Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) brutte


brutte
aktív tag

Hali!

Már több mint fél éve megvan a 216j NAS, de többszöri nekifutásra sem jöttem rá, hogy miért menti le 2 mappába is a cloud station backup a kijelölt mappákat. Egyszer beleteszi a home/cloudstation/backup mappába és még egyszer a homes/felhasználónév/cloudstation/backup mappába. Ebben kérném a segítségeteket, hogy miként lehetne megszüntetni a duplikációt.

Köszi!!!

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#31152) Patice válasza brutte (#31151) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az a két mappa ugyan az, nincs duplikáció. Csak kétszer jelenik meg neked, mert az admin fiókot használod.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31153) Imco


Imco
őstag

Sziasztok!

Ha van a kötet1-en /500GB/ egy letöltés mappám, akkor hogy tudnám a kötet3 /300GB/ hozzáadni?
Mint a winbe, hogy mabbába van csatolva egy HDD.
Vagy mi a megoldás arra hogy a TM a kötet1 letöltést és a kötet3 letöltést is kezelje?
Esetleg egynek lássa!

Mint látszik, tele az egyik HDD-m. :)
Erre keresem a jó megoldást!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#31154) gyugyo79 válasza Imco (#31153) üzenetére


gyugyo79
addikt

Vagy kiválasztod új cél mappának az új könyvtárat és a régit egy könyvtárba be mountolod így azon keresztül tudod kezelni a tartalmát. Vagy vissza felé és a régibe csinálsz egy könyvtárat és abba mountolod az új helyen lévőt.
Ssh kell hozzá és ott sudo, vagy feladat ütemező is futtat scriptet viszont utána ahoz hogy autómatikusan ez lefuttassa indításkor. Én arra ezt tudom mint megoldást. Szóval ha látod, hogy műköfik és jó így akkor beleírod win alatt egy *.sh ba és helyére rakod vagy syno alatt megcsinálod.Jogokat belítod...
mount --bind /volume1/hova /volume2/honnan/mit
Megszüntetése
umount /volume2/honnan/mit

[ Szerkesztve ]

(#31155) claire78 válasza gyugyo79 (#31154) üzenetére


claire78
senior tag

"agy feladat ütemező is futtat scriptet viszont utána ahoz hogy autómatikusan ez lefuttassa indításkor."
Nem pont ez a lényege a feladatütemezőnek? :) Indítás után futtatja az általad beírt scriptet. ;)

(#31156) gyugyo79 válasza claire78 (#31155) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nézd meg a Synology-st lehet én nem találtam csak benne erre megoldást és lehet van! Ezért írtam, hogy én nem ismerek mást.
Mint ahogy a file station is tud mountolni de Synon belül nekem nem volt hajlandó (amikor néztem) és azt írta vissza csak távoli könyvtárat lehet és azt is észrevette ha megosztás alapján írtam az elérési utakat pedig igazából mennyivel egyszerűbb lenne sokaknak...

Ja és Imco persze a jbod is egy elgondolkodtató megoldása lenne az ügynek csak nem tudom ahhoz mennyire kellene 0-ról csinálnod dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#31157) Madwe válasza gyugyo79 (#31156) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha elkerülhető a jbod, azt el kell kerülni, inkább fektessen bele plusz 1h utánajárást s oldja meg máshogy, mintsem h jbodba tegye a dolgokat. Jbodot csak akkor csináljon valaki, ha szereti szivatni magát, vagy teljesen fele3slegesnek tartja az adatait a lemezen :D

(#31158) brutte válasza Patice (#31152) üzenetére


brutte
aktív tag

Értem, akkor lehet, hogy benézek valamit, de most ez a mappaméret:

Homes: 371 GB
Music: 205 MB
Foto: 18 GB
kamera: 100 GB
Video: 530GB

Ez szinte pontosan 1 TB. Ehhez képest ami a NAS szerint használok az 2,16TB. Ennek mi lehet az oka?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#31159) gyugyo79 válasza Madwe (#31157) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen így igaz !

(#31160) Madwe válasza brutte (#31158) üzenetére


Madwe
nagyúr

A cloud stationbe nem kapcsoltad ki a verziókövetést, így alap esetben egy file 32 változását is megtartja, így akár 32x annyi adatot is foglalhat.

