Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37351) lacy86


lacy86
addikt

Az megoldhato valahogy , hogy en itthon letoltok egy filmet NAS-ra es ismerosom a TV-vel racsatlakozik es megnezi a filmet.

(#37352) gyugyo79 válasza lacy86 (#37351) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen, pld.: Fut a NAS -odon a szerver és a TV-re van kliens akkor ami ezt tudja : PLEX, Video Station.
Ha nincs kliens vesz egy Chrome Castot és kiküldi rá egy mobil stb felhasználásával, vagy drágábban egy Android TV / vagy sima Boxot és azon futtatja a fent említett programokhoz a klienst.

[ Szerkesztve ]

(#37353) WaterWave


WaterWave
veterán

plexet rakjuk tisztába mert nem értem...
Miért nem mennek fel a 2 magos processzorral szerelt nasokra? Csak a négymagost támogatja a plex? vagy ez hogy van most?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#37354) #56573440 válasza WaterWave (#37353) üzenetére


#56573440
törölt tag

Egy magos is futtatta nálam... Mivel nem a syno csinálja, hanem külső cég, így megjelenéskor vagy megy vagy nem. Főleg ha új arm procis. Általában az inteles verziókban ilyen gond nincs

[ Szerkesztve ]

(#37355) gyugyo79 válasza WaterWave (#37353) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azért elég világosan leírják az okát, hogy még miért nincs (amúgy a magok száma az sokszor csak egy marketing szám egy halom kódolás /transzkódolás nem is megy csak 1 magon és a processzor utasítás készlete / funkciói is sokszor fontosabb mint a magok száma) . De a jelenleg érintett processzor az pont 4 magos.

Aztán, ugye az is lehet, hogy kedvük se lesz és sose lesz ... Mondjuk a 216 play -re is elkészült még ha funkcióiban jelentősen csökkentet volt is, ezért nem is biztatnék senkit azzal, hogy 218 play -en ugyan olyan lesz mint az intel processzoros változat

Amúgy PLEX Synology szekció :
https://forums.plex.tv/categories/synology

Az erre vonatkozó infó:
Synology DS118, DS218, and DS418 series advisory (RealTek processors)

(#37356) WaterWave válasza gyugyo79 (#37355) üzenetére


WaterWave
veterán

köszi, így világos

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#37357) claire78 válasza gyugyo79 (#37350) üzenetére


claire78
senior tag

A kérdezőnek: miért nem egyszerűbb a video stationban rányomni a könyvtár frissítésére? Nem kell az egész könyvtárt újrafrissíteni, csak újraindexeli a fájlokat, azaz megnézi milyen változás történt. Rövid idő alatt megvan és nem kell parancsokkal szórakozni. ;)

(#37358) gyugyo79 válasza claire78 (#37357) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az én tippem:
Mert a DS automatikusan szedi a tartalmat a törlő script kitörli a samplet de ettől függetlenül a ott marad és a kliens feldobja a film kiválasztásánál, hogy a sample -t vagy a filmet indítsa amikor nézné a filmet. Viszont a kliensbe nincs könyvtár frissítés lehetőség ezért, hogy ez ne zavarja mindig be kéne lépni webes felületen és megcsinálni mielőtt filmet nézne :)

Mondjuk én azt se tudom, hogy ott hogy van mert én a webes felületen is csak az összes fájl újra indexelése és az összes video információ újra keresését tudom mint lehetőséget.

Márpedig az értelmezésem alapján az összes fájl újra indexelése = a synoindex -R video /konyvtar/ -al.
Az összes video információ újra keresése a grabbert futtatja úja az indexelési adatbázis alapján.

De ezek csak tippek.

[ Szerkesztve ]

(#37359) claire78 válasza gyugyo79 (#37358) üzenetére


claire78
senior tag

Szóval a sample fájlokkal van alapvetően gond. Ezt nem tudtam. :B
Azokat nem kell letölteni. ;)
VS-ben amit én mondtam, az az összes fájl újraindexelése, de sztem az csak annyit csinál,h történt-e változás a legutóbbi indexelés óta, ha igen, akkor azokat frissíti. Nem jól gondolom?

