Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) seger válasza Spy89 (#26599) üzenetére


seger
addikt

Dhcp-n kap ip-t? Az nem módosulhatott?

(#26602) Multibit válasza Konflikt (#26600) üzenetére


Multibit
veterán

A wifi működési elve alapján (rádió hullámokkal kommunikál) nem lehet a kérdésedre egyértelmű választ adni. Ugyanis a kapcsolat sebessége (és ami fontosabb, a stabilitása!) erősen függ a stick típusától, a routertől, a beállításoktól és a környezettől. Hiába írom le, hogy a sebesség akár 400 Mbps is lehet, ha nálad a körülmények miatt, csak a fele lesz meg. Átverve érzed majd magad, pedig senki sem vert át.
Arról nem is beszélve, hogy NAS használatakor - szerintem - elengedhetetlen a full duplex üzemmód, amitől ugye wifi esetén elbúcsúzhatsz!

(#26603) Konflikt válasza Multibit (#26602) üzenetére


Konflikt
addikt

a kerdesem arra iranyult, hogy ha egy AC-s sticket a NAS-ba kotom (ahelyett hogy egy PC-be tennem es felraknam a hozza tartozo gyari drivert) hozna-e ugyazt a szintet, teljesen azonos korulmenyek kozott.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#26604) Mr Bond 007 válasza Konflikt (#26603) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha támogatja a synology akkor igen.

(#26605) Konflikt válasza Mr Bond 007 (#26604) üzenetére


Konflikt
addikt

koszi. leginkabb elsokezbol varnek tapasztalatot. :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#26606) Mr Bond 007 válasza Konflikt (#26605) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha rajta van a syno weboldalán a kompatibilitási listán, akkor simán mennie kell ugyanúgy ahogy a pc-ben is tenné. Minek kell ehhez tapasztalat?

(#26607) Konflikt válasza Mr Bond 007 (#26606) üzenetére


Konflikt
addikt

ugygondolom hogy nem lehetetlen hogy ettol bizony eltero tapasztalatok is akadnak:)
egyebkent jol fogalmazol: "ha rajta van, akkor mennie kell" - ez semmit nem mond el a performance-rol.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#26608) Mr Bond 007 válasza Konflikt (#26607) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Milyen performance? A stick ugyanannyit fog tudni mintha pc-be dugnád. (max akkor nem ha a hardver nem tudja kihajtani) A másik értelmezésre pedig Multibit már leírta a választ.

[ Szerkesztve ]

(#26609) Konflikt válasza Mr Bond 007 (#26608) üzenetére


Konflikt
addikt

no offense, de veletek soha nem fordult elo, hogy habar vmi tamogatott, mukodnie kene, de megsem ment, vagy nem ugy?
ezert varok szemelyes tapasztalatot, de majd korbenezek mashol is

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#26610) Mr Bond 007 válasza Konflikt (#26609) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Szerencsére még nem. :) Verném is a tamtamot a supportnál.

[ Szerkesztve ]

(#26611) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Van vmi trükk dsm 6-os szoftver telepítésére dsm 5.2 alatt?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#26612) Multibit válasza Konflikt (#26609) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem nehezen találsz majd olyat, akinek személyes tapasztalata van ilyen kütyüvel. Egyszerűen azért, mert szinte mindenki kábellel használja a NAS-t. Erősen leromlik a teljesítménye wifi-vel. Ez senkinek sem hiányzik.

(#26613) heroldbalu válasza Multibit (#26612) üzenetére


heroldbalu
tag

Én amikor megvettem a 215j-t elöszőr WIFI-n használtam egy Archer T4U-val a listán is rajta van és működött, de a sebesség elég karcsú volt sajnos pedig egy ASUS AC1200+ al volt összekapcsolva. 1-1,5 hónap szenvedés után inkább átrendezgettem a dolgokat és kábelre kötöttem.
- AC-val 5GHz-es sávban kapcsoltam őket össze
- 2 téglafal
- max 5 m távolság
- 3 szomszéd is lőtt 5GHz-en

és így is gyenge volt, sajnos már nem emlékszem a sávszélességre de veszett lassú volt.

Synology, iPhone

(#26614) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Az lenne a gondom az iPhone 7 - iOS 10 - Safari trióval, hogyha be akarok rakni egy torrentet a DS Get-be, akkor nem tudok. Ha rámegyek arra hogy torrent letöltése, akkor nem a DS Get-re hivatkozik, hanem a DS File-ra. :((

Szerintetek van valamilyen állítási lehetőség az iOS-en belül amit esetleg én nem vettem észre? Mert keresgéltem, de egyszerűen nem találtam olyan beállítást, amivel a hivatkozást át lehetne rakni a DS Get-re a DS File helyett.

