Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Tudom, lehet nem nagy szám nektek, de a segítő szándékot mindenképpen, és a rám fordított időt is meg kell köszönjem, a nagyérdemű előtt "Dolphine" fórumtársunknak.
Ezzel együtt, örömmel jelzem, hogy az email értesítések, mostantól a kolléga jóvoltából nálam is életre keltek.

Örök hála néki, és itt minden segítőkész hozzáértő szakinak is. :R

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#37552) baksabali


baksabali
csendes tag

Sziasztok,

Van arra mód, hogy egy Samsung Smart TV-n elérjem egy, a tv-től független hálózaton lévő Synology DS115j-on lévő filmeket és lejátsszam úgy, mintha egy hálózaton lennének? Van AppleTV-m is de azzal sem jártam sikerrel. Próbáltam keresni hasonló témát itt, de nem találtam, ha mégis lenne, legyetek szívesek megosztani velem.

Köszönöm előre is,

Balázs

[ Szerkesztve ]

(#37553) Goya


Goya
csendes tag

HELP!
DS3615-ben 4 kötet közül tönkrement az 1-es. Gondolom a rendszer is azon van.
Most csak olvasható, épp mindent mentek róla.
Hogyan tudom a rendszert áttelepíteni egy másik (pl. 2.) vagy egy új kötetre?
Tudnátok ebben segíteni, az is jó, ha egy részletes leírást linkeltek.
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#37554) MaUser


MaUser
addikt

Sziasztok!

Tegnap belefutottam olyanban, hogy Samsung TV-n a DS Video-ban rengeteget kellett várni mire a kiválasztott (beágyazott szöveges) felirat megjelent a képernyőn.

Némi (=sok) fejvakarás után kiderült, hogy ennek oka a DS Video beágyazott felirat kezelési logikája, ami valószínűleg először kinyeri az egész feliratot és csak utána kezdi megjeleníteni. Szerencsére van rá megoldás, bár nem volt túl egyértelmű, így beírom hátha másnak is segít. A Video Station beállításainál az Advanced panelen be lehet kapcsolni a video pre-analysis-t, ami többek között a beágyazott feliratokat a gyors betöltés kedvéért letárolja a library-ban külső feliratként is. Ebből a felhasználó semmit nem lát, nem lesz két ugyanolyan felirat választhatóként, csupán a beágyazott feliratok fognak egyből megjelenni a kiválasztásuk után.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#37555) Borisz76 válasza Goya (#37553) üzenetére


Borisz76
veterán

Gondold végig megint....
Ha a rendszer az első köteten van és az tönkremegy , akkor hogyan tudsz róla adatot menteni ?

Segítek :
A rendszer (DSM) minden lemezen fent van!

Ha valamelyik hdd elhalálozik akkor a rendszer egy másik lemezről töltődik be.

Nem is értem, hogy egy ilyen kaliberű nasba minek 4 kôtet?
Minden kötet 1 lemez ?

Nálam a 12 db lemez alkot 1 db kötetet, 2 lemeznyi védelemmel ( SHR2).
Egyidőben 2 hdd is pusztulhat de az adatokat elérem.
Persze a hibás lemezt/lemezeket érdemes gyorsan cserélni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37556) Sanya válasza Borisz76 (#37555) üzenetére


Sanya
nagyúr

Xpenology az nem 3615

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#37557) Goya válasza Borisz76 (#37555) üzenetére


Goya
csendes tag

Köszönöm.
A rendszerre vonatkozó kijelentés inkább kérdés volt. (olyan régóta működik hibátlanul, hogy az a kis tudásom is elfelejtődött, ami volt)
Ezek szerint, ha kiveszem a tönkrement lemezt, minden mehet tovább (adatok lementve).
:)

(#37558) Dolphine válasza olajbogyo (#37551) üzenetére


Dolphine
addikt

Ja, ne elpirulok! :B
Örülök, hogyha működik. Nekem is sokat segítettek mások. Legalább így én is vissza tudom adni a szívességet és segítséget amit kaptam / kapok!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37559) Kicsimix válasza MaUser (#37554) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ez a funkció alapból be van kapcsolva szerintem. Szóval valószínűleg kikapcsoltad : )

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37560) jpeetr


jpeetr
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Adott egy 115j, filmet szeretnék nézni neten keresztül OSX-en.
A feltöltés 10Mbit, avi-ra tuti elégnek kellene lennie.
Megnyitom Finderben afp-n keresztül, elindítom, és konkrétan nem történik semmi.
Az kb 1 perc múlva megjelenik az első képkocka.
Kb vagy 5 lejátszó programmal megnéztem, ugyanaz az eredmény.