(#37360) lacy86 válasza gyugyo79 (#37352) üzenetére


lacy86
addikt

Ezt majd megnezzuk akkor.

Koszi 👍

(#37361) gyugyo79 válasza claire78 (#37359) üzenetére


gyugyo79
addikt

De az automatikus letöltésnél nincs ilyen opció :)

Nem tudom, hogy működik a DS videó. Viszont amit írsz :
történt-e változás a legutóbbi indexelés óta -> azt hogy lehet megcsinálni?

A.: tudod a változások . Hát igen de akkor ezeket hasonlítás nélkül is alkalmazhatod.
B.: megnézed mi az aktuális állapot és össze veted az általad ismerttel.
Frissíted az általad ismert adatbázist a változásokkal.
C.: törlöd az általad ismertet és újra létrehozod az aktuális állapot alapján.

Valószínűleg B és a C változhat maximum viszont akár a synoindex is használhatná a B -t ...
A Synologytól én semmi leírást nem találtam. De igazából az adatbázis törlés újra létrehozás vagy módosítás nem akkora tétel mint a fájlok átnézése.

Ott van az Inotify nem tudom miért nem használják.
Tippem az, hogy a Plex ezt használja és jól ...

[ Szerkesztve ]

(#37362) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Iiigen igen az okok azok amiket gyugyo felsorolt. És hát jam automatikus letöltés mellett nem tudom beállítani, hogy nem kell sample.

Ez az az indexelés ami valamiért rövidebben fut le..

Na most annyit tudtam módosítani a scripten, hogy az

synoindex -R video /volume2/video/

továbbírtam

synoindex -R video /volume2/video/Film SD/ -re, így nem fut le még 3 TB-on talán az összes sorozaton stb.

De a Videostationből így is gyorsabb jóval az összes file újraindexelésére kattintva. Lehet valami ismeretlen paraméterekkel fut..

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37363) gyugyo79 válasza Kicsimix (#37362) üzenetére


gyugyo79
addikt

Írj nekik egy fejlesztési javaslatot, hogy a lehessen fájl neveket megadni amiket hagyjon ki. A videóborítók beállításához hasonlóan.

Szerintem az nem is lenne ördögtől való és sokan örülnének neki :)

(#37364) Kicsimix válasza gyugyo79 (#37363) üzenetére


Kicsimix
őstag

Lehet ezt kellene.. De a magyar fórumon annyit írnának, hogy ez nem lehetséges... A támogatóközpontban meg angolul szeretnék de ilyen szinten már nem tudom előadni nekik a problémám angolul.
Bár múltkor magyarul írtam nekik és válaszoltak majdnem értelmesen :DDD

Amúgy meglehetősen komplikáltnak tűnik ez a feladat de csak megoldanák..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37365) gyugyo79 válasza Kicsimix (#37364) üzenetére


gyugyo79
addikt

Abszolút nem lenne komplikált. Nem tudom mennyire tűnt fel de valamilyen szinten kezelik a sample.* fájlokat és könyvtárakat. Mert amíg ilyen néven van a fő könyvtár alkönyvtárában addig simán a film mellé rakják, de pld a BaKeR- csapat perverziója (nem kizárólag ők ), hogy BaKeR-a.film.címe.bdrip.x264-SAMPLE.mkv ként rakja mellé és ezt simán lekeresi valaminek a grabberével.
Ugye sorolhatnánk azokat a programokat amik ezt (is) jobban kezelik és nem tud rajtuk kifogni egy nem "szabvány" (he he) elnevezés ...

[ Szerkesztve ]

(#37366) Kicsimix válasza gyugyo79 (#37365) üzenetére


Kicsimix
őstag

Igen igen... Nem értem én sem miért nem tartják be a scene szabályokat mert tudtommal vannak. Sorozatoknál is kiakadok az ilyeneken..