(#31161) brutte válasza Madwe (#31160) üzenetére


brutte
aktív tag

Ó, köszönöm, úgy néz ki rátaláltam arra amit mondtál. :R

Itt kell beállítani? Gondolom akkor itt elegendő az 1 is. Ez default beállításként 32 vagy én rontottam el valamit a konfigurálás közben? :W

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#31162) #56573440 válasza brutte (#31161) üzenetére


#56573440
törölt tag

0 mellett hagy meg 0 másolatot. Te tudod neked mennyi elég:)

[ Szerkesztve ]

(#31163) claire78 válasza gyugyo79 (#31156) üzenetére


claire78
senior tag

Nem értelek, miért kell nekem megnéznem?? :)
Leírtam a megoldást, feladatütemező. Jóideje így használom a bind-et.

(#31164) brutte válasza #56573440 (#31162) üzenetére


brutte
aktív tag

Kivettem a pipát, 5dik alkalomra el is dogadta :))

Most várok, hogy elkezdi e csökkenteni a méretet.

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#31165) Madwe válasza brutte (#31161) üzenetére


Madwe
nagyúr

Alapaból 32-n van, nem véletlen kerül elő időnként a topikban is, h mi eszi a tárhelyem, amire ez a leggyakoribb válasz :D Igazából fighyelmeztethetne első beállításkor, h mi ez, mire jó, sőt, ezután defaultból kikapcsolva lehetne, aztán ha kell bekapcsolja az ember, mert szerintem az a ritkább h valakinek ez ekll, pláne 32 verzióval :D Max irodai környezetben, de ott meg úgyis hyperbackupot használ mindenki verziókövetéses backupra....

Azt sajnos nem tudom mikor fogja ritkítani a verziókat, de elöbb utóbb meg kéne tegye...

(#31166) #56573440 válasza Madwe (#31165) üzenetére


#56573440
törölt tag

Vagy a nem natív kötetre dolgozó ds:)

[ Szerkesztve ]

(#31167) allein válasza Imco (#31153) üzenetére


allein
addikt

Én ezt nagyon egyszerűen oldottam meg: jbod :DDD

(#31157) Madwe - ahogy a kolléga is írta, ez akkor javasolt ha nem tárolsz fontos adatokat.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31168) #56573440 válasza allein (#31167) üzenetére


#56573440
törölt tag

Legutóbbi tudomásom szerint ha abból borul lemez a kötet is borul. Vagy azóta más lett?

(#31169) Patice válasza brutte (#31164) üzenetére


Patice
Topikgazda

Lehet el kell majd távolítani az appot és csak akkor fogja azonnal törölni a felesleges verziókat.

Utána meg újra felrakod és azonnal beállítod jól. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31170) Madwe válasza #56573440 (#31168) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem, ugyanolyan, ha borul egy lemez, minden borul, ezért is írtuk, h csak nem fontos adatok esetén vállalható.

(#31171) gyugyo79 válasza claire78 (#31163) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha szépen megkérlek megírod, hogy melyik kombinációval fut le egyszer indulás után?
Nálam ütemezésnél van Futtatás következő napokon (kiválaszthatóak a napok) vagy a Futtatás következő napon és egy nap beállítása ismétléssel. De egyszerűen olyat, hogy induláskor egyszer olyan nálam nincs vagy nem találom meg pedig most megint átnéztem.

[ Szerkesztve ]

(#31172) brutte válasza Patice (#31169) üzenetére


brutte
aktív tag

Kipróbáltam pár dolgot, de csak a törlés jön be úgy látszik. Még nem törölte le teljesen, de már 400gigától megszabadultam.

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#31173) claire78 válasza gyugyo79 (#31171) üzenetére


claire78
senior tag

Létrehozás --> Kiváltott feladatok --> Felhasználó által definiált script.
Voalá. :)

(#31174) gyugyo79 válasza claire78 (#31173) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen és a köv fül az ütemezése ami alapból napi és naponta egyszer 00:00 fut le. Az ütemezést írd meg hogy kell beállítani, hogy bekapcsoláskor fusson le csak 1 szer! Vagy ez akkor nem 00:00 -kor fut le minden nap hanem bekapcsoláskor csak egy alkalommal ?

(#31175) Madwe válasza gyugyo79 (#31174) üzenetére


Madwe
nagyúr

Rossz helyen keresed (s claire78 is rosszul írta:D). Amikor létrehozod, akkor ne scheduled, hanem triddered taskot hozz létre, ott nincs ütemezés, csak event, amikor lefut :)

[ Szerkesztve ]

(#31176) claire78 válasza Madwe (#31175) üzenetére


claire78
senior tag

Pedig azt hittem egyértelműen leírtam.. :U

(#31177) gyugyo79 válasza claire78 (#31176) üzenetére


gyugyo79
addikt

Jól írtad, továbbra se jó helyen néztem + olvasni se jól olvastam amit írtál.
+ Kösz! Egyszerűen tök elmentem mellette. Nem is értettem miért nincs ilyen ... Közbe csak nem láttam a szememtől.

