Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37651) gyugyo79 válasza Gsx-rr (#37650) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nézd én azt javaslom, hogy a laptopon ha nem csak otthon használod add hozzá hálózati helyként amit szeretnél otthon használni ha csak otthon akkor meghajtóként így amikor kell ott lesz az ami kell és engedd el a problémát.

Röviden Windows. Lehet egy újraindítás után mutatja utána megint nem ... De ha gondolod végig mehetsz a varázslatokon egy google kereséssel pld egy munkacsoportba legyenek stb lehet sikerül megcsinálni de sajnos az is lehet, hogy sok időt eltöltesz és nem lesz eredménye :/

[ Szerkesztve ]

(#37652) Gsx-rr válasza gyugyo79 (#37651) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Köszi! Szerencsére csak a Laptop-al van ez amit ritkán használok!

(#37653) samuki


samuki
tag

Sziasztok.
Tegnap rengeteget segítettetek, köszönöm mégegyszer.
De megint elakadtam.... :(
Adott két nas. 212j és 218j, az ország két végében. Megoldható lenne valahogy az, hogy legyen mindkettőn egy mappa amit mind a két nas lát. Tehát ha az egyiken beledobok valamit azt a másikon lehessen látni, másolni, törölni...
Egy jól irányzott segberúgással elindíthatnátok a sárga köves úton, mert sajnos ez már nekem erősen fejvakarós. Előre is köszönöm.
:R :R :R

(#37654) gyugyo79 válasza samuki (#37653) üzenetére


gyugyo79
addikt

Cloud Station ShareSync , neked a 2 irányú szinkron kell de a linkelt videóba nem úgy állítják be, csak gondoltam látod azért valamennyire a lehetőségeket így is.
Vagy VPN -en hozzá kapcsolod az egyiket a másikhoz és becsatolod a mappát. Az előzővel ellentétben itt egy fájl van mindig nem lehet, hogy A helyen és B helyen másképpen szerkesztenek egy fájlt. (Syno ilyenkor egy conflikt fájlt gyárt jó esetbe :) Az más kérdés törléskor melyik törlődik. De ezért kell / érdemes fájl előzményeket is bekapcsolni ..
Viszont az egy fájlnál is jó ha kezelve van, hogy tudja e az adott program, hogy egyszerre többen szerkesszenek egy fájlt, és ezt kezelje is jól + a felhasználók is kezeljék jól, vagy ha valaki megnyitja akkor zárolva lesz a fájl és más nem nyúlhat hozzá ami megint mókás dolgokat tud okozni...

[ Szerkesztve ]

(#37655) samuki válasza gyugyo79 (#37654) üzenetére


samuki
tag

Szia.
A VPN-t egy kicsit szájbarágósabban el tudnád mondani. Láma vagyok ehhez. A cél az lenne, hogy átküldök egy filét, képet, bármit a másik nas egy mappájába és ő azt átmásolja oda ahova akarja. Vagy ő rak oda valamit, amit én másolok, vagy letörlöm, stb.
Remélem érthető, mit szeretnék... ? :D

(#37656) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Visszatértem közétek egy kérdéssel, mi van akkor, ha kedvenc "linux iso" állományom amit minden héten leszedek torrenten keresztül (haha) eltűnik. Abban biztos vagyok, hogy letölotöttem, abban is, hogy seedeltem belőle vissza elég sokat, de amikor bemegyek a mappájába nem látszik minden file csak 1 db amúgy 10-12-nek kellene ott lennie. Csak később jelöltem ki, hogy töltse le a többit is, mert az első file-ra volt szükségem (96GB-szóval jó lenne megtalálni hol rejtőzik, mert seedeli, de nálam nem látszik a többi :( Gyári DS-el szedtem amúgy le.

Előre is köszi, ha valaki tudja a megoldást.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#37657) Borisz76 válasza kigyi_23 (#37656) üzenetére


Borisz76
veterán

A DS-ben megadtál egy letöltési mappát.
Itt a letöltést követően megjelent az anyag.