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#26615) claire78 válasza jozsi252 (#26614) üzenetére


claire78
senior tag

Frissítsd a DSGet alkalmazást! ;)

[ Szerkesztve ]

(#26616) jozsi252 válasza claire78 (#26615) üzenetére


jozsi252
veterán

Még múltkor volt rossz, de csak most jutott eszembe hogy írjak. Most hogy írtad hogy jött frissítés, megnéztem és most már jó. :R

iPhone 13 Pro Max

(#26617) bigdady


bigdady
nagyúr

És nplayert használtok ios-en? Nekem csak az nem látja a synot

(#26618) Sanya válasza envagyok (#26611) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem fog menni szerintem.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26619) Multibit válasza heroldbalu (#26613) üzenetére


Multibit
veterán

Na, ez az :K

(#26620) konkolit válasza Konflikt (#26605) üzenetére


konkolit
csendes újonc

Szia!

Nekem egy tp link 150M usb-s van bedugva a nasba, mert nélküle nincs elérés...
Ha nincs bedugva, el sem érem WIFI-n. Pedig nálam minden adott, ha a routerba dugok egy nyamvadt hdd- ASUS RT N18-ba akkor jön is a 12000-15000KBps.
Ha nincs a nasban semmi, de kábellel van összekötve el sem érem az assistant-al.
Bedugva hozza is a várt eredményt: 150M--75Mbps---6000-8000KBps.

Nálad az AC jobb eredményt hozhat, most én is azon gondolkodom, hogy 300M vagy 600-as AC.
A routerem nem tudja az AC-t, de a laptop igen, és nem sok az árkülönbség. De olvastam elég sok véleményt, hogy nem hozta a megfelelő sebességet. Megpróbálok szerezni kölcsönbe egyet és leírom a tapasztalatot!

(#26621) Tamarel válasza konkolit (#26620) üzenetére


Tamarel
senior tag

AC-ból 433, 866 és 1300as lesz.
Fal nélkül 21, 42 és 63 MB/s reális sebességbeli elvárás, fal(ak)on keresztül gyorsan a felére esik vissza.
Tehát egy 100as kábellel még csak-csak versenyezhet (a wifi half-duplex ugye), de a gigáshoz képest sehol nincs.

Pl egy tv DLNA-s lejátszással wifin "húdelassan" böngész, míg kábelen azonnal listáz mindent. Tipikus stream-re pedig a 100as kábel is elég.

[ Szerkesztve ]

(#26622) Madwe válasza konkolit (#26620) üzenetére


Madwe
nagyúr

Valami ott a nason el van konfigurálva a hálózati interfész részen, vagy csak simán rossz az ethernet portja. De kábeles összekötés mindenféleképp jobb megoldás, wifi csak végszükség esetén javasolt...

(#26623) konkolit válasza Madwe (#26622) üzenetére


konkolit
csendes újonc

Ha közvetlenül kábellel kapcsolódik a laptop és a nas, gigabit a másolás. Ha beteszem a routert a kettő közé, már lecsökken 100Mbps-ra.
A routerben csesztem el valamit? Ha a routerre dugok valamit, jön is gigabittel.
Portot kell nyitni a nasnak? bridge módba kell állítani a routert?

(#26624) Madwe válasza konkolit (#26623) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az biztos h mind a kettő kábel cat5e vagy nagyobb és jó? mind a kettőt letesztelted külön külön?

A router mindkét portja gigabit? mindkettővel tesztelted?

Routeren nem hiszem h lehetne állítani a media tipusát, auto lesz, bár fene se tudja, hnap megnézem, van nálunk asus is.

(#26625) Konflikt válasza konkolit (#26620) üzenetére


Konflikt
addikt

koszi hogy leirtad.
en kicsit mas setupban gondolkodom: kabelen kapja a netet es a gepek is GbE-en erik el, viszont a wifis kliensek a NAS-hoz kapcsolodnanak az AC-s sticken keresztul - azaz AP modban hasznalnam.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#26626) Mr Bond 007 válasza Konflikt (#26625) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha sok kliens van és sok adatmozgás, én inkább egy combosabb wifi ap-t tennék oda be. A stick nem erre van kitalálva.

(#26627) Madwe válasza Konflikt (#26625) üzenetére


Madwe
nagyúr

De miért, nincs wifis routered? a nassal akarsz routolni, dhcpt kiosztani stb? Ráadásul itt a stick nem is kliens lenne hanem server, ahogy írták felettem nem erre van kitalálva...

[ Szerkesztve ]

(#26628) daniel2121


daniel2121
senior tag

HDMI UGREEN-ből melyik ajánlott,11. akcióban vennék. Az 1.4-es kompatibilis lefelé?