[ Szerkesztve ]

(#31178) Madwe válasza claire78 (#31176) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, de magyarul, ő meg gondolom angolul kereste így rossz helyen, ezért a fantasztikus poénom :D

(#31179) shade3


shade3
csendes tag

Sziasztok

Van valakinek ötlete az alábbira?
Mobilról DS file appal fel tudok jelentkezni a NAS-ra, ha otthon vagyok és wifiről kapcsolódom.
Viszont ha eljövök otthonról és mobilnetet használok, akkor csak homokórázik és kiírja hogy nem lehet csatlakozni a kiszolgálóhoz.
A múltkor Tablettel blutoothon kapcsolódtam a mobilra és annak a mobilnetjét használva is elértem Tabletről. Mi lehet a gond?

kösz:
shade3

(#31180) Varszegig válasza JLe (#31089) üzenetére


Varszegig
veterán

Igen, pár hete elromlott, nem volt időm utánanézni, hogy miért.

(#31181) LogFoxi válasza shade3 (#31179) üzenetére


LogFoxi
csendes tag

Szia!

Milyen IP címet használsz? Amikor WiFi-n éred el akkor esetleg a NAS belső címét adod meg, de ez a netről érkezve csak úgy működik, hogy egy porton keresztül címzed. A NAS-on be kell állítani egy port címet a Vezérlőpult->Hálózat->DSM-Beállítások->DSM Portja mezőjében. Ugyanezt a portot kell beállítani a ruterben.
Kintről fix IP címed van, vagy valamilyen NO-IP-t használsz?

(#31182) eszakas


eszakas
senior tag

Hali.

Lehet még valahonnan magyar nyelvű csomagokat letölteni?
Látom videókon vannak akiknek elég sok van.
Mondjuk nekem nem kéne annyi csak egy pár praktikus dolog amit kezdő felhasználónak tudnátok javasolni.

Köszönöm

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#31183) #56573440 válasza eszakas (#31182) üzenetére


#56573440
törölt tag

Külön nyelvre szűrni nem hiszem hogy tudsz. Ha a csomag támogatja auto magyar lesz szerintem, bár én csak angolul használom...

Meg csomagot szerintem ne nyelvre hanem funkcióra keress. Mi kell? Mit szeretnél csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#31184) RazoR


RazoR
veterán

Létezik valami program amivel automata fájl másolás vagy áthelyezés megoldható?

(#31185) #56573440 válasza RazoR (#31184) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hyper backup. Írtunk róla sokat itt keress rá;)

(#31186) shade3 válasza LogFoxi (#31181) üzenetére


shade3
csendes tag

Még nem állítottam be fix IP címet, de nem indítottam újra a NAS-t, úgyhogy még ugyanaz.
Gép browserében beírtam a quickconnectes kapcsolódást, ami átdobott a Syonology Diskstation-re és kiírta az ip cím:5000 -t, ezt használom.
Vezérlőpult->Hálózat->DSM-Beállítások->DSM Portja mezőjében
HTTP port: 5000
HTTPS port: 5001
A DS file appban be van állítva: ip cím:5000
,nem HTTPS kapcsolat
Itthoni Wifivel most is megy, teljesen ugyanez mobilon Wifit kikapcsolva, mobilnettel csak homokóra

(#31187) daniel2121


daniel2121
senior tag

Popcorn A210-est szeretném a Syno nassal összehangolni. Valaki leírná a menetét nagyjából.

(#31188) gyugyo79 válasza shade3 (#31186) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mert az egy belső hálózati cím. Azon kintről nem fogod tudni elérni.

(#31189) shade3 válasza gyugyo79 (#31188) üzenetére


shade3
csendes tag

De akkor hogyan? Fix IP címet kellene beállítanom a Synology DS-ben? Azzal menni fog?

(#31190) Tesztelo.hu válasza Madwe (#31103) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Plex csak akkor fizetős, ha több felhasználóval akarod használni, 1 felhasználóval ingyenes. De nem csak szervertől függ, pl. az Xbox One Plex kliense hibás, mindent transzkódolni akar, pedig a konzol lejátszik mindent, hiszen lényegében egy PC.

