Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) Tamarel válasza codee47 (#26650) üzenetére


Tamarel
senior tag

Van: állíts be visszaosztási korlátot (pl. x nap) és azt hogy a készeket törölje. Így nem kell megnyitnod a Download Station-t.
A célmappát meg ettől függetlenül kezelheted, onnan bármikor törölheted ha már nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#26652) Isikamika


Isikamika
tag

Üdvözlök mindenkit!
Kezdő vagyok a témában és érdeklődöm ,hogy alap szolgáltatásokra kezdőként milyen NAS -t ajánlotok?
Ár érték arányban én a synology ds115j -t nézegetem. Ez a tipus mennyire bevált,aki használ,vagy használt ilyen tipust mennyire volt vele elégedett?
Minden segítséget köszönök.

(#26653) tomi5244 válasza Isikamika (#26652) üzenetére


tomi5244
őstag

A 256MB RAM miatt én azzal nem kalkulálnék, usb 3.0 sincs. Kérdés, hogy neked mit jelent az alap szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#26654) Isikamika válasza tomi5244 (#26653) üzenetére


Isikamika
tag

Képek,videók,filmek mentése és ezek távoli elérése.

(#26655) zsolt501 válasza Isikamika (#26652) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez az egy lemezes készülék max arra jó, hogy a HDD-t ne a routerre dugd, de túl sok mindenre nem jó, még otthoni körülmények közt is kevés, nem is értem a gyártót mi volt ezzel a készülékkel az elképzelése, vagy inkább hová ajánlaná jó szívvel, mert én sehová.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#26656) davidsz válasza zsolt501 (#26655) üzenetére


davidsz
őstag

Érdekes. Nekem teljesen megfelel otthon torrentezésre, felhőszolgáltatásra. Működik minden. Az tény hogy lassabb a felülete a társainál.

Nem írnám le.
Teszi amit kell, és tudja azt, amire a kolléga használná.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#26657) Isikamika válasza davidsz (#26656) üzenetére


Isikamika
tag

Én még torrentre se használnám igzán ,tényleg inkább csak mentésekre s azok távoli elérésére. A kétlemezes meg ha jól értem csak a abban tér el,hogy lelehet tükrözni az egyik vinyót! Hatalmas tárhelykapacitásra nincs szükségem,csak azért nem akarok kétlemezest.

(#26658) davidsz válasza Isikamika (#26657) üzenetére


davidsz
őstag

3Tb-s WD Red van nekem benne. ide mentek. Emellett megy a saját felhő szolgáltatás, szinkron nézel több másik felhő szolgáltatással. Pl. van Drive Dropbox google Drive. Távolról elérem, mobilról úgy szintén elérhető. Teszi a dolgát. Egy negatív ott tudok ellene felhozni hogy webes felületen lassú az alkalmazás kezelése. Ettől függetlenül használható. szerintem nyugodtan veheted

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#26659) Isikamika válasza davidsz (#26658) üzenetére


Isikamika
tag

Köszönöm a válaszod. A kérdés,hogy a következő szintű gyorsabb e annyival,hogy érdemes kiadni érte többet?!

(#26660) davidsz válasza Isikamika (#26659) üzenetére


davidsz
őstag

Le és feltöltési sebességbe nem. Hozzáférésben lesz gyorsabb. Például amikor webes felületen adatokat másolsz , Rendezem. Ezt én úgy oldottam meg hogy a webes felületét elkerülöm nagyon ritkán használom. Hálózati meghajtóként hozzá van adva a Windows hoz. Egyszer kell beállítani jól, és utána működik minden tökéletesen. Nyilván A későbbiekre gondolva a gyorsabb verziót érdemesebb megvenni ha van rá + kereted.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#26661) kabar válasza Ser (#26649) üzenetére


kabar
senior tag

Nálunk is van egy csomó cucc, ami céges, de nem fordult volna meg a fejemben, hogy egy 1-2 ezer forintos alkatrész cseréje miatt (ami ráadásul ingyenes lenne) kockáztatnám egy 100 ropis cucc későbbi gariját, amikor a következő években még igen sok minden történhet, dögölhet meg benne (ami már nem 1-2 ezres lesz). De te tudod mit csinálsz. Először engem is zavart a zaja, de aztán beláttam, hogy olyan helyre kell tenni, ahol nem zavar. Jól eldugott sarokba, ahol amúgy is pangna a levegő. A penészedést is megszünteti a spejzban :D

