Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) Boss81 válasza Sanya (#37400) üzenetére


Boss81
senior tag

Ez az amit nem értek . Tudom hogy a DS transmission alap . Olyan torrentet szedtem le direkt , nem egyet , amit rendgetegen szednek , de a sebesség siralmas .

(#37402) I'am Dony válasza Boss81 (#37401) üzenetére


I'am Dony
őstag

Mennyi az annyi?

(#37403) Boss81 válasza I'am Dony (#37402) üzenetére


Boss81
senior tag

2-5 Mb/s , ami elég soványka ...

[ Szerkesztve ]

(#37404) Sanya válasza Boss81 (#37403) üzenetére


Sanya
nagyúr

16881-es portot kinyitottad neki?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#37405) Boss81 válasza Sanya (#37404) üzenetére


Boss81
senior tag

Igen , nem azt kellett volna ? :(

(#37406) Dolphine válasza Madwe (#37384) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ! :R
Ez azért nem egyszerű olyan valakinek, aki életében még nem foglalkozott ilyennel! :Y
Egyébként az opensubtitlesen kívül más forrást is meg lehet neki adni?

Patice
Mester taníts, kérlek! :R
Mit, hova írjak?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37407) Dolphine


Dolphine
addikt

A csudába, lejárt a szerkesztési idő....

Két kérdésem lenne:
1. Ez a nyavalyás tanúsítványt hogyan? Igényeltem a Let's-en keresztül, kaptam is, ami márciusig jó, de a Chrome továbbra is nyavalyog, hogy nem biztonságos! :F A NAS-ra már korábban a webshop telepítette a DSM-et, egy synology tanúsítványt is. Most az is meg kellene újítani? Elvileg 2037-ig érvényes, csak éppen a Chrome ennél is sivalkodik! :F
2. Az email-t nem tudom egyszerűen beállítani! Jó lenne, hogyha küldene a DM egy emailt, amikor elkészült a letöltéssel, de addig eljutok, hogy az emailt beregisztrálom, de amikor a DSM-ben szinkronizálni kellene a kapcsolatot, annyit ír ki, hogy connecting és itt megáll. Nem megy tovább, pedig a gmail küldött már üzenetet, hogy az engedélyt megkaptam! :F

+1. A távoli eléréshez (quickconnect) melyik portot kellene nyitni a routeren?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37408) I'am Dony válasza Boss81 (#37403) üzenetére


I'am Dony
őstag

Akkor valami a setup ban nem jól van. 3-10 MB (!) simán viszi a DS118

(#37409) I'am Dony válasza Dolphine (#37407) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az új tanúsítványt tedd alapértelmezetté.
A quickc... hez nem kell portnyitás.
Egyébként melyik Nas is?

[ Szerkesztve ]

(#37410) e90lci válasza Dolphine (#37407) üzenetére


e90lci
senior tag

Tanúsítvány Novamaxx jóvoltából.Okos dolgokat írogat,részletesen.Érdemes olvasgatni.Köszönjük neki. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#37411) Boss81 válasza I'am Dony (#37408) üzenetére


Boss81
senior tag

Mire gondolsz ? mit kellene állítani ?

(#37412) e90lci válasza Boss81 (#37411) üzenetére


e90lci
senior tag

Csak egy tip:16881 UDP-port is nyitva?Csak tippelem mert én nem használom a DS-t de lehet,hogy a TCP-port nyitás kevés neki.

[ Szerkesztve ]

(#37413) Dolphine válasza I'am Dony (#37409) üzenetére


Dolphine
addikt

Alapértelmezett lett az új tanúsítvány, nem segített! :(
DS218

e90lci
Valóban elég részletes. Nekiugrok! :C
Annyi már biztos, hogy portokat kell nyitnom, mert elég sok zárva van a routerben! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37414) I'am Dony válasza Boss81 (#37411) üzenetére


I'am Dony
őstag

[link]
Ezen felül a tűzfalat is kilőheted a Nason.

[ Szerkesztve ]

(#37415) Boss81 válasza e90lci (#37412) üzenetére


Boss81
senior tag

Most kinyitottam , majd elválik mi lesz .

Kicsit más . Elég gyakran kapom a Nasról az emaileket mert beállítottam az értesítőt rá .

Kedves felhasználó!

A(z) [xxxxxxxxxxxxxx] IP-cím 5 alkalommal, 2 percen át nem tudott bejelentkezni a(z) xy által futtatott Telnet szolgáltatásba, ezért a következő időpontban blokkolásra került: Tue Jan 2 11:02:04 2018.

Üdvözlettel:
Synology DiskStation

Ennyiszer próbálnak rácsatlakozni kintről az én nasomra ? Jobbanmondva belépni , ha jól értelmezem , igza ?