Mit csináltál a letöltött anyaggal ?
- Törölted ?

Ha törölted , akkor "bukta".....na jó nem teljesen mert egy rejtett rendszermappában van a letöltött anyag.
Amihez körülményesen , de hozzá lehet férni.
Erről majd bővebben mások mert én ilyesmivel nem játszom.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37658) kigyi_23 válasza Borisz76 (#37657) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem töröltem a DS-ben még mindig seedeli, de a fileok között nincs meg csak 1 db file belőle ami 11GB a maradék 85 nem látszik csak a helyet foglalja. Ha leállítom és újra elindítom a DS-ben akkor sem problémázik folytatja a seedet letöltöttnek mutaja a teljes anyagot. Le tudom szedni még egyszer nem az a gond, csak mi lesz a 85GB-nyi cuccal amit nem látok tehát nem is törölhetem ki.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#37659) Borisz76 válasza kigyi_23 (#37658) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor bele kellene nézni abba a bizonyos rejtett rendszermappába ahol a DS a letöltött fájlokat tartja.
Ebben majd más tud segíteni mert ilyet én még nem csináltam.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37660) Laposelemer válasza kigyi_23 (#37658) üzenetére


Laposelemer
tag

Hi!

Mivel linux iso-t töltesz le, gondolom nem lesz nagy feladat ...
SSH-val belépsz, és /volume1/@download mappát megkeresed. De ott csak számozott mappák lesznek. Azok közül valamelyikben lesz.
Utána meg oda másolod ahová akarod.

Most megnéztem az enyém és 126 futó torrentem van, de a @download mappában jóval több könyvtár van. A nagy része üres ... azt nem tudom miért hagyta meg

[ Szerkesztve ]

(#37661) caris1 válasza kigyi_23 (#37658) üzenetére


caris1
tag

A letöltések a /volume1/@download mappában vannak.

A legegyszerűbb ezek elérésére, ha csinálsz magadnak egy mappát a nason bárhová, majd SSH-val belépsz root-ként.
(Bejelentkezel adminként, majd pedig sudo -i.)

Utána kiadod a következő parancsot:

mount --bind /volume1/@download /volume1/(saját létrehozott mappád neve)

Ennek hatására a megadott mappába felcsatolja a letöltéseket tartalmazó rejtett mappát.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#37662) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Köszönöm a segtséget mindjárt neki is látok :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#37663) Hedgehog87 válasza Dolphine (#37643) üzenetére


Hedgehog87
csendes tag

Nem és emiatt is gondoltam segtséget kérek. Annyi változás votl hogy az 50 db torrentet fogtam és kitöröltem a listából...
Tegna óta steppelek vele és most meg csinálja a rendesen a korábban küldött képene szerepl "Az" filmet...
Most úgyfest minden rendesen megy de 3-4 napig nem ment... és oka mindezidáig ismeretlen...

Köszi azért

(#37664) kigyi_23 válasza kigyi_23 (#37662) üzenetére


kigyi_23
addikt

Úgy tűnik megszívtam itt sincs :D Kitöröltem azt az 1 file-t, letöltöm újra, remélem helyrejön.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#37665) gyugyo79 válasza samuki (#37655) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ne haragudj de az irányt kérdezted és kettőt is írtam és van biztos még más lehetőség is.

Ha láma vagy hozzá akkor bele se kezdj mert úgyse fog menni csak baj lesz belőle. Keresni kell valakit aki ért hozzá és a megfelelő fizetség fejébe megvalósítja azt amit szeretnétek és ezért felelősséget vállal elmondja az egyes lehetőségek buktatóit stb. Már ha fontos az amivel dolgoztok.

Amiket leírtál arra amúgy se kell a 2 NAS közti kapcsolat legalábbis megvalósítható 1 NAS -on is. Vagy 1 kliens programmal 2 NAS hoz kapcsolódva is.

A lényeg, hogy a leírt példáid kb életszerűt-lenek és átgondolatlanok. Vagy nem is kell a 2 NAS közti szinkron.
Most komolyan ahhoz amit írtál a másik NAS egy mappájára beállítasz egy FTP elérést és kész.
Mert ide megvalósítható ez : "átküldök egy filét, képet, bármit a másik nas egy mappájába és ő azt átmásolja oda ahova akarja" meg ez is "én másolok, vagy letörlöm, stb." az egészhez neked csak be kell FTP -ned a másik NAS -ra . Persze van egy halom elegánsabb megoldás is erre ami felhasználói beavatkozást se igényel de azt amit leírtál működik még így is.

(#37666) Pékmester


Pékmester
tag

Ajánljatok légyszíves egy szünetmentest egy 2 vinyós Synology NAShoz. Gondolom olyan kell ami usb-n tud kommunikálni a NAS-sal, hogy áramszünet esetén annak legyen ideje lekapcsolni magát.

(#37667) wanabe válasza Sanya (#37637) üzenetére


wanabe
csendes tag

Úgy tűnik, h nem ez volt a gond. Az adminban nem elég defaultra állítani a Let's Encryptes tanúsítványt, a Konfigurálás pontban is meg kell adni, hogy mire melyiket használja.

Most már (remélem) csak egy gond van: ha Androidon kiválasztok egy videót a DS Videóban, megnyílik a böngésző és le akarja tölteni a filmet (jobban mondva egy film-méretű vtestreaming.cgi nevű állományt), ahelyett, hogy lejátszaná a filmet. Ezzel mit lehet kezdeni?

Apple-ön továbbra is minden működik.

Enjoy life - it's later than you feel.

(#37668) kigyi_23 válasza wanabe (#37667) üzenetére


kigyi_23
addikt

Én DS-ből VLC-vel nyitom meg a filmeket, ha telefonról akarok belenézni a gyári lejátszó nekem is le akarta tölteni párszor ezért nyergeltem át erre.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#37669) gyugyo79 válasza wanabe (#37667) üzenetére


gyugyo79
addikt

Próbáld ki hogy felrakod az MX Player -t itt javasolják is. Ha azzal jó akkor ahoz még külön rakható kodek ac3 stb kezeléséhez.

[ Szerkesztve ]

(#37670) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Synology NAS-ra próbált már valaki usb-ethernet átalakítót működésre bírni?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#37671) Borisz76 válasza wanabe (#37667) üzenetére


Borisz76
veterán

A DS Videót nem használom a telón / tableten.

DS File -t használom.
Betallózom a Download mappát és az utoljára letöltött anyagból választok , majd a VLC-vel megnézem.
Nem másolom fel, csak simán srteam-eli az eszközre, otthoni hálózaton.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37672) Borisz76 válasza Pékmester (#37666) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology termékkompatibilitási lista.

Válaszd ki a modelledet , majd a Kategóriában válaszd az UPS lehetőséget.

Kilistázza a Syno és a user-ek által tesztelt szünetmenteseket.

Van ahol megjegyzést is ír.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37673) #54657280 válasza Borisz76 (#37671) üzenetére


#54657280
törölt tag

Bocs, hogy beleugatok, de én ugyanígy használom. Bár a kis képernyőméret miatt nem sok értelme van (hiába tudja a telóm kijelzője), de 4K-s videókat is simán, akadás mentesen le tudok játszani.

(#37674) Borisz76 válasza #54657280 (#37673) üzenetére


Borisz76
veterán

Az előző telefonom ( LG G4 ) majdnem 2 évig nyüstöltem ezzel ( játszottam, filmeztem , neteztem vele / rajta ).

Annyira nem bírta a kiképzést, hogy szinte szénné égett az alaplapja a telónak.

Vettem új telót és ebből tanulva vettem egy 10"-s tableltet is.
Konyhában , kávézás cigarettázás közben a tabletet nyüstölöm.
Célnak megfelel :) és nem mellesleg a nagyobb képátlónak köszönhetően élvezetesebb is a filmezés rajta.
Bár ha olyan a film , akkor a szobában 55"-s készüléken házimozival nézem....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37675) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
SSD cache-re lehet usb-n vagy eSATA meghajtót csatlakoztatni?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#37676) luigi106


luigi106
tag

Sziasztok.

Egy DS215j nasom van, tp-link wr1043nd routerrel, digis nettel. Azt nem tudom hogy ahhoz hogy kívülről is elérjem a nast, a routerben be kell állítani a ddns-t? Mert a tp-ben fixen benne van 3 DNS szolgáltató, és nem tudom hogyan tudnám beállítani a Synology DNS-ét. Előre is köszi a választ. Igazából a wol-t szeretném használni, és egy két mappát (fotó) megosztani.

(#37677) I'am Dony válasza luigi106 (#37676) üzenetére


I'am Dony
őstag

Csinálj a nason egy Syno-sat, majd a Tp-t adott porton irányítsd a Nasra és ez a port persze legyen nyitva.

[ Szerkesztve ]

(#37678) Madwe válasza luigi106 (#37676) üzenetére


Madwe
nagyúr

Wol neten keresztül macera, s ha ki is nyitod az ahoz szükséges portokat akkor meg jelentős sebezhetőségét viszel a rendszerbe...

(#37679) Pékmester válasza Borisz76 (#37672) üzenetére


Pékmester
tag

Köszi

(#37680) Pékmester válasza Borisz76 (#37672) üzenetére


Pékmester
tag

Itt csak a horror árú modellek vannak. Ennyi pénzt nem ér az egész.

(#37681) Borisz76 válasza Pékmester (#37680) üzenetére


Borisz76
veterán

Régebben a szünetmentes táp topikban rákérdeztem és ott nekem az APC "okos" azaz Smart szériáját javasolták a nas mellé.

Biztos van olyan modell ami megfelelő áthidalási idővel bír és nem egy "vagyon".

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37682) lajos75 válasza Pékmester (#37680) üzenetére


lajos75
senior tag

Nekem ilyen van 2db is. [link]

(#37683) trol75 válasza lajos75 (#37682) üzenetére


trol75
tag

És le is tudja állítani a NAS-t ha áramszünet van?

(#37684) Pubszon válasza trol75 (#37683) üzenetére


Pubszon
veterán

Jó bármelyik APC, azt látja is a NAS és le is tudja állítani. És nem kell smart, jó az olcsóbb is mert a NAS-nak külső nem PFC-s tapja van.
Nekem egy kicsi, 1 akkus CS350 van.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37685) wanabe válasza Borisz76 (#37671) üzenetére


wanabe
csendes tag

Köszönöm mindenkinek, nagyok vagytok! :K

Már csak egy utolsó (nem túl synology-s) kérdés: az MX nem játssza le az mpeg2 videókat, nekem meg rengeteg van belőlük. Melyik codec csomagot kéne leszednem Qualcom Snapdragon 625-höz? Ilyet nem látok sehol, csak Tegrát, ARM-okat meg x86-ot. Qualcommal buktam?

Enjoy life - it's later than you feel.

(#37686) Pubszon válasza wanabe (#37685) üzenetére


Pubszon
veterán

Az is ARM, próbáld ki.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37687) kigyi_23 válasza wanabe (#37685) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ezért ajánlottuk a VLC-t nem kell vele szórakozni játszik mindent.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#37688) wanabe válasza kigyi_23 (#37687) üzenetére


wanabe
csendes tag

Ajánlottátok az MX-et is :) Leszedtem hozzá az ARM7-es codecet, azzal se ment, úgyhogy feltettem a VLC-t és minden OK, köszönöm!

Enjoy life - it's later than you feel.

(#37689) kigyi_23 válasza wanabe (#37688) üzenetére


kigyi_23
addikt

Van aki szereti szivatni magát és van aki a VLC-t használja :D Komolyra fordítva én is MX-et használtam évekig, de áttértem, mert a telefon váltásoknál mindig az volt, hogy na most keress codec-et ami működik is..... VLC meg települ és megy kicsit állítgat rajt az ember, hogy megfeleljen az elvárásainak, de teszi a dolgát már alapon is.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#37690) c4


c4
őstag

Üdv, urak!

Adva van egy Synology 410j NAS, RAID5-ben dolgozik 4x3TB vinyó. A kérdésem az lenne, ha bekerül 1 db 4TB-os tömbbe, akkor a plusz tárhely rendelkezésre fog-e állni vagy csak akkor kapom meg, ha mind a 4 vinyó egyforma méretű lesz? Esetleg megkapom, de nem "biztonságos" tárhelyként...

Köszi.

(#37691) gyugyo79 válasza c4 (#37690) üzenetére


gyugyo79
addikt

(#37692) c4 válasza gyugyo79 (#37691) üzenetére


c4
őstag

Kösz, akkor nem lesz elérhető, csak ha mind a 4 egyforma.

Üdv,

(#37693) gyugyo79 válasza c4 (#37692) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha egy bent lévőre rá kattintasz kiveszi utána fent a megfelelő méretűre kattintva meg hozzá adja nézd végig a lehetőségeket pld.: 3db 3 TB és 2db 4 TB -nál SHR -be már 13TB/4TB van .

[ Szerkesztve ]

(#37694) c4 válasza gyugyo79 (#37693) üzenetére


c4
őstag

RAID5-ben van most a tömb, és szinte csurig is van. És csak 4 lemezes. A linked alatt már 5 lemezes, de ott sem érhető el a plusz tárhely. (Használaton kívüli tárhely)

(#37695) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#37693) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem néztem a típust, hogy mit tud. Ha bekerül -t úgy értettem, hogy raksz hozzá + 1 -et.

Viszont igen a RAID5 az nem tudja amit a Synology Hybrid megoldása tehát ahhoz mindig egyformák kellenek , hogy növekedjen. SHR -nél már 2db 3TB és 2db 4TB is + 1 TB hely.

A növelés ráadásul elégé gáz is mert szurkolni kell, hogy amíg a rebuild le nem megy nehogy valami kis hiba is bekövetkezzen.

[ Szerkesztve ]

(#37696) momoxp


momoxp
tag

Nalatok mukodik a quickconnect?

(#37697) meander


meander
tag

Most vennék egy Synology NAS-t, amin többek között filmeket is tárolnék. A "Video Station" alkalmazás mit csinál? Csak indexálja és kereshetővé teszi a fileokat, vagy azon keresztül akár nézni is lehet a filmeket? Egészen pontosan arra szeretnék rájönni, hogy kábellel a TV-hez kötve megúszható a média lejátszó vásárlása, vagy mindenképp kéne vennem valamit, hogy gyorsan, mindenféle formátumot tudjak nézni a TV-n. Annyit még hozzá, hogy a TV ugyan okos TV de nagyobb fileokkal, rendhagyóbb formátumokkal nem nagyon boldogul. Köszi.

(#37698) gyugyo79 válasza meander (#37697) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Synology -n nincs videó kimenet, ezért a TV-dhez minden képen kell valamit beszerezned attól függetlenűl, hogy a Video Station mint tud.

(#37699) claire78 válasza momoxp (#37696) üzenetére


claire78
senior tag

Nem, de még a sima syno cím se. :/

Syno cím megjavult, QC nem.

[ Szerkesztve ]

(#37700) Madwe válasza meander (#37697) üzenetére


Madwe
nagyúr

Milyen okostévéd van? Kábelesen kötötted be vagy wifin? ha wifin, kábel kivitelezhetetlen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.