#37161) üzenetére


gyugyo79
addikt

Van egy nagyon rossz hírem még, erre a modellre ha lesz is PLEX sokkal rosszabb lesz mint a Video Station. Mert még annyit se fog hardveresen támogatni és a PLEX -esek tiltani szokták amit erőből kell megoldani szóval azt el se kezdi csak ad egy nem támogatott formátumot vissza. A legjobb ha megbarátkozol vele vagy cseréled egy intel processzoros változatra. Vagy mindenből olyan forrást szerzel be amit konvertálás nélkül tud kiküldeni mert ez amúgy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#37174) Zizi123 válasza gyugyo79 (#37173) üzenetére


Zizi123
senior tag

A legnagyobb gond a 2db LG TV, amire ugyebar nem azt telepitek, amit akarok, hanem amit lehet.
Es ezekre semmit nem lehet szinte ami media lejatszo, csak a Plex-et.

Legrosszabb esetben marad a 2db RPi a 2 TV melle, de valahol az is lett volna a cel, hogy ezeket eltuntessem, es majd streamelem a filmeket..

Nagyon ugy nez ki, hogy nem fog bejonni???

(#37175) Madwe válasza Zizi123 (#37174) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha a nasodra lesz plex, webosre az xplay appal transzkodolas nelkul mindent ki tudsz majd kuldeni.

(#37176) gyugyo79 válasza Zizi123 (#37174) üzenetére


gyugyo79
addikt

De ha ilyen elképzeléseid voltak utána kellet volna kérdezni / olvasni. ha itt vissza nézel többször leírtuk, hogy a 216play és a 218play nevében a play egy kicsit marketing átverés.
A lejátszó az Otthoni TV alá (mögé) stb azért is jobb választás mert azok NFS/SMB megosztáson át elérik a NAS tartalmát és akkor ezek mellet ha nagyon kell egy mobil eszközre amire van saját alkalmazás azért még ki tud tolni egy streamet (Vagyis androidos /windowsos tabletre/telefonra/laptopra/ CC -re ment és ezekre van jobban ilyen téren tapasztalatom egy 216 play -el aminél a 218 play papíron jobb ) mert a TV-ken történő használat szinte 0 terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#37177) Madwe válasza gyugyo79 (#37176) üzenetére


Madwe
nagyúr

A weboses xplay is smbt hasznal btw:)

(#37178) bb.bocs válasza Kicsimix (#37160) üzenetére


bb.bocs
őstag

Aha.hat ez csak felmerült. Elleszek az egy gigaval, a mostani kevesebbet sem használom ki.

(#37179) Kicsimix válasza bb.bocs (#37178) üzenetére


Kicsimix
őstag

Jellemzően amúgy tényleg elég az 1 gb valóban : )
Én pl kikapcsoltam a memória tömörítést is így kicsit reszponzívabb a rendszer. Régebben olyan 40% kihasználtságig eljutottam ha rengeteg alkalmazást futtattam.. Azért fel lehet tolni..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37180) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Használja esetleg valaki a Mail Server alkalmazást ? Ha igen mennyire megbízható ? Érdemes felrakni ?

Köszi előre is :R

(#37181) bb.bocs válasza Kicsimix (#37179) üzenetére


bb.bocs
őstag

biztos fellehet, de nem lesz 30 felhasznál meg ilyenek bár ki tusdja :D

kérdés. itt a vinyó külsö házban, felraktam a progit, látja a mappákat a vinyón, de nem tudom hogy tudom megtalálni a törölt elveszett fájlokat. tudsz segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#37182) Kicsimix válasza bb.bocs (#37181) üzenetére


Kicsimix
őstag

Már több mint 1 éve használtam de ha minden igaz akkor ráállsz arra a partícióra amit szeretnél aztán a piros recover gombbal indithatsz keresést a törölt/elveszett fájlok után. A kapott találatokban tudsz keresgélni a fájljaid után.

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37183) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Már régen is kérdeztem de az RSS frissítés intervallummát nem lehetne valahogyan lecsökkenteni 2-3 percre? Valaki?

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37184) bb.bocs válasza Kicsimix (#37182) üzenetére


bb.bocs
őstag

hát sajnos benéztem. a mappa meglett ,de a tartalma nem :(

(#37185) gyugyo79 válasza Kicsimix (#37183) üzenetére


gyugyo79
addikt

10 perc a minimum.

(#37186) gyugyo79 válasza bb.bocs (#37184) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha már ott a HDD egy gépbe rá próbálhatsz egyéb programmal is google keresés biztos ad még ext4 recovery megoldást.