IOS-en appal tökéletesen játsza.

Valaki esetleg találkozott már ilyennel?

(#37561) Madwe válasza jpeetr (#37560) üzenetére


Madwe
nagyúr

neten keresztül afpn? be vagy vpnezve? a nélkül nem fog menni... s vpnnel lassú a filmnézés...

Videostation fent van a nason? akkor jársz ezesetben a legjobban, betöltöd böngészőben a videostationt s nézed ott.

(#37562) jpeetr válasza Madwe (#37561) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Finderben rámegyek, hogy kapcsolódás szerverhez, oda afp://ip:port, és megnyílnak a mappák.

nincs fent VS, mert eddig nem volt rá szükségem.
hogyan érem el böngészőből? Safari-t használok

[ Szerkesztve ]

(#37563) Madwe válasza jpeetr (#37562) üzenetére


Madwe
nagyúr

kiengedted az afp portodat ezek szerint - én ezt nem javasolnám amúgy...

Ha a vs-t feltelepítetted a nasra, s a dsm portja ki van engedve, akkor a nas dsm felületén ha rákattintasz a VSre betölti, s azt a címet kell lementened h késöbb egyből elérd.

(#37564) jpeetr válasza Madwe (#37563) üzenetére


jpeetr
aktív tag

köszönöm, megpróbálom

(#37565) Kicsimix válasza Madwe (#37563) üzenetére


Kicsimix
őstag

Vezérlőpult / Alkalmazásportál itt lehet a Videostation-nek is direkt linket nyitni. Talán kicsit elegánsabb megoldás : P

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37566) #54657280 válasza AndrewTdi (#37522) üzenetére


#54657280
törölt tag

2. Soha nem indexeltem azt a mappát, amibe a Transmission letölti a filmeket, de nálam mindig lejátszható a letöltés után max. 3-4 perccel.
4. Transmission Remote

(#37567) Madwe válasza Kicsimix (#37565) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem tökmindegy milyen cím szerepel a könyvjelzőimen, de igen :D mondjuk eleve plexet használok, ammeg úgyis más portot kér mint a dsm...

(#37568) jpeetr válasza Kicsimix (#37565) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Köszi a tippet, sikerült minden.

(#37569) Pubszon


Pubszon
veterán

Ha minden oké akkor a státusz LED-nek nem kellene világítani?

Márpedig nálam minden oké, de nem világít. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37570) Kicsimix válasza Pubszon (#37569) üzenetére


Kicsimix
őstag

Dede : )

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37571) #54657280 válasza Pubszon (#37569) üzenetére


#54657280
törölt tag

LED-ek esetleg nincsenek kikapcsolva?

(#37572) Pubszon válasza #54657280 (#37571) üzenetére


Pubszon
veterán

Így van belőve.
Tehát most max fényerőn kellene világítani mindnek, világít is, csak a statuszé nem.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37573) gyugyo79 válasza #54657280 (#37566) üzenetére


gyugyo79
addikt

2.
A mappa nincs beállítva a Video Station -be és nincs rá indexelés bekapcsolva a Vezérlőpult ->Indexelési szolgáltatás -> Média Indexelésnél sem ?

Ha mégis be van akkor mind a 2-ben vagy csak 1 -ikben?
Ha tesznek megtennéd azt is, hogy legközelebb amikor valamit törölnél onnan, hogy rm -rf -el (a komplett könyvtárat amibe a fájl van) parancssorból törlöd azt és megnézed azt is frissíti e?

[ Szerkesztve ]

(#37574) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#37573) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nézegettem kicsit, hogy hogy is megy ez az egész indexelés és főleg a törlésre néztem lehetőségeket.
Videóra vonatkozólag van egyszer a Média szerver által is használt Média indexelés ami a vezérlőpultban állítható itt hozzá lehet adni mappát és be lehet állítani, hogy mit keressen benne (Fénykép/zene/videó) és az alap /video mappa be is van benne állítva videó indexelésre (legalábbis nálam be volt).