[ Szerkesztve ]

(#26629) Ser


Ser
tag

Sziasztok,

szeretnék segítséget kérni. Ma vettem egy 416-os NAS-t (nem J, nem play) és a ventilátorral van némi problémám. Olyan, mintha csapágyas lenne. :F Vagyis nem biztos, hogy csapágy, de kerepel. Lefogtam a ventiket kézzel (tudom nem szép, de csak így tudtam hibát keresni), és akkor elhalkult a hang minimálisra, de a motor rezgése még hallható volt.

Ez ilyen másnak is a 416 esetében? Normális ez a kerepelés? Vagy vigyem vissza? Ha maxon futtatom a ventiket, akkor nem hallani, csak alacsony fordulaton. Halk hang, csak teljes csendben hallható, de akkor nagyon frusztrál :W

Természetesen nem a HDD-k kerepelnek, az volt az első, amit kivettem.

Köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#26630) Patice válasza Ser (#26629) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem nem kéne kerepelnie. Próbáld meg visszavinni ventihibával, aztán majd meglátod mi lesz, visszaveszik-e, vagy javítják, stb. Jobb ötletem sajnos nincs. :(

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26631) Core2duo6600 válasza Ser (#26629) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem vagy 6 év útán semmi hangja a DS410 es ventijének, szépen teszi a dolgát mintha új lenne !
Pedig 24 ben megy.

(#26628) daniel2121
https://logout.hu/cikk/hdmi_kabel_faq/teljes.html

hdmi topik

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#26632) Ser válasza Patice (#26630) üzenetére


Ser
tag

Köszönöm a válaszokat, ettől féltem. :(

Ventilátor csere egyből gari vesztés? Mert ennél egyébként amúgy is halkabbat szeretnék :)

(#26633) Patice válasza Ser (#26632) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem tudom mennyire cserélhető nyomtalanul a venti, szétcsavarozásnál azért figyelj, nehogy itt-ott le legyen matricázva. ;)

Meg nem tudom, hogy milyen méretű, bekötésű a venti.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26634) Tuomas válasza Ser (#26632) üzenetére


Tuomas
addikt

Sztem ha garnciás, garanciáztasd! Aztán ha lejár a garancia, ráérsz barkácsolni. :)
Bár nem ismerem azt a gépet, elképzelhető, hogy alapból valami gyári hibás ventillátor volt benne. Ha garanciába kicserélik, lehet halkabb is lesz

[ Szerkesztve ]

We were here

(#26635) claire78 válasza Patice (#26633) üzenetére


claire78
senior tag

Szerintem nem érdemes cserélned a ventit, mert azt nem fogod hallani. Nálam a DS414-ben is a 4db HDD sokkal hangosabb, mint maga a venti.

(#26636) Patice válasza claire78 (#26635) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az is igaz. Ki kell próbálni, milyen a hangja teljesen megtöltve.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26637) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok!

A következő kérdésre keresek választ, megoldást.

Jelenleg a 216j-ben 1db 2TB WD Green van, amit lecserélek 1db 4TB WD Red-re.

Ez után azt szeretném, hogy a 4TB-s HDD-n legyen minden (rendszer, adatok, stb)

Majd a 2 TB-ra csak meghatározott mappák Backup-ja kerülne, akár automatikusan, akár manuálisan.

Tehát ha a NAS-ba berakom az új 4TB-s vinyót, akkor a DSM fel fog kínálni hasonló lehetőséget vagy nekem majd kell még mókolni vele? :DD

Üdv: Mocsokba

(#26638) tobias40 válasza Ser (#26629) üzenetére


tobias40
veterán

Azért az több mint fura hogy egy teljesen új NAS-ban kerepeljen a venti! :U
Én biztosan visszavinném és gariztatnám,az én 212J-m 0/24-ben megy 4 éve és semmi hangja,néha a vinyók kerregnek de az is minimálisan! :C

Nem derül ki hogy zsír újonnan vetted boltból,vagy használt.... :F

Ha már a ventinek hangja van akkor milyen lesz ha még megtöltöd vinyókkal? :Y
Tuti nem lesz halkabb de ez csak a saját véleményem...

[ Szerkesztve ]

(#26639) Ser válasza tobias40 (#26638) üzenetére


Ser
tag

A merevlemezek nem túl hangosak, WD Green van benne.

Visszaviszem, valószínűleg az lesz. :( iPonba vettem újonnan, felhívom őket, milyen módon tudják cseréltetni.