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#26662) Core2duo6600 válasza Mocsokba (#26637) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Miután bekapcsooltad, észreveszi az új hdd ét.
felteszi a rendszert rá, ezt azutén csinálja miután a lemezkezelőben azt mondtad neki, hogy inicializálás vagy vagy valami hasonló

Ha a mostani rendszered SHR (Synology Hybrid Raid) ben van, akkor nem tudom, hogy hogyan viselkedik, mert jobban szeretem magam eldönteni, hogy hogyan kezelje !!

Ha az inicializálás megtörtént utána már úgy hozod a particiókat létre ahogy akarod.

A rendszer minden HDD én rajta van, még akkor is ha nincs rajta partició avagy magyarul kötet.
Tehát amennyi hdd van benne minden rajta lesz a rendszer.

Az utolsó kérdésedre, neked kell eldönteni, hogy melyik hdd én mit akarsz tartani.
És ezt a megosztott mappa létrehozásánál döntöd el, hogy melyik körtetre hozod létre.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#26663) fgo


fgo
tag

Elméleti LAN letöltési sebessége mekkora 216+ Nasnak?(net 1000 Mbps)

(#26664) Kicsimix válasza fgo (#26663) üzenetére


Kicsimix
őstag

[link]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#26665) fgo válasza Kicsimix (#26664) üzenetére


fgo
tag

kösz

(#26666) Mocsokba válasza Core2duo6600 (#26662) üzenetére


Mocsokba
tag

Hálás köszönet a válaszért. :R :R :R :R

Mostani SHR-ben van.

Üdv: Mocsokba

(#26667) aneda


aneda
aktív tag

Elfogyott a szabad hely a 115j-n, pedig van benne egy 3TB HDD.
Total Commanderben összeszámoltam, csak 1TB a rajta lévő fájlok által foglalt hely.
Hová lett a maradék???

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#26668) 33as


33as
senior tag

Sziasztok, DS 215j - hez melyik szünetmentest ajánlanátok leginkább, persze amelyik kompatibilis vele!

Köszönöm!

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#26669) Petie


Petie
veterán

Sziasztok.

Régen amikor összetettem a NAS-t a 2. rekeszbe tettem a HDD-t (WD 2TB Red). Synology DS215j, közel jövőben tervezek venni még egy HDD-t, ugyanezt a típust és RAID 1-ben szeretnék majd tárolni. igazából torrent megy róla, de azért vannak képek, adatok amiket biztonságban szeretnék tudni, hogy ha elromlana az egyik winchester megmaradjon a másikon.
A kérdésem az lenne, hogy ha a jelenlegi HDD bent van a kettes helyen és berakok egy szűz HDD-t az egyesre, akkor ugye nem az lesz a "fő" winchester és eltűnik minden a kettes helyen levőről?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#26670) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Adott egy DS116 NAS és egy LG 49UH6207 TV.
A TV-n tökéletesen látszik a NAS és azon belül az alapértelmezettként megosztott 3 könyvtár (Zene,Videó,Képek)
Miképpen tudnám a NAS-on általam létrehozott könyvtárakat is úgy alapértelmezettként megosztani, hogy a TV azokat is lássa?

Előre is köszönöm a segítségeket.

[ Szerkesztve ]

(#26671) bigdady válasza Xeon7 (#26670) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ne a 3 mappába menj hanem a nas-ra csatlakozz a kulso meghajto (nalam legalsó a kepek videok stb alatt) vagy mi alatt. Ott is ez a 3 mappa lesz csak pl en a video alatt a nas filmek mappait latom ugyanugy ahogy en neveztem el okett. Szinten lg

[ Szerkesztve ]

(#26672) Madwe válasza aneda (#26667) üzenetére


Madwe
nagyúr

A futó torrenteid foglalják, azért h attól függetlenül h mit csinálsz a nyersanayaggal, a seed még mehessen. Emiatt pl amelyik filmet kitörölted de seedeled az ugyanúgy helyet foglal, valamint ami film még megvan és seedeled is az 2x helyet foglal.