Ebből következően ha valaki ezt a mappát elkezdni feltölteni filmekkel akkor azokat a Synology a synoindex -en keresztül szépen elkezdi bepakolni egy psql (PostgreSQL) adatbázisba.
dbname -> mediaserver

Eddig még kb minden ok a synoindex különböző kapcsolóival ehhez lehet hozzá adni, törölni ami igazából sql parancsokat ad ki a adatbázisra vagy újra indexeltetni a mappát.
Ez ideáig még fórumokról innen onnan össze szedhető. Most jön a csavar. A Video Station be beállított mappák lehetnek Média indexelésbe beállított mappák DE nem fontos mert ezek a mappák attól függetlenül indexelésre kerülnek. Ráadásul nem mellesleg egy másik adatbázisba.
dbname -> video_metadata no és erről viszont hatalmas a homály, hogy mi és hogyan. Persze sql lekérdezésekkel szépen látható mit, hogy tárol. Az biztos, hogy a Média indexelésbe beállított mappák tartalma az megvan itt is és az is, hogy le van tárolva, hogy melyik mappa nincs ott beállítva.

Egy biztos, ha kitöröltem a rm -rf -el a sample könyvtárat az egyik adatbázisba se került változásra azonnal szóval ezt egyik indexelő rutin se kezelte nálam HA egyáltalán külön van kezelve ilyen szinten. Viszont nem vártam, hogy xy idő után lefrissülne e.

Ha csak a Video Station van használva akkor elég az általa használt adatbázisból törölni a sample fájlra mutató bejegyzést mert szerencsére egy id -val (mapper_id) hivatkozik végig a fájlra ahogy én láttam

Ez a kód kitöröl mindent Video Station -ból aminek az elérési útja a FilmMappaNeve/ -belül /sample -t tartalmazza! Azért így mert a Sorozatoknál megint más a helyzet :(
psql -U postgres -d video_metadata -q -c "DELETE FROM video_file WHERE path LIKE '%/FilmMappaNeve/%/sample%';"
Viszont ezt azért írom be ide, hogy aki konyít hozzá az szóljon ha valamiért ez nem lenne így jó (amire én nem gondoltam) értelem szerűen ez egy find /volumeX/mappaneve/ -iname "sample" -type d -exec rm -rf {} \; után futna le és videó szinten VS alatt működne.
Szóval ne kezdje el senki a saját NAS -án élesbe futtni max ha Virtuálison akarja tesztelni akkor ott ...
A sorozatok trükkösebbek mert ha külön kezeli őket mert a release csapat nem sample néven rakja a oda azt a filet pld. akkor a VS simán ad neki egy Sorozat nevet amihez hozzá köt egy sorozat évadot és részt és ehhez lesz kötve a fájl.
Ez kb így néz ki video_file (mapper_id) <-> tvshow_episode (mapper_id) tvshow_episode (tvshow_id) <-> tvshow (id). A tvshow az sorozat címe és egy tábla ami egy id vel van összekötve a tvshow_episode
ami a Epizód címét és évad/rész számát tartalmazza és ez egy másik id -vel van a fájl elérési útját tartalmazó táblához kötve. Ezért ha a sample fájlra vonatkozó rész ki is van törölve akkor is ott marad az adatbázisba még 2 helyen a szemét + VS -ben is megjelenik a fals találat. :(
No és itt ment el kedvem, egyenlőre, hogy foglalkozzak az ügyel, de majd lehet később megint erőt merítek amikor időm is lesz rá.

(#37575) MaUser válasza Kicsimix (#37559) üzenetére


MaUser
addikt

Sajnos nincs alapbol bekapcsova a kb. egy hete HDD valtas miatt ujrarakott Video Stationben. :(

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#37576) #54657280 válasza Pubszon (#37572) üzenetére


#54657280
törölt tag

Sajnos akkor lövésem sincs :(

(#37577) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
A virtual machine manager mögött milyen technológia van? Virtualbox vagy kvm?
[link]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#37578) urban racer


urban racer
senior tag

Sziasztok!
Van 4 db fölös HDD-m, és arrra gondoltam, hogy kiraknám őket egy USB-s RAID-es HDD keretbe. Konkrétan[link] ilyenre gondoltam. A torrenteket gondoltam futtatni rajta, annak sajnálom a helyet a NASban. RAID5be pakolnék bele 4 HDD-t. Esetleg valakinek tapasztalata hasonló termékkel/megoldással?