(#37416) e90lci válasza Boss81 (#37415) üzenetére


e90lci
senior tag

Valaki próbál bejutni a nasodba telneten,vagy ssh-n keresztül?Fontos,hogy nyitva legyen,az a port?Nem elég,ha csak akkor nyitod ki mikor szükséged van rá?

(#37417) #56573440 válasza Boss81 (#37415) üzenetére


#56573440
törölt tag

Japp

Ezért érdemes a gyári portokat eleve megváltoztatni, és nem kiengedni őket ahogy vannak. Egy 21-es porton a bot is tudja hogy jó eséllyel az ftp fog válaszolni ha aktív, az 5000-en meg a bejelentkező formot találja. Ez azért is aggályos, mert ha van valami sérülékenység, akkor azt így könnyebben ki tudja használni...

Az is megoldás, hogy a routerben mondjuk a 18976-os portot dobod a belső háló 5000-esére nem az 5000-et. Így nem kell keresgélni hol tudod átütni a gyári értéket.

Egyébként én ezért nem használom egyik nason se a syno féle ddns-t. Egy yx.ddns.net esetében akármi is ülhet mögötte. Egy yx.synology.me azért már kicsit egyértelműbb a botnetnek is.

(#37418) Dolphine válasza #56573440 (#37417) üzenetére


Dolphine
addikt

Akkor a xy.synology.me sem jó?
Most sikerült beállítanom, és úgy tűnik, hogy végre ezzel működik a tanúsítvány is! :F

Az email alkalmazáshoz mi a bánat kell, hogy működjön?!
Szeretnék értesítéseket kapni, de egyszerűen nem tudom beállítani és baromira idegesít! :W

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37419) Boss81 válasza e90lci (#37416) üzenetére


Boss81
senior tag

Akkor arra gondolsz , hogy kapcsoljam ki az SSH és Telnet szolgáltatást ?

(#37417) blackrulz

Te mit javasolsz ?

Mert nekem az elég fontos lenne hogy kívülről is elérjem a nast

[ Szerkesztve ]

(#37420) #56573440 válasza Dolphine (#37418) üzenetére


#56573440
törölt tag

De jó, nincs azzal baj, csak van más megoldás is, ami bizonyos szempontból talán szerencsésebb.

Hagyhatod simán, csak ahogy írtam, jellemzően érdemes a gyári portokat hanyagolni, ezzel csökkenthető az ilyen próbálkozások száma drasztikusan.

morzsola:

Ahogy írtam. Tőlem használhatsz bármilyen ddns-t, akár a gyárit is, én azért amennyire reálisan lehet szeretem csökkenteni mások lehetőségét, meg eleve volt noip-s regem. Fizetős, de mivel a családban és a baráti körben is többen használják, így nem akkora költség...

A lényeg szerintem, amivel sokat nyerhetsz, ha hanyagolod a gyári portokat. Írtam, vagy eleve átállítod a nasban ezeket a gyári értékről egy jelentősen magasabbra, és azt a portot forwardolod neki a routeren, vagy hagyod gyárin, de a routerben nem az 5000-es bemenő portot viszed a nas 5000-es portjára, hanem egy magasabbat. Így a nasnév.synology.me:18954-en jelentkezel be, akkor az a nas gyári 5000-es portjára megy, de kívülről az 5000 nem hoz be semmit...

[ Szerkesztve ]

(#37421) Dolphine válasza #56573440 (#37420) üzenetére


Dolphine
addikt

Pont ma nyitottam meg a 80; 443; 5000-5001 portokat. Hiba volt?

Az email értesítés beállításra van ötleted?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37422) I'am Dony válasza Boss81 (#37415) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ha nem feltétlenül szükséges ezen portok nyitása akkor szerintem inkább hanyagold. A vpn plus al mindent elérsz kívülről a belső hálón keresztül is és nem társz ajtókat a világra...

[ Szerkesztve ]

(#37423) Boss81 válasza #56573440 (#37420) üzenetére


Boss81
senior tag

Oksi , így már teljesen világos , köszi :R

(#37424) #56573440 válasza Dolphine (#37421) üzenetére


#56573440
törölt tag

A hiba elég tág fogalom. Jelenleg azért kapod az értesítéseket, mert valszeg egy botnet a gyári 5000 vagy 5001-es porton próbálkozik rajtad. Ha elég erős a jelszó, akkor max kellemetlenség, mert erőből ha spec karakter is van, akkor se valószínű hogy fel fogja nyomni bármi.

Ha nem akarsz ilyen értesítést kapni, akkor amit írtam érdemes megcsinálni. A 80 és 443 port maradhat. Ez se tutibiztonság, de jelentősen nehezíti az automata bsztatás esélyét.