(#26640) lajos75 válasza Ser (#26639) üzenetére


lajos75
senior tag

Ha Ipon-nál vásároltad akkor elállhatsz a vásárlástól 14napon belül.
Rendelj egy újat és ezt meg vidd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#26641) codee47


codee47
újonc

Sziasztok,

Egy olyan problémával szembesültem, hogy ha törlök valamit a nasról az eltűnik de a hely nem szabadul fel. Tavasszal vettem de csak most tűnt fel mert kezd megtelni és ki akartam törölni a felesleges fájlokat viszont hiába töröltem ki több száz gb adatot még mindíg azt jelzi, hogy hamarosan megtelik. Találkozott már valaki hasonlóval?

Lomtár nincs beállítva de mindenesetre ürítettem mindet :)
Újraindítottam törlés után de hiába.

Nas: Ds216se (DSM6.0)
OS: OSX ElCapitan

Köszönöm előre is.

(#26642) Madwe válasza codee47 (#26641) üzenetére


Madwe
nagyúr

Webes felületen nézz körül a megosztott mappákban. Valamint ha torrentekről van szó, akkor a seedből is szedd ki őket, ne csak a filet töröld, mert addig foglalja a helyet:D

(#26643) Tesztelo.hu válasza Patice (#26630) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

3 napon belül kötelező a csere, nem lehet javításra bevenni, de csak akkor, ha a rendeltetésszerű használatot akadályozza a hiba. Hangos venti nem feltétlenül, de persze jogod van a hálószobában a fejed mellé tenni a NAS-t, és akkor már akadályozza. :)

(#26644) Tesztelo.hu válasza lajos75 (#26640) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Minden webáruháznál el lehet állni a vásárlástól 14 napon belül, hiszen ez törvényi előírás. Kivétel ez alól, ha céges számlára vette valaki... Más kérdés, hogy ez garanciális hiba inkább, és úgy kellene orvosolni.

(#26645) Ser válasza Tesztelo.hu (#26644) üzenetére


Ser
tag

Sajnos ebbe bele is szaladtam, én cégre vettem. Úgyhogy tájékoztattak, hogy ebben az esetben nincs 14 napos elállás, mert nem természetes személy vagyok. Garanciális kezelés maradna. Ezzel meg akkor várok.

Ha a HDD-k dolgoznak, akkor nem tűnik fel a halk kerepelés. Legalábbis ezt magyarázom be magamnak. :N Egyébként nem vészes annyira, inkább bosszantó. Egy év gari van rá, de könnyen meg lehet, hogy nem várok addig és halkabbra fogom cserélni a ventiket, mert a kerepeléstől függetlenül is hangosnak érzem.

(#26646) lajos75 válasza Tesztelo.hu (#26644) üzenetére


lajos75
senior tag

Hát én biztos nem javíttatnám meg az új Nas-t, inkább visszavinném és elállnák a vásárlástól :D
Megfizetek érte rendesen akkor meg nehogy már javítgatással kezdjek ha egyszer van más lehetőség is, persze ez csak az én véleményem :)

Közben látom cégesre lett vásáróllva, így kilőve az elállás lehetősége

[ Szerkesztve ]

(#26647) tobias40 válasza Ser (#26645) üzenetére


tobias40
veterán

A 3 nap már eltelt? :U
Mert ha nem..(akkor csere). :C

[ Szerkesztve ]

(#26648) daniel2121 válasza daniel2121 (#26628) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hú bocs most látom, hogy nem jó topicba írtam véletlenül.

(#26649) Ser válasza tobias40 (#26647) üzenetére


Ser
tag

Nem tudom cég esetén hogyan változnak a jogszabályok, mindenesetre erre is kitértek a levélben:

Amennyiben cégnévre történt a vásárlás, de a termék bontatlan, gyári
állapotba van, 3 napon belüli a vásárlás, úgy egyedi elbírálás
alapján, méltányosságból el tudjuk juttatni a beszállítójához, és
amennyiben jóváírják a terméket, úgy mi is jóváírjuk majd Önnek!

Annyira nem kritikus a hiba, hogy elkezdjek harcolni, meg annyira sem, hogy elindítsam a garanciális javítást. Barátnőm igazából csak akkor hallotta meg, mikor már közel ment hozzá, úgyhogy szerintem én pörögtem rá nagyon. :U

Ha meg is javíttatnám, előbb-utóbb úgyis cserélem halkabbra. Nappaliban van az eszköz, de a PC-ket is mindig úgy építem, hogy minél kevésbé halljam. Ez a 416 is át fog esni a módosításon. :K

Köszönöm a tanácsokat, de elengedem. Inkább elkezdek utána nézni, ki milyen tapasztalatokkal gazdagodott a venti cserénél.

(#26650) codee47 válasza Madwe (#26642) üzenetére


codee47
újonc

Köszönöm ez így működik. Igen torrent fileokról volt szó. Van erre valami elegánsabb módszer, hogy ne kelljen 2 helyről törölnöm? Az alap klienst használom (Download Station).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.