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#37579) gyugyo79 válasza Immy (#37577) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem qemu rémlik.

(#37580) gyugyo79 válasza urban racer (#37578) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én nem raknám raid 5-be torrentnek de ez egy dolog.
Relevánsabb talán az, hogy használtam Synologyn torrentezni így külön USB3 -n kirakott külső HDD -t és teljesen jól működött nálam akkor egy 216 play -en.

Viszont amikor átköltöztem az újra és rátoltam olyan 3 TB adat átnézését egyszerre (torent ellenörzés/ video station index + plex index) akkor a 918+ eldobálta az USB kapcsolatot. Utána teszteltem és ha nem kap ilyen majdnem rendellenes terhelést, szóval csak a torrent szintű le/fel megy stabilan ezen is. a 216 play -en lett belakva és ott fokozatosan kerültek át a meglévő seedelni valók is ezért ott sose volt ugyan annak kitéve ezért nem tudom az, hogy viselte volna ...

(#37581) Pubszon válasza #54657280 (#37576) üzenetére


Pubszon
veterán

Lehet csinálok egy újraindítást, hogy boot közbe jó e.
Amúgy nem oszt nem szoroz, más gond nincs.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37582) Crime78


Crime78
csendes tag

Sziasztok, már megint itt vagyok kérdezni :)
Adott egy 2TB-os vinyó, ami előzőleg szintén egy Synology NAS-ban volt, de a rendszer miatt nyilván nem arról boot-olok. A gond az, hogy a tartalmát így sem második meghajtónak berakva, sem külső USB-s meghajtóként nem látom! Erre van valami megoldás? Adatpartíciónak mit használ a NAS, brtfs fájlrendszert? Lehet azt valahogy windows alatt olvasni?
Köszi előre is... :)

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#37583) Borisz76 válasza urban racer (#37578) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Nekem konkrétan egy Sharkoon 5-Bay RAID Station-m van. A fenekén kicsi kapcsolókkal lehet állítani, hogy milyen RAID módot szeretnél.

Nálam RAID5 van beállítva, 5 db 2TB-s lemezzel.
Igaz nem a NAS-hoz hanem egy asztali PC-hez van kötve eSata-val.
Erről torrentezek azon a PC-n.

Egyedüli negatívum ennél a típusnál, hogy a 2 db ventiből ( 1 nagy a HDD hűtésre és egy kicsi a tápegységrésznél ) a kicsi az sajnos eléggé zavaróan teszi a dolgát és már ki kellett vennem, hogy kitakarítsam és olajozzam. Nagyon zavaróan "nyekergett" !

A Windows-os PC-n figyelni kell még a bekapcsolási sorrendre is.
Előbb a box, majd a PC mert ha fordított sorrendben kapcsoplom be , akkor nem látja a Win a boxot.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37584) Borisz76 válasza Crime78 (#37582) üzenetére


Borisz76
veterán

Hány fiókos nasban volt ?
Neked hány fiókos a NAS-od ?

Mert ha 2 fiókosban volt és a tied is 2 vagy több fiókos , akkor a saját lemezeidet kiveszed , mindet.
Majd beletolod azt a bitonyos 2 TB-s lemezt és "migrálod" , költözteted.
DSM-t felteszed és ha minden jól ment , akkor az adatok olvashatóak.
Mentés külső lemezre vagy hálózaton - mondjuk egy PC-re.

Ha megvagy kikapcs, lemez ki.
Az eredetileg a NAS-ban lévő lemezeket visszateszed.
Ezen a ponton viszont NEM tudom , hogy megint kell e DSM-t telepítened vagy sem ?
De gyanítom, hogy igen.

Ez egy lehetséges megoldás HA a fentebb írt FIÓK-os rész stimmel !!!
Infó alább :

Merevlemezek Költöztetése avagy a Migráció

Angol nyelvű leírás a migrációról.
( 2.1 menüpont azonos fiókszámra vonatkozik. 2.2 menüpont eltérő modellekre vonatkozik. )

Lehetséges a lemezek költöztetése, adatvesztés nélkül DE :
- Magát az operációs rendszert ( DSM ) újra kell telepíteni.

