Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) eszakas válasza Gulyopapa (#31940) üzenetére


eszakas
senior tag

Nekem TP-linkem van meg 216-play. Külső hálózatról sem lehet elérni igaz?

DS/vezérlőpult/külső hozzáférés/ruter beállítás/adatútválasztó beállítás/ és csatlakozás ellenőrzés ezeket futtasd és mentsd el.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#31952) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

gyugyo79 megoldotta TV-rel !!!
Ezer hála neki, köszönöm !!! :R :R :R
Hogy mit csinált, nem tudom, mert csak egy ideig tudtam követni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31953) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Mivel tudom legegyszerűbben dlink nasról átmásolni synologyra a fájlokat? Úgy, hogy csak a 2 nas van bekapcsolva.Ezt persze a másolás idejére értem.

[ Szerkesztve ]

(#31954) felho001 válasza bozsozso (#31953) üzenetére


felho001
tag

Szerintem FXP másolással a 2 nas között az még akár gyors is.

Felhő

(#31955) bozsozso válasza felho001 (#31954) üzenetére


bozsozso
őstag

Ezt nem ismerem ez mit jelent, hogyan mivel kell csinálni?

(#31956) Patice válasza Gulyopapa (#31952) üzenetére


Patice
Topikgazda

Király! :C Ennyi hsz. után már komolyan kíváncsi vagyok egy rövid leírásra a problémáról.

(#31953) bozsozso:

Ha megvan mindkét NAS és egy hálózaton vannak (praktikusan ugyan abba a routerbe dugva), akkor ha a Synology-n már megvan a kötet létrehozás, akkor pl. Samba megosztással fölcsatolható hálózati mappaként a D-Link a Syno DSM-jében. Ha ez is sikerült, akkor átmásolod az adatokat és a két NAS elintézi egymás között.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31957) bozsozso válasza Patice (#31956) üzenetére


bozsozso
őstag

Kicsit segítenél, hol keressem?

(#31958) gyugyo79 válasza Patice (#31956) üzenetére


gyugyo79
addikt

Aki beállította neki a NAS-t az tűzfal szinten tiltott mindent ami a pff most nem is tudom már pontosan de példa kedvéért nem a 192.168.0.1/24 -ből jövő kérést(amire a routerét is állította) és ugye miután a rutere alapértelmezetje meg a 1.1 -volt és ahhoz állt át mindene a dhcp miatt ezért semmiről se lehetett a NAS-t elérni (szerencsére webes felületre nem volt szabály).
Ahogy kikapcsoltam a tűzfalat már minden elérte a NAS-t utána már csak az NFS -hez kellet az ip -t még átírni kb. Nem is értem minek állította be neki valaki otthonra ezt főleg, hogy router mögött van...

[ Szerkesztve ]

(#31959) Patice válasza bozsozso (#31957) üzenetére


Patice
Topikgazda

DSM Live demóval csináltam egy képernyőkép mentést:

Szóval DSM-ben File Station --> Eszközök menü --> Távoli mappa telepítése --> CIFS mappa

Tovább a Live Demóban nem tudtam menni, mert ez nem volt engedélyezve.
De ha ide elnavigálsz a DSM-ben, akkor a feljövő ablakban már meg fogod tudni adni a másik NAS elérését, asszem példát is fog írni, hogy hogyan kell megadni neki az elérést. :K

Valahogy így fog kinézni (netes kép):

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31960) bozsozso válasza Patice (#31959) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi én is ezzel próbáltam csak nem sikerült.

Nem sikerült hozzáférni a távoli mappához a megadott felhasználói hitelesítő adatokkal. Pedig biztosan nem ütöttem. Azzal jelentkeztem most is be.

(#31961) TBMC válasza gyugyo79 (#31847) üzenetére


TBMC
addikt

ha lokális hálón keresztül sem tudod felébreszteni a gépet mi a fene lehet a gond?
MACen aktiválva van az ébresztés hálózaton funkció.

iphonera letöltöttem az ai cloudot, ébreszteném a gépet, de nem történik semmi. nem kel fel alvóból... :F

markbellus.hu 

(#31962) gyugyo79 válasza TBMC (#31961) üzenetére


gyugyo79
addikt

Csak alvásba küldöd vagy kikapcsolod teljesen ? Alvásból 100% működik. Kikapcsolt állapotból való kapcsoláshoz kérj valami Mac gurutól /fórum/ tanácsot, mint írtam az alaplapok nagyon kis százaléka támogatja ezt mivel ahhoz hogy így bekapcsoljon a hálózati kártyát a "teljes" kikapcsolás ellenére is bekapcsolva kell hagyni, hogy amikor jön a kérés be tudja kapcsolni a gépet. Én nem tudom, hogy a most új Mac -ek tudják e régen tuti volt olyan ami tudta de szerintem a mostani újakból már kihagyták ezt (remélem tévedek és össze jön).