Amúgy ez a kérdés lassan 2 naponta előjön a topikban...:D

[ Szerkesztve ]

(#26673) bigdady válasza Xeon7 (#26670) üzenetére


bigdady
nagyúr

Smartshare/eszközök/külső memória-ban csatlakozz és azon keresztül látni

(#26674) Core2duo6600 válasza Petie (#26669) üzenetére


Core2duo6600
veterán

(#26662)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#26675) Petie válasza Core2duo6600 (#26674) üzenetére


Petie
veterán

akkor az nem oszt nem szoroz hogy most jelenleg a 2.ban van benne és azon megy minden. beteszem a leendő hdd-t az 1.be és utána ki lehet választani majd hogy a 2-est tükrözze az 1-re, ugye? :)

Köszönöm :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#26676) aneda válasza Madwe (#26672) üzenetére


aneda
aktív tag

Az összes torrent törölve van a DS Downloadból!

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#26677) Core2duo6600 válasza Petie (#26675) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát, ez akkor lenne igaz, hogy SHR ben lenne a mostanid, akkor nem kéne semmit csinálnod, megkapná mau új hdd ét, és tukrozott lenne.
De hogy alap esetben, hogyan lehet raid típust váltani, abban nem vagyok 100 % osan biztos, mivel még nem volt rá szükségem.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#26678) tobias40


tobias40
veterán

http://192.168.1.110/DS címre mért nem jön be a DS? (régebben simán ment)
IE-vel és Chrome-val is próbáltam és semmi.
Már régóta ez van csak zavar mert mindig be kell lépnem weben ha megakarom nézni laptopon hogy hogyan áll a torrent.. :W

(#26679) hami85


hami85
tag

Sziasztok!
Biztos vannak itt jópáran akik szakértői a témának, próbáltam már párszor a gondomra választ találni eddig nem sikerült :(
A gond a következő:
Van egy synology nas ami hálózatba van kötve egy PC-vel , TV-vel stb. A router egy TP link 943ND de próbáltam a 1043-at is az is ugyanazt produkálta. A konkrét probléma hogy 2-3 nap használt után egyszerűen megfagy a router és nincs internet, újra inditás szükséges utána van hogy 1-2 napig megint jó, megint megfagy. Ha a NASt leveszem a hálózatról , akkor minden oké nincs fagyás. A NAS semmi extra dolgot nem cisnál, egy torrent kliens van rajt, de nem nagy a forgalom, a peerek száma is alacsonyra van véve.
Ha lecserélném a routert valami más típusra az megoldhatná a problémát? Mert így sajnos elég bosszantó.
Van ötletetek miért lehet?
Köszi előre is.

(#26680) seger válasza tobias40 (#26678) üzenetére


seger
addikt

192.168.1.110:5000 próbáld így

(#26681) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Van itt olyan aki DS116 NAS-t és LG TV-t használ.
Vásároltam egy LG 49UH6207 TV-t,Wi-Fi-n kapcsolódik a NAS-hoz (Digi internet ZTE router).
A problémám, hogy az alap 3 megosztási könyvtáron kívül egyszerűen semmit nem lát a TV a NAS-bol.
Nem nagyon szeretném az általam létrehozott mappákat kidobni és mindent az alap 3-ba pakolni.

Valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

(#26682) Madwe válasza aneda (#26676) üzenetére


Madwe
nagyúr

Használsz pl cloud station-t? ott a verziókövetés gyárilag asszem 32-n van s minden adatod sokszoros helyet foglalhat.

De a webes felületen körülnézel könnyebben megtalálod mi eszi a helyet, mert tc nem lát mindent, sőt :D

[ Szerkesztve ]

(#26683) aneda válasza Madwe (#26682) üzenetére


aneda
aktív tag

Használok, de visszaraktam a verziók számát 1-re.
Ha weben nézem, ott is hiányzik egy csomó hely!

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#26684) tobias40 válasza seger (#26680) üzenetére


tobias40
veterán

Ígylépek be a NAS-ba weben,de nem alkarok állandóan bennt lenni ezért lenne jó ahogyan írtam..
Aki DS-t használ az mindenki weben belép és ott indítja a DS-t? :F

(#26685) Madwe válasza tobias40 (#26684) üzenetére


Madwe
nagyúr

véletlen nem https-re tértél közben? mert akkor a ds-es címnél is https://-el kezd a címet.