- Csak akkor megoldható ha kevesebb számú fiókkal rendelkező NAS lemezeit ugyanannyi vagy több fiókos NAS-ba költözteted.

Tehát:

2 fiókosból : 2-4-5-8-10-12 fiókosba
4 fiókosból : 4-5-8-10-12 fiókosba
5 fiókosból : 5-8-10-12 fiókasba
8 fiókosból : 8-10-12 fiókosba
10 fiókosból : 10-12 fiókosba
12 fiókosból : 12 fiókosba

Minden fiók számozott.
A lemezek áthelyezésénél a SORRENDRE is figyelni kell !

Fiókok számozása, képekkel illusztrálva.

1 fiókos modellből származó HDD-t CSAK ADATVESZTÉSSEL lehet áthelyezni többfiókos NAS-ba !
Tehát előzőleg adatmentést kell végrehajtani !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37585) Sanya válasza Immy (#37577) üzenetére


Sanya
nagyúr

Qemu

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#37586) Kicsimix válasza gyugyo79 (#37574) üzenetére


Kicsimix
őstag

:R :R

Mondjuk azt már régebben észrevettem, hogy a VS bárhonnan beolvassa a mappákat szóval igen valószínűleg függetlenül dolgozik. Én próbáltam várni pár órát de magától nem törlődött a sample egyszer sem sajnos.

Teszteltem ezt a scriptet élesbe és nincs baj vele, működik viszont úgy vettem észre, hogy ez a művelet még az indexelésnél is keményebben megtekeri a merevlemezeket meg a procit. Azt nem tudom miért mert egy adatbázis méretét nem gondolnám annyira hatalmasnak, hogy ennyit kelljen vele dolgozni :U Vagy talán ez akkora átalakítással jár hmm..

A sorozatok rész az szerencsére nem érint mert ott csak complete verziók érdekelnek amiket egyben szedek utólag kézzel..

Köszi a fáradozást tényleg :R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37587) Crime78 válasza Crime78 (#37582) üzenetére


Crime78
csendes tag

A "költöztetés" megoldotta a problémát. ;)

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#37588) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Sziasztok,

Van egy DS216j rackem ami tökéletesen működik egy éve egy 3TB-os piros WD-vel. Kötet típus SHR.
Tegnap vettem mellé mégegy ugyanolyat, azzal a céllal, hogy a volument bővítsem, de a hosszas paritás vizsgálat után úgy tűnik, hogy berakta szépen mirrorba.

Van rá valami mód, hogy plusz kapacitásként jelenjen meg az extra lemez?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#37589) #56573440 válasza Zomb€€ (#37588) üzenetére


#56573440
törölt tag

Shr alatt? Nem. Két lemezzel raid 1 fölötte raid 5. Ez így működik, egészen jól dokumentált...

Mit szeretnél? Egy 6 tbs kötetet? Jbod vagy raid 0. Mindkettőhöz le kell daralni az egészet, és előről kezdeni... Jah és mindkettőre igaz, hogy a vinyo picit elkezd hibázni, a kötet mindennel lecsó.

Vagy a második vinyot beteszed basic / alap kötetnek, és így külön tudod kezelni....

[ Szerkesztve ]

(#37590) gyugyo79 válasza #56573440 (#37589) üzenetére


gyugyo79
addikt

+ El lehet venni egyáltalán rendesen ilyenkor a Lemezt a Rendszertől? Mert ha nem akkor vagy 0 -ról kell belakni vagy folyamatosan nyafogni fog, hogy megsérült a kötet, és bár a hangos jelzés kikapcsolható akkor is egy hiba jelzés fixen ott lesz.

(#37591) Zomb€€ válasza #56573440 (#37589) üzenetére


Zomb€€
őstag

Hát akkor ez elment, de sehol nem kérdezett...hm...

"Vagy a második vinyot beteszed basic / alap kötetnek, és így külön tudod kezelni...."