Na mindegy.. Mindenesetre írtam egy rövid lényegre törőt nekik.De magyarul.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37367) Kicsimix


Kicsimix
őstag

De amúgy nem világos most sem teljesen, hogy ez a törlés miért nem azonos azzal mintha én törölném ki kézzel. :F Megkímélne az összes fejfájástól.. Tiszta hülyeség na mindegy.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37368) Sanya válasza WaterWave (#37353) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mit tud a plex, amit a video station nem tud a natív lg webos támogatáson kívül?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#37369) WaterWave válasza Sanya (#37368) üzenetére


WaterWave
veterán

én popcorn hour a410-est használok, tehát engem nagyon nem fog meg a plex, csak annyian kérdezik már kiváncsi voltam

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#37370) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Először is Boldog Új Évet!
Másodszor, van arra lehetőség, vagy bármilyen script, hogyha egy adott könyvtárba bekerül egy .srt fájl, akkor az átneveződjön (de szép szó lett! :DDD) az ugyanabban a könyvtárban létező .mkv fálj nevére? :F
Nem tudom, hogy érthető-e, hogy mit is szeretnék pontosan? :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37371) claire78 válasza gyugyo79 (#37363) üzenetére


claire78
senior tag

Talán még jobb megoldás lenne, ha már a DS-ben nem kerülnének letöltésre ezek a fájlok. ;)
Tehát ott lenne lehetőség a minta videók kiszűrésére.

(#37372) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, szeretném lecserélni ezt az óborzalom megbizhatatlan zyxel-t egy syno-ra. Választásban kérnék segítséget. 2 fiókos elég 2x3Tb. Amire kellene, 600-700 torrent seddelése, 2 Tv DLNA kiszolgálás, távelérés. Illetve szeretnék magán a nason futtatni egy XP-t vagy egy Win7et amit távolról szeretnék előrni. Nem egy nagy hardverigényü program futna rajta. A rendszer lelenne pucolva kilenne herélve, minden felesleges dolog lelenne állítva, csak egy 50Mb os proginak kellene futnia. Olvastam, hogy nem feltétel elvileg az Atom procis széria. Szerintetek mivel járnék jobban?Keret maximum használtan egy 70e 80e lenne.214se, 215j, 216j meg a plus os széria? Mondjuk ha tudnék streemelni videokat az is jó lenne.

(#37373) Madwe válasza Dolphine (#37370) üzenetére


Madwe
nagyúr

A filebot erre jo (synocommunityn femt van) ha inteles nasod van akkor a filebot nodeot is fel tudod tenni, amit grafikus feluleten tudsz kalibralni, de a sima filebottal is megoldhato:) illetve ha plexet hasznalsz, akkor a subzero pluginnal is meg tudod ezt tenni:)
Nomeg ha mar automatizalas: a sonarr-al automatikusan le tudod szedetni az uj sorozatreszeket amiket kovetsz (altalad megadott minosegben), a radarral pedig a meg meg nem jelent filmeket szedi le amint elerheto az altalad megadott minosegi kriteriumoknak megfeleloen.

(#37374) Dolphine válasza Madwe (#37373) üzenetére


Dolphine
addikt

Sajnos (vagy sem) Realtek chipset van a NAS-ban (DS218). :F A filebot így is használható?
KODI-t használok. Jelen esetben a NAS, csak tárolásra van, PC-n nézzük a sorozatokat.
A sorozatokat máshonnan szerzem meg. Azért lenne jó az automatizálás, mert amikor feliratfájlt töltök le egy-egy rész mellé, akkor azt automatikusan át tudná nevezni :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37375) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Nem próbált valaki több e-mailcímet beállítani a Download station értesítéseihez? Szeretném, de nem megy.....

Valamint a Push szolgáltatás csak local hálón megy?

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#37376) Madwe válasza Dolphine (#37374) üzenetére


Madwe
nagyúr

Működik persze simán a filebot is, csak akkor karakteres interfészen kell beállítanod... Ha szerencséd van fut a filebot node is, azt simán összekattintgatod.

BTW a KODI működik plex szerverrel is, ha esetleg. Arra a subzero is összekattintgatós :D Bár azt hiszem a 218ra plex nincs...