(#26686) Borisz76 válasza tobias40 (#26684) üzenetére


Borisz76
veterán

Én böngészésre Google Chrome-t használok ( PC, Win 10 ).

Kiegészítő azaz Plug In programot telepítettem és azzal küldöm a torrent fájlt a NAS-on futó Download Station-ra.

Synology Download Station Bővítmény.

A bővítmény telepítése és beállítása után a torrent oldalon található - letölteni kívánt torrentre - JOBB klikk és az előreugró menüben szerepel a NAS belső hálózati címe....

Ezzel a módszerrel "elkerülhető" az webes felületre való belépés.

Aneda

Esetleg lomtár engedélyezve van nálad ?

Ha igen akkor : Vezérlőpult / Megosztott mappa / Tevékenység / Összes lomtár ürítése

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#26687) Sanya válasza Xeon7 (#26681) üzenetére


Sanya
nagyúr

A mediaserver alkalmazásban állíthatod.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26688) Bobbacsi válasza Xeon7 (#26681) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ahogy Sanya fórumtárs írta itt lehet beállítani hogy mit lásson a TV
(nekem Samsung TV-m van de szerintem ugyanaz a módszer )

[ Szerkesztve ]

(#26689) seger válasza tobias40 (#26684) üzenetére


seger
addikt

Ezt most nem is értem....

(#26690) tobias40 válasza Borisz76 (#26686) üzenetére


tobias40
veterán

Én is ezt használom és úgy mint te. :K
De ha csak "kezelni"akarom a torrenteket,(megnézni,törölni, stb..)akkor ehhez be kell lépnem weben.
Tudom hogy lehet telóról,androidos appok-al is szerkeszteni de ezt sokszor a laptopról csinálom...

Mondom ez működött is de talán egy frissítés után többé nem tudtam belépni a /DS beírással!
Ti betudtok így lépni?

Madwe: Sima http-n lépek be a NAS-ra.

seger: mit nem értesz? :U

[ Szerkesztve ]

(#26691) seger válasza tobias40 (#26690) üzenetére


seger
addikt

Hogy mi kellene hogy bejöjjön! És hogy?

(#26692) tobias40 válasza seger (#26691) üzenetére


tobias40
veterán

Ha vissza olvasnál :C

Értem a kérdést.
Uan az a felület jönne be így mintha belépek a NAS-ra de nem kell ehhez külön belépnem így.(nem terhelem a NAS-t)
Ezt régebben ajánlották itt nekem és így is használtam éveken át...

Kipróbáltad esetleg? ;]

[ Szerkesztve ]

(#26693) seger válasza tobias40 (#26692) üzenetére


seger
addikt

Visszaolvastam, ki is próbáltam. Ezért is írtam hozzá!

(#26694) tobias40 válasza seger (#26693) üzenetére


tobias40
veterán

Pont ez a gond hogy nem jön be az oldal ami EDDIG működött!
Tehát itt a DS felülete jött be...

(#26695) Xeon7 válasza Sanya (#26687) üzenetére


Xeon7
aktív tag

:R :R :R

Köszönöm a segítséget működik!

(#26696) Xeon7 válasza Bobbacsi (#26688) üzenetére


Xeon7
aktív tag

:R :R :R

Neked is köszi a segítséget működik!

(#26697) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Tegnap üzemeltem be a Nas-t 413j. Új 4tb-os purple ment bele. Le is formázta,feltettem a assistatn meg a DSM-et. Tegnap a hálózaton láttam a nas-t,mára meg eltűnt. A routerben sem látom a cliens listben. Mi lehet a probléma,fix ip. szükséges a nasnak?

(#26698) Core2duo6600 válasza daniel2121 (#26697) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ajánlott a fix ip, mert akkor ha nem is látszik, tudod, hogy hogyan kell keresni.

\\{NAS IP} vagy akár a neve
A hálózati tallozóban véletlenszerűen látszik nálam is, amióta megvan.
De ez szerintem nem a NAS hibája.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#26699) seger válasza Core2duo6600 (#26698) üzenetére


seger
addikt

Nállam nincs ilyen vond. Mindig ott van. Fix ip-vel használom

(#26700) daniel2121 válasza Core2duo6600 (#26698) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hogyan tudok fix ip-ét adni neki. A router at tp-link 1043.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.