(#37425) Dolphine válasza #56573440 (#37424) üzenetére


Dolphine
addikt

Pont az a bajom, hogy nincs semmiféle értesítés, mivel nem tudom regisztrálni az email címet! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37426) Dolphine válasza Dolphine (#37425) üzenetére


Dolphine
addikt

Megoldva! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37427) claire78


claire78
senior tag

Virtualizációval kapcsolatban lenne kérdésem:

- adott egy Win7, a 218+ -omon. Hogyan érhető el a felülete távolról? Jelenleg dobtam rá egy VNC-t.

- WMM-ben beállítható, hogy elinduljon a NAS-sal együtt, de leállításkor már nem tud leállni a NAS, merthogy fut a virtuális gép.

- videókártyát lehet rá varázsolni? mindhármat próbáltam a WMM beépitetjei közül, de a Windows élmény index mindegykkel 1 (legkevesebb). Játszani nem akarok rajta, csak hátha lehet jobb.
:R

[ Szerkesztve ]

(#37428) gyugyo79 válasza claire78 (#37427) üzenetére


gyugyo79
addikt

Elérés : RDP (Ha engedélyezed a windowsba a távoli asztalra a bejövő kapcsolatot) 3389 port kell rá irányítani. Érdemes a routerbe egy másikat használni szóval pld 21345 -t irányítani a 3389 -re, mert elő szeretettel cuppanak rá botok. Vagy TeamViewer – Nem felügyelt hozzáférés. A VNC -ből ha ingyenes akkor érdemes olyat amihez ami tud titkosítást akár pluginal és nem szabvány porton azt se.
Meg ugye ott van a saját webes megoldása is ha minden kötél szakad.

Vagy marad szabvány porton minden és nem nyitsz semmit a routeren hanem VPN -el haza csatlakozol és azon belül használod.

Leállítást nem tudom, nem szoktam a NAS -t leállítani. De ha felvan rakva a guest tool akkor le kéne tudni állítani, legalábbis a Win 10-et / Ubuntut utána le tudja állítani ha a VMM -be a leállítást választom.

Nem lehet rá varázsolni videókártyát.

[ Szerkesztve ]

(#37429) claire78 válasza gyugyo79 (#37428) üzenetére


claire78
senior tag

Köszi! Elsőt még átnézem és döntök.
Leállítani letudom WMM-ben is, de ha NAS állna le ütemezetten, akkor nem tud, mert fut egy WM. :/

Köszi! :R

(#37430) GenyooO


GenyooO
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos vettem én is egy synology 2018playt. A problémáim a szokásosak, amit például Zizi123 is írt.
Már kb.5 napja konvertál. Valaki el tudja nekem mondani miért kell a képeket és a videókat konvertálni?

A képeket már megcsinálta (több mint 50000 db).
Raspberryvel elérem, de médiatárba nem tudom tenni a filmeket, így csak fileként tudom betallózni. Ez elég kiábrándító. Erre valaki tud megoldást?

üdv.

(#37431) Madwe válasza GenyooO (#37430) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mi az h sajnos, a syno az egyik legjobb választás, bár a 218play nem feltétlen...:)

Azért konvertál, mert feltetted a photo stationt. Azért kell neki, h thumbnaileket csináljon, kis méretű képeket, h amikor böngészed a photo stationt s egyszerre többszáz képet tölt be egy lapra, oda legyen kisméretű kép. Ha megnyitsz egyet akkor tölti csak be a teljeset.

Az rpire nincs video station vagy plex alkalmazás, esetleg kodi?

(#37432) GenyooO válasza Madwe (#37431) üzenetére


GenyooO
csendes tag

Azért sajnos amit írtál :D 2018play. Nem a synology márkával van a gondom.
Kodi van rpire telepítve. A nast UpnP eszközkét tudtam csak betallózni.
SMB nem jó neki valamiért.

(#37433) Madwe válasza GenyooO (#37432) üzenetére


Madwe
nagyúr

218 nem 2018 :D

Az elérési útnál hiányzik a megosztási mappa neve, azaz smb://GenyooO-NAS/video pl, synonál kötelező odáig elvinni. Amúgy fix ip címmel célszerűbb próbálkozni, a wins sokszor szarakodhat.

[ Szerkesztve ]

(#37434) #56573440 válasza GenyooO (#37432) üzenetére


#56573440
törölt tag

Be van kapcsolva?

A többit írták:)

[ Szerkesztve ]

(#37435) GenyooO válasza #56573440 (#37434) üzenetére


GenyooO
csendes tag

Be van kapcsolva, de nem jó. Azt gondolom a thomes sagecom routher az oka, mint minden itthoni hálózatos gondomnak.

(#37436) gyugyo79 válasza Madwe (#37433) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én azt szoktam amikor másoknál állítom be, hogy hely hozzá adásánál idáig adom hozzá ( smb://NAS_IP/ ) és megadom a használt fn/pass -t. Utána már lehet a mappákat tallózni abból kiindulva és hozzá adni nem hozzá értőként is. :)

[ Szerkesztve ]

(#37437) GenyooO válasza Madwe (#37433) üzenetére


GenyooO
csendes tag

Valóban kimaradt, de beírva sem jó. A fix ip be volt állítva a thome sagecom routherben, de valamiért elfelejtette. (am nem változott az ip és az alapján se tudok belépni)

(#37438) gyugyo79 válasza GenyooO (#37437) üzenetére


gyugyo79
addikt

Próbáld ahogy írtam.
1 kör : Hálózati hely hozzá adása. Itt Protokol SMB, Kiszolgáló neve : NAS IP címe, Megosztott mappa üresen marad, A felhasználónév és jelszó egy olyan useré akinek joga van a Filmeket tartalmazó mappát olvasni minimum.

Ha jó akkor a 2 kör már egyszerű mert ezt választod az új megosztás keresésénél ezen belül látod a mappát ahol a filmeket tartod és kiválasztod ...

[ Szerkesztve ]

(#37439) hotkar válasza #56573440 (#37434) üzenetére


hotkar
aktív tag

Én ugyanebben a cipőben járok.

SMB "gyárilag" be van kapcsolva (pl. Win7 alatt simán be tudom csatolni a megosztott mappákat).

A médialejátszóban (Kodi alapú, Eminent EM7580) elmentem a megosztott mappáig, de ugyanezt a hibát kaptam.

Egyáltalán, hogyan azonosítja magát a médialejátszó? Hol lehet ezt beállítani? Vagy itt is vannak eszközosztályok, mint az USB-nél :F

Bocs, már látom, jöttek válaszok...

[ Szerkesztve ]

(#37440) GenyooO válasza gyugyo79 (#37436) üzenetére


GenyooO
csendes tag

Nagyon jó ötlet! Meg is csináltam a fiókot a kodinak.

(#37441) hotkar válasza gyugyo79 (#37438) üzenetére


hotkar
aktív tag

Én nem látok semmiféle user/passw beírási lehetőséget. :N

Kézzel persze be lehet írni az elérési utat (bár távirányítóval kissé nehézkes :) ), de akkor sem lehet felhasználót és jelszót beírni.

(#37442) gyugyo79 válasza GenyooO (#37440) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez ránézésre rossz!

Video hozzá adása-> tallózás -> Lista alján ott van ez: Hálózati hely hozzáadása.

Ezt töltsd ki ahogy írtam. Utána a Video hozzá adása-> tallózás -> Lista tartalmazni fogy egy ilyet :
smb://192.168.0.23/

Egy kép, hogy hol csak a könyvtárnak ne adj meg semmit a user/passt meg igen.
Utána (ennek a listának az alján lehet hozzá adni) és a te ip címed könyvtár nélkül ha ott van akkor már jó vagy.

Utána ezzel már hozzá tudsz könyvtárakat adni mert meglesz az authentikáció, nem kell mindig beírni amit alattam írnak ...

[ Szerkesztve ]

(#37443) Kommy válasza hotkar (#37441) üzenetére


Kommy
veterán

így van rá lehetőség: smb://felhnév:jelszó@szerver

(#37444) Dolphine válasza gyugyo79 (#37442) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem így kellene?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37445) gyugyo79 válasza Dolphine (#37444) üzenetére


gyugyo79
addikt

De.

(#37446) hotkar válasza Kommy (#37443) üzenetére


hotkar
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom.

Veszek ki egy nap szabit, az talán elég lesz arra, hogy beírjam... :D Vagy dugok rá klavcsit.

(#37447) GenyooO válasza gyugyo79 (#37442) üzenetére


GenyooO
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Ez alapján a hsz alapján megértettem és sikerült megcsinálnom!
Mindenkinek köszönöm az építő jellegű hozzászólását.

(#37448) claire78 válasza GenyooO (#37447) üzenetére


claire78
senior tag

NAS-nak van fix IP címe? .23? :Y

(#37449) Pubszon


Pubszon
veterán

Ma megjött a DS216+II és sikeresen migráltam a DS213j-ről!
Pár nagyon apró dolgot kellett csak beállítanom. :)

Hát ég és föld a kettő közti különbség, mondjuk árban is. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37450) _ak_ válasza _ak_ (#37391) üzenetére


_ak_
addikt

A belső git clone-ra akkor nincs ötlete valakinek?

Let's begin, de gozaimasu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.