(#37377) claire78 válasza Madwe (#37376) üzenetére


claire78
senior tag

Kipróbálnám én is ezt a filebot-ot, de Inteles proci ellenére nem látom syno community csomagok közt. :F

(#37378) Madwe válasza claire78 (#37377) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert egy hülye vagyok s nem ott van, elnézést :D

Itt keressétek

Ha a sima csomagok között fent van a node.js, akkor menni fog a filebot node is. egy régebbi nasom már fene se tudja milyen, ott ez nem volt található.

Az unofficial java-t mindenképp fel kell tenni a filebot nodehoz, akkor is ha a rendes java már fent van azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#37379) Dolphine válasza Madwe (#37376) üzenetére


Dolphine
addikt

Na, azt hogy? :Y :DDD

Csabroncka
Több email? Én még egynek is örülnék! Azt sem tudom beállítani. A végső hitelesítésnél kiírja, hogy Connecting, utána se tovább! :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37380) Patice válasza Sakab (#37372) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha a virtualizálásra gondolsz, akkor Syno-ból kb. a duplájából tudsz csak megfelelő modellt választani, vagy használtan kicsit olcsóbban, de nem hiszem, hogy sokan eladnák az Intel procis NAS-ukat, vagy ha igen, akkor bizony mélyen a zsebedbe kell nyúlnod.

Vagy a másik út, hogy építesz magadnak egyet.

(#37374) Dolphine:

És miért nem a Kodi kliensben állítod be, hogy az töltse le a feliratot és egyedi letöltési mappát állítasz be, pl. a fájl mellé. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37381) Madwe válasza Dolphine (#37379) üzenetére


Madwe
nagyúr

(#37382) Dolphine válasza Madwe (#37381) üzenetére


Dolphine
addikt

Én erre gondoltam, hogy ez, hogy működik? :DDD
Működik persze simán a filebot is, csak akkor karakteres interfészen kell beállítanod

Patice
És miért nem a Kodi kliensben állítod be, hogy az töltse le a feliratot és egyedi letöltési mappát állítasz be, pl. a fájl mellé. ;)
Ez valóban nem rossz, viszont pl. a subirat.net oldalról ezt hogyan oldom meg? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37383) Patice válasza Dolphine (#37382) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem a scraper-ek listájához hozzá lehetne adni ezt a címet is egy kis tweakeléssel. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37384) Madwe válasza Dolphine (#37382) üzenetére


Madwe
nagyúr

(#37385) Immy válasza Sakab (#37372) üzenetére


Immy
őstag

Szerintem ilyen igény alapján minimum egy 218+ fog kelleni a virtualizálás miatt. [link]

Azonban a magas torrentszám miatt lehet jobban járnál egy hp kockával...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#37386) Kicsimix válasza Sakab (#37372) üzenetére


Kicsimix
őstag

Nem kötekedés képpen de ennyi torrentet mi okból futtat egy ember? Van erre ép magyarázat?

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37387) Sakab válasza Kicsimix (#37386) üzenetére


Sakab
senior tag

Jelenleg egy zyxel 325v2 öm van 2x1,6ghz 400 500 torrentel siman megbirkozik.Föleg, h egyszerre max 10 15db töltödik felfele. Az, h miért...ncore...törölni nem törlök had töltődjön visza szépen.Max akkor kerül törlésre, ha nincs helyem. Intelből a 218+a legolcsobb? Nem intel procis szóba se jöhet vm-re?Építeni nem szeretnék szívtam kinlódtam eleget ezzel a trágya Zyxellel.

[ Szerkesztve ]

(#37388) Sakab


Sakab
senior tag

Ezek az intel procisok:

418 play
218 +
416 play
216+II
216+
214play
Ezek közül mind jók lennének VM-re?

[ Szerkesztve ]

(#37389) gyugyo79 válasza Sakab (#37387) üzenetére


gyugyo79
addikt

Virtual Machine Manager kell hozzá ott van, hogy min fut / fog 100% futni.Igazából a torrent ezeknek már nem tétel....

(#37390) Patice válasza Sakab (#37388) üzenetére


Patice
Topikgazda

218+ a minimum, bár szerintem kapásból bővíteni kellene a RAM-ot benne max.-ra.

Meg VM-hez nem ártana SSD is, hogy értelmes sebességgel lehessen majd hasznålni. Így meg a két rekeszes megint szűkös lehet hosszabb távon, szóval inkább négy lemezes lenne optimális.