(#37187) Kicsimix válasza bb.bocs (#37184) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ez is benne van a pakliban sajnos, de mindenképp nézz szét rendesen a találatok között.. :((

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37188) Kicsimix válasza gyugyo79 (#37185) üzenetére


Kicsimix
őstag

Tudom, hogy 10 perc.. De valahogyan beletrollkodni a rendszerbe...

Ohh dupla sorry..

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37189) bb.bocs válasza Kicsimix (#37187) üzenetére


bb.bocs
őstag

megnéztem több progit is. söt több meghajtón is néztem. egyik megtalálta a mappát, de a tartalmát nem. másik meg a pendriveon megtalálta, de sérült... a2 -3 fájlból egyik megvan telót hála Istennek kis hinányal. de a többi :( azért köszönöm.

(#37190) Ittnemaz válasza Borisz76 (#35498) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

nem tudom aktuális-e még,de kiprobáltam müködik. :)

(#37191) Kicsimix válasza Kicsimix (#37147) üzenetére


Kicsimix
őstag

Találtam valamit amit egy kicsit alakítottam és most így néz ki :

find "/volume2/video" -name "sample.mkv" -exec rm {} \;

Ez ki is szedi... Már csak az üres mappát kellene törölnöm.. Vagy csak a sample mappát kéne inkább..

Szerk;
Nem jó mégsem : (

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37192) gyugyo79 válasza Kicsimix (#37191) üzenetére


gyugyo79
addikt

Így?

find /volume2/video/ -iname "sample.*" -type f -exec rm {} \; &&
find /volume2/video/ -iname "sample" -type d -exec rm {} \;

Az biztos, hogy előbb üresnek kell lenni a mappának amit utána törölsz. Így a kis nagy betű nem számít meg nem csak az MKV -t törli. Utána törli a könyvtárat.

[ Szerkesztve ]

(#37193) bb.bocs válasza Kicsimix (#37187) üzenetére


bb.bocs
őstag

a még jobb, hogy hazahoztam a vinyót ugye több progival is néztem, tudtommal csak kerestem, nem töröltem semmit... berakom a nasba, pingetni lehet de elérni nem tudom... na ez most mi... most már semmim sincsen... :(
status gmb narancssárgán villog...

[ Szerkesztve ]

(#37194) bb.bocs


bb.bocs
őstag

naha hogy olvasom a rendszer partíció sérült ( de hogy mitöl...) remélem leformázza az 1 terrányi adatot is róla ha újratelepíteem mert nincsen jobb dolgom. kellett kivennem csesszemeg az egészet ...

(#37195) bb.bocs


bb.bocs
őstag

megoldva, jobb ha nem írom le a nyomoromat... -_-'

(#37196) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#37192) üzenetére


gyugyo79
addikt

A törlésnél én is lehagytam, hogy mit:

find /volume2/video/ -iname "sample" -type d -exec rm- d {} \;

vagy (így elvileg lehet benne tartalom)

find /volume2/video/ -iname "sample" -type d -exec rm -rf {} \;

Viszont én tesztelném a helyedbe amiket írok egy teszt könyvtáron mert én nem tudom most tesztelni és én se vagyok 100% biztos, hogy nem hibázok, vagy hogy jól működik!

[ Szerkesztve ]

(#37197) Kicsimix válasza gyugyo79 (#37196) üzenetére


Kicsimix
őstag

:Y

find /volume2/video/ -iname "sample" -type d -exec rm -rf {} \;

Ez azonnal jó lett :C

:R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37198) gyugyo79 válasza Madwe (#37177) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezt mikor rakták bele? Tudnál linkelni egy leírást róla. Régen láttam de akkor ilyen lehetőség nem volt benne most elnéztem a web oldalára de ott se említik ezt mint lehetőséget se a PLEX fórumon.
Pedig ennek ugye kell + autentikáció és könyvtár elérés beállítás mert az se egyforma egy Linuxos meg egy Windowsos szervernél és furcsa, hogy mégse írnak róla, hogy hogyan. (Mint a PlexKodiConnect -nél is ha SMB -át akarja valaki használni)

[ Szerkesztve ]

(#37199) #29810560


#29810560
törölt tag

Meg tudja valaki mondani, hogy LG WebOS 3.x-alá van-e DS Video? :F

... vagy valami ami a Video Station-nal kommunikál? ... és nem DLNA.

[ Szerkesztve ]

(#37200) Borisz76 válasza #29810560 (#37199) üzenetére


Borisz76
veterán

LG WebOs appok....nem néztem szét köztük.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.