Ezt megtudom még csinálni? Ha igen akkor hogyan?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#37592) gyugyo79 válasza Kicsimix (#37586) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem tudom miért történhetett nálad így.
Én az éles rendszeremen a SELECT * FROM video_file WHERE path LIKE '%sample%'; futtattam, hogy lássam, a találatokat. Ez 163 row (találat) nálam. Ez 0 terhelés és a törlésnek se szabadna annak lenni.
A Virtuális Gépen amin teszteltem a törlést és hatásait olyan 30 bejegyzést kellet törölnie és ott se okozott fennakadást de ott nem másik 1000 bejegyzés közül kellet ezt kiszedni, mondjuk most csináltam az éles rendszeren egy SELECT * FROM video_file; lekérdezést (ezt már végig pörgetni is unalmas volt) nálam 3376 sor van jelenleg de ennyi közül 163 bejegyzés kitörlése is semmi adatbázis szinten. Te meg eddig is egyelted ezeket.

Csak halkan megjegyzem komplett évad se garancia semmire :)
B***hee.S0*E0*.HDTV.x264.HuN-ALLiN -> minden rész könyvtárban és mindegyik mellet egy samle könyvtár amiben ott egy fájl -> sample.allin-b****ee.S0*E0*.***

[ Szerkesztve ]

(#37593) Borisz76 válasza Zomb€€ (#37591) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha van tartalék lemezed , akkor arra mentsd le az adatokat.
Ez után a tároláskezelőben lehet a kötetet eltávolítani.
Majd ugyanott újat létrehozni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37594) gyugyo79 válasza Borisz76 (#37593) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát igen de nála a kötet (mert egy lemezes védelemmel van bent a 2 lemez) jelenleg a komplett rendszer. :/

(#37595) Borisz76 válasza gyugyo79 (#37594) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez oké....csak a kötetet törli, a DSM-t nem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37596) gyugyo79 válasza Borisz76 (#37595) üzenetére


gyugyo79
addikt

Csináltál már ilyet (Én nem ezért kérdezem) ? Így megmaradnak a telepített appjai és azok beállításai? Mert ok, hogy lement mindent adat szinten akkor azok vissza rakhatóak. De nem tudhatjuk mi mindent futtat még amihez jelentős adat lehet adatbázisban is akár (1 éve használja). Mert 1 lemezt oké, hogy kiadat az ember DE itt csak a komplett kötetet lehet, és az nagyon nem jó ha kiadatja és utána a lemez vissza rakásakor 0 -ról telepítést tud csak választani ha erre nincs felhívva a figyelem.

Én sima lemezt (nem volt raidbe a kötet) adattam ki így és azt amikor beraktam másikba ott simán formázás- hozzáadással kezdte mint bármilyen előtte nem Synologyban lévő HDD -nél ...

[ Szerkesztve ]

(#37597) Borisz76 válasza gyugyo79 (#37596) üzenetére


Borisz76
veterán

Ilyet még nem csináltam ezért nem tudom , hogy a telepített alkalmazások és azok beállításai megmaradnak e !?

Ha valaki figyelmetlenül jár el és aztután akarja rendbe tenni , akkor sajnos benne van a pakliban, hogy az alkalmazásokat , esetleg a teljes DSM-t újra kell telepíteni, beállítani.

Nem igen létezik olyan megoldás ami az adatok és beállítások megtartása mellett az SHR1-s kötetből 2 db basic kötetet varázsol....egy béka amit le kell nyelni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37598) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok Olyan kérdésem lenne amióta megvan a NAS azóta a számítógépet be se kapcsoltam csak ha nyomtatni kell ezért felmerült bennem az a kérdés hogy a nyomtatót is tudja e kezelni az ilyen cuccok ? Illetve hogy kell beállítani . A nyomtató 1 ricoh sp211su típus .köszi üdv Andris

bandi

(#37599) urban racer válasza Borisz76 (#37583) üzenetére


urban racer
senior tag

A sebességre vagyok ráparázva, hogy mit tudhat USB3.0-án... Félek hogy az 1000/200as digit nem hajtja ki...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#37600) Borisz76 válasza urban racer (#37599) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem kell parázni.

Az 1000-s net letöltése kb 100 MB/s.

Az én boxom eSata-n csatlakoztatva RAID5-ben kb 400 MB/s sebességet tud olvasás közben.
Írása ha jól emlékszem kb 200 MB/s körül tetőzött.

Az USB3 sem fogja vissza ( 625 MB/s az elméleti tempója ).

Persze nálam - mint írtam is - egy asztali PC-re van ráakasztva.
Ha nas-al használod , akkor beleszólhat a nas CPU teljesítménye.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.