218+ talán egy minimál XP-hez elég, 2+2 GB RAM-mal, meg SSD-vel az egyik fiókban, abból is a minél magasabb IOPS értéket tudó fajtából.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37391) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok, le szeretném cserélni a transmission web guit a Shiftre, mert mobilról nem tudom megfelelően kezelni a daemont és bár fel van telepítve a communitys sima git, SSH-n belépve a NAS-ra nem ismeri a parancsot. Én rontok el valamit vagy eleve nem tud így működni?

Let's begin, de gozaimasu!

(#37392) MiB


MiB
tag

Próbált már valaki hálózati UPS kiszolgálónál más nem synology eszközt vezérelni? Egyáltalán lehetséges ez? Jó lenne mondjuk áramszünet esetén a PC-t is lekapcsolni.

(#37393) Sanya válasza Sakab (#37388) üzenetére


Sanya
nagyúr

4 giga ram a minimum, hogy menjen.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#37394) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Pár napot azért adtam a beépített torrent kliensnek , de sajnos nem jött be , tehát le kell cserélnem .

Na most vagy a transmission , vagy deluge , vagy qbittorrent jöhet szóba .

Ez a rész be lett álítva , gondoltam innen telepítem és a gondom megvan oldva , de sajnos nem .
A listában nekem ne szerepel egyiks kliens sem , vagyis nem tudom telepíteni .

Ebbe kellene egy kis help , aki már járt így esetleg , és más megoldással telepítette a klienst .

Kösizi előre is :R

(#37395) gyugyo79 válasza Boss81 (#37394) üzenetére


gyugyo79
addikt

Látod akkor ez a probléma meg is oldódott ...

A viccet félretéve :
TM
Innen meg ki tudod nézni, hogy melyik kell

A deluge , vagy qbittorrent -re a NAS -od típusa lenne a segítség de nagy vonalakban ha a synocommunity -s forrásoknál nem jelenik meg és a beta is be van kapcsolva akkor ha intel procis a NAS akkor Docker -ből futtatva van rá megoldás 100%.

[ Szerkesztve ]

(#37396) Boss81 válasza gyugyo79 (#37395) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia

DS118 a típusa :R

Nem tudom , hogy erre telepíthető-e erre valamelyik :R

(#37397) gyugyo79 válasza Boss81 (#37396) üzenetére


gyugyo79
addikt

DS118
CPU Model : Realtek RTD1296
Package Arch: rtd1296

Ezért neked a transmission_rtd1296-6.1_2.92-12.spk kell.

Szerintem, nem biztos, hogy jobban jársz ezzel mint a gyári beépítettel mivel annak is egy TM intézi a torrent részét és a DS felület messze többet tud mint egy TM szóval kb 0 előnyöd lesz, csak meg fogsz szenvedni a felrakásával, beállításával ...

Erre a processzora deluge , vagy qbittorrent sokára lesz ha lesz szerintem, de az is lehet, hogy van csak nem tudok róla. :)

[ Szerkesztve ]

(#37398) I'am Dony válasza Boss81 (#37394) üzenetére


I'am Dony
őstag

Mi volt a gondod vele amiért nem tetszik?

(#37399) Boss81 válasza gyugyo79 (#37397) üzenetére


Boss81
senior tag

Közben megtaláltam köszi .

(#37398)

Nem tudom mennyire lesz előnyös . A letöltési sebességgel nincs gondom , de a feltöltési közel nem hozza azt amit kellene. Ezért gondoltam arra hogy megpróbálom próbaképp .

A Deluge Qbittorrentel akkor nem is próbálkozom , köszi az információt :R

[ Szerkesztve ]

(#37400) Sanya válasza Boss81 (#37399) üzenetére


Sanya
nagyúr

Feltölteni ugyanúgy tud, csak olyan torrent kell neki, amit szednek is. Ugyanaz a transmission van alatta , szóval.senki nem érti a nagy transmission-plex őrületet.

Még szerencse, hogy nincs rá custom fw, mert akkor még azt is felrakná minden hozzáértő.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.