Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) baandii válasza caris1 (#37898) üzenetére


baandii
senior tag

én is keveslem...a router egy TP-Link WDR3600-as a kábelek rendben vannak cat7-sek, csak a torrent fut az erőforrásokat nem viheti el semmi...
az upnp engedélyezve a routeren meg download satationba is

nem jövök rá mit kéne még beállítani...esetleg vkinek vmi ötlet?

(#37900) olajbogyo köszi a választ igazából azért bosszant mert a qnap ts228 helyett azért vettem inkább ezt mert ezzel jobban fog menni a torrent és most mégse...

[ Szerkesztve ]

(#37902) gbors válasza baandii (#37901) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem lehet, hogy a források ennyit bírnak?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37903) baandii válasza gbors (#37902) üzenetére


baandii
senior tag

direkt olyan forrást választottam ahol a seederek/leecherek magasak voltak...nem gondolom hogy ez lenne a gond

(#37904) Pubszon válasza baandii (#37901) üzenetére


Pubszon
veterán

Letöltés közben mennyi a CPU használat?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37905) caris1 válasza baandii (#37901) üzenetére


caris1
tag

Én azért kipróbálnám egy másik kábellel is, az ördög nem alszik.

Te telepítetted fel a NAS-t vagy feltelepítve kaptad?
Ugyanazon a torrenten mennyi a letöltési sebesség PC-n (ha ki tudod próbálni)?
DHT ki van kapcsolva?
Próbáld ki UPnP nélkül.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#37906) baandii válasza Pubszon (#37904) üzenetére


baandii
senior tag

20 % környékén mozog

most vettem észre hogy letöltés után úgy jelzi a download station hogy megy a vissza töltés az nC**e-n is azt jelzi hogy az állapot seed de feltöltési sebesség nincs

(#37907) gbors válasza baandii (#37903) üzenetére


gbors
nagyúr

A routerre tudsz 80-100MB/sec sebességgel másolni, lehetőleg úgy, hogy keresztülmenjen a digis gateway-en?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37908) Rickenstein válasza baandii (#37903) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Próbáltál már letölteni mást, ami nem torrent? (pl. egy linux .iso fájt). Az milyen sebességgel jön?
Helyi hálózaton milyen sebességgel tudsz rámásolni? (valamelyik fileshare-re).
Én most töltök épp az nC*e-ról, Digi1000-es nettel, és a Download Station 24-25 MB/sec-et ír (pedig ez "csak" egy DS216play, két 4 terrás WD Purple vinyóval).

Mivel a routered is elég frankó, azért 3 gyenge pontja lehet a hálózatnak/letöltési sebességnek:
- kevesen seedelik a torrentet és/vagy marhasok a leecher.
- gagyi a modem, ami a routered előtt van (vagy a Digis modemrouter van a routered előtt, router módban? Az öreg hiba lenne)
- rossz a LAN kábel (de gondolom nem te dugóztad, hanem készen vetted).

[ Szerkesztve ]

PS C:\>_

(#37909) Rickenstein válasza baandii (#37906) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Torrent feltöltéshez be kellene állítani port forwardingot a routeren.
Download Station -> Beállítások -> BT alatt megadott TCP portot kellene a NAS-od IP-jére továbbítania a routernek.

PS C:\>_

(#37910) Rickenstein válasza baandii (#37906) üzenetére


Rickenstein
senior tag

...mondjuk a NAS-odon keresztül is tudod konfigurálni a routered, ezzel az EZ configgal, ha benne van a routered a támogatási listában. Elvileg az uPnP is jó lenne, de ha nem megy a seed, akkor valsz. nem tudott összebeszélni a nas a routerrel.

PS C:\>_

(#37911) Rickenstein válasza baandii (#37906) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Bocs: EZ-Internet

PS C:\>_

(#37912) baandii válasza Rickenstein (#37908) üzenetére


baandii
senior tag

most megpróbáltam letölteni nem torrentet de az is ilyan 11 MB/s környékén jön csak.
helyi hálózaton laptopról a nas-ra ilyen sebességgel ment a másolás...gondolom ez nem a legjobb...
nekem a router előtt nincs semmi abba megy közvetlenül a digis net

beállítottam a routeren a port forwardingot de ígyse

tegnap óta van nálam a nas de kezdek bele gabalyodni a dolgokba :DDD

(#37913) baandii válasza Rickenstein (#37911) üzenetére


baandii
senior tag

az EZ-Internet ez írta

köszi az eddigi segítségedet és a többieknek is!