[ Szerkesztve ]

(#31963) Patice válasza bozsozso (#31960) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát, akkor vagy megpróbálod NFS-sel, vagy marad az "egyszerű" módszer - asztali PC-n betallózod mindkettőt és másolás. Persze így az asztali gépen átmegy az adat és mennie kell addig, amíg át nem másolod.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31964) bozsozso válasza Patice (#31963) üzenetére


bozsozso
őstag

Na érdekes létrehoztam egy új felhasználót az admin mellé és azzal meg megy. :DD

(#31965) bozsozso válasza bozsozso (#31964) üzenetére


bozsozso
őstag

A másolási ablak visszahozható valahogy amikor újra belépek, vagy már csak a háttér folyamatoknál látható? Abban az ablakban volt a másolási sebesség is.

(#31966) Patice válasza bozsozso (#31964) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C

(#31965) bozsozso:

A háttér folyamatokat ha előhozod, akkor az ablakban asszem kell lennie egy olyan gombnak, hogy "Előtérbe" (hozás). És akkor talán újra meg tudod nézni a sebességet.

Amúgy ment egész éjszaka?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31967) bozsozso válasza Patice (#31966) üzenetére


bozsozso
őstag

Igen ment egész éjszaka. Nincs olyan, hogy előtérbe hozás csak eltávolítás van.

(#31968) Patice válasza bozsozso (#31967) üzenetére


Patice
Topikgazda

Érdekes. :(((

Amúgy hány százaléknál tart? Mennyi adatot kell áttolni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31969) bozsozso válasza Patice (#31968) üzenetére


bozsozso
őstag

80% 2,38Tb

Bár azt hozzáteszem, hogy fut valami paritás konzisztencia ellenőrzés még a háttérben. Valószínűleg valamit nem olvastam végig és véletlenül indítottam el, mert erre jelenleg nincs szükség.

(#31970) Multibit válasza bozsozso (#31969) üzenetére


Multibit
veterán

A paritás konzisztencia ellenőrzés mindig fut, ha szűz lemezt teszel a NAS-ba. Ha olyan lemezt raksz bele, amin már van fájlrendszer, rákérdez a DSM, hogy fusson-e a konzisztencia ellenőrzés.
Az ellenőrzés alatt lehet dolgozni a NAS-on, de - ahogy a DSM fel is hívja rá a figyelmet - ilyenkor performancia problémákba ütközhetsz, azaz lassulást tapasztalhatsz az alkalmazások működésében.

(#31971) TBMC válasza gyugyo79 (#31962) üzenetére


TBMC
addikt

csak alvásba. mindig csak altatom a maceket. :F :(

markbellus.hu 

(#31972) bozsozso válasza Multibit (#31970) üzenetére


bozsozso
őstag

Ja ezt nem tudtam, köszi.

(#31973) TBMC válasza TBMC (#31971) üzenetére


TBMC
addikt

bocsi. kifutottam a szerk időből.
szóval ami még kimaradt:
hogy auz otthoni hálózatomba, ugyan ezen nas ér router beállításokkal az egyik macbook felkel a 2ő közül (ja igen ugyan azon macbookok 2015 15" cto modellek), az egyik thunderbolt ethernet adapteren keresztül csatlakozik utpn a másik wifin.

csak az utps kel fel alvóból. a wifis nem... külső hálózatból próbálom!

az albérletes hálózatomban pedig ugyan azon nas beállítások, és egy 5k imac van a hálón utpn csatlakozik szintén asus routerhez ugyan azon beállításokkal, és nem ébred fel hálón belül sem...

hiába van engedélyezve az alvóból való hálón ébresztés minden gépen... :U

markbellus.hu 

(#31974) Madwe válasza TBMC (#31973) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez alapján jó a scripted és valszeg a hálózati környezeted is mindenhol, inkább os x topikban sejtem a megoldást :)

(#31975) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Ma reggel bootolás után fekete képernyő és ez az üzenet várt :
An operating system wasn't found...hát gondoltam gyugyo79-re pár percig :DD de aztán végre elindult :C
Hogy mi lehetett fingom sincs :U

(#31976) Sanya válasza Gulyopapa (#31975) üzenetére


Sanya
nagyúr

Synology NAS, fekete képernyő??? Iszol már délelőtt is?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#31977) bebeago


bebeago
tag

Üdv!
Synology DS413J bekapcsolás után a Status led sárgán villog , a HDD ledek zölden villognak , a Lan led zölden villog , és kb 2 mp-enként hangjelzést ad.
A Synology Assistant látja , de azt írja ki , a csatlakozás nem sikerült! A Web Assistant szerint nem található készülék a helyi hálózaton.
A javításhoz vagy az adatok mentéséhez tudna valaki segítséget adni?

(#31978) Patice válasza bebeago (#31977) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez alapján elég gyanús, hogy a rendszer (DSM) összeomlott. Mivel webes felületen sem érhető el, akkor tényleg csak az adatmentés marad.

Az adatmentéshez kell egy asztali PC és ezzel a módszerrel elérhetőek lesznek az adatok a HDD-ken.

Bár, én még próbálkoznék: hagynám egy darabig menni, így sípolva, hátha csak konzisztenciát ellenőriz és egyszer csak végez. Vagy reset és megpróbálhatod a DSM-et újrarakni rajta, ami nem jár adatvesztéssel, max. a beállítások ugranak.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31979) bebeago válasza Patice (#31978) üzenetére


bebeago
tag

Köszönöm a gyors választ!
Akkor várok még , közben tanulmányozom a javasolt adatmentési lehetőséget.

(#31980) claire78 válasza Patice (#31978) üzenetére


claire78
senior tag

Ezzel nem egyszerűbb az adatmentés, vagy egyáltalán lehetséges?
Még nem kellett használnom (hálistennek), de úgy gondolom jó lehet hozzá.

(#31981) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Még egyelőre csak olvasgattam és nem próbáltam, de jól értelmezem, hogy a video station használatával csak azok a filmek jelenhetnek meg ott ami a video mappában van? Nem a nason lévő bármelyik könyvtárat használni? Ugyanez lenne a kérdés a photo stationnal is.

(#31982) bebeago válasza claire78 (#31980) üzenetére


bebeago
tag

Köszönöm Neked is!
Az a gond , hogy 4db 3000GB-os merevlemez van benne , és ha jól gondolom , egyszerre kell mind a négyet a PC-hez csatlakoztatni. Sajnos RAID-os adatmentést még soha nem csináltam , egylemezes adatvisszaállítás már többször sikerült.

(#31983) claire78 válasza bebeago (#31982) üzenetére


claire78
senior tag

Nekem még egyiket sem kellett, RAID esetében pláne nem tudom, hogy működik-e. :) Csak egy ötlet volt, mert kezelésre sokkal egyszerűbb lehet.

(#31984) Madwe válasza bozsozso (#31981) üzenetére


Madwe
nagyúr

Bármelyik mappa tartalma használható, ha a médiaindexelésnél kijelölöd azokat is. A video és photo mappa gyárilag indexelve van videok s fotók gyanánt, de ez szerkeszthető.

(#31985) bozsozso válasza Madwe (#31984) üzenetére


bozsozso
őstag

Ez szuper köszönöm.

(#31986) Patice válasza bebeago (#31982) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha SHR adatvédelemmel, vagy RAID5 volt a konfig, akkor igen, minden lemezt egyszerre kell gépre tenni, hogy föl tudjon állni ott is a tömb. Értelemszerűen kell ennyi plusz tárhely is, ahová mented az adatokat. Vagy csak azt, amit nem lehet újra letölteni.

(#31980) claire78:

A linkelt adatmentés lényege az mdadm. Ha ez benne van a Gparted-ben, vagy telepíthető arra is live módban, akkor működhet az is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31987) claire78 válasza Patice (#31986) üzenetére


claire78
senior tag

mdadm, ő kell a RAID-hez, ha jól értem.
Nekem nincs RAID, szóval nem érint(ene), de kifogom próbálni.

Szerk.: ki is próbáltam, ismeri ezt a parancsot a terminal, szóval gondolom, h kell működnie.

[ Szerkesztve ]

(#31988) bebeago válasza Patice (#31986) üzenetére


bebeago
tag

Értem és köszönöm!
Egy üres merevlemezzel sikerült használatra fogni a NAS-t , gondolom akkor hardveres hiba nem lehet ( kivéve persze ha nem valamelyik merevlemez hibásodott meg a 4-ből).
Még azt szeretném megtudni , ha fizikailag másik hálózathoz csatlakoztatom a NAS-t , de tudom a jelszót és felhasználónevet , akkor tudok csatlakozni hozzá , vagy reset után újra be kell beállítani az új hálózathoz ?
Ha újra be kell állítani , remélem az adatok megmaradnak a NAS-on!?

(#31989) Madwe válasza bebeago (#31988) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha a nason dhcpn kérsz ip címet, akkor minden probléma nélkül menni fog. Ha statikusan van neki beállítva, akkor közös nevezőre kell hozni a routerrel - vagy resetelni.
Resetelni 3 módon lehet, van rá mód, h az adatok megmaradjanak természetesen.

(#31990) bebeago válasza Madwe (#31989) üzenetére


bebeago
tag

Itt kettőről írnak , melyik a harmadik?

(#31991) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Most a nason mysql adatbázist szeretnék beállítani kodinak. Kerestem egy videót, de már az elején elakadtam. A videoban dsm5-ös van és első lépésként web station-t kellene engedélyezni. A video szerint z Vezérlőpult/alkalmazások alatt található a web services és ott kell jelölőnégyzetben bepipálni a web station-t. Nekem 6-os verzió van a nas-on és ott nem találom. Hol keressem?

[ Szerkesztve ]

(#31992) #56573440 válasza bozsozso (#31991) üzenetére


#56573440
törölt tag

Buta kérdés de plex szerver és a klienseken plexkodiconnect plugin miért nem jó? Nekem azzal ment sokat és hibátlan volt.plex intézte a filmek boritoit meg ilyeneket, kodiknak adta az adatbázist és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#31993) bozsozso válasza #56573440 (#31992) üzenetére


bozsozso
őstag

Plexet egyszer próbáltam és nem tetszett. Sokkal szimpatikusabb a kodi. A Plex adatbázis mennyire tudja kiszolgálni a kodit? Olyan szempontból, hogy mindent tud magyarul? Borítók leírások stb. Nem tudom ez hogy működik tudsz segíteni? Kodiban néha rá kellett dolgozni, mert nem jó filmet talált meg? Itt hogy működik. Gondolom nasra megy a plex szerver(ingyenes jó hozzá?) a kodiban meg le kell szedni ezt a plugint? Gondolom ennél az viszont nem működik ha elkezdek egyik kodin filmet nézni akkor bármelyiken ugyanonnan folytathatom igaz?

[ Szerkesztve ]

(#31994) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok, azonnal lenne is egy kérdésem a frissen beállított nas-sal kapcsolatban. Töltenék le a nas-sal és botrányos a sebesség 50-60 kb/s...500 Mbps a net...
Mi lehet a bibi?

(#31995) #56573440 válasza bozsozso (#31993) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nekem minden angol, úgyhogy passz. plex topikban kerdezhetsz, de szerintem nem gond. Nekem amit szedek auto frissül a plex, egyszer nem kellettek mokolni semmit nevekkel. Ingyenes jó, nasra szerver, és utána kliens plugin.
Nálam szépen követte mit hol hagytam abba, de lehet azóta valtozott, próbáld ki:)

Nálam most ralpbery pi 2 megy rasplexen, mert sok haver futtat plexet, kodi alatt meg csak egy adatbázis lehet, rasplexen meg látom mindenki minden cuccat, így asszony nézhet nyalás romantikát ha én nem töltök akkor is ;]

(#31996) bozsozso válasza #56573440 (#31995) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi a javaslatod kipróbálom. Lehet anno amikor kipróbáltam a nas(dlink-320L) volt a gyenge láncszem és nem a plex. :)) Bár akkor nem emlékszem, hogy találkoztam volna a plex pluginnal.

(#31997) bozsozso válasza #56573440 (#31995) üzenetére


bozsozso
őstag

Esetleg plexben nem tudsz segíteni?

(#31998) Arti1


Arti1
aktív tag

Sziasztok,
megoldható a Syno NAS-nál, hogy a két hálókártyát két különböző célra használja? Pl. 1. NIC: router-be, 2. NIC IP kamera?
Ha ezt így el tudja kezelni, mit kell ahhoz tenni, hogy a kamera kilásson a netre (a NIC1-es routeren keresztül)?
Ha már egy linket tudnátok adni, merre induljak, sokat segítene, próbálkozom google-lel, de nem érti, mit akarok keresni...
Vagy vegyek egy menedzselhető switch-et és VLAN1 internet, VLAN2 kamera?
Használja valaki hasonló módon a NAS-t?
Köszönöm előre is, ha tudtok ötletet adni!

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#31999) kulu22 válasza bozsozso (#31991) üzenetére


kulu22
aktív tag

mysql = mariadb, szerintem a leírás phpmyadmint vagy ilyesmit akar telepíteni, feleslegesen, a kodi wiki szerint elég csak az adatbázis szervert telepíteni és létrehozni a kodi usert
[link]

Adminisztrálni / buherálni Windows felől pl. HeidiSL-lel lehet nagyon könnyen.

[ Szerkesztve ]

(#32000) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Az normál, hogy mióta plex-em van azóta nem hibernál a masina?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.