(#31191) gyugyo79 válasza shade3 (#31189) üzenetére


gyugyo79
addikt

Be kell állítani a routeredben egy port forwardot (alap 5000 ha http és 5001 ha https) így továbbítja a kintről bejövő kérést a routered a NAS-hoz és ehez kell a fix ip a NAS-nak, hogy ez működjön. Meg csinálj egy DDNS címet (pld.: synology ingyen biztosít ilyet) és állítsd be. Ez azért kell mert ez mondja meg a telefonodnak, hogy mi a kinti IP címed. Ha ezt a címet állítod be és a port be van jól irányítva akkor fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#31192) RazoR válasza gyugyo79 (#31191) üzenetére


RazoR
veterán

Ha ez így mind be van állítva és elérem kintről a NAS-t, mi a biztosíték arra, hogy egy illetéktelen nem fér hozzá kintről a NAS-hoz? Vagy én aggódom ezt túl? :F

(#31193) gyugyo79 válasza RazoR (#31192) üzenetére


gyugyo79
addikt

Pont ugyan úgy érik el mint te csak ők nem ismerik a felhasználónév/jelszó párost és a port csere esetén a portot se.Tovább lehet javítani a biztonságot ha csak https van használva és a próbák számát lecsökkented admint csak kétlépcsőssel engeded authentikálni (extra para esetén a usereket is) stb.
Vannak olyan tudással és eszközzel rendelkezők akiktől ezek sem védenek de szerintem a te NAS-od se érdekli ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#31194) gyugyo79 válasza Tesztelo.hu (#31190) üzenetére


gyugyo79
addikt

De a kliens sok mindenre fizetős, nem tudom, hogy van most de nekem Androidra is és a Windowsra (az áruházas verziót) is meg kellet vennem ráadásul az Androidos az eszközhöz volt kötve mivel alkalmazáson belül működött és telefon cserénél újra nem működött csak X percig az ingyenes.. Ő is szerintem a TV-s klienst írja ráadásul abból se a "gyárit" .

[ Szerkesztve ]

(#31195) imrecs


imrecs
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy ds214+ NAS.
Megoldható e a survilliance station progival,vagy bármilyen(de milyen?) progival,hogy az analóg kamerarendszerem rögzítője helyett rögzítsen,ugyanis abban elszállt a vinyó,és nem feltétlen vennék bele,ha már a NAS igyis-ugyis nonstop megy.A dvr netről,mobilos app-ből is elérhető.
A rögzítő tipusa Techson TC DVR SS3104H+ 960H.
Előre is megköszönném,ha van Valakinek működő megoldása!
Szép napot !

(#31196) Patice válasza imrecs (#31195) üzenetére


Patice
Topikgazda

"...az analóg kamerarendszerem..."

Syno NAS-ok csak IP kamerák (digitáis) képét tudják rögzíteni.

Max. úgy lehetne megoldani a dolgot, hogy a DVR boxban lévő digitalizálót "átirányítanád" a NAS-ra.

Ez egy ilyen zárt kamerarendszer esetében szerintem szinte lehetetlen.

A DVR-ben nem lehet vinyót cserélni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31197) negyesiz válasza Madwe (#31073) üzenetére


negyesiz
csendes újonc

Igen vagy egy szolgáltatói modem és van egy saját router. A routeren ua. a cím látszik mint amikor pingetem a DDNS nevet. A saját gépről a https://DDNS_név:5001 működik viszont a https://DDNS_név:5006-ra azt írja ki, hogy NOT Found The requested URL/was not found on this server.
A routeren ezek a portok vannak engedve:

A QuickConnect ID-s nevével kívülről gond nélkül elérem a DSM-et.

Köszönöm a segítséget

(#31198) gyugyo79 válasza negyesiz (#31197) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha az 5001 működik akkor a DSM ben azt hagytad 5001 en vagy átrakod 5006 ra vagy a routeren a 5006 ot kell az 5001re irányítanod. De a második megoldás szerintem csak össze fog zavarni

(#31199) negyesiz válasza gyugyo79 (#31198) üzenetére


negyesiz
csendes újonc

A 5006-os portot a webDAV miatt kellene mert interneten keresztül szeretném elérni mint hálózati megosztás

(#31200) Madwe válasza Tesztelo.hu (#31190) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én az xplay nevő 3rd party webos-es appról írtam. De ahogy felettem is írták, sok kliens fizetős (plexre előfizetve ingyenes) mobilra pl.

(#31197) negyesiz Webdavnál van vmi https-es mókolás ha jól emlékszem.
Nézd meg, h ideiglenesen az 5005ös http portot forwaldolod és engeded az ssl nélküli webdavot a dsmben, úgy megy e ssl nélkül. Ha igen, akkor megvan a hiba forrása, s hétvégén rálesek https-sel mit is kellett mókolni webdav esetén :)

Egyébként miért akarod a fileokat webdavval kintről elérni? Ha a dsm felületén a file station nem elegendő, és kell elérés, akkor is jobb megoldás szvsz a vpn, webdavot csak nyűgös cégvezetőknek szokás csak kiadni :D Vpn stabilabb s biztonságosabb, igaz valamivel lassabb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.