[ Szerkesztve ]

(#37914) Rickenstein válasza baandii (#37912) üzenetére


Rickenstein
senior tag

A laptop kábelen csatlakozik a routerre? Ha igen, akkor elég pocsék a sebesség (még akkor is, ha nem SSD van a laptopba. Gondolom az is már gigabites csatis és nem valami régi laptop).
Hát most akkor viszont leszűkült a kör:
vagy a kábel rossz, vagy esetleg a routereddel van valami gebasz. Laptopról mit mondd a speedtest.net? (úgy, hogy kábelen csatlakozik a routerhez)

PS C:\>_

(#37915) Rickenstein válasza baandii (#37913) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Az nem lényeg, az EZ nekem is ezt írta. A következő ablak lesz a lényeg, hogy benne van-e a routered a támogatott routerek listájában (így nem kell port átirányítást csinálnod kézzel a routeren).

...mondjuk ha beállítottad a port forwarding-ot, akkor már el kell kezdenie seedelni. A Digis modem, az csak modem, vagy modem és router egyben? Mert akkor azt át kellene állítani bridge módba (vagy modem módba, nemtudom hogy hívják a routeren)

[ Szerkesztve ]

PS C:\>_

(#37916) Multibit válasza baandii (#37912) üzenetére


Multibit
veterán

Cserélj kábel(eke)t! Úgy tűnik, mintha 100 Mbps link állna be nálad. Ilyen simán lehet olyankor, ha szakadt, vagy kh-s néhány szál a kábelen belül.

(#37917) Mezga Aladár válasza Rickenstein (#37915) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

(így nem kell port átirányítást csinálnod kézzel a routeren).

Csak csinálja meg és akkor az UPnP kikapcsolva maradhat.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37918) Rickenstein válasza Mezga Aladár (#37917) üzenetére


Rickenstein
senior tag

...az EZ-Internet csinálja meg a port átírányítást, arra írtam, hogy nem kell kézzel.

PS C:\>_

(#37919) caris1 válasza baandii (#37912) üzenetére


caris1
tag

Ez az ablak mit mutat nálad a Network Status-nál?

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#37920) Rickenstein válasza Multibit (#37916) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Igen, mondjuk az a CAT7-es kábel is egy kicsit túlzás talán. Elég oda egy CAT5e vagy CAT6. Pár méteres kábeleknél mindkettőn megy a 10GBS (én az utóbbit használom, annak akár 100 méterig megy a 10GBS. Nemazért, mintha kihasználnám).

PS C:\>_

(#37921) baandii válasza Rickenstein (#37915) üzenetére


baandii
senior tag

nekem a digi nem adott semmit csak behúzták a kábelt és ez a kábel csatlakozik a router-be

laptoba dugott kábeles speed test

(#37922) Multibit válasza baandii (#37921) üzenetére


Multibit
veterán

Szinte biztos a 100-as link. Ha cserekábellel is ennyi, jelentsd a hibát a Diginél. Nem a NAS-od a bűnös.

[ Szerkesztve ]

(#37923) baandii válasza caris1 (#37919) üzenetére


baandii
senior tag

EZT látom

(#37924) Rickenstein válasza Multibit (#37922) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Hát ez az. Szar a kábel, mostmár egyértelmű.
Legalább ennyinek kellene lennie (nálam mért sebesség a Digi1000-en):

[ Szerkesztve ]

PS C:\>_

(#37925) Multibit válasza baandii (#37923) üzenetére


Multibit
veterán

A NAS és a router között megvan a gigás kapcsolat. A Digitől kapsz 100-ast. Vagy hibás a bejövő kábel, vagy 100 Mbps portra kerültél a Diginél.

[ Szerkesztve ]

(#37926) Rickenstein válasza baandii (#37923) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Na ez az. Nem full duplex csak duplex. Ez kábel gond lesz (talán egy kis esélyt adok rá, hogy sz@r a router).
Vidd vissza a boltba a kábeleket és vegyél CAT6-ost.

PS C:\>_

(#37927) Rickenstein válasza Multibit (#37925) üzenetére


Rickenstein
senior tag

A duplex, az a nas-router közötti kapcsolatra vonatkozik. Ergo az a kábel rossz, ami a két eszköz között van.

PS C:\>_

(#37928) Mezga Aladár válasza Rickenstein (#37918) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen az UPnP segítségével.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37929) Rickenstein válasza Mezga Aladár (#37928) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Jah, azért kér felhasználónevet és jelszót a routerhez :DD Az uPnP esetünkben arra lenne jó, hogy a NAS megmondja automatán a routernek, hogy melyik porton figyel. Ahhoz nem kell az EZ-Internet ...de mivel nem megy nála az uPnP, ezért lehet jó az EZ-Internet, ha nem akar minden portot kézzel átirányítgatni a routeren a NAS-ra.

PS C:\>_

(#37930) baandii válasza Multibit (#37925) üzenetére


baandii
senior tag

felhívtam a digit azt mondták digi1000-set kapok elvileg

amit a digi behúzott kábelt az közvetlenül bedugtam a gépbe a routert kiiktatva és EZT az eredményt kaptam...

akkor a digi-nél van hiba mégis szerintem mert a digi1000-nél: 300/50 Mbit/s garantált sebesség

vagy rosszul látom :F

(#37931) Rickenstein válasza baandii (#37930) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Nabazze. Akkor a digis kábel szar és emiatt állítja a router az egész hálózatot duplex-re.
Frankó. Nézd meg, hogy milyen jelölés van a kábelen. Tuti sima CAT5. Az csak 100MB/sec

PS C:\>_

(#37932) baandii válasza Rickenstein (#37931) üzenetére


baandii
senior tag

nyertél, amit behúzott kábelt a digi az CAT5(e) :((

[ Szerkesztve ]

(#37933) Rickenstein válasza baandii (#37932) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Jó lenne a CAT5e, de csak rövidebb távolságig.Lépcsőházból húzva, több mint 10 méteren már a CAT6 javallot (minimum) ...na de a lényeg, hogy megvan a hiba ...és a NAS-od pedig frankó cucc :)

[ Szerkesztve ]

PS C:\>_

(#37934) gyugyo79 válasza baandii (#37930) üzenetére


gyugyo79
addikt

Panelba laksz? Nem voltál kisebb csomagon telefonnal ? Én úgy tudom ott a diginek főleg amit eleinte csináltak egy központja van a lépcsőházakba ahonnan amíg valaki 500 -as alatti netet kért 1 kábelt vittek fel és osztózták a telefont meg a netet, ilyenkor ugye 4 érpár volt a netnek , ha ez nem lett a nagyobb csomagra váltásnál átalakítva, külön kábel - telefon és net vagy ha telefon nincs akkor csak net akkor pont a jelenlegi helyzet fordulhat elő.

Most nézzük a másik részt én úgy tudom a
Duplex lehet full-duplex vagy half-duplex nem? Akkor most a Synologynál, hogy ott csak annyi van hogy Duplex az = half-duplex el csak a Fult íratják ki vagy mi van ?

[ Szerkesztve ]

(#37935) Rickenstein válasza gyugyo79 (#37934) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Igen azért még megvan az esély, hogy azokkal a CAT7-es kábelekkel is van bibi ...notiról nas-ra való másolásnak elvileg nincs köze a digihez.

PS C:\>_

(#37936) baandii válasza gyugyo79 (#37934) üzenetére


baandii
senior tag

igen, panelban lakom. nekem ez az első internet/telefon kombinációm nem voltam korábban kisebb csomagon.
amikor ide költöztem direkt volt vmi felmérés hogy ezt a digi1000-set ki lehet e épiteni itt mert ugye nem mindenhol adott erre a lehetőség, de azt mondták nincs ezzel gond ezért is választottam ezt a csomagot.

ezekhez a duplex-ekhez nem értek ennyire ez az első nasom:)

de amit mondtok bármit kipróbálok, ha az segit!

(#37937) Multibit válasza Rickenstein (#37933) üzenetére


Multibit
veterán

A Cat5e 100 m-ig jó a gigabitre.

(#37938) gyugyo79 válasza baandii (#37936) üzenetére


gyugyo79
addikt

A második része nem is neked szólt :)

Ami még lehet, hogy a gépedbe van 100 -as kártya. Ha Gigabites van akkor jelentsd be a hibát a Diginek.

Most össze dugtam a NAS -om egy T-Plink 4300 -al Cat6 Ftp patch -el 3m és simán Duplex -et ír a Syno.

Míg a neten látok Half Duplex -ről is képeket :)

[ Szerkesztve ]

(#37939) Rickenstein válasza Multibit (#37937) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Hát elviegben igen. Kérdés, hogy milyen távolságba húzták el, jól van-e feldugózva. Én cserélném az összes kábelt CAT6-ra (a router és a nas közöttit is)

PS C:\>_

(#37940) baandii válasza gyugyo79 (#37938) üzenetére


baandii
senior tag

utána néztem a laptoba Gigabit Ethernet csati van.

írtam a digi-nek és csatoltam a speed test-ről egy képet...kíváncsi leszek.

(#37941) baandii válasza Rickenstein (#37939) üzenetére


baandii
senior tag

én azért nem gondolom hogy a cat7-es kábel lenne a hibás mert amit a nas-hoz adtak azzal is ezt a sebességet tudta...bár már lassan semmiben nem vagyok biztos :)

(#37942) Rickenstein válasza baandii (#37941) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Nemtudom, ilyen kis távolságban nem biztos, hogy CAT7 a nyerő ...de ez csak tipp. Azt inkább sokszázméteres távolságra érdemes használni switchek összekötésére pl. egy irodaházban.

PS C:\>_

(#37943) Laslie válasza baandii (#37930) üzenetére


Laslie
tag

Tuti, hogy a szolgáltatónál kell keresni a hibát, ha közvetlenül a kábelre csatlakozva is olyan lassú a neted.
Nálam optikán szolgáltat a DIGI, 100-as net előfizetésem van. Jóval nagyobb sebességen jön a net.(Cat5e kábel van behúzva a lakásban)

[ Szerkesztve ]

(#37944) Rickenstein válasza baandii (#37941) üzenetére


Rickenstein
senior tag

A laptopod LAN csatija tutira gigabites ugye?

PS C:\>_

(#37945) baandii válasza Rickenstein (#37944) üzenetére


baandii
senior tag

igen, egy lenovo b590-em van és ITT az írják, hogy a Gigabit Ethernet

(#37946) #29810560 válasza baandii (#37945) üzenetére


#29810560
törölt tag

Dugd a számítógép LAN portjába a DIGI bejövő UTP kábelét és a hálózatoknál nézd meg, hogy Gigabites kapcsolatot ír-e?

(#37947) pc360


pc360
addikt

A Synology Drive és a Cloud Station között mi a különbség? A Dropbox funkcionalitását pótolnánk, és nem találtam egyértelmű leírást, ami megmondaná, hogy melyik az alkalmasabb, vagy újabb megoldás a témára.

Ami nekem lejött eddig: a Drive a Cloud újabb verziója, így gondolom érdemes azt alkalmazni. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37948) gyugyo79 válasza pc360 (#37947) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mind a 2 működik a Drive lesz a CSS helyett (vagyis a rendszergazdai konzol része) ha otthon használnád és most vágsz bele akkor válaszd a Drive -ot szerintem. A moments használatához pld. már csak úgyis az a jó.

(#37949) prokrueger


prokrueger
csendes tag

Sziasztok,

Próbálom a NAS-on a WOL-t beállítani, de nem járok sikerrel. Mindent a leírás szerint csinálok, de nem akar felébredni (http://synology-forum.hu/?oldal=cikk&id=110). Fix IP beállítva, ARP binding beállítva, port forwarding-olás rendben (minden más működik megfelelően távolról is), WOL bekapcsolva a Settingsben. MOCHA WOL alkalmazással próbálkozom iOS-ról felébreszteni a NAS-t, de nem történik semmi. Ez egy Synology DS216j NAS. Van ötletetek, hogy mit csinálok rosszul vagy mire figyeljek oda?

Üdv,
mcjaky

(#37950) Pubszon válasza Rickenstein (#37926) üzenetére


Pubszon
veterán

A synology csak így írja hogy Duplex, nem pedig Full Duplex, tehát ugyan az. Vagy van a Half Duplex, amikor a 2 irány összege a